Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:10:54

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) Danecay válasza TIT (#40750) üzenetére


Danecay
őstag

Igen, írtam is, ezért mondtam, hogy csak optikai torzulás. Nem gondolhatja senki komolyan, hogy minden össze vissza áll és lóg az alaplapon. Ha megnézed a memóriák is ferdék. Szándékosan sem lehetne így installálni a dolgokat tekintve mindennek tized mm pontos illesztése, furata van.

(#40752) paprobert válasza Danecay (#40751) üzenetére


paprobert
senior tag

Nálam 90 fokon veszi vissza komolyan az órajeleket. Az Afterburner amúgy kiírja, hogy mennyire van beállítva ez a limit.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40753) TIT válasza Danecay (#40751) üzenetére


TIT
veterán

Tudom,hogy írtad,hát én már mindent eltudok képzelni,mióta a nagy német minőségi házam bequiet 600-ba az alaplap furata nem megy bele mert 1-2 mm eltérés van.
Ezért becsavarni se lehet,még én néztem furcsán a szerelőre.

(#40754) Danecay válasza paprobert (#40752) üzenetére


Danecay
őstag

Az már teljesen érthető és elfogadható. Majd jól meg is nézem, hogy nekem mit ír. Hól találom ezt egyébként mert nem használom az AB-t?

(#40755) Danecay válasza Danecay (#40754) üzenetére


Danecay
őstag

Szerencsére nálam nem volt ilyen gond. Tényleg furcsán fest a képen a gépem, még az asszonynak is megmutattam, hogy "nézd már!" :)

(#40756) Kaspest


Kaspest
csendes tag

Sziasztok

Csak vettem egy: ID-COOLING FROSTFLOW 240VGA hűtőt
Sapphire NITRO+ RX 480 OC 8 GB verzióra

Kb fél napos művelet kompatibilissé tenni és kellenek hozzá plusz alapanyagok:
-VRM hűtést meg kellett oldani valahogy, így egy régi alu hűtőt szét kellett vágnom kifúrnom a rögzítő pontokon.
-alkoholos törlő kendőt nem adtak, a memóriák letakarításához, szerencsére volt itthon még pár darab.
-Nem bíztam a gyári hővezető kétoldalas ragasztó lapokban ezért még csináltam egy "drót" extra rögzítést ami nem engedi a fan-ba beleesni a hűtőbordákat.
-A dobozban volt hővezető paszta, benne is maradt, használtam a jó öreg MX-4-et.
- 2 ram hűtőbordát le kellett reszelnem mert az egyik a vízpuma miatt a másik meg a rögzítő keret miatt nem fért el rendesen (itt is kellett egy kis kreativitás, hővezető padot is kaptak így a vízpumpa is von el hőt a lereszelt részeknél, szerencsére elég puha anyagú amit használtam így nem kellett félnem, hogy a vízpumpa meghúzásánál esetleg sérül a ram.)
-A gyári Sapphire backplatet vissza lehet rakni mert elég nagy furatok vannak rajta, amin át mennek a vízpumpa rögzítő csavarjai, viszont a gyári csavarokhoz anyákat és szigetelő gyűrűket kell keríteni, vagy más csavarokkal kell felrakni.
-Én esetemben a gyári vízpumpa rögzítő anyákat is le kellett cserélnem mert túl magasak voltak és nem fértek el a cpu hűtőm miatt :)) .(mATX lap szépségei)

Pozitív:
Adtak egy fan splitert ami 1to3(ezt használom a radiátoron lévő 2 fanhoz és a vgan lévőhőz), adtak pluszba egy csomó ram sünit, egy molex to 2 fan connector átalakítót, egy sata to fan átalakítót (ezzel megy a vízpumpa)

Számok:
GPU mag 75 fok helyett 54 fok lett.
VRM 85 fok helyett 70 fok

konklúzió:
megszűntek az idegesítő vga fan felpőrgések.
-gyári beállított értékek mellett lehet játszani, nem kell alul feszelni.
-a vízpumpának van egy alap zaja de sokkal halkabb mint a gyári hűtő.

összességében ha valaki neki akar vágni, készítsen oda egy üveg vízet, mert egy szuszra nem lesz kész :D

A radiátornak a házamban nincs gyári helye ezért került oda ahol van. (amúgy is jobb oldalról 3 db 9 cm-es fan fújja be a levegőt.




Örültem, hogy megoszthattam veletek eme Frankeinstein Rx 480-at.

I7 3770 @ 3.9 ghz Gigabyte h77m-d3h, 32GB ddr3 1600 mhz ram, 1TB samsung 870 ssd, Sapphire RX 480 nitro OC + 8GB @1342MHz, Seasonic 850W psu, Fractal Design focus G , Scythe mugen max II cpu cooler.

(#40757) Mizol29 válasza Kaspest (#40756) üzenetére


Mizol29
senior tag

Én a helyedben egy normális házat vettem volna. Rossz ezt nézni már bocs.

(#40758) raziel01 válasza raziel01 (#40700) üzenetére


raziel01
veterán

Na kb 2 napot bírt a régi driver. Windows belépés után le is fagyott, fekete képernyő stb....
Full terhelés alatt több óra után is stabil pedig, úgyhogy tuti driver hiba.
Sajnos azt kell mondanom a régi GTX950-es kártyával 3 év alatt nulla fagyás volt.
Nem tudom már mit próbáljak meg. Azon kívül, hogy eladom, mert most nincs semmi jó árban helyette. 40-et meg nem dobnék rá egy erősebbre.

(#40759) tesz-vesz123 válasza raziel01 (#40758) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

19.12.1 vagy 19.12.2-vel próbáltad (én utóbbit használom február óta, mindenféle hiba nélkül)? Ezek jelenleg a legstabilabbak. Illetve kipróbálhatod még a régi 19.5.1-et. Sokan erre esküsznek mint a legjobb RX driver.

(#40760) finest válasza Mizol29 (#40757) üzenetére


finest
őstag

Nagyon sokáig volt ilyen Chifi házam, irtó nagy, de valóban meleg volt,el sem hinné az ember, h full atx ház tud így melegedni.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#40761) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Folding@home használata esetén mi a legoptimálisabb beállítás egy RX 590 -nél?

(#40762) HSM válasza paprobert (#40740) üzenetére


HSM
félisten

Ez is könnyen lehet, vagy valami durva szoftveres hiba. :K Bár saját tapasztalatból azt tudom mondani, a világ összes ventije sem elég, ha nem a megfelelő helyen csinálják a huzatot.... Valamint, a levegő nem megy át a tömör fémen, cserébe elszökik a sok felesleges üres lyuggatáson, és ezeket sok ház tervezője szereti elfelejteni.

(#40742) Danecay: Nekem a két 18 centis házhűtőm mindig fullon megy. 700rpm, viszonylag csendben. ;]

(#40743) Danecay: Nekem nagyon fura, amit nálad csinál az a kártya, 73 fokon nem lenne szabad throttlingoljon. Nem futsz CPU-limitbe? Gyári BIOS van rajta? Elég fura, hogy nálad ennyire nem úgy működik, mint másoknál.
Az 5-10+ perc utáni elmelegedés egyébként az egyik legbiztosabb jele az elégtelen házhűtésnek. :(
Olyat az enyémmel én még nem láttam, hogy hőfok miatt kezdje csökkenteni, olyat igen, hogy a felvett magas, limit feletti teljesítmény miatt.

(#40746) Speed(R): Elsőre nekem is úgy tűnt, második ránézésre viszont arra jutottam, talán csak a fotó torzít durván. :DDD

(#40758) raziel01: Érdekes, hogy ilyeneket csinál. Ilyet akkor láttam legutóbb, mikor nem kapott elég feszt 2D-ben a beállított fesz offset miatt még a régi 290-esem, aminél csak így lehetett még állítgatni. :F
Ennek is ilyennek kellene lennie mint a GTX950-ed volt, 2D-ben nálam ezzel is 0 fagyás volt az elmúlt másfél év alatt, amióta megvan a kártya, mondom ezt annak ellenére, hogy a driver körítésének stabilitásával továbbra sem vagyok elégedett. :DDD De egy Control Center (vagy hogy hívják most) újraindításba nem halok bele.

(#40761) NdrewSunix: Én abszolút perf/wattra optimalizálnám, az úgy valahol 1100-1200Mhz GPU magasságában lehet, és az auto-nak megfelelő fesszel, hogy stabil eredményeket szolgáltasson. A memória órajeléből (1500-1750Mhz) és feszéből vennék csak kicsit vissza, a 0,95V kicsit magasabban támasztja ki a GPU-t, mint ideális lenne, amúgy még mehetne lejjebb nyugodtan. Lásd pl. furmark nálam az 580-on 1100Mhz-en, a gyárinak megfelelő fesszel, a 0,95V lejjebb húzásával 0,87V-on: [link] .

Elvileg valami hasonlót csinál, ha nagyon durván lehúzod a power limitjét is, de ott nem biztos, hogy könnyű jól eltalálni, illetve eléggé le lehet húzni, és a 0,95V-on ugyanúgy fennakadhat. :K

(#40763) droti25


droti25
őstag

Tudtok vmit jó minőségű de nem túl drága hdmi kábelt? Fontos hogy 4K Tv-vel lesz összekötve.

Köszi előre is!

(#40764) fasterware


fasterware
aktív tag

Sziasztok.
Tegnap toltam egy kis Dirt Rally 2.0 játékot, és elég furcsa dologra lettem figyelmes.
Beállítottam az Rx 570-nek Wattman-on belül, GPU State 7 értéknek 870 mV-ot, a Vram-nak pedig 820 mV-ot, mindezt teljesen alap órajelekhez. Már egy ideje ilyen értékeken járatom a vga-t, teljesen stabil volt több órányi játékok alatt is ( pl Ac: Odyssey 4 órányi játék ).
Afterburnerrel irattatom ki a GPU hőmérsékletét, és láttam, hogy 77 fok volt a maximum, holott máskor 66-68 fokon tetőzött. Játékból csak kiléptem, mondom ez elég nagy érték.
HWinfo64 mutatta, hogy a GPU fesz maximum értéke felment 1,21 voltra. Ez nem tudom miért lehetett, előfordul ilyen?
Semmit nem szoktam állítani Afterburneren belül, custom fan beállítást is Wattman-ban csináltam meg.
Játék előtt ezt szoktam csinálni: Wattman-ban mentett profilból betöltöm az alulfeszelt és custom fan értékeket, ezután megnyitom Afterburnert ( de semmit nem állítok el ), ha végeztem a játékkal, Wattman megnyit, visszaállít-ra nyomok, aztán Afterburner bezár, semmi reset. Valamit rosszul csináltam esetleg?
19.7.3 drivert használok.

(#40765) Danecay válasza HSM (#40762) üzenetére


Danecay
őstag

Na jó hogy fullon a 18-as ventid 700-at forog, az mégsem 1500 :)

Két okból sem futok CPU limitbe, az egyik a már említett benchmarkok. A Superposition ~5%-ban terheli a procit, a Valley benchmark pedig ~10% ban. A játék aminél egyszer előjött ez a 77%-os hülyeség pedig olyan 20-25%-ban legmagasabb grafikai beállítások mellett. A másik ok pedig, hogy épp a néha-néha jelentkező CPU limit jelenség miatt cseréltem március elején konfigot, ezzel együtt platformot is, így most jelenleg egy Ryzen 5 2600X pörög a gépben.

Egyébként jelenleg leszerelt ház oldalburkolatokkal, kitört PCI ablakokkal tesztelgetek és 73-74 foknál ugyanúgy el-el ugrál a beállított 1350MHz-es frekvenciától. A Valley futtatása közben egyszer láttam egy olyat is, hogy GPU Load 100%, GPU órajel 1060MHz :). Igaz ez csak gy pillanatig tartott de akkor is. Egyébként toltam kicsit fentebb a ventilátorokon is, nem a VGA-én hanem a házén. Ha már VGA venti profil, azt figyelembe veszi kártya amit a Wattman-ban beállít neki az ember? Eddig ezt nem nagyon figyeltem, csak annyit állítgattam itt, hogy kikapcsoltam a 0 rpm-et, de még jó, hogy majd felszáll a gép amikor majd 3000rpm-ig pörgeti fel a VGA ventiket 73-74 fokon miközben a beállított profil max. ~2400-ig kellene, hogy engedje. Akkor mégis mért pörög mint a hülye?
A BIOS-om a verziószám szerinti utolsó bios, de, hogy abba belepiszkált e valaki vagy sem nem tudom, ezért is írtam korábban, hogy tolok rá egy gyárit, biztos ami biztos, csak eddig éjszakás voltam, úgyhogy nem foglalkoztam vele.

(#40766) Smoki122


Smoki122
kezdő

Sziasztok!

Melyik most a legjobb és legstabilabb driver vagy mit állítsak a kártyán?
Tegnap kapott egy új tápegységet, mert eddig a hibát annak tudtam be, hogy kevés neki az 500W.
A hiba ott kezdődött, hogy én boldogan megvettem használtan a kis Sapphire Nitro+ RX580 4GB kártyámat. Szépen bele is pattintottam a gépbe, drivert felraktam stb. Egyszer csak CS:GO közben kifagyott a gép. Fekete képernyő, ventik pörögnek, de a gép semmire nem reagál, csak ha hosszan nyomom a kikapcsoló gombot.
Kapott új tápegységet. Vidáman indítom a BF 5 játékot. Már a menüben akadozott kicsit. Mondom biztos a net vagy nem tudom. Megy a meccs, élvezem a játékot szuper. Majd ki akarok lépni, és ugyan ez a jelenség áll fent. De nem mindig csinálja. Tegnap óta csak 1x fordult elő a Battlefieldnél. Utána ment egy 6 órás WoT és ott semmi.

Én remélem csak a driver szar vagy nem tudom.
Vagy esetleg állítgatni kell a feszt vagy micsodát? (Ehhez annyira nem értek ne haragudjatok).
U.I: Régebbi drivereket hogy tudom törölni? A driver mappában jelzi ugyan úgy a régieket. Most a legújabb van fent: Adrenalin 20.4.1.

Segítségeteket előre is köszönöm szépen! :)

(#40767) Ellia válasza Smoki122 (#40766) üzenetére


Ellia
addikt

Nem volt bányász kártya? Milyen bios van rajta?

(#40768) Smoki122 válasza Ellia (#40767) üzenetére


Smoki122
kezdő

Állítólag 5 hónapig volt az.
BIOS verzió: 015.050.002.001
BIOS dátum
2017/03/23 23:48
BIOS cikkszám
113-1E3660EU-O55

(#40769) Kaspest válasza Smoki122 (#40768) üzenetére


Kaspest
csendes tag

19.12.1 drivert rakd vissza

Havernak az msi 570-e is ezt csinálta, sőt neki windows indításnál még azt is kiírta, hogy nincs megfelelő vga driver telepítve, eszközkezelőben sem látszódott. (2020 driver volt fent)

kapott egy amd cleanup utility-t a gép meg egy 19.12.1 drivert azóta semmi probléma. (3 hete)

[ Szerkesztve ]

I7 3770 @ 3.9 ghz Gigabyte h77m-d3h, 32GB ddr3 1600 mhz ram, 1TB samsung 870 ssd, Sapphire RX 480 nitro OC + 8GB @1342MHz, Seasonic 850W psu, Fractal Design focus G , Scythe mugen max II cpu cooler.

(#40770) Smoki122 válasza Kaspest (#40769) üzenetére


Smoki122
kezdő

Holnap megpróbálom. Most is CS:GO meccs után ugyan ez a jelenség. Ráadásul hiába volt 300fpsem a netem se volt most kivételesen rossz és akadozott..
Azt nem értem, hogy miért nem lehet egy normális drivert kiadni hozzá. Oly nagy meló lenne a cégnek?
Kezdem komolyan azt gondolni, hogy az AMD kártyák hulladékok.
Ha a régebbi drivert teszem fel, akkor esetleg az újabb játékoknál okoznának gondot? Gondolok itt COD WZ vagy BF5?.

(#40771) Ellia válasza Smoki122 (#40770) üzenetére


Ellia
addikt

Nekem eddig minimális, nem számottevő problémáim voltak csak a driverekkel (nagyon-nagyon ritkán, de nézz körbe a zöld oldalon is, lehet meglepődsz :))).

Van pár újabb játék ami meg fogja makacsolni magát régi driverrel, pl. Doom Ethernal. Bf5 is ahogy kapja a frissítéseket lesz egyre jobb rosszabb teljesítmény ügyileg, ott is előfordulhatnak bakik hosszabb távon.

(#40772) CirrMee válasza Smoki122 (#40770) üzenetére


CirrMee
addikt

Kezdem komolyan azt gondolni, hogy az AMD kártyák hulladékok.

Ez így van, azért használjuk őket, mert mi is élvezzük a használhatatlan hardvereket. Egyéb világmegváltó felfedezésed is van?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#40773) Smoki122 válasza CirrMee (#40772) üzenetére


Smoki122
kezdő

Miért kell így reagálnod?
Csak szeretném megoldani a problémát.
U.i: csalódottságom teljes hevében fogalmaztam így... :)

(#40774) koszos91 válasza Smoki122 (#40773) üzenetére


koszos91
tag

Szia!

Nekem jelenleg a 20.2.2 van fent és hogy "lekopogjam" nagyon szépen teszi a dolgát, mint régi és mint új játékoknál. (1x- 2x volt itt is gond, de az szerintem nem a driver miatt.)

Ahogy olvasgattam komemnteket rájöttem, hogy nem mindig pont a driverrel van gond, hanem több dolog jön össze és azért van a baj sok embernél. (hardware-sen nem passzol valami vagy a windows, nekem pl.: amikor a kártya meglett elkezdtem ökör módjára telepíteni a drivereket és a végére úgy összeakadt, hogy újra kellett húzni a windowst!)

Igen ahogy Ellia is írta a zöld oldal sem túl boldog mindig bármennyire is mondják. Ott is megvan ,hogy van akinek soha nem volt gond, valaki meg folyamatosan szív a driverrel szóval.. :D
Meg tegyük hozzá azért nem egyszerű úgy megírni egy drivert, hogy sok kártyával rendesen működjön, valahol mindig lesz hiba. De a AMD ilyen téren viszont sokkal korrektebb, mert azért viszonylag régi kártyákhoz is ad még ki frissítést.

Én azt mondom ne add fel meg fogod találni a neked legjobb drivert! :))

Ha meg esetleg nagyon nem akar működni akkor windows újratelepítése és felrakod a 19.12.1-t drivert, akkor tuti nem lesz gond és utána meg majd meglátod. (nekem is azért van fent a 20.2.2 mert a MW WZ-nak nem tetszett a régi)

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40775) Smoki122 válasza koszos91 (#40774) üzenetére


Smoki122
kezdő

Szia!

Köszönöm szépen a biztató szavakat!:)
Megprobalom első körben egy régebbi driverrel, amit fent írtak. Ha azzal is gond lenne, akkor újrahúzom a Windowst (végülis ez is ráférne félév után:)). Aztán meglátom mi lesz. Remélem működni fog és nem lesz többé gond vele. :)

(#40776) pecccccccca válasza koszos91 (#40774) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Azért ennyire szerintem nem kell elfogultnak lenni az AMD irányában. Rengeteg gond van a driverekkel, főleg az újabb játékoknál. Én eddig amit kipróbáltam drivereket azokkal van gond. A legújabbal az overwatchban megy el a kép. A 19.12.1-el World war z-ben és warzone-ban is.
Battlefield 5-ben is igaz sokkal ritkábban, de elfeketedik a kép ilyen 1-2 mp-re.

És igen. Előtte semmi gondom nem volt GTX1050Ti-vel. Minden tökéletesen működött.
Most, hogy visszajöttem AMD oldalra, nincs olyan játék ami valamiért ne szarakodna....
Szóval igenis a driverek a szarok. Vagy az AMD driver és a win 10 együttese... De az biztos, hogy nem normális amit az AMD művel a drivereivel! Katasztrófa, hogy váltogatnom kell a drivereket, hogy épp mivel játszom, hátha megszűnnek a gondok. De hát csak a szarnak egy pofon minden próbálkozás.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#40777) Danecay válasza pecccccccca (#40776) üzenetére


Danecay
őstag

Mint korábban is írtam nekem még nem nagyon voltak driver-ből adódó hibáim, igaz feltehetően nem is játszom olyan sok és annyiféle játékkal mint mások. Mindig felteszem a legfrissebbet és megy. Igaz tegnap a ventilátor profillal kapcsolatban írtam, hogy nem veszi figyelembe a beállított értékeket de az más. Érdekes lenne egy statisztikát látni, hogy mely példányok, márkák kényesek a driver-ekre, már feltéve ha nem full random az egész.

Más. Ma át akarom pasztázni a kártyát mert úgy fest, hogy az én problémámon nem nagyon segít semmi,sem a nyitott ház, sem a feltekert ventilátorok sem pedig a BIOS- újratelepítés. Nitro+ hűtésem van és az a kérdésem, hogy milyen thermal pad is kell hozzá? Van itthon régről (10+ évről) megmaradva több féle vastagságban is, megromlani gondolom nem romlott meg ezért ezt terveztem felhasználni. Mi van akkor ha valamiért mégsem lenne jó az ami itthon van, vissza lehet tenni a gyárit?

A Sapphire-nek van egyébként magyar nyelvű supportja, egyszerűbb lenne leírni magyarul, hogy mi a gondom.

[ Szerkesztve ]

(#40778) koszos91 válasza pecccccccca (#40776) üzenetére


koszos91
tag

Igazad van kicsit elfogultnak tűnik amit írtam. nekem is miután meg lett a kártya azért érdekes 1,5 hónapom volt.(Elég sokat állítgattam, drivert telepítettem, windowst raktam újra).

De végül meg lett az eredménye, ahogy fentebb is írtam teljesen jól működik most a kártya.

De én úgy vagyok vele, hogy amióta gépet használok (elég régóta :D), azóta sose volt olyan, hogy összeraktam és megy, mindig volt valami, de végül mindig megoldódott.

- Anya megyek cseresznyét szedni! - De hát tél van Pistike! - Tudom... sapka, sál!

(#40779) paprobert válasza Danecay (#40777) üzenetére


paprobert
senior tag

A gyári thermal pad ami a kártyán van teljesen jó lesz. Azok általában 5-10 év alatt száradnak ki, ha egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#40780) Danecay válasza paprobert (#40779) üzenetére


Danecay
őstag

Akkor tehát azt nem muszáj cserélni. Az jó mert megkerestem az itthon lévőt és 1.8mm volt a legvékonyabb.

(#40781) Gyuri27 válasza Danecay (#40777) üzenetére


Gyuri27
félisten

Érdekes lenne látni hányan használják virágbóti és/vagy mókolt 10-el + harmadik féltől származó progi + hányan nem telepitenek megfelelően (vagy nem jó verziós) .net + c++ visual-t. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#40782) nrg_52 válasza Gyuri27 (#40781) üzenetére


nrg_52
addikt

De az AMD a szar, nem erted?:C ~15 eve csak AMD kartyaim voltak, en biztos szeretem sz0patni magam.:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40783) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Elindítok egy játékot, feldob a jobb felső sarokban egy kis Radeon-os ablakot.
Merre találom a beállítást, amivel kikapcsolhatom?

(#40784) HSM válasza Danecay (#40765) üzenetére


HSM
félisten

"73-74 foknál ugyanúgy el-el ugrál a beállított 1350MHz-es frekvenciától. "
Ez azért már mégsem 77 fok és üvöltő venti. :F

"Ha már VGA venti profil, azt figyelembe veszi kártya amit a Wattman-ban beállít neki az ember?"
Fogalmam sincs. Mikor legutóbb egy éve próbáltam buta, bugos és használhatatlan volt. Azóta Afterburner be van állítva, és az szabályozza (hibátlanul, profin) az egyedi görbém alapján, ha gondolod próbáld ki. [link]
Azóta ezen csak annyit finomítottam, hogy az alsó, 50 fok -12%-os pontot levittem 40 fok környékére, mert a mókolt 2D profilom nélkül két monitorral már kicsit több hűtést kért üresjáratban a megemelt memória órajelek miatt.
Ugye, az Afterburnerben azzal érdemes vigyázni, hogy nem szabad apply/reset gombot nyomni (manuálisra rakja a WattMan beáéllításokat) és 0mV offset kell legyen, valamint nem érdemes bekapcsolva hagyni, hogy minden indításnál nullázza a WattMan beállításokat. :DDD

(#40766) Smoki122: GPU-Z szerint UEFI-s a BIOS, van az opció mellett pipa?
Win10 (és játék) frisítések fel vannak rakva?

(#40777) Danecay: Ha kellően óvatosan szeded szét akkor többnyire használhatóak maradnak a padok.

Amúgy amiket linkeltem benchmarkok kipróbáltad, mennyi pontot ad a kártya? Hogy legalább látszana, mennyire is dobálja az órajelet pl. az én példányomhoz képest, van-e egyáltalán "baj" a teljesítményével? [link]
Én azokat az eredményeket nem véletlen gyűjtöttem össze neked. :F

[ Szerkesztve ]

(#40785) Gyuri27 válasza nrg_52 (#40782) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem is kb és amd proci. Szeretek copni.
Az is igaz én nem ülte fel a win 10 vonatra még.
Illetve egy rövid próbám volt vele. De már akkor tudtam, hogy nem leszünk barik mikor minden hdd-t le kellett húzni mert ha 2-3 sok akkor problémázik. Hát mondom lul. 3.1 óta eltelt némi idő de még ilyet nem bacctam.
Volt még egy két gond és ment is a szentem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40786) pecccccccca válasza nrg_52 (#40782) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Tök egyértelmű, hogy az AMD driverekkel semmi gond windows 10 alatt, ha különböző driverek különböző játékoknál eredményeznek fekete képernyőt. Teljesen logikus.

15 év alatt egyetlen NV kitérőm volt GTX1050Ti-re. Nulla gond volt vele. Nem kellett vakargatnom a fejem melyik driverrel játsszak. Feltaktam a legfrissebbet és ment minden rendesen.

Most tértem vissza AMD-re és nem tudom mire véljem ezt a “működési morált” amivel találkozok.

Egy win-t majd újrahúzok és minden sallang nélkül telepítem a drivert aztán meglátjuk. Egyenlőre kb használhatatlan a gépem játékra a fekete képernyők miatt.

Gyuri: Te meg szereted, ha fáj. 😁

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#40787) gbors válasza nrg_52 (#40782) üzenetére


gbors
nagyúr

De most őszintén, hogy minősítenéd azt a produkciót, amit pl. a 20-as driver-szériával előadtak? Saját, keresetlen szavaiddal :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40788) Gyuri27 válasza gbors (#40787) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egyszer majd jó lesz a win 10.
Ryzen feleadatkezelő vonatkozásban is 3 évet kellett várni ms olalról. És a jótol most is messzi van. Mert az valahol ott kezdődik ahogyan a linux használja a ryzent (ccx-et).

Amd - Radeon - Ryzen

(#40789) nrg_52 válasza gbors (#40787) üzenetére


nrg_52
addikt

Az egyikkel rozsaszinu volt idonkent a rage, ezen kivul egyikkel sem volt komoly gondom, fekete kepernyot, csak kikapcsolt gep mellett latok.:DDD Nyilvan nem tokeletes, de nem is sz@roznam telibe.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40790) gbors válasza nrg_52 (#40789) üzenetére


gbors
nagyúr

Na ja, így is be lehet állítani. Én a 20.1-es line-nal nem is próbálkoztam, a 20.2 volt az első, amit feltettem, és még az is botrányos volt, pedig elvileg sok mindent javítottak. Rendben, neked ezek beleférnek, viszont sokaknak nem.

(#40788) Gyuri27: Minden bizonnyal, de ez most hogy jön ide?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40791) nrg_52 válasza gbors (#40790) üzenetére


nrg_52
addikt

Igen, jol mondod, en nem szoktam ossze-vissza allitgatni mindent, meg hasonlo funkcioju programokkal osszeakasztani a bajszat, igy jol elvagyunk.:DDD Mondtam, hogy nem hibatlan, vannak hibak, de elheto.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#40792) pecccccccca válasza nrg_52 (#40789) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Igazad van. Erős volt a szar jelző.
Kérlek találj egyet rá, ha gondolod. Nekem más nem jut eszembe. De elfogadom a válaszod.

Egyet tudok. Csak vga-t cseréltem a gépben, azóta kb. nem tudok játszani...

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#40793) Smoki122 válasza HSM (#40784) üzenetére


Smoki122
kezdő

Nem néztem. Később csekkolom. Ha esetleg nem lenne pipa akkor mi a teendő? Illetve ellenkező esetben?
Windows frissítve, játékok is!
Meglepő, de WOTnal most, hogy tesóm játszik, teljesen stabil.

(#40794) HSM válasza Smoki122 (#40793) üzenetére


HSM
félisten

Ha nincs ott a pipa, az gyanús lehet, hogy mókolt bányász BIOS. :K
Az UEFI rész nélkül nem tudja ellenőrizni a driver. Bár nem tudom 100%-osan, hogy ezek UEFI-vel jöttek-e, de többnyire azzal már.

(#40795) Smoki122 válasza HSM (#40794) üzenetére


Smoki122
kezdő

Ha pedig nincs ott, akkor egy BIOS update kell neki? :)

(#40796) HSM válasza Smoki122 (#40795) üzenetére


HSM
félisten

Igen, akkor érdemes lehet megkérdezni a tulajokat, hogy nekik biztosan ott van-e, és ha igen, akkor ajánlott ilyenkor egy a kártyán lévő memóriamodulokkal kompatibilis, a kártya típusának megfelelő eredeti, gyári állapotú BIOS-t rárakni. :K

(#40797) TIT válasza Smoki122 (#40795) üzenetére


TIT
veterán

Mivel bányászkari volt így egyértelmű,hogy nem az amd vacak,hanem aki eladta,mert lusta volt visszatenni a gyári biost,akinek itt gond volt általában az bányászbios miatt volt.
15 éve amd-m van és semmi baja.
2,5éve 580 és semmi baja de origin vettem.
Nv meg csak a vgát tette tönkre,olyan jó drivereket csinál havi 1-et,amd meg havi 3-4-et.

(#40798) Pehi válasza TIT (#40797) üzenetére


Pehi
senior tag

Szia. Én is most váltottam 1050Ti-ről RX 570-re. Sapphire. Had ne mondjam a különbséget. :DD Szinte ez az első AMD kártyám. Úgy 12 éve lehetett talán HD 3650-em utoljára. I5 meg 16 G rammal tökéletes. Én hülye, nem hogy előbb vettem volna.. Nekem nagyon bejött.

[ Szerkesztve ]

(#40799) Gyuri27 válasza Pehi (#40798) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az 1050 ti-t meg se kellett volna venni. Mindig is drágább volt mint az 570.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40800) Pehi válasza Gyuri27 (#40799) üzenetére


Pehi
senior tag

1 éve vettem 23 ezerért. Most meg 33 ért adtam el. Feleségem főnöke 25-ért árulta, én meg lecsaptam rá.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.