Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) Speed® válasza inf3rno (#41148) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én is simán bedugtam mindig, addig, míg anno eldurrant egy 7950em 2 HDMIje..azóta ezt észben tartva dugok ;p

(#41152) inf3rno válasza Speed® (#41151) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C Érdekes, redditen is azt írják, hogy "hot swappable", csak egyvalaki írta, hogy egy ismerősének eldurrant tőle a kártyája. A DP, HDMI, DVI is ilyenek, még a VGA egy része is valamennyire elviselte állítólag. A HDMI-re főleg az Oculus Rift-et írják sokan, hogy dugdossák. Ha viszont ezeket eleve így tervezték, akkor ebből adódó meghibásodásnál talán még garanciára is lehet küldeni.

Buliban hasznos! =]

(#41153) sir0cco


sir0cco
tag

Köszi mindenkinek. :R

(#41154) inf3rno válasza sir0cco (#41153) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Visszatérve erre. Az ilyen no signal nekem úgy rémlik akkor volt, amikor a videokártya olyan felbontásra és frissítési gyakoriságra volt állítva, amit a monitor nem támogatott. Mondjuk nem tudom, hogy a te esetedben ez hogy állhat fenn. Érdemes lenne a felbontást alacsonyabbra venni pl FHD, és fixen 60Hz-re állítani, hátha akkor visszajön a kép. Azt írják a Microsoft oldalán, hogy HKCC\System\CurrentControlSet\Control\Video\ -nél lehet felbontást és frissítési gyakoriságot állítani csökkentett módból. Gondolom win10-nél ugyanúgy regedittel éred el. A HKCC elvileg hkey current config vagy valami ilyesmi lesz. Persze ez is csak próbálkozás, lehet, hogy valami hardver hiba okozza. Még amit olvastam, hogy CMOS reset megoldotta valakinél. Nem túl logikus, de azért egy próbát az is megér.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41155) #21346560


#21346560
törölt tag

Üdv!

Apumnak szeretném lecserélni jó öreg 6850-et egy SAPPHIRE RX 570 8GB GDDR5 PULSE-ra.
A típussal kapcsolatban szeretnék véleményt kérni, hogy mennyire megbízható, mennyire hangos?
Tudom, hogy nem egy új darab, de a régihez képest jelentős teljesítmény növekedés várható, ami szerintem apukámat még jó pár évig ki fogja szolgálni!
Egy Ryzen 5 2600 mellé menne egyébként.

(#41156) sir0cco válasza inf3rno (#41154) üzenetére


sir0cco
tag

Köszönöm mindenképp kipróbálom. :R
Még arra gondoltam, hogy más oprendszerrel is teszek egy próbát.
Fura ez az ügy...

(#41157) varmi2 válasza #21346560 (#41155) üzenetére


varmi2
nagyúr

A típussal nincs semmi baj, simán vehető. De én inkább használt piacon néznék szétt, egy használt de garanciás példányért, kb fele pénzből.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41158) #21346560 válasza varmi2 (#41157) üzenetére


#21346560
törölt tag

Értem, köszi, körülnézek! :) :R

(#41159) _DiEGO_ válasza #21346560 (#41155) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Fater játszani akar egy 8GB VRAM-al szerelt kártyával ? Maga a kari is jól szerepel játékok alatt.
A Ryzen 2600 meg félgőzzel kihajtja amúgy.

8 GB-os Sapphire AMD Radeon RX 570 NITRO + OC [link] 40-ért ?
Kapósak az RX-570-ek. Sok-sok levan jegelve.
ha nem is féláron vannak , de ~20K olcsóbban a bolti ár alatt :C

[ Szerkesztve ]

(#41160) #21346560 válasza _DiEGO_ (#41159) üzenetére


#21346560
törölt tag

Köszi a tippet!
Mit csináljak, ha eccer 62 évesen még tolja a WOT-ot?! Ahhoz meg azért kell a gép FHD-ban! :DDD

(#41161) pecccccccca válasza _DiEGO_ (#41159) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Katasztrófa a használt piac RX téren a bolti árakhoz mérten.
Én is inkább rászántam azt a 15 ezer pluszt és vettem újan egy 8GB-os XFX RX580-at 56-ért alzáról.
Persze költséghatékonyság szempontjából lehet használt piacon kifogni jó áron RX-eket, de gari nélküliek sajnos és ki tudja az előélete milyen volt.

Humorban nincs helye tréfának!

(#41162) #21346560 válasza pecccccccca (#41161) üzenetére


#21346560
törölt tag

3 hónap garit adnak rá, addig csak kiderül...

(#41163) pecccccccca válasza #21346560 (#41162) üzenetére


pecccccccca
senior tag

3 hónap az szerintem a semmi kategória. De ez az én szempontjaimat figyelembe véve, szerintem a semmi kategória. Másnak megfelelhet, én hosszabb távra terveztem a vga-val. Meg kell mondjam én is nézegettem vásárlás előtt az aprót, de végülis volt rá fordítható kis plusz keret és inkább döntöttem az új mellett. Akinek 30-40 körüli a büdzsé megértem, hogy, ha használt mellett teszi le a voksát. 😊

Humorban nincs helye tréfának!

(#41164) savior


savior
őstag

Hello.
MSI rx570 armor oc 8gb kártyának mit kell állítani hogy ne legyen hangos?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#41165) paprobert válasza savior (#41164) üzenetére


paprobert
senior tag

Egy egyedi ventillátor profil Afterburnerben, és egy kis undervolt a Radeon Software-ben kell neki.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41166) savior válasza paprobert (#41165) üzenetére


savior
őstag

Tudnád részletezni?
Vagy valami tutorial?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#41167) paprobert válasza savior (#41166) üzenetére


paprobert
senior tag

Ez az egész fórum lényegében erről szól. :)
Kérlek használd a keresőt, a 2019-es tippek nagy része ma is működik, esetleg kicsit máshol találod majd ugyanazokat a dolgokat az új felületen.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41168) dj79


dj79
senior tag

Sziasztok!

570/580 esetén Asus rog, nitro vagy pulse? A lehető leghalkabb/leghűvösebb kétventis kivitelt keresném.

(#41169) varmi2 válasza dj79 (#41168) üzenetére


varmi2
nagyúr

570-ből a pulse is jó, de 580-ból a nitró a legjobb.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41170) bot1978 válasza dj79 (#41168) üzenetére


bot1978
senior tag

Nekem 8GB-os XFX Black 580 van. Mínusz 150mV feszcsökkentés mellett tudja az 1386MHz-es Core Clock-ot. A referencia 1340, a gyári 1366.
Így kevesebb fesszel 60 fok körül van 100%-on terhelve, 80%-os ventivel, ami kb. porszívó hang, viszont terheletlen nem fűt, szóval akár meg lehet állítani a ventit. Ezért ha kilépek, netezés közben csend van. Játék alatt viszont nincs értelme hagyni melegedni, mert engem alacsonyabb fordulat is zavar, ha nincs rajtam fejhallgató.
Mondjuk én blokkhoz vagyok szokva. Eddig víz volt a VGA-n is.

(#41171) orangutan4


orangutan4
tag

Üdv, van egy Radeon Sapphire RX 590 Nitro+ kártyám. Ha nagy terhelést kap a kártya (gpu kép renderelés pl) és felpörögnek a ventilátorok, akkor a terhelés megszűnése után is a 2db ventilátorból az egyik továbbra is max fordulaton pörög, és nem lassul vagy áll le. A SAPPHIRE TriXX programban nézve a fordulat visszaáll normálisra, vagy akár le is kapcsol ilyenkor. Ha kézzel lefogom a pörgő ventilátort, akkor utána újraindulás után már normálisan működik (mint a párja). Kérdésem, hogy ilyennel találkozott-e már valaki? Illetve ha igen, akkor milyen megoldást tud rá? Esetleg egy ventilátor csere megoldja, vagy a kártyán belül lehet probléma? Esetleg szoftveres lehet a probléma? köszi

(#41172) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Találkozott valaki már ezzel: [link] a jelenséggel? :F

(#41173) #21346560 válasza Alcsi69 (#41172) üzenetére


#21346560
törölt tag

Olyan, mint ha a vinyó lenne lassú... :U

(#41174) Alcsi69 válasza #21346560 (#41173) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Nem hiszem hogy azzal lehet a baj. :(
Megnéztem crystaldiskmarkkal, és normális sebessége van.

[ Szerkesztve ]

(#41175) Ellia válasza Alcsi69 (#41174) üzenetére


Ellia
addikt

Hard disk sentinel-el nézd meg milyen állapotban van (húgom hdd-jenek a sebesség jó volt de a kondicioja szinte nulla...)

(#41176) Alcsi69 válasza Ellia (#41175) üzenetére


Alcsi69
senior tag

100/100. Egyébként sem értem mitől lenne ez hdd probéma. :N
Pontszámban is normális, szóval valószínűleg ezer éves benchmark + freesync kombó nem tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

(#41177) _DiEGO_ válasza Alcsi69 (#41172) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ezt [link] nézd meg, de akár a többi [link] nagyon jó értékes videóit is, ami érinthet.

(#41178) bot1978 válasza orangutan4 (#41171) üzenetére


bot1978
senior tag

Ez fura, létezik, hogy a két venti sorba van kötve és nem párhuzamosan?
Hőmérséklet szerint megy egyébként, nem terhelés szerint és van egy érték, hogy mennyi időközönként nézzen rá, hogy éppen mennyi a hőmérséklete a GPU-nak és állítson a kapott érték szerint utána. Nyilván minél nagyobb az érték annál tovább pörögnek a ventik annak utána, hogy már visszahűlt, mert "nem veszi észre" amíg újra le nem kérdezi.

(#41179) ETOM válasza ETOM (#41108) üzenetére


ETOM
addikt

Én visszaszívom, hogy a driver szarakodott nálam. :DDD :B Úgy néz ki az idle fekete képernyő oka a ram. Nem bírja a 3000MHz-s XMP-t belőve. Kis finomhangolással talán jó lesz vagy 2933MHz-n.

Most 2133MHz-n megy így még nem volt fekete képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#41180) Gyuri27 válasza ETOM (#41179) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ugye ugye?
Nekem Faty k4 ugyanilyen rammal + procival megy az xmp 3000-en 1.35-n.
Persze nincs két egyforma ram se. A lap is más. De a 2933-al semmit nem veszitesz a 3000-hez képest.

Amd - Radeon - Ryzen

(#41181) fasterware


fasterware
aktív tag

Üdv. Találkozott már valaki itt olyannal, hogy a vram órajele játék alatt " beragad " 300 MHz-re, nagy ritkán visszaugrik 1750 MHz-re?, ez egy RX 570 lenne, 19.12.2 driverrel. Viszont ha újra van indítva a gép, akkor tartja játék alatt az 1750MHz-et.

(#41182) Danecay válasza orangutan4 (#41171) üzenetére


Danecay
őstag

Hasonló nálam is volt, terhelés alatt felpörgött mint állat, de terhelés után miután visszahűlt, 30 fok alatt is ugyan úgy pörgött a venti mint a hülye. Azt, hogy most mindkettő vagy csak egy azt nem tudom de Wattman resetre vagy a mentett profil újra betöltésére tért csak észhez.

(#41183) orangutan4 válasza bot1978 (#41178) üzenetére


orangutan4
tag

Igen, terhelés miatti hőmérsékletre gondoltam terhelés alatt :) Nem arról van szó, hogy rövid ideig más sebességen megy még, hanem amíg le nem állítom, akár órákig is maxon pörög. Úgy hogy közben a normális ventilátor akár le is kapcsol, ha a hőmérséklet azt indokolja. És ennek utóbbinak az állapotát mutatja a trixx is helyesen. Szal olyan mintha elszabadulna a rossz ventilátor, de ezt szoftveresen sehol sem mutatja rossznak. A ventilátor ellenőrző mindkettőt jónak találja. :F

(#41184) orangutan4 válasza Danecay (#41182) üzenetére


orangutan4
tag

Most frissítette minden szoftvert, meglátjuk marad-e hiba. Gari van még, csak jó lenne tudni, hogy HW hiba-e.. :) Wattman reset asszem nekem is segített leállítani időlegesen, csak hát kényelmetlen hosszútávon :D

(#41185) bot1978 válasza orangutan4 (#41183) üzenetére


bot1978
senior tag

Rávágnám, hogy szoftveres gixer, csak fura, hogy aszinkron megy a kettő, látni kéne, hogy hogy van kötve a venti, te látod? Ahhoz, hogy maxon pörögjön nyilván nagyobb feszültségnek kell esni rajta, mint a másik ventin. Ha sorban van kötve a kettő és az egyik motor tekercse áthúz valahol akkor érthető, hogy a másik pörög, mert a nagyobb ellenállású (ép) tekercsen nagyobb feszültség fog esni amíg a hibás tekercs meg nem kotlik teljesen. Sima feszültségosztó ahol U=I*R csak ebben az esetben viszont pont a másik cserés és nem az, amelyik pörög mint állat. Ha párhuzamosan van kötve és ugyanazt a feszt kapja mindkettő akkor viszont tényleg az lesz a cserés, amelyik pörög. Én párhuzamosan kötném a gyártó helyében, de tudja a tosz, hogy van. Azt nem hiszem, hogy külön-külön ágon van a két venti és egyesével adja a feszt a kártya ventinként szóval emiatt gyanús, hogy ez nem szoftveres gond lesz. Szerintem szoftveres probléma miatt mindkettő ventinek pörögni kéne, vagy egyiknek se. Szóval távokosban nem nagyon lehet kinyomozni.

szerk:
Most nézem, hogy külön csatlakozós, lehet ott érintkezik szarul a csatinál, ezt meg tudod csinálni, hogy leszeded, kifújod és és vissza: link

[ Szerkesztve ]

(#41186) bot1978 válasza orangutan4 (#41184) üzenetére


bot1978
senior tag

Ha nullát tudsz mérni, akkor cseréld meg a kettőt, ha már egyforma és csak 1 csavar akkor miért ne? ;]

(#41187) thomasx76


thomasx76
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy 2 hete vásárolt Sapphire Radeon rx 580 ,megérkezett a kártya,kézbe fogva mondom is ezen aztán nemfog odapörkölni a proci 2 ekkora böhöm ventivel, felraktam hozzá az Adrenalin 20.4.2 drivert. Működik a kártya de kis idő múlva elkezd szemetelni 2d ben. 3d-ben néha pöttyözik. A kártyához a régi 500w-os tápot cseréltem egy 600w evga tápra .Szellőzés a házban jó(nincs rajta az oldala sem) Valószínűleg a táp sem kevés.
A gpu hűtés csak reboot-kor felpörög,azután leáll,windowsban 2d ben el sem indul,tudom ez a normális így vannak fejlesztve már ezek a kártyák). Jelen pillanatban is 51C és nem mennek a ventilátorok :(( . Az adrenalin driver-ben kikapcsoltam a venilátorok passzív módját el is indult a hűtés 2d-ben ben(windowsban) 25-30c fokon tartva a gpu-t.
Első probléma hogy újraindítom a gépet és "elfelejti" passzív beállítás kikapcsolását,így ismét nem fogornak a ventilátorok. ha magasabb a hőfok játék közben bekapcsolnak de 51C fokig meg sem mozdulnak .
Második probléma a szemetelés 2d(windowsban),és Pöttyözés 3d-ben.
Egy próbát tettem a dobozban lévő telepítő cd-ről felraktam a 19.3.2 drivert és a windowsban nem is szemetel már,statikus Superposition benchmard,3d mark is lefut probléma nélkül.Játék közben néha pöttyöz :( De ebben a "régi" driverben meg egyáltalán nincs hűtés kezelés. Valakinek van valami ötlete ,estleg tapasztalata? Valami külön program ami a ventit windowsban is pörgetné. És nemkell minden boot után kapcsolgatni. :)

(#41188) TIT válasza thomasx76 (#41187) üzenetére


TIT
veterán

Szia!
Használt?
Pulse vagy nitro?

(#41189) lacus83 válasza thomasx76 (#41187) üzenetére


lacus83
Topikgazda

Hőfok ok,passzivan sem sok az érték.
Táp sem kérdés,ez vga hiba lesz.
Garancia?

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#41190) hegegabi80 válasza thomasx76 (#41187) üzenetére


hegegabi80
addikt

2019. decemberi driverreket még próbáld ki, az elég sokunknak hibátlan. talán 19.12.1 ha jól emlékszem.
Gondolom használt kari, lehet volt egy kicsit a bányában is.

(#41191) Speed® válasza hegegabi80 (#41190) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én ránéznék a BIOSra is..szemetelés/pöttyözés alapján esélyes, hogy nem gyári.

(#41192) hegegabi80 válasza Speed® (#41191) üzenetére


hegegabi80
addikt

:K

(#41193) Zatharigo


Zatharigo
friss újonc

Sziasztok, pár hete vettem egy ellőre összeállított gamer pc-t, alább írt konfiggal. Úgy tűnik a videókártyával van problémám (Radeon RX 570 8 GB). Régebbi játékokkal kezdtem játszani, de sokkal alacsonyabb az FPS szám, mint ahogy várnám.

Referenciaszámok: GTA 5: 25 fps, Overwatch: 30 fps

A GPU terhelésére kb. 30%-t ír, tehát valami úgy tűnik, lockolja a teljesítményt. A legújabb driverek vannak telepítve a Radeon alkalalmazás szerint.
Windows 10 x64, újra lett telepítve a rendszer UEFI beállítással, de nem segített.
Lefuttattam egy Furmakot is. 350.000 frame-ig - átlag FPS ott 71 volt (GPU temp. 79C, GPU usage 100%).
Próbáltam bekapcsolni-kikapcsolni a Vsync-t a játékokon belül, de nem segített.
Van tippetek, mi lehet a gond?
Alaplap: Gigabyte AB350M
Processzor: AMD Ryzen 7 2700
Memória: 16 GB DDR4 3000 Mhz
HDD: 2TB Sata
SSD: 120 Gb m.2 (Windows 10x64 erről fut)
Videókártya: Radeon RX 570 8 GB

(#41194) inf3rno válasza Zatharigo (#41193) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem RCTW:ET-nél állítani kellett a konfigon

r_primitives [-1|0|1|2]
-1 = skips drawing
0 = uses glDrawelements if compiled vertex arrays are present, or strips of glArrayElement if not.
1 = force strips
2 = force drawElements

Ha ez 1-en volt, akkor 25FPS körül volt nekem is, ha 2-re állítottam, akkor meg 600 körül.

Nem tudom a többi játéknál van e ilyen beállítás, gondolom nem quake motorosak, de lehet valami hasonló kínjuk van.

Buliban hasznos! =]

(#41195) Mizol29 válasza Zatharigo (#41193) üzenetére


Mizol29
senior tag

A radeon szoftver-ben állítottál valamit? A chill-t meg a hasonló badomságokat érdemes kikapcsolni. A gép teljesítménycentrikus módban van játék alatt?

(#41196) Zatharigo


Zatharigo
friss újonc

Állítgattam már mindent (alapból nem), csatolom, most hogyan áll, tudtok segíteni?
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#41197) Mizol29 válasza Zatharigo (#41196) üzenetére


Mizol29
senior tag

Elsősorban az antilagot lődd ki a francba. Így nézzen ki [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#41198) Zatharigo válasza Mizol29 (#41197) üzenetére


Zatharigo
friss újonc

kilőttem, sajnos nem segített. Far Cry 5 Highban (nem is ultra): 23 fps

(#41199) inf3rno válasza Zatharigo (#41198) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor ez valami rendszer szintű beállítás lesz, nem játék függő. A processzor mekkora terhelésen van? Ugrál az FPS fel-le vagy állandóan ilyen alacsony?

Buliban hasznos! =]

(#41200) fasterware válasza Zatharigo (#41198) üzenetére


fasterware
aktív tag

Esetleg ha játék előtt újraindítod a gépet, és úgy nézed meg mennyi fps-ed van?, lehet Neked is beragad játék alatt a vram órajele 300 Mhz-re, furcsa ez, én is már mindent megpróbáltam, afterburnert nem használok, minden alap órajelen megy nálam, mégis újraindítást követően rendesen 1750 Mhz-en jár a vram órajele, wattman reset is volt, semmit nem ér, csak az újraindítás, érdekes driverek ezek, jobb megoldást nem találtam, illetve más sem tudott tanácsot adni sajnos, hátha Neked is megoldja :) .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.