Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41751) pecccccccca válasza tesz-vesz123 (#41749) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Örülök. Nem vitáztunk csak próbáltam elmagyarázni a helyzetet. Semmi gond. 👍

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#41752) tesz-vesz123 válasza kutga (#41750) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Szállítással együtt 200-zal olcsóbb volt nekem. ;]

(#41753) kutga válasza tesz-vesz123 (#41752) üzenetére


kutga
nagyúr

Azért nem szeretem az emagot, mert az akcióknál olyan árakat írnak ki, amennyibe sose került a termék.

Mindenesetre egyszer vettem tőlük egy külső vinyót, a megrendelés, szállítás elég kényelmes volt.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#41754) tesz-vesz123 válasza kutga (#41753) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Én most rendeltem tőlük először, teljesen rendben volt minden itt is. Érdemes náluk is nézelődni, úgy tűnik (eddig mindent a PCX-től rendeltem, ott 61200 a monitor jelenleg).

(#41755) lacus83


lacus83
Topikgazda

Szeretném ha az off flame nem tarkitaná ezt a nyugodt topikot. :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#41756) Johnny001 válasza kutga (#41750) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Lehet monitort árulnak, nem porszívót :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#41757) kutga válasza Johnny001 (#41756) üzenetére


kutga
nagyúr

:K

Let the Zone take me if I am.

(#41758) SmallWill válasza Csupingo (#41743) üzenetére


SmallWill
csendes tag

rendben nagyon szépen köszönöm a segitséget!

privát üzenetre illik válaszolni :)

(#41759) helgi


helgi
aktív tag

Sziasztok, lehet venni most egy AMD Radeon RX 5700 XT 50th Anniversary kártyát. Az lenne a kérdés, hogy a monitor viszont G-Sync-es és előtte nVidia volt benne. Érdemes e vagy maradjon nVidia?

(#41760) helgi válasza helgi (#41759) üzenetére


helgi
aktív tag

A monitor típusa: Acer XB241H.

(#41761) pecccccccca válasza helgi (#41759) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ha Gsync-es a monitorod akkor érdemes NV kártyát venni igen. Egy 2070 super lesz a te kártyád az 5700XT szintjén. Bár picit drágább...

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#41762) helgi válasza pecccccccca (#41761) üzenetére


helgi
aktív tag

Értem, kösz a segítséget. AMD-nél nincs ilyen?

(#41763) varmi2 válasza helgi (#41762) üzenetére


varmi2
nagyúr

De van. Freeync-nek hivják. És elterjedtebb mint a g-sync, mert nem kell érte fizetni a gyártóknak. Oly annyira elterjedt, hogy kénytelen lett az nvida is integrálni a driverébe.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41764) tesz-vesz123 válasza helgi (#41760) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Na, hát ez már gamer monitor! :C

(#41765) helgi válasza varmi2 (#41763) üzenetére


helgi
aktív tag

Na, hát ez akkor nagyon jó. Tehát ha az 5000 xt-t veszi meg barátom, akkor is fog 144Hz-en menni, persze játéktól függő módon?

(#41766) pecccccccca válasza helgi (#41765) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Működni működik 144Hz-en, de nem tudod bekapcsolni a Gsync-et. Gsync-et csak Nvidia VGA-val lehet használni. A Freesync-et lehet AMD és Nvidia kártyával is használni, bár NV-vel monitortól is függ. Ha szeretné a Gsync-et élvezni akkor NV-t kell venni.

Humorban nincs helye tréfának!

(#41767) helgi válasza pecccccccca (#41766) üzenetére


helgi
aktív tag

Igazából neki az számit, hogy az említett monitoron (Acer XB241H) 144Hz-en tudjon futni a játék. G-Sync ide vagy oda, ha a FreeSync-el is megy akkor az 5000XT is jó neki, hisz az olcsóbb.

(#41768) paprobert válasza helgi (#41767) üzenetére


paprobert
senior tag

A monitorban G-Sync modul van. Ha AMD-t vesz, nem lesz adaptív képfrissítése ezzel a monitorral.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41769) _DiEGO_ válasza helgi (#41765) üzenetére


_DiEGO_
őstag

ACER TN LED Monitor Predator XB241Hbmipr 24", 16:9, 1920x1080, 1ms, 350nits, 144Hz, G-Sync, HDMI, DP, MM, Pivot, fekete

A G-Sync hátránya, hogy csakis NVIDIA vga kártyához való !

A FreeSync meg AMD vagy akár NVidia, mindegyikhez jó már. Nagyon sok NVIDIA tulaj FreeSynces monitort vesz, mert NV volt olyan kegyes, hogy feloldotta a szoftveres tiltást és így már NVIDIA fanok is használhatják a jóval olcsóbb 144Hz-es monitorokat nagy megelégedéssel.

Szóval ha barátod AMD VGA-t vesz, akkor NEM fogja tudni használni a G-Sync monitort ! :N

(#41761) pecccccccca
Ha Gsync-es a monitorod akkor érdemes NV kártyát venni igen.

Nem , nem jó a mondat! Helyesen:
Ha Gsync-es a monitorod, akkor csakis NV kártyát szabad venni, igen.

(#41770) helgi


helgi
aktív tag

Rendben, köszönöm a segítséget.

(#41771) pecccccccca válasza helgi (#41767) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Na igen. De mivel Gsync-es a monitor ezért AMD-vel nem tudja kihasználni. Csak NV kártyával!

Humorban nincs helye tréfának!

(#41772) Czimby


Czimby
addikt

A DOOM Eternal indulásakor iszonyatos tekercshang jön ki a kártyámból.
Megnéztem ekkor 2000+ FPS van, mikor már betöltött a játék és visszaesik az FPS 150 körülire megszűnik a tekercshang.

Mivel tudnám megoldani, hogy 150 legyen a max FPS?

A Chill-t hiába állítom be adott értékre betöltés során ugyanúgy veri a 2000FPS-t...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#41773) Speed® válasza Czimby (#41772) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vsync..?

(#41774) bobalazs válasza Czimby (#41772) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[RTSS]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41775) Czimby válasza bobalazs (#41774) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi, így jó lett. :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#41776) tasiadam


tasiadam
veterán


bf1 közben, meg valami más közben is történt ez... gondolom AMD esetében teljesen oké.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41777) bobalazs válasza tasiadam (#41776) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ja normális. összeomlott a drájver.
Az OCt szüntesd be, vagy válts stabilabb órajelekre.

(#41778) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Skacok. Elköszönök a topiktól. Megválok a kártyámtól. 3 hónap szenvedés után nem kínzom magam vele tovább. Sajnálom, hogy az AMD-hez való visszatérésem ilyen gyalázatosan sikerült...
Néha bekukk majd még. ;)

Humorban nincs helye tréfának!

(#41779) tasiadam válasza bobalazs (#41777) üzenetére


tasiadam
veterán

Gyari :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41780) tesz-vesz123 válasza pecccccccca (#41778) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ezen nem csodálkozom, szerintem, aki használt már Nvidiát az előbb, vagy utóbb, de visszatér. :D Más azért, ha az ember minden hónapban frissítheti, tudva, hogy semmi baj nem lesz.

(#41781) Gyuri27 válasza pecccccccca (#41778) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vettél egy szar vga-t és ez nyilván az amd sara.
Leirnád mi is a problémád.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41782) pecccccccca válasza Gyuri27 (#41781) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Kérlek kímélj meg az indokolatlan kérdéseidtől.
Az amd a legkorrektebb VGA gyártó! Soha semmi baj nincs vele. Tökéletesen működik minden driver. Semmit nem kell állítgatni, hogy használható legyen arra amire legyártották.
Én vagyok a béna, hogy nem tudok használni egy hardvert!

Megfelelőek voltak a válaszaim? Megnyugodott a pici AMD lelked? Örülök. Na pá.

Humorban nincs helye tréfának!

(#41783) Out válasza pecccccccca (#41782) üzenetére


Out
addikt

Ha még egyszer meglátom, hogy beírsz bármelyik AMD topikba bármit, akkor feljelentelek a Nemzeti Számítógépboltban, hogy soha többet nem szolgáljanak ki se téged, se a rokonaidat semmilyen AMD termékkel :DDD

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#41784) Gyuri27 válasza pecccccccca (#41782) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az igen. Egy: legtöbbünknek èvek óta semmi baja. Mert tudunk megfelelö gyàrtótól megfelelö tipust választani. Mert nagyon nem mindegy. Kettö: èrtö olvasàs révén tudjuk melyik drivert rakjuk fel. 3: tisztàban vagyunk vele, hogy 15-30 percet rà kell szánni a finomhangolàsra. A vicc az az egèszben hogy nv kàrtyàknàl is pont ez a metódus. De ha ennyire nem birod a feszkót ès vàltottàl vgat nem kell ezt a topikot olvasni. Csà.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41785) TIT


TIT
veterán

Nekem fél napig volt nv-m kösz elég is volt,eleve a színek se ugyanolyanok,nv-nél mókolni kell,hogy jó legyen,2 nv kártyám volt 2 napig,restartolt a gép velük ennyit erről,nv is csinál szar drivert ami a karit szétcseszi de mindegy.
15 éve semmi bajom az amd-vel,kivéve a 7790 de az eleve vacak volt mind.

(#41786) bobalazs válasza TIT (#41785) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem volt 7790, szerintem az a Bonaire kártya volt a legfaszább kártyám abban az időben.

(#41787) tesz-vesz123 válasza bobalazs (#41786) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Nekem 1GB-os 6670-em volt, 2015-ben kapott updatet, hogy működjön win10-zel. Alig hittem a szememnek, amikor jelzett sok-sok év után, hogy elérhető frissítés! :D Jó sok játékot lenyomtam a torkán anno. Mediumon vitte a Tomb Raidert olyan 40-50 közötti fps-sel + fx8320-szal.

[ Szerkesztve ]

(#41788) Speed® válasza bobalazs (#41786) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Már akinek nem vRAM hibás jutott..főleg 260Xre "upgrade" után :S

(#41789) bobalazs válasza tesz-vesz123 (#41787) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na az is volt, de fullhd-ra váltáskor hamar kifutott az 512 mb vram, úgyhogy megszabadultam tőle.

a 260x az súlyos volt, de hogy ez 7790 elterjedten vram hibás volt arról sose hallottam még.

(#41790) Gyuri27 válasza Speed® (#41788) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az is csak annak volt meglepetés aki nem szánt rá 5 egész percet és kérdezett a topikjában.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41791) Asbee válasza Gyuri27 (#41784) üzenetére


Asbee
veterán

Nagyon nem ez ott a metódus. Te vagy aki azonnal ugrik ha kritika meri érni a kártyát , ahogy tetted nálam is. Én is szívtam eleinte, aztán sikerült összebarátkozni vele. De sokaknak ehhez nincs kedve, ideje, hozzáértése. Drivereket válogatni, finomhangolni, stb stb stb. Ezt meg neked kéne végre megérteni és elfogadni. :( Az elmúlt években vagy 30 db vga járt nálam, vegyesen, és határozottan több a szívás az amd vel. Na de pont ezért inkább le sem írja az ember a tapasztalatát.... Akinek van türelme, szeret állítgatni, mai napig egy használható jó kártyák ezek.

(#41792) Gyuri27 válasza Asbee (#41791) üzenetére


Gyuri27
félisten

Dehogynem. Csak ők valamiért úgy vannak beállitva hogy termeli az áramot hűti a lakást és mindig minden jó.
Semmit nem kell váltogatni. 570-580 19.12.1 vagy 2 oszt csók. Bár 100-ból 95 embernek az új driverekkel sincs gondja.
Hibátlanok a driverek? Nem. Ez tény. De ha itt kérdez kap választ, rákeres a neten talál választ. Nem kell 20 drivert felrakni.
Vga vásárlás előtt tudjuk melyik tipust kell venni és melyiket kerülni. Mert olvasunk kérdezünk.
Láthatod mi ment itt egy darabig bányász vga-al.
Na de a lényeg. Ez nem konzol!
Ez pc. A pc pedig mindig is igényelt némi agyi ráforditást (és ez akkor is igy volt mikor intelt és nv-t használtam).
Ez a netes idők előtt meg a tárcsázós net idejében is igy volt.
Akkor meg elég nehéz volt infóhoz jutni.
És mint irtam nv-nél se mindegy milyen tipust veszel, nem mindegy a driver (mert az nv képes lassitani a vga-t) és igen nv-nél is hoz a konyhára a finomhangolás súlyos 10 wattokat lehet megspórolni.
Nincs itt semmi csoda.

De tovább megyek. Az emberek többsége nem tud manuálisan drivert felrakni és leszedni. Jaja szar az amd.
Az emberek nagy része mókolt, herélt winnel tolja. Jaja szar az amd.
Aztán némi virágbóti game. Meg különféle progik amik bekavarnak az adrenalinba. Nyilván szar az amd.
Aki nem akar, nem tud nem hajlandó a pc-vel foglalkozni az vagy vegyen konzolt. Vagy vegyen komplett gépet előretelepitve.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41793) tesz-vesz123 válasza Gyuri27 (#41792) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Pont ez a baj. Mindig kísérletezgetni kell, hogy melyik driverrel lesz jó, vagy nem jó. Feleségemnek adtam a 1050ti-t, csak feltette a legújabb drivert és kész. Ő meg tudta csinálni, aki még VGA-t sem cserélt soha (amúgy ez is sikerült neki, hehe). Nekem senki sem fogja megmagyarázni, hogy "de, hát náluk is sok a baj", mert nem úgy van. Drágábbak a zöldek kártyái sajnos, az a szar 1050ti drágább mint a legalább 2x erősebb rx570-em. Cserébe neki mindig friss driver fut, optimalizált mindig. Itt minden driverrel más fps-t mutatnak a játékok. Vagy több, vagy kedvesebb, sosem állandó a teljesítmény. Nekem tavaly decemberin fog megrohadni (19.12.2)... Múltkor néztem egyik Nvidia fórumot (talán 1060 volt?), ki volt halva, maximum annyit kérdeztek, hogy melyik boltból érdemes venni. Ez a fórum 0-24 watt meg volt állítás, melyik a stabil driver, miért fagy le, miért fekete a képernyő, miért nem ment el semmit az adrenalin...

(#41791) Asbee: +1

[ Szerkesztve ]

(#41794) tesz-vesz123 válasza Gyuri27 (#41792) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ezt a videót érdemes megnézni. Nem hiszem, hogy ennek normálisnak kéne lennie. BF5 max. fps-nél -80 fps különbség 19-es driverhez képest a 20-as. :D A Gears 5 maga a katasztrófa!

[ Szerkesztve ]

(#41795) Gyuri27 válasza tesz-vesz123 (#41794) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ilyet nv oldalról is találsz ha keresel.

Egyébként drivert, biost akkor cserélünk ha volt valami gonduk, javit valami hibát.
Miért nem lehet azt a drivert használni amit irtam?

Mint irtam akinek esze van az nv kártyát is finomhangolja mert ott is lehet 30-50 de még 70 wattot is spórolni.
Az nv a friss driverekkel ált a régebbi vga-t lassitja. Keress rá nyugodtan kinti fórumokon is.
De senki nem tiltja nv kártya vásárlását.
Ha meg radeont vett szánjon rá félórát az életéből. Sokszor elhangzik nincs ideje.
Nekem senki nem mondja hogy nincs félórája.
Tudod mennyi ált egy radeon finomhangolása? 5 perc. Lehúzod 950-re ha kék 960-970 és kész. Persze vannak gyengébb chippek de azok is mennek 1 volt alatt. Ez sem több mint 10 perc.
A legtöbbünknek évek óta nincs baja a radeonokkal.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#41796) tesz-vesz123 válasza Gyuri27 (#41795) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Igazad van, de azt is meg lehet érteni, hogy valaki csak használni szeretné, nem állítgatni. Aztán meglepődik az illető, amikor ajánlják neki a közel 1 éves drivert, mert az a legstabilabb, az újak zsákbamacskák. Vagy jó lesz, vagy jönnek a gondok (fekete képernyő, fagyások). Nyilván utána lehet olvasni (ezen a fórumon talán el is várható, mert valamennyien geekek vagyunk), de annyira nagy a szórás! Valakinek a régebbi működik jól, valakinek az újjal sincsen semmi baja. Aztán valaki megunja ezt az egészet és vált...

[ Szerkesztve ]

(#41797) TIT válasza bobalazs (#41786) üzenetére


TIT
veterán

Akkor malacod volt mert tele volt a net blackscreenel,nem véletlen cserélték 2 nap után nekem,pedig egy His volt és nem szívesen váltam meg tőle.
Gyuri27: Semmit nem írtak róla,kőlönben nem téptem volna a hajam 10 hónapig.
tesz-vesz123: És az nem tünt fel,hogy a színek nem olyan teltek? Ennyit arról,hogy hozzá se kell nyúlni,végülis nem kell,csak nem lesz jó,a kandenciahelyes lejátszásról nem beszélve.
Ja és de vannak gondok az nv driverekkel is,ne legyél naív,hogy nem olvass utána,csak a vgát teszik tönkre stb.
Nekem fél napig volt nv karim de rosszul voltam,sőt még haver is...ja és 2 karim volt mind2-vel restartolt a gép,de szupi az nv tényleg.
1060 topik üres mert nem kell senkinek,főleg a nevetséges 3gb ami semmire se jó,de még a 6 se.

[ Szerkesztve ]

(#41798) Asbee válasza TIT (#41797) üzenetére


Asbee
veterán

Már jó ideje nem kell a színhez hozzányulni.... Ideje lenne az ebbe kapaszkodást elengedni. Egy 6 gigás 1060 sokkal kellemesebb választás mint egy 580, ( volt 2 is belőle), de árban húzósabb és volt is. Minden oldalon vannak hibák, problémák, de nem véletlenül alakult ki ez a kép, hogy amd vel több a szívás. Ennek megvan az alapja és oka, ezt elkell fogadni. Ne a haver meg az én 1 db kártyájából induljunk ki... Ahogy nekem indult az 580 al a pályafutásom, mondhatnám rá hogy egy hulladék fos. De tudom nem az, és nem egy példán kell lovagolni.

[ Szerkesztve ]

(#41799) #21346560 válasza Asbee (#41798) üzenetére


#21346560
törölt tag

Érdekes, mert én 1060-at küldtem vissza a 2. napon, 30 éve tolom az IT-t, de ennyit még nem szívtam hardverrel, mint azzal... 580 váltotta, és elégedett vagyok vele...

Most olvastam vissza. Én általában felteszek egy (bármelyik) drivert, és nincs vele bajom. Most per pill a legújabb van fent, mert új a winem, és minden megy, ahogy kell.
Sose értettem ezt a driverezést...
Faternak, anyámnak ati vga van, felrakom a drivert és nincs gáz náluk sem... (4830, és 6870)

[ Szerkesztve ]

(#41800) tasiadam válasza Gyuri27 (#41795) üzenetére


tasiadam
veterán

Van univerzalis fesz rx580ra? 1060rol indul nekem lefele

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.