Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Icamingo válasza bepken (#47000) üzenetére


Icamingo
tag

Igen, sikerült, köszönöm szépen! Csak a felső sort írtam át "false" értékre és úgy működött, csak az előbb benéztem. Mikor a második sorban is átírom "true" értékre, akkor is leáll. Nem tudom mi a szerepe, de így ez nekem tökéletes. :DD

[ Szerkesztve ]

(#47002) Aprósólyom válasza Icamingo (#46998) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Viszont olyan hőmérsékleti tartományt állíts be a zero fanhez, hogy a venti ne járjon ki-be kapcsolgatós üzemmódban, mert az különösen jó hatásfokkal amortizálja a venti csapágyát.

Jevons paradox

(#47003) Icamingo válasza Aprósólyom (#47002) üzenetére


Icamingo
tag

Alapból 59 fokon kapcsol be. Hogy lehet azt átállítani és hány fokra érdemes tenni?

(#47004) Aprósólyom válasza Icamingo (#47003) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Pl. én 52 fokra állítom, mert desktopon/böngészve a kártyám 45 fok körüli. De ez nagyon egyedi, lehetnek nagy eltérések, úgyhogy neked is meg kell figyelned, hogy mekkora a hőmérséklet desktopon és mennyi játék alatt.

Jevons paradox

(#47005) Icamingo válasza Aprósólyom (#47004) üzenetére


Icamingo
tag

Köszi az infót. Hogy tudom azt beállítani, hogy nekem is kb. 52-54 fokon kapcsoljon be?

(#47006) Aprósólyom válasza Icamingo (#47005) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Jah, hogy nem lehet AMD szoftverből? Tényleg így végig olvasva minden írásod. Akkor nem szóltam, bocsánat.
Gondolom csak BIOS mod, de ahhoz én nem nagyon értek.

Jevons paradox

(#47007) csurenzoo válasza Icamingo (#47005) üzenetére


csurenzoo
aktív tag

Először beállítod P1-nek az 52-54 fokot és a kívánt venti sebességet
Utána lemented a profilt, majd szerkeszted és úgy töltöd vissza.
Most kipróbáltam és nálam, akkor kapcsolt be a ventilátor, amit az 1. értéknek megadtam.

(#47008) Icamingo válasza csurenzoo (#47007) üzenetére


Icamingo
tag

Beállítottam P1-re az 55 fokot, 35-ös venti sebességgel, de továbbra is csak 59 fokon kapcsol be. Kerestem a kódban, hogy melyik lehet az automata érték, ami felülírja az én beállításaimat és 59-en kapcsol, de nem találtam. Minimális akusztikus határérték nálam 600-ra van levéve 900-ról. Az számít vmit? Utána olvastam, de továbbra sem világos, hogy az mire van hatással.

(#47009) Fuser és Tsa

Sziasztok,

van egy Sapphire RX580-as kártyám.
3 monitor megy róla, 2 Philips PHL 273V7 és egy Samu U28E590.
A Samu 4K-s, de csak FHD-nak látja, úgy is működteti.
Előtte az ASUS GT710-4H-SL-2GD5 kártyámnak semmi baja nem volt vele.
Nem találtam semmit a beállításokban, amivel 4K-ra rávehetném.
Lenne valami tippetek?
HDMi-ről megy a monitor

(#47010) bobalazs válasza Fuser és Tsa (#47009) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kábelcsere

(#47011) TechN7ne válasza Fuser és Tsa (#47009) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az összes monitort egy felbontáson és azonos Hz-en tudja csak futtatni.
Feltételezem a leggyengébb monitorod FHD - ezért lesz az összes az…

(#47012) bobalazs válasza TechN7ne (#47011) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez három monitornál ilyen, vagy eyefinityben?
Nem lehet igaz hogy nem lehet különböző felbontásban használni őket! Komoly?
Kettővel meg simán megy a FHD + 4K, három monitornál nem?

(#47013) Csupingo válasza bobalazs (#47012) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha a kiterjesztést használod, akkor működnie kéne eltérő felbontásokon is. Képernyő másolás esetén természetesen nem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#47014) Fuser és Tsa

Köszönöm mindenkinek a tippeket.
Kábelt csereberélgettem, de ezekkel működött előtte.

Ha csak egyféle felbontáson tud menni akárhány monitor is, az nagyon gáz...
windows 98-on is ment 2 monitor kétféle felbontással

[ Szerkesztve ]

(#47015) bobalazs válasza Csupingo (#47013) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

De most mit akar az emberünk?
Mert kiterjesztett módban, adnia kell a 4K-t. Hogy miért nem megy neki az a kérdés amire senki nem tudott válaszolni.

(#47016) Csupingo válasza Fuser és Tsa (#47014) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha azt a hdmi kábelt használtad a gt710-hez is, az még nem garancia mindenre, mert az csak 24 vagy 30Hz-et tud ilyen felbontáson. Most meg talán 60Hz-cel akarna menni, de azt már nem bírja a kábel. Kéne szerezni egy 4k 60Hz-hez valót és úgy is megpróbálni. Esetleg drivert letölteni a monitorhoz, valami ilyesmit. Egymagában működik ezzel a kábellel 4k 60Hz-en? Végső esetben egyedi felbontás létrehozásával is lehet próbálkozni.
Első körben próbáld ki, hogy csak ez a monitor van rákötve. Így jó eséllyel kizárhatod a kábel hibát.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#47017) Fuser és Tsa válasza Csupingo (#47016) üzenetére

köszi, megpróbálom.
egyedi felbontásnál már az fhd fölé nem enged egy pixelt sem

(#47018) Bogember1


Bogember1
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni hátha valaki találkozott e már ezzel a problémával és tudta orvosolni valamivel
Nekem van egy Asrock RX590 Phantom Gaming 8GB-os videókártyám és szerintem már lassan 1 hónapja olyan probléma keletkezett, hogy ha játszok egy játékkal mint pl most az overwatch 2-vel 1 meccs körülbelül aztán megfogja magát és eltűnik a kép, fekete lesz, a ventik felpörögnek maxra de a gép ugyan úgy megy és hallom a hangokat is közbe ami a játékból szól.
már Lassan fél éve van egy olyan probléma a szoftverbe hogy játék közbe a kihasználtság 100%-ra stuckol (tudja az amd és direkt nem javítják szerintem :) ) ez által 3600RPM-en pörög a venti game közben hiába alacsony a hőfok. nem tudom hogy ez szerintem kinyírta e a kártyát vagy valami de a hőfokkal sose volt problémám a szoftver hiba előtt is simán tudtam 73 fok alatt tartani a kártyát egy nagy gépigényű játék mellett.
de most viszont ugye bármivel játszok akár egy kisebb játékkal is amihez nem kell nagy gépigény pl. valorant, automatikusan felmegy a kártya ventije 3600rpm-re. Oké tudom korlátozzam manuálisan amit meg is próbáltam de valahogy miután előjött ez a fekete képes, max venti rpm-es probléma reseteli az összes beállításom a szoftverbe szinte amit előtte csináltam.
Ja és még egy dolog nem minden játéknál cisnálja ezt a sötét képes dolgot például valorantnál pont nem, MTA- közben se történik ilyen csak felmegy a venti rpm 3600-ra.
amihez viszonylag kell a kártya munkája annál csinálja.
CPU az egy Ryzen 5 3500X
Ram: G.Skill aegis 16gb 3000MHZ
Táp:600W-os Cooler master elite v3
Alaplap: Gigabyte B450m gaming

(#47019) bobalazs válasza Bogember1 (#47018) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Használj tavalyi drivert. 21.10.2 pl. Próbát megér.

(#47020) Bogember1


Bogember1
csendes tag

Próbáltam már olyan drivert amin nem volt jelen a probléma legalábbis nem volt kiírva hogy lenne ilyen.
és ugyan úgy rossz, de megnézem tavalyival is hátha amivel próbáltam ott még nem volt felírva nekik a known issuesba.

(#47021) Bogember1


Bogember1
csendes tag

Hát megpróbáltam viszont a hősválasztásig se jutottam el :(

(#47022) bobalazs válasza Bogember1 (#47021) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg a power limit csuszka visszahúzása mondjuk 10-20%ot mondjuk 80-90%ra, msi afterburnerben adhat ideiglenes megoldást.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47023) Bogember1


Bogember1
csendes tag

megnéztem, de viszont nekem nem így néz ki az afterburner, annyira nem is vágom ezt a programot de gondolom így kellett beállítani ahogy a képen van. -10-re a power limitet
hát sajna ez se oldotta meg a problémámat egyáltalán :((
https://imgur.com/0HbzVWb

[ Szerkesztve ]

(#47024) bobalazs válasza Bogember1 (#47023) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Értem, igen így gondoltam.
Megnézném a windows eseménynaplójában hogy a pontos idő alapján mit jelzett a gép mi miatt lett hibás. (Event Viewer - Windows Logs - Systemben - magyar nyelven nem tudom pontosan)
Az előbbi msi afterburneres sztorihoz annyit, A power limit mellé csökkenthetnéd a Core Clockot is, mondjuk 100 Mhz-el, Illetve Memory Clockot is 100-al. Így együtt talán megtenné a hatását és stabil maradna. Egy próbát megérhet.

(#47025) Bogember1


Bogember1
csendes tag

pont most akartam valamit játszani még szóval jókor jött a dolog.
[link] ezt írja az alsó kettőnél meg a Windows.SecurityCenter.SecurityAppBroker és a Windows.SecurityCenter.SecurityAppBroker-t írja.
viszont az afterburnernél megfigyeltem hogy ha -10-re veszem a power limitet nem elsötétül a kép és felpörög maxra a venti hanem csak egyszerűen crashel a kártya, megáll a kép és ennyi, de hangok ugyan úgy vannak.
kipróbálom még amit írtál. (nem vált be, ahogy beállítottam el is kezdett pislákolni a kép időközönként.)

[ Szerkesztve ]

(#47026) bobalazs válasza Bogember1 (#47025) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Memóriát akkor ne bántsad, at ne vegyed le.
GPU clockot, vedd lejjebb 100-al, 200-al 300al, kisérletezz vele ha jó siker.
Illetve még megpróbálhatsz meg egy másik monitor kábelt.

(#47027) Bogember1


Bogember1
csendes tag

Rendben holnap kipróbálom azt megírom hogy siker e.
tényleg csak átmenetileg kéne egy megoldás mert már nagyon érik nálam az új videókártya de az még 2-3 hónap mire meglenne addig kb. semmit se tudnék csinálni..

(#47028) Bogember1


Bogember1
csendes tag

Hello, hát én megpróbáltam de ugyan azt csinálja :/
kezdem úgy érezni hogy ez a szoftverhiba konkrétan kinyírta a kártyát.

(#47029) Bogember1


Bogember1
csendes tag

Nos hát egy videó alapján az AMD szoftverbe kellett a Max. Frekvenciát -8-ra rakni ami bevált egyenlőre mert 2 ow meccs után se történt ez a fekete képes jelenség, nem stuckolt 100%-ra a kihasználtság és nem volt fix 3600rpm-en game közbe a ventilátor, szóval betudom annak hogy megoldódott a probléma.
a másik amit nem értek hogy ugyan ezt állítottuk afterburnerbe is. annál miért nem működhetett?

(#47030) bobalazs válasza Bogember1 (#47029) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na ez az. Afterburner működni szokott. A lényeg ugyanaz volt, csak az eljárás más. Na reméljük ezzel megoldódott.
De figyelj oda mert ha radeon szoftver reszeteli magát akkor az a beállítás visszaáll majd.

[ Szerkesztve ]

(#47031) Bogember1


Bogember1
csendes tag

Köszönöm azért a segítséget.

(#47032) Fuser és Tsa válasza Csupingo (#47016) üzenetére

köszi mégegyszer a tippeket.
nem kábel baja volt.
megpróbáltam hdmi-dp adapterrel az egyik dp portról.
minden kábel ugyanaz maradt.
tökéletesen működik.
nem teljesen értem, mert szerintem hdmi-ről is kéne neki :F , de a lényeg, hogy jó lett.

ahogy ez megpróbálta passzítani a 4k-s monitorra a fhd-t...
a 90-es évek elejei 640x480 vga monitorai jutottak eszembe.
csak a norton commander kiférjen :DD

(#47033) Lujza1978


Lujza1978
tag

Sziasztok,

580-as kártyákon cserélnék ventiket egyúttal a GPU is újra lenne pasztázva és tennék új padokat is tudnátok ajánlani hozzá való padot (típus).

THX :R

Acer PREDATOR - THE BEAST :)

(#47034) Papaj x


Papaj x
tag

Üdv mindenkinek!

Az alábbi biost keresném:

113-4e353bu-06b

Sapphire Pulse 8Gb

Remélem lesz valakinél! :R

Illetve. Járt már valaki úgy, hogy nem sikerül kikerülni a p/N-t, híbáa indítom el a parancs sort, mégsem rakja fel azon biost.. :W

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#47035) Papaj x válasza Papaj x (#47034) üzenetére


Papaj x
tag

Köszönöm, tárgytalan, több hónap után végre sikerült.. :D

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#47036) bobalazs válasza Papaj x (#47034) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

GUI nekem egyszer nem ment parancssorba meg igen.

(#47037) Papaj x válasza bobalazs (#47036) üzenetére


Papaj x
tag

Hála istennek egy régebbi verzióval sikerült megoldani.. :D
Csinálhattam én bármit, 3.04 nem kérdezett semmit, nem írt semmi hibát, s végre megy a kari, már csak a ventit kell átírják (terhelés után 15-20 percig is maxon pörög a venti még akkor is, ha már 28 fokos..).. Anno ez volt az alap baj is, de gyári kapott biosával nem volt driverezhető, most már legalább megy, s csak ezzel kell valamit kezdeni.. :D

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#47038) lacus83 válasza Lujza1978 (#47033) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Kellene egy gyártó típus szám is mert így nehezebb kitalálni.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#47039) 5150


5150
aktív tag

Sziasztok. Ma vettem egy Rx 480 Nitro+ kártyát. Betéve a gépbe csekkoltam egy aidával.
Cirka 1 percig bambulhattam a monitort, mikor észrevettem ezt:

Ezután elinditottam egy sima openCL tesztet és kb. ennél állitottam le: (a kártya nagyon hangos lett)

A kérdésem az volna, hogy ez normális?? Nem volt még ilyen kártyám előzőleg nem tudom, de hogy a 2 érték ennyire eltérjen az egy kissé aggaszt.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#47040) bobalazs válasza 5150 (#47039) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen jó, úgy tudom 105°C ra minősítik ezeket.

(#47041) 5150 válasza bobalazs (#47040) üzenetére


5150
aktív tag

De hogyhogy 2 van? Illetve az egyik miért sokkal sokkal magasabb? Bocs, nem értek hozzá csak első gondolatom az volt, hogy hátha mitt'omén félrecsúszott, vagy egyenesen hiányzik az egyik thermal pad, vagy ilyesmi. Használtan vettem, de nem szedtem szét, mert a tulaja mondta, hogy most pasztázta újra. Mondom hátha elmozdult valami.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#47042) bobalazs válasza 5150 (#47041) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom a 2. szenzor mit mér mit nem, de túl alacsony a hőmérséklete hogy figyelembe vegyük. Vedd alapul nyugodtan a magasabb hőmérsékletűt. 90 fok fölött érdemes odafigyelni 80 akárhányig még jó.

(#47043) 5150 válasza bobalazs (#47042) üzenetére


5150
aktív tag

Köszönöm. Kérdeznék még, de valami mást, ha nem gond.
Terhelés alatt valami fura, mélyebb tónusú "nyöszörgő" hangot ad ki a kártya (valami tekercs lehet :F ) Hangosabb, mint a ventik (vagy bármi) Olyasmi hang mint amikor a törpehörcsögök dugnak.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#47044) bobalazs válasza 5150 (#47043) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Coil whine. Nem kell vele foglalkozni, nem minősül hibának. Google kidobja, sok ilyen eset van.
Tápcsere néha megoldja, illetve kisebb barkácsolás, tekercset szokták lakkal lekenni.

(#47045) Aprósólyom válasza bobalazs (#47044) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A coil whine az nem mélyebb tónusú nyöszörgő hang. Bár fogalmam nincs milyen a hörcsögök hangja. ;]
Mélyebb hangmagasságban nyöszörgő hangot inkább a ventillátorokból szoktam hallani.

#47043 5150: Könnyen ki tudod deríteni, hogy melyik, ha az AMD softwareből manuálisan állítgatod a ventillátor fordulatszámát és figyelsz a változásra. Ha mégis coil whine és nem venti, akkor legfeljebb tömíteni tudod a tekercset, hogy megszűnjön a cicergős hang. Erre lehet találni DIY videókat a youtube-on. Bár más kérdés, hogy megéri-e "hákolni". :U Én nem csináltam még ilyet.
Ha mégis venti, akkor pedig ügyes manuális venti szebályozással ki lehet kerülni azokat a fordulatszám tartományokat, ahol nyiszog a venti.

Jevons paradox

(#47046) 5150


5150
aktív tag

Köszönöm fiúk. Ennek a "Coil whine"-nak utána nézek. Az biztos, hogy nem ventilátor csinálja, lecsekkoltam az összeset a gépben, a 480-al kezdtem. Ha nem döglik meg tőle, engem különösebben nem zavar, csak "új és ilyet még nem nyaltam" (Hofi) szóval gondoltam jobb kizárni a végzetes lehetőségeket. A törpehörik (nekem nincs, de egyszer voltak nálam egy ideig megőrzésre) olyasmi hangot adnak ki, mint egy búgócsiga szúnyoggal keresztezve, amelyik rátelepedett egy kábelre, ami kicsit hozzáérve recegtet egy gef4 mx liliputi ventilátort, amely már amúgyis porszáraz, de még párat rúg a lelkedbe, mielőtt kilehelné a magáét. Valami hasonló. Egyébként roppant viccesek. Mikor itt voltak nálam, éjjelente rákezdték, de ha mozdultam, odamentem, olyanok voltak, mint a rossz gyerekek és csak néztek rám a gomb szemeikkel ártatlanul. Úgyhogy én jó darabig a gépházban kutattam az asztal alatt és egyszerűen nem tudtam rájönni mi a tököm van :D De aztán egy szép napon lebuktak. De van hogy nem is dugnak, csak egyik hanyattlöki a másikat és úúgy csinál, mintha "ásna", vagyis a másik hasát csiklandozza. Na olyankor is kiadnak hasonlót, de egy kissé más frekvencia tartományban.

szerk: EZ volt!

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#47047) bobalazs válasza 5150 (#47046) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ja. Ez coil whine.
Egyébként enyém is tud ilyet vagyis már hallottam valamikor. Na az jó ha nem zavar. Ilyenekkel együttkell élni.
Ez a hörcsögös sztori meg beszarás.

(#47048) Aprósólyom válasza 5150 (#47046) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Jó a sztori, köszi a megosztást. :DDD

Egyébként ez mondható relatív hibának, mert az oka annyi, hogy nincs úgy kitöltve tekercs és tokozás, hogy képes apró mozgásra, ami erős rezonanciát okoz és lesz hallható.
Úgyhogy igazából a fojtótekercs és VRM minőségén és/vagy gyártási minőségén múlik.

Én egyszer vettem egy vatta új LG monitort. Coil whine-os volt a belső tápegysége. Felhívtam az LG technikai ügyfélszolgálatát, hogy ez most mi a franc, mert kvára idegesítő és soha nem halottam még ilyet monitorból. A monitor mögötti fal pedig nagyon szépen visszaverte zajt. A tag mondta, hogy nyugodtan küldjem vissza, hiszen gyárilag nem szabadna ilyennek lennie.

Műszaki/működési hibát nem okoz valóban. Viszont, ha zavar, nyugodtan konzultálj a gyártóval, hogy cserélik-e. Ha igen, akkor gondolom el tudják intézni a cserét a forgalmazón keresztül.
Ha jó minőségű tekercset, jó VRM-t csinálnak, akkor ez a coil whine annyira minimálisnak kellene lennie, hogy csak közvetlen közelről hallanád. Ha távolról is zavaró a mértéke, azért ott már felmerülhet a jogos minőségi kifogás lehetősége.

Jevons paradox

(#47049) 5150


5150
aktív tag

bobalazs / Aprósólyom

Ez a coil whine úgy döntött teljesen eltűnik, foggalmam nincs miért, de nem sirom vissza. A kártya használt, szóval ilyenolyan garancia és support lehetőségek kilőve. Tettem a VRM chipekre egy 980TI-re való (gondoltam, ha azt elviszi, akkor ezt is..) thermal padot, azóta 100%-os terhelésen OCCT-vel nem megy 85C fölé a VRM hőmérséklete, a GPU meg kapott Mx4-et, igy 77C a max, de legalább cserébe stabil, mint a QRVAélet (úgy értem, minden 77-en 'áll' végig terhelés közben, kivéve a Vrm1 és 2-őket, az egyik 85C, másik 25C és szinte már úgy érzem engem is szeretnek) Idle meg kb. ilyenek:


Amit nem értek, azok a fogyasztási értékek. ~7W-okat ir a radeon suffer idle/2D-re, de a gyártó (meg mindenhol) 55W-okat regélnek. Nem vágom most melyiket higgyem, de jó lenne tudni, mert válság meg minden is van. Most a "nemOC" bioszát használom a kártyának, úgy érzem nincs a maxra szükségem (videókat renderelni, meg ilyenekhez nem látom értelmét) De már olyanon is gondolkodtam, hogy lekeverem a vcore feszültsége(ke)t, hátha kevésbé "dobálja" az órajeleket, ha hűvösebb valamivel. Azt vágom, hogy ~100 fokig igy, meg úgy "elbirja" (tisztára mint a töketlen fecske..) de úgy gondolom annyira nem pénz az idő, hogy 4-5 perc renderelési időért "szodomizáljam" (by Louis Rossmann) halál feleslegesen a chipeket.

A minihörcsögökről meg csak annyit, hogy én nem is gondoltam, hogy ilyen mulatságos dolgokat műveének. Olyanok frankón mint valami rajzfilm figurák. Ez az előbbi azért jutott eszembe, mert rendesen hetekig kerestem, hogy mi a franc ér mihez, vagy épp melyik venti vagy tekercs akar megpusztulni, oda-vissza áttúrtam, csekkoltam az alkatrészeket erre semmi. És akkor egyik éjjel bukták a hörik a történetet, mert elbóbiskoltam abban a szobában, a gép besleepelt és sötét lett. Ezek meg nagy vidáman begerjedtek :) Na és akkor esett le :D Egy kislányé voltak, akinek volt egy szadista gyökér faterja és egyik nap közölte vele, hogy kivágja őket az urcára oszt "legyenek szabadok", ha nem viszi el. Választanom kellett, hogy vagy péppé verem az ipsét és esetleg ülök néhány évet, vagy ha nem jön össze és tepsiben viszik el, akkor a helyzet még kellemetlenebb, vagy elhozza a kislány én meg gondoskodom róluk, mig enyhülnek a kedélyek. Aztán végén már bántam mikkor elvitte őket, utána még sokáig hiányoztak (sosem volt állatom) piszkosul, pedig ezek akkorák, mint a kisujjam. Vicces személyiségeik voltak. A fiúval lehetett alkudni, de a kislány ha szabad utat kapott, úgy elpályázott, ha egy másodpercre nem figyeltem, hogy az 'sten se leli meg. De én észrevettem, hogy baromira imádja azt a rohangálós kereket, egész nap abban teper. És mikor igy eltűnt (és ugye nem lehet csak úgy "huzogatni" a bútorokat meg ilyeneket, mert ha véletlen eltalálja, vége a kicsi élőlénynek) akkor kivettem azt a kereket, odatettem kb. a földre, amerre legutóbb láttam a kis csibész csajt és vártam. Ő meg, mikor kiszúrta jártában keltében, nem tudott ellenállni és odaspurizott ezerrel, beleugrott és tekert, mint akinek fizetnek érte :D Onnantól már csak felemeltem a kereket a benne szaladgáló kis lénnyel és visszatettem. De az is vicces látvány, mikor isznak. Egyik odamegy ahhoz a viztartályos izéhez, ekkor hirtelen a másik is "megszomjazik" és egymással versenyezve szlopálnak sorban állva (szó szerint) versengve. Gyakran úgy beleélik magukat a történetbe, hogy minden lábukkal csimpaszkodva és lefele lógva isznak, mig a másik ott áll vigyázzba mellette. Amikor tisztogatni kellett a kuckójukat, mig csináltam, betettem őket a fürdőkádba (persze dugóval, nehogy bajuk essen) Hát ezek annyira nem vágták mi történt és mi ez a fehér izé körbekörbe, hogy ott álltak tökugyanott, töklemeredve riadt fejjel egymás mellett 1mm-re, mint valami megszeppent ólomkatonák ha sassha grey pornó megy a tv-ben. De igy 10 percig. Semmi kommunikáció, ijesztés, légyvadászat evőpálcikával, csak ott álltak befeszülve :) Mókás kis lények, én soha nem gondoltam volna hogy ilyenek.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#47050) TIT válasza 5150 (#47049) üzenetére


TIT
veterán

55W sok idlebe,inkább a 7W a reális.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.