Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) grizlisandor válasza koszos91 (#40996) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szia!

AMD GPU Undervolt / Overclock Tuning TUTORIAL [WattMan] by RP's Lair(katt)youtubealert alapján, ment a +50% áramfelvételi korlát és fokoztosan csökkentettem az utolsó state-et(mikor már azonos szinre csökkent, mint az előző state, akkor azt is beállítottam az utolsó state-el egyforma beállításra). Lementem 1050mV-ig, utána belőttem a sorba mindet.

Volt egy próba(katt), ahol 1400Mhz + 1150mV, de a max 85 Celziust látva, nem kell ez nekem, csak egy kis csöndesítést szeretnék. :B

(#41002) U.Orsi válasza Gyuri27 (#40978) üzenetére


U.Orsi
tag

Hali. Beraktam egy Zalman valami 92mm-es ventit hátra. kb semmit nem változott a dolog. 80 fok sstabilan jelen van. na jó egy kicsit jobb 1-2-3 fokkal. :R Még elől majd a kábeleket elhuzogatom a levegő útjából. Tényleg valahogy jól kéne uv.ni :R

(#41003) CirrMee válasza U.Orsi (#41002) üzenetére


CirrMee
addikt

Kábeleket első körben rendezd el normálisan, ha van hely a "hátsó" oldallapnál, akkor ott oldd meg, és oda csévéld a felesleget. Merevlemezt ha lehet, dobd egy szinttel lejjebb, hogy minél kevésbé legyen útban az alsó venti előtt.
Második lépésként oldallapod vedd le (esetleg oldalra fektesd a gépet még), és úgy tesztelj. Ha az elsőnél rendeződik, akkor egyértelmű, ha a másodiknál javul lényegesen, akkor ennyit tud ez a gépház.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41004) Pepe78


Pepe78
senior tag

Pár nap tesztelgetés után nálam a következő adatokat produkálja az XFX RX 480 GTR BE

A fesz az gyárilag 1,123-1,131 között váltakozik.
Gyárilag 1338 / 2000mhz
1375 / 2200 mhz -> így használom a gyári feszültségen.
max 52% fordulaton ->> 61-63 fokos a GPU.
A VRM-re két hőfokot látok. Az egyik 58-59 a másik 33-35 fokos.

A kártya pár napja került hozzám még gyári pasztával. Tettem rá újat , de sokat azért nem hozott.

(#41005) Gyuri27 válasza grizlisandor (#40992) üzenetére


Gyuri27
félisten


[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#41006) U.Orsi válasza CirrMee (#41003) üzenetére


U.Orsi
tag

Nos levettem az oldallapot és 70fokos csak a kártya max terhelésen!!! ultra high beállításokkal odysseyben ahol eddig 83 volt. :R De nem lehet oldal nélkül a gép :N

(#41007) Speed® válasza U.Orsi (#41006) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez esetben házcsere vagy nem nézed a hőmérsékleteket és/vagy zajvédő fülessel használod.
End of thread.

(#41008) Gyuri27 válasza U.Orsi (#41006) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azaz ahogy mondtuk. Valamiért nem jó a ház szellőzése.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41009) CirrMee válasza U.Orsi (#41006) üzenetére


CirrMee
addikt

Akkor sajna ennyit ér a házad. A jövőben keress valami normálisnak mondható, lehetőleg alsó tápos gépházat - de kábelezésre azért figyelj ott is.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41010) tesz-vesz123 válasza TIT (#40993) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Azért a 72-74 fok még messze van a 80-tól. Én nem állítgatom, hogy aztán mindenféle baja legyen mint itt a fórum nagy részének...

Driver fent Adrenalinnal és kész. Nincs abszolút semmi problémám vele így.

(#41011) Steve0804


Steve0804
kezdő

Sziasztok!

Van egy asztali gép:
Alaplap:ASROCK 880GM-LE FX
Processzor: AMD FX-6300 3.5 GHz, Black Edition
Ram: 8GB

Milyen videokártyát vegyek hozzá, ami kompatibilis, illeszkedik az alaplapba, kihajtja rendesen a processzor és a mai játékokat elviszi?

Melyek ezek, illetve mi az ami a max és többet már a processzor miatt nem érdemes? 8gb-os rx 570-et még elbír?

Köszönöm előre is!

(#41012) TIT válasza tesz-vesz123 (#41010) üzenetére


TIT
veterán

Nincs az olyan messze,semmi baja nem lesz,nekem sincs,max.visszaáll alapra,csak nem kell nagyon levinni.

(#41013) grizlisandor válasza Gyuri27 (#41005) üzenetére


grizlisandor
addikt

Kicsit jobb hűtéssel rendelkezik a kártyád, ha jól láttam Pulse RX570. :)

Holnap melóban lesz időm utánaolvasni, hogy megéri-e tovább menni UV-val 1050mV-nél, meg hogy is van ez a ventillátorprofilozás. :B

(#41014) varmi2 válasza Steve0804 (#41011) üzenetére


varmi2
nagyúr

Max egy rx 460-560, amit elvisz, de persze ez a kártya erősen kompromisszumos a mai játékoknál. Ha ennél több játékélmény kell, akkor váltani kell platformot sajnos.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41015) Gyuri27 válasza grizlisandor (#41013) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem rossz az itx 570 de azért ez nem a világ legjobb hűtése.
Cm n300 a ház és van venti a vga-ra meg ugye 950mv-n megy.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41016) Steve0804 válasza varmi2 (#41014) üzenetére


Steve0804
kezdő

köszi,
és a gtx 1050 Ti vagy gtx 1060?

(#41017) Speed® válasza Steve0804 (#41016) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerzel egy FX8xx0et (95W variánst!), topflow hűtővel figyelve a VRMre finomhangolod 4G körülre és mehet egy 570/4G. 1050TI gagyi/túlárazott, 1060 meg igazából az 580al párban már nem igazán lesz kitekerve. 570 mellé meg (szvsz) teljesen felesleges a 8GB vRAM.

[ Szerkesztve ]

(#41018) mosquetoo


mosquetoo
tag

Sziasztok,

lenne egy Sapphire Rx580 4gb nitro+ VGA-m és olvastam itt a fórumon meg ajánloták, hogy a feszt be kéne állítani, elég erősen ajánlott.
Találtam is pár témát meg ami itt lett linkelve videó azokat is végignéztem és aszerint jártam el.
A jelenség feszelés elött a kártya kb 80 fok körülire és picit fölé melegedett és kb 160w-t fogyasztott.
Beállítgattam ( lehet nem teljesen jól vagy nemtudom ) a maximum feszt és az elötte lévő 2őt.
Feljebb vettem a ventilátorokat, hogy jobban hűtse a kártyát ha melegedne stb.
Ezek után játék alatt ( Warzone, MW remastered ) a fogyasztás 130W körül mozog, órajel 1411 ami meg is van adva és nem ugrál, fps is vizonylag stabil.
A hőfok jó 15 perc utám felmegy ugyancsak 80 fok körül, viszont a ventikre azt írja, ( msi afterburner+rivatuner) hogy 20-25%-on pörög 75 foknál de én ezt magasabbra állítottam a radeon softverben ???
Lehet valamit russzul csináltam volna ?
Esetleg ötlet valakinek ?

(#41019) U.Orsi


U.Orsi
tag

Üdv. Eljutottam egy jobb szintre. Alulfeszeltem a vgat. 1100ra. és levett oldallal 64 fokos max terhelésen. viszont a ventit én 80%ra állítottam AB-ban. eddig 90%-on tekert és 70 fokos volt. ígyhagyom, de az oldalát most teszem fel. Meglátom mennyire nő meg. max még emelek kicsit a ventin. :DD :R

(#41020) Gyuri27 válasza U.Orsi (#41019) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vga gyári órajeléből visszaveszel 30-40 akár 50MHz-t. Teljesitményben nem buksz sokat.
És mehet 1000mv-re jobb esetben alá is.

mosquetoo: ha 10-t használsz kapard le az aftert mert bekavarodik a wattmannal.
Az órajelet 1411-ről veheted vissza 1180-1170-re és csökkenthetsz még feszt.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#41021) mosquetoo válasza Gyuri27 (#41020) üzenetére


mosquetoo
tag

oké, kiprobálom.
És játék közben, hogy tudom figyelni az adatokat ?

(#41022) Gyuri27 válasza mosquetoo (#41021) üzenetére


Gyuri27
félisten

Adrenalin saját okosságával. Bár az nem minden gaménál müködik.
Használhatsz aftert + rivát de afterben semmihez ne nyúlj mert bekavarhat.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41023) Danecay válasza Danecay (#40777) üzenetére


Danecay
őstag

Végül csak ma került sor a kártya újrapasztázására, túl jó idő volt odakint, hogy ezzel mojoljak idebent. A thermal pad-eket sajnos nem maradtak sértetlenek, ezeken a helyeken is az MX4-es pasztát alkalmaztam. Összességében jól sikerült a dolog mert több mint 10 fokot fogtam vele, 1411MHz-en is 62 fokon ment végig a SP úgy hogy nem is hallottam megváltozni a ventilátor fordulatszámát. Nem tudom mennyit tett hozzá a dolog de nem csak egyszerűen újrapasztáztam hanem fel is políroztam a hűtőborda réz felületét. A VRM-ek thermal pad-jeit is megigazgattam mert elég hanyagul voltak elhelyezve, több esetben volt, hogy a fele sem érintkezett az alkatrésszel ami a lenyomatból jól látszott. Végül az órajelingadozásom is megszűnt amit félsikernek élek meg mert azt továbbra sem értem, hogy 73-74 foknál miért kezdte el visszavenni akár több mint 200MHz-el is.Ahogy nézegettem ezeknél a kártyáknál eleve 75 fok a target temperature, 85 fok pedig a max. temperature, szóval persze vegye vissza 85 foknál de ne 73-nál.
A ventilátor szabályozással is tapasztaltam korábban furcsaságokat, mint ahogy azt hiszem írtam is, olyan mintha nem venné figyelembe a beállított értékeket mert olyan értékre feltolta a venti fordulatszámát ami sehol nem volt neki beállítva, amibe persze bele lehet magyarázni, hogy "önvédelmi mechanizmus" csak sajnos ebből a max közeli fordulatból akkor sem vett vissza ha mondjuk benchmark vagy játék után visszaesett a hőmérséklet 30 fok környéki tartományba, csak akkor ha nyomtam egy alaphelyzetbe állítást vagy betöltöttem egy profilt. Erre majd lehet csinálok egy teljes driver takarítást/újratelepítést.

(#41024) mosquetoo válasza Danecay (#41023) üzenetére


mosquetoo
tag

És az órajelet csak a legutolsónál csökkentsem ?
A többit nem kell ?

(#41025) Mizol29 válasza mosquetoo (#41024) üzenetére


Mizol29
senior tag

Az a kártya szerintem oc állásba van az 1411mhz miatt. 2 bios van a kártyán. Van egy takarékosabb 1340 mhz-el és egy húzott 1411mhz. A bios kapcsolót told át jobbról balra. Persze ezt kikapcsolt gép mellett. Lehet a wattman meg a gpuz még 1411mhz-nek fogja látni, de ebben az esetben csak egy resetet kell nyomni a wattman-ben. Utána ehhez az 1340mhz-es értékhez manuálisan be lehet állítani egy 1050 mv-os feszültséget. Az alatta lévő state-ek feszültségét meg érzésre belövöd.

(#41026) pistabyte válasza Danecay (#41023) üzenetére


pistabyte
tag

Én is le akarom cserélni a nitro kartyamon a thermal padot, de sajnos senki se mondott konkrét tipust. Esetleg te tudod hogy milyen vastagsagu van rajta gyarilag? mert van 0,5mm 1mm 1,5mm es 2mm-es is.

(#41027) pistabyte válasza Danecay (#41023) üzenetére


pistabyte
tag

En js gojdolkoztam hogy nem artana a borda also felületet at csiszolni? hanyas csiszolopapirral csiszoltad at?

(#41028) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Rx570-ból melyik gyártó melyik kártyái azok amik kifejezetten halkan üzemelnek, esetleg félpasszív módot is tudják?

Let the Zone take me if I am.

(#41029) varmi2 válasza kutga (#41028) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mind tudja a fél passzívat. Sapphire pulse, nitro+, msi gaming x, a legjobbak.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41030) Gyuri27 válasza kutga (#41028) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sapphire pulse itx. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#41031) mystogan0926


mystogan0926
újonc

Sziasztok!

Tanács alapján ide is felteszem a kérdésem.
Vásároltam nemrég használtan egy Asus Strix RX 580 8GB T8G verziójú videokártyát.

A srác akitől vettem miután kifizettem, mondott annyit, hogy a kártya szerinte nem kedveli az MSI AfterBurner-t, szóval azt ne használjam hozzá, mert valamiért fullon pörög tőle a venti.

Gondoltam olyan nagy gond nem lehet, miután beszereltem a kártyát első indításoknál néha-néha csak úgy felpörgött a venti 100%-ra magától, Windows betöltéstől is, nem is játékkal vagy stressz teszttel volt kínozva (ekkor még AfterBurner sem volt a gépen).

Miután elkezdtem használni iszonyat hangos volt a kártya, legfrissebb AMD driver volt lent, kézi beállítással viszont lehetetlen volt a ventilátor használatát AMD driverbe levinni 42% alá. A 0% fan mode be volt kapcsolva, de az sem működött (előzőleg 0% fan mode-os kártyám volt, ahhoz képest az, hogy alapból is 42%-on forgott nagyon hangos volt).

DDU-val letöröltem a drivert, majd letöltöttem a kifejezetten ehhez a kártyához ajánlott drivert, hátha, de semmi változás nem történt.

Majd leszedtem az AfterBurner-t, megnézni, hogy ott bele tudok-e nyúlni a ventilátor beállításaiba. Itt sikerült beállítanom, hogy egy bizonyos hőfokig/venti kihasználtságig ne kapcsoljon be a venti (így sikerült elérni a "0% fan mode"-ot), de itt jött a következő probléma.

A ventilátorok nem kapcsolnak be 35% kihasználtság alatt.
3 venti van rajta, 32%-nál kapcsol be a bal oldali, 33%-nál a jobb oldali, 35%-nál pedig a középső, így 35%-nál forog mind a három egyszerre.

Hab a tortán, hogy a vásárlást követő kb. 1-másfél-2 hónap használat után előjött egy coil-whine is, ami elég zavaró.

Van a kártyán garancia, de a coil-whine ugye nem képzi garanciális javítás tárgyát, viszont szerintetek meg lehet oldani a ventilátor problémát, vagy ez egyébként így van rendjén, vagy szerintetek ez már beletartozna a garanciális javításba? Nekem az is megfelelne (persze ha ez a rendellenesség nem természetes, hanem valami miatt van), hogy kézzel megoldanám, és nem kéne garanciáztatni küldeni, de megmondom őszintén örülnék neki, ha el kéne küldenem és felajánlanák, hogy kicserélik a kártyát, így legalább lenne egy új, coil-whine nélküli kártyám...

Konfig:
Alaplap: Asus Rog B450-F Strix
Processzor: Ryzen 5 2600
RAM: 2x8GB HyperX Predator 3000MHz CL15
VGA: Asus Rog Strix RX580 8GB T8G
Táp: Be Quiet! Pure Power 11 500W

Előre is köszönöm a segítséget!

(#41032) paprobert válasza mystogan0926 (#41031) üzenetére


paprobert
senior tag

Frissíts BIOS-t az alaplapodon és a VGA-don is. Az utóbbi tud gyógyír lenni ilyen fura működésre, főleg mert használt a kártya. (bányász, vagy kézzel matatott beállítások lehetnek a rajta lévő BIOS-ban)

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41033) Ellia válasza mystogan0926 (#41031) üzenetére


Ellia
addikt

Coil whine-ra javítás sincs (vagy nem halottam róla), nekem is volt, de jó ideje már nem ciripel. Hogy mitől múlt el nem tudom, de simán vadi új kártyával csinálta.

A windows indításnál a felpörgetés normális, egyfajta ellenőrzés csak.

[ Szerkesztve ]

(#41034) mystogan0926


mystogan0926
újonc

Ha jól olvastam ezt a magas FPS szám idézi elő, de ez biztos hogy így is van?
Mert esetemben RivaTunerrel le van lockolva az FPS 74-re (75 Hz a monitorom, és 75 FPS-nél már van screen tearing, 74-nél még nincs), és LoL-ban semmi ciripelő hang nincs (gondolom nincs is annyira megterhelve a kártya), Apex-be már hallatszódik egy pici, GTA V-be viszont már nagyon hallatszódik, és mind a három játékban ugyanúgy 74 FPS-em van, hisz ennyire van lockolva az egész rendszer. Ráadásul a FreeSync is be van kapcsolva, hallottam, hogy valamelyest ez is segít a problémán, nem mintha egyébként ne hagytam volna bekapcsolva.

(#41035) mystogan0926


mystogan0926
újonc

Tudnátok abban segíteni, hogyan tudom frissíteni a BIOS-om a VGA-n?
A kártya pontos típusa: ASUS ROG STRIX RX580 8GB T8G Edition

Nem nagyon vagyok otthon ebben a témában, elrontani meg nem szeretnék semmit. :)

Próbáltam utánanézni, de hivatalos helyen valahogy nem találok BIOS-t hozzá, Asus oldalán sem, innen-onnan meg ilyen "flash" BIOS-okat látok, amiket talán bányász felhasználatra állítottak be eleve (kevesebb órajel, kevesebb fogyasztás stb.), szóval kicsit el vagyok most tévedve.

(#41036) Speed® válasza mystogan0926 (#41035) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Techpowerup VGA BIOS collection segít általában, ha nem, akkor ASUS support.

(#41037) Mizol29 válasza mystogan0926 (#41035) üzenetére


Mizol29
senior tag

(#41038) mystogan0926 válasza Mizol29 (#41037) üzenetére


mystogan0926
újonc

Oké, megtaláltam, viszont 3 darab is van.
Ahogy megnyitottam a "Details"-t, egy különbséget látok csak.

https://www.techpowerup.com/vgabios/191725/asus-rx580-8192-170301-2
https://www.techpowerup.com/vgabios/192962/asus-rx580-8192-170416
https://www.techpowerup.com/vgabios/196865/asus-rx580-8192-170414

Az első kettő mintha csak sorozatszámban/dátumban térne el, de azoknál Samsung Memory Timings van, viszont a harmadiknál Hynix Memory Timings van.

Melyiket kellene letöltenem?

(#41039) Mizol29 válasza mystogan0926 (#41038) üzenetére


Mizol29
senior tag

GPU-Z-ben nézd meg a kártyádon milyen memória chipek vannak. Azt hiszem ott ki írja.

(#41040) mystogan0926


mystogan0926
újonc

Én sajnos itt nem látom.

(#41041) mystogan0926 válasza mystogan0926 (#41040) üzenetére


mystogan0926
újonc

Jajj GPU-z.... :D Bocsánat, intézkedem!

(#41042) Danecay válasza pistabyte (#41026) üzenetére


Danecay
őstag

Én is csak olvastam, hogy elvileg 0,7-0,8mm van rajta gyárilag de 1mm-esre szokták cserélni. Én viszont még annak nem néztem utána, hogy honnan lehet ilyeneket rendelni. Tudsz esetleg ilyen helyet?
A rézfelület polírozással kapcsolatosa pedig, én nem csiszolópapírral políroztam hanem a köztudatban leginkább Dremel-ként ismert de amúgy nem az multicsiszológép polírozó korongjával és polárpasztával csináltam. Lehet meg lehet próbálni valamilyen nagyon finom 1000+os csiszolópapírral is pl vizesen.

(#41043) Bodz válasza Danecay (#41042) üzenetére


Bodz
nagyúr

1 mm-est érdemes használni. A 0.5 kevés, a kettő közti méretek meg nehezen beszerezhetőek. Pl Arctic kapható itthon is, ára sem vészes.

[ Szerkesztve ]

(#41044) mystogan0926


mystogan0926
újonc

Megcsináltam a BIOS flash-t, DDU-val letöröltem csökkentett módba a GPU drivert, majd a legfrissebbet újra is telepítettem, de a legfrissebb AMD driverbe a ventilátor hangolásnál még mindig nem tudom lentebb húzni 42%-nál a ventilátor kihasználtságot.

MSI AfterBurnerrel meg tudom oldani a fan curve-öt, és a 0% fan mode-ot is, tehát a ventikkel egyébként nincs gondom, de nem tudom, szerintem ez nem normális, hogy a driverbe nem lehet lentebb húzni 42%-nál. Már igaz rég hallottam a régi kártyám, de szerintem jóval halkabb is volt ennél a kártyánál.

Szóval driver reinstallálás, és BIOS frissítés után is ugyan az a helyzet a kártyával. :|

(#41045) Mizol29 válasza mystogan0926 (#41044) üzenetére


Mizol29
senior tag

Na akkor, hogy egy kicsit tisztán láss. Ha az adrenalin-ban manuálisan állítod a fan görbét akkor nem lehet egy bizonyos %-nál lentebb vinni az rpm-et nálad ez 42%. Nálam ez 18%. És ilyenkor nyílván nem megy a zero rpm. Azt kellene megnézni, hogy afterburner nélkül adrenalinban full auto ventivezérléssel mit csinál. A másik meg, hogy arra a görbére kíváncsi lennék amit beállítottál MSI Afterburnerben. Lehet szimplán csak nincs jól beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#41046) mystogan0926 válasza Mizol29 (#41045) üzenetére


mystogan0926
újonc

Az a helyzet, hogy teljesen oké, ha annak a fan curve-nak van egy bizonyos határa, amit nem lehet lentebb húzni, de ez a 42% szerintem nagyon sok.

A második probléma az, hogy ha elhúzom a "Speciális vezérlő" csúszkát az Adrenalin driverbe, akkor eltűnik az a lehetőség, hogy át tudjam állítani a "Nulla RPM" csúszkát, vagyis aktiválni a 0% fan mode-ot. És mivel a speciális vezérlőben nem tudom 42% alá vinni a görbét, így folyamatosan 42%-on pörög a venti.

Azonban ha nem húzom el a csúszkát a Speciális vezérlőnél, tehát ilyenkor még jelen van a "Nulla RPM" csúszka, akkor SEM működik a 0% fan mode!

Ezt mind úgy, hogy az AfterBurner ki van kapcsolva, tehát nem zavar bele semmibe.

AfterBurner-be így néz ki a görbém:

És így tökéletesen működik is, 35% fan speed alatt nem kapcsol be az összes venti (ahogy írtam 32%-nál bal oldali, 33%-nál jobb oldali, 35%-nál pedig már a középső ventilátor is bekapcsol), tehát mondhatni egy manuális 0% fan mode. Így minden rendben is van a ventikkel, engem csak az AMD driverbe tapasztaltak zavarnak, nem tudom ez normális-e, vagy mitől van.

Mert végülis amit nem tudtam AMD driverbe megoldani, azt AfterBurnerbe megoldottam, de a kérdés még mindig bennem van, hogy miért csinálja ezt az AMD driver?

(#41047) Mizol29 válasza mystogan0926 (#41046) üzenetére


Mizol29
senior tag

Ja, ha csak ennyi a probléma akkor ezzel nem lehet mit kezdeni. Mondjuk azt nem értem ha full auto a venti vezérlés az adrenalinban akkor miért nem megy a zero rpm. A manuális vezérlés meg olyan amilyen, hogy miért azt csak a fejlesztők tudják vagy még ők sem. 42% szerinted sok, de másoknál is vannak ilyen számok. A lényeg, ha Afterburner-ben most jól működik a vezérlés akkor tovább nem érdemes ezzel foglalkozni. Ne akard megérteni az Adrenalin szoftver működését. :)

(#41048) HSM válasza mystogan0926 (#41046) üzenetére


HSM
félisten

Minden ventilátornak megvan, milyen vezérlésen tud elindulni. A Nitro 580-am pl. 12%-on. Ezzel nem tud a driver mit kezdeni.

(#41049) Lujo416


Lujo416
tag

Sziasztok
XFX RX580 8gb xxx új kártya furcsa búgó, mély hangot ad ki játék közben.
Ez mitől lehet? használjam így vagy cseréltessem ki?

(#41050) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Sapphire RX590 SE kártyám, amivel nagyon meg vagyok elégedve!
De hajt a kíváncsiság, hogy lehetne a legtöbbet kihozni belőle!
Tudtok egy jól bevált beállítást?
Ne fogyasszon annyit, ne termeljen annyi hőt, de mégis kevés FPS vesztéssel még mindig a legtöbbet kihozni belőle!
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.