Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) S. Szabi válasza fogtunder (#24997) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nagyon nagyon régóta csak AMD procijaim voltak, Duron 800-tól kezdve, aztán pár éve volt egy időszak, beadtam a derekam és vettem intelt, i5-3570k, majd utána laptopra cseréltem az asztalit, mert, hogy nem játszok, abból is inteleset vettem, most megint asztali gépem van, AMD APU-t vettem, először AMD A12-9800, msot cseréltem Ryzen 5 2400G-re, mert hogy nem játszok, de kipróbálgattam mit tud, és megjött megint a kedvem.

De a lényeg, hogy 100% kizárt dolog, hogy nVidia kártyát vegyek :D A Duron mellett nem emlékszem mi volt, később ATI 9800Pro asszem Athlon XP 2400+ mellett, aztán HD2600XT és HD3870 Athlon 64 3200+ mellett, aztán az i5 mellett HD7870... :) Szóval VGA vonalaon maradok ATi/AMD-nél ez biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#25002) Lacccca87 válasza Remus389 (#24992) üzenetére


Lacccca87
őstag

Magyarázzátok már meg még jobban, lassan már az lesz a vége hogy még jót is tesz a kártyának a bányászás.

Nem nem tesz jót neki ha 0-27 be 100%-on teker, még ha egyenletes a hőfok akkor sem.

Nem a GPU hőingadozása itt a gond hanem a folyamatos VRM terhelés, az hamarabb fogja megadni magát.

Arról meg ne is beszéljünk hogy játékosoknál napi 2-3 hőingás ha van amíg szünetelnek, egyébként meg az élettartama alatt 90%-ban 30-40 fok között mozog. Igénybevétel is átlagosan napi 2-3 óra a 24 el szemben.

(#25003) Plasticbomb válasza Lacccca87 (#25002) üzenetére


Plasticbomb
addikt

"2-3 hőingás" percenként.

VRM terhelés. Amikor a 600Wra tervezett VRM 150Won jár (VEGA64), na az nem terhelés. 480on ez 80W.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#25004) Remus389 válasza Lacccca87 (#25002) üzenetére


Remus389
veterán

Az igazság valahol félúton van, énszerintem egy 1-1,5 éves bányászkarit nyugodtan meg lehet venni, ha van még rá 1,5-2 év gari.

Egy kis zsírspray a ventijébe, és mehet a buli.

Persze ha jóáron adja.

Reálisan lehet hogy lesznek ilyen Vega 56, Vega 64-esek az aprókban mondjuk jövő ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25005) fogtunder válasza Lacccca87 (#25002) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Tiszta szerencse, hogy te tudsz objektív lenni. Valóban, a VRM kapja, de megfelelő hűtés mellett a lapkák nem nagyon fognak meghalni, max az ólommentes BGA forrasztás szakad fel az alulméretezett ventiprofilok miatt, ezt pedig a hőingástól van. De itt jön újra képbe, amit mondtam, garis kártyát kell venni, meg lehetőleg nem túl öreget.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25006) smc válasza Remus389 (#25004) üzenetére


smc
addikt

Az egész témához csak annyit, hogy akkor van igazi cumi, ha megveszünk egy használt kártyát most bőven garival és miner felárral, ami legyen mondjuk 110 egy 8 gigás rx-ért, és ez a kártya egy hónap után behal, gariztatni kell, de a kisker nem fogja cserélni, hanem visszafizeti a számlán szereplő árat, ami lehet, hogy csak 80.
És akkor ott állunk -30-cal a zsebben és kártya nélkül.

Ez persze csak egy forgatókönyv, ami akár meg is eshet a jelenlegi helyzetben. És ez a kártya lehet akár miner, akár gamer is, teljesen mindegy.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#25007) fogtunder válasza smc (#25006) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Most igen, de a nyári VGA hiány se tartott örökké. Folyamatosan nő a nehézség, lehet jön az ETHASH ASIC gép, a jelenlegi hardverrel csak limitált ideig lesz profitábilis bányászni, aztán akkor lesz megint kártya. Én most amúgy nem vennék VGA-t, ha nem muszáj.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25008) Remus389 válasza fogtunder (#25007) üzenetére


Remus389
veterán

Én részemről kihúzom az RX 470 8Gb-al idén, kicsit tunningolom amikor szükséges.

Szerencsére az én szemem nem nagyon veszi észre ha épp 50 vagy 40 fps-el megy, folyamatosnak érzékelem. Amúgy is főleg főleg WOT-ozok, még a Wolfenstein Collossus-t akarom kitolni, szóval elvagyok ezzel. Azok meg 60 fps-el mennek. Nem játszom már sokat, kezdek kinőni belőle.

Vega vagy Navi lesz a leváltó. :) Nvidia nem lesz.

Az alaplapombe meg mennek 6 magos Xeon procik (Gulftown), kb 8-15 ezerért már van ebay-en. Az majd kihajtja az eggyel erősebb videókártyát. Szóval CPU és GPU oldalon is tudok még fejleszteni szerencsére, pont most jönnek divatba a hatmagosok, fillérekért rakok bele. :)) DDR3 Ram is fillérekért van. Jó helyen vagyok gépügyben.

Szerintem 1 év múlva már normalizálódni fog a helyzet VGA fronton.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25009) fogtunder válasza Remus389 (#25008) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én miután nem kapcsoltam be másfél hónapig a gaming PC-t, inkább eladtam 50K haszonnal a 1060 Strixet, van 6 VGA-m így is, pár hónap és válogathatok, melyiket szerelem be a helyére.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25010) Remus389 válasza fogtunder (#25009) üzenetére


Remus389
veterán

Én nem adom el, jó áron vettem még 1 éve 73 ezerért az rx 470-est, de ez 8 gigás és jó hűtésű.

WOT-ozni naponta WOT-ozok szóval kell az ereje. Leduplázom a tankokat legalább. Egy kis stressz mentesítő nekem.

Bányászol? Hogy 6 VGA-d van? Különben az én fejemben is megfordult, mert az RX 470 a legjobb bányászkari, szóval hogy mikor nem vagyok otthon bányásszon, de letettem róla, azért a pár fillérért minek. Én egyébként a munkában hiszek, onnan kell pénzt szerezni

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25011) fogtunder válasza Remus389 (#25010) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én 72-ért vettem a GTX970-et, amit gariban cserélték egy 1060-ra ősszel, de nincs időm játszani, ha van, akkor Switchen tolom a dolgokat, bányászni az asztali géppel meg nem akartam, úgyhogy jó volt ez így.

És igen, még tavaly építettünk egy haverommal két gépet, így van 3-3 1060 és RX570. Így legalább egy-két kártyával kevesebbet kell majd eladni.

Van nekem is rendes melóm, erre inkább hobbiként nézek, csak remélem lesz belőle pénzem is. Amúgy az egy elég erős tévhit, hogy ezzel nem kell dolgozni, rengeteg utána járást és probléma megoldást igényel.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25012) S. Szabi válasza fogtunder (#24997) üzenetére


S. Szabi
őstag

Közben találtam ebay-en egy RX 580 Sapphire Nitro+ 4GB-os verziót (11265-07-20G), tavaly augusztusi, azt írja ritkán volt használva, gyakorlatilag por mentes, eredeti számláját küldi mellé, szóval le is csaptam rá. Inkább ez, mint az Asus, ennek jobb a hűtője ahogy visszaolvastam, meg elég lesz a 4GB-os is, a CPU miatt is kíváncsi leszek így mit tud egyáltalán, lehet jövő hónapban vehetek új procit is... :)

[ Szerkesztve ]

(#25013) Remus389 válasza S. Szabi (#25012) üzenetére


Remus389
veterán

Vadonatúj CPU-d van, szerintem elég lesz hozzá.

Esetleg megtunningolod egy kicsit. Én is 4 magossal használok Polarist és tök jó.

Szerintem nem indokolt a 6 magos processzor még, ezért is várok vele jővőre talán már jól jöhet, addig meg ne zabálja az áramot. :)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25014) fogtunder válasza S. Szabi (#25012) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Az RX580 Strixen lévő hűtés szerintem jobb, mint a Sapphire, de a többi kártyára tényleg nem rakott túl jó hűtést az ASUS, azok helyett Nitro+ bármikor.
FullHD-re még egy darabig elég lesz a 4GB, én nem nagyon használtam ki a 6-ot a a 1060-on.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25015) S. Szabi válasza fogtunder (#25014) üzenetére


S. Szabi
őstag

Hát ugye most nem az a helyzet, hogy annyira válogatni lehetne, a legtöbb amit normálisabb áron adnak a gagyibb hűtésűek.

Szívesebben vettem volna msi Gaming X kártyát, de 500€ enyhén sok érte. Ez a Sapphire így 350€ volt, és inkább ez, mint a korábban linklet gagyibb hűtőjű Asus DUAL 325-ért.

(#25016) füles_ válasza S. Szabi (#25015) üzenetére


füles_
őstag

Az 500-as szériában a Nitro+ már simán van olyan jó, mint az MSI Gaming, ha nem jobb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25017) fogtunder válasza S. Szabi (#25015) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nagyon jó a Nitro hűtése is, de az a 3 ventis Strix nálam mindent ver, amit eddig láttam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#25018) #45185024 válasza S. Szabi (#25015) üzenetére


#45185024
törölt tag

Április 18.-ig várhattál volna, de ha már megrendelted ne kritizáljuk amit választottál hisz végleges ;)

(#25019) S. Szabi válasza #45185024 (#25018) üzenetére


S. Szabi
őstag

Mi lesz április 18-án? Azon kívül, hogy tavaly akkor jelent meg az RX 500 széria, nem találtam semmit. Amúgy meg nem lehet mindig várni, abból nem lesz semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#25024) haiiro_o


haiiro_o
tag

Sziasztok.
Sapphire rx480 nitro+ OC 8gb kártyámat szeretném alulfeszelni kicsit, mert úgysem használom ki.. Ezt MSI afterburner és hasonló profik nélkül is megtudom oldani, vagy csak azokkal lehet?
Köszi.

(#25025) turistakolbi válasza haiiro_o (#25024) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Ott van a videókártya driver.... Wattmanon belül, mindent meg tudsz csinálni.
Ha meg nem használod saját magát alulfeszeli.. nem fogyaszt semmit :)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#25026) #45185024 válasza haiiro_o (#25024) üzenetére


#45185024
törölt tag

Egyszerűen leviszed a feszültségét, ami GPU minőségétől függően fog sikerülni. Minél kisebb a szivárgás annál többet fogsz csökkenteni, ez jól jöhet a kártya húzásához vagy amihez neked kell a fogyasztás csökkentéséhez. Utána futtass valami combosabb játékot vagy tesztet (firestrike1,1) hogy lásd bírja-e ezen a feszültségen, ha bírja mehetsz lejjebb is.. Ha nagyon watt fetisiszta vagy akkor akár a GPU frekijét is downgradelheted
Ami fontos hogy AB-t ne használd wattmannal együtt soha.

[ Szerkesztve ]

(#25027) haiiro_o válasza #45185024 (#25026) üzenetére


haiiro_o
tag

Megpróbálom majd. Köszi.

(#25028) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

A bányászat, marad..Venezuela olajfedezetű kryptovalutát adott ki

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#25029) CirrMee válasza Kolbi_30 (#25028) üzenetére


CirrMee
addikt

Sztán' a bányászatért járó 1-2 hordónyi olajat majd utalják a 'zinternyeten, vagy mi a gyösz lesz ott? :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#25030) Kolbi_30 válasza CirrMee (#25029) üzenetére


Kolbi_30
őstag

1 barell olaj most 69 dollár. 1 coin most ennyit er.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#25031) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Ma megérkezett a használt Sapphire RX 580 4GB Nitro+ :)

Alapból ugye a procim csak x8 PCIe-t támogat és mellé jött egy kis driver probléma is, ennek ellenére nem bántam meg, még nem 100%-osan is a teljesítménye ahogy kipróbálgattam (DiRT3 kifogástalan, tudom nem mai, de én bírom nagyon, 1440p, minden maxon fix 60 FPS, Metro Last Light Redux is jól megy, Crysis 2 is), nekem elég lesz. Aztán később, esetleg új proci, és rendes driver, ha az AMD vagy az msi addig nem javít valamit, ennél csak jobb lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#25032) Remus389 válasza S. Szabi (#25031) üzenetére


Remus389
veterán

A lényeg hogy elégedett vagy vele.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25033) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Tisztelt szakértő urak! :D
Adott egy gép ( i5-6400, 16GB RAM, XFX Radeon RX 580 GTS Black Edition 8GB), ami mostanában gyakran nyom egy-egy újraindulást.
Memtest86 szerint a ramok rendben vannak.
Letöltöttem a furmark és a Heaven bencmark 4.0 alkalmazásokat, azok is szépen futnak, egészen addig, amíg nem kapcsolom be rajtuk az Anti-Aliasing opciót. Ha így indítom a benchmarkot, már jön is a fekete képernyő/restart.
Ilyenkor mi van? Ledobta a láncot a vga, vagy valami más oka lehet?

ui. AA nélkül futtatva a tesztet, maximum 89fokos a GPU.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25034) Tarill


Tarill
őstag

Azta ez az új driver odavág, +30% ot javult az 580-am, wot benchmark progival mérve :Y

Mást még nem néztem de kezdetnek nem rossz :D

[ Szerkesztve ]

(#25035) zsizsef válasza Tarill (#25034) üzenetére


zsizsef
senior tag

Én alulfeszelve használok egy rx470-et. Egyenletesebb és alacsonyabb feszültségértéket ír a gpu-z a 18.2.3 meghajtóval.

(#25036) Tutu7030 válasza Tutu7030 (#25033) üzenetére


Tutu7030
veterán

Lehet, hogy a kártyával van valami. Kiszedtem a gépből, és most az igp-vel nem indult még újra, pedig a 4X MSAA is be van kapcsolva (igaz, 110-120fps helyett a hd 530 csak 6fps-t tud átlagban). :W

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25037) füles_ válasza Tutu7030 (#25033) üzenetére


füles_
őstag

Hali!
Milyen drivert használsz? Normál használat közben hány fokos a GPU?

[ Szerkesztve ]

(#25038) Tutu7030 válasza füles_ (#25037) üzenetére


Tutu7030
veterán

Kipróbáltam a legutóbbi stabil amd driverrel és a legújabb beta driverrel is. Alaphelyzetben (ha nem megy a venti) akkor olyan 45-50 fokos volt, ha jól emlékszem. Már kivettem a kártyát, meg az amd drivert is töröltem.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25039) Csupingo válasza Tutu7030 (#25038) üzenetére


Csupingo
veterán

Tápegység nem betegeskedhet?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#25040) Tutu7030 válasza Csupingo (#25039) üzenetére


Tutu7030
veterán

Soha se mond, hogy soha, de a vga-val együtt vettem novemberben (750W-os chieftec).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25041) füles_ válasza Tutu7030 (#25038) üzenetére


füles_
őstag

És ha feltennél egy Adrenalin előtti drivert? Most így kapásból nem tudom melyik a legstabilabb, már lassan egy éve nincs meg az RX-em.

(#25042) Tutu7030 válasza füles_ (#25041) üzenetére


Tutu7030
veterán

Volt rajta. Pont ezért kezdtem frissítgetni.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25043) Tarill


Tarill
őstag

sőt még ahogy nézem nagy fehér weboldalakon a villódzás is megszűnt ezzel a driverrel :)

(#25044) Tutu7030 válasza füles_ (#25041) üzenetére


Tutu7030
veterán

Átraktam a gépembe a vga-t (win10 helyett ubuntu 16.04, semmi extra driver), 3 ablakban is futtatom a gpu stressz tesztet (meg elindítottam a steames játékot is, minden képi beállítást maximumra kapcsolva), de eddig semmi különös. A hőfok is maximum 88fok (a képen az alsó temp1: 87C éppen).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#25045) tooolz


tooolz
tag

Hello M.kinek.. Lenne itt 1 sapphire rx 580 8 gb oc ami max terhelésen 76-79 c ketyeg ami nem is gond csak sajnos a meleg levegőt tolja fel a cpu ra =hűtőbordákra=.. újrapasztázás a gpu n segíthet a csökkentésében minőségibb pasztával mint a gyári.. pl Noctua NT-H1
esetleg v ki probálta már..
köszönöm.. :R

(#25046) CirrMee válasza tooolz (#25045) üzenetére


CirrMee
addikt

A fizika törvényeit akarod kijátszani, vagy hogyan gondolod? Olyan pasztát még nem találtak fel, ami megszünteti egy fogyasztó hőtermelését. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#25047) tooolz válasza CirrMee (#25046) üzenetére


tooolz
tag

elég lenne picit lejjebb szorítani.. persze ha v ki próbálta és érdemes megbontani jelentősebb csökkenés elérése a cél.. régebbi vga knál nekem ez már bejött 7-13c ha jol emlékszem asus r9 280 x esetében..
rx 580 még nem bontottam..

[ Szerkesztve ]

(#25048) BullKoxa válasza tooolz (#25047) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én elsőnek próbálnék húzni a csavaron kicsit . Lehet az is segítene valamit .De ha jól tudom a Sapphire-n nincs is matrica a csavaron .

[ Szerkesztve ]

(#25049) tooolz válasza BullKoxa (#25048) üzenetére


tooolz
tag

thx... igy van nincs matrica..viszont szerelőbarát nagyon..külön ventiket is lehet cserélni ill kompl hátsó "platnit"
pár perc alatt szét lehet repíteni.. csak kíváncsi lennék érdemes e bontani..úgy gondolom a gyári pasztázástól jobb lehet 1 minőségibb paszta..nem tudom
..vártam volna 1 kollégára aki esetleg kipróbálta már..

[ Szerkesztve ]

(#25050) CirrMee válasza tooolz (#25047) üzenetére


CirrMee
addikt

csak sajnos a meleg levegőt tolja fel a cpu ra

Akkor ideje ledönteni, melyiket akartad: a procira szórt hőforrással kezdeni valamit, vagy csak az zavar, hogy "magas" a gpu szenzor által mért adat.

Attól, hogy a hűtést hatékonyabbá teszed, a GPU nem fog kevesebb hőt termelni. Gondolom ismét azzal állok szemben, hogy a júzer nincs tisztában a hűtéssel kapcsolatos fogalmakkal. Ha van egy 120W fogyasztású kártyád, aminél a GPU üzemi hőmérsékletét leviszed vízzel mondjuk 80°C fokról 40°C fokra, az nem azt jelenti, hogy megfelezed a kártya fogyasztását 60W -ra, mert nem hőmennyiséget mértél. Ha viszont a fogyasztást nem redukálod, a procira a példánál maradva nem fog kevesebb hő odakerülni, max több. :)
A hőmérsékletet a GPU -ban található szenzor méri, amit meg a procira tol, az meg a hűtőrendszerről kerül oda, arról nincs mérési adatod, de nem hőmennyiségről szólnak ezek az adatok. Viszont ha sikerül hatékonyabbá tenni a hűtést, azzal max több hő kerül a procihoz, nem kevesebb, mert hatékonyabbá vált a hűtés. :)

Ha az lett volna a kérdés, hogy miként lehet hőfok csökkenést előidézni a GPU -n, akkor arra jó válasz a pasztázás, vagy a hűtővel babrálás. Ahhoz, hogy a CPU -hoz kevesebb hő kerüljön, vagy a kártya fogyasztásával, vagy a cseréjével kell operálni, vagy a ház szellőzésével kell valamit kezdeni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.