Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) TIT válasza Hencso (#43999) üzenetére


TIT
veterán

Nem hinném,hogy a 250 fps gáz lenne,valaki öról a 80-nak is.

(#44002) Hencso válasza Alcsi69 (#44000) üzenetére


Hencso
Ármester

A 280x el meg utánna egy 7950 el meg volt lazán az 500 800 is csuma grafon .. mondlyuk én a win 10 re gyanakszok..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#44003) Mizol29 válasza Hencso (#44002) üzenetére


Mizol29
senior tag

És mi a bánatnak neked annyi fps? Nem bántásból :DDD

(#44004) Beretvás válasza Mizol29 (#44003) üzenetére


Beretvás
addikt

Nagyobb a pimpli tőle mimásnak.... :U

(#44005) Hencso válasza Beretvás (#44004) üzenetére


Hencso
Ármester

Csak kérdeztem . De azért aggasztó h nincs meg a folyamatosan a fix 250 vagy akár a 333 fps...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#44006) nrg_52 válasza Hencso (#44005) üzenetére


nrg_52
addikt

Kinek mi az aggaszto, en elvagyok 60-al is, foleg, hogy annyit tud a monitorom is.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#44007) Alcsi69 válasza Hencso (#44005) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Az ilyen újabb-ish szériás hardverek + régebbi játékokkal szoktak anomáliák lenni.
Lásd: Vega 64 + Crysis 3 sokszor furán működött sok embernek. :)

(#44008) #21346560 válasza TIT (#44001) üzenetére


#21346560
törölt tag

Valaki szerintem a 30-nak is örülne! ;]

(#44009) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdés, hogy egy frissen pasztázott, és alaposan kitakarított illetve thermopadokat is cserélt Sapphire Pulse RX 580 4gb ha 100%-on megy a 73-75 Celsius fok jó ? Amint esik a terhelés megy visszább a hőfok is és alapjáraton 0db módban 30 fok körül van a kártya

(#44010) varmi2 válasza Maxell014 (#44009) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mekkora feszültséget kap a gpu?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44011) Maxell014 válasza varmi2 (#44010) üzenetére


Maxell014
senior tag

Fogalmam nincs. Mindegy gyári beállításon van.

(#44012) varmi2 válasza Maxell014 (#44011) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor vedd lejjebb, kezd 1050mV-al, egyből sokkal hüvösebb lesz a kártya.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44013) Maxell014 válasza varmi2 (#44012) üzenetére


Maxell014
senior tag

Akkor kezdjük ott, hogy most egy 2017es bios van rajta ? Érdemes frissítenem ? Illetve hogy kell alul feszelni a kártyát ?

(#44014) Maxell014 válasza Maxell014 (#44013) üzenetére


Maxell014
senior tag

Közben látom, hogy 2017.11 hónál nincs ujabb bios rá. De ezt a feszültség állítás dolgot nem tudom mert nem csináltam még.

(#44015) varmi2 válasza Maxell014 (#44013) üzenetére


varmi2
nagyúr

Semmi köze ennek a bioshoz. Az amd driverben tudod csökkenteni a feszültséget. itt egy video

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44016) Maxell014 válasza varmi2 (#44015) üzenetére


Maxell014
senior tag

Közben én is pont ezt a videót találtam meg. Köszönöm szépen a segítséget :R :R

(#44017) zozo95


zozo95
csendes tag

Sziasztok!
Azt valaki megtudja nekem mondani hogy wattman beállításokban Speciális vezérlő engedélyezve van ,ventilátor hangolásnál akkor nulla zero rpm-et miért nem lehet engedélyezni. :F Nincs erre valami megoldás.

(#44018) Pkc83 válasza zozo95 (#44017) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia.

Nincs ,vagy hagyod auton és akkor van fanstop vagy bekapcsolod a manuális
vezérlést de akkor bukod a fanstoppot. Ilyenkor az adott kártyának a minimum
fordulatszáma amin még tud forogni lesz a minimum.

(#44019) Maxell014


Maxell014
senior tag

Olyan gondom volna még, hogy ha YouTube-on 1080p-ben megy a videó akkor amikor kirakom teljes képernyőre egy másodperce ilyen lesz a kép. Nem áll meg nem szaggat semmi csak ilyen csíkos lesz. Ha leveszem 720p-re akkor semmi hiba és ha felrakom 1440p-re vagy 2160p-re akkor sincs semmi gond. Ha a gépen inditom a videólejátszót egy 1080p-s filmmel akkor sem csinálja csak YouTube-on próbáltam másik displayport csatlakozót a kártyán ugyan ez a szitu.

(#44020) Maxell014 válasza Maxell014 (#44019) üzenetére


Maxell014
senior tag

Érdekes... Csak a Chrome-ban van ez a jelenség, ha ez Edge-vel nyitom meg a youtube-ot akkor nem csinálja

(#44021) blac válasza zozo95 (#44017) üzenetére


blac
tag

Szia!
Ez nem az én tollam, de nálam működik.

"Ha esetleg valaki nem tudná, működik a 0RPM venti saját ventiprofillal is.
Mindössze annyit kell tennünk, hogy az elmentett profilban átirunk két false-t true-ra, itt:

<FEATURE ID="18" Enabled="True">
<STATES>
<STATE ID="0" Enabled="True" Value="0"/>
</STATES>
</FEATURE>

A kapcsoló ugyanúgy eltűnik ha manuális ventit kapcsolunk, de a fordulatnál látszik hogy áll a venti."

(#44022) zozo95 válasza blac (#44021) üzenetére


zozo95
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm neked tökéletesen működik saját ventiprofillal is :R

(#44023) Pkc83 válasza blac (#44021) üzenetére


Pkc83
őstag

Na ezt a megkerülős megoldást nem ismertem. :(
Most már ezt is tudjuk. :R

(#44024) ist89 válasza Fred23 (#43998) üzenetére


ist89
csendes tag

:Y Na ez igen...alakul,lessz még jobb is?

(#44025) ist89 válasza Hencso (#43999) üzenetére


ist89
csendes tag

Szia
Szerintem no para vannak ilyen és ehez hasonló "érdekességek" itt annyi a lényeg,hogy /nemtudom monitorozol vagy sem\a hardver nem megy teljes speccen,visszavesz mert kevés a terhelés

(#44026) ist89 válasza zozo95 (#44017) üzenetére


ist89
csendes tag

Szia
Van ám,én affter burnerrel szeliditettem meg a pörgöket driverböl nem tudtam nullázni sajna/rx570\

(#44027) ist89 válasza varmi2 (#44012) üzenetére


ist89
csendes tag

+1 azaz :K

(#44028) N_A_S


N_A_S
veterán

Próbáltam alulfeszelni a kártyát, de nem jött össze... viszont azóta valami nincs rendben, és szeretném megúszni a windows újratelepítést..

Eddig gyönyörűen tartotta mindenhol a 1303MHz-et most viszont mindenhol ugrál. Próbáltam már driver újratelepítést, és másik drivert is de csak részben oldotta meg a problémát (kisebb lett az ingadozás). Mi lehet a baj?

https://tinyurl.com/phnas

(#44029) varmi2 válasza N_A_S (#44028) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mit jelent az, hogy próbáltam alulfeszelni a kártyát, de nem jött össze...? Mi az, hogy nem jött össze?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44030) N_A_S válasza varmi2 (#44029) üzenetére


N_A_S
veterán

WattMan hibával kilépett, és azóta nem szórakozom vele.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#44031) bobalazs válasza N_A_S (#44030) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azért lépett ki mert túl alacsony feszt állítottál be neki. Reseteli magát.
Újrainditás után állits más feszt.
Használhatsz alulfeszelésre Overdriventoolt. Sokkal egyszerűbb.
Gyári

Alulfesz

[ Szerkesztve ]

(#44032) N_A_S válasza bobalazs (#44031) üzenetére


N_A_S
veterán

Tudom. A -50mV is túl alacsony volt (úgyhogy nem szórakozom vele), de nem is ez a kérdés, hanem az hogy visszatudom-e állítani hogy ne ugráljon az órajel...

https://tinyurl.com/phnas

(#44033) bobalazs válasza N_A_S (#44032) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet. Ha megoldod a hő meg fesz kérdést a kártyának optimális szintre megszűnik az ugrálás. NÉha Játékfüggő is az ugrálás.

(#44034) #21346560


#21346560
törölt tag

Apropó! Írtátok, hogy wattmannal nem lehet 0-ra tenni a ventit manuálban, Miért nem próbáljátok MSI afterburnerrel?
Én azt használom, és az manuálban is tud 0 rpm-et.

(#44035) bobalazs válasza #21346560 (#44034) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ott van (#44031) hszben
P0 mondjuk 50 fok 0% aztán alatta Zero RPM on. Nem kell Afterburner.

[ Szerkesztve ]

(#44036) #21346560 válasza bobalazs (#44035) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ja bocsi, össze-vissza olvasom a hsz-eket, ahogy néha kijózanodok, kimaradt! :B

(#44037) N_A_S


N_A_S
veterán

Na DDU-val is leszedtem a drivert, az sem oldotta meg, pedig valami nem kerek.

Ezt az eredményt kaptam most:

ezt pedig amikor még friss volt a rendszer, dec 18-án (de még 2 nappal ezelőtt is így ment):

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#44038) Ellia válasza N_A_S (#44037) üzenetére


Ellia
addikt

Ha nem szereti az alul feszelést nem biztos, hogy a te vagy a program hibája, egyszerűen "szilicium" lottó az egész.

Üresjáratban ugrál? Mert szokott olyat pár pillanatra néha.

(#44039) N_A_S válasza Ellia (#44038) üzenetére


N_A_S
veterán

Tegyük már félre az alulfeszelést.. Már nincs alulfeszelve, ahogy azt már írtam is.

https://tinyurl.com/phnas

(#44040) grizlisandor válasza N_A_S (#44039) üzenetére


grizlisandor
addikt

Áramfelvételi korlát +50% engedélyezve van?

(#44041) N_A_S válasza grizlisandor (#44040) üzenetére


N_A_S
veterán

nincs, és eddig sem volt.

https://tinyurl.com/phnas

(#44042) N_A_S


N_A_S
veterán

Áttettem másik PCI-E slotba ott jó, visszatettem megint ugrál.. Pedig a másikba csak x8 gen3ba megy.

https://tinyurl.com/phnas

(#44043) bobalazs válasza N_A_S (#44042) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor valami szoftveres gebasz van ott, windows vagy bios téma.
Mindig javaslom ha valami jól működik macrium reflectel legyen csinálva egy rendszermentés hogy az ilyen hülye helyzeteket elkerüljük.
Fogadok újraraknád a windowst megint jó lenne. Sok szerencsét hozzá, azt a beállítást vagy registry pontot nem találnád meg úgysem ami ezt okozza.
Monitoroztad a hőfok, fesz, órajel kombinációt?

(#44044) thorex


thorex
tag

Sziasztok!

Nagyjából 2 év vettem raktam össze egy új gépet és a videokártya crash nálam is jelen van rendszeresen :O Van hogy a Wattman, de van hogy nem is tudom miért csinálja.

Úgy éreztem ezt meg kell osztanom valahol. Egy kis összefoglalóban leírom mi is történik és történt, miket próbáltam, de valahogy sehogy sem tökéletes.
A gépben egy Sapphire Rx590 8gb videókártya, intel i5 9400F proci, corsair 2x 8gb 3000mhz memória, WD 1 TB HDD és WD 500gB SSD és egy Gigabyte alaplap, végül egy 750W Chiftec táp van, valamint win 10 természetesen. Monitor Asus fullHD-s 75 hz-s
A windows és a videókártya mindig a legfrissebb természetesen.

Az amd hivatalos válasza a crashre a következő:
ellenőrizd, hogy:
- a gépedben a kábelek jól vannak összedugva,
- megfelelő és a legfrissebb driver van e fent,
- a windows a legfrissebb-e,
- nincs-e overclock-olva bármi is.
- elegendő-e a táp,
- a játék beállításainak megfelelő-e a gépigényed
- nvidia driver nincs e a gépen ami bekavar
és hasonló alap zagyvaságok.

Külföldi fórumom utánaolvasva nem csak a rx 400 és 500-s széria hanem a vega és az újaknál is tapasztalható ez a jelenség. Volt aki visszaküldte, de nem lett jobb ahogy az sem hogy drágábbat vett.

Nálam a következő történt játékok közben: minden fullhd-ben történt
1. Destiny 2: a játék közben higest beállításokon rendesen futott a játék majd hirtelen egy "broccoli" hibakóddal crash és, ha visszaléptél a játékba ismét
Erre a megoldás annyi volt, hogy az áramfelételi korlátot +50%-ra húztam és egyedi hűtést állítottam be neki. Az utóbbi annyit tesz, hogy nem megy a kártya 50-60 °C felé. Ezután a játék csak kb. 1-2 havonta crashelt ki a napi helyett (ha minden nap játszol vele).

2. Metro exodus és dlc-i: a játék ultrán indult alapból szóval nem állítottam. Majd egy rózsaszín cső (textúrázatlan modell) megjelenése után egyből crashelt a game. Ezután lejjebb állítottam a grafin high-ra. Így jó volt majd szétszabdalódott a játék. De visszaállítottam ultrára és megjavult (egy ideig). Ezután már nem segített semmi sem csak az ha kikapcsoltam a tesszalációt és rögtön jó lett és nem crashelt ki után soha. (alapbeállítás van a videókártyán)

3. Quake Champion: a játék low grafin indult, de high-re állítottam, majd kikapcsoltam az fps korlátot is. Ezután 1 perc játék után crash és visszaléptem megint (amúgy kb. 160 fps volt). Ezután csak az fps korlátot kapcsoltam vissza 120-ra és a játék már csak 1-2 havonta crashel-ki (ha minden nap játszanál vele). (alapbeállítás van a videókártyán).

4. Horizon Zero Dawn: a játék alapból medium grafin indult és camera based antianalizinggel. Az első videó után a játék kicrashelt. Ezután a barlangban lévő beszűrődő fénynél apró pixel villanások voltak, majd a játék lefogyott úgy hogy csak resetelni lehetett.
Ezt követően az antianalisinget állítottam FXAA-ra és megjavult a játék, majd néztem a youtube-on videókat, hogy ezzel a kártyával lehet többet is... szóval beállítottam mindent ultrára és TAA-ra majd csak 40-45 fps-m lett, de a game működött, de csak úgy ha e mellé beállítottam az egyedi hűtést, de az áramfelvételi korlátot alapon hagytam. Így nem crashelt a játék csak ha kiléptem belőle akkor kaptam rendszerint crash üzenetet, ami el is tűnt :F

5. Serious Sam 4: a játék low-medium beállításokkal indult. Kicsit feljebb állítottam és úgy tűnt minden rendben van, de kb. 15 perc játék után elkezdtek villogni az objektumok, hiányoztak a textúrák, vakító fehér fénygömbök voltak még jelen és pixelesedtek a fák. Majd a game crash nélkül kilépett, de volt hogy lefagyott és csak reset segített. Itt a videokártya állításai nem segítettek semmit sem (se a venti sem az áramfelvételi korlát). Ezután mindent visszaállítottam az alapra és működött, majd egyszercsak kikapcsolt a számítógép játék közben.
Ezután annyit tettem, hogy 144 fps-re korlátoztam le a játékot (amúgy az nem volt bekapcsolva és 150 körül ment). Így működött és nem volt sohasem crash és kilépés sem. (a videókártya alapon van)

6. Death Stranding: Itt nem nyúltam semmilyen beállításhoz sem. A játék bizonyos játékidő után vagy csak amikor Ő úgy érezte kicrahselt. Ez lehetett úgy hogy nem töltötte be a hátteret vagy a hegyet (ezek látszottak), de volt rendszeresen videó közben is (ami eddig egy játéknál sem jelentkezett, hogy videó közbe kicrashel) (Itt kezdtem fotókat csinálni).

Itt azért csak egy végigjátszás során kb. 15 hasonló crash-t kaptam. (a videokártya driver állítása itt sem vezetett sehova sem)

7. Cyberpunk 2077: tudom a játék alapból bugos és hibákkal tűzdel, de más az ha a videokártya miatt van. Ha kapok a játéktól egy crash-t az a Wattaman miatt van (mert azt is megkapom hibaüzenetként.
Itt alapból a játék ultra grafit ajánlt, ami kb. 30-40 fps-t jelentett. A játék már a betöltés utáni 10 percben szétesett grafikailga, de a grafi állítása nem javított a problémán csak akkor, ha low-ra vettem le. Ezután próbáltam a videokártyán a szokásos trükköket, de nem használt, annyit nyertem velük, hogy nem 10 perc, hanem 30-45 perc után jelentkeznek a szétesések. Ezek a finomabbak: :)


Majd eszembe ötlött a Serious Sam és a Quake, hogy az fps korlát segített, úgyhogy azt is beraktam, vagyis itt vsync formájában 30 fps-re (így ultrán ment a játék). Nos ez után 30-45 perc volt az, hogy szétessen a grafi alap beállításon (vagy crash a wattamen-re), de ha pluszba a videókarit is állítottam (csak ventit), akkor elég sokszor volt, hogy akár 3-4 órát is lehetett egyhuzamban játszani. (persze volt, hogy megjelentek a grafikai hibák, de a kilépés és újraindítás segített)
De ez kb. 60-70 játékóráig ment így után már a wattamen elkezdet kicrashelgetni valamiért.
Továbbá érdekesség volt az is, hogy nem futtathattam semmi más a háttérben a játék közben (pl.: direct download), mert azoktól rendszeresen crash-t kaptam.

Ha végigolvastad mindet megköszönöm neked a türelmedet és kitartásodat. :C
Ha esetleg van valami ötlet arra, hogy mit is lehet tenni ez ügyben megköszönöm a válaszodat előre is! :K
Egy kérdésem azért lenne, nvidia kártyáknál mi a helyzet ezen téren vagy ott milyen buktatók vannak azon kívül, hogy drágábbak?

Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#44045) bobalazs válasza thorex (#44044) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a beszámolót. Vram hibás vganál volt nekem ilyen fekete szutyok kinézet, amit ideiglenesen a vram órajel csökkentése oldott meg míg végül tönkre nem ment a kártya. Szerintem egyébként a textúra és tesszelláció hibák is ennek vagy valamilyen hardver hibának tudható be.

(#44046) N_A_S válasza bobalazs (#44043) üzenetére


N_A_S
veterán

Szoktam monitorozni igen. Hőfokkal nincs probléma szerencsére... Most úgy néz ki... kiecseteltem a PCI-E slotot, meg az energiaséma beállítást megváltoztattam.

[link] -ilyen eredményt kaptam. Viszont ha be van kapcsolva AB monitorozás akkor csökken szépen a grafikszkór: [link]

Többször is lefuttattam és mindig ugyanaz volt a helyzet, tehát tuti az afterburner is ludas volt.

https://tinyurl.com/phnas

(#44047) CirrMee válasza N_A_S (#44046) üzenetére


CirrMee
addikt

Az AB -ről jutott az eszembe: nem korlátoztad a képkockaszámot a Rivatunerrel? Elvileg az is pont ezt a tünetet tudja okozni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#44048) N_A_S válasza CirrMee (#44047) üzenetére


N_A_S
veterán

Nem. És érdekes de Xtreme Preset alatt nem jelentkezik:
AB nélkül:

AB -rel:

https://tinyurl.com/phnas

(#44049) bobalazs válasza N_A_S (#44048) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szóval valami optimalizációs vagy ahogy mondod az AB volt a ludas.
Lényeg hogy megoldódott. Anno Redditen olyat olvastam, épp rx 5600xt alatt, ha Játék közbeni átfedés be van kapcsolva radeon softwareben romlik a teljesítmény. Látod ez is utólag jut eszembe. Vramból is azért vesz el.
Pl esetemben a 4 gigás kártya hamar megtelik ha sok program fut. (hardveres gyorsítást használnak pl. a launcherek, steam, epic, uplay stb) -gpu dedicated bytes oszlop!

[ Szerkesztve ]

(#44050) N_A_S válasza bobalazs (#44049) üzenetére


N_A_S
veterán

Megint nem jó. És nem jövök rá hogy miért. Mióta kicseréltem a gépházat azóta csinálja ezt...

https://tinyurl.com/phnas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.