Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40851) Gyuri27 válasza gbors (#40850) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen vannak gondok. De mint mondtam 90%-ban user error.
És még mindig ott az opció:
a: régebbi driver
b: utána olvasás, kérdezés: ha van megoldás javitani
c: lehet nv-t venni mert ott sosincs semmi gond.
Én pl nem bántam meg az 570-et 1050 ti árban. Mások meg olcsóbban az 580-at 1060 helyett.
De a lehetőség adott nv-t venni. De ezt már irtam.
Ugyanúgy ryzent se kell venni. Lehet intelt venni továbbra is.
Mert ryzenes topikokban meg hűű a ram szar amd szar megy a játékos nyelven bot-nak nevezett okostojásoktól.
Szal nem kell amd-t venni. Csók.

Még egy apró dolog. Aki ide ir annak megpróbálunk segiteni. De a fikázással, szarozással nem tudunk mit kezdeni. Nekik opció a már emlegetett hibátlan nvida termék sürgős és azonnali vásárlása.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#40852) gbors válasza Gyuri27 (#40851) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, pont ez a besértődős hozzáállás nem segít. 90%-ban user error - ne vicceljünk már. Nem kell AMD-t venni - azt meg mindenki eldönti magának.

Én sem bántam meg az 570-et, maga a hardver kifejezetten jó, de amikor a 20.2-es driverrel csináltam a teszteket, akkor kevésen múlott, hogy kihajítsam a **csába. Visszament valamelyik 19-es, most béke van. Mindezek után ugyan lehessen már leírni a kártya topikjában, hogy a 20-as széria még a második iterációban is tragikus, és célszerű elkerülni (ugyanis annak van információértéke) - mondjuk anélkül, hogy kb. 4 ember közül az egyik 100% valószínűséggel felbukkanjon azzal, hogy hanemteccikakkovegyénvidiát.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40853) Gyuri27 válasza gbors (#40852) üzenetére


Gyuri27
félisten

Leirtad. Dobd a vga-t és abban az árban vegyél 1050 ti-t. 0 forintodba kerül a váltás. Problem solved. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#40854) gbors válasza Gyuri27 (#40853) üzenetére


gbors
nagyúr

Iván Petrovics likes this :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40855) droti25 válasza gbors (#40852) üzenetére


droti25
őstag

Egyértelműen igazat adok.

Nekem egy Rx 570 pulse itx van ami rohadtul jó kis kártya de rengeteget szívtam én is a driverrel. Talán most sikerült egy olyan beállítást találnom a legújabb driverrel ami eddig problémamentessé tette.
Ezelőtt 4 évig nvidia volt és soha semmi gondom nem volt vele.
Több számtech üzletben is le akartak beszélni az AMD-ről.. amit kicsit mára már megértek miért.
Nem vagyok elfogult egyik gyártót tekintve sem. Mindig ár/érték alapján választok 3-4 évente kártyát.
Ezelőtt 5 nappal erősen elgondolkodtam, hogy feladom és eladom... De hálistennek megérte várni, mert amúgy tényleg nagyon jó kis kari ez az 570es.

(#40856) Gyuri27 válasza droti25 (#40855) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pont ugyanilyen vgam van soha semmi gondom nem volt. És még egy fasza kis undervoltot is kapott a drága.
"sikerült egy olyan beállítást találnom" szóval nem értesz hozzá mókólod szarakszik (mert valami nem kerek) és szar az amd?

Amd - Radeon - Ryzen

(#40857) droti25 válasza Gyuri27 (#40856) üzenetére


droti25
őstag

😄😄😄
Hajtod a magadét. Ahogy a előző kolléga is írta..örülj, hogy neked nem volt gondod vele.
Egy vicc vagy, már bocs.. ezzekkel a hozzászólásokkal..
Ha segíteni nem tudsz akkor maradj inkább csendben. Hálistennek rajtad kívül volt aki tudott, ezért is maradtam ennél a kártyánál.

Ja, és alapból mókolás nélkül(újonnan vásárolt dobozos) is probléma volt vele ezért kellett sajnos állítgatni, hozzá nyúlni...

(#40858) Gyuri27 válasza droti25 (#40857) üzenetére


Gyuri27
félisten

De akkor ird mi volt a probléma és mit állitottál?
Mert érdemben nem irtál semmit csupán köpködsz.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#40859) droti25 válasza Gyuri27 (#40858) üzenetére


droti25
őstag

Köpködni te köpködtél sztem..
Nincs már problémám. Én csupán leírtam a véleményem, tapasztalatomat, szerintem nem sértő módon, tájékoztató jelleggel, reflektálva az előző kommentekre.

Részemről téma off

(#40860) Gyuri27 válasza droti25 (#40859) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jaaa idejössz azzal hogy szar mert állitgatni kellett 0 tény 0 infó. Hiteles szakmai hsz. :C :C :C
Köszönjük.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40861) paprobert válasza Gyuri27 (#40860) üzenetére


paprobert
senior tag

Mondok másikat:

Az új Radeon Software nem nyílik meg sem Win7-en, sem Win10-en. Friss OS telepítéssel sem. Illetve megnyílik tízből egy alkalommal, ha minden Radeon-nal kezdődő futó processt kilövök, és úgy indítom el.

A játék overlay működik, de a fő program a tálcáról indítva, vagy az .exe-t indítva nem.

User error ez valóban.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40862) TIT válasza tesz-vesz123 (#40839) üzenetére


TIT
veterán

Á nincs probléma az nv-vel,ott csak a kártyát teszi tönkre a driver+játékok nem indulnak,amúgy tényleg jó és 6gb-t adnak 8 helyett drágábban.
Hát ezaz,hogy az nv havi 1-et ad ki,amd meg 3-4-et vagyis jobban foglalkoznak a driverrel.
Arról nem beszélve,hogy az amd-nek alapból jobb a képe mint az nv-nek.
Ja és addig jó amíg egy driver beta ami nem is az,csak a microfos nem engedélyeztevolt már whql rossz.
Nekem semmi gondom az 580-al,ha valaki gagyi márkát vesz vagy bányász fost arról nem az amd tehet,asus 10 éve is vackokat gyártott.
A haverom olyan sötét,hogy wint se tud telepíteni pedig 20x megmutattam mégsincs baja az amd-vel és hallani se akar az nv-ről.
Még jó,hogy nem olvassa :)
Amúgy a ryzennel sincs gond,csak jó memot kell venni és a biost frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#40863) Gyuri27 válasza paprobert (#40861) üzenetére


Gyuri27
félisten

Os legális (minden frissités fent van ugye)? Visual c++ megfelelő, .net?
Első körben erre gyanakszom, ez okoz ilyeneket.
Drivert hogy telepitetted? Virusirtó, tüzfal kikapcs és gyéb szemét progik ugye nem futottak?
Ha más nem panaszkodik emiatt a probléma miatt a gond nálad lesz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40864) U.Orsi


U.Orsi
tag

Wattman honnét tölthető le? egyszerűen nem találom :F

(#40865) Pkc83 válasza U.Orsi (#40864) üzenetére


Pkc83
őstag

Melyik Radeon szoftver van fent? Abban lesz benne a
Teljesitmény fül lesz az. :K

[ Szerkesztve ]

(#40866) U.Orsi


U.Orsi
tag

20.2.1 :R Mert azt írták hogy feszeljem alul kicsit és nem lesz télen 80 fokos játék közben a vga. Mi lenne ha nyár lenne lehet lenne 90 fokos is :Y

[ Szerkesztve ]

(#40867) tesz-vesz123 válasza TIT (#40862) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

"Arról nem beszélve,hogy az amd-nek alapból jobb a képe mint az nv-nek."

Hogyhogy jobb a képe?

(#40868) Gyuri27 válasza tesz-vesz123 (#40867) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]pl de találsz rá 1000 videót.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40869) tesz-vesz123 válasza Gyuri27 (#40868) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

0:44-nél pl. az anisotropic filtering AMD-nél? Jah, az nekem is feltűnt, hogy gagyi. :U ;] Hiába teszem 16x-osra, olyan mint 1050ti-nél volt a trilinear...

(#40870) mtomi95


mtomi95
senior tag

Nekem sincs bajom a kártyával!
Az nem lehet, hogy a mindenféle alul-felül feszelgetés után levő felhasználók sírnak, hogy nincs kép és még ezen meg is lepődnek?
Nálam teljesen gyári órajelen, vcoreon megy és sosem volt fekete a kép! :P Se terheléssel se idle.
Nem is lenne türelmem minden egyes ingyen MHz-ért meg 1-2 fokért játszani a stabilitással...

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#40871) Daffni2 válasza mtomi95 (#40870) üzenetére


Daffni2
addikt

Ne felejts el a villanyszámlát,óriási spórolás lehet :DD
Már nem is tudom hányadik AMD kártyám van, mindig minden új driver megjelenésekor frissítek, még soha semmilyen problémám nem volt.
Nem is spóroltam semmit a villanyszámlán. :O
Persze a Windows sem mókolt, a processzor, memória sincs piszkálgatva.

"Aki ad,az nyer"

(#40872) Gyuri27 válasza Daffni2 (#40871) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az uv-tól nincs baja. Attól ilyen tüneteket nem produkál.
Viszont a mókolt wintől igen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40873) nrg_52 válasza Gyuri27 (#40872) üzenetére


nrg_52
addikt

Ha normalisan be van allitva, ki van tesztelve akkor nem.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40874) HSM válasza Daffni2 (#40871) üzenetére


HSM
félisten

Én meg tuningolom a CPU-m, és másfél évig volt UV a kártyán, semmi baja nem volt semminek.

A villanyszámlás gúnyolódás viszont nem igazán értem, mit ad hozzá a topikhoz. :( Akinek fontos a takarékos működés azt nem kigúnyolni kellene, hanem támogatni. Ha mond neked bármit is az a fogalom, hogy ökológiai lábnyom...

(#40875) Gyuri27 válasza HSM (#40874) üzenetére


Gyuri27
félisten

Aki uv-ik az nem a villanyszàmla miatt teszi. Hanem hogy feleslegesen ne melegedjen, ne melegitse a többi alkatrèszt. Ne tekerjen a venti feleslegesen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40876) HSM válasza Gyuri27 (#40875) üzenetére


HSM
félisten

Tisztában vagyok vele. :R És mellette ahhoz is hozzájárul, hogy kevesebbet járjanak az erőműveink. ;)

(#40877) TIT válasza tesz-vesz123 (#40867) üzenetére


TIT
veterán

Kontrasztosabb,teltebb színek,de nv-be is lehet állítani driverbe.
Más: Hiába feszeltem alul nem lett hűvösebb,sőt 80 fokig felment.
Amikor nagyon alacsony fesz volt azért volt,hogy megfagyott picit és fekete kép lett,de a wattman is visszaállt alapra.

(#40878) Gyuri27 válasza TIT (#40877) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#40879) TIT válasza Gyuri27 (#40878) üzenetére


TIT
veterán

Már belőttem 1020-ra a feszt és az órajelet is levittem 1340-re,csak nem tudom miért melegebb mint alapon.
Igaz a venti alapon ment 19%-on,37-en 65 fokos.

(#40880) Gyuri27 válasza TIT (#40879) üzenetére


Gyuri27
félisten

Milyen vga ez? Ház milyen (kép jó lenne), ház hűtés milyen? Egy wattman fotó akadna?

Amd - Radeon - Ryzen

(#40881) tesz-vesz123 válasza TIT (#40877) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Igen, az Nvidia driver valamiért nem RGB-re állítja a színeket gyárilag, hanem a HDMI standardre. De két kattintás és kész. Ez számomra is érthetetlen. :D

(#40882) TIT válasza Gyuri27 (#40880) üzenetére


TIT
veterán

RX-580 Pulse,silent base 600,5 venti de nem változott semmi,csak felment 80 fokra is,de a 19%-os venti alacsony is.

(#40883) Gyuri27 válasza TIT (#40882) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott valami nem egészen jó. Mondjuk elől marha kevés levegő juthat be.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40884) zsirimiri


zsirimiri
csendes tag

Üdv! Akadt egy olyan problémám, hogy adott egy játék, ez esetben a League of Legends. Meccsek alatt, változó időközönként, egyszer csak villan egyet a kép, a monitor különböző részein csak egy szempillantás, van amikor ez a villanás fekete, vagy szines, vagy csikok is megjelennek. Relative az fps-em is kevésnek mondható, hiszen ismerősömnek egy RX570-nel több képkockája van mint nekem. Észre vettem még azt is (nem volt nehéz), hogy amikor fut a LoL és megnyitom az AMD Overlayt, az egész gép megfagy, kékhalál, majd indul újra. Utánanéztem, hogy mi okozta és minden esetben a driver összeomlott. Eddig még csak LoL-ban tapasztaltam ezt, ma viszont amikor telepitettem a Steamet és végzett a telepitéssel, az asztalon ugyanezt a jelenséget produkálta. Gőzöm sincs, hogy mi lehet ez. Próbáltam már az egész windowst újratelepiteni, de semmi. Azt is észre vettem, hogy ha a képernyő frissitése 120Hz-re van állitva, a memória órajele a maximum Mhz-en pörög (2000Mhz).
Ha bárki tudna segiteni, vagy bármilyen tanácsa lenne, azt nagyon szivesen megköszönném. ;)

A gépem: Aorus Radeon RX580
Ryzen 5 2600
Gigabyte B450M DS3H
Chieftec Smart 500W PSU

(#40885) paprobert válasza zsirimiri (#40884) üzenetére


paprobert
senior tag

DDU-val töröld le a mostani drivert, rakd fel a 19.12.1-es verziót.

Magas képfrissítésnél a maxon járó memória órajel normális jelenség.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40886) zsirimiri válasza paprobert (#40885) üzenetére


zsirimiri
csendes tag

Szia! A max órajelet úgy értettem, hogy az asztalon megy annyival. És biztos, hogy a 19.12.1-et tegyem vissza, mivel az még nem 2020-as driver.

[ Szerkesztve ]

(#40887) TIT válasza Gyuri27 (#40883) üzenetére


TIT
veterán

Elég jut be,nyitott házzal is ennyi volt a hdd kb.de a 19%-os venti alacsony kb.idlebe 4-5 fokot jelent.

(#40888) paprobert válasza zsirimiri (#40886) üzenetére


paprobert
senior tag

Igen. Az AMD kártyák így működnek 120Hz-es monitornál az asztalon is. Még a Navi sem tökéletes ebből a szempontból.

Igen, biztos.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40889) HSM válasza paprobert (#40888) üzenetére


HSM
félisten

Nem feltétlen. Ha szabványos a 120Hz, akkor visszaveszi az órajelet. Nálam pl. ez a helyzet a 144Hz WQHD monitoromon.

(#40890) paprobert válasza HSM (#40889) üzenetére


paprobert
senior tag

Tudtommal szabadalmi oka van annak, hogy "kétállású" a VRAM kezelés a piros oldalon, és hogy évek óta, termékgenerációk nincs megoldva rendesen.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40891) HSM válasza paprobert (#40890) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, mi az oka, én csak ezt figyeltem meg, ha szabványos a a beállított felbontás/képfrissítés időzítés, akkor visszaveszi, ha nem szabványos, akkor nem. Ha a monitorm 120Hz-es szabványos paraméterezését átkonfiguráltam nem szabványosra, azonnal rántotta is fel a VRAM órajelét.

(#40892) Gyuri27 válasza TIT (#40887) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jaja teli előlapon ugye nagyon jól áramlik a levegő. Oldalt van másfél jó esetben két centi rés sürün rácsozva és 90%-ban megtöri a levegő útját. Az aztán fasza.
Vedd le az előlapját a háznak. Ha jelentős a javulás akkor nem jut be elég luft. Ha nincs 4-5+ fokos javulás akkor más a gond.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40893) zsirimiri válasza paprobert (#40888) üzenetére


zsirimiri
csendes tag

Telepitettem a régebbi drivert, ugyanugy villog, szóval nem tudom mi lehet az ok. Igazából azt vettem észre, hogy mikozben játszok League of Legendset a kihasználtság ugrál össze vissza, 100%-ot soha nem tartja, és a memória órajele pedig egyfolytában visszaesik 1000-300MHz-re. De még mindig nem tudom, hogy miért villog.

(#40894) TIT válasza Gyuri27 (#40892) üzenetére


TIT
veterán

Jó.
Tesztekbe is és mások akik használják írták,hogy egész jól szellőzik.
De legalább a vinyót se hallani,valamit valamiért,a gond nem ez.
Nyitott házhoz képest 2 fokkal melegebb max.a hdd és a lap is hűvösebb és az ssd is.
Kártya meg ugyanúgy 75 volt a nyitottnál is,mondjuk ott elöl 1 venti volt,nem 2.
De mondom előtte jó volt,most kezdte 1 hónapja,akkor nem a ház a gond,a paszta meg nem hiszem 2 évesen.

[ Szerkesztve ]

(#40895) Gyuri27 válasza TIT (#40894) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az oldallap levétele és az előlap levétele nem ugyanaz.
Ha leveszed az előlapot 5-8 fokkal lesz hüvösebb a proci a gpu a vrm. Azaz a ventik kisebb fordulaton fognak menni. Azaz több zajt spórolsz mint a hdd-vel. Bár nem új hdd-im vannak nem hangosak. Anno volt kereplő hhd-m. De ez kb 10 év előtt volt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40896) TIT válasza Gyuri27 (#40895) üzenetére


TIT
veterán

Nem akartam az oldalát lekapni,ha lekapom az elejét akkor porosabb is lesz,nekem 10 éves a vinyóm,nem hangos de lenne hangja más házban.

(#40897) Gyuri27 válasza TIT (#40896) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azon nem lehet segiteni aki nem akarja.
Egy félórás teszt erejéig gondoltam az előlapot levenni. De hát ha nem akkor nem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40898) Ellia


Ellia
addikt

Srácok, az AMD Link kezeli a kontrollert? Vettem egy TV-t, próbálgatom ezeket az "átjátszós" dolgokat de az AMD-nél nem ment a kontroller a tv-re dugva (számítógépre dugva nem próbáltam), míg a tv-t, steam linket játék közben sikerült irányítanom vele.

(#40899) TIT válasza Gyuri27 (#40897) üzenetére


TIT
veterán

Nem minden áron,de felesleges levennem mert úgyse marad úgy és előtte 75 volt,oldalt volt egy venti kikaptam,de semmi nem változott.
Mindegy mert a gyári 19 nagyon kevés.

(#40900) djelf


djelf
tag

Tisztelt Mindenki!
Először is bevallom, hogy nem olvastam végig a fórumot. :)
A problémám a következő. Egy játékbeli kifagyás (konkrétan odáig jutott, hogy az elején néha maxra felpörgő venti mellett kifagyó, azóta már a mentés betöltésének végénél azonnal kifagyó) eset áll fent az MSI RX480 Gaming 8G kártyámmal.
- Futtattam Passmark 10-et és a "GPU Compute" tesztnél igen hamar a fenti fagyást produkálta.
- Futtattam Unigine Heavent (DX11, Ultra quality, Normal tesselation, AA x4, FullScreen 2560*1080). Elindulás után kb 5 mp és fagyás.
Mi lehet a gond? Hibás a kártya, Túlmelegszik ilyen hamar?
Utánanézek, de sztem gari már nincsen rá.
Kérlek adjatok tippeket, mert kihullik a hajam tőle. :DDD
Köszönöm!

"- Elvehetitek a mobilunkat, elvehetitek a kocsinkat, de az álmainkat soha. - Igen, mert amikor alszunk, akkor látjuk őket."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.