Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40251) Gyuffa


Gyuffa
tag

Sziasztok!

Nekem annyi lenne a kérdésem , hogy az miért van hogy szoftverbe (20.2.1) beállítom a ventillátor sebességét, és minden újra indulás után eltűnik? Illetve ha be is állítom nem egyből működik , ki be kell kapcsolgatom a fan stop, és a spec. vezérlőt mire észre veszi a beállítást.
A kártyám ilyen: [link]
Azért próbálom kézzel állítani a ventiket mert ez a fan stop-os megoldás néha megvárja amig 50fokot eléri a gpu és csak utána indítja a ventiket, vagy esetleg ezt lehet valahol állítani?

Köszi

Üdv
:R

(#40252) Pehi válasza koszos91 (#40250) üzenetére


Pehi
senior tag

Ja igen látom. Sapphire Pulse nálam idle-ben 31W.

(#40253) TIT válasza Pehi (#40252) üzenetére


TIT
veterán

Nálam 28W. 34fok 0 rpm,ha benyomom lemegy 30 fokra.
Gyuffa: Ez a lényege a 0 rpm.-nek,hogy 50 fok,nekem mondjuk 45 fok felett kapcsoljon be.

(#40254) Gyuffa válasza TIT (#40253) üzenetére


Gyuffa
tag

Persze én értem a lényegét, de ez jót tesz a gpu-nak?

(#40255) Pehi válasza TIT (#40253) üzenetére


Pehi
senior tag

Megnézem haver MSI-ét. Megyek hozzá délután. Két egyforma kártya meg szinte nincs is. Neked is ilyen van mint az enyém?

[ Szerkesztve ]

(#40256) CirrMee válasza Gyuffa (#40254) üzenetére


CirrMee
addikt

A majdnem ólommentes forrasztásoknak inkább.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#40257) Pkc83 válasza Pkc83 (#40234) üzenetére


Pkc83
őstag

Erre valaki? Ez normális vagy kellene vele kezdenenem valamit?
Köszi.

(#40258) Gyuffa válasza Pkc83 (#40234) üzenetére


Gyuffa
tag


Nekem is csinálja. böngészőmbe 3 oldal volt megnyitva abból az egyik a yt-volt.

(#40259) Pkc83 válasza Gyuffa (#40258) üzenetére


Pkc83
őstag

Fa..a nem? Mondjuk neked a cpu-d is pörög.... :)

(#40260) koszos91 válasza Pkc83 (#40259) üzenetére


koszos91
tag

En azt mondanam, hogy az uj driver. Probald meg a 19.12.1-t. Mert nekem is vannak azzal tuskek, de csak ha valami megy pl. bongeszo

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40261) Pkc83 válasza koszos91 (#40260) üzenetére


Pkc83
őstag

Nekem is akkor ugrik ki ha rámegyek az egérrel például
a böngészőre ami meg van nyitva... csak nem gondolom , hogy ez indokolná
a 100%-ot.. Azt tudod esetleg , hogy lehet az adrenalinba régebbi
drivert felrakni , mert én nem jöttem rá.. :D :R

(#40262) Pehi


Pehi
senior tag

Sziasztok.
Ha valamelyikőtöknek lenne egy Sapphire Pulse RX570 4G-e, megnézné nekem hogy idle-be mennyi az energiafogyasztása?

Köszönöm!

(#40263) Gyuffa válasza Pkc83 (#40259) üzenetére


Gyuffa
tag

pont akkor pörgött fel én meg akkor screeneltem, de amúgy 6-20%on van böngészőnél.

(#40264) Fred23 válasza Pehi (#40262) üzenetére


Fred23
nagyúr

Összesen 6W körül:

(#40265) Pehi válasza Fred23 (#40264) üzenetére


Pehi
senior tag

Nálam az adrenalin 31 W-t ír, csak azért kérdeztem :F Mondjuk nekem nem az ITX van. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#40266) koszos91 válasza Pkc83 (#40261) üzenetére


koszos91
tag

Hát én az úgy csináltam, ahogy itt a fórumon többen is írták.

Előtte töltsd le azt a drivert amit majd fel akarsz telepíteni, mert utána le kell csatlakozni az internetről. Csökkentett módba belépni DDU-val törölni, majd visszarakni normál módba és utána felrakni a kívánt drivert és amikor mindennel megvagy mehet vissza az internet és kész.

Innen tudod letölteni: [link] , azért olvasd el azt a leírást is ami ott van.

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40267) Pkc83 válasza koszos91 (#40266) üzenetére


Pkc83
őstag

Oké köszi a segitséget.

(#40268) koszos91 válasza Pkc83 (#40267) üzenetére


koszos91
tag

Igazán nincs mit! :DD

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40269) TIT válasza Gyuffa (#40254) üzenetére


TIT
veterán

Ártani nem árt,ez nem meleg.
Pehi: Nekem 580Pulse van

(#40270) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Tudja vki miért resetelődik az Adrenalin beállítás minden számítógép újraindítás után?
Ha kikapcsolom és úgy vissza be a gépet akkor nincs gond.

Köszi előre is

(#40271) HSM válasza Pehi (#40262) üzenetére


HSM
félisten

Egy monitorral szabvány időzítéssel (300Mhz memóriák) olyan 8-10W kellene legyen. Ehhez képest nekem is ilyen 38W-okat ír. :DDD
Chip power 34W, miközben a VRM is méri és ott csak 5W, és utóbbi áll szinkronban a mérésekkel.

(#40270) droti25: Első tippre win gyorsindítás.

(#40272) zolee0307


zolee0307
őstag

Az mitől van, hogy a beállított fesz értéken felül kap a kártya feszt? Előszőr a teljesítmény hatékonyságra gondoltam, de 0%-al is van, hogy a vid érték 0,2 mV-al több, mint a beállított.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#40273) koszos91


koszos91
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az normális-e a GPU voltage lassan, de mindig növekszik?

Ahogy itt is látszik, már üresjáraton is magasabb, de a GPU VID a legmagasabb 950 nem szokta átlépni, de a GPU Voltage olyankor elmegy 988-ig vagy tovább

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40274) Pehi válasza HSM (#40271) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia.
Nekem mindenhol 31W-ot ír, bármivel nézem. Tegnap voltam pár havernál,akinek 570-e van. Mindegyiknél 6-10W-ot ír. Mondjuk nem tudom, hogy ez lehet e gyártó függő, mert mindegyik más volt. Amúgy meg tök stabil, meg nem is melegszik. Ha nem gond ez a 31W, akkor nem foglalkozok vele, csak sokallom egy kicsit. Gondoltam arra is, hogy vagy a biosba, vagy a winbe kéne e állítani valamit.

(#40275) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Ez az alvó módból való visszatérés még mindig nem megy az AMD-nél? 8 évvel ezelőtti amd kártyám is ugyan ezt a hibát produkálta, mint a mostani rx 570. Tényleg nem sikerült azóta se javitaniuk? Szoftveresen egy nagy trágya komolyan mondom. Irtam a napokban, hogy recseg a hang, az valahogy megjavult magától, fogalmam sincs mi történt vele... Most meg alvó módból való kilépés után 5x kellett újrainditanom a gépet, hogy adjon képet. Mikor végre sikerült, akkor meg nem volt hang, ezért újrainditottam és megint 4x kellett újrainditanom a gépet, hogy legyen kép. Ez igy kérem szépen, mi a f*sz? Kezdek morcos lenni. :((
3 napja van újra AMD kártyám, de már nagyon bánom.

[ Szerkesztve ]

(#40276) Danecay válasza BoneDragon (#40275) üzenetére


Danecay
őstag

Nekem ilyet még sohasem csinált. Igaz nekem 580-asom van, nem tudom, hogy van e jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#40277) echterion válasza BoneDragon (#40275) üzenetére


echterion
nagyúr

Az alvó mód nálam sem megy 570-nel, így mondtam lányomnak, ha nem használja, kikapcs. Franc se kínlódik vele, 25-ért vettem Alzában karácsony előtt, annyit megért, de teljes árat nem adnék érte. Eladtam az 1050ti-t és szinte ingyen lett egy erősebb kártya a gépbe, de kb. ezért váltottam csak erre.

**********

(#40278) nrg_52 válasza BoneDragon (#40275) üzenetére


nrg_52
addikt

Az alvo modbol visszaterest a kicsipuha nem tudja szerintem megoldani, nalam zold kartyaval is vacakolt, nem is hasznalom jo ideje.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40279) Fred23 válasza nrg_52 (#40278) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nálam jó most, de ehhez az kellett, hogy maradjak egy bizonyos driveren. Eszembe se jut már új meghajtókat kipróbálni. :D

Pehi: Szerintem a fogyasztás -pláne ennyire- nem függhet a gyártótól. Ott valami gebasz van. Ha a 6 helyett 7 vagy 8 W lenne, az lehet még rendben, de a 31 az biztosan nem normális.

[ Szerkesztve ]

(#40280) Pkc83


Pkc83
őstag

Sziasztok!

Nem tudom , hogy vga hiba e vagy szoftver vagy teljesen más
de azért leirom hátha találkozott már valaki vele.
Tehát ha filmet nézek(kmplayer) és közben nyitva van a böngésző(Edge)
amin mondjuk az eredmenyek.com van nyitva és frissiti magát
akkor elkezd akadozni a kép és utána fut rendesen..
tud erre valaki megoldást? konfigom az adatlapomon!

Köszi előre is. :R

szerk: ja az új adrenalin van még fent de a régebbiekkel is ezt
csinálta..

[ Szerkesztve ]

(#40281) echterion válasza nrg_52 (#40278) üzenetére


echterion
nagyúr

Laptopon működik rendesen zöld kártyával. Ez nem win hiba sztem.

**********

(#40282) HSM válasza BoneDragon (#40275) üzenetére


HSM
félisten

Ezekből én egyet sem tapasztalok az RX580-al. Azaz egyet de, a régi alaplapom nem annyira szeret aludni, vagyis visszajönni belőle. Az előző lapjaimmal ezzel se volt gond 280x és 290x kártyákkal.

(#40281) echterion: Lapopon persze, hogy működik, működnie kell, hiszen ott gondosan össze lehet (és kell) hangolni a konfigurációt (BIOS, driverek). Asztali gépen sokkal könyebben elsülhetnek rosszul a dolgok. ;)

Pehi: Nem kell aggódni, ha 30w lenne azt észrevennéd, folyamatosan menne vagy ki-be kapcsolna a ventilátor a melegedéstől. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40283) gbors válasza echterion (#40281) üzenetére


gbors
nagyúr

Vszleg Windows + alaplap kombinációs probléma. Nekem is jelentkezett mind piros, mind zöld kártyával.
Ami AMD oldalon nagyon durva probléma volt, az a lekapcsolt képernyőből nemvisszatérés. Azzal az utóbbi időben nem találkoztam.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40284) HSM válasza gbors (#40283) üzenetére


HSM
félisten

Az is szinte biztosnak látszik, hogy valami lap/BIOS oldali móka. Bizonyos lapokkal a mai napig előjön sajnos. Mondjuk van megoldás, kis tálca eszköz, ami nem engedi zero módba menni a GPU-t.
Nálam az minden konfigomban hibátlan volt, de van, akinek a mai napig problémás egy bizonyos lapban.

(#40285) echterion válasza gbors (#40283) üzenetére


echterion
nagyúr

Az is lehet. A képernyő ki és bekapcsolás szerencsére megy, az fontosabb nekem, mint az alvó mód.

**********

(#40286) BoneDragon válasza HSM (#40284) üzenetére


BoneDragon
veterán

Több nvidiam is volt ezzel a lappal és windowsal, semmi bajuk nem volt. Áh mindegy, elfogadom, hogy ebben ennyi van, de nemsokára térek vissza zöldekhez... :(

(#40287) CirrMee válasza BoneDragon (#40286) üzenetére


CirrMee
addikt

Nálam semmi baja, az előzőeknek sem volt, de azért rohanok venni envídiát, mert az áemdé egy rakás sz*r. Megaszonták az itteni szakembörök is...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#40288) HSM válasza BoneDragon (#40286) üzenetére


HSM
félisten

Ez az 5x kellett újraindítanod dolog teljesen egyedi hiba. Valami nem oké a kártyáddal vagy a géppel. Ez nem AMD specifikus.

(#40289) hegegabi80 válasza BoneDragon (#40275) üzenetére


hegegabi80
addikt

Szerencsére nálam működik most rendesen az alvó mód (kopp-kopop-kopp), igaz nem is használom túl sokat. Korábban én is többet szívtam vele amd-nél, de akkor fogtam és kikapcsoltam.

(#40290) Pehi válasza Fred23 (#40279) üzenetére


Pehi
senior tag

Valamit kéne állítanom talán?

[ Szerkesztve ]

(#40291) Fred23 válasza Pehi (#40290) üzenetére


Fred23
nagyúr

Frissebb GPU-Z? HWiNFO? A VDDCI talán a VRAM-ra vonatkozik, az meg kizárt, hogy 300 MHz-en 16W legyen! Ez valami mérési hiba lehet.

Nálam GPU-Z:

(#40292) Pehi válasza Fred23 (#40291) üzenetére


Pehi
senior tag

(#40293) Pehi válasza Fred23 (#40291) üzenetére


Pehi
senior tag

(#40294) BoneDragon válasza CirrMee (#40287) üzenetére


BoneDragon
veterán

Te valami fanboi lehetsz. Ez a 2. Rx 570-em par nap leforgása alatt es mindkettő hasonló problémákat produkált és ahogy említettem zöldekkel nem volt ilyen gondom. Azt veszem ami működik. Többi amd-vel kapcsolatban nincs tapasztalatom.

(#40295) koszos91 válasza BoneDragon (#40294) üzenetére


koszos91
tag

Szia!

Kipróbáltam gyorsan ezt az alvó állapotot és nekem teljesen jól betöltött. (rx 570 itx, 19.12.1 driver, win 10 novemberi frissítés)
Szóval akkor lehet hogy mással van a hiba.

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40296) nrg_52 válasza BoneDragon (#40294) üzenetére


nrg_52
addikt

Vehetsz tizet is, ha nem a vga-tol fugg. Fonokomnek zold kartyaja van, megsem jo vele neki. De ha te attol jobban erzed magad, hogy a kartyat, meg mast fikazol, akkor hajra.:DDD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40297) BoneDragon válasza nrg_52 (#40296) üzenetére


BoneDragon
veterán

Leirtam a tapasztalataimat, arrol nem tehetek, hogy egyesek szemelyes sertesnek veszik. :DDD

(#40298) CirrMee válasza nrg_52 (#40296) üzenetére


CirrMee
addikt

Jobban érzi magát tőle, lásd a következő hozzászólását. Majd felébred egyszer... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#40299) TIT


TIT
veterán

2005 óta van amd-n és nem volt alvó gond ill.a 7790-el,de az egy trágya volt 2013-ban és most az 580-nál,de alaplapot ,procit és ramot cseréltem és a biosba kellett a ramnál a powert on-ra tenni autoról,valszeg auton kikapcsolta a ram powerét és ezért nem jött vissza alvóból.
A giga szerint a tápon nem jó pontosabban a 12V-os csati...ja persze.

(#40300) Gyuri27 válasza TIT (#40299) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem ezt csak te érted.

Amd - Radeon - Ryzen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.