Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) Ellia válasza Impair1980 (#41050) üzenetére


Ellia
addikt

Olyan beállítás ami mindenkinél tökéletesen működik nincs, ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia.

Kezd el a fórumban leírtak szerint alulfeszelni és tesztelni ott fog kiderülni, mennyire "rugalmas" a kártyád.

(#41052) Danecay válasza Impair1980 (#41050) üzenetére


Danecay
őstag

Pontosan ezen okok miatt szokták alulfeszelni a kártyákat. mV-ra pontos recept nincs, azt saját magadnak kell kikísérletezned, esetleg valamilyen megközelítő értékeket tud neked adni aki már elbíbelődött vele egy ilyen kártyával.

(#41053) Danecay válasza Ellia (#41051) üzenetére


Danecay
őstag

Lapoznom kellet volna 1-et :)

(#41054) HSM válasza Impair1980 (#41050) üzenetére


HSM
félisten

Válassz magadnak egy szimpatikus pontot a görbén [link] . :) RX580-aknál pl. én a gyári BOOST 1340Mhz órajelet szoktam javasolni, afelett eléggé hamar elborul az étvágya. Annál még az 1250Mhz környéke elég jó, ott még sokat csökken a fogyasztása, kevés teljesítményvesztéssel. AZ 590-nél nekem 1400 és 1550Mhz tűnik két hasonló tulajdonságú pontnak. Első próbának hagyhatod automatán a feszültségeket (automata alatt azt értve, hogy a wattmanban nem is látod a feszültség állító gombokat).

(#41055) Impair1980 válasza HSM (#41054) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, hétvégén kipróbálgatom!!!
Még egy észrevétel.
Ha a gépet hidegen indítom, akkor sosem világít a Sapphire felirat a kártyán. (Windows-on belül sem lehet állítani a világítást a Trixx programban) Ha leállítom és 5-10 percen belül elindítom, akkor már bootoláskor világít és tudom is állítgatni a Trixx programban!
Ez vajon mitől lehet?
Köze van valami BIOS beállításhoz? Esetleg valami energiatakarékos dologhoz a bios-on belül? (MSI Mortar B450M, Ryzen 5 2600)
Eddig azért nem tűnt fel mert nem Plex-is volt a ház oldala, most már az! :)

(#41056) 6zuzo9


6zuzo9
csendes tag

Sziasztok.
Hátha valaki találkozott már hasonló esettel. Napokban jutottam hozzá egy Gigabyte RX570es Gaming 4GB rev1.0 kártyához (F6os legfrissebb vbiossal). Kártya betesz, DP kábel beköt van kép szuper (alap win driver). Eszközkelezőből indítva az illesztő program frissítés után nincs kép DP-n csak DVI-Dn (HDMI-n se adott képet). Jó, akkor DDU-val lepucol fel a gigabyte oldalán lévő driverrel. Se DP se HDMI. Kábelek leellenőrizve, azok hibátlanok. 4-5 driver tesztelés, kábelek ki be húzogatása után végül a 20.2.2es driverrel megjött a kép DP-n. Igazából nem tudom hogy sikerült életre keltenem végre. Örül mint állat, gép lekapcs, másnap be és szintén megy a DP. Á mondom király minden szipiszupi. Gép megy minden oké, de aztán gép itt hagy elmegy aludni. Ébresztem a gépet, nincs kép megint csak DVI-Dn. Értetlenül ülök a gép előtt. Ha restartolom és csak DP kábel van bedugva akkor megint jó. Kártya stressz test, minden teszt is, se fagyás se lag minden szuper. Mi a lótúró lehet ez?
AM Radeon software szerint mikor cserélgetem a kábelt: "Hiba. A rendszer illesztőprogram kapcsolat hibát észlelt, és nem tudja beállítani a kívánt felbontást és frissítési sebességet. Lehetséges hogy a kijelző nem támogatja az igényelt felbontást, vagy valamilyen probléma van a kábellel, amely a számítógépet a kijelzővel összeköti." Ekkora bullshitet, mikor tudom hogy működik. :D Egyébként a monitor egy HP ZR2240W (FHD, 60Hz).

(#41057) lacus83 válasza 6zuzo9 (#41056) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Egy tuti. Driver előtt nincs Dp. Ne kérdezd miért nem tudom. Legalábbis nálam ilyen hiba volt zsír új kártyával is. Ugyszint HP monitor. Persze típus nem az ami a tiéd (Hp2470W)
Lehet a Dwi dp nem szereti egymást.
Hdmi Dp ok.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#41058) HSM válasza lacus83 (#41057) üzenetére


HSM
félisten

Nálam vidáman ment minden port driver betöltés előtt is DP-on, BIOS-ban is vidáman tudtam turkálni DP-on, Sapphire Nitro+ RX580-on, két DP monitorral is. Most DP+HDMI-vel ugyanez a helyzet.

(#41059) 6zuzo9 válasza HSM (#41058) üzenetére


6zuzo9
csendes tag

Szerintem itt most a monitor lesz a ludas. Ki/be DVI és DP az őrület határáig, majd tettem egy próbát a monitor oldalon. Csak DP bedug, monitor menüben default source DP és auto switch off majd scannelte a sourceokat és lám visszajött a kép. :W Ezután dugom be DVI-Dt simán felismeri és oda is tud képet küldeni. Mindig van valami! :F

(#41060) CirrMee válasza lacus83 (#41057) üzenetére


CirrMee
addikt

Egy tuti. Driver előtt nincs Dp.

Akkor ezek szerint vakon állítgatok mindent az UEFi alatt, és vakon kezelem a windowst, mielőtt megkapja a drivert. Hogy miket meg nem tudok... :R

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41061) zsirimiri


zsirimiri
csendes tag

RX580 Aorus
Sziasztok! A következő lenne gond, csatolok videót, ugyan ilyeneket produkál az én kártyám is, annyi különbséggel, hogy az enyém ritkán-ritkán csinálja ezt. És csak egyszer egyszer villan, de lényegében ugyanez a hiba. League of Legends alatt villog a legtöbbször, akkor egy meccs alatt akár 10x-szer is bevillan, más játék alatt nem igazán tapasztaltam hibát, de azért némelyiknél villogott, de csak egyszer. Gőzöm sincs mi lehet ez, már próbáltam több drivert, stb, stb. Lehet, hogy megöltem a kártyát? Az overclock mag:1411Mhz-en ment, memória:2040Mhz, ezzel futott vigan egy pár hónapig, majd egyszer csak tele lett a kép szép zöld négyzetekkel, egyből hard reset, overclock off, minden bootolt szépen, de szerintem azóta a szép négyzetek óta csinálja ezt a villogast. amiben egyáltalán nem vagyok biztos, bár az előtt nem volt vele ilyen gond. Valaki valami help :F ? Vagy használjam amig megy, aztán ha beszarik dobhatom ki? https://www.youtube.com/watch?v=wbEYaelI8u8

(#41062) Ellia válasza zsirimiri (#41061) üzenetére


Ellia
addikt

Ez lehet kábel, de szerintem memória lesz (legalábbis nekem a régi HD6850-em hasonlót produkált csak sárgában, aztán meg is halt). Ha van gari rá akkor próbáld meg gariztatni.

[ Szerkesztve ]

(#41063) lacus83 válasza CirrMee (#41060) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Írtam HP monitor. Hűha van ám zavar a vízben. :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#41064) CirrMee válasza lacus83 (#41063) üzenetére


CirrMee
addikt

Cégnél olyat használok DP kábellel. Jó nagy az a bizonyos zavar...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41065) lacus83 válasza CirrMee (#41064) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Mint már írtam saját monitorommal tapasztaltam. De neked ez nem mindegy? Vagy ennyire jól megy a maradj otthon hogy beleállsz két fórumtársba is? Lépjünk tovább :R
Örülök hogy te még nem találkoztál ilyen hibával, de attól még lehet.

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#41066) CirrMee válasza 6zuzo9 (#41056) üzenetére


CirrMee
addikt

Napokban jutottam hozzá egy Gigabyte RX570es Gaming 4GB rev1.0 kártyához (F6os legfrissebb vbiossal).

Honnan van az a vBIOS? Az imént megpróbáltam a gyártónál csekkolni, de rev1.0 jelölésűt csak 8Gb verzióból találtam.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41067) lacus83 válasza CirrMee (#41066) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Valszeg,de igy sem kerek a story.F6 itt nicns

[link]

Vagy a rev2.0 [link] itt van F6 de az meg nem a legfrisebb.Lehet egyszerüen rossz bios van a jó kártyán?

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#41068) 6zuzo9


6zuzo9
csendes tag

Az nem a rev2.0-s link, az ott csak jelöli hogy van belőle olyan is, linkje is más (és ott bios sincs a supportnál). F4 volt rajt vga tools-val lett frissítve amit automatán talált, így lett F6.
Noh de reggel bekapcs, boot feljön szépen window logo tölt majd elment a kép DP-n. Megin DVI-Dn vagyok és ha bedugom DP-t be akkor hallom ahogy jön az értesítés a fent leírt hibaüzenettel. Monitor no signalt lát DPn. Nem értem én ezt.

(#41069) CirrMee válasza lacus83 (#41067) üzenetére


CirrMee
addikt

Nekem is a nem megfelelő BIOS volt a használható ötletem, az ráadásul simán produkálhat ilyesmi hibát.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41070) Alexovics válasza kutga (#41028) üzenetére


Alexovics
újonc

A Sapphire radeon rx570 nitro+ 8GB nálam le is szokott kapcsolni teljesen volt hogy csak 2 3 percel játék indítás után pörgött fel meg is ijedtem de utána láttam hogy dolgozik és a hőmérséklet sem ugrott horribilisen mellesleg nem turkáltam a kártyában se szoftveresen se hardveresen

(#41071) paprobert válasza zsirimiri (#41061) üzenetére


paprobert
senior tag

A zöld négyzetes artifact egy klasszikus memória OC hiba. Vedd lejjebb.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41072) koszos91


koszos91
tag

És melyik programmal lehet a legkönnyebben kideríteni, hogy rossz a memória OC?

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#41073) zsirimiri válasza paprobert (#41071) üzenetére


zsirimiri
csendes tag

Mióta azt produkálta levettem minden OC-t és a gyári órajeleken használom, de azóta a videón látható módon néha néha villan egyet a kép, LoL alatt többször. Viszont ha olyan játékkal játszok, ami kimaxolja a videókarit, akkor nem csinál ilyet, csak ha valahogy visszább esik a memória órajele. Pl. LoL-ban 300Mhz-1000Mhz között ugrál az órajel, nem tudom, hogy van e köze hozzá, de azért leirtam :D :F

(#41074) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!
Erre valakinek tippje, hogy merre induljak el?

(#41075) Out válasza Impair1980 (#41074) üzenetére


Out
addikt

Semerre! Maradj otthon! :(((

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#41076) koszos91 válasza Out (#41075) üzenetére


koszos91
tag

Na ezen most jót röhögtem! :C :DD

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#41077) Csupingo válasza Impair1980 (#41074) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán win gyorsindítás kikapcsolása, vagy alaplapi bios frissítés, esetleg másik tápegységgel próba, ha van a közelben. Persze ezek csak tippek, mert egész egyedi a probléma.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#41078) SmallWill válasza U.Orsi (#40950) üzenetére


SmallWill
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy pontosan az rx 580 (8gb) melyik nvidia-ás kártyával egyenlő?
Mert magam már nem tudom eldönteni

privát üzenetre illik válaszolni :)

(#41079) Mizol29 válasza SmallWill (#41078) üzenetére


Mizol29
senior tag

1060

(#41080) Csupingo válasza SmallWill (#41078) üzenetére


Csupingo
veterán

A gtx 1060 és a gtx 1650 super között lehet. Persze mind nagyon közel van a másikhoz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#41081) SmallWill válasza Csupingo (#41080) üzenetére


SmallWill
csendes tag

Rendben nagyon szépen köszönöm!

privát üzenetre illik válaszolni :)

(#41082) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv!

Van egy RX 580 kártyám, ami 40% ventilátor használat felett brutál hangos, ezért ha olyan játékkal játszok visszaviszem 35-40%-ra igy kb 72 fokig megy fel. Ez a hőmérséklet még "egészséges" neki? Vagy meddig engedhetem?

[ Szerkesztve ]

(#41083) Zsöti90


Zsöti90
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy sapphire rx 480 nitrom és rossz biost telepítettem rá és nem ad képet, a másik bios tökéletesen működik, de szeretném visszaállítani az eredeti állapotába, hogy mindkettő működjön. Hogyan tudom ezt elvégezni, ha nem ad képet?

(#41084) Mizol29 válasza BoneDragon (#41082) üzenetére


Mizol29
senior tag

A 72 fok az még teljesen elfogadható hőmérséklet.

(#41085) TIT válasza BoneDragon (#41082) üzenetére


TIT
veterán

75-ig egészséges.

Zsöti90: Igpvel.

[ Szerkesztve ]

(#41086) Danecay válasza Zsöti90 (#41083) üzenetére


Danecay
őstag

Ahhoz lehet nem ártana egy IGP-s processzor, mondhatnánk integrált videokártya, esetleg valamilyen nagyon régi PCI-os VGA amivel képet tudsz csiholni a frissítés erejéig. Nekem ez jutott eszembe de lehet írnak más alternatívát is, bár az IGP-s tuti járható út.

(#41087) varmi2 válasza Zsöti90 (#41083) üzenetére


varmi2
nagyúr

Úgy tudom, hogy ezeknél a kártyáknál menet közben is át lehet kapcsolni a biosukat. Ekkor marad a másik bios konfiguráció újra inditásig, de ha át van kapcsolva, már a rossz biost fogod írni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41088) HSM válasza varmi2 (#41087) üzenetére


HSM
félisten

Így igaz. :K

(#41089) BoneDragon válasza TIT (#41085) üzenetére


BoneDragon
veterán

Köszi a válaszokat. Vajon egy újrapasztázás segithet rajta?

(#41090) Ellia válasza BoneDragon (#41089) üzenetére


Ellia
addikt

Ha nem régi a kártya inkább egy kis alulfeszelés szerintem. A topicban keres rá amennyiben érdekel, sok how to van.

[ Szerkesztve ]

(#41091) BoneDragon válasza Ellia (#41090) üzenetére


BoneDragon
veterán

Most járt le róla a gari, múlthéten. Köszi.

(#41092) Zsöti90


Zsöti90
tag

Van igp a gépbe, de ha menet közben is lehet kapcsolni akkor még jobb, köszönöm :D

(#41093) koszos91


koszos91
tag

Sziasztok!

Dobott már másnak is hasonló hibakódot a gép?

A hibát okozó alkalmazás neve: Radeonsoftware.exe
Kivételkód: 0xc0000005
Hiba pozíciója: 0x00000000004082d7
A hibát okozó folyamat azonosítója: 0x2b24

nem tudjátok, hogy ez mi lehet?

Másik kérdés, amit korábban is kérdeztem, hogy ha nem jó a memória OC azt melyik programmal lehetne kideríteni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#41094) TIT válasza BoneDragon (#41089) üzenetére


TIT
veterán

Nem olyan magas hőfok,hogy egy újrapasztázás segítene,alulfeszelheted,nekem mondjuk alulfesszel nem melegedett kevésbé,ami elég érdekes.

(#41095) bot1978


bot1978
senior tag

Most vettem a 1060 3GB helyett egy 8GB-os 580-at, mert cseréltem a lapot és végre megbontottam a vízhűtést. Mivel majdnem egy árban megy a két kártya az aprón, gondoltam akkor már ezt is. Picit féltem/megijedtem tőle, de kellemes csalódás.
XFX márka 1366Mhz-es BIOS-al gyárilag. Beállítottam neki a gyári ref 1340Mhz-et meg mellé -200mV under és hibátlanul megy. Lehet, hogy többet is el lehetne venni tőle, de már így is sokkal jobb. Ég és föld. A gyári beállításokkal nagyon fűtött.

A szarnak gyárilag ilyen forróra beállítani ezeket? Most az a 26MHz aztán pont ér annyit, hogy beledögöljön minden a melegbe. Marhák :(((

(#41096) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Bármi ötlet miért nem sikerül felvenni egy régi játékot RX580-al fullscreenben? Konkrétan RTCW:ET-ről van szó, win7 x64 alatt. Egyébként ablakos módban is vannak érdekességek. Ha elindítom, és utána nyitom meg a játékot, akkor működik, ha viszont leállítom, aztán újraindítom, akkor már nem indul el a felvétel, és valami compositor-ra panaszkodik. Majd megnézem valamikor kicsit jobban, hogy pontosan mit ír. Mindenesetre elég fura, hogy van benne ilyen funkció, mégsem működik. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41097) Ellia válasza inf3rno (#41096) üzenetére


Ellia
addikt

Próbáld meg ezt: jobb klikk az ikonra, tulajdonságok, majd a cél mezőben a szöveget egészítsd ki ezzel +set r_fullscreen 1, a + elé tegyél egy space-t. Hátha működik.

Itt nem az 580-al van a baj, hanem azzal, hogy régi programot próbálsz futtattatni, amúgy nézz körül, lehet van hozzá "unoffical patch" ami megoldja a gondod.

(#41098) inf3rno válasza Ellia (#41097) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Félreérted, megy fullscreen-ben a játék, csak a felvétel fekete hang nélkül, amit a "radeon software" ad róla. Érdekes módon az asztalt rendesen felveszi, csak azután sötétedik el, hogy elindítom a játékot.

Buliban hasznos! =]

(#41099) CirrMee válasza inf3rno (#41098) üzenetére


CirrMee
addikt

Részemről inkább OBS, a "gyári" megoldásból elég volt.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41100) bot1978


bot1978
senior tag

Van valami, amit érdemes élből tiltani? Hogy ne az alkalmazás kezelje?

Valami grafikus ficsőr, amit az 580 nem tud rendesen? Ami csak elveszi az FPS-t és egyébként alig látszik, ha látszik egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.