Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41612) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lépjünk tovább.

(#41613) zolee0307 válasza zsid (#41579) üzenetére


zolee0307
őstag

Mindenképp ki kell mérni műszerrel. Nálam a hwinfo terhelés alatt 11.7 V írt, a bios 11.98-at. Kimérve meg 12,0-12,1 volt.

Az miért van, hogy a fesz csökkentéstől nem csökken a kártya hője, fogyasztása? A teljesítmény hatékonyságon -7%-os beállítással értem el hogy 10-15 W-al kevesebb lett a fogyasztás, meg 70 fok alatt van a hő.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#41614) ertzu88


ertzu88
újonc

Lenne egy olyan problémám, hogy az rx580 msi armor 8GB videókártyámon nem tudom beállítani, hogy csak 70 fokos limit legyen, miután drivert frissitettem.
Másfél év után frissitettem. A mostani verzió: Adrenalin 2020 20.4.1.
Hogyan lehetne a temp limitet beállítani, mert az MSI Afterburneren hiába állítom be hogy jó lenne a 70, mégis a 90-re ugrik vissza?

(#41615) tasiadam válasza ertzu88 (#41614) üzenetére


tasiadam
veterán

90 fok? Vaoami jobb fajta paszta is kene oda. Az elegge magas.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41616) tasiadam válasza zolee0307 (#41613) üzenetére


tasiadam
veterán

Mert oehet hogy eddig visszavette a frekit, most pedig tombol amennyire csak tud. Tulfeszelt 1350mhz es alulfeszelt 1400 (csak egy pelda!!!) kb ugyan azt a hot tudja.
Kene egy bios vagy driver beallitasrol kep es akkor lehet h tobbet tudunk, meg mondjuk mikor volt pasztazva, ilyenek.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41617) Asbee válasza tasiadam (#41615) üzenetére


Asbee
veterán

Temp limit ugrik arra vissza, nem annyi neki.

(#41618) Asbee válasza ertzu88 (#41614) üzenetére


Asbee
veterán

Állítgasd wattmanból. Én is elhagytam az afterburnert teljesen.

(#41619) Fred23 válasza Asbee (#41618) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szintén. 64 fokon megfogtam az 570-em egy jó ventiprofillal; 65-öt sosem tudta elérni 1,5 óra játék alatt. Kis húzás, kis alulfesz.

(#41620) Fortum


Fortum
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami módszer arra,hogy az RX480-as videókártyám valahogy virtulizáljam és tudjak rajta egy workstationon játszani amiben csak egy erősebb proci van. Jó lenne ha ez nem csak az itthoni hálózaton működne hanem akkor is ha nem vagyok otthon.

Előre is köszi a segítségeteket. :)

(#41621) tasiadam válasza Fortum (#41620) üzenetére


tasiadam
veterán

Van több opció. Kérdés, mi a célod. Lehet távasztalozni, és lehet cloudot bérelni, és van a stadia/nvidia now. Sőt, steam in-home streaming is, ami műxik messziről is. Cserébe mindenhol van latency.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41622) Fortum válasza tasiadam (#41621) üzenetére


Fortum
tag

A gépet amiben a videókártya van, be kell fognom szervergépnek (cloud/média). Ezért kell valamilyen megoldás, hogy ha játszani akarok akkor tudjam használni a GPU-t mivel nem olyan régen vettem és sajnálnám eladni. A optiplex ssf workstationbe nem akarok pluszban vidókárytát. Nagyjából ez lenne a cél.

(#41623) tasiadam válasza Fortum (#41622) üzenetére


tasiadam
veterán

Akkor távasztallal lehet. Hasonlóképp műxik az nvidia now, csak ott betyár rtx magok dolgoznak, és latency alacsonyabb. próbáld ki melyik neked a kényelmesebb: parsec, steam in-home

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41624) Fortum válasza tasiadam (#41623) üzenetére


Fortum
tag

Rendben, köszi a segítséget. :R

(#41625) Comic


Comic
aktív tag

Sziasztok!

SOS bajba kerültem.
Adott egy XFX Radeon RX 570 RS Black Edition 4GDDR5 nevezetű kártyám, aminek elszállt az egyik ventije. (Szó szerint kiesett a venti felső darabja)
Kb 1.5 hónap mire csere ventit tudnék kézhez venni ali-ról.
Volna valami tippetek a probléma orvoslására?
Előre is köszi!

(#41626) tasiadam válasza Comic (#41625) üzenetére


tasiadam
veterán

Valaki arul hibas darabokat. Lehet h mar nincs fent se volt sok.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#41627) Fred23 válasza Comic (#41625) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én maszekolnék rá olyan ventit, ami van otthon. Perpill bőven tudnék válogatni is. Szépnek persze nem lenne szép.

(#41628) pecccccccca válasza Comic (#41625) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Alternatív hűtés gyanánt egy Arctic Accelero Mono plusz esetleg? Használt piacon körülnézni és vadászni egyet rá. HA-n én most nem találtam. Újan 12k, de, ha sokáig nem tervezel már a kártyával akkor szerintem nem érdemes rá beruházni.
Vagy kiveszed a rossz ventit és valahogy odatákolsz kívülről egy 9-es 12-es ventit amit alaplapra kötsz.

Nekem 6850-en volt kettő 12-es venti. Levettem a műanyag venti részt és a bordára felrögzítettem a két 12-est. Speedfan-nal beállítottam őket a gpu hőmérsékletét alapul véve a változó fordulatot. Olyan hűs még sosem volt az a batár radiátor. ;]

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#41629) zolee0307 válasza tasiadam (#41616) üzenetére


zolee0307
őstag

A kártya kb. fél éves, szóval nem hiszem, hogy a paszta lenne a gond. Már párszor az itt kapott tanácsok alapján próbáltam belőni a feszt. Amire jutottam, hogy 1545 mhz-nél 1,121 V a vcore, a többi mhz-nél is kimértem. Na 31 mV csökkentés még jó, ramnál 50 mV. Viszont a hőfok nem csökken, illetve van, hogy a vcore a csökkentés ellenére is van, hogy 1,337 V. Nem értem, hogy miért megy a beállított vcore érték fölé a fesz.

Amit még megfigyeltem, hogy magasabb fps-nél nagyobb a fogyasztás, mint alacsonyabb fps-nél. Mondjuk nem fixálom az fpst.

Egyedül a teljesítmény hatékonyság csökkentesével tudom visszább fogni a hőt és a fogyasztást. Viszont minél jobban lejebb veszem, ugye úgy csökken a gpu sebessége.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#41630) paprobert válasza zolee0307 (#41629) üzenetére


paprobert
senior tag

Jajj jajj jajj. Az új driverről van szó, ugye? Ott van a TDP limiter csúszka "teljesítmény hatékonyság"-nak félrefordítva magyar nyelven.

Ezt állítva teljesen természetes hogy lassul a kártya.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#41631) zolee0307 válasza paprobert (#41630) üzenetére


zolee0307
őstag

Áramfelvételi korlátnak van fordítva 20.4.1 driver. Az rendben, hogy lassul, csak nem értem, hogy a fesz csökkentés akkor meg miért nem működik, ha ez meg igen :F

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#41632) CirrMee válasza zolee0307 (#41631) üzenetére


CirrMee
addikt

Wattman alól volt a feszcsökkentés?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41633) juust


juust
csendes tag

Sziasztok

Van egy Gigabyte Aorus RX570-em, aminek üresjáratban felpörögtem a ventillátorai maxra majd leálltak. afterburnerrel átraktam manuálra majd vissza autora, így pörögnek ismét.
Valami ötlet hogy mi okozhatta? véletlen nem veszem észre hogy leálltak és nekiállok játszani megfőzöm a picsába :(

(#41634) Speed® válasza juust (#41633) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tudtommal fanstoppos az Aorus :U Szóval ABt offold, Wattmanban ellenőrizd, hogy aktív-e a 0rpm mód, aztán próbáld ki, kapcsol-e terhelésre.

(#41635) CirrMee válasza juust (#41633) üzenetére


CirrMee
addikt

Saccra a történet:
-amíg hozzá nem nyúlsz (pl AfterB), addig alapjáraton le is kapcsolnak
-gondolom nálad felül lett bírálva Afterrel a hűtés
-driver valami hiba miatt alaphelyzetbe rántotta magát, ergo a hűtés ismét gyári félpasszív lett
-és akkor jöttél te, ismét felülbíráltad Afterrel a hűtési rendet.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41636) juust válasza CirrMee (#41635) üzenetére


juust
csendes tag

Afterrel nem nyúltam a hűtéshez, főként csak monitorozni használom.

(#41637) CirrMee válasza juust (#41636) üzenetére


CirrMee
addikt

Hacsak magad nem kapcsoltad ki a Zero -t, valaminek ki kellett.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41638) zolee0307 válasza CirrMee (#41632) üzenetére


zolee0307
őstag

Igen.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#41639) CirrMee válasza zolee0307 (#41638) üzenetére


CirrMee
addikt

Monitorozva is látható a terhelés alatti fesz csökkenés?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41640) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Az aláírásomban szereplő konfigon,érdemes azzal foglalkoznom,hogy 2 évnél régebbi az RX570-es BIOS-a...? Hardware-es GPU gyorsítással folyik videolejátszás (MPCHC+MadVR FHD1080p),játék szinte semmi,probléma nuku...

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#41641) CirrMee válasza R3nts (#41640) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha nincs problémád, hagyd nyugodtan a jelenlegit.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#41642) nrg_52


nrg_52
addikt

Sziasztok! Ha esetleg lenne koztetek xfx rx570 (rx-570p4d, elpida ramos) aki a dietas bios-t fel tudna valahova dobni, azt megkoszonnem!

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#41643) Sztyepadzso válasza nrg_52 (#41642) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Sziasztok,

Lenne egy fura dolog, talán tudtok segíteni az eliminálásában:
Adott ez a konfig:
-MSI X570 Gaming Edge Wi-FI
-Ryzen 5 3600X
-Sapphire Pulse RX 580 8GB
-Win 10 Pro -val, (per pillanat kicsit késleltetve a májusi update-et, hogy ne legyek má' béta teszter, egyébként up-to-date)
-Utolsó, nem beta Adrenalinnal(direkt csekkoltam, meg frissítettem a hozzászólás előtt),
-Utolsó BIOS-sal.

A gép kb. egész nap be van kapcsolva, de nem mindig kell, amiatt aludni megy 1 perc után.
Amikor észhez térítem, akkor -bár nem mindig,csak 80-90%-bAn és nem jöttem rá, milyen szisztéma szerint- felpörgeti maxra a GPU ventijeit. KB 3-5 másodpercre, majd elhallgatnak.

Ez mindenkinél így van, vagy csak nálam? Az megvan, hogy a CPU bekapcsoláskor felpörgeti a ventiket, és ez egy feature -legalábbis ezt olvastam egyszer- hogy "takarítsa' a hűtőbordákat. Itt is ez lenne?

Előre is köszi!

(#41644) Fred23 válasza Sztyepadzso (#41643) üzenetére


Fred23
nagyúr

Csak tipp, de szerintem egyszerűen magasabb hőmérsékletet mér a VGA indulásnál / hirtelen terhelésnél, ezért a ventiprofil által meghatározott magasabb fordulatra ugrik. Aztán gyorsan vissza, mikor rájön, hogy nincs is baj.

[ Szerkesztve ]

(#41645) TIT válasza Sztyepadzso (#41643) üzenetére


TIT
veterán

Nekem nem pörög fel semmi ua.ez a kari,proci 3600.
Jobb a 5.1 beta driver mint a whql-ed ami ua.mint a 4.2beta.

[ Szerkesztve ]

(#41646) Sztyepadzso válasza TIT (#41645) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

@Fred23
Köszi. Nem tartom valószínűnek, meg nálam mostanában nagyon alapjáraton van használva a GPU, 5°-ot eléri, ha.

@TIT
Köszi, meg fogom lesni, bár kicsit hadilábon állok a betsa driverekkel, anno volt bajom a WoT-nál, amikor beta volt fent.(Mostanában nem játszom)

(#41647) Ellia válasza Sztyepadzso (#41646) üzenetére


Ellia
addikt

5 fokot? Taníts :D :D

Nálam is felpörgeti (gép boakapcsoláskor is, szerintem ez valami ellenőrzés lehet és normális dolog.

(#41648) Sztyepadzso válasza Ellia (#41647) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

55°C :W

(#41649) Ellia válasza Sztyepadzso (#41648) üzenetére


Ellia
addikt

Viszont, ha nem használja semmi akkor (már, ha ezt értetted alapjárat alatt) azaz 55 picit soknak tűnik.

(#41650) Sztyepadzso válasza Ellia (#41649) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Nem, úgy értem, ha valami használja, esetleg, akkor kb addig megy fel, 50-ig el se indul a venti.
Fent van a Wasteland 2, az használhatja, ha épp elindítom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.