Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Speed® válasza killbull (#45000) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szakmaiatlan sok téren..de a lényeg, hogy húsz éve nem volt gondod, most lett 1 és máris szarazegész. Vegyél nVt, ismerősnek meg üzenem, hogy ha hülye hozzá, ne beszéljen marhaságokat..

Egyébként javarészt AMD cuccaim vannak, gond nélkül, nemrég adtam el a Vega56/5700XTmet, most épp egy-egy 470/570 van a gépekben, semmi gondom ezekkel sem..

(#45002) Ellia válasza Speed® (#45001) üzenetére


Ellia
addikt

Javasolnék még egy helyesírási szótárat is... :/

(#45003) killbull


killbull
aktív tag

Egy kis érdekesség miért szenved az AMD fanboy! :)

Vettem egy 5500XT 2019 be ami kemény 3% al gyorsabb egy GTX 1060 nál. 3 év az elég vicces!

[link] Ott vannak a relative performance csíkok nézd meg % ba!

És akkoriba mikor nézegettem az FPS t akkor igen is 1650 Superrel versenyzett az 5500XT ami erősen budget! Nézd meg melyik NVIDIA van kiherélve PCIe x8 ra, egyik se!

Aztán nézd meg a Theoretical Performance táblát hogy hogy számokba mi über az 5500XT, még is egy szinten van az 1060 al! [link] [link]

Aztán elég megnézni hogy az RTX es kártyák megkapnak minden mostani technológiát!
ez csak a sima 3050 ami budget legalja [link]

Ezek után sztem egyértelmű hogy AMD hívő vagy ha véded! Már azon fetrengek hogy az 5500XT 3 éves kártya ellen megy! Vagy nézz fel Steamre milyen népkártya az 1060!

Bocs ha fáj!

(#45004) killbull válasza Speed® (#45001) üzenetére


killbull
aktív tag

Nem beszél baromságot, rajtam kívül még vagy 5 embernek segített anyagilag kukába való gépeket élesztett felaz az ismerős. Hidd el engem pont emiatt utálnak mert beleállok a véleményemmel a másik arcába és emiatt kívánnak pokolba! Nézd meg az az NVIDIA vs AMD encoder témát, kb 2 hétig vergődtem a 264 encoderrel mire felfogtam hogy az NVIDIA OBS be elég egy presetet beállítani, míg AMD nél próbáld végig az összes configot fullra kiélesítve vagy hogy fogalmazzak. Szórakozz az OPEN CL ki be kapcsal, próbáld ki a VBR t a CBR helyett, kitöltő adatot kapcsold ki meg be, szórakozz a mozgásbecsléssel, esetleg a progressive scannal, legyen Baseline profil mert ott kisebb a latencyvagy told fel 50000 bitratere hogy többet tolsz rá már laggol a YOUTUBE szervere és akkor mikor ránézel bármilyen GTX 1060 ra jobb minősége van streambe 6000 bitrattel. GTX 1660 felfelé NVIDIA ra meg a legszarabb minőségű profilja is veri az AMD legerősebb minőségi profilt rommá tuningolva beállítást is. Aztán ha az NVIDIA minőségi profilra állítod meg csorog a nyálad!

Témázhatnék még ezekről sokat de én már megbékéltem. Marha jó a Sapphire overkill PCB je 6+1 fázissal de ettől adott árkategórában mindig jobb az NVIDIA!

Csak engem nézzünk 2019 be, vagy veszek RX590 kazánt Sapphirebe jó PCB vel és garantált a biztonság mert overkill PCB megvéd (itt eleve egy asszem 2 vagy 3 szor újracsomagolt terméket veszek) Vagy vehettem az RX 5500XT t kiherélt PCIe x8 al ami egy GTX 1060 al versenyez. NVIDIA kínált nekem ebben a sebességben : 1650 - 1650 Super - 1660 - 1660 Ti t
AMD? elavult RX 590 vagy 5500XT ha 4GB oson spórolsz megtelik a vram laggol vagy mehetsz 8 GB ra hogy ne laggoljon!

Ne tudd meg hogy örültem mikor 45 000 ft plusszal eladtam az 5500XT hogy eddig hogy tudtam AMD hívő lenni ezek mellett!

Béke! :)

(#45005) Beretvás válasza killbull (#45003) üzenetére


Beretvás
addikt

Itt csak neked fáj valami... :C Az ,hogy nem értesz hozzá és vélhetően a szerelőid/ ismerőseid is invalidak hozzá nem az amd sara, és nem itt kell hittéríteni.. :N

(#45006) killbull válasza Beretvás (#45005) üzenetére


killbull
aktív tag

Most már értek hozzá mert megtapasztaltam, elég volt, köszi!

Volt itt egy srác akinek segítettem, érdekes más nem tudott, ő se hitte el hogy ilyen létezik, aztán az hogy valaki nem futott még bele ilyen driver fagyásba az az ő szerencséje, kívánom neki hogy ne is fusson! De ismétlem azt a gyomorideget senkinek nem akarom ami nekem volt. És pont az I re a szerelő se bírta megcsinálni aki 15 éve csak hibajelenségekkel foglalkozik mert semmi baja em volt, meg is köszönte hogy utána visszamentem neki elmesélni mi volt mert okosabbak lettünk!

És mint írtam ismerős is elmondta azt amit itt a topicba más is megerősített, NVIDIA nál nem megengedett hogy fagyjon bármi is, ennyire más szemlélet!

Nekem így jobb, ha te boldogabb vagy és szereted azt a configot amit összeraktál akkor kívánom hogy még sok évig legyél elégedett és magabiztos! :)

(#45007) Speed® válasza killbull (#45004) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

De. Te meg ráteszel egy lapáttal ;p A jószándék is árthat néha..látni.
nV fronton is ugyanúgy van baj sok téren, nem fekete-fehér a téma..
Az 5500XT egyébként egy elcseszett valami, sohasem volt ajánlott.
Stream/encode..ha az kell, nV jobb, ez köztudott, másban egykutya,
ellenben normál időkben AMD jobb ár/érték aránnyal bírt mindig is,
nVnek köszönhetően tartunk ott, hogy a felsőkategória milla körül..
Letolták a nép torkán a 2080TIvel a brekit, aztán vérszemet kaptak.

(#45008) regener válasza killbull (#45003) üzenetére


regener
veterán

Az a 3050 csak egy placeholder.

Az nvidia sem hibátlan. TDR hiba, DX12-ben AMD stabilabb, Shadowplay van hogy fekete képet rögzít vagy streamel amíg nem indítod újra a gépet és még találni hibákat mindkét oldalon.

Szerettem a 1070-et de nem volt kihasználva, most egy 580-al is elvagyok.

(#45009) #21346560 válasza killbull (#45006) üzenetére


#21346560
törölt tag

Erről az jut eszembe, amikor valakit megráz az áram, és azt mondja, most már értek hozzá, mert megtapasztaltam! :DDD

(#45010) Beretvás válasza #21346560 (#45009) üzenetére


Beretvás
addikt

Mindenhez IS.. De az a szerelő aki 15 éve hibajelenségekkel foglalkozik érdekelne engem.. Lehet ufó bu.i... kitudja... Lényeg 15 éve ezzel foglalkozik...Aztán egy drivercseréig nem jut el az ész de venticserére arra volt esze... :W :W :W :C

[ Szerkesztve ]

(#45011) CirrMee válasza Beretvás (#45010) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem ufób*zi, csak alufólia sisakban "szerel". :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#45012) killbull válasza Beretvás (#45010) üzenetére


killbull
aktív tag

Segítek mert nem megy!

Beviszed a géped ilyen problémával hogy fagy!

Szerelő kihúzza az SSD det mert nincs hozzá joga hogy az adataiddal rendelkezzen vagy hozzányúljon! Ezek után feltesz egy Win 10 et úgy hogy mindent Windows Updateből feltelepít, drivert, chipsetet mindent amit felrak egy boltban használt SSD re.

Hiba jelenség az volt hogy random lefagy megjósolhatatlan időközönként akár Windowsba is!

Kiveszi a CPU t mert javasoltam valakinek így jött rendbe, újrapaszta, visszatesz!

Mivel nem azt a drivert teszi fel a Windows Update és nem így megy hogy beviszed a géped és a szerelő majd mászkál a gépedbe és nézegethet mindent, nem fog előjönni a hiba!

Letolja a 12 órás memetestet, nincs hiba!

Ott hagyja a gépet IDLE be 24 órára mert mondtam akár így is megfagyhat, nincs hiba, nem fagy!

Ezek után mivel nem azt a drivert használja ha fejre áll se jön elő a hiba = a gépnek nincs baja, jegyzőkönyv aláírva hiba nincs!

Eltelik 5 nap, mivel az én SSD m vissza van dugva (írtam hogy nem nyúlhat hozzá mert asszem törvény kötelezi) így a hiba előjön mert rakom fel ugyan azt a drivert és chipset drivert amit használtam eddig is.

A gép megint elkezd fagyni, a hibajelenség újra él!

Most akár röhöghetsz is, tápellátás szűrővel lett megtoldva a konektorom hogy majd szar a hálózati áram és ingadozik ezért megfekszik a gép.

Amíg itt volt nálam személyesen a szerelő nem akart lefagyni (volt rá tuti kombó hogy fagyjon 15 percen belül)

Aztán csak egyszer gondoltam mi lenne ha emlékezetből visszaraknám azt a drivert amin garantáltan nem fagyott!

És siker, a driver lepucolva, újrarakva az amin tuti nem fagyott, hibajelenség eltűnik!

Mese vége!

Mindenki röhög mekkora hulladék drivereket csinál az AMD és ha valaki bemegy ezek után a szerelőhöz a boltba első szava az lesz, most már részletesen tud segíteni hogy tesztelgessed a VGA drivert!

Ha lehet fogalmazz normálisan mert ezt az alpári megfogalmazást hogy mindenki hülye csak te nem az nem menő normális embereknél! :)

Remélem érdekes volt és okult belőle mindenki!

[ Szerkesztve ]

(#45013) killbull


killbull
aktív tag

Az kimaradt hogy eseménynaplóba kernel power hiba jelentkezik, aminek az a leírása hogy megszűnik a tápellátás és ez miatt tápegységre is lett gyanakodva ez mellett meg ventilátorra is esetleg hibás és lágy zárlatot okoz vagy hogy mondjam, nem valódi zárlat hanem olyan ami zavarja az áramkört, ehhez meg én nem értek hogy leírjam a jelenséget, a szerelő jobban ért hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#45014) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Evvel a hozzáállással lehet menni a milyen videokártyát vegyek topikba ott bőven van ilyen amd vs nvidia f.szság.
Amdnek az encoderje obsre viszont elég gyér az tény.
A radeon software viszont elég jó, a videorögzítő is pár vidit már sikerült jó minőségben csinálnom.

(#45015) TIT válasza Speed® (#44997) üzenetére


TIT
veterán

Volt amit az amd hw-sen tudott az nv meg csak szoftveresen pl.az nv a levelt se tudta normálisan kezelni.
Nem amd hívőnek kell lenni csak csórónak ill. nem ér az nv.30 ropival többet.
Volt nv karim 1-2 napig,voltak restartok 10 percenként rendesen.
Volt 260X-em is 32500-ért vettem,nagyon megérte 2013-ban.
Állandóan frissítgetek drivert,soha semmi gond de a havernál se,pedig az olyan sötét,hogy a gépet is csoda ha betudja kapcsolni.
A 1060 egy vicc a 3 és 6gb-vel és ilyen árban.

[ Szerkesztve ]

(#45016) Beretvás válasza TIT (#45015) üzenetére


Beretvás
addikt

"Állandóan frissítgetek drivert,soha semmi gond de a havernál se,pedig az olyan sötét,hogy a gépet is csoda ha betudja kapcsolni."

Ez kész.... :C :C :C

(#45017) regener


regener
veterán

XFX GTS RX 580-ra nincs valakinek nem idegesítően búgó felesleges ventije eladó?
Mire ebayről vagy aliexpressről megjönne egy új pár addigra nem tudom mit csinálnék vele, random elkezdi és csinálja, ex bányász kártya valszeg de az 570-el is ez volt csak még ki is fagyott hozzá sokszor...

(#45018) nrg_52 válasza killbull (#45012) üzenetére


nrg_52
addikt

"úgy hogy mindent Windows Updateből feltelepít, drivert, chipsetet mindent amit felrak egy boltban használt SSD re."

Ezek utan nekem nem sok kerdesem maradt...:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#45019) craftsman01


craftsman01
senior tag

Rx 470 60000ft az ész megál gyerekek,egy lassan 5 éves ócska kártyáért.Tavaly nyáron adtam el 20-ért ,haverom rakna össze magának gépet ezért kezdtem nézelődni.Hiába mondom neki vegyen boxot ezeket meg hagyja meg a hülyéknek.

Csak óvatosan legyél kemény ,mert mindig van tőled keményebb.

(#45020) CirrMee válasza craftsman01 (#45019) üzenetére


CirrMee
addikt

Sapphire Rx 480 8gb nitro+ 130e, elborultak ezek teljesen...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#45021) Pkc83 válasza CirrMee (#45020) üzenetére


Pkc83
őstag

Nem azzal van a baj,hogy ennyiért árulják hanem azzal,hogy van aki meg is veszi.
Ha nem venné senki sem még akkor sem ha kell akkor hamar lemenne az ára. :K

(#45022) El Diabl0 válasza CirrMee (#45020) üzenetére


El Diabl0
junior tag

Ez már tényleg téboly!!! :(

(#45023) El Diabl0 válasza El Diabl0 (#45022) üzenetére


El Diabl0
junior tag

De legalább végre kapható rtx3080 és 3090. 750k és 1 millió!😂

(#45024) Deer76


Deer76
aktív tag

Pedig úgy reménykedtem, hogy a 4GB-os 470-es marad max 40k, ha esetleg kifingana a mostani. Persze majd váltanék erősebbre (1660S volt kiszemelve), de most nem fogok. (Nem vagyok semmilyen fan.) 4 éves kártya, kb 1 éve pasztáztam újra, mert melegedett.

Ez a fekete képernyő, felpörgő ventilátorok, gépfagyás nálam is probléma. Totál random és főleg böngészéskor fordul elő, játék alatt egyszer akkor, amikor éppen mentettem, de közben sosem). Most várok, milyen az új driver, de emlékeim szerint a régebbivel nem volt ilyen gond. (Memtest, HDD Sentinel, stb hibát nem jelez, Eseménynaplótól okosabb nem lettem, ott csak DCOM hiba van). Viszont a Cyberpunk miatt kellett az újabb driver, (amit egyébként medium beállításokkal egész szép sebességgel (úgy a 40FPS megvan) elvisz az RX470.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#45025) Watt25 válasza Pkc83 (#45021) üzenetére


Watt25
veterán

Picit úgy érzem, megszólítattam. :)
Itt ülök a céges notebook előtt, mert az asztali gépemben ma tönkrement a fél éve vásárolt GTX 780Ti. Az az igazság, hogy ez már a második ilyen kártya, ami ugyanígy tönkremegy. Sajna ezek régi kártyák, gondolom ez ilyen... De mindkét esetben 30eFt alatt vásároltam őket. Most itt ülök és csak pislogok, hogy mi a fene van az árakkal? Bár világ életemben NVIDIA kártyáim voltak, most elkezdtem AMD-ket nézegetni, "mertazolcsóbb". Kínomban már ráírtam fél órája egy 68eFt-ért hirdetett RX580-ra, de válasz helyett jegelt állapotúra rakta az eladó a hirdetést... Szóval, ki az, aki megveszi? Rajtam kívül, még valaki más is, hogy a fene egye meg!

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#45026) Pkc83 válasza Watt25 (#45025) üzenetére


Pkc83
őstag

Teljesen jogos amit írsz és érthető is persze. :K
De hidd el azok akik ma dupla vagy tripla áron adják a kártyáikat azok ha nem
venné meg senki annyiért már pár hét után vinnék is lejjebb az árukat.
Te még szerencsés helyzetben vagy mert van egy céges laptopod,amin
gondolom játszani nem nagyon tudsz de legalább van.
Amúgy nem azoktól vannak felverve az árak elsősorban akik hozzád
hasonlóan a régi vga-t veszik használtan hanem inkább azok miatt akik az
újakat képesek több mint dupla áron megvenni. Mert ezek miatt ment fel
a használt kártyák ára is és nem fordítva. :N

(#45027) ETOM válasza Deer76 (#45024) üzenetére


ETOM
addikt

CPU NB/SOC feszültséget probáld meg 0.9v-n.
Három tagnak már megoldotta ezt a fajta hibát. És nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#45028) Deer76 válasza ETOM (#45027) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszi, ránézek.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#45029) Deer76 válasza ETOM (#45027) üzenetére


Deer76
aktív tag

0 csoportban lévő x processzor teljesítmény-energiaellátási szolgáltatásai le vannak tiltva egy belső vezérlőprogrammal kapcsolatos probléma miatt. Kérjen frissített belső vezérlőprogramot a számítógép gyártójától.
x=0-11

Valamit rosszul csináltam vagy ez a manuális beállítás miatt van?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#45030) ETOM válasza Deer76 (#45029) üzenetére


ETOM
addikt

Ez az üzenet hol jelent meg? Sose láttam még :DDD
Ha nem oldja meg és folytatodnak a fagyások visszaállíthatod.

Nekem úgy fagyott ki, hogy asztalon voltam fekete képernyő, ventik felpörögtek és csak reset gombal éledt újra.

(#45031) MaddeNNNN válasza Deer76 (#45024) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

playitstore-on láttam pár napja 130k-ért Zotac 1660 Supert, ha nagyon váltanál.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#45032) Deer76 válasza ETOM (#45030) üzenetére


Deer76
aktív tag

Eseménynaplóban.

Nekem is olyan fagyásom volt, mint neked. Most 3.8Ghz fixen.
Így néz ki az alaplapi BIOS: (az értékek nem ezek most), te mit állítanál be? Nem akarok sokat offolni.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#45033) Deer76 válasza MaddeNNNN (#45031) üzenetére


Deer76
aktív tag

Nem sürgős, annyit nem adnék érte, de köszönöm. Úgy lehet, mire normalizálódik a helyzet, megint egy AMD kártya lesz a befutó, de ezt majd a helyzet eldönti.

Más. Ez már tényleg vicc kategória. (Ilyen kártyám van.)
MSI radeon RX470 4GB GAMING X - 90 000 Ft

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#45034) ETOM válasza Deer76 (#45032) üzenetére


ETOM
addikt

Nálam így fut: [kép] [kép] [kép]
De ez ryzen 1600AF. A ramunk mondjuk ugyanaz ha jól látom.

(#45035) biker válasza Deer76 (#45033) üzenetére


biker
nagyúr

nekem is, 25-ért vettem nyáron.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#45036) Giii


Giii
senior tag

Haligali halihó :DDD

1,5 éve van meg a Rx 580 SE kártyám ami tökéletesen és rendkívül halkan teszi a dolgát kiváló hőmérsékletek mellett.
Rávettem magam,hogy megnézem mi a vége a kártyának minuszban.
Elhatároztam,hogy nem adok alább az 1450-es órából.(1180-on teker stabilan 1500Mhz-et, 1530-nál és 1,2V-nál sajnos elhal.1520 az még stabil)
Most jelenleg ott tartok,hogy 1070mV-ot kap és 1450-en teker.3DMark,Superposition(szerintem ez terheli a legkevésbé a kártyát vagy csak nálam van valami anomália mert nevetséges az,hogy ott pl 1050mV alatt is stabilan megy.
A kérdésem az,mi a francért nm akar kifagyni a kártyám? Ez egyszerűen irreális szerintem,hogy ekkora Undervolt mellett ekkora órajel mellett ilyen stabil maradjon 3DMark,Unigine(jó ez kicsit idős már),SuperPosition,FurMark.
Mi a franc van itt?

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#45037) N_A_S válasza Giii (#45036) üzenetére


N_A_S
veterán

Nitro+ azaz SE? Szerencsére ez nem az az SE ami a Radeon 9800nál volt ;]

https://tinyurl.com/phnas

(#45038) Giii válasza N_A_S (#45037) üzenetére


Giii
senior tag

Nem hála égnek. :D
Na mondjuk azt tegyük hozzá,hogy nem futtatam játékot még.
Lövök neki egy kis Gta 5, Flight Simulator.( Ha túl feszes a feszültség itt tuti eldobja)

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#45039) Giii válasza Giii (#45038) üzenetére


Giii
senior tag

Stabil maradt több óra GTA és FS 2020 alatt.
Persze ez közel sem jelenti azt,hogy stabil a kártya 1070 mV-on és 1450-es órajelen. Mindenesetre meglepő ez az eredmény eddig.
Ha viszont stabil marad akkor simán közel jár a Golden chiphez.

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#45040) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok! Minap megérkezett két új ventillátor a nitro + rx 480 amra és már bekapcsolás óta maxon pörögnek sehogy sem tudom szabályozni a sebességüket!
Járt már így valaki?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#45041) Beretvás válasza Stonerice (#45040) üzenetére


Beretvás
addikt

Miféle ventilátor az? Képet :K

(#45042) Stonerice válasza Beretvás (#45041) üzenetére


Stonerice
őstag

Szia.
Elméletileg ugyanaz mint a gyári.
Ugyanaz a matrica van rajta. Modell száma is megegyezik.


Átkapcsoltam silent biosra is és ekkor nem adott képet. Mire betöltött a windows volt hogy pár másodpercre leesett a ventifordulat komfortosra. Ekkor az rgb is elaludt.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#45043) Mans20


Mans20
addikt

Beszenvedtem a 570ITX-et a gépbe, remélem nem baj, hogy a brocken 2 lefogató és a vga hátlap közt csak 2mm van. Fent a 21.2.2, barátkozok vele. Érdemes állítani még valamit benne? a monitort hol tudom 60Hz-ról 75-re tenni?

(#45044) Speed® válasza Mans20 (#45043) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egy ilyen pici kártyát milyen gépbe szenvedés berakni?
Nem gond alapvetően, lényeg, hogy ne érintkezzenek..

Alapesetben ha nem piszkálod, akkor <120W alatt jár..
Amennyiben ez és a hozzá tartozó ~1.2GHz elég, oké,
ha nem, akkor nekiállhatsz kitapasztalni, mit bír OCra.

Ugyanott, ahol bármilyen más VGAval is, nem találod?
Feltéve persze, ha az adott monitor/csatlakozó tudja.

(#45045) Beretvás válasza Stonerice (#45042) üzenetére


Beretvás
addikt

Resetet próbáltál e nyomni a wattmanban?

(#45046) Mans20 válasza Speed® (#45044) üzenetére


Mans20
addikt

Próbáltam úgy helyezni, hogy ne érjen hozzá, azzal vergődtem egy ideig. mATX lap a gond.

Radeon szoftverben kerestem nem a winben, gyárilag 60Hz a monitor, de NV menüben is feltudtam tenni 75-re.

Majd megnézem mit tud OC-ban, elpida ramos, így nem egy tuningos. Ha mondjuk bírja a 8000-ret a ram, akkor hosszútávon nem lesz baja,ha azon hagyom?

(#45047) Speed® válasza Mans20 (#45046) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na igen, a Broki2 nem mATX barát, főleg ha 1. slot az x16/VGA.

Ha a monitor 60Hzes, akkor CRUval fogod megoldani a 75Hzet.

Default 6 vagy 7GHz? Ha utóbbi, sok értelme nincs is az OCnak..
inkább a GPUt kellene piszkálni, az van visszafogva a TDP miatt.
Ha pedig az utolsó kérdés komoly, akkor nuku piszka, használd..

(#45048) Mans20 válasza Speed® (#45047) üzenetére


Mans20
addikt

Default 7GHz, miért nincs értelme? Megtaláltam a radeonnál is az új egyedi felbontásnál, de ott kettő van, frissítési sebesség 60Hz meg G.frissítési sebesség, 60.000, elsőt 75-re tettem így a második 74.998 lett. Így jó? Most látok először radeon szoftvert.

(#45049) Speed® válasza Mans20 (#45048) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mert nem hoz annyit, amennyivel jobban fűt, a TDP/hűtőkapacitást jobb a GPUnak tartogatni szvsz. De teszteld ki, mennyit gyorsul, ha emeled..
Passz, nem használom a drivert ilyesmikre, ill. nem OCzok monitort, hogy aztán jöjjenek az anomáliák (magas idle frekik stb.), gyárilag 75Hz.

(#45050) Stonerice válasza Beretvás (#45045) üzenetére


Stonerice
őstag

Próbáltam afterburbert. Trixxet, speedfant.
Wattmanba csak akkor irta a fordulatszámot ha bekapcsoltam a specialis vezerles. Vagyis manualra raktam.
Dduval, amd cleanuppal is töröltem a drivereket.
Windows drivert is probáltam.
Signal feszültség kb 3.7-3.5volton van a venti csatlakozónál.
Ez nem is változik ha állitgatom a loadot
Ha a windows reinstall segitene azon meglepődnék.. bár olvastam példát rá.

Nektem már a biosban sem megy csutkán a ventillátor? :DDD
Nem tudom hogy kellene működnie..

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.