Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) HSM válasza Pkc83 (#40498) üzenetére


HSM
félisten

Nem olcsók ezek... A certifikált Club3D DP kábelem is majdnem 6000 forint volt, 2 méteres. Tény, hogy cserébe elég komoly már érzetre is, és szuperül átviszi a WQHD 144Hz-et, szóval végül nem bántam meg. :))

(#40502) Pkc83 válasza HSM (#40501) üzenetére


Pkc83
őstag

Hát nem! :N
Kis túlzással már egy pár éves konfigot lehetne venni abból
amit az elmúlt években kábelekre költöttem.. :D

(#40503) dzsoke2 válasza Mizol29 (#40482) üzenetére


dzsoke2
tag

Szia.Átkapcsoltam manuálra De Wattman egyáltalán nem jelenik meg,a kapcsolópanelek igen,de Wattman nem.Ha ott a panelek bármit is állítok akkor sem történik semmi,hiába mentem el akkor is a gyári beállítás-on megy minden Benchmark,game...1 dolog kivételével a tpd limitet maxra húztam(ahogy kell)illetve 1 dolgot autómatán hagytam az a mem időzítés.
Mi az amit rosszul csinálok?

(#40504) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Na urak ! A fenti bios kálváriám ( Sapphire RX580 8gb nitro+ ) végkifejlete a support szerint :

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40505) nrg_52 válasza viperabácsi (#40504) üzenetére


nrg_52
addikt

Ez mondjuk erdekes.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40506) guftabi96 válasza HSM (#40383) üzenetére


guftabi96
addikt


Teljesen frissen telepített Windows, kb csak a driver van fent, meg egy böngésző és ez fogad.

Nekem most az új driverrel már csak 60hz-en hajlandó nem maxon járatni a memóriákat a kártya... eddig 120hz-en használtam a Windowst, úgy jó volt. Most már azon is fix 2000mhz-en járnak a memóriák. :W
A kártya meg közel 60 fokos emiatt..

#KeepFightingMichael

(#40507) viperabácsi válasza nrg_52 (#40505) üzenetére


viperabácsi
addikt

A kártya dobozában is olyan a papír hogy a bios kapcsoló egyik állása
Gaming ( ez az alap ) a másik
COMPUTE ez a többin a silent mode.
Elvileg ez a kártya gyárilag ilyen. 4 szer megkérdezték , és bekérték a bányász biost , és rendben találták ! Egyszer sem háborogtak rajta , hogy ez nem gyári és huzzak a sutyiba vele. Szerintük így a jó a kártya ahogy van. Az a véleményük , ha játékra akarom használni akkor billentsem át gaming módba és használjam úgy !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40508) Danecay válasza viperabácsi (#40507) üzenetére


Danecay
őstag

Érdekes ami a switch gombra vonatkozóan van írva a Compute álláshoz. Mi az, hogy Compute módban instabil lehet játék alatt? Ebben a BIAOS-ban eleve kisebb feszültségértékek vannak rendelve az egyes órajelekhez mint GAMING állásban?

(#40509) shakti69 válasza viperabácsi (#40507) üzenetére


shakti69
tag

Volt egy használtan vett 4 GB-os Nitro+-om, ami végig 1411/ 2000-en ment. Bevallom, eszembe sem jutott a másik állást kipróbálni, mert így is eszméletlenül csendes volt. Nálad azzal az állással végülis van gond?

(#40510) viperabácsi válasza shakti69 (#40509) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nincs egyik állással sem gond . csak "compute " állásban csm /hybrid módban indul csak a gép.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40511) shakti69 válasza viperabácsi (#40510) üzenetére


shakti69
tag

És azt szeretnéd használni Gaming Mode helyett?

(#40512) shakti69 válasza shakti69 (#40511) üzenetére


shakti69
tag

Közben kezembe került gyerök 590-e. Hát érdekes. A két BIOS állás: 1560 /2100 ill. 1545 / 2000 MHz gpu-z és társai szerint. Ehhez képest a dobozon lévő matrica szerint Dual BIOS: "Optimized for Gaming" ill. "Optimized for Compute". Na erre varrjak gombot. :)

(#40513) Danecay


Danecay
őstag

Memória babrálással kapcsolatban van valamilyen tapasztalat? Én egy ilyet találtam
Más. Próbáltam 1450MHz-en futtatni egy SP tesztet de azt vettem észre, hogy a teszt során a beállított 1450MHz folyamatosan csökken, a teszt felére eléri az 1350MHz-t is. Gondolom ez a Power Limit-el lehet összefüggésben viszont az ki van tolva a maximumra a feszültségeket a teszt erejéig pedig átállítottam automatára. Compute BIOS állásban van a kártya és nem emlékszem pontosan, de amikor a Gaming módban volt akkor mintha 40% lett volna a Power limit, jelenleg pedig 20% a plafon.

(#40514) viperabácsi válasza shakti69 (#40511) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem olvass vissza . Kisebb tápot raktam idéglenesen a gépbe és ezért gondoltam átbillentem a diétásabbik biosra . Az fogadott UEFI beállításnál nem indúlt el a gép . Így kezdődött az egész nyomozás.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40515) shakti69 válasza viperabácsi (#40514) üzenetére


shakti69
tag

Értem.

(#40516) nrg_52 válasza viperabácsi (#40514) üzenetére


nrg_52
addikt

Hasznald oc allasban, vedd vissza az orajelet szoftvereseb, feszeld alul, dietasabb lesz az is.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40517) viperabácsi válasza nrg_52 (#40516) üzenetére


viperabácsi
addikt

Így lesz ! :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40518) HSM válasza viperabácsi (#40507) üzenetére


HSM
félisten

Ez mókás. Ezek szerint volt idő, amikor a második BIOS compute volt silent helyett. Megnéztem, nekem pontosan ez a SKU, viszont a compute dual BIOS matrica nélkül, sn alapján régebbi az enyém. Akkor még a honlapjukon is ez volt, hogy egy OC, egy silent BIOS. Jó tudni, hogy nem minden kártyán volt végül ez a felállás.

(#40517) viperabácsi: Még alulfeszelni sem kell. Én is OC BIOS-al használom, -5% GPU clock WattMan-ból auto fesszel, és máris 1341Mhz-en megy, a csendes BIOS-nak megfelelő 1,125V-on az OC 1,2V-ja helyett, csendben, halkan. :D

(#40506) guftabi96: Érdekes, hogy így indult, nálam ez a rész jó volt.
Nálam is a friss 20.2.2. Amúgy nem jön be, ha kikapcsolom a Freesyncet fekete képpel megfagy az egész gép, néha a win10 rákapcsolja a HDR-t, és kifakul, és rendszeresen első próbálkozásra kifagy a control center.
Ideje volna már egy olyan drivert kiadni, ami legalább az első indításkor nem fagy le... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40519) viperabácsi válasza HSM (#40518) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi az infót !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40520) Danecay válasza HSM (#40518) üzenetére


Danecay
őstag

A Compute és a Silent BIOS nem ugyanaz lenne csak hívják így is meg úgy is? Az én értelmezésemben a Compute az általános, vagy irodai felhasználás ami attól Silent mert nincs terhelve :) A Gaming meg egyértelmű :)
A (#40513)-ra esetleg?

(#40521) HSM válasza Danecay (#40520) üzenetére


HSM
félisten

Nem ugyanaz. A Silent az egy normál, 1340/2000Mhz-es referencia órajelű állás, ami jóval kedvezőbb fogyasztással, melegedéssel, és zajjal működik, de játékra való. A Compute felhasználásra szántak viszont általában durvábban csökkentett órajelűek szokotak lenni, amit kifejezetten ilyen erős, hosszútávú (nem játék!) terhelésekre találtak ki, pl. bányászás.

A másik passz, de alapvetően annak tűnik, power limitnek.

(#40522) viperabácsi válasza Danecay (#40520) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nekem ez a COMPUTE Bios

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40523) zunda


zunda
csendes tag

Sziasztok !

Videókártya vásárlás előtt állok.

A kérdésem egyszerű:

- XFX Radeon RX 570 RS Black Edition 8GB GDDR5
vagy
- MSI RX 470 8GB GDDR5 Gaming X

Picit azért hajlok jobban az MSI felé mert tudom hogy az ő hűtése jó. Az XFX kártyákról sajnos nem sokat tudok, annyit viszont igen, hogy egyszerűen lehet cserélni a ventiket rajta.
Vajon azért mert könnyen elromlanak és a gyártó jobbnak látta ha kifejleszt egy ilyen könnyen cserélhető ventis kialakítást ?

Ha valamelyikőtök esetleg tudja azt hogy az xfx hűtése megbízható akkor nem is gondolkodom tovább, és veszem az XFX RX 570-et.

Köszi a segítséget. :)

(#40524) Danecay válasza viperabácsi (#40522) üzenetére


Danecay
őstag

Ja, hogy ezen gyárilag ennyi az órajel. Azt hittem csak boot problémád van.

(#40525) Danecay válasza HSM (#40521) üzenetére


Danecay
őstag

A poén az, hogy átkapcsoltam Gaming állásba a BIOS-t és jól emlékszem, jobban ki lehet tolni a Power Limitet, 20% helyett 50% amit meg is tettem de még a gyári 1411MHz-t sem bírja nem, hogy ennél többet, tehát 50%-s Power Limit-el is beesik akár 1340MHz-ig. A tápegység nem okozhatja? Egy elég régi darabom van, mostanában akarom cserélni. Mondjuk a fogyasztás megnő, tehát elvileg tud felvenni plusz áramot mert van, hogy belenyal a 180W-ba is, szemben azzal amikor direktben 1350MHz-re van belőve + alulfeszelve akkor 120W-al is elvan.

(#40526) Mizol29 válasza viperabácsi (#40522) üzenetére


Mizol29
senior tag

Érdekes

(#40527) totya694 válasza zunda (#40523) üzenetére


totya694
őstag

Üdv!

Tudtommal az XFX mint gyártó régebben inkább a prémium minőséget képviselte mint sem a közép kategóriát.A könnyen cserélhető venti inkább tekinthető user barát megoldásnak.
De a döntés a Te kezedben van.

Üdv:Attila

(#40528) zunda válasza totya694 (#40527) üzenetére


zunda
csendes tag

Köszönöm szépen a választ ! :)

(#40529) totya694 válasza zunda (#40528) üzenetére


totya694
őstag

Igazán nincs mit.Én az XFX-et választanám de nem akarlak befolyásolni.

Üdv:Attila

(#40530) zunda válasza totya694 (#40529) üzenetére


zunda
csendes tag

Én is arra mentem volna, egyedül azt nem akartam hogy úgy járjak hogy felforrósodik vagy valami.

Mivel tényleg semmit nem tudtam az xfx gyártmányokról, szerettem volna közvetlenebb képet kapni róluk.

Néztem teszteket de sem mindig megbízható és ott általában frissen kicsomagolt kártyák vannak.
Így próbáltam a kört bővíteni fórumról beszerzett tapasztalattal is.

(#40531) Pferi válasza zunda (#40523) üzenetére


Pferi
senior tag

Egy XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition-t használok, tökéletes. Csak játék közben megy a hűtése, és akkor sem hallom, csak ha közel hajolok a gépházhoz.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#40532) zunda válasza Pferi (#40531) üzenetére


zunda
csendes tag

Remek ! Köszönöm szépen ! Tudtam hogy erre a fórumra számíthatok :DD

(#40533) totya694 válasza zunda (#40532) üzenetére


totya694
őstag

Gyártott más hardware-eket is az XFX nem csak VGA-kat
[link] [link]

Üdv:Attila

(#40534) sepsi0 válasza zunda (#40530) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Fiaimnak vettem 2db-ot lassan egy éve. Semmi hiba nincs, nem melegednek, igaz nagy házban vannak. De pl most magamnak MSI RX470-et vettem, igaz azért mert nekem jó áron volt. Szerintem az MSI kicsit minőségibb, jobban szeretem. Viszont ez az XFX is jó.

(#40535) zunda válasza sepsi0 (#40534) üzenetére


zunda
csendes tag

Ha MSI RX 570 lett volna akkor inkabb azt vettem volna az XFX helyett mivel nem ismertem azt, de így már bátran választok XFX termékeket is. Még egyszer köszi mindenkinek ! :)

(#40536) Speed® válasza viperabácsi (#40522) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Alacsonyabb GPU freki valószínűleg alulfeszelve, mellé RAM OC feszesebb időzítésekkel, ez kell a legtöbb cryptohoz. Ha RAM ICben azonos normál Nitro+ BIOSt tolsz fel rá, helyreáll a lelki békéd. -f kapcsoló segít cmd módban, ha nyavajogna az ID mismatch miatt.

(#40537) viperabácsi válasza Speed® (#40536) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezt el tudnád magyarázni , úgy , hogy magamfajta halandó is értse ? KB a Tecpowerup -on lévő összes 1340/2000 biost feltettem egyikkel sem megy! (már le is tettem róla )

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40538) looser


looser
addikt

Tudom, nem radeonos topicban kellene felvetni, csak kíváncsi lennék, ti is tapasztaltátok azt, hogy az nvidia kártyáknak mintha nem lennének olyan szépek a monitoron megjelenített színei? Nagyon régen, még X1950GT-ről váltottam (gépcsere volt, a Radeon AGP-s volt) 8600GT-re (PCIE, nem volt pénzem erősebbre, de valami kellett) és hát lehidaltam. Rendszerújratelepítés is volt, nem csak régi driver le, új fel. Elindítottam a Crysist és valami rettenetesen nézett ki ugyanazon beállítások mellett. Azóta céges gépben is volt nvidia középkategóriás kártyám, majd egy szintén közép Radeon; ott nem volt már rendszercsere, de egy nem túl drága 24"-es Philipsen egyszerűen berobbantak a színek. Lehet, hogy hibás kártyákat fogtam ki (Riva TNT időben fel sem tűnt, S3Trio-val összekötött Voodoo-val szemben sokkal jobb volt a TNT) de ezért választottam most is inkább az RX580-at, nem pedig a hasonló árban lévő és kevesebbet fogyasztó (talán az ő ellenfelének szánt?) 1060-as gpu-t. Szóval tapasztaltatok hasonlót, vagy én néztem be erősen a dolgokat? :-)
:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#40539) Csupingo válasza looser (#40538) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy tudom, más alapbeállításokat használ az amd és mást az nvidia. Amd esetében nagyobb a színtelítettség, szaturáció, stb. Nvidia esetén is be lehet ezt állítani a driverben, akkor hasonló lesz. Valamint pl. régebbi tv-kel való kompatibilitás miatt az nvidia-nál hdmi esetén a kimeneti dinamika tartomány is korlátozott alapból, azt teljesre téve is javul a kép.

Mondjuk munkahelyemen most egy amd igp-s gép van, igaz, csak netezek vele, de nekem teljesen egyformának tűnnek pl. a PH színei, meg más oldalaké is. Mondjuk már én is láttam igen színes amd képet, bár az jóval régebben volt. Mostani kártyáknál nem tudom, mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#40540) TIT válasza looser (#40538) üzenetére


TIT
veterán

Nem nézted be,az nv ilyen,sokan panaszkodnak,persze nem nv fanok,mert azoknak tökéletes.
Driverben kell állítani és jó lesz,amúgy az 580 erősebb és legalább nem gagyi 6gb-vel szúrják ki a szemed ami semmire nem elég.

(#40541) HSM válasza HSM (#40189) üzenetére


HSM
félisten

UPDATE!
Kiteszteltem a régi 2 méteres Ugreen DP kábelem, és az hibátlan, vígan viszi a WQHD 144Hz-et. Így csak az RX580 "takarékos" 2D profilom volt a sáros a kép villogásában.

[ Szerkesztve ]

(#40542) viperabácsi válasza viperabácsi (#40537) üzenetére


viperabácsi
addikt

Új fejlemény az ügyben sapphire válasza mail -ban :
SAPPHIRE Technology Support Team : Second VBIOS is for ETH and of course there would not support UEFI

Tehát ez akártya Így gyári !

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40543) nrg_52


nrg_52
addikt

Felbanyasz kartya, fasza.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40544) viperabácsi válasza nrg_52 (#40543) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ezek szerint megduplázódik az ára , mert EZT Gyárilag MÓKOLTÁK ! ;]

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40545) totya694 válasza nrg_52 (#40543) üzenetére


totya694
őstag

Egy alkalommal jelen voltam egy 5db VGA-s bányász rig finomhangolásán engem is meglepett,hogy az alacsonyabb GPU feszültség,alacsonyabb órajel és kb.+5% RAM frekvencia emelés mellett kb.10%-al teljesített jobban mint ha gyári értékeken maradt volna az RX570.Ja és mind ezek mellett a ventilátorok is picivel kisebb fordulaton mentek.

Üdv:Attila

(#40546) varmi2 válasza totya694 (#40545) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, mert a bányász bios nem csak a frekvenciát módosítja, hanem a memória időzítést is szűkíti, és az eth algó memória intenziv algónak számít. Így nagy részt a memórián múlik menyit is hash-el a kártya.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40547) dzsoke2


dzsoke2
tag

Sziasztok.
Én még mindig küzködök az rx 580 ommal.A wattman az istenért sem akar előjönni.A biosát is hiába kapcsolom át szó szerint semmi változás nem érzékelhető rajta.És a hab a tortán hogy +20% áramnál nem tudok többet adni neki.Ezáltal 140w-nál nem vesz fel több energit.Mi lehet a gond?

(#40548) totya694 válasza varmi2 (#40546) üzenetére


totya694
őstag

Igaz nem AMD de ez is egy "szép infó"

A driver felment de hibát talált...

Üdv:Attila

(#40549) Danecay válasza dzsoke2 (#40547) üzenetére


Danecay
őstag

Újratelepítetted az Adrenalint? Ha nem akkor első körben ezzel próbálkozz.

(#40550) koszos91


koszos91
tag

Sziasztok!

Az alábbi képen mitől lehet ilyen "gyönyörű" az az árnyék? Mi okozza ezt? (COD MW az új)

[kép]

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
koszos91

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.