Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Dareiosss válasza Petiii85 (#29000) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Jól írták, filmezésre egy asztali média lejátszó tudja a hiba mentes lejátszást és a legszebb képet.

(#29002) HSM válasza Petiii85 (#29000) üzenetére


HSM
félisten

4K 60FPS-es videók is vajsimák ezzel a kártyával. ;)

Legrosszabb esetben egy képméretet kell a driverben 100%-ra állítani, dinamika tartományt a TV képességeinek megfelelően teljes vagy csökkentettre, és teljesen jó lesz.

(#29001) Dareiosss: Forrás? Szvsz ez valami jólfejlett városi legenda lehet.
Elég para lenne, ha nem tudná egy számítógépes algoritmus tökéletesen lejátszani a különböző tartalmakat... :U
De az tény, hogy nem mindegy, milyen szoftverrel történik a lejátszás, milyen beállításokon. :R

(#29003) MasterMark válasza Dareiosss (#29001) üzenetére


MasterMark
titán

Nem jól írják, egy ilyen VGA-val tökéletesebb képet lehet csinálni, csak jól kell beállítani, és a megfelelő lejátszó szoftvert használni. (A VLC nem az.)

Petiii85: HDMI 2.0a kábel meg nincs.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29004) Mizol29 válasza HSM (#28985) üzenetére


Mizol29
senior tag

Most elvileg az új radeon szoftverben van auto undervolt lehetőség ha jól tudom. Érdemes azt kipróbálni vagy hagyjam a francba? Nem hagy nyugodni a téma szeretném egy kicsit alulfeszelni a vga-t.

(#29005) solfilo válasza Mizol29 (#29004) üzenetére


solfilo
veterán

Az csak Vegákkal megy tudtommal.

solfilo

(#29006) HSM válasza Mizol29 (#29004) üzenetére


HSM
félisten

Igen, sajnos az csak Vega-kkal megy. Lásd a kisbetűs rész: [link].
Nekem sem látható a driverben az 580-al.
Szvsz arra kéne megtalálni a választ, miért nem ment nálad 0,95V alá. Tuti semmi más "kijelző szerű" eszköz nincs rákötve, pl. HDMI erősítő, vagy bármi? Illetve esetleg háttérben futó böngésző vagy videó is közre játszhat esetleg. Asztalon visszaveszi a memória órajelét 300Mhz-re? Onnan kéne elindulni, és akkor rendesen le tudnád mérni az alsó P state-eket is.

(#29007) Dareiosss válasza HSM (#29002) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Úgy gondoltam, hogy az általános egyszerű hiba mentes lejátszásra jobb megoldás egy médialejátszó. Igazad van letudja természetesen, csak azért VGAval nem olyan, hogy fogod és elindítod a filmet, tapasztalataim szerint, több újabb formátumnál lejátszási bugok vannak, codec + egyéb dolgokból adódóan.
Plusz a Oppo, Dune, Himedia stb sztem szebb képet ad, mint egy VGA, elvégre azok erre vannak kihegyezve és optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

(#29008) Speed® válasza rasotamas (#28994) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Majd lesz, figyelni kell.

(#29009) MasterMark válasza Dareiosss (#29007) üzenetére


MasterMark
titán

Egy VGA madVR-el szebb képet ad, csak azt neked kell beállítani.

Switch Tax

(#29010) Mizol29 válasza HSM (#29006) üzenetére


Mizol29
senior tag

Asztalon visszaveszi a mem órajelet 300mhz-re és a gpu órajelet is. Semmi más nincs rákötve. Egy egyszerű full hd-s monitor ami 60 hz-es. Ennyi se több se kevesebb. Most így visszaemlékezve lehet böngésző futott közben. Lehet akkor emiatt?

(#29011) HSM válasza Dareiosss (#29007) üzenetére


HSM
félisten

Háááát... Erről sem vagyok teljesen meggyőződve. Egy asztali lejátszónál is előfordulhatnak kodek-bajok, hogy éppen nem szereti, amivel megkínálod. Sajnos mindkét esetben be kell rendesen állítani a dolgokat, lejátszó, TV, ha a legjobb képminőséget szeretnéd.

Ezzel viszont egyetértek, egy dedikált lejátszót azért többnyire egyszerűbb megfelelően beállítani. :R

Az amúgy oké, hogy erre vannak optimalizálva, de tipikusan lényegesen kisebb számítási kapacitásból kell kihozzák ugyanazt, ami nem feltétlen teszi lehetővé az ideális megvalósítást.

(#29009) MasterMark: Rendesen megkéri a magáét CPU-ból, de a minősége is olyan lesz. :K

(#29010) Mizol29: Könnyen. :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#29012) Mizol29 válasza solfilo (#29005) üzenetére


Mizol29
senior tag

Akkor ez megmagyarázza miért nem látom a radeon szoftverben mint opciót :) :R

(#29013) Petiii85 válasza HSM (#29002) üzenetére


Petiii85
csendes újonc

Köszi.:) Már látom, hogy a beállításokkal nagyon meg fogom szívni. Főleg, hogy nem sokat értek hozzá.

MasterMark : Pedig a boltban is így van.2.0A. Ha jól tudmo ez támogatja a HDR-t

https://www.hdmishop.hu/HDMI-kabel-2-0A-HDR-2xHDMI-aranyozott-dugo-Premium-2m.html?tag=HDR

[ Szerkesztve ]

(#29014) HSM válasza Petiii85 (#29013) üzenetére


HSM
félisten

Nem biztos az. A Radeon Settingsben mindent megtalálsz a "Display" fülön ami a TV-vel, a "Video" fülön pedig ami a videó lejátszással kapcsolatos. Nincs túl sok beállítási lehetőség. :) No, meg vannak a fórumok is rengeteg infóval, segítőkész fórumtársakkal. ;)

A videólejátszót sem annyira nehéz belőni, "átlagos felhasználásra" szvsz akár egy VLC, akár egy MPC-HC jó. Maximalistáknak meg lehet játszani madVR-el. :D
Illetve a megfelelő videós topikokban érdeklődni a naprakészebb fórumtársaktól az aktuális ajánlásokért. ;)

Én amire még kényes vagyok a képfrissítési frekvencia, az hogy passzoljon a megjelenítő és a lejátszott anyag között. Számomra egyedül ez jelent némi kényelmetlenséget kézzel kapcsolgatni PC-n. Mondjuk itt legalább tudom állítgatni, TV-nél, lejátszónál meg az egyetlen opció, hogy elhiszem, hogy vagy jól beállította, vagy nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29015) Mizol29 válasza HSM (#29006) üzenetére


Mizol29
senior tag

Na akkor majd este megint rálesek. Remélem tényleg csak ennyi volt a baja. Köszönöm a tippet :R

(#29016) Petiii85 válasza MasterMark (#29003) üzenetére


Petiii85
csendes újonc

Pedig a boltban is így van.2.0A. Ha jól tudom ez támogatja a HDR-t.

https://www.hdmishop.hu/HDMI-kabel-2-0A-HDR-2xHDMI-aranyozott-dugo-Premium-2m.html?tag=HDR

(#29017) MasterMark válasza Petiii85 (#29013) üzenetére


MasterMark
titán

[link] [link]

szerk.: Az az inakustik kábel jó amúgy, de rá is van írva, hogy sima High Speed kábel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29018) Petiii85 válasza MasterMark (#29017) üzenetére


Petiii85
csendes újonc

Rendben, most már világos. Ezt a kábelt rendeltem, hogy összekössem a géppel a TV-t. Elég drágának találtam az árát.

(#29019) rasotamas válasza Speed® (#29008) üzenetére


rasotamas
veterán

Mondtál még valamit hogy volt régebben nagyon olcsón, talán 580 8gb. Az mennyi volt és milyen típus? Most akkor az is lehet hogy majd lesz?
Megrendeltem az 580 4g-t de lehet lemondom, ez a cetelem fasság nagy katyvasznak tűnik, kapok valami kis keretű hitelkártyát és hivatalosan arról van fizetve csak egyedi sokkal kedvezőbb törlesztési és kamatkondíciókkal. Mi a f*sz? Meg 30 nap a hivatalos átfutás? Nekem téliszünetre kell a kártya mikor 2 hétig otthon vagyok, nem majd valamikor januárban.
Inkább elviszem az asszonyt welneszezni, és élvezzük egymás társaságát a kockulás helyett, arra a kiadásra könnyebb őt is rábeszélni :D Aztán majd a tavaszon veszek valami használtat és akkor nem csak a kamatot spórolom meg, hanem a papírmunkát, postára rohangálást, hitelbírálati időt, ideget meg a kezdeti értékvesztést is, 80 helyett lehet kijövök 40-50-ből.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#29020) expander válasza rasotamas (#29019) üzenetére


expander
senior tag

en kb 1 honapig bongesztem az aprot, hogy megis hogy mozognak az arak, vegul kb 2 hete sikerult egy 580 8G GamingX-et szerezni 60-ert, de a nagy atlag inkabb azt mutatja, hogy a hibatlan darabok (esetleg meg garancia is van ra) inkabb 70 es folotte mennek...

(#29021) turistakolbi válasza Mizol29 (#29015) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

MI a baj ? nem értem. Nekem rx580 sztream nézés 2 monitor stb.... facebook közben. és 20wattot kér a VGA ~800 mhz és 300 ram mhz. néha felmegy 1000-re a ram mhz.. de vissza is áll.
20 watt..

https://www.twitch.tv/muerte188

(#29022) HSM válasza turistakolbi (#29021) üzenetére


HSM
félisten

Két monitorral hogy kér 20W-ot és marad 300Mhz-en a ram?
Tesztek szerint sem tud ilyet. [link]

(#29023) Mizol29 válasza turistakolbi (#29021) üzenetére


Mizol29
senior tag

A játékok alatti fogyasztást akarom kicsit csökkenteni amikor nagyobb terhelést kap a gpu. Miért ne tenném ha lehet?

(#29024) turistakolbi válasza Mizol29 (#29023) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

akkor gyári órajelen 1350 körül- csökkentsd manuálisan a feszt. :) GL HF :)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#29025) turistakolbi válasza HSM (#29022) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Pedig de :D itt egy kép :) Vágatlanul itt hagyom ( a képet kicsinyítsd ki, és jobb felülre zoomolj vissza. Le fog esni az állad. Vagy inkább mentsd le. úgy jobb
Korábban rosszul írtam. 300 mhz ig csökkenti mind a ram és a gpu mhz-ját

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#29026) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Letelt a szerkesztési idő..
Itt van egy MSI AB-s is... és az owerlayes
wattmanban is ennyit ír, csak nem fér rá mind2 adat egy képre..

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#29027) athomi válasza HSM (#28944) üzenetére


athomi
veterán

Visszavettem 1240Mhz-re, lényegesen jobb a helyzet, így a fesz.szinte végig 1V alatt van, a maximális is 1.0125V. A ventik így 1300-1500 RPM-en mennek.

[ Szerkesztve ]

(#29028) Mizol29 válasza HSM (#29006) üzenetére


Mizol29
senior tag

Továbbra is ugyanaz a helyzet. 600-900-1145mhz= 0,95V. Most figyeltem rá, hogy ne fusson semmi sem a háttérben pl. böngésző. Az e feletti state-ket szépen mutatja. Tényleg ötletem nincs :((

(#29029) HSM válasza turistakolbi (#29025) üzenetére


HSM
félisten

Azta. :Y Ez esetben tényleg igaz nálad a <20W. :R
Nálam sajnos amint bekapcsolom a kis 1280*1024-es másod monitorom, egyből ugrik fel 2Ghz-re a ramok órajele, a fogyasztás meg ~40W magasságába. Az 1Ghz-es ram moddal lett kicsit jobb, az ha jól emlékszem kb. egy tízest lecsípett.
Pedig mindkettő DP, de akkor is ilyen volt, amikor az egyik DVI-on volt bekötve.

(#29027) athomi: Így azért már sokkal barátságosabb. Örülök, hogy jobb lett. :)

(#29028) Mizol29: Amit még megpróbálhatsz, WattMan-ban manuálisra tenni a memória feszültséget, és ott kézzel megadni neki egy értéket, nálam két monitorral 1Ghz ramokkal 800mV-on még jó. Egy monitorral elvileg le kéne tudj menni egészen 0,75V-ig 300Mhz-hez. Az általában fix szokott lenni az AMD GPU-kon, és csak az efölöttiek dinamikusak.

[ Szerkesztve ]

(#29030) Mizol29 válasza HSM (#29029) üzenetére


Mizol29
senior tag

Ezeket mértem

300mhz-750
600mhz-950
900mhz-950
1145mhz-950
1215mhz-950
1255mhz-975
1300mhz-1019
1340mhz-1100

Elég érdekes. Megpróbálok akkor manuálisan megadni egy értéket.

(#29031) Mizol29 válasza HSM (#29029) üzenetére


Mizol29
senior tag

Most azt vettem észre hogy ha 800mv-ra visszaveszem a memóra feszültséget akkor a gpu P1-P2-P3 állásban is 800-at neki. Eddig ugye a memória ferszültsége 950mv volt. :F

(#29032) HSM válasza Mizol29 (#29030) üzenetére


HSM
félisten

Első közelítésnek talán jók lehetnek a feszeim [link], nekem 1125V lenne gyárilag 1340-re, szóval a tiéd kevésbé feszigényes, ezekkel vagy picit kevesebbel még jó kell legyen. Csak a P6-7 állapotokat írtam át, a többi gyári fesz az adott órajelhez.

Nekem gyanús amúgy, hogy valamiért beakadt nálad a Memory P2 feszültség 950mV-ra, és olyankor nem engedi a GPU feszét ez alá, hiába kapna amúgy kevesebbet, nálam is oda kóválygott be először. Ezt a P2-es feszt elég hülyén kezeli a driver és a WattMan is, volt, amikor engem is szivatott, amíg át nem írtam OverdriveNTool-ban, 800mV-ra. :DDD Aztán meg mégis meggyógyult valamiért, különben nem tudtam volna a P2 mód 775mV-ját sem megmérni. :F

(#29031) Mizol29: Akkor valószínűleg P1-P2-P3 állásban 800mV alatt kapna a GPU, ha a memória miatt nem állna meg 800mV-on. Azt már azért szerintem a képeim alapján be fogod tudni jól lőni érzésre. :) Ott amúgy nem is túl kényes a GPU, a legkisebb fesznek jó lesz 0,75V, a többit be lehet lőni közé.

Amúgy az valójában nem a memória feszültsége, hanem a memória vezérlőé, de mivel a memória vezérlő a GPU_ban van, és a fő GPU-feszültség feszültségét kapja, így igazából egyfajta alsó korlátként funkcionál a GPU-feszre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29033) envagyok


envagyok
veterán

Nem akarok vitát gerjeszteni, nekem is volt RX570 rx480, és a gyerek Gépébe is hasonló tudású vga-t keresek.
Használtpiacon kerestem neki, rx 570 és gtx 1060 között vacilláltam, ezek egyforma teljesítményűek.
Szóval míg RX570 40 körül van, 50 körül már erősebb 580-as 8GB-os, addig a 1060-ak 60-70 között mozognak.
Mivel tud többet a 1060?
Csak hype-olt, és ezért drága, vagy van valami plusz előnye/tudása amit nem tudok?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#29034) turistakolbi válasza envagyok (#29033) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Kevesebbet fogyaszt. 1060 6 gig rx580 8 gig. nagyjából ugyan az a teljesítmény. játéktól függ hogy melyiken megy jobban. De nagyon fontos megemlítenem, hogy NVIDIA (elnézést mindenkitől) nagyban szarik már a régi kártyáira... meg lehet nézni, a PUBG is valami 5-6 driverrel régebbin fut jól. A fortnite nak is külön drivert kell vadászni hogy a legtöbbet hozza, a friss driverjével -15 fps ekről beszélnek. Szóval 2 év múlva már igen macera lesz a drivereket vadászni, minden játékhoz külön...
Pl. az új Cod4 bő 15% ot ver teljesítményben az amd az nvidiára ugyanabban a kategóriában.

Míg amd-nél a mindig a legújabb driverek a jók, és folyamatosan optimalizálnak, javítanak a teljesítményen.

Ez csak az én saját véleményem/tapasztalatom.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#29035) turistakolbi válasza HSM (#29029) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Azért érdekes mi? idle hivatalos tesztek, és a valóság :) 6-7 watt 2 monitorral pörgő ventikkel :P

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#29036) szabimabli válasza envagyok (#29033) üzenetére


szabimabli
csendes tag

Ahogy a kolléga is leírta,
1060 6GB = 580 8GB
1060 3GB = 570 4GB

Itt ott lehet eltérés. Az nvidia azért drágább, mert az nVidiának ebben az évtizedben jobban csengett a neve általában.

(#29037) HSM válasza turistakolbi (#29035) üzenetére


HSM
félisten

Oké, de akkor nálam meg miért úgy megy, mint a hivatalos tesztekben? És nem csak az Rx580 Nitro+, de előtte az Rx560 is pontosan így viselkedett, megkapja a második kijelzőt, és egyből felugrik a memória órajele a maximumra, vele együtt a fogyasztás is az egymonitoros többszörösére.

Szóval, ha van valami titkod, hogyan lehet ilyen működést elérni több monitorral, ne tartsd magadban. Nálam az se segít, ha egyforma felbontásra állítom a két monitorom, egymás mellé rendezve.

(#29038) turistakolbi válasza HSM (#29037) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Talán annyi, hogy nekem Asus rog strix em van.
2 monitor FHD mindkettő HDMI kábeles.
enyi. Bedugtam. 50%+ power és minden gyári. kivéve ventilátorok
64x szűrést offoltam.
nincs más titkom :)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#29039) HSM válasza turistakolbi (#29038) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem hiszem, hogy a kártya típusán múlna, hogy Nitro vagy Strix, de a BIOS-uk is egy tényező.
Közben ezt találtam, mint hivatalos(nak tűnő) álláspont: [link]
Szóval teljesen egyforma, egyforma interfészen bekötött monitoroknál működhet, hogy nem emeli meg a memória órajeleket. Nálam itt már bukta, két nagyon különböző monitorom van, az egyetlen közös pontjuk, hogy mindkettőt DP-on kötöttem be. :DDD

Szerk.: Kipróbáltam, tényleg így van. Ha a nagy FHD monitorom beállítom szintén 1280*1024 és 60Hz-re, egyből két monitorral is marad 300MHz-en a memória. :C
Kár, hogy különböző felbontás esetén ezt nem tudja produkálni. :(

[ Szerkesztve ]

(#29040) turistakolbi válasza HSM (#29039) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Megtisztelő volt egy "félistennek" tippet adni :))))

https://www.twitch.tv/muerte188

(#29041) HSM válasza turistakolbi (#29040) üzenetére


HSM
félisten

Köszönöm a tippet! :R

(#29042) expander válasza HSM (#29039) üzenetére


expander
senior tag

akkor bekavarok enis egy kicsit ;]

1080p 144hz DP
1080p 60hz HDMI

es szinten 300Mhz :K :U

(#29043) turistakolbi válasza expander (#29042) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Akkor úgy néz ki a felbontás számít :P
asszem HSM meglepi magát karácsonyra egy FHD monitorral :P

https://www.twitch.tv/muerte188

(#29044) HSM válasza expander (#29042) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes lelkivilága van ennek a többmonitoros mókának... Nekem már akkor sem ment a memória 300Mhz-en, ha a nagy monitor 80Hz-re rakta magát, ez az alapértelmezett frissítése 1280*1024-en. :DDD Csak akkor vette vissza, amikor mindkettő 1280*1024 és 60Hz. :DD

(#29043) turistakolbi: Másod monitornak nekem untig elég ez a kis 19"-os 1280*1024-es IPS. :) A fő monitorom amúgyis tervezem lecserélni valami nagyobb, 27" és WQHD, lehetőleg 100+Hz-es IPS holmira. :))

Úgyhogy nekem azt hiszem marad a 30W körüli mókolt üresjárat, 1Ghz ramokkal. :) Ha nem kell a másod monitor ki is szoktam kapcsolni, olyankor szépen 300MHz a memória nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#29045) r0


r0
csendes tag

Nemrég vásároltam egy RX 470 4GB kártyát. Egy kis olvasás, tanulmányozás után wattman-ben nagyon szépen lehet finomhangolni.
Egy dolgot viszont nem értek Furmark-kal kapcsolatban. 0XMSAA beállítás mellett miért fogyaszt többet a kártya, mint 2/4/8XMSAA mellett. Számomra az lenne logikus, hogy több/nagyobb élsimítás mellett többet kell számolnia a kártyának, ergo itt kéne nagyobb fogyasztása legyen. Valaki el tudná ezt magyarázni?

(#29046) HSM válasza r0 (#29045) üzenetére


HSM
félisten

Nézz rá a "memory controller load" mezőre Furmark közben a GPU-Z-ben. MSAA-val memória sávszélesség limitessé válik a program (Rx580-on anélkül is kicsit az), tehát arra vár a GPU, hogy a memóriából megérkezzen az adat, így a ramot jobban terheled, de a fő fogyasztó GPU lényegesen kevesebbet kell, hogy dolgozzon MSAA-val.

[ Szerkesztve ]

(#29047) smc válasza r0 (#29045) üzenetére


smc
addikt

Nem értek hozzá, de szerintem a sávszél limitálja magas szűrők mellett, így a gpu már nem igazán tud 100%-on tekerni, emiatt csökken a fogyasztás
Megelőztek.. :D

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#29048) lemusz


lemusz
addikt

AMD External Events Utility service mi a szösz? Napokig nyűglődtem, hogy vajon miért telik 13-15 secbe megnyitni egy tök új ssd-re telepített steamet, aztán a szolgáltatások felé vettem az irányt és kiderült hogy ez a cucmó az okozója, vagyis ha le van tiltva. Azt hittem nvidiához hasonló telemetriás dolog lesz amit élből érdemes letiltani, de úgy látszik több annál és automata induláson kell hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#29049) MasterMark válasza lemusz (#29048) üzenetére


MasterMark
titán

Azt irjak hogy az kapja el a bill kombinaciokat, meg rakja ki az UI-t.

Switch Tax

(#29050) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Ezzel a pár képpel és egy RX590 Nitro+-al beköszönnék a topikba!
Nem hittem volna,hogy ilyen vastag ez a kártya :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.