Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Lacccca87 válasza M4XP4YN3 (#13996) üzenetére


Lacccca87
őstag

Teljesen kifagy a gép ilyenkor nem segít csak a reset? Vagy pár sec és visszaáll, meg esetleg kiírja hogy a driver alaphelyzetbe állt?

2 dologgal tudnál segíteni nekünk hogy mi is tudjunk segíteni.

1. GPU-z vel vagy HWINFO- val loggold a hőfok, terhelés stb... értékeket 1-2 ilyne beakadás alatt ( természetesen ha nem fagy szét az egész gép resiig)
2. eseménynaplórol dobj egy képet közvetlen a hibajelenség után.

AZ MS AB-t pedig töröld, lehet ez okozza a fagyásaidat egyébként.

(#14002) M4XP4YN3 válasza Lacccca87 (#14001) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Pár sec és visszaáll, nem kell resetelni.
MSi nincs fent az újratelepítés óta.
2. lépést hogyan?

TXT fájlt hogyan tudom beszúrni ide?

[ Szerkesztve ]

(#14003) dergander


dergander
addikt

Más is tapasztalta már hogy...mióta újra raktam a windowst azóta a BF1 sokkal rosszabbul megy,telepítés előtt a non-whql AMD driver volt fent most ,értelemszerűen a 16.12.2 whql viszont sokkal rosszabb az FPSem DX12 alatt. Esetleg volt valakinek hasonló gondja?

(#14004) R3laX válasza dergander (#14003) üzenetére


R3laX
addikt

Nekem a kezdetek óta szar a DX12, akadozva tesz le, tölti a mapot, olyan mintha 2 giga rammal menne. Volt már win reinstall is, nem emiatt, de ugyanolyan még mindig már megjelenés óta.

[ Szerkesztve ]

(#14008) lacus83 válasza dergander (#14003) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Én lehettem a relive driverről.
Utolsó catalist vagy only dx 11 Bf1 alatt.
Az időm 99 százalékában Bf1 megy.
Nekem most így a jó. Konfiguráció az adatlapomon.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#14010) M4XP4YN3 válasza M4XP4YN3 (#14002) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Valaki légyszi valamit reagáljon nekem is. Most is újraindult a gép VIDEO_TDR_FAILURE meg atikmpag.sys hibával, pedig csak simán ment a böngésző. Előtte 1-2 perccel folyton fekete képernyő bevillanás volt. Amint visszaállt, megint elkezdte, utána újraindította magát a gép.

(#14011) M4XP4YN3 válasza Csupingo (#13999) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Van egy 460-as alap Cooler Masterem. Próbáljam meg azzal? Azt hol látom, hogy mi használja a kártyát és mi nem?

(#14012) Create. válasza M4XP4YN3 (#14010) üzenetére


Create.
addikt

Meg kellene nézni másik gépben is. Ha ott se jó gariztatni kellene. Vagy ha benne vagy a 14 napba, akkor én a helyedben elállnék.

Alaplapi bios a legfrisebb? Illetve nem a legjobb, de kipróbálhatnád az iobit driver boostert, azzal lefrissíteni mindent, hátha.(ezt már csak azért próbálnám ki, mert ahogy láttam driveresen már mindent próbáltál, hátha letölt valamit, ami segít a problémádon).

Hsm: ahogy láttam megvolt neki.

[ Szerkesztve ]

(#14013) HSM válasza M4XP4YN3 (#14010) üzenetére


HSM
félisten

Friss win, friss driver, no tuning program próba megvolt? Vagy másik gépben teszt, ahogy a fórumtárs javasolja. :K

[ Szerkesztve ]

(#14015) M4XP4YN3 válasza HSM (#14013) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Create jól mondja, tényleg megvolt már a Win, driver egy milliószor, tuningolva sem volt.

(#14016) M4XP4YN3 válasza Create. (#14012) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Csupingo már javasolta, hogy másik táppal csekkoljam le, de megkérdezem tőled: Egy alap, gyári 460 wattos Cooler Master-rel érdemes lenne megpróbálnom?

(#14017) Csupingo válasza M4XP4YN3 (#14011) üzenetére


Csupingo
veterán

Megnézhetnéd azzal is, igen. Vagy a max tdp-t nem lehet visszáb venni? Pl. annyit megnézhetnél a TechPowerUp GPU-Z -ben, hogy terhelés nélkül visszaállnak e a kártya órajelei a sensors résznél. Mondjuk ettől ilyen hibát nem szokott produkálni, inkább olyat, hogy játékokban akadozik, lassabb a megszokottnál.

Mi a táp pontos típusa?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#14018) M4XP4YN3 válasza Create. (#14012) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Alaplapi nem a legfrissebb. 2012 februári BIOS van fent, ami F6-os. 2012 márciusi a legfrissebb hozzá, az már asszem F7-es.

(#14019) Create. válasza M4XP4YN3 (#14016) üzenetére


Create.
addikt

Nem hinném, hogy az jobb lenne, mint amit most használsz, de egy próbát megérhet.
De teljesen másik konfig lenne a legjobb kipróbálásra(persze amiben minőségi táp van).
Az alaplapot frissíteném a legújabb biosra.

[ Szerkesztve ]

(#14020) M4XP4YN3 válasza Csupingo (#14017) üzenetére


M4XP4YN3
tag

A jelenlegi tápom ott van a leírásomban. Cooler Masterről konkrétabbat nem tudok mondani, csak annyit, hogy RS-460-PCAP-I3 van az oldalán. A jelenlegi házamhoz volt alapból, egy 460 wattos cucc.

Azt honnan tudjam, hogy a TDP-t visszább lehet-e venni?

Ha azt elárulod nekem, hogyan tudok itt TXT fájlt beszúrni, vagy ha elég kimásolnom belőle az adatokat, akkor megosztom veled/veletek.

Jelenleg, ahogy nézem 300 és 1000 között ingadozik össze-vissza a GPU Core Clock. Az baj?

[ Szerkesztve ]

(#14021) Csupingo válasza M4XP4YN3 (#14020) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha jól láttam, mindkét tápnál 2x18 A-t ír a 12V-hoz. Nem biztos, hogy jobb lenne a helyzet. Az is elég, ha te ránézel az adatokra, ha terhelés nélkül az alap órajelekre visszaáll, akkor nincs bányászvírusod. Egy próba erejéig akár plusz hdd-t, odd-t is lehúzhatsz a mostani tápról.

Ha nincs 2-3 kijelző rákötve, vagy hdmi-s erősítő, esetleg 144 Hz-es monitor, akkor alap órajelen kéne állnia szerintem.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#14022) senki66 válasza M4XP4YN3 (#14020) üzenetére


senki66
senior tag

A procid nincs esetleg (túl)húzva, nekem akkor volt ilyen fekete képernyő pár pillanatra, majd visszajött, meg valami alapállapotra visszaállás, már nem emlékszem pontosan?

(#14023) M4XP4YN3 válasza Csupingo (#14021) üzenetére


M4XP4YN3
tag

A HDD-ODD-s dolgot nem teljesen értem, kínai nekem a dolog.
60 herzes a monitorom, csakis ez az egy kijelző megy, és HDMI kábelről.

[ Szerkesztve ]

(#14024) M4XP4YN3 válasza senki66 (#14022) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Alap 3,3 ghz-en megy, OC-zva tud 3,6-ot.

(#14025) HSM válasza M4XP4YN3 (#14015) üzenetére


HSM
félisten

Akkor nekem nincs jobb ötletem, mint garanciális ügyintézést indítani. :B

A táp nekem annyiból esik ki, mivel böngészés közben az adatlapodon lévő gép összesen sem ehet 200W-nál többet, és azt írtad, akkor is előfordult a probléma. Ettől függetlenül ajánlott jó minőségű táp használata, efelől érdeklődj a tápos topikban. ;)

(#14026) Create.: Alaplapi BIOS frissítés is megérhet egy próbát a PCI-E energatakarékos funkciók okán. :K

[ Szerkesztve ]

(#14026) Create. válasza M4XP4YN3 (#14023) üzenetére


Create.
addikt

Ha van több winyód, dvdmeghajtó, akkor azt húzd le a tápról, így csökkentheted a fogyasztást egy kicsit.

Azért az alaplapi biost érdemes lenne frissíteni. Lehet az is bekavar.

[ Szerkesztve ]

(#14027) M4XP4YN3 válasza Create. (#14026) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Csakis egy HDD-t és ODD-t használok. A BIOS-t kérdezte már egy haverom is. Szerintem ez lesz a következő lépés. Köszönöm a segítséget mindenkinek! Ma már többet nem foglalkozok vele, mert kicsit elég lett belőle. Még az Iobit booster drivert lefuttatom, mert említetted. Hamarosan jelentkezni fogok a részletekkel!

[ Szerkesztve ]

(#14028) Create. válasza M4XP4YN3 (#14027) üzenetére


Create.
addikt

Ha se az, se a bios frissítés nem jön be, akkor még a másik konfig kipróbálás marad. Ha ott se jó, akkor már csak garanciáztatásra szűkült a kör.

(#14029) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! kérdezni szeretném DX 12 ben mivel lehet nézni a játék FPS-t? 16.12.2 WHQL
AB kizárom mert ,már volt 1- 2 telepítésem miatta . Kár hogy a Wattman még ezt nem tudja.

(#14030) Create. válasza BullKoxa (#14029) üzenetére


Create.
addikt

Fraps? Bár dx12-ben még sosem néztem.

(#14031) távcsőves válasza BullKoxa (#14029) üzenetére


távcsőves
senior tag

Nincs egyelőre univerzális megoldás rá. DX12 alatt OSD kijelzés problémákat okozz. Ami egyik embernél megy, másiknál fagy, chrashel stb. És fordítva.

(#14032) lacus83 válasza Create. (#14030) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Sajnos nem megy.

(#14031) távcsőves
Pedig lassan jó lenne már valami,nem is értem hogy nincs még jó megoldás.
AB valóban nem az igazi.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#14033) R3laX válasza HSM (#14025) üzenetére


R3laX
addikt

De volt már vkinek ilyen baja itt nem? Kb ugyanezzel az RS-el? Vagy lehet rosszul emléxem. Nem az lett apróról megvéve? :)

(#14034) Habugi válasza lacus83 (#14032) üzenetére


Habugi
addikt

Az AB/RTSS OSD tudtommal kizárólag M$ Storeos DX12 játékokkal nem működik, minden másban/hasonszőrű DX12 bechben tökéletes.
Tévedés jogát fenntartva ofc, amellett h "némiképp" árnyalja a képet miszerint ReLive mellett kakukk, mondjuk amíg minden más 3rd party is kakukk addig nincs túl sok jelentősége, az AB-ra nézve legalábbis.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#14035) HSM válasza R3laX (#14033) üzenetére


HSM
félisten

Nem emlékszem sajnos. :B

(#14036) Cronerator válasza M4XP4YN3 (#14027) üzenetére


Cronerator
tag

Én azért kipróbálnám, hogy wattmanban a stage 6-7et visszavenném egy 50mhz-cel meg beállítanám a feszt 1150mV-ra. Ha megjavul ettől, akkor a kártya a ludas. Nekem csinált hasonlót anno a 7850em. Ment is vissza cserére.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#14037) Hunork


Hunork
veterán

A döntés lassan körvonalazódik.
Nos, kérem, házam adottságai miatt két versenyző maradt.
Sapphire RX480 Nitro+ és XFX RX480 GTR
Én utóbbi mellett tenném le voksomat az olvasott cikkek, tesztek, videók alapján. Meg az első benyomás, szimpátia alapján.
De természetesen érdekelne a személyes véleményetek, nyilván, akiknek ilyen kártyái vannak. Tehát mindent figyelembe véve, e kettő közül melyik a jobb választás?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#14038) R3laX válasza HSM (#14035) üzenetére


R3laX
addikt

Lehet csak beképzelem 16 óra meló után :U. M4XP4YN3 hol vetted egyébként?

(#14039) Sgr_A


Sgr_A
addikt

ez a 16.12.2.-es driver a wot alá használhatatlan 2 percenként kifagyott a wot
letöltöttem az msi oldalárol a 16.9.1-est 2 órája megy a játék

(#14040) Habugi válasza Hunork (#14037) üzenetére


Habugi
addikt

Nem tudom mióta olvasgatod a topicot kolléga de a magam részéről nyitása óta és gyakorlatilag másról sem szól csak arról mennyire jól sikerült az XFX-nek ez a széria, nagyjából fej-fej mellett viszik az elégedettségi mutatókat az MSI-vel.
A Sapphire vagy a második, ugye a holtversenyt követően vagy pedig a harmadik, az említett duó mögött.

Ilyenformán ha tényleg a user oldali visszajelzésekre vagy kíváncsi akkor azok alapján még csak kérdésről sem beszélhetünk az általad említett kettős kapcsán, mivel eléggé egyértelmű. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#14041) Hunork válasza Habugi (#14040) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm a gyors választ! :R
Őszinte leszek, tegnap, vagy ma írtam ide először, és nem volt időm elolvasni a rengeteg hsz-t. Ezért bátorkodtam kérdezni. És én úgy szoktam, hogy előtte angol szakmai oldalakon utána olvasok, és aztán kérdezek. A lényeg: közös nevezőre jutottunk! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#14042) R3laX válasza Hunork (#14037) üzenetére


R3laX
addikt

A nitro 24, az Xfx GTR-ek 28, az Msi 26.

(#14043) távcsőves válasza Hunork (#14041) üzenetére


távcsőves
senior tag

Öszintén? MSI Gaming mert 274mm hosszú és az adatlapodon lévő ház 310mm hosszú vga-t tudd fogadni Raijintek szerint. De ezt kizártad, csak nem tudom miért. Akkor XFX marad.

Xfx 28×12.4 cm az MSI 27.5×14 cm.

Szerk: pofás az a házikó.

[ Szerkesztve ]

(#14044) AnonyX


AnonyX
tag

Van-e aki már telepítette a 17.1.1-es Crimson drivert és módosított BIOS-t használ? Érdekelne, hogy megint hibaüzeneteket ír ki vagy működik rendesen a kártya?

(#14045) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Adott két kártya:

- GIGABYTE GTX 1060 GV-N1060IXOC-6G --- 80e Ft
- SAPPHIRE Radeon RX 480 NITRO+ OC 8GB GDDR5 256bit --- 83e Ft

Szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvenni (legalább 3, de inkább 4 év távlatára gondolva, gamer monitort nem lesz, szóval freesync, g-sync tárgytalan)? Rx felé hajlok, de úgy tudom a 1060 erősebb (igaz ez a példány Mini-ITX változat).

(#14046) távcsőves válasza Qtya123 (#14045) üzenetére


távcsőves
senior tag

Amelyik szimpatikusabb. 4 év múlva lófütty lesz mindkettő. Ha az 1060-t választod, elötte a fórumjában kérdezz rá, ajánlott darab-e az a Gigabyte. A Sapphire rx480 meg egy tisztességes cucc. Csak MSI Gaming és XFX GTR és BE jobb sorozatok nála.

[ Szerkesztve ]

(#14047) Habugi válasza Qtya123 (#14045) üzenetére


Habugi
addikt

A VS témát kerülendő ezzel a kérdéssel ide fáradj át: [link]

Itt Radeon 470/480 tulajok vannak, többségükben, ezen kártyák NV/1060 tartalma is meglehetősen alacsony, a velük kapcsolatos érdemi vagy általános tapasztalatról nem beszélve.

Adja magát, az itteniek úgy döntöttek az említett kérdésben hogy Radeon.., szóval? :F :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#14048) sakal83 válasza Qtya123 (#14045) üzenetére


sakal83
addikt

Dobj fel egy ermet:)

Komoly

(#14049) Hunork válasza távcsőves (#14043) üzenetére


Hunork
veterán

Mert hosszú, igaz, az R9 is elfér, de totál beteríti a házat, és a teteje súrolja az ODD keretet. A VGA-hoz csak úgy tudok nyúlni (tisztítás/pasztázás), hogy a keretet ki kell szerelnem. Na, ezt untam meg, de erről a ház gyártói oldalán ugye nem írtak. :) Ettől még imádom. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#14050) távcsőves válasza Hunork (#14049) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ahh, villágos. MSI Gaming még pár mm-l magasabb az Asus 390-nél. Inkább házat cserélnék. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.