Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Televan74 válasza nubreed (#998) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lehet hogy annak sem azért ment tönkre! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1002) huskydog17 válasza rocket (#985) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A legszomorúbb a történetben a PH egy héttel ezelőtti cikke, ami erősen elferdíti a dolgokat, illetve bizonyos információk gondos kiválogatásával és a szavak, szófordulatok megfelelő használatával a cikk azt sugallja az olvasónak, hogy a kártya fogyasztásával (launch időszakban) abszolút semmi probléma nincs/nem volt, miközben a valóság ezzel szemben gyökeresen eltért. Ezt a témát azonban inkább nem részletezném tovább, mert nem akarok se kövezést se kitiltást kapni.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#1003) gab3c válasza miresz (#926) üzenetére


gab3c
csendes tag

Ertem es jogos igeny lehet adott haz eseten :)

Mondjuk ha a mutatott resz kisebb, az erosen korlatozza a rarakhato ventillator atmerojet. Akkor meg harom kell ra -> hosszabb lesz. Plane ha hatulrol szeretned megtaplalni delejjel.

Ha magas az a baj, ha meg hosszu az a baj :DDD (B:elga utan szabadon)

[ Szerkesztve ]

(#1004) Ren Hoek válasza huskydog17 (#1002) üzenetére


Ren Hoek
veterán

VS Topic-ban kibukott az AOTS tesztelési metódus is... Hogy hogynem de valamiért mégsem jött ki a másik 10 tesztoldalnál, hogy Fury X teljesítménye lenne a 480-nak. (+ 1 oldalas bs magyarázat. )
... Nagyot csalódtam a PH tesztelési metodikában. Persze a Pascalnak be kellett nyomni a gyalázatos Compute tesztet, csak hogy lehúzzuk :DD ... Szerintem az lenne a helyes, hogyha más revekben szignifikánsan, látványosan eltérő az eredmény, akkor azt nem hozzuk le, vagy nagy fenntartásokkal.

Hiába, ezt az oldalt is úgy kell kezelni, mint a híreket... hogy objektív képet kapjál a hírről (főleg politikai színezettel) gyakran bele kell nézni a radikális bal és jobboldali médiába is a közép mellett. Aztán összemosni valahogy az igazságot. Lassan így lesz ez a VGA-kkal is :D Elszomorító, hogy ez is a politika mintájára működik. Csak idióta szilícium négyzetekről van szó bakker...

[ Szerkesztve ]

(#1005) gothic20 válasza Ren Hoek (#1004) üzenetére


gothic20
aktív tag

Radikális jobb és baloldali vga teszt :D :D Lehetne nihilista teszt is, tagadja, hogy létezik a kártya :DDD

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1006) menpee válasza Ren Hoek (#1004) üzenetére


menpee
aktív tag

...amikről a kedves, nagyrabecsült fórumtársak képesek heteket (éveket) habzó szájjal vitázni, hogy "deazájemdészar, hogydeazenvídiafos". Lehet, hogy az emberekben is van hiba? Áhh dehogy, soha sincs.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#1007) sutyi^


sutyi^
senior tag

Ez a nyavajgás amit műveltek itt ezzel a tápellátás mizériával már-már vicces.

Gondolom mindenki hátát szögesbottal verik otton, hogy márpedig menjen és vegyen magának egy referencia kártyát... röhej.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1008) Komplikato válasza nubreed (#998) üzenetére


Komplikato
veterán

Mi van akkor, ha a kártyák gyártásakor még nem tudták mennyire jó a kihozatal és alapból kisebb órajelek lettek volna, majd a szoftveres részleg megmókolta, hogy menjen is és ez lett a végeredmény, meg a gyári hatos csati? ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1009) nubreed válasza Komplikato (#1008) üzenetére


nubreed
veterán

Bármi lehet, meg annak az ellenkezője is ebben az esetben. Szerintem egyszerűen csak kapkodtak az AMD-nél, hogy minél előbb teljesüljön a hard launch, és kb. elárasszák a piacot minél gyorsabban. A kihozatal magas a kártyák a visszajelzések szerint jól fogynak, tehát az AMD célja teljesülni látszik. Csak már megint az van, hogy az első ref. vásárlók voltak a Beta teszterek. ;]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#1010) olymind1


olymind1
senior tag

Vajon a 470 kevesebb feldolgozóval tuningolhatóbb lesz mint a 480, ph teszt alapján +100mhz nem tűnik soknak, hiába az alacsony csíkszélesség, vagy ezeknél az órajeleknél, örüljünk hogy annyit is mennek plusszban?

(#1011) Malibutomi válasza olymind1 (#1010) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem a customoknal inkabb 150MHz korul lesz a tuning. 1400MHz eleg valiszinunek tunik.

(#1013) füles_


füles_
őstag

(#1014) smc válasza füles_ (#1013) üzenetére


smc
addikt

A tesztoldalak már két hete megkapták a kártyákat. A gyártóknak mi tartott ennyi ideig? Két hét alatt sikerült képeket készíteni, és még három hét mire elkezdik árulni..
Mindig így megy ez? :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1015) #Morcosmedve válasza füles_ (#1013) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem értem, ott van két hely még a 6+2-nek, de hagyták 4+2 phase VRM-en. Lesz még ennél is jobb kártyájuk? Esetleg Gaming Z, mint a 1070-nél :F

Halknak ez lesz a leghalkabb az viszont biztos. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1016) Tom5 válasza füles_ (#1013) üzenetére


Tom5
addikt

Szerelmes lettem..... :))

(#1017) Yutani válasza füles_ (#1013) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez nagyon jól néz ki, és biztosított a halk működés is! Jöjjön csak a 4GB-os verzió max 75k-ért, és rohanok megvenni!

Tényleg, most mi a várható időpont ezen kártyák megjelenéséhez?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1018) Tom5 válasza Yutani (#1017) üzenetére


Tom5
addikt

Az a gond, hogy ezen MSI modelleknek felára van a többihez képest. Az a 75K kb felejtős. :(
Szerintem viszont megéri a felárat, főleg ha esetlegesen idle ez is kikapcsolja a ventiket. :R

Cikkben ottvan h július vége fele:
MSI’s RX 480 GAMING X should be available for sale end of July, but we will keep you posted on the exact date it launches.

[ Szerkesztve ]

(#1019) Looserke válasza füles_ (#1013) üzenetére


Looserke
őstag

:C

(#1020) miresz válasza füles_ (#1013) üzenetére


miresz
veterán

Hát ez nem lesz az én kártyám! Fölöslegesen nagy.

(#1022) and1ao válasza füles_ (#1013) üzenetére


and1ao
őstag

Gyalázat az a VRM szóval ezt az MSI-t se kell megvenni.
És ezt is szépen megtoldották még 3m PCB-vel.

Guild Wars2!

(#1023) smc


smc
addikt

Tomb Raider patch
Érezhető javulást mutat a kártya.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1024) Malibutomi válasza and1ao (#1022) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezt nem ertem, a ref kartya VRM-je utos volt, azt irtak szegyenbe hozza a "premium" 1080FE VRM-jet is, erre a custom kartyara tesznek egy ilyen hervatag izet.

(#1025) kisza25 válasza Malibutomi (#1024) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt a 2 dodót amit hűtésre költöttek, valahol meg kell spórolni:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1026) Ren Hoek válasza smc (#1023) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Most nem tudom megnyitni munkából, de ebben vannak 480 eredmények? Async milyen hatással volt? Amire iszonyú kíváncsi vagyok az az 1060 vs 480 DX12-ben. Főleg ha rá van tolva az Async ezerrel.

MSI meg egy fhos ezzel a VRM-el... Azért kell etetni majd ezt a GPU-t ha megcibáljuk.
Giga G1 ekvivalens jöhetne már... Szerintem ott nagyon jól eltalálták a hűtést és a tápot is. Ment is mint a meszes 970

[ Szerkesztve ]

(#1027) smc válasza Ren Hoek (#1026) üzenetére


smc
addikt

"Oh and my score was 60 in the bench, previously was getting in the low to mid 50s." - rx 480

Majd kell egy normális teszt is..

U.a. user:

1080p: Mountain Peak: 90.87 Syria: 67.41 Geothermal Valley: 69.05
1440p Mountain Peak: 62.38 Syria: 43.39 Geothermal Valley: 44.23
Persze nem tudom előtte mennyit mért ő. :D
Írják azt is hogy a minimum FPS javult, bár van akinél meg csökkent Nanon. Fura.

Tényleg kell egy normális teszt is majd.
nano

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1028) Ren Hoek válasza smc (#1027) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azért ez egy NV játék szóval csoda, hogy van Async... vagyis inkább pont ezért fejlesztették a külön kódot Pascal/Maxwellre. Amúgy lehet csak kilőnék a GTX-ekre.

[ Szerkesztve ]

(#1029) smc válasza Ren Hoek (#1028) üzenetére


smc
addikt

NV-án ezzel a patchel crashel a játék jelenleg.

Ja és persze ez is csak GCN 1.1-től felfelé érhető el.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#1030) Petykemano válasza and1ao (#1022) üzenetére


Petykemano
veterán

Miért olyan érdekes és fontos ez a VRM? Miben játszik szerepet? Mit határoz meg, vagy mit befolyásol olyan mértékben, hogy emberek inkább leköpnék, semminthogy akár 1 dollárt is adjanak érte?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1031) Ren Hoek válasza smc (#1029) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Azokat már úgy is kukázni kell... mérges voltan én is ezért, dehát ilyen a piac. Remélem GCN4-el kihúzzuk egy ideig.

(#1032) gab3c válasza füles_ (#1013) üzenetére


gab3c
csendes tag

A maradek ket fazis VRMjenek a cap-je es a korites ellenallasok,cap-ek mind rajta vannak, csak a 2x2 chip es a 2 coil nem... Lehet a V1.0 az alpha es a boltokba mar a V1.1-es PCBvel jonne?

Erdekes meg az a 4 kis kocka a chip sarkainal. Tavtarto lenne?
Szerk: az, oda van irva hogy "rubber", hogy nem utotte ki a szememet :DDD

Szerk: ha jobban megnezitek, a PCB-s kepen a V1.0 van a PCIE folott, de a dobozos kepen a hutovel mar a V1.1 van irva :K

[ Szerkesztve ]

(#1033) and1ao válasza Malibutomi (#1024) üzenetére


and1ao
őstag

Hát én speciel mindkét 1070/80FE PCB-től hányingert kaptam hogy egy 260k kártyát hogy lehetett olyan igénytelenül megoldani.

Hát olyannyira jó volt a ref VRM/PCB a 480-on hogy még megfordult bennen hogy veszek egy szerzek egy refet és kap egy only GPU blockot a VRM-em meg ottmarad a tésztaszűrű min fordulaton hangtalanul és talán a legjobb hűtés lesz valaha rajta :D

(#1030) Petykemano: Ez felel a VGA feszültség szabályzásért, szerintem többet nem kell mondanom.

(#1032) gab3c: Inkább jön majd egy másik kártya erre a PCB-re ahol feldobják a maradékot amit kihagytak. Rev váltásba ennyire nem szoktak belenyúlni az azért elég gerinctelenség lenne. Szóval inkább valami super oc turbó istentudja mi a fene fog jönni. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1034) gab3c válasza and1ao (#1033) üzenetére


gab3c
csendes tag

Az hogy van egy foto a V1.0-rol nem azt jelenti hogy arusitani is fogjak.
Lehet csak egy mernoki sample egy design process verifikaciora, a V1.1 meg a vegleges manufacturingra.

De ez csak az en tippem. Ha mar van V1.1 es meg nem is aruljak a kartyat, valoszinuleg csak az utobbit lehet majd kapni, minek piacra dobni a regit? Gyari quality csak szivna a dologgal ;]
Reviziok kozti deltaba meg pont hogy belefer az, ha nem valtoztatnak mast csak a +2 fazist adjak hozza :K

[ Szerkesztve ]

(#1035) and1ao válasza gab3c (#1034) üzenetére


and1ao
őstag

Hát én még nem találkoztam vele hogy 2 rev között pont VRM-hez piszkálnának inkább órajel és ilyen baromságok ez azért kicsit nagyobb volumenű dolog.

Az MSI-t ismerve inkább lesz valami Gaming Z/S/K llightning akármi kártya amin ott figyel majd 6+2, De lehet csak én gondolkodom így, ezek durva felárral is jönnek majd szvsz.
De majd megnézzük ha eljönnek a boltokba és valaki szétszedi ;)

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1036) Petykemano válasza and1ao (#1033) üzenetére


Petykemano
veterán

De, én pont ezt szeretném tudni, a többet.

Ha jó a VRM (mi a jó? A jó minőség? Vagy a sok? Vagy a sok fázis? Mit jelent az, hogy 3+1?), akkor mi történik? Keveset fogyaszt? Vagy jól húzható? Vagy nem esik be váratlanul a frekvencia?

Mit befolyásol, hogy a referencia kártyán "jó" a VRM, a custom kártyán meg gyengébb?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#1037) Yutani válasza Petykemano (#1030) üzenetére


Yutani
nagyúr

A jó minőségű VRM tuning esetén nagyobb teherbírásával (áramfelvétel) és pontosabb feszültségértékek tartásával biztosabb működést eredményez.

Egy kisebb fogyasztású kártyához valószínűleg nem kell csillió+2 fázisú VRM, tehát az MSI Gaming 4+2 VRM-je még akár lehet elegendő is. Valószínűleg ezért nem tettek rá 6+2-t, mert az overkill lett volna. Meg kell valami a Gaming Non-plus-ultra verzióra is. :DDD

Szerk: Egyébként a kevés fázisra pont jó példa a low cost AMD FX alaplapok, ahol a 4+1 fázisos VRM éppen ki tudja szolgálni a nem tuningolt 8 magos FX-eket. Ha valaki húzni akarja a nagy FX-ét, akkor kell a 6+2 és feljebbi VRM-es alaplap.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1038) and1ao válasza Petykemano (#1036) üzenetére


and1ao
őstag

MInél több phased van annál stabilabb a feszültség illetve kevesebb a hőtermelés tunningban stabilabb a minőséggel ritkán van gond, azt hagyjuk most.
Az első szám az mindig a GPU-hoz szól ami a lényeg igazándiból. A lenti részt ajánlom neked is. Ha beesik a freki akkor általában esik a fesz is vele együtt és inkább hő miatt van ez a dolog.
A fogyasztást megmondom őszintén még nem néztem de semmi szignifikáns különbség nincs.

(#1037) Yutani: Annyira nem biztos hogy overkill mivel most az AMD-nek új power manegmentje van, ahol most sokkal többször állítja a feszt és az órajelet, ezért jóval nagyobb teher van a VRM-em mint eddig bármelyik AMD kártyán. ezért jó ha van.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#1039) Laja333


Laja333
őstag

"They are selling very well even at the newer higher prices, because demand is still outweighing supply.

End of month supply should be better, prices should be back to £229 for reference cards and August 4GB AIB's should re-appear at hopefully sub £200."
[link]

(#1040) Puma K válasza Ren Hoek (#950) üzenetére


Puma K
veterán

Elfelejtettem mennyi a valós fogyasztása a kártyának alapból... és az egyedi hűtéses-nyákos variációknak még tuningolva mennyi lehet :DDD

1070 a kiszemeltem csak legyen belőle készlet minden típusból és normalizálódjon az ára.
A 8GB-os RX 480 is megfelelő teljesítményt nyújtana számomra _ideiglenesen_ csak legyen már valami dedikált VGA a gépemben :B

A GTX1060 192Bit-je b@szná a csőrömet, hogy nem minimum 256Bit... ne kérdezd ez valami régi időkből maradt torz perverzió, hogy minimum 256Bit-es VGA kell nekem :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1041) balint355


balint355
aktív tag

Nem tudom volt-e már linkelve, ha igen akkor sorry, kezd egész tűrhetővé válni az ár :)

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#1042) #45185024 válasza Petykemano (#1036) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ha vizezni vagy egyéni levegős hűtést szeretnél feltenni, akkor ha nincsenek válogatva a GPUk akkor a minél több fázisos VRM jobb. Ergó a ref jobb jelenleg módosításra.

OCuk meg megszedi magát a kártyákon amik még csökkenni is fognak, odavág az 1060nak.
Nincs valami tőkeerős magyar nagyker aki be tudna rendelni ilyen 1000 darabos mennyiséget?
Milyen jó lenne egy MO i európai elosztó hálózat már.

16.7.1 Ezeket javította:
"
• Apró akadozás jelentkezett Grand Theft Auto V futtatásakor egyes Radeon RX 480-as videokártyával szerelt rendszereknél
• DOOM alatt többé nem jelentkeznek képhibák, ha 1920 x 1080 pixel feletti felbontást választunk
• Hitman alatt nem kell többé grafikai hibáktól tartani DirectX 12 API használatakor, ha a különböző fegyverek esetében távcsövet használunk
• Aktív FreeSync mellett nem villódzik többé a kép játékok elindításakor és leállításakor Radeon RX 480-as videokártya esetén"

[ Szerkesztve ]

(#1043) Yutani válasza Puma K (#1040) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én is úgy vagyok vele, hogy a rendes VGA kártyának legalább 256 bites a memóriabusza. :DDD

#tarcsad

(#1045) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

XFX

(#1046) Yutani válasza Malibutomi (#1045) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez sem néz ki rosszul.

#tarcsad

(#1047) Televan74 válasza Malibutomi (#1045) üzenetére


Televan74
nagyúr

Egyenlőre marad a Nitro a hátsó csatlakozó miatt. De ez se csúnya! :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#1048) myckey válasza Malibutomi (#1045) üzenetére


myckey
veterán

Egész pofás ez is.

MSI-ASUS-XFX-SAPPHIRE-POWERCOLOR.

Alakulnak, lassan , de alakulnak.

Az a 89 ezres árazás is tűrhetőbb,sokkal.

80-90 között custom-a hozzá párosuló teljesítménnyel és mutatókkal. Menne is a vásárlás.
ez még nem lesz egy darabig :B

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#1049) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

(#1050) Ren Hoek válasza ƵøŁĭ (#1049) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha ennyi lesz a ref, remélem custom Giga lesz 95 körül.
Rendes VRM, 2*6 / 8 Pin. Szokásos vas+ventik. jöhet...
csak ne ciripeljen, mint a 970 :D Amúgy alultervezett VRM nem okozhat ciripelést? Az rémlik, hogy sok custom 970 alul volt tervezve tápkörre, ezért ciripeltek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.