Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) TIT válasza Zatharigo (#41198) üzenetére


TIT
veterán

Akkor winbe rakjad teljesítménycentrikusra,mondjuk egy ilyen procihoz ez karcsú lap,nem is tuningolható,reméljük nem azért ilyen lassú mert visszaveszi a procit mert gyenge a 4+3 vrm.
Mondjuk a 79 fok sok is de akkor mégse 30% a gpu és az se mindegy milyen márka,az tudjuk,hogy radeon.

(#41202) Speed® válasza TIT (#41201) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Default TDP nem vészes a 2700nál, nem valószínű a throttling. GTA4 mondjuk IPCre érzékeny, annál simán tiltható az SMT és le kell korlátozni 4 magra, azt meg feltolni 4Gre..rendberakná a tempót valószínűleg.

(#41203) TIT válasza Speed® (#41202) üzenetére


TIT
veterán

Hát igen vagy kilőni a boostot,nekem most a farcry 5 -60 fps ,de le van korlátozva 3600-as proci 580-al,de csak 3000-en megy.

(#41204) inf3rno válasza TIT (#41201) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A Win-ben beállítás nem mindig működik. Nekem pl Intel-nél csak akkor nem ugrált az FPS-ha UEFI-ben kikapcsoltam a c-states-et és az eist-et. Teljesen mindegy volt, hogy a win-t mire állítottam. A Ryzen-nél nem tudom milyen energiagazdálkodási beállítások vannak, de ha UEFI-ből állítható, akkor én ahhoz is hozzányúlnék nem csak Win-hez. Viszont nem derült ki, hogy mennyin jár a CPU. Lehet, hogy nem is az fogja vissza.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41205) Zatharigo


Zatharigo
friss újonc

Az újraindítás sajnos nem oldotta meg. Far cry benchmark printscreen: [kép]
A processzor teljesítménye kkiegyensúlyozottnak tűnik. Proci kihasználtsága ugyanezen far cry benchmarking alatt 30%.
ATI a gyártója a videókártyának.
GTA-nál az 5-össel nyomtam, nem a 4-el.

(#41206) TIT válasza inf3rno (#41204) üzenetére


TIT
veterán

Nekem működött winbe,levittem és a proci csak 2200-ön ment.

Zatharigo: Referenciakarid van?
Az se a legjobb.

(#41207) Zatharigo


Zatharigo
friss újonc

Illetve a teljesítmény átállítása sem a windowsban, nem segített. 20-30 között mozgott a benchmarkban az fps, ez adta ki a 22-es átlagot.Az hogy a CPU mennyin jár, a teljesítménykihasználtság kell, vagy hő, egyéb? Ha egyéb, segítetek hol tudom megnézni? (sorry noob vagyok :D kiestem ezekből a dolgokból )

TIT: mi a referenciakari?
Skynet Computernél vettem egyébként a gépet, nem is én raktam össze.

Kilőni a boost-ot alatt mire gondolsz, segíts kérlek ebben is.

[ Szerkesztve ]

(#41208) orangutan4 válasza bot1978 (#41185) üzenetére


orangutan4
tag

Köszi, igen, nem bonyolult leszedni ventit, hétvégén ránézek :R

[ Szerkesztve ]

(#41209) Mizol29 válasza Zatharigo (#41207) üzenetére


Mizol29
senior tag

Melyik gyártó videókártyájával rendelkezel? Annyi nem elég, hogy radeon. Sapphire, Asus, Msi, Asrock stb. Erre lennénk kíváncsiak. Csak tudod nem?

(#41210) CirrMee válasza Zatharigo (#41193) üzenetére


CirrMee
addikt

Sziasztok, pár hete vettem egy ellőre összeállított gamer pc-t, alább írt konfiggal. Úgy tűnik a videókártyával van problémám (Radeon RX 570 8 GB). Régebbi játékokkal kezdtem játszani, de sokkal alacsonyabb az FPS szám, mint ahogy várnám.

Csak a hatás (és a minap, másik júzerrel történtek) kedvéért: ugye nem az alsó PCIe foglalatban van a kártya? :)

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41211) inf3rno válasza Zatharigo (#41205) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor nem a processzor a bottleneck, hanem valami visszafogja az egész rendszert. Bár nem teljesen világos, hogy a CPU kihasználtságot hol nézted. Lehet, hogy 30%, de 1 mag van 100%-on a többi meg pihen. Windowsban ctrl + shift + esc előhozza a feladatkezelőt, ott kell kerülnézni a teljesítmény vagy milyen fülön. UEFI-ben is kikapcsoltad az energiagazdálkodást? Igaz nálam az csak ugráló FPS-t okozott, nem vitte le 30-ra folyamatosan.

Ne csak GTA V-nél nézd, ha állítasz valamit, mert az híresen szar AMD kártyával. [link] Azért az nem semmi, hogy nappal 90 FPS, este meg 45 van a fazonnál. :D

Tolj rá egy passmark-ot és egy userbenchmark-ot. Azok összehasonlítják ugyanilyen alkatrészekkel. Abból talán kiderül, hogy van e valamelyik alkatrésznek teljesítmény gondja. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41212) John_Doe válasza Zatharigo (#41205) üzenetére


John_Doe
senior tag

Nem értek hozzá mert nem játszottam a játékkal csak még anno az ős első résszel de nekem szúrja a szemem az a resolution scale 2. Az nem olyan mintha 4k-ban akarnád futtatni? Mert 4k ultra-hoz stimmel az fps...

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#41213) Speed® válasza John_Doe (#41212) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bingó. Ahhoz "picit" kevés a kari. Tippre GTA5ben is ugyanez az ok.

(#41214) Zatharigo


Zatharigo
friss újonc

Köszi, a scaling 1-re húzása Far Cryban dobott egy kicsit az fps-en, ha nem is sokat - 21-es átlagról 29-en fut a benchmark animáció (bár a VRAM kihasználtság így is messze volt a teljestől, 4gb-ről 2gb-re esett a maximális lehetséges 8-ról. A GTA 5-ben sajnos ilyen beállítást nem találtam ott tehát maradt a probléma.

Viszont gyanús nekem ez a 30 fps, az overwatch is ennyit mutatott, nem lehet, hogy valahol lockolva van a maximum?

Gépház (nem az alsó PCIE-ben van a kari): [kép]
GPU teljesítmény Far cry 5 benchmark alatt: [kép]
Proci teljesítmény FC5 benchmark alatt: [kép]

(#41215) paprobert válasza Zatharigo (#41214) üzenetére


paprobert
senior tag

Órajeleket és hőmérsékleteket nézz a Radeon Software-ben. Azoknak kell stimmelnie.
A windows task manager semmire nem jó.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41216) Csupingo válasza Zatharigo (#41214) üzenetére


Csupingo
veterán

A Far cry teszt-ről mutatott képednél be van kapcsolva a v-sync. Nem azért esik le 30-ra? Kikapcsolva is nézted már?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#41217) #21346560


#21346560
törölt tag

Na megjött ma az ajiba szánt használt Sapphire AMD Radeon RX 580 NITRO + OC 4GB.
Nekem AORUS Radeon™ RX580 8G van, de mivel ki kellett próbálni az "újat", kicseréltem, tesztelgettem...
Hátttt..... ha nem 4K-ban tolnám, akkor az enyémet adnám neki, ezt meg megtartanám! ;]
A Sapphire sokkal hűvösebb!!!!! Igaz, nagyobb darab is!

(#41218) Speed® válasza #21346560 (#41217) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Told 1080p upscale mellett a 4Kt és akkor elég a vRAM. No nem mintha a 8GB segítene a natív 4Khoz gyenge GPUn :)
És igen, a Nitro az Nitro.

(#41219) #21346560 válasza Speed® (#41218) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szerintem bizonyos kompromisszumokkal egyáltalán nem kevés az a GPU...
Mondjuk általában 2560x1440-ben használom, mert 4k-ban már néha minden túl kicsi! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41220) Speed® válasza Zatharigo (#41214) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azon azért semmi meglepő nincs, hogy egy 570 nem hoz magas FPSt Ultra settings mellett..nézz szét az opciók között, mi az ami lezabálja a tempót, csilliószoros AA és társai nem éppen az 570 terepe azért.

GTA5ben is van upscale beállítás, ha mindent maxra toltál, nincs min csodálkozni az eredményen..a grafikus/advanced grafikus részről dobj egy screent.
Vsync beállítások közt pl. ott a Half, az máris megmagyarázna sok mindent, de azért van bőven opció még, amivel minimális látványt bukva jelentős tempót lehet nyerni, jól skálázható lett napjainkra.

(#41221) Speed® válasza #21346560 (#41219) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

4Kra..? Persze, van cím/beállítás, amit elbír..viszont az 5700XTmmel is kompromisszumokat kell kössek sok esetben, ami azért jelzi, mennyire beteg a FullHD 4Xese erőforrásigényben :S

(#41222) Zatharigo


Zatharigo
friss újonc

Sziasztok, ezer köszi a tippeket, Far Cry-ban valóban benn volt még a VSync, ez meg is oldotta úgy tűnik, mert a benchmark most 70 fps-t futtatott ultrán :D :C

(#41223) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Használtan, 30k környékén RX570 vagy RX480 lenne a jobb választás? Ryzen 5 2600 mellé. Nem nagyon játszok, leginkább pár éves vagy retro címekkel, fullhd-ban.

Let the Zone take me if I am.

(#41224) #21346560 válasza kutga (#41223) üzenetére


#21346560
törölt tag

(#41225) Speed® válasza kutga (#41223) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

570. Erőben ugyanott van, de frissebb, nagyobb eséllyel találsz nem legyalázottat.

(#41226) Speed® válasza #21346560 (#41224) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez az oldal kb. annyira alkalmas reális összevetésre, mint kocsik esetében a Turbo rágó..mire játszunk, elméleti Texel Rate vagy Pixel Rate, esetleg MHz..? A valós teljesítményviszonyt a sokszor nyilvánvalóan tévesen értelmezett adatok alapján max. megtippelni lehet, ha tudja az ember, mit lát..de akkor ugye rá se néz az ilyen és hasonló trashsiteokra.

[ Szerkesztve ]

(#41227) zovifapp111 válasza kutga (#41223) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Youtube, versus videók és átlagolsz. 570-re szavazok, mert frissebb, fiatalabb kártyák :K

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#41228) kutga válasza Speed® (#41225) üzenetére


kutga
nagyúr

Rendben, körbenézek.

MOD
zovifapp111
+1

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#41229) inf3rno válasza Zatharigo (#41214) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sajnos így se mond semmit a CPU. A 8 magot külön lenne jó látni. Nekem pl régi játéknál van, hogy csak 1 magot használ, igaz az még régebbi, mint amivel te játszol Olyankor 1 mag 100%, a többi meg alig valami. Gondolom win típus függő, hogy mutatja e külön a magokat a feladatkezelő, legalábbis nálam mutatja. Rakd fel az aida64 extreme-et, kipróbálható verzió. Az többet mond: [link], esetleg cpu-z, gpu-z, ilyesmik, amik talán még többet, de szerintem elég az aida. Passmarkot és/vagy userbenchmarkot továbbra is lenne értelme rá tolni.

szerk:
Látom közben megoldódott úgy ahogy.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41230) Speed® válasza inf3rno (#41229) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Feladatkezelő/Teljesítmény graf->jobbklikk->graftípus->logikai.
Az AIDA64/CPU-Z erre nem olyan jó, a HWiNFO viszont kiváló..

Nincs ott nagy gond, a proci allcore 3.45re boostja is normális,
csak szimplán "mindentmaxra" hozzáállással az 570 elfogyott.

(#41231) inf3rno válasza Speed® (#41230) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, de hol fogyott el? Amiket küldött ott sem a CPU, sem a GPU, sem a memória használat nem volt 100% közelében sem. Aztán persze lehet, hogy játéknál felugrik annyira valamelyik. A video memóriát gondolod, hogy túl kevés hozzá? A 8 GB nekem nem tűnik kevésnek.

szerk:
Na közben megtaláltam azok között, amit linkelt:

Elég csalóka a grafikon, mert odaírják max értékhez a 17%-ot, ami az aktuális érték, nem a max. Az zavart meg. Ezek szerint felment 100%-ra a GPU, amikor tesztelte.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41232) DaFunk1511 válasza ETOM (#41179) üzenetére


DaFunk1511
tag

Szia!

Nekem is fekete képernyőt hoz néha, azt hittem az undervolt okozta. Ezek szerint lehet ram is? A lapom (asus b450 prime plus) nem enged manuális memória beállítást, csak az XMP profilt ami be is lövi az időzítéseket és a Mhz-et 3200ra. (G.skill aegis). Olvastam hogy az XMP okozhat ilyet is, de nem hittem el.

Egyébként legfrissebb driver van, Ryzen 5 1600AF procival.
A kártya egy Msi rx580 Armor Oc 4gb.
Undervolt alap 1366 Mhz-en hagyva a gyári 1150 helyett 1050ig enged kb, de eddig 1065-ön a legstabilabb. Így játékok alatt átlagosan 71-73 fokig megy fel 80 helyett.

Viszont Xmp-t kikapcsolva sokkal lassabban működik a gép. :F

(#41233) varmi2 válasza inf3rno (#41231) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ennyit tud a gpu sajnos.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41234) bot1978


bot1978
senior tag

Csinált már valaki gettóhűtést az 580-ra? Manapság a ramokra ha teszek sünt kell azokat még fújni is? Régen volt, hogy még sün sem volt a VRAM-okon.

Igazából csak ennyi látszik a gépemből, szóval mindegy is. Meg se AM4 lefogatóm nem volt itthon (Ivy-ről váltottam) se abban nem voltam biztos, hogy az alaplapi fet borda elég lesz majd később 8 magoshoz is, gyári blokk meg ahhoz úgy sincs, szóval… Ilyen full gettóblokkos lett minden és eddig a VGA-t kihagytam, hogy gyors tudjam majd cserélni, de ma eldobta magát és összeomlott a driver 150mV-os under mellett is szóval nem leszünk így jóban. Jön a nyár.
Van egy jó gyári GPU blokkom, és az Accelero alatt meg túl alacsony VRM sünnek marad csak hely, abban nem bízom. Szóval ha már mókolom asszem mégis csak forrasztok egy gettóblokkot a VGA VRM-re is, mert elég combos VRM van ezen az XFX-en. Lehet vízzel olyat megy majd, hogy meglepődöm.
Ha 10%-ot disszipál hááát :U nem bízom benne, hogy egy pár mm magas borda elég lesz oda, Accelero alatt meg több hely nincs, szóval ez léggel nem nagyon tetszik sehogy sem. A Ft is szar, lehet mégis trónolok egy kicsit ezen az 580-on és bevizezem.

(#41235) pecccccccca válasza bot1978 (#41234) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ezt jól megbeszélted magaddal. :F

Humorban nincs helye tréfának!

(#41236) bot1978 válasza pecccccccca (#41235) üzenetére


bot1978
senior tag

A RAM sünt kell e manapság még fújni is, ez a volt a kérdésem az elején. A többi csak hangosan gondolkodás, igen. Tudod a gettóhűtés mindig részben járatlan út, ami azért átgondolós. Annyira nem olcsó az 580.

(#41237) inf3rno válasza bot1978 (#41234) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi a rák az a gettóhűtés? :DDD :DDD :DDD

Buliban hasznos! =]

(#41238) ETOM válasza DaFunk1511 (#41232) üzenetére


ETOM
addikt

Próbáld meg 2933MHz-n én most itt tesztelem még nem kaptam fekete képernyőt mióta 2133-2933MHz-n járatom a ramokat.

Egy próbát megér mindenképp.

Ja most látom h nem enged más beállítást ezt hogy érted? Még az a320 lapomon is lehetett ramokat állítani rendesen.

Én úgy csinátltam, hogy XMP betöltöttem alatta meg lelehetett venni MHz-t alacsonyabbra.
1600AF ha nem tévedek 2933MHz-ig támogatja a ramokat. Ezért próbálom én is ennyin.

[ Szerkesztve ]

(#41239) Csupingo válasza inf3rno (#41237) üzenetére


Csupingo
veterán

Néger, aki legyez.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#41240) kutga válasza Csupingo (#41239) üzenetére


kutga
nagyúr

;]

Let the Zone take me if I am.

(#41241) Mr.Franczy válasza Csupingo (#41239) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Hahahahahahaha
Óriási, már csak az a kérdés, hogy hány négeres?? 😁

Gazember

(#41242) pecccccccca válasza Csupingo (#41239) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Ezzel az avatárral írtad azt amit? ;]
(Ne szívd mellre!) :R

Humorban nincs helye tréfának!

(#41243) bot1978 válasza inf3rno (#41237) üzenetére


bot1978
senior tag

Az a házilag barkácsolt megoldás, ami alapvetően forráshiányos állapotokhoz alkalmazkodó megoldásokkal operál :DDD

Alapesete, amikor egy hibás régi VGA-ról leszedik a nyákot és a helyére kábelkötözőznek két 8cm-es ventit így csavarozva be a házba a működő VGA mellé és ez lesz a kiegészítő léghűtése a blokk mellé felcsavarozott VRM bordának :)

Ennyire még én sem mentem le, de csak mert az én házamba be lehet fejjel lefelé is szerelni az alaplapot tartó tálcát így csak simán rá tudok tenni bármit a VGA tetejére. Volt már, hogy csak egy GPU blokk volt a VGA-mon, mert a gyári hűtést egyéb részeit rajta lehetett hagyni és csak a tetejére tettem egy ventit a VRM bordának aztán szevasz. :)

(#41244) inf3rno válasza Csupingo (#41239) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#41245) inf3rno válasza bot1978 (#41243) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szal tákolás magyarul. :-)

Buliban hasznos! =]

(#41246) kutga válasza inf3rno (#41245) üzenetére


kutga
nagyúr

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#41247) bot1978 válasza inf3rno (#41245) üzenetére


bot1978
senior tag

Megjelenésében hasonló lehet, de nem tákolás. A tákolás az inkább csak, hogy valami legyen, mert gyári az nincs. Nekem van egy ilyen fejlesztőmérnöki beütésem, amit ki kell élnem néha valamivel, de nem CNC-re kezdek programozni emiatt, vagy bármi ipari szempontból később vállalhatóba fogok, hanem csak házilag fejlesztek valamit. Költségekbe igyekszem nem verni magam. A lényeg csak a műszaki megfelelőség. Nagyjából leszarom, hogy néz ki, de tökéletesen kell működjön és az eredmény jobb kell legyen a gyárinál. Ha nem jobb nem csinálom, el sem kezdem.

(#41248) savior


savior
őstag

Sziasztok.
Megérkezett az új gépem és olyan dologra lettem figyelmes, hogy a vga (Sapphire RX 570 8 GB Pulse) 1284 Mhz helyett csak ~1150 Mhz leterhelve.
Mi okozhatja ezt?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#41249) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Van valami megoldás a kép ugrálásra - flickeringre? RX 580 van és elég sok progi közben csinálja, játékok alatt nem. Google semmi hasznos infót nem talált, csak olyanokat, hogy nincs megoldás rá. Hátha itt van olyan aki tudja mi oldhatná meg a problémát...
Egyáltalán miért csinálhatja ezt? Fura... :F

(#41250) paprobert válasza savior (#41248) üzenetére


paprobert
senior tag

Távgyógyításban azt mondanám, hogy furmarkkal tesztelted, ami nagyon terhel, így ott elfogy a TDP.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.