Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Laja333 válasza bozont (#1999) üzenetére


Laja333
őstag

Nem találtam a cikkben, ennek is alacsonyabb a memória órajele? Csak mert a Memory OC-ból kiindulva ezt még jobban visszafoghatja csökkentett órajel.

Közben megtaláltam:
"The VRAM inside the 8GB model comes clocked at 2,000MHz, while the 4GB model runs at 1,750MHz."

OCUK videója a kicsomagolásról, meg némi Bench... Átlagban 8%-al jobb mint a Ref.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2002) Looserke válasza Laja333 (#2001) üzenetére


Looserke
őstag

igen alacsonyabb:

"The Nitro+ RX 480 ships in two configurations: A 4GB (which we’ll be reviewing) and an 8GB model, both with a 256-bit memory bus. The differences between the two extend beyond mere memory capacity, however. The VRAM inside the 8GB model comes clocked at 2,000MHz, while the 4GB model runs at 1,750MHz."

ebből kiindulva a 8GB-os GPU és MEM frekiben is jobban el van eresztve

[ Szerkesztve ]

(#2003) bozont válasza Laja333 (#2001) üzenetére


bozont
veterán

Igen, ott van az első táblázat alatt:
"The Nitro+ RX 480 ships in two configurations: A 4GB (which we’ll be reviewing) and an 8GB model, both with a 256-bit memory bus. The differences between the two extend beyond mere memory capacity, however. The VRAM inside the 8GB model comes clocked at 2,000MHz, while the 4GB model runs at 1,750MHz.

The core clock speeds for the two models also differ. Both ship with a dual BIOS featuring both “Quiet” and “Boost” modes. The optional Quiet mode actually sticks to the same 1,266MHz boost clock as the reference RX 480. The default Boost mode comes enabled out of the box, hitting a modest 1,306MHz on the 4GB Nitro+ RX 480 and 1,342MHz on the 8GB version."

Vagyis ahhoz nem nyúltak, maradt a ref 7GHz.

Mondjuk megnézhették volna mit bír tuningban. Na nem baj, majd egy másik tesztben.

(#2005) Yutani válasza Looserke (#2002) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szuper, hogy a GPU-nak adnak egy kis plusz órajelet, a memória meg a korábban tesztelt ref 8 gigásnál lassabban megy. És csodálkoznak, hogy alig hoz 1-2 plusz FPS-t a Nitro 4GB a refhez képest. :U

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#2006) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Az a baj a tesztekben nem igazan nezik a memoria OC-t pedig lathattuk hogy attol nagyon sokat gyorsul.

(#2007) Malibutomi válasza Laja333 (#2001) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na ez milyen jo.
Ha hangos a venti, vagy beszarik lekapod a kartyarol, elkuldod a Sapphirenak, es kuldenek ujat.
Nem kell az egesz kartyat kuldeni, es nem befolyasolja a garit.

(#2008) Milka 78 válasza Looserke (#2004) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát ebből sem lett az a laza 1400+-os gpu órajel,pedig itt pár "élharcos" még le is szólta a realitás talaján maradó fórumtársakat.

(#2009) and1ao válasza Looserke (#2004) üzenetére


and1ao
őstag

Legalább egy csupasz PCB képet tehettek volna fel.

Guild Wars2!

(#2010) Ren Hoek válasza Looserke (#2004) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Once overclocked, the boost clock hovers around 1360MHz.

"Please note, I did try to push the clock further and even added large amounts of voltage to no avail."

Eddig azt reméltem, hogyha rányomok neki egy jó nagy feszt, akkor legalább 1400-ig eldöcög. Fogyasszony 250 Wattot leszarom.
Úgy látszik még ez sem lesz meg. :(

Kyle Bennet :
AIB partners are reporting to me this morning that with extremely good custom air coolers the 480 GPUs are seeing from 1480MHz to 1600MHz clocks, but tell me it is a “lottery draw” on GPUs.

Kyle Bennetnek jár egy qrvanagy pofon ezért. Takonygerinc...

(#2008) Milka 78: +1

[ Szerkesztve ]

(#2011) korcsi válasza and1ao (#2009) üzenetére


korcsi
veterán

Csak lesz egy rívjú ahol szétkapják.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2012) Laja333 válasza Ren Hoek (#2010) üzenetére


Laja333
őstag

Majd ha tényleg adnak neki feszt, akkor elérheti azt.
Mindenki Wattmannal OCzett (javítsatok ki ha tévedek) ami 1.15V-ig engedi állítani a vcore-t. Ez nem nagy boost a gyári 1.137-ről. [link]

Abu, szerinted fognak engedi többet Wattmanból, vagy ez ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#2013) Ren Hoek válasza Laja333 (#2012) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mondjuk akkor hazudtak a tesztben? "even added large amounts of voltage to no avail."

Miből gondolod, hogy Wattman-t használtak? Alapból is 1.1488-on volt a VCORE... nem hiszem, hogy 0.0012 V-t large amountnak írnának.

Szerk: "Therefore, I deployed AMD’s new overclocking tool, embedded in the Crimson driver and slowly made adjustments to the core and memory. Please note, the maximum power (50%) was applied as well as automatic voltage. This is because manually selecting the voltage didn’t appear to aid stability"

Akkor az is lehet semmi hatása nem volt a feszemelésnek.. és nem emelte a kártyán valójában.

[ Szerkesztve ]

(#2014) Laja333 válasza Ren Hoek (#2013) üzenetére


Laja333
őstag

Nem tudom mivel adott neki large amountot, de írja, hogy Trixx és MSIAB nem stabil Wattman meg többet nem enged.

[ Szerkesztve ]

(#2015) Malibutomi válasza Laja333 (#2012) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

AMDMAtt azt irta, hogy az 1.15V nagyon konzervativ a Wattmanban, es szerinte ha lesz rendes OC szoftver akkor menni fog tobbet is. Hat kivancsi leszek.

(#2016) Puma K válasza Laja333 (#2001) üzenetére


Puma K
veterán

+1 pont az igénytelen zsírdisznóknak a trombitálásért

A ventilátor egyszerű cserélhetősége nagyon jó lehetőség.
Így egyszerűbb takarítani a bordákat és nem kell szétszedni a VGA-t ha nincs otthon kompresszorod és csak egy egyszerű porszívóval tisztítja az ember.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2017) ryger


ryger
aktív tag

Szamomra a fogyasztas kicsit sok, alig 30W-al van a 390 alatt, en ennel jobbra szamitottam es nem azert, hogy "jaj a villany szamla", hanem a hutes csendessege, hatekonysaga miatt. Ha ezt meg fesszel megkuldi az ember mar ott is van a nyakan a 390-nek. Szomoru.

Szerk:total system power consumption, itt irjak, h 302 vs 331.

[ Szerkesztve ]

(#2018) Malibutomi válasza ryger (#2017) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

30W-al? Azt hogy nezted? 275W vs 150W

Nem tudom azt hogy hoztak ossze az Eteknix-nel, PCWorldnel tobb mint 120W-al kevesebb mint a 390.
A Strix is az osszes oldalon a 970 korul, de inkabb alatta fogyasztott.

Ezert nem szokas egy tesztbnol levonni barmit...

[ Szerkesztve ]

(#2019) R3laX válasza Looserke (#2004) üzenetére


R3laX
addikt

Nem vagyok elszállva a OC-zott Nitro grapics score-tól 3DMarkban. Nekem ennyi a Graphics score Ref Giga RX 480 8GB 1300/1200. Miért ilyen kevés neki? Amúgy nem is hangos a ref, szépen tartja 65-66%-os ventivel a 1300/2000-et. Lesd ezt is:

[ Szerkesztve ]

(#2020) Malibutomi válasza R3laX (#2019) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az a baj a teszterekkel, hogy nagyon szoros mindig az idokeret, altalaban az OC csak annyi hogy feltoljak a csuszkakat es kesz. Lehet itt is nyomtek neki +orajelet, de power limitet mar nem.

Ano a 390/390X tesztekben is kihoztak 50-80MHZ tuningokat, aztan a legtobb kartya legalabb 150MHz-et tudott. Nekem 3 290X-bol 3 ment pl 1200 felett, a tesztekben ennek kozeleben sem voltak.

(#2021) hackeeeee válasza Malibutomi (#2018) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

OC-val Nálam 310W körül jár a 390.. Ahhoz képest a 150.. Lényegében a fele.

Véleményem szubjektív...

(#2022) and1ao válasza R3laX (#2019) üzenetére


and1ao
őstag

AZ unigine-es teszt szutykok nagyon heltikusak CPU-ra én ott keresném a megoldást.

Guild Wars2!

(#2023) R3laX válasza Malibutomi (#2020) üzenetére


R3laX
addikt

Nem tudom, én kiverném a balhét... Még hogy teszter :N . Én meg egy normális munkát nem tudok találni már 10 éve... Vicc amúgy tényleg, hogy több GPU score-t kaptam 1300/2000-rel... Ő meg 1360/2125-ön tesztelte a Nitro

t... Mind1, rohadtul meg vagyok elégedve a kártyámmal :K . Jól sikerült kis kártya.

[ Szerkesztve ]

(#2024) Laja333 válasza ryger (#2017) üzenetére


Laja333
őstag

Azért egy kicsit több a különbség, mint 30 Watt.

[ Szerkesztve ]

(#2025) füles_ válasza R3laX (#2023) üzenetére


füles_
őstag

Ezt jó hallani :DDD Egyébként a memóriát nem próbáltad ócézni?A teszterek visszajelzései alapján elég jól reagál a GPU a vRAM frekvencia növelésére.Sok helyen elérték a 9 GHz-cet is

(#2026) ryger válasza Laja333 (#2024) üzenetére


ryger
aktív tag

En is hasonlora emlekeztem de abban a tesztben mast irtak, arra reflektaltam csak. Az is lehet, hogy mas gyarto, mas TDP-t enged a karinak es ebbol adodott a tobblet fogyi. Sokan a Sapphire megoldasat reszesitik elonyben mert tudjak, hogy jo kartyakat csinal, az Asus-al ellentetben, mert az a hutes mar evek ota botrany.

[ Szerkesztve ]

(#2027) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Üdv!
Remélhetőleg csatlakozok hamarosan a 480 tulajok táborába, ehhez kapcsolódna a kérdésem, tudtok-e olyan játékról amit perpillanat nem szeret a kártya? (Gondolok itt driverhibára és egyebekre.)

(#2028) Ren Hoek válasza Balazs_ (#2027) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Még csak 1-2 emberkének van, ők nem panaszkodtak.
Régi játékokra leszek kíváncsi, pl egy Bioshock1 vagy Stalker SOC fut-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#2029) dergander


dergander
addikt

Pokoli erős a kártya Vulcan alatt. Ennyit számít az hogy egy adott GPU-t kihasználnak a fejlesztők. Az nvidiából már ennyit nemtudnak kihozni mert kevés a komponens a GPU-ba,előjön az hogy fele CUDA jóval kevesebb TMU. Az hogy az Nv felemeli az órajelet már ott nem segít.
Nekem a Nitro+ OC nagyon elnyerte a tetszésem,szóval egyértelmű most a választás.

[ Szerkesztve ]

(#2030) olymind1 válasza dergander (#2029) üzenetére


olymind1
senior tag

Remélem 470-ből is lesz Nitro-s kártya :K

(#2031) solfilo válasza dergander (#2029) üzenetére


solfilo
veterán

Nem a vulcan miatt erős, hanem mert hozzák a fejlesztők a nem szabványos, spéci kódot konzolról, ez okozza a nagy gyorsulást Doom-ban. Lesz még ilyen játék, de elvileg nem lesz általános, hogy élnek a fejlesztők ilyesmivel.
Legalább is Abu mintha ilyeneket írt volna. :B

solfilo

(#2032) olymind1 válasza solfilo (#2031) üzenetére


olymind1
senior tag

Az nem igazán értem, ha már az adott játékot kiadják konzolra és arra optimalizálják, tehát már van GCN specifikus kód, akkor azt miért nem használják pc-n is, ha már egyszer kész van.

Egyébként Vulkan API kellett ahhoz, hogy a Doom ki tudja használni a konzolos/optimalizált kódot, vagy OpenGL alatt miért használták már a GCN gyorsító kódot?

[ Szerkesztve ]

(#2033) oliba válasza Milka 78 (#2008) üzenetére


oliba
őstag

Ne lovagold túl, már várják a rev 2-t, mert az lesz majd a Beast :D

(#2034) távcsőves válasza solfilo (#2031) üzenetére


távcsőves
senior tag

Ezt mondjuk piszkosul nem értem. Kód kész, hamar használható egy PC-s vga architekturán. Inkább írnak egy másikat? Értelmetlen, nem értem miért. Tiszta hülyeség. Egyébként eddig az volt a mantra, GCN alapú a konzol, de jó lesz a GCN vga-nak.. Most megvalósult, erre ez meg szar? Egy rohadt tech halandzsa ez az egész már..

(#2035) and1ao válasza olymind1 (#2032) üzenetére


and1ao
őstag

Van másik GPU gyártó is akit ilyen szinten nem "korlátozhatsz" mert az neki rossz hogy ezt hogy érte el másik gyártó arra neked is vannak ötleteid.

Guild Wars2!

(#2036) Callisto válasza távcsőves (#2034) üzenetére


Callisto
őstag

Konzolon egységes memóriahasználat van, ami több, gyorsabb, jobb effekteket és egyebeket tesz lehetővé. Nem beszélve a konzolspecifikus kiterjesztésekről, amik PC-n nincsenek. Ha ezek előnyeit használják (márpedig általában használják) akkor át kell írni a shader kódot is. A CPU kódról ne is beszéljünk... más APIk, más OP rendszer, a hardver nem fix. Adaptálni kell mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#2037) Venyera7 válasza Laja333 (#2024) üzenetére


Venyera7
senior tag

Az èrdekes, hogy semmi fejlődés nincs a 1080-nál fogyasztás terén. Innen nézve az rx480 többet javult az 290x,390x-hez képest.

(#2038) Remus389 válasza Venyera7 (#2037) üzenetére


Remus389
veterán

Mondjuk ezt úgy is lehet nézni, hogy ugyanannyit fogyaszt az 1080-as az RX 480-ashoz képest, csak ugye sokkal-sokkal jobb teljestményű

Persze szerintem a fogyasztáskülönbségek, pénzben kifejezve minimálisak, mármint úgy általában.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#2039) Venyera7 válasza Remus389 (#2038) üzenetére


Venyera7
senior tag

Oké, de számoljuk bele azt amikor van shader intrinsics, akkor már sokkal jobb Perf/Watt.

[ Szerkesztve ]

(#2040) Laja333 válasza Venyera7 (#2039) üzenetére


Laja333
őstag

Még ott se. Nem éri el az 1080 teljesítményét, sőt még az 1070-ét sem dx12 meg shader ixixix mellett se. Azért NVnek nagy most az előnye Perf/watt-ban.
Bár mondjuk még mindig nem láttam olyan tesztet, ahol azt nézték volna hogy változik-e a fogyasztás dx12 és/vagy async shader mellett.
Ez a perf/watt kérdés meg addig érdekes, amíg a fogyasztás kényelmesen lehűthető értéken marad (kisebb mint 200W) és emellett jó teljesítményt nyújt. A 480 még ilyen.

(#2041) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Itt egy srac annyit ugykodott hogy 1.2V-ig menjen a kartya 1.15 helyett, ezzel mar stabil 1400-at megy a kartyaja. [link]

3DMark

Osszehasonlitaskepp Guru3D GTX 1060 2100MHz [link]

A srac gepe FX8300 procival van ami elegge visszafogja.

480@1400~1060@2100

(#2042) #45185024


#45185024
törölt tag

Vizuális Orgia

Befrissítették a Sapphire Oldalát

11260-07 Boost Engine Clock 1306 MHz
11260-01 Boost Engine Clock 1342 MHz

(#2043) Honzi


Honzi
senior tag

RX460 Július 28.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#2044) Remus389 válasza Laja333 (#2040) üzenetére


Remus389
veterán

Előnyben van az nv nagyon is, DE

Ha mondjuk veszünk egy 1060-ast és egy RX 480/8GB-ot, esetleg Custom

Szóval egyforma játékbeli teljesítményűt és mondjuk köztük van néhány tucat Watt fogyasztáskülönbség az nv javára, szóval az pénzben lefordítva, egy átlagos játékos esetén, kijön mondjuk 1500Ft spórolás/év, vagy ezer forint, kábé

És mondjuk cserébe olcsóbb a Radeon mondjuk 12.000Ft-tal, akkor nem kérdés

Ez ilyen verjük a fogunkhoz a garazst parasztvakítás a fogyasztás, meg nem ettől fog megmenekülni a bolygó

Honzi RX 470, az kéne :O

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#2045) Malibutomi válasza Laja333 (#2040) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyetertek, azt nem tudjuk valtozik-e a fogyaszta s aDX12/Vulkan alatt, egyebkent szerintem nem lenyegesen, de amit eddig latni az az, hogy NV alacsonyabb fogyasztas, cserebe low level API alatt gyengebb is.

(#2046) D.Orion válasza Remus389 (#2044) üzenetére


D.Orion
veterán

Egy apróságot mindig hajlamosak vagyunk elfelejteni. Mi a helyzet akkor, hogy ha pont a minimális fogyasztásbeli különbség miatt kell erősebb tápot venni? :F

Nálam például a GTX 960-at simán elbírta FX-8350 mellett egy FSP 400W Gold.(full load 380W)
Ellenben R9 270X + FX-8350 már kakukk volt. Úgy lekapcsolt a táp, mint a huzat.(full load 445W és táp kikapcs).
Persze a két kártya között van egy fél generáció, emiatt az nV jóval kevesebbet. De a lényeget remélem érti mindenki. Lehetséges, hogy míg a 1060-hoz csak 450W-s táp kell egy energiazabáló FX proci mellé. Addig az RX480-nak mér kell egy 500W-es táp.
Vagy Intel esetében előbbi elmegy a 400W-al, míg utóbbi csak 450W-al.

Tehát nem csak a villanyszámlán hanem a táp vételárán is spórolhatunk.

[ Szerkesztve ]

(#2047) Remus389 válasza D.Orion (#2046) üzenetére


Remus389
veterán

Tehát nem csak a villanyszámlán hanem a táp vételárán is spórolhatunk. Hozzá kell tenni hogy speciális esetekben. Mert ilyen nem mindenkivel fordul elő.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#2048) and1ao válasza D.Orion (#2046) üzenetére


and1ao
őstag

És az nem tűnt fel hogy ~60W-al eszik többet az R9 270X a 960 az minden csak nem minimális.
Az ilyen ember magának köszönheti ha megszívja.

Guild Wars2!

(#2049) solfilo válasza D.Orion (#2046) üzenetére


solfilo
veterán

Mitől evett ennyit full load nálad a gép?
GTX960 eszik kb 120W-ot. Tuningolod az FX-8350-et (125W TDP), hogy a gép maradéka bekajált 260W-ot? Undervoltot csináltál?

Amúgy esetedben szerintem pont fordítva, nem a VGA miatt járt határon a tápod vagy kellett cserélni, hanem az FX miatt. :)

solfilo

(#2050) D.Orion válasza and1ao (#2048) üzenetére


D.Orion
veterán

Mekkora egy x@#o$ vagy! Mennyire megragadtad a lényeget! :R Nem szívtam meg, mivel csak teszt volt! :P Egyébiránt Sapphire RX 280X Vapor-X-et használtam az elmúlt időkben, GTX 960 és RX 270 teszterejéig volt nálam az említett táppal. :P

(#2047) Remusz911: Mintha pont ezt írtam volt le!
Mi a helyzet akkor, hogy ha pont a minimális fogyasztásbeli különbség miatt kell erősebb tápot venni?
Értelmezd már! :W

Komolyan mondom megy ám lefele a színvonal a ph-n rendesen! :O

(#2049) solfilo: Jap, nem is kicsi tuning volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.