Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41251) grizlisandor válasza paprobert (#41250) üzenetére


grizlisandor
addikt

+50% áramfelvételi korlát javítána savior RX 570-én, jól gondolom?

(#41252) inf3rno válasza BoneDragon (#41249) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A flickering lehet monitortól is. Pl Acer, AOC, stb. olcsó paneles típusainál elég gyakori. Azoknál olyan hax volt, hogy levették 144Hz-ről 143-ra vagy valami ilyesmi rémlik. Ha freesync és magas frekvencián megy, akkor próbáld meg eggyel lentebbivel, pl 144 helyet 120-al, azt egyszerűbb kibűvészkedni az OS-ből, és azzal is kiderül, hogy működik e. A flickering amúgy nem "kép ugrálás", legalábbis amit én láttam, ott bevillantak ilyen szürke négyzetek meg vonalak meg hasonlók [link]. Lehet kevered valamivel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41253) Out válasza BoneDragon (#41249) üzenetére


Out
addikt

Kapcsold be a Virtuális szuper felbontást, az nálam segített Rx580 és 144Hz monitornál.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#41254) BoneDragon válasza inf3rno (#41252) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nem ilyen valóban, hanem fekete lesz kb 0.1mp-re a kép és akármilyen programot használok, előjön. majdnem 200-ért vettem 2 éve a monitort nem hiszem, hogy az lenne a probléma. Előző AMD kártyám is ezt csinálta, nvidia nem.
Megpróbálom amit tanácsoltatok, te és (#41253) Out :R

[ Szerkesztve ]

(#41255) bot1978


bot1978
senior tag

580-nál az idle 300MHz-et lehet valahogy kényszeríteni???

Azt figyeltem meg, hogy ha szabálytalanul áll le alkalmazás, akkor nem megy vissza 300/300-ra a VGA, pedig nem fut egy modul sem a háttérben.

Most még feltűnik, mert meghallom, ha beindul a venti, de blokkal már nem tűnne fel. Sajnos határon egy csomó olyan hiba lehet, ami nem tűnik fel, mert nem omlik össze tőle a gép. Alulfeszeléssel meg kvázi határon van.

(#41256) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Szeretnék sajnos én is ismételten, de csatlakozni BoneDragon fórumtárshoz.
Fekete képernyőt kapok sokszor a játékokban.
Gépem az adatlapomon. Már tápot is cseréltem, hátha öreg volt az FSP-m, de azóta is előjön bármelyik driverrel a hiba különböző játékokban.
Kipróbáltam én is ezt a Virtuális szuperfelbontást bekapcsolni, de semmit nem segített.
Hova forduljak? Mit csináljak még, hogy tudjam használni a gépem? Jelenleg 2 hónapja mióta lecseréltem a GTX1050Ti-m egy RX580-ra azóta nem tudok játszani.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#41257) BoneDragon válasza pecccccccca (#41256) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nekem játékokban nincs hiba, csak desktopon. Viszont most úgy néz ki megjavult a virtuális felbontástól. :Y
Én vram hibára gyanakszom, de a profik majd megmondják. :R

[ Szerkesztve ]

(#41258) TIT válasza pecccccccca (#41256) üzenetére


TIT
veterán

Akkor inkább gariztasd vagy a rammal lehet vacakolni.

(#41259) pecccccccca válasza TIT (#41258) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Az lesz.
Egyszer már elindítottam a gari menetét csak leállíttattam, mert a táp cserével kis ideig rendben volt. Most megint kezdi.
Akkor visszaküldöm. :(((
Ram alatt a vRam-ot értetted?
Esetleg azzal matekoljak valamit? Mert akkor még azt megoróbálom.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#41260) Mr.Franczy válasza pecccccccca (#41259) üzenetére


Mr.Franczy
aktív tag

Szerintem ne taknyolj vele, ha garanciális, akkor kár a gőzért! Persze, ez csak egyéni vélemény.

Gazember

(#41261) TIT válasza pecccccccca (#41259) üzenetére


TIT
veterán

Igen asszem a vramot húzta,de logikátlan,hogy attól jó lesz,inkább küld vissza,milyen márka?
Nekem a 7790 blackscreenezett játékok alatt,majdnem kivágtam az ablakon,aztán gari,de az köztudottan egy hulladék volt.

[ Szerkesztve ]

(#41262) pecccccccca válasza TIT (#41261) üzenetére


pecccccccca
senior tag

XFX RX580 GTS XXX 8GB. Két hónapos alzás vásárlás.

Humorban nincs helye tréfának!

(#41263) TIT válasza pecccccccca (#41262) üzenetére


TIT
veterán

Inkább vegyél helyette Saphit,azzal nem lesz gond,nekem is pulse van és semmi baja.

(#41264) paprobert válasza pecccccccca (#41262) üzenetére


paprobert
senior tag

Lehet driver + OS gond is, sőt.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41265) bot1978 válasza pecccccccca (#41259) üzenetére


bot1978
senior tag

Egy másodpercre lesz fekete aztán visszajön? Többféle hibát kevertek szerintem. Amikor fekete lesz a kép 1 másodpercre játék alatt majd visszajön az nem hardverhiba, hanem túlmelegedés asszem a a VRAM-nak van olyankor melege. Persze lehet hibás összeszerelés miatt is a túlmelegedés maga, valahol elmászott a gap pad pölö és akkor hardverhibának vehetjük, mert a szétszerelés garvesztő, de ha jól van összerakva a VGA csak szar a házad, akkor szoftveresen gyógyítható, ha leveszed a VRAM feszét 950mV-ról 900-ra és hűvösebbre hangolod a kártyát. Van aki a power limitet is feljebb teszi, hogy véletlenül se kavarhasson be. Szóval ventiket pörgetni mint állat és ha lehet a GPU-t is alulfeszelni és jó lesz az. Én a ház oldalát sem tenném fel a helyedben, amíg tesztelem.
Ha meg fekete marad a kép és beakad a hang is akkor meg összeomlott a géped teljesen, ami lehet akár rendszermemória miatt is meg még másik száz okból, az sem biztos, hogy VGA.

(#41266) TIT válasza pecccccccca (#41262) üzenetére


TIT
veterán

Alaplapi bios a legfrissebb?

(#41267) inf3rno válasza BoneDragon (#41257) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem értem miért csak gyanakszol rá. Van vagy ezer program, amivel lehet tesztelni, csak használni kell a google-t. Vagy a sebességével van a gond, nem a helyességével?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41268) inf3rno válasza TIT (#41263) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is. Azért voltak furcsaságok, pl egyszer előfordult, hogy filmnézés közben kilépett fullscreen-ből, de az inkább a Windows hülyeségének tűnt. Ezen kívül még nem ad képet valamelyik kimeneten, de én már vissza nem küldöm emiatt. Még ami zavaró, hogy indulásnál hirtelen felpörög a venti, aztán amikor előjön a bejelentkezés ablak, akkor meg annyira hirtelen áll le, hogy olyan hangot hallok, mintha belerúgtak volna a gépbe. Levettem már az indításnál maxra járatást alaplapon, az egy picit segített, de még mindig ilyen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41269) inf3rno válasza BoneDragon (#41254) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja a flickerre nem válaszoltam. Az szó szerint felvillanást jelent. Szóval a te esetedre is jó ez a megnevezés, ha tényleg ilyen rövid ideig villanik be a fekete. Ha igaz, amit bot1978 ír, akkor 120Hz-el is működhet, mert azzal sem terheled annyira. Persze alul is lehet feszelni meg felnyomni a ventilátort. Illetve még olvastam olyat, hogy hibás tápegységnél is előfordulhat. [link] Jó tudni, engem még nem érintett, de akkor ezek után nem csak a monitorra gyanakszom majd.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41270) TIT válasza inf3rno (#41268) üzenetére


TIT
veterán

A 260X-el is volt olyan,hogy filmnézés közben megjelent a tálca.
Amikor a win betölt van egy furi hangja,mintha behúzna.

(#41271) pecccccccca


pecccccccca
senior tag

Alaplapi bios-ra rálesek bár 4 hónapos új lap.

-Igen ilyen 1mp-re fekete kép és visszajön rendesen.-
1340mhz és 1050mV mellett 73-75 fok a max amire felmegy a VGA.
Processzor terhelés alatt 55-60 fok.
Nem nagy a házam, de ahhoz mérten azért van benne légmozgás. Elől kettő venti befúj hátul meg felül 1-1 kifele.
nem gondolnám, hogy a kártya VRM-je túlmelegedne.
Elöl az alsó venti telibe fújja a vga-t pont a VRM résznél.
Kicsit szöszölök még vele. Aztán, ha nem szűnik meg a hiba akkor megy vissza gariba.
Köszi mindenkinek ismét.

Humorban nincs helye tréfának!

(#41272) Pkc83 válasza inf3rno (#41269) üzenetére


Pkc83
őstag

Hali!

Nekem pont ugyanezt csinálja az 580-am amit linkeltél de csak
ha tv-re van adva a kép. Játék alatt nem csinálja csak asztalon
meg filmnézés közben. Nekem az szokott segíiteni ha újraindítom
a gépet de van olyan is , hogy kétszer kell aztán abbahagyja.
A megoldásra sajnos még én sem jöttem rá. :F

(#41273) DaFunk1511 válasza ETOM (#41238) üzenetére


DaFunk1511
tag

köszi, én voltam a hibás. :)) Lehet állítani, de csak úgy ha a profilt át állítod alapértelmezettről. (nem xmp, hanem valami D-vel kezdődő, hirtelen nem emlékszem a nevére).
Lehet megpróbálom. Egyenlőre viszi, heti 1x ha csinálja a fekete képernyőt. Majd ha nagyon problémás lesz, állítgatom.

Megnéztem, AF 2667-ig támogatja. De mint tudjuk, ez általában a "hülyebiztos" adat, amit fix hogy stabilan vinnie kell. :F :N

egyébként nem ehhez a kérdéshez kapcsolódva, megérné lecserélni 8gb-os változatra? Teszteket nézegetem, de nem látok egetverő különbséget 1080p-ben.
NFS Heat (kis mókolással :DD nem jól kezelte a proc.magokat/szálakat) high-max beállítások mellett undervolttal max 70fokig megy fel, és 50 a min. fps,de átlagban tartja a 60-at. Más játékok is futnak maximumon ilyen adatokkal. A kérdés, ez a min fps-re hatással lenne, (nem ugrál akkorát) vagy semmi köze a v-ramnak hozzá? :F

(#41274) ETOM válasza DaFunk1511 (#41273) üzenetére


ETOM
addikt

Nincs mit remélem jó lesz! Biztos az a 2666MHz? Az szerintem a régi 1600-s lesz :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#41275) inf3rno válasza TIT (#41270) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"Amikor a win betölt van egy furi hangja,mintha behúzna." - Ja ezt mondom én is.

Igazából nem halok bele, csak nvidiánál semmi ilyet nem tapasztaltam, azért fura. A gép is hangosabb ezzel a kártyával valamivel, de jóval erősebb, mint a 750 Ti volt, úgyhogy belefér. Amúgy is minden energiagazdálkodós dolgot kikapcsoltam, úgyhogy az is lehet azért pörgeti ennyire. Majd kicsit jobban megnézem ezt a ventilátor fordulatszám szabályozást, hátha vissza tudom venni UEFI-ben, ha alacsony terhelésen van. Egyelőre nem foglalkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41276) inf3rno válasza DaFunk1511 (#41273) üzenetére


inf3rno
nagyúr

1080p-re általában elég a 4GB úgy rémlik. Végső esetben vissza tudsz venni a grafikából, ha olyan a játék.

Itt is ezt írják: [link]

@720P: 2GB of VRAM
@1080P: 2GB-6GB of VRAM
@1440P: 4-8GB of VRAM
@4K: 8GB+ VRAM

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41277) bot1978 válasza pecccccccca (#41271) üzenetére


bot1978
senior tag

Akkor az VRAM lesz szerintem, VRAM hangolás, speciális vezérlő, feszültség és ott próbáld ki hogy leveszed a feszét 900mV-ra. Sajnos nem csak a GPU hőmérséklete számít.Teszteléshez nyomd fel a ventiket maxra kézzel aztán kész, ne azt nézegesd, hogy hány fokos a GPU... ha maxon nem jön elő a hiba akkor majd lejjebb veszed, ha maxon is előjön, akkor meg tökmindegy, garizod

(#41278) pecccccccca válasza bot1978 (#41277) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Úgy néz ki a VRAM feszültség volt a probléma. Lekopogom!
Levettem 900mV-ra a vram feszt, GPU 1340mhz és 1020mV-on van most.
Fél óra Warzoneozás alatt egyszer sem volt fekete képernyő.
Remélem marad is így.
Köszi.

Humorban nincs helye tréfának!

(#41279) tasiadam


tasiadam
veterán

Szasztok
Van ez a hulladék AMD MSI RX580-am, ami iszonyatosan idegesítő módom képes elfelejteni a beállított profilt. Memória freki, gpu fekri, hűtésprofil, és mindent. Állandóan be kell állítani, ő persze elfelejti rá 2 nappal, és megint ordít a gép tőle.
Mit tudnék kezdeni vele? Cseréljem le nvidiára, annálk jobb megoldás nincs?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41280) bot1978 válasza pecccccccca (#41278) üzenetére


bot1978
senior tag

Elég genyó hiba. Szívesen.
A Warzone pont simán 100%-ra kitérdeli egyébként az 580 GPU-ját egy jobb procival, szóval az majd a jövőben derül csak ki, hogy a GPU mekkora fesszel tudja stabilan a referencia órajelet, amire belőtted. Fél óra az nem sok, nekem volt olyan alulfeszelés, amiről csak napok után derült ki, hogy nem stabil, addig meg jó volt.
Meg lehet amúgy próbálni gariztatni attól még, hogy most jó, csak a túlmelegedés nem biztos, hogy egy reprodukálható hiba más környezetben. Lehet, hogy egy szerelő deszkán nem melegszik túl és hát nem valószínű, hogy beépítik bármilyen PC házba, ha egyáltalán bevizsgálják. Aztán amiatt másfél-két hónapig VGA nélkül lenni, hogy aztán hülyének nézzenek és visszaküldjenek egy másik szart, hát nemtom. Eldöntöd.

(#41281) varmi2 válasza tasiadam (#41279) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ki van kapcsolva a windows gyors indítás?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41282) Danecay válasza tasiadam (#41279) üzenetére


Danecay
őstag

Ezt mindenkinél csinálja márkától függetlenül, hol gyakoribb, hol ritkább időközönként. Mondjuk az alap, hogy a Windows-ban a gyors rendszerindítás legyen kikapcsolva.

(#41283) pecccccccca válasza bot1978 (#41280) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Játszottam ma több másik játékkal.
BF1, BF5, Overwatch, Destiny 2.
Alig láttam a VGA-t 70 fok felett. BF1-ben ment fel 75 fokra 1700-as venti fordulat mellett. Előtte 2200 rpm mellett is simán felugrott 76-78-ra.
Ez már elég jó, hogy a venti sem visít és úgy éri csak el a 75 fokot.
Overwatch és Destiny 2-ben még a 70 fokot sem érte el. Jellemzően 63-65 fokon volt a vga.
Nem gondoltam, hogy 50mV vram fesz mínusz ennyit jelent. Te voltál az első aki a vram fesz visszavételét javasoltad és be is vált.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#41284) grizlisandor válasza varmi2 (#41281) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ez jó cikk lehet hozzá?

(#41285) varmi2 válasza grizlisandor (#41284) üzenetére


varmi2
nagyúr

igen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41286) tasiadam válasza Danecay (#41282) üzenetére


tasiadam
veterán

Kivan. De benyomtam bios szinten inkabb, nem kinlodtam.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41287) bot1978 válasza pecccccccca (#41283) üzenetére


bot1978
senior tag

Én utálom a szélzajt, szóval amíg léghűtés van a VGA-n addig én fejhallgatózom. Sokat nem vacakoltam emiatt vele. 5 másodpercenként néz rá és 50 fok GPU felett felkapcsol a venti 80%-ra fixen és szevasz.
Hangos, de ha rajtam a fejes nem érdekel, mert nem nagyon hallom a zenétől, ha nincs rajtam akkor meg 40%-os fordulat is zavarna, szóval nekem tökmindegy.
Általában ahogy kilépek valamiből kikapcsol és így, hogy netezés közben visszamegy 300/300-ra a GPU és a VRAM órajel így oké, mert onnan el is ketyeg passzívban, amíg el nem indítok valamit, amihez fejhallgató kell.
A te kártyád amúgy megmarkolnám, leengedném úgy 70cm-re és onnan, egy alulról indított csavart dobással állcsúcson baxnám vele azt a fakkalapot az XFX-nél, aki kitalálta, hogy matricázzák le a csavarfejeket és a szétszerelés önmagában legyen garvesztő, mert pont, hogy szét kéne szedni és amúgy 5 perc alatt javítható lenne, csak egy normális gap padot kéne tenni a VRAM-okra.

(#41288) tasiadam válasza bot1978 (#41287) üzenetére


tasiadam
veterán

Keresek egy kepet, ahol egy 470 xfx-et pasztaztam. Ha rakopott volna egy mosomedve is jobb lett volna. Plusz szerintem az alkohol vagy micsoda elfolyt belole vegig a nyakra. Annyira meleg volt, hogy a gtx960am nagyobb power produkalt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41289) pecccccccca válasza bot1978 (#41287) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szélzaj ide vagy oda.
A VGA 2300 rpm-es ventifordulatára alig kapom fel a fejem. A másik 5 venti kb elnyomja.
Viszont inkább 1700 rpm mint 2300 szóval nekem ez igy teljesen megteszi.
Nem tudom miért vagy ennyire háklis a gyártókra. Alapvetően egy tök csendes kártyáról beszélsz úgy mintha valami 1300-as chopper dübörögne a gépházban. Messze nem igy van.
Mondom, még mindig hangosabb a 4 házventi meg a prociventi szélzaja mint a vga 2000 rpm-en.

Humorban nincs helye tréfának!

(#41290) tasiadam


tasiadam
veterán

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41291) tasiadam válasza pecccccccca (#41289) üzenetére


tasiadam
veterán

Jezusommi van nalatok. P12 silent huti a tapom, 2 noctua redux 700 a haz elejeben 55fok alatt 40%on, folotte 100%, vga 17% 55fok alatt, efolott 80nal 80%. Hatul egy silent modban CM gyar hazhuto, nem kicsi airflowal. Win10 alatt szerintem 10db a gep. 55fok folott kezd hangja lenni, de max 20db. Ha jatszom az undoritoan szar msi armor hutes ordobal.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41292) ETOM válasza tasiadam (#41286) üzenetére


ETOM
addikt

Ezt mivel csináltad? Nálam is felejt az adrenalin sajnos.

(#41293) pecccccccca válasza tasiadam (#41291) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Hogy, hogy mi van?
Nem fogok 3-5 ezreket költeni ventikre, ha amugy is van a házban. Egy ventim volt régebbről meg vettem egy Arctic P12 PWM-et bele. A két gyári venti ami a házban volt tökéletesen ellátja a feladatát. Minek cseréljem? 5dB miatt?
Igen. Így nem néma a gép, de nem is hangos. Teljesen megfelel.

Humorban nincs helye tréfának!

(#41294) tasiadam válasza ETOM (#41292) üzenetére


tasiadam
veterán

Osszeirom neked hetfon, ha a gepemnel leszek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41295) tasiadam válasza pecccccccca (#41293) üzenetére


tasiadam
veterán

Ha teszel 3-4 darab f12 silentet max fordulaton, es a cpu hutod is 12-es, nem fog csodbe verni az biztos, de halk lesz.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41296) bot1978 válasza tasiadam (#41290) üzenetére


bot1978
senior tag

WTF na ne oltsál, hogy ez a lekvár ez gyári cucc rajta, mi a rák ez? De miért nem tudtok valami tök átlag német, fehér, kerámia alapú elektromosan nem vezető pasztát rákenni vékonyan azt kész. Soha többet nem kell hozzányúlni. Ezek a csodapaszták Istenem, de hogy folyt ennyi mellé? Vagy ez valami 1 mm-es pad volt? A hülyéje rátett valami padot a GPU-ra paszta helyett és az olvadt így szét? :DDD Ilyeneket ne mutassál. Ezeket nem akarom látni.

(#41297) tasiadam válasza bot1978 (#41296) üzenetére


tasiadam
veterán

Ez a gyari volt 😂😂

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41298) ETOM válasza tasiadam (#41294) üzenetére


ETOM
addikt

Köszi! Várom :R

[ Szerkesztve ]

(#41299) BoneDragon válasza BoneDragon (#41257) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ugye eltünt a villodzás, de most elinditottam a wallpaper engine-t és megint villódzik. Vajon mitől lehet... hm

(#41300) inf3rno válasza tasiadam (#41288) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom hogy csináltad. Én csak egy átlót húzok vastagabban vagy vékonyan egy X-et rakok rá, aztán kész. Elvileg az X-el lehet a legjobb eredményt elérni, de 1-2 fok csak a különbség. Ha túl keveset raksz rá, egyedül azzal lehet elcseszni. Volt nekem is, hogy szétvált a paszta, és megpróbáltam valahogy összekeverni sikertelenül, de mióta MX-2-re váltottam, azóta soha nem fordult elő ilyesmi. Reklám helye. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.