Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) fanti


fanti
addikt

Ki használja HDMI-n a kártyát?
Csak arra lennék kíváncsi, hogy úgy elégedett-e a képpel, mert én DVI-n használom, és úgy nekem tűéles.
És csak azért gondolkodom a HDMI-n, hogy ha úgy is tűéles képet adna, akkor a hangot is úgy átengedném a monitorra.

Tényleg, apropó.
Lehet egy időben használni a HDMI csatlakozásnál a hangot pl. a monitoron, és ugyanakkor az alaplapi hangkártya analóg sztereó kimenetét is pl. erősítővel és hangfalakkal?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#15002) Laja333 válasza windlord (#14981) üzenetére


Laja333
őstag

A Beállítások-ban vissza tudod állítani gyári alapértelmezettre. Ekkor, ha be szeretnél lépni Wattman-be, újra kéri, hogy fogadd el a feltételeket, tehát gondolom deaktiválja ez a reset.

[ Szerkesztve ]

(#15003) távcsőves válasza Laja333 (#15002) üzenetére


távcsőves
senior tag

OK, gomba... :R :R

(#15004) MasterMark válasza fanti (#15001) üzenetére


MasterMark
titán

A HDMI-n teljesen ugyanaz a jel van ami a DVI-on.

Két külön hangkimenetnek fog látszani szóval lehet. Az viszont hogy egyszerre szóljon az trükkösebb, de váltogatni tudod.

Switch Tax

(#15005) #45185024 válasza fanti (#15001) üzenetére


#45185024
törölt tag

Szerintem nem lehet.
Volt régen egy ilyen hiba hogy ha alvómódba ment be WIN akkor a kártyán elment a hang.
Ezt akkor is tette ha a 3.5ös jack dugóval is össze volt kötve.
Az mindegy a rendszernek hogy Display porton DVI-on vagy HDMI-n használod de amikor bármit bedugsz a Jack dugóba akkor az lesz az aktív magyarán egy driver aktív, és ez független attól hogy neked megy e az alaplapi chipseted, mehet de ha a hangkártya drivere aktív semmi nem fog történni,,, csak némi felesleges hőterhelés az alaplapon :D

[ Szerkesztve ]

(#15006) HSM válasza #45185024 (#15005) üzenetére


HSM
félisten

Jack detection, kikapcsolod és meg van oldva. Minden hangkártya külön eszköz, vicces lenne, ha bedugsz egy jack-et, és elbutul minden más hangkártya. :C
Persze, ha nem a legbutább működést akarod (jack bedug-kihúz) akkor természetesen be kell állítani normálisan, hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

(#15007) #45185024 válasza HSM (#15006) üzenetére


#45185024
törölt tag

Szerintem nem teljesen ugyanarról beszélünk.
Te azt mondod van több hangkártyád és egyiken Bachot akarsz hallgatni két külső hangszórón
egy másikon meg mondjuk Bethovent két másik hangszórón.
Én meg azt mondom az adott példánál maradva hogy ha játszol és mondjuk Direct X11 alatt épp valaki fején zoomolsz mint nyugdíjas sznájper és megnyomod a fire gombot akkor a Direct Sound az agyszétplaccsanás hangot nem fogja elküldeni az alaplapi chipsetre ahonnan ő erősítővel megszólaltatja meg nem fogja a VGAn keresztül a TVre is elküldeni, csak a TV-n fog megszólalni !
De érdekes a téma amúgy csak annyira off hogy borzasztó...

[ Szerkesztve ]

(#15008) Szoszo94 válasza #45185024 (#15007) üzenetére


Szoszo94
őstag

Simán el tudok képzelni egy virtuális hangeszközt, amiben kimenetként meg lehet adni több hardvert is (jelen esetben HDMI + alaplapi). Nem kell nagy dologra gondolni, ez még könnyen leprogramozható is lehet, a virtuális hangkártya így egyszerre küldené a fizikailag jelen lévő hangeszközöknek az adatfolyamot. Na megyek, le is védetem ezt gyorsan :B
Kis google keresgélés után szeritem simán találni fogtok ilyet, nekem most 8 óra meló után nincs hozzá sem fizikail, sem pedig pszichológiai kapacitásom, pláne ez az ötletelgetés után :DDD

Szerk.: ami hasonló példa lehet, a TeamSpeak jut eszembe. Míg játékok hangját HDMI-n adja alapértelmezetten a Win, addig TS-en be lehet állítani, hogy a program a hangot más eszközön adja...namármost miért ne lehetne "klónozni" a HDMI hangját más eszközre? Biztos van erre megoldás, csak keresni kell! :K

Na csak nem bírtam magammal, a "play audio through hdmi and sound card" keresésre első találat :K Ráadásul beépített, próbáljátok ki, azt már tényleg nem fogom most én megtenni :B Ha nem ezt kerestétek, akkor is biztos lesz arra is megoldás.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#15009) HSM válasza #45185024 (#15007) üzenetére


HSM
félisten

Ja, hát az egyértelmű, egy program egyszerre csak egy kimeneten tud "megszólalni". :B

(#15010) Laja333


Laja333
őstag

Valaki meg tudná nézni, hogy IBT (Very High)+Furmark Stresstest ( :B ) alatt downclockol-e a GPU, és ha igen, mennyire? RX 480 előny

[ Szerkesztve ]

(#15011) Szoszo94 válasza Laja333 (#15010) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ha megmondod, mi az az IBT (Google nem segített), akkor ránézek gyors, fene a jó szívemet.

Szerk.: közben összeraktam, IntelBurnTest rövidítése lenne? LynX vagy Prime95 nem jó amúgy? Azok le is vannak töltve.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#15012) Laja333 válasza Szoszo94 (#15011) üzenetére


Laja333
őstag

Igen az.

Köszönöm! :R

(#15013) Szoszo94 válasza Laja333 (#15012) üzenetére


Szoszo94
őstag

Tessék, remélem segít :)
MSI RX480 8GB Gaming, 17.1.1 ReLive driver, stock órajelek, +50%TPD limit. 10sec után reseteltem a hwinfo ablakát, onnantól fogva látszik minden 2,5 percen keresztül :)
CPU 1,1V 4GHz, viszont valamiért majdnem 1,3V-t kapott, elállíthattam valamit múltkor RAM tuningnál szerintem, majd rá kell néznem.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#15014) Laja333 válasza Szoszo94 (#15013) üzenetére


Laja333
őstag

Köszönöm! Megtennéd még, hogy csak Furmarkról csinálsz egy ilyet? :B

(#15015) MasterMark válasza HSM (#15009) üzenetére


MasterMark
titán

Erre írtam, hogy meg lehet oldani.

A mixer-t kell visszacsatolni arra amelyiken hallani akarod, akkor egyszerre két kimenetre fogja küldeni. Az alapértelmezettre, meg amire a mixer küldi.

Switch Tax

(#15016) Szoszo94 válasza Laja333 (#15014) üzenetére


Szoszo94
őstag

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#15017) Hobbbyt válasza Szoszo94 (#15013) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ez biztos, hogy nem jó.

100%-hogy össze vagy akadva valamivel. (kevés fps, kevés fogyasztás.. nincs melegedés)

Alapon olyan 47-49 FPS-nek kéne lennie.. és 160 watt körüli fogyasztásnak.
Ha a TDP limitet kitoltad +50%-al akkor már 180 körül kéne lenned.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#15018) kRucio válasza Szoszo94 (#15016) üzenetére


kRucio
csendes tag

üdv olyan kerdesem lenne van egy gigabyt rx 480 8gb ocm és win alatt a legfrissebb driverrel 0 aztan 100 szazalek a terheles mi lehet a gond csereltem ddu utan drivert stb mellete hasznalat nelkul is ilyen 65 fok korul van a kartya es nem tudom mit csinaljak koszi hogy el olvastad :)

[ Szerkesztve ]

(#15019) Hobbbyt válasza kRucio (#15018) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Rögtön windows indítás után is?

Bányász vírus. Ki irtása, vírusirtóval..

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#15020) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Gyors jelentés: XFX RX 480 GTR 8GB beüzemelve.
Adatlapomon minden.
GPU hőmérséklet -10 fok! :Y R9-hez képest
Játékok: ahol volt fps korlát (60), ott most nincs, és így 75 fps a monitornak és a Freesync-nek köszönhetően.
Majd tesztelem is a szokásos programokkal, de egyelőre annyi, hogy halkabb, hűvösebb, gyorsabb.
Örülök, hogy ezt választottam! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15021) R3laX válasza Hunork (#15020) üzenetére


R3laX
addikt

Gratula, jó választás ;). 280/x-et váltott? Én is R9 280X Toxic-ról váltottam. Egészségesebben mennek a dolgok :)

(#15022) Macka


Macka
veterán

Az okozhatja a laggolást, hogy a gépben a memória csak 1x 8Gb, nem pedig dual channel? Az összes drivernel laggol.

(#15023) ncc1701 válasza kRucio (#15018) üzenetére


ncc1701
veterán

Radics Peti után: terminátor. :D

(#15024) #02119936 válasza Macka (#15022) üzenetére


#02119936
törölt tag

Nem. Álllítsbe vsync 60-at. Jónak kell lennie.

(#15025) Hunork válasza R3laX (#15021) üzenetére


Hunork
veterán

Nem, R9 390 Strix-et. :K Nem volt gond vele, csak hát R9, melegebb volt, és ha 50% fölé ment a venti rpm, akkor már kezdett hangos lenni. Most szinte alig hallani terhelés alatt is. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15026) Macka válasza #02119936 (#15024) üzenetére


Macka
veterán

Be van. FPS nem esik le, de mikrolaggos az egész.

(#15027) R3laX válasza Hunork (#15025) üzenetére


R3laX
addikt

Én onnan már inkább 980Ti-re váltottam volna :) , aprón vannak már jó ajánlatok, de ki hogy érzi...

(#15028) Hunork válasza R3laX (#15027) üzenetére


Hunork
veterán

Jó ez így, nem vagyok fps-vadász :N
Azt tudtam, hogy nem sokkal erősebb játékok alatt, de halkabb, hűvösebb, kevesebb helyet foglal a kártya. És a jövőre nézve (DX12) az RX 480 jobb választás, mint egy 980Ti (szerintem)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15029) zolee1984 válasza Macka (#15026) üzenetére


zolee1984
senior tag

Egy hwinfo képet terhelés közben csinálhatnál
Van húzva a rendszer? Mert okozhatja az is hogy kevés a fesz valaminek vagy droppol a proci ha nincs kitolva a fogyasztási limite biosban.
Desetleg hibázik a ram mert kevés a fesz neki vagy az időzítésen kell lazítani
Nekem is egyszer 8 giga ram van jelenleg de nincs ilyen gondom
Célhőmérséklet mennyire van téve
Nekem akkor csinált még ilyet mikor 60° volt a 470-nek és elérte
Akkor pillanatokra levette az órajelet 300mhz-re

üdv Zoli

(#15030) mcwolf79 válasza MasterMark (#14998) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én is úgy használom a 480-amat hogy legújabb Relive DRIVER ONLY! így legalább nem küldözgeti az idióta AMD settings és Wattman hibaüzeneteit (poén, hogy utóbbit nem is használom, nem is aktiválom, mégis "hibázik").
Az AMD settings-ben amúgyis csak az fps limitet szoktam beállítani 120-ra, és a texture filter minóséget szoktam felpakolni magasra. De ezek nélkül is tudok élni.
így legalább nem crashel a gép,és nem pakolja tele az eseménynaplót hibaüzenettel.
Ja, és én is rendszeresen játszok WoWS-szal és esténként az új RE-lel. Semmi gondom nincs így vele.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#15031) #02119936 válasza Macka (#15026) üzenetére


#02119936
törölt tag

Három szálat kezel a program, de csak a két natív maggal képes szóba állni, de még így is elégnek kell legyen. passz.

[ Szerkesztve ]

(#15032) Macka válasza zolee1984 (#15029) üzenetére


Macka
veterán

I3, H81 lapban. Semmi nincs húzva, VGA sem.

[ Szerkesztve ]

(#15033) zolee1984 válasza Macka (#15032) üzenetére


zolee1984
senior tag

Esetleg vedd ki a ramot meg a vga-t és tedd vissza
Az is okozhat anomáliát ha nem tökéletesen van a helyén
Illetve ssd vagy winyó van a gépben?
A winyó is okozhat elvileg ilyet ha eléri a sebesség határt úgy tudom

üdv Zoli

(#15034) Macka válasza zolee1984 (#15033) üzenetére


Macka
veterán

SSD-m van. Kivettem mindkettőt, visszatértem, de ua. Most vadászok ram kitet.

(#15035) füles_ válasza kRucio (#15018) üzenetére


füles_
őstag

Csak egy játékban ingadozik a GPU kihasználtság vagy több játékban is? Eredeti játékok?
Vagy ha desktopon csinálja ezt akkor érdemes bányászvírus után kutakodni. Malwarebytes progival vizsgáld át a gépet
(bocsi de annyira egybeírtál mindent, hogy nem tudom kivenni pontosan mi is van)

[ Szerkesztve ]

(#15036) TechN7ne válasza Hunork (#15020) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezek szerint nem volt vlmi bitang a 390 és egy 470 is megeszi....
Nem gondoltam volna ,komoly.

(#15037) R3laX válasza TechN7ne (#15036) üzenetére


R3laX
addikt

Hát azért nem olyan rosz az [link]

(#15038) Szoszo94 válasza Hobbbyt (#15017) üzenetére


Szoszo94
őstag

Passz, de látod a másik képet is, ott sem több. Mihelyt visszaállítom a tuning profilt, 54 körül mozog :F

Na géprestart megoldotta, most 50 alap defaulton :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#15039) Hunork válasza TechN7ne (#15036) üzenetére


Hunork
veterán

Ezt nem mondtam :U
Kevesebb fogyasztás, halkabb VGA, hűvösebb GPU, kisebb helyfoglalás a házban. Ez négy pozitívum. És az RX480 így is jobb valamivel (pár fps). Főleg az XFX GTR verzió. 20k volt a különbözet, így szerintem hosszabb távon megérte. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#15040) távcsőves válasza Hunork (#15039) üzenetére


távcsőves
senior tag

A házat linkeld neki amibe szerelted, mindent megmagyarázz. (Pofás házikó mondom mégegyszer. ;) )

(#15041) GhanBuri Ghan válasza Macka (#14948) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

59Hz-en megy a monitor? Állítsd át 60-ra.
[link]

Ha nem segít, akkor marad a fullscreen windowed.

(#15042) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Van egy érdekes problémám, esetleg tapasztalt más is ilyet?
A gépet shutdown után teljesen áramtalanítom. Ekkor boot után a következő üzenet fogad: "Default Radeon WattMan settings have been restored due to unexpected system failure". Ha nem nyomom le a főkapcsolót, akkor üzenet sincs. A shutdown teljesen normál módon megy végbe.

(#15043) MasterMark válasza mcwolf79 (#15030) üzenetére


MasterMark
titán

Tök jó, hogy semmi gondod vele, csak épp a fele tudását nem használja a kártya. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

Switch Tax

(#15044) Tamyra


Tamyra
tag

Sziasztok az normális, hogy a 480-as kártya ventillátora ennyire menjen?
Teszem azt 52 fokos a kártya és 88% megy a ventillátor igaz játék közben. a Wattmannba beállítottam egy 65 cél 90 maxot de ha elkezdek játszani kifagy a játék és azt mondja, hogy a wattman nem válaszol alalpértelmezetre állítja magát. Most is 46 fok a kártya és 73% a fan speed. Nem lehet valahogy lekorlátozni a sebességét hogy kevésbé pörögjön?

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#15045) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

üdv

sapphire 480 4gb nitro+ karim van. 16.12.2 driver van fennt, ami friss winnel együtt került fel. Játékoknál sokszor, ha alt+tab-ozok, akkor mikor váltana a monitor, nem tölt be és fekete képernyő fogad, de vissza váltani tudok és játszani tovább. Viszont ha bezárom akkor sokszor ugyanez, de olyankor nem tudok ugye vissza váltani. Cs:go, ow, cod iw, ezeknél már volt ilyen problémám. Játék közben nagyon szépen tartja az órajelet és teszi a dolgát, monitoroztam, semmi hibázás, több órán keresztül is akár.
Mondanátok egy akár régebbi drivert ami stabil?
Mikor megvettem kérdeztem, de nem érkezett válasz, ezért gondoltam, hogy felrakom a legújabbat, amit ajánl és teljesértékű.

köszönöm

(#15046) füles_ válasza Tamyra (#15044) üzenetére


füles_
őstag

Nem kellene hogy ennyire pörgesse a ventillátorait.
Tudnál küldeni egy képet a Wattman beállításaidról?

(#15047) Tamyra válasza füles_ (#15046) üzenetére


Tamyra
tag

Azt visszaállítottam alapra mert kifagy tőle a játék illetve a radeon alkalmazás is leáll.

Én nem akarom huzigatni a kártyát meg tuningolgatni csak használni akarnám de azért kicsit soknak érzem ezt a fordulatot.

[ Szerkesztve ]

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

(#15048) ncc1701 válasza Tamyra (#15047) üzenetére


ncc1701
veterán

Milen kártyáról van szó egyébként? Amúgy 60 fok alatt nem is kellene forognia a ventinek.

(#15049) bozont válasza Macka (#15022) üzenetére


bozont
veterán

Igen, de ne ma dual channel hiánya, hanem hogy csak 8GB van. Ha van lehetőséged kölcsön kérni akár csak egy 4GB-os modult is, akkor tennék egy próbát hogy megoldja-e a problémát.

(#15050) Tamyra válasza ncc1701 (#15048) üzenetére


Tamyra
tag

XFX Radeon RX 480 GTR 8GB GDDR5 256bit PCIe (RX-480P8DFA6)

Mondjuk GPU terhelés megvan. De gondolom akkor se maxon kellene mennie

[ Szerkesztve ]

Kívülről lehet, hogy szőke vagyok, de belül sötét!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.