Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) tesz-vesz123 válasza TIT (#41373) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Az elsimítás és anisotropic filtering pont a képminőséget javítja egy játéknál. :U

(#41402) kutga válasza Blackhill (#41394) üzenetére


kutga
nagyúr

Hajjaj. Az a kártya nálam még alulfeszelve is porszívó hangot adott.

Let the Zone take me if I am.

(#41403) Blackhill válasza kutga (#41402) üzenetére


Blackhill
csendes tag

Alulveszeltem de ez a kártya reménytel hogy csöndes legyen legalább is amit én elvárnék tőle! Megy az apróra!

[ Szerkesztve ]

(#41404) kutga válasza Blackhill (#41403) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, én is erre jutottam. :D Kár érte, mert ránézésre egész komoly hűtő van rajta.

Let the Zone take me if I am.

(#41405) pecccccccca válasza Blackhill (#41403) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Melyik XFX az 580-ad?
Mert nekem az XXX-es határozottan csendes, ha be van állîtva. De még 2000rpm fölött is tűrhető.

Humorban nincs helye tréfának!

(#41406) kutga válasza pecccccccca (#41405) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem egész pontosan XFX AMD Radeon RX 580 GTS XXX Edition OC+ volt.

Let the Zone take me if I am.

(#41407) HSM válasza Blackhill (#41392) üzenetére


HSM
félisten

Az Afterburner alapból ráteker egy adag feszt, ha nem jól használod.
Afterben 0mV offsettel, majd ezután WattMan resetelve, és kb. -5-10%-al lejjebb vitt magórajellel automata feszen már halknak kéne lennie egy normális, mondjuk Afterburner ventivezérlés mellett kb. bármilyen kártyának. (Érdemes ellenőrizni, pl. HWiNFO-val, ilyenkor 1V körül illene lennie a magfesznek terhelés alatt.) 68 fok sem sok, nyugodtan felmehet 70-75-re is, és megfelelően beállítva így azért nem kéne túlzottan hangos legyen még vacak hűtéssel sem.

(#41408) Blackhill válasza pecccccccca (#41405) üzenetére


Blackhill
csendes tag

Videokártya XFX Radeon RX 580

(#41409) pecccccccca válasza kutga (#41406) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ugyan ez a kártyám van. Kifejezetten halk példány. :U

Humorban nincs helye tréfának!

(#41410) kutga válasza pecccccccca (#41409) üzenetére


kutga
nagyúr

Valószínű nálam is az lett volna, ha van türelmem feszelgetni, aztán valamiért NV-re váltottam, valaki más meg használja boldogan.

Let the Zone take me if I am.

(#41411) Blackhill válasza kutga (#41410) üzenetére


Blackhill
csendes tag

Lehet hogy igazad van! Mondjuk lehet hogy én béna vagyok de nálam alulfeszelve és riva tunerben 50 es fps korlát mellett is 68 fokos benchmarkban és minden féle fan beállítás mellet is mivel eléri a 68 -70 fokot ergo pörög innetől fogva pedig hangos!

(#41412) kutga válasza Blackhill (#41411) üzenetére


kutga
nagyúr

Na látod ehhez nem volt türelmem. :)

Egy sapphire mondjuk biztos jobb lett volna mert teljesítményben rendben volt a kártya.

Let the Zone take me if I am.

(#41413) Blackhill


Blackhill
csendes tag

Na srácok sikerült egy olyan beállítást találni amivel 65 fok körül megáll és venitket is minimális fordulaton mennek! köszönet mindenkinek :R így már kezdem élvezni ezt a kártyát :C

(#41414) TIT válasza tesz-vesz123 (#41401) üzenetére


TIT
veterán

Hiába ha a színek nem olyanok,amúgy nem hiszem,hogy az nv.egyenesebb vonalakat csinál.

[ Szerkesztve ]

(#41415) Speed® válasza TIT (#41414) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Digital vibrance/full range RGB..

(#41416) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Újra pasztáztam az Rx 570 pulse karim, kivolt száradva a régi rajta.Mínusz 4-5 fok,úgy hogy a venti 200-250-el kevesebbet forog.Most is felmegy 70-72 fokra,de csendesebb lett,mert nem teker a venti anyira.Próbáltam a feszt is csökkenteni (1.06-nál járok),meg az órajeleket is lejjebb venni 50-60-al,meg a power limitet is lehúztam maxra (-30%) de ha a Rise of tomb raiderrel játszok a kártya simán megint 70-72 fokos.(azt hittem pár fokot nyerek a beállításokkal) Kb 80-100 wattot ír ki fogyasztásnak,ez így rendben van :F Még arra tudok gondolni hogy keveset forog a venti,mert kb 1100-1200 körül láttam amikor ránéztem játék közben. :DDD A házban van 2 db 12 cm-es venti (egy elől,egy hátul) leszabályozva kb 750 rpm-re a csend érdekében :D de azért érzem hogy küldik kifele a levegőt.Lehet megbarátkozok a gondolattal hogy nem lesz egyszerre csendes meg 65 fokos :O :C

Még egy egyedi venti profillal megpróbálkozom,csak ott meg bukom a zéro ventit,és alapon is 18 %- al forog ... :W

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#41417) HSM válasza Pécsi gyerek (#41416) üzenetére


HSM
félisten

Feszcsökkentés 1,06V-on? :DDD Már írtam neked, hogy ez valószínűleg user error lehet [link] .
Egy Rx570-nek a gyári 1250Mhz órajeléhez átlagosan nagyjából 1V-ra van szüksége.... Nem csoda, ha meleg, ha túlfeszeled szerencsétlent. :P

[ Szerkesztve ]

(#41418) paprobert válasza Pécsi gyerek (#41416) üzenetére


paprobert
senior tag

Afterburnerben beállított ventiprofillal nem bukod a 0RPM-et. Csak ne nyúlj semelyik csúszkához sem a fan profile-on kívül, hogy elkerüld az összeakadást.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41419) HSM válasza paprobert (#41418) üzenetére


HSM
félisten

Illetve a gombokat se szabad, a kedvencem, hogy régebben a "RESET" is beállította a maga 1,15V-os fesz-táblázatát, ami a gyárilag 1V körüli 570-eknek eléggé tudott fájni. :DDD

(#41420) inf3rno válasza HSM (#41417) üzenetére


inf3rno
nagyúr

RX 580-hoz is van ilyesmi info?

Buliban hasznos! =]

(#41421) paprobert válasza HSM (#41419) üzenetére


paprobert
senior tag

Igen, + úgy emlékszem neked volt egy jó kis screenshot-od arról, hogy mely beállításbeli pipákat szabad csak bekapcsolva hagyni, hogy ne okozzon galibát.

Azt érdemes lehetne betenni a témaindító kommentbe.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41422) hegegabi80 válasza HSM (#41417) üzenetére


hegegabi80
addikt

Én már kezdek elveszni ebbe a sok információ rengetegbe.
Jó lenne valami egyszerű leírás, hogy még is mit hogyan csináljunk ezekkel a csoda karikkal.
Nálam most alapon megy az RX570 itx, de majd ha jön a meleg akkor már időt szánok rá egy kicsit. Bár nekem nem hangos és 70 fok körül mozog.

(#41423) HSM válasza inf3rno (#41420) üzenetére


HSM
félisten

Ki tudod próbálgatni, nálad mennyi: [link] .

(#41421) paprobert : Felőlem mehet, legalább nem kell újra és újra linkelgetnem. :DDD [link]

(#41422) hegegabi80: A legegyszerűbb, hagyni automatán a GPU feszt, és valahány %-ot levenni az órajeléből. Esetleg a memory P2-t lehet alacsonyabbra venni, ha esetleg abban fennakadna. 1100Mhz körül amúgy már automatán is extrém alacsony feszen teker az RX580 is, még furmarkban is majd megfázott így az RX580 Nitro, ha nem akad meg a memory P2 feszén: [link] . :D

(#41424) Blackhill válasza Pécsi gyerek (#41416) üzenetére


Blackhill
csendes tag

Fps korlátot állítottál riva tuner ben? Nekem 50 fps korlát mellett alulfeszelve 65 fokos alacsony venti fordulatot mellett! Igy jó nem hangos! Ghost warrior így high beállitas mellett full hd - n megy nálam halkan! Pedig már azon voltam hogy kikur...om az ablakon ;)

(#41425) lacus83 válasza paprobert (#41421) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Összefoglalóban megtaláljátok ;)

Utólagos engedelmeddel HSM :R

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#41426) hegegabi80 válasza HSM (#41423) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor hagyom így, max a memóriát vissza tolom 2000-re. Azzal korábban sem volt gond, csak ha a feszeket babrálom. MSI AB-t nem használtam, csak wattman.
Valahová le is mentettem korábbról egy kis leírást innen, hogy is kell kitesztelni a statekhez a feszeket. Max előkeresem és azzal is teszek egy próbát.

(#41427) tesz-vesz123 válasza TIT (#41414) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Ugyanúgy sRGB... Nem értem ezt a szín mizériát. Az elsimítás nekem mondjuk tök mindegy, mert sosem lesz egyik oldalról sem olyan drága kártyám (ezért van rx570-em), ami mondjuk 8x-osan bírja, de az Nvidia saját elsimítása gyönyörű és alig eszi az fps-t. És, ha jól tudom az egyik legjobb technológia. Az anisotropic filtering viszont tényleg furán működik AMD-n. Nem tudom driverben lehet-e állítani, de nekem hiába 16x-osra van téve pl. GTA 5-nél, ugyanúgy előttem teremnek a textúrák a földön. Barátnőm 1050ti-jénél csak 8x-oson van, mégis kb. az utca végéig lehet látni a talaj textúrákat. Az fps mondjuk már más kategória. ;] Szóval AMD-Nvidia 1:1

(#41415) Speed(R): +1

[ Szerkesztve ]

(#41428) paprobert válasza lacus83 (#41425) üzenetére


paprobert
senior tag

Köszi! :R

(#41427) tesz-vesz123
Nekem is ez tűnt fel AMD-re váltáskor. A legközelebbi kifejezés amit találtam ennek a jelenségnek a leírására angolul az a "dithering".

Arról van szó, hogy a közepesnél nagyobb távolságban lévő textúrák apró mintaként jelennek meg először, és csak közvetlen közelben egybefüggőek a felületek.
Véleményem szerint az AMD ezzel a trükkel nyer teljesítményt, mivel textúra tömörítésben alapból gyengébbek mint az NV kártyák.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41429) inf3rno válasza HSM (#41423) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tudom, valaki linkelt egy tök jó videot itt régebben. [link] Csak érdekelt, hogy nagyjából milyen tartományra számítsak, hogy ne lőjek nagyon mellé. Amúgy mitől sérülhet a videokártya? Gondolom a túlfeszelés le tudja égetni. Mi a helyzet a túl magas frekvenciával?

Buliban hasznos! =]

(#41430) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Kinyírtam a maxon pörgő gyári ventit, azt hittem, hogy megoldottam ezzel a fő zajforrást, hát nem. Ez a szerencsétlen ASUS DUAL-RX580-O8G kártya, terhelés alatt serceg, de különféle tartományokban. Csak játékok alatt, Superposition Benchmark, 3dMark alatt nem csinálja. Holnap kicserélem másig vga-val, hogy megbizonyosodjak róla, de 99% biztos vagyok a VGA-ból jön a hang. Teszteltem, alap beállításokkal és UV-zva is csinálja. Ilyen hibával találkozott már valaki? Garanciába elfogadják? Javában Alza garanciás a kártya.

(#41431) Pixx96 válasza paprobert (#41428) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Én volt hogy váltottam 1070-ről rx 580 8gb-ra míg tesztelgettem és warzoneban vettem észre mikor álltam egy magasabb háztetőn és ránéztem egy távolabbi tornyra/háztetőre nem nagyon rajzolta ki az rx 580 pedig grafikán semmit nem állítottam. Most hogy 980 ti van a gépben újra olyan mint 1070-el.

(#41432) inf3rno válasza grizlisandor (#41430) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hallottam erről a sercegésről, néhány hete írta valaki. Mintha az is Asus lett volna. Keress rá, biztosan több embernél is előfordult.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41433) Pécsi gyerek válasza HSM (#41417) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Gyárilag így van (bocs a képért :DDD ) :U Ezért gondoltam hogy leveszem 1 V körülire :U Akkor ezek szerint gyárilag szét van feszelve?

Semmi más program nincs fen,csak a legújabb driver...

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#41434) Pkc83 válasza Pécsi gyerek (#41433) üzenetére


Pkc83
őstag

Amennyire én tudom amikor átváltod kézi hangolásra
ott nem azok a feszültségek vannak amiket automatán ad
neki a wattman. Nálam páldául a state 6 magasabb mint a state 8
ami nyílván marhaság. Vagy haggyad auton a feszt vagy nézd meg mennyit
ad neki ténylegesen és attól vedd lejjebb, de ezt majd a hozzáértők
elmondják. :D

Sorry , hogy beledumáltam , tudom nem nekem szólt. :R

(#41435) Pécsi gyerek válasza Pkc83 (#41434) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Na ezt sem tudtam hogy így van, készpénznek vettem a látottakat :DDD Majd holnap probálkozok még.... köszönöm minden tanács jól jön :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#41436) tesz-vesz123 válasza paprobert (#41428) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Driverben sem lehet beállítani, hogy rendesen működjön? Mondjuk nekem most a 19.12.2 tökéletes, nincs fagyásom, se fekete képernyő, se semmi, úgyhogy én úgy hagyom, ahogy van, nem merek állítgatni semmit. :)

(#41437) Pkc83 válasza Pécsi gyerek (#41435) üzenetére


Pkc83
őstag

Nincs mit. :)
Nyugi ,engem is ITT homályosítottak fel , hogy ez bizony csak egy Bug.
De azért jó tudni mert jól szét lehet feszelni a kártyát ha arra alapozunk
amit a wattman kiír. :D

(#41438) TIT válasza tesz-vesz123 (#41427) üzenetére


TIT
veterán

Állítólag nem olyan teltek a színek mert nem fullrgb-n megy alapból.
Élsimítással nagyon nem foglalkozom,hagyom gyárin.
Gta 5-nél nekem a híd is eltünt alólam,de az inkább a phenom 925 miatt.

Pécsi gyerek: Az sok,uccsó 4-et vidd le 1 V-ra.

[ Szerkesztve ]

(#41439) Pécsi gyerek válasza TIT (#41438) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Holnap probálkozok megint vele, köszönöm neked is :R
Lányomnak lesz a gépébe,10.-ik szülinapjára :) mert GTA 5 ben nyomja a motorozást :DDD Szeretném amennyire csak lehet csendes legyen a gépe.(persze vehettem volna Nvidia-t,de abban nincs kihívás ;] :DD )

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#41440) HSM válasza lacus83 (#41425) üzenetére


HSM
félisten

Köszönjük. :R

(#41429) inf3rno: Ugyanúgy túlmelegedhet a magas frekitől, a TDP kitolástól, feszemeléstől... Kellő körültekintéssel kell mindig eljárni, ha hozzányúlunk valamihez.

(#41433) Pécsi gyerek: Csak neked, csak most, belinkelem újra: [link] . Ez NEM a gyári alapfesz. :D

(#41441) TIT válasza Pécsi gyerek (#41439) üzenetére


TIT
veterán

Most úgyis ingyenes.

(#41442) Pécsi gyerek válasza HSM (#41440) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszönöm,kezdem érteni mi is van :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#41443) Pécsi gyerek válasza TIT (#41441) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Hja olvastam,de azért köszi :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#41444) grizlisandor válasza inf3rno (#41432) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megvan, Coil whine-nak hívják ezt a csodát. :W

(#41445) hegegabi80 válasza HSM (#41440) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nos tegnap este az írásod alapján én is állítgattam egy kicsit a kis itx rx570et.
Ha manuálra teszem 1245 és 1210 Mhz 1150mV-ot kar adni, meg ad is a vga-nak.
Amúgy meg kitesztelve így néz ki:
590 - 0.9
950 - 0.9
1040 - 0.9
1105 - 0.9
1170 - 0.944
1210 - 0.988
1245 - 1.075 de ez van amikor 1.081

Aztán kipróbáltam még pár értéket:
1200 - 0.975 - szerintem ez lesz a nyerő beállítás a nyári melegben
1230 - 1.063
1250 - 1. 087 - ez 5 Mhz magasabb a gyárinál, de még itt se kellene neki az 1.15

Tehát ezeket az értékeket be is kell állítanom, vagy elég ha csak az órajelet belövöm, a feszt hagyom automatán? Vagy esetleg lehet még vele megpróbálkozni lejjebb menni? Pl. 1245-höz 1.05-el vagy 1.0-val?

(#41446) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Tegnap beraktam a gépembe egy új Sapphire Pulse RX570 8GB-s kártyát. Elég nehezen sikerült életre keltenem, írtam is ez ügyben az azonnali vga kérdések topikba. A lényeg, hogy most működik rendesen, felmentek a friss driverek is. A gondom, hogy nincs képem ha belépek a biosba. A win10 betöltése után jelenik meg a kép normál esetben is. Visszaolvastam és többen írtátok, hogy volt ilyesmi probléma és a freesync kikapcsolása megoldotta a dolgot, de nekem nem segít.

köszi

(#41447) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Sziasztok!

Van egy GIGABYTE RX460 4GB-os karim. 3 éves. Eddig gond nélkül tette a dolgát. Kb. novemberben, a Win10 frissítés után a Display ablakot már nem tudtam megnézni a Settings-ben a Windows-ban, mert eldobta. Ekkor már tudtam, hogy újra kell installálnom. Ez megtörtént.

Időközben más probléma is jelentkezett. Bocsi, hosszú egy kicsit, de megpróbálom leírni a jelenséget nektek bővebben.

Ha elkezdtem játszani, akkor egy idő után lassulni kezdett a játék, ami egészen addig tartott, hogy totál magával rántotta a rendszert. Teljes fagyás, képernyő fekete állapotig. A gép ment, de semmit nem tudtam vele kezdeni. Ha tovább vártam a monitor is kikapcsolt, mintha teljesen megállt volna a kártya.
Egyszer sikerült még időben bezárni a játékot (Transport Fever 2) és megnézni a kártya terhelését a Task Manager-ben. A 3D terhelés 100%-on volt. Azóta Win10 reinstall is megtörtént, de a jelenség maradt. Legújabb driverrel is. Vírus, bányászvírus nincs, ellenőriztem. Teszteltem 3 perces stressz teszttel is a kártyát az AIDA-val, de semmit nem láttam. A Radeon driverében a hőmérséklet, terhelés, ventik is normálisnak tűnik. GPUZ-vel ugyanez. Extra a dologban, hogy nem mindig játéknál jön elő, csak időnként. Talán, mondom talán akkor, ha egy kicsit magára hagyom a gépet, vagy csak böngészek vele és utána elindítok egy játékot rajta, de ebben nem vagyok biztos. Érzésre ahhoz tudnám hasonlítani a jelenséget, mintha egy vödörbe vizet öntenél és az egyre nehezebb lenne, majd amikor megtelik, akkor kicsordul belőle a víz.
Még egy dolog. Egy esetben (tehát egyetlen egyszer) úgy indult el a gép, hogy egy hosszabb beep-el, de ilyen jelzés nincs az AMIBIOS rendszerhiba jelzései között. Plusz hiába volt a jelzés, a gép ekkor gond nélkül elindult, csak tovább tartott neki a boot. Másrészt meg néha egyszerűen nem ad képet a Windows elindulása után. A bootnál még van, szépen elkezdenek kergetőzni a kis köröcskék a Windows töltéskor, aztán amikor a betöltő háttérképet adná eltűnik a kép és nem is lehet életre lehelni, csak egy resettel. Ilyenkor hibajelzés semmi.

Olvastam angol szaklapokban, hogy a Windows Game Mode-ja okozhat gondot. Ez ki van kapcsolva azóta, de a jelenség ugyanúgy előjön néha.
Ugyanezzel a kártyával videórendert Adobe Media Encoderrel simán lefuttatok, gond nélkül Premiere Pro-ból vagy After Effects projectből.

Bármi ötlet, hogy mi lehet a gond? Megfáradt volna a kártya? Esetleg az alaplap (szintén Gigabyte) halódik alatta? :F Én kifutottam az ötletekből. Ilyet még soha nem láttam. :(

Ja igen: semmilyen OC-t nem állítottam rajta és nincsen egyedi BIOS sem a kártyán.

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#41448) TIT válasza grizlisandor (#41444) üzenetére


TIT
veterán

Persze,normális nincs gari rá,lehet náluk nem is jelentkezik.
Nekem Fc5-be volt amikor 2000 fps volt menübe,fixáld 60 fps-re és nem lesz elvileg.

ELEvEn11: Lehet memoria.

[ Szerkesztve ]

(#41449) Danecay válasza HSM (#41440) üzenetére


Danecay
őstag

Ezek a linkek gondolom már ki vannak neked gyűjtve :)

(#41450) ElEvEn11 válasza TIT (#41448) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Mármint a gép memóriájára gondolsz és nem a kártyáéra, ha jól sejtem? Azon futtattam egy nem teljes körű tesztet. Az rendben találta. Igaz az alaplap szintén egyszer kiköpte ezeket a memóriákat még anno. Akkor sikerült végül megoldani és a mai napig remekül működnek. Lehet, egy alaposabb tesztet futtatok még.
Más ötlet? Esetleg más lehetőség?

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.