Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) #46105344


#46105344
törölt tag

Nekem minden lefagy az utolsó frissítés óta 1 percre, kb 5 percenként. SSD-ről, HDD-ről is, a hőmérsékletek rendben.

(#40702) Danecay


Danecay
őstag

Az órajel eldobálásokhoz visszatérve azt tapasztalom, hogy 73 foknál kezdi el eldobálni az órajelet. Teljesen random a dolog mert van, hogy 75 fokon is hozza a beállított 1350MHz-t, igen már nem is 1411MHz-ről beszélek, de ez is simán beesik 1200MHz-alá is. Ez így elég gáz szerintem. Az 1411MHz-re rá lehetett fogni, hogy optimális esetben annyira képest boostolni, ami szintén csak egy mentesítő érv volt mert ha 1411 áll az írásban, akkor annak annyi is kellene, hogy legyen, de hogy a stock 1340MHZ-et sem, hogy miért nem tudja tartani az már elég érdekes. Ha a magasabb órajelet csak másodpercekig tudja tartani és leesik a szint egy GTX 960-as szintjére akkor nem volt nagy biznisz a váltás :(

[ Szerkesztve ]

(#40703) Ferke77 válasza #46105344 (#40701) üzenetére


Ferke77
aktív tag

Nekem az segített, hogy az aktív energiagazdálkodási sémánál a PCI Express energiagazdálkodását kikapcsoltam a mérsékelt energiamegtakarításról.

[ Szerkesztve ]

(#40704) paprobert válasza Danecay (#40702) üzenetére


paprobert
senior tag

Nitro+-szal az tényleg gáz. Simán kéne booston vagy nagyon a közelében maradnia.

Nekem Armorom van, ami a hűtések spektrumának a másik oldalán található, de minden OK az órajelekkel.
Amit észre vettem, hogy MX4-et használva a pump-out effect elég gyorsan megtörténik, és rosszabbul hűt / hangosodik a kártya pasztázás után néhány hónappal.

Legközelebb ha pasztát veszek, egy sűrűbb típust fogok választani, mert ~félévente pasztázni már elég kényelmetlen MX4-gyel.

Te újként vetted vagy használtan?

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40705) Danecay válasza paprobert (#40704) üzenetére


Danecay
őstag

Használtan vettem és nem pasztáztam még újra, viszont MX4 pasztát nem rég vettem, úgy hogy közben volt is nálam egy 2-3 évvel ez előtt vásárolt MX4 is, és azt kell, hogy mondjam, hogy amit én vásároltam 2019 edition, vagy valami ilyesmi, jóval sűrűbb mint a korábbi.

(#40706) paprobert válasza Danecay (#40705) üzenetére


paprobert
senior tag

Jó tudni, köszi.
Megérheti az újrapasztázás, ha nem ugrik a garanciád.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40707) sasa134


sasa134
addikt

sziasztok, sztetek ugyanazon áron melyik jobb válsztás?

Asus Expedition RX570 OC
vagy
Asus ROG Strix RX570 OC ?

fontos lenne a halk(abb) működés... :R

Avanti Roma

(#40708) varmi2 válasza sasa134 (#40707) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem volt 4db expedition rx 570-em, és nem volam elégedett velük, így a rog strix-re szavazok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40709) sasa134 válasza varmi2 (#40708) üzenetére


sasa134
addikt

Milyem szempontból nem voltál elégedett - hangosak?
Megmondom őszintén, kinézetre az Expedition jobban tetszik, de minden másban a Strix tűnik befutónak. köszönöm

Avanti Roma

(#40710) varmi2 válasza sasa134 (#40709) üzenetére


varmi2
nagyúr

Rosz fajta elpida chippes ramok voltak rajta, és hangosak is voltak, a hűtőborda rá sem ért a ramokra, tehát egyértelműen a hűtési megoldás a gagyit képviselte.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40711) sasa134 válasza varmi2 (#40710) üzenetére


sasa134
addikt

Óóó értem, hálásan köszi az infót. Ez eldőlt, akkor marad a Strix.

Avanti Roma

(#40712) Danecay válasza paprobert (#40706) üzenetére


Danecay
őstag

Ártani biztosan nem ártana, lehet meg is csinálom majd de a 73 fokot így is úgy is eléri majd és akkor megint ott leszek ahol a part szakad. Megérteném ha mondjuk 80 fog felett kezdene el visszavenni a teljesítményből védelmi szempontból de nem 73 foktól, azt szinte minden kártya eléri. Lehet újra húzom rajta a BIOS-t.

(#40713) HSM válasza Danecay (#40712) üzenetére


HSM
félisten

Teljesítménye egyébként rendben van?

Pár pont viszonyításnak az én 8GB RX580 Nitro+-ommal:
Superposition Extreme 1250/2000Mhz-en, monitorozva: [link]
Superposition Extreme 1430/2100Mhz: [link]
3Dmark Firestrike 1430/2100Mhz: [link]
3Dmark firestrike 1340/2000Mhz: [link]

Tudtommal nincs benne semmi "védelem", ami 73 fokon megfogná. Inkább 73 fokon lehet olyan a teljesítményfelvétele, ami miatt nálad valamiért behúzza a féket, ha behúzza egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#40714) SzM1103


SzM1103
csendes tag

Sziasztok!
Bocs a zavarásért!
Másik fórumon azt a választ kaptam, az alábbi kérdésemre, hogy "Ha új kártya, akkor 580/570, kicsit drágábban 1650 Super."
Melyik az ajánlott?
"Segítségeteket szeretném kérni! Az alábbi konfigban egy ASUS R9290-4GD5 volt, de túl melegedett és mindig megállt a vas. Vettem a bátorságot, és újra pasztáztam. Kb egy hónapig bírta, aztán megint elkezdett melegedni és lefagyott. Arra gondoltan vennék egy másikat, mert úgy gondolom ezzel az alappal talán még pár évet el lehet lenni.
1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
Alalplap:ASUS MAXIMUS VI GENE
Proci:INTEL Core I7-4770
RAM:KINGSTON 8GB HyperX XMP
Táp:CHIEFTEC CTG-750 750W
Ház:BitFenix Merc Alpha
SSD 250 GB
HDD 1 TB
2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
1920 X 1080
3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
Nem új játékok. Gyerekek most megtalálták az ARK - ot! :-) Tanulás
4. Mennyi pénzt szánsz rá?
kb 50e
5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
Félek a használt kártyáktól, mert nem vagyok elég rutinos ahhoz, hogy el tudjam dönteni hogy mennyire van elhasználva a kártya. Inkább új."
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

(#40715) Ellia válasza SzM1103 (#40714) üzenetére


Ellia
addikt

Szia!

Én jó ideig 4770k-al használtam az 580-at, jó páros volt, szerintem a sima 4770-hez még az 570-es is jó páros lehet fHD-ig (itt ott már lehet vissza kell venni a beállításokból, de szerintem még jól tartja magát).

Haveromnak 570-est vettem használtam innen HAPRÓ-ról, bányász kari volt, de kipucolva, tisztán kaptam számlástól, garanciával. Ezt csak azért írom, mert ki lehet fogni használtból is jó példányokat. Ha ilyen mellett döntenél akkor ajánlom a személyes átvételt, hogy helyben ellenőrizni tud magát a kártyát legalább kívülről.

(#40716) Danecay válasza HSM (#40713) üzenetére


Danecay
őstag

Ezek közül csak a SP-ben van viszonyítási alapom. 1250MHz-n nem próbáltam, legalábbis direktben ennyire állítva nem, az, hogy a kártya lemegy még ez alá is az más kérdés, éppenséggel éppen a problémám, de ez úgy nagyjából stimmel. A Valley Benchmark -ot próbáltam még ezen kívül. Mai érdekes jelenség ezúttal játék közben 1350MHz-es profillal. A játék szépen fut viszont a VGA pörög mint a hülye, 150W és a feletti fogyasztással 77 fokon, a kártya majd kiugrik a házból úgy pörögnek a ventilátorok, sokszor kemény 1150MHz-n. Ez mi?

[ Szerkesztve ]

(#40717) HSM válasza Danecay (#40716) üzenetére


HSM
félisten

"150W és a feletti fogyasztással 77 fokon, a kártya majd kiugrik a házból úgy pörögnek a ventilátorok"
Első ránézésre azt mondanám, ne a begyújtott kemencében próbáld járatni. ;]
Viccen kívül, valami nagyon nincs jól rajta beállítva, vagy borzasztó rosszul szellőzik a házad, esetleg a hűtéssel nem oké valami. Játékban, normális szellőzéssel nem igazán kellene 1350Mhz-en felszállnia, hacsak nem furmark-al játszottál.

Nálam pl. BF1 maxon, FHD 150% res scale-el (így torkosabb, mint FHD 100%-on), ~150W GPU terhelés közben kb. így néz ki: [link] . Gondolom, nem kell magyarázni, hogy nemhogy felszállni nem akar ~1300rpm-en, de kb nem is hallani.

(#40718) Sopijani


Sopijani
csendes tag

Üdv!
Olyan problémával fordulok hozzátok hogy van egy Sapphire 580 Nitro SE videókártyám.
Előtte egy Asus 570-es volt és mindkét kártya ugyanazt a hibát produkálja.
Játék közben hirtelen fekete lesz a kijelző, hang van kép nincs. Ha megnyomom az esc billentyűt akkor visszajön a kép. Persze ha folytatom a játékot megint fekete lesz a kijelző.
Valamint filmnézéskor is ha teljes kijezőre váltok fekete lesz a kijelző.
De nem mindíg. Win10 alatt produkálja ezeket. Win7 alatt semmi baj.
Ha kikapcsolom a gépet és újraindítom akkor meg működik minden szépen.
Aztán megint egy ki-be kapcsolás és szarakodik előről.
Alaplap: Asus H270 Prime
Proci: I5 6500
Ram: 16gb
Táp: FSP Hyper M 500W
Az RX570 is ugyanezt csinálta.
Mi lehet a probléma?

(#40719) Speed® válasza Sopijani (#40718) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Driver és/vagy kábel cserét próbálnék.

[ Szerkesztve ]

(#40720) Sopijani válasza Speed® (#40719) üzenetére


Sopijani
csendes tag

Driver 19.12.1
Mindegy melyikkel próbálom.
Az alkatrészek 1 évesek.
Az RX 570 előtt GTX1050ti volt azzal nem volt baj.
Win 7 alatt semmi probléma.
Valami win10-es szarság lehet.
Van olyan hogy ha szarakodik akkor ki-be kapcsolás és mintha nem is lenne semmi tökéletesen tudok játszani.

(#40721) SzM1103 válasza Ellia (#40715) üzenetére


SzM1103
csendes tag

Köszi a választ!
Az 570 esen belül melyiket ajánlod?
Esetleg ez?
https://www.alza.hu/asrock-radeon-rx570-phantom-gaming-d-8g-oc-d5553972.htm

[ Szerkesztve ]

(#40722) MeroM válasza SzM1103 (#40721) üzenetére


MeroM
senior tag

1650supert vegyél! Most cseréltem a rx480 at rá.
Gyorsabb, huvosebb kevesebbet fogyaszt és geforce ez a Gddr6 12e mhz nem rossz dolog. :DDD

(#40723) pecccccccca válasza Sopijani (#40720) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Pontosan ugyan így vagyok most én is a géppel.
Játék közben elmegy a kép, hang van, aztán visszajön ilyen 2-5mp múlva. Ezt most a World War Z alatt folyamatosan csinálja 19.12.1-el. Előtte Overwatch ugyan ezt csinálta a legújabb driverrel. 19.12.1-el viszont ennél megszűnt a probléma.
Detto ugyan úgy GTX1050Ti-t váltott az RX580. Nem kábele gyanakszom így már, hogy nálad is ugyan ez a tünet.
Nálam DP kábellel van összedugva a gép.

Én is keresnék rá valami magyarázatot. Ha valakinek lenne ötlete szívesen fogadom.
Gyanús nekem is a Win 10.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#40724) TIT válasza MeroM (#40722) üzenetére


TIT
veterán

És drágább+csak 128 bites,ami bekorlátozza 6gb-re.
Azért hűvösebb mert kevesebbet fogyaszt,alulfeszeled az amd-t és voálá,az enyém is 105W-ot eszik az 580-as.
SzM1103: Saphit vegyél ha jót akarsz.

(#40725) tesz-vesz123 válasza MeroM (#40722) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

És még a legfrissebb drivere is normálisan működik? ;]

(#40726) Danecay válasza HSM (#40717) üzenetére


Danecay
őstag

A házammal bízom benne, hogy nincs gond, talán már korábban írtam, hogy kb. 2 hete cseréltem azt is táppal együtt és nem csak az én véleményem alapján egy egészen jól szellőző házról van szó.

Jól látható módon a ház egész elejét 120mm-es ventilátorok töltik ki + még felülről is tolja be a levegőt egy ugyanilyen méretű ventilátor ami mellett a ház egész felső része nyitott. Ha ennyi nem elég akkor nem tudom, hogy mi. A jelenség lehet a játék sajátossága is, most próbáltam ki a Sniper Ghost Warrior Contracts-ot és az csinálta. Nem tudom valamilyen Windows dolog nem kavarhat e be mert platform váltás után nem telepítettem újra a Windows-t és igazság szerint nem is szeretném, max. amennyiben igazoltan kiderülne, hogy ez biztosan megoldaná a problémát.

(#40727) koszos91 válasza pecccccccca (#40723) üzenetére


koszos91
tag

Szia!

Próbáltad már felrakni csak az illesztőprogramot a Wattaman a többi sallang nélkül, mert lehet valami amd-s program bezavar.
Mert például nekem a legfrissebb driver van fent és még egyszer nem tapasztaltam ilyet.

Vagy esetleg amikor cserélted a kártyát, akkor DDU-val törölted a régi drivert vagy új windowst raktál fel? Azért is kérdezem, mert akkor lehet, hogy a driverek akadnak össze.

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40728) pecccccccca válasza koszos91 (#40727) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Sallangok nélkül még nem.
Kipróbálom.

DDU-val pucolok mindig mindent driver/kártya cserénél.

Humorban nincs helye tréfának!

(#40729) MeroM válasza tesz-vesz123 (#40725) üzenetére


MeroM
senior tag

teljesen jól működik.
Hűtésbeli problémám van, hangos de ez egy gigabyte bug lesz.
amúgy nem bántam meg, újjabb jobb mint a 480/580 ak. hiába csak 128 bit.....
480 am volt 2 évig csak azért cseréltem, mert ITX re váltottam. :) ;]

(#40730) TIT válasza Danecay (#40726) üzenetére


TIT
veterán

Azért remélem hátul is fúj egy ki,felül is kifújja,ne be.
Ventik maxon mennek?

(#40731) Danecay válasza TIT (#40730) üzenetére


Danecay
őstag

Természetesen, hátul felül egy szintén 120mm-es venti szívja el a házból a levegőt, alul pedig a táp, még ha ez egyesek szerint nem túl szerencsés. Miért mennének maxon?

(#40732) HSM válasza Danecay (#40726) üzenetére


HSM
félisten

Látom, szépen világítanak. :F Én ugyanakkor nem a ventilátorok számáról beszéltem, hanem a kártya környezetének légcseréjéről. Hiába van 50db venti a gépházban, ha pl. átgondolatlan a kialakítása a háznak, és a légáramlat mindenhol van, csak a VGA körül nincs....

(#40733) TIT válasza Danecay (#40731) üzenetére


TIT
veterán

Hát azért,hogy hűtsenek is,fele kapacitáson nem sokat hűtenek.

(#40734) Danecay válasza HSM (#40732) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, szépen :) Bár én sem vagyok nagy világítós párti, ez így még elég diszkrét és jól néz ki szerintem igaz jelenleg nem ilyen színben világít, ez még akkor készült amikor összeraktam a gépet és szórakoztam a módokkal, de ez amúgy is egyéni ízlés kérdése, semmi köze a működéshez.:) A ventilátorok számát és teljesítményét azért ne lehet figyelmen kívül hagyni szerintem, nem mindegy, hogy pl. 1ventivel fúvatom be a levegőt amit a ház hátuljában felül elhelyezett ventilátor szív el így a gép aljába alig kering a levegő, vagy pedig a gép teljes keresztmetszetében áramoltatom a befújt levegőt. Jelenleg úgy néz ki, hogy a VGA pontosan a középső ventilátor közepével van egy síkban így ugyanannyi jut fölé is mint amennyi alá, valahogy így:

Látható, hogy szabadon tud áramolni a levegő a kártya körül, nem állját útját a levegőnek sem kábelek sem más dolgok.
Talán linkeltem már korábban pont ennek kapcsán de erről a házról van szó. Itt egy teszt is róla, ezért remélem kielégíti egy undervoltolt RX580-as igényeit.

[ Szerkesztve ]

(#40735) Danecay válasza HSM (#40732) üzenetére


Danecay
őstag

Véletlenül elküldtem a hsz-t mielőtt befejeztem volna :) Nem tudom mennyire jó ez az irány amiben gondolkodunk, a 73 fok egy teljesen normális működési tartomány, az a nem normális amit itt elkezd csinálni a kártya, meg az, hogy 200 MHz-el visszaejtett órajel mellett (1150MHz) miért eszik 150W-t miközben az 1145MHz-hez 0.9V, 1215-höz pedig 0.96V van neki manuálisan beállítva?

(#40736) Bodz válasza Danecay (#40734) üzenetére


Bodz
nagyúr

Inkább ráfele fújod a meleget a prociról a kártyára. Én inkább vízszintes irányba állítanám a proci hűtőt. A házban felül lévő befújó ventit meg elfejteném, vagy pedig kifelé tolná a levegőt. Esetleg valamennyit az is segíthet ha kiszeded a pci takarókat vagy rácsosra cseréled őket.

[ Szerkesztve ]

(#40737) Danecay válasza TIT (#40733) üzenetére


Danecay
őstag

Kíváncsi vagyok kihajtja itt a ventilátorjait full fordulatszámon :)

(#40738) Danecay válasza Bodz (#40736) üzenetére


Danecay
őstag

Sajnos a felülről hűtött proci nem direkt van így, a régi hűtésemhez vásárolt átalakítóról kiderült, hogy ebben a formában engedi felszerelni csak a hűtést. Ugyanakkor mint korábban írtam, alapvetően a Superposition-al tesztelgettem a kártyát ami inkább azt izzasztja meg nem pedig a procit, a procit olyannyra nem, hogy a teszt ~90%-ban 10% alatt van a kihasználtsága, jellemzően 2-5% között, ami viszont nem melegíti a procit, így a nélkül, hogy forró levegővel fúvatnám a kártyát csinálja a leírt jelenséget. A fenti befúvó ventilátor éppen azért fúj, hogy kellő mennyiségű hűvös levegőt juttasson a procihűtőhöz és mivel nagyobb mint a procihűtő ventilátora, ami elmegy mellette az hűti a VRM-eket és remélhetőleg kap belőle a videokártya is felülről, adott esetben a fordított irány biztosan nem lenne jó. A PCI takarókat éppen most akartam kitördelni :) Akárhogy is próbálunk fogást találni a házon és a hűtésen, sajnos az van, hogy ház és tápcsere előtt az előző házamban, aminek sem oldala, sem hátulja, a proci gyári hűtésével ami nem fújta a kártyára a levegőt is ezt csinálta a kártya, még csere előtt vettem észre a jelenséget, továbbá csak ismételni tudom magam, 73 fok még nem a világ. Majdnem teljesen biztos voltam, hogy az elöregedő tápom lesz a ludas, de miután a zsír új Gold kategóriás erősen ajánlott tápommal is ezt csinálja, így mégiscsak marad a kártya mint hibaforrás.

(#40739) HSM válasza Danecay (#40734) üzenetére


HSM
félisten

Teljesen mindegy a szám, ha nem ott van huzat, ahol kellene. Nálam pl. csak 3db a ventilátorok száma, de azok jó helyen vannak, és kellően nagyok (két 18 cm-es, egy 12-es).
Ki tudod próbálni, ha levett oldallappal lényegesen hűvösebb marad 10-15 perc játék/használat után, akkor nem valami jó a szellőzés.
Egyébként első ránézésre nekem nem tűnik túl jónak a szellőzés a VGA körül, teli lemezesek a takarók, mellettük sincs semmi szellőző vágva, pedig kb. oda lenne a legfontosabb, ez így nekem nem tűnik túl profi megoldásnak.

Persze, nem biztos, hogy ez okozza a gondot, de mint írtam, nem árt szép módszeresen végigvenni minden lehetséges szoftver/hardver okot.

(#40738) Danecay: A 73 fok teljesen normális. Legutóbb azonban 77 fokot és felszállni készülő ventiket emlegettél, ami NAGYON nem normális ennél a kártyánál, ahogy az 1100Mhz-es órajelek sem. (Feltéve, ha nincs CPU-limit, persze.)

[ Szerkesztve ]

(#40740) paprobert válasza HSM (#40739) üzenetére


paprobert
senior tag

Ilyen mennyiségű hűtéssel én már tényleg csak azt tudom elképzelni, hogy valami iszonyat rosszul működő paszta - kilyukadt heatpipe történet van nála.

Nálam a mid towerben az egyetlen ház ventillátor a táp ventije, és minden rendben teszi a dolgát. :D

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40741) TIT válasza Danecay (#40737) üzenetére


TIT
veterán

Én+aki azt akarja,hogy hűtsön is,eleve 5V-on valamelyik be se kapcsol.

(#40742) Danecay válasza TIT (#40741) üzenetére


Danecay
őstag

Kíváncsi lennék 10 emberből hányan hajtják fullon a ventiket :) Lehetne csinálni egy felmérést itt a topiklátogatók között :)

(#40743) Danecay válasza HSM (#40739) üzenetére


Danecay
őstag

"Egyébként első ránézésre nekem nem tűnik túl jónak a szellőzés a VGA körül, teli lemezesek a takarók, mellettük sincs semmi szellőző vágva, pedig kb. oda lenne a legfontosabb, ez így nekem nem tűnik túl profi megoldásnak." :U

Nem gondolnám, hogy ezen múlna a kártya helyes működése, a perforációk mentén is tud szellőzni, egyébként is ezeken a helyeken max. az elölről befújt levegő tud távozni amit egyébként az említett 2db. 12-es venti is elszív a gép hátuljából + ugye maga a videokártya is ami a saját légcsatornáján tolja ki magából a meleg levegőt nem holmi házon található réseken. Mint írtam kitöröm a ház hátuljából a PCI takarókat is így lesz neki bőven nyílás neki hátul a réseken felül is.

A 73 fok az igen normális, csak az ott elinduló teljesítményvesztés nem. 77 fokra legutóbb játék alatt ment fel 5-10 perc után ami hosszabb idő ugye mint egy benchmark. Egyébként ott lehet a játék kavart be, tényleg olyan volt mintha egy benchmark futna. Érdekes mert később még próbáltam de akkor már nem csinálta. Azt még megérteném, hogy azért kezdi el csökkenteni az órajelet, hogy visszahűtse a kártyát de akkor is ott a két jogosan felmerülő kérdés, hogy miért 73 fokon kezdi el amikor az még nem egy olyan veszélyes hőmérséklet, és amennyiben ez mégis valamilyen gyári limit lenne akkor másnál miért nem csinálja? A másik pedig, hogy 1150MHz-re visszavett órajel mellett miért eszik továbbra is 150W-t :F
Érdekes lenne látni, hogy nálatok hány fokon kezdi el elejtegetni az órajelet.

(#40744) gtx560unlock válasza Danecay (#40743) üzenetére


gtx560unlock
csendes tag

"nálatok hány fokon kezdi el elejtegetni az órajelet."

Nekem nem ejtegeti az órajelet a rx 580 nitro spec még 80 fokon 1500mhz 1.2v mellett sem.

(#40745) Danecay válasza gtx560unlock (#40744) üzenetére


Danecay
őstag

Hát ez az.

(#40746) Speed® válasza Danecay (#40734) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Uhh..hogy áll az a kártya..? Ilyen csavarodás mellett az se lenne meglepő, ha nem érintkezne rendesen a GPUval a hűtő :U

(#40747) Danecay válasza Speed® (#40746) üzenetére


Danecay
őstag

Tényleg érdekesen néz ki de élőben azért nem ilyen, ez valami optikai torzulás/csalódás lehet. Ha megfigyeled a proci hűtést és a memóriát látszik, hogy azok párhuzamosak ill. merőlegesek a kártyával, olyan mintha az alaplap lenne ferdén a házban, pedig nem. Ha nem érintkezne akkor nem annyi lenne a hőmérséklete mint amennyi hanem sokkal több, valamint véleményem szerint a nyákhoz csavarozott hűtés nem is tud nem érintkezni, ahhoz már olyan fokú deformáció kellene ahol már maga a kártya nem is lenne működőképes.

[ Szerkesztve ]

(#40748) viperabácsi válasza Speed® (#40746) üzenetére


viperabácsi
addikt

Pont ezt néztem én is .Azzal kezdeném ,hogy alá kellene támasztani a kártyát , bár lehet már előbb újra kellene pasztázni .
Cefet sz...l áll !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#40749) Danecay válasza viperabácsi (#40748) üzenetére


Danecay
őstag

A hőmérséklettel véleményem szerint nincs baj, szerintem ebből kellene kiindulni és ez még akkor is igaz ha 77 fokról beszélünk. Fentebb írták, hogy másnál 80 fokon is stabil ezért nem értem, hogy miért mindenki a 73-77 fokos hőmérsékletben próbálja megtalálni a probléma okát. Lehet az a 80 fok is több lett volna ha nem csak egy benchmark erejéig lett volna meghajtva a kártya hanem úgy mint nálam amikor felment 77 fokig.

(#40750) TIT


TIT
veterán

A procihűtő is ugyanolyan ferde.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.