Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) benceman00 válasza ViZion (#63800) üzenetére


benceman00
tag

Az a baj ha a multiméter vezetékét beszorítom alá akkor a blokkot eltartja. Esetleg oldalról lézeres hőmérővel bekukucskálni, mondjuk oldalt nem hiszem, hogy akkora a hő mint középen.

Üdv, ASZPi

(#63802) V!ck válasza benceman00 (#63799) üzenetére


V!ck
aktív tag

Fölösleges tovább puhatolóznod, sajnos ez ennyit tud... :(
Nekem H80i van, (120-as vastag radi) igaz, a tiédnél jóval erősebb, de pl 4600-on ha ráengedek egy Prime-ot small fft-t, kb 2 perc és 84fokos a kupak, magok 63... tovább nem kínoztam, leállítottam. Blend tesztben kb 75-78 fokra emlékszem, hogy eléri a kupak, magok 58-nál megálltak. Normál terhelés (pl játék) nem éri el a 70 fokot sem. Nem mértem, de mivel 70foknál kapcsol full fordulatra az összes ventim, hallanám...
Igazából 4400MHz-en tudom csak kényelmesen és relatíve halkan hűteni ha benchelek...
Szóval ezek ennyit tudnak sajnos...

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#63803) Plasticbomb válasza Habugi (#63779) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Mi kell ennek az FX Fixes IBTnek a futtatásához?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#63804) ViZion válasza Plasticbomb (#63803) üzenetére


ViZion
félisten

rendszergizda jog... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63805) MongolZ


MongolZ
addikt

Vannak Cinebench R15 eredmények? Csak hogy lássam, jó fele haladok-e...

(#63806) mackosajt válasza MongolZ (#63805) üzenetére


mackosajt
addikt

[link]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#63807) MongolZ válasza mackosajt (#63806) üzenetére


MongolZ
addikt

:) :R

(#63808) Plasticbomb válasza ViZion (#63804) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Úgy indítom, ezt kapom. (A10 7870K akarom lefuttatni párszor, lesni milyenek a beállításaim. Win10 Pro 64 bit)

See the end of this message for details on invoking
just-in-time (JIT) debugging instead of this dialog box.

************** Exception Text **************
System.ArgumentException: Customized cultures cannot be passed by LCID, only by name.
at System.Globalization.CompareInfo.GetCompareInfoWithPrefixedLcid(Int32 cultureKey, Int32 prefix)
at System.Globalization.CultureInfo.get_CompareInfo()
at System.String.Compare(String strA, String strB, Boolean ignoreCase, CultureInfo culture)
at System.Windows.Forms.ComboBox.set_Text(String value)
at System.Windows.Forms.ComboBox.UpdateText()
at System.Windows.Forms.ComboBox.set_SelectedIndex(Int32 value)
at IntelBurnTestV2.Form1.Q�q^zᜇ(Object , EventArgs )
at System.Windows.Forms.Form.OnLoad(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Form.OnCreateControl()
at System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)
at System.Windows.Forms.Control.CreateControl()
at System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ContainerControl.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Form.WmShowWindow(Message& m)
at System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


************** Loaded Assemblies **************
mscorlib
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.8670 (QFE.050727-8600)
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v2.0.50727/mscorlib.dll
----------------------------------------
IntelBurnTestV2
Assembly Version: 1.0.4584.2457
Win32 Version: 2, 5, 4, 0
CodeBase: file:///C:/Users/Attila/Desktop/IBT%20FX/IntelBurnTestV2.exe
----------------------------------------
msvcm90
Assembly Version: 9.0.30729.9177
Win32 Version: 9.00.30729.9177
CodeBase: file:///C:/Windows/WinSxS/x86_microsoft.vc90.crt_1fc8b3b9a1e18e3b_9.0.30729.9177_none_5093cc7abcb795e9/msvcm90.dll
----------------------------------------
System.Windows.Forms
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.8670 (QFE.050727-8600)
CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
----------------------------------------
System
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.8670 (QFE.050727-8600)
CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System/2.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
----------------------------------------
System.Drawing
Assembly Version: 2.0.0.0
Win32 Version: 2.0.50727.8670 (QFE.050727-8600)
CodeBase: file:///C:/Windows/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/2.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
----------------------------------------

************** JIT Debugging **************
To enable just-in-time (JIT) debugging, the .config file for this
application or computer (machine.config) must have the
jitDebugging value set in the system.windows.forms section.
The application must also be compiled with debugging
enabled.

For example:

<configuration>
<system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

When JIT debugging is enabled, any unhandled exception
will be sent to the JIT debugger registered on the computer
rather than be handled by this dialog box.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#63809) Gabrikovics válasza Plasticbomb (#63803) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Nekem is volt 120-as radim (Thermaltake) a 965 Denebet 4 Ghz még bìrta de a Thubant 4 Ghz-en már nem így cseréltem egy 240-es Thermaltake-re na ez már lehűti az FX-et 4,8-íg. Tehát ha valaki vesz vizet akkor legalább 240-es radival vegye!

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#63810) ViZion válasza Plasticbomb (#63808) üzenetére


ViZion
félisten

APU topikban kérdezz rá, nem tudom mi lehet, nálam ilyesmi sosem volt :F

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63811) Lovasíjász


Lovasíjász
tag

Üdv emberek!

Szerintetek melyikkel járnék jobban?: egy Fx-8350 vagy i5-2500k procival?

Köszi előre is.

ui.: leginkább játékra gtx 770 mellé

[ Szerkesztve ]

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#63812) ViZion válasza Lovasíjász (#63811) üzenetére


ViZion
félisten

Honnan tudjuk? :U
Ha van AM3+ alaplapod, akkor nyilván FX lenne olcsóbb, kevesebb macera. Ha minden új, akkor 8350 nem ócó most. Ha aprós, akkor ártól függ. Teszteket kell nézni, intelt nem követtem, h újabb játékokkal mit mutat ez.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63813) benceman00 válasza Lovasíjász (#63811) üzenetére


benceman00
tag

Ha FX 83xx széria mellett döntesz akkor jobban jársz a 8320-al.
Kérdés, hogy mire használnád a gépet, mert nagyon nem mindegy.

Üdv, ASZPi

(#63814) Lovasíjász válasza benceman00 (#63813) üzenetére


Lovasíjász
tag

Köszi a válaszokat, váltanék athlon II x3 460-ról, az intel használt lenne alaplappal együtt kapnám kb. 50-ért, az fx (akkor 8320) meg zsír új akkor már. Gondolom egy 970-es alaplap ahhoz már illene... Csak ugye az fx 8320 újabb proci mint az i5 2500k...de lehet tévedek.

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#63815) MongolZ válasza Lovasíjász (#63814) üzenetére


MongolZ
addikt

Saját vélemény:

Ha az alaplap maradhat, akkor FX 8320, szerencsével tudsz venni egyet 34e-ért újonnan. Használtan alaplappal együtt 50-60e-ért kapsz már egyet, nagyon sok garanciával, a nélkül még kevesebbért. Ha mindent cserélni szeretnél, akkor inkább i5-2600K. Nem tudom, hogy mennyiért vennéd, de egy tuningképes lapban az a proci ma is bőven megállja a helyét. 1151-es szérián az értelmes belépő olyan 60e környéke (i3-6100 + egy alap alaplap), ha már Z-set akarsz, akkor 70e, nem tudom, hogy mennyire játszik ez. Egyszálas teljesítményben az i3-6100 olyan 15%-kal jobb, mint az i5-2500K (tuning nélkül). Innentől kezdve az a kérdés, hogy mihez kellene, elég-e neked a 2 mag (+HT), vagy mindenképpen kell a 4?

Sajnos AMD oldalon viszonylag nagy a lemaradás, én nagyon várom a Zent.

[ Szerkesztve ]

(#63816) .zSoLTi. válasza pcguru23 (#63751) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Tökéletes. :K Hoppá nem frisítettem az oldalt és még akkor friss kérdés volt... :B

[ Szerkesztve ]

(#63817) Walter_White


Walter_White
senior tag

Proci Tesztelő kell? :) használjon mindenki Firefoxot... hihetetlen... 6 ablak, +Facebook és már fél órán belül majdnem 100% a CPU minden mag.. csak bezárás segít. :D ....
FX8350. ....

[ Szerkesztve ]

(#63818) Jakuskacsa válasza Walter_White (#63817) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én inkább a nightly-t használom, az kevésbé terhel, még 10 ablak + nál sem! Cpu összhasználat kb 5-15%, és a proci 1500Mhz-n jár...
De nekem van valami sanda agyanúm, hogy ott valami plugin terhel ennyire...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#63819) Walter_White válasza Jakuskacsa (#63818) üzenetére


Walter_White
senior tag

ADBlockot használok csak...

(#63820) belaazallat válasza Walter_White (#63817) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Nálad valami nem oké. Nálam nem csinálja:

Szerk: adblock nálam is fent van.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63821) Jakuskacsa válasza Walter_White (#63819) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Más egyéb pluginok is beépülnek a firefoxba. vagy van egy trójaid, amit a vírusírtó nem lát...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#63822) Walter_White


Walter_White
senior tag

Nem tudom mi lehet, lehet ujra lesz telepitve mert valamikor a CPU-t terheli le, valamikor a 16GB ram 80% eszi..
És az egész rendszer teljesen belassul mig Force Close-al be nem zarom a Feladatkezelőben..
Random jön elő.. Valamikor teljesen normalisan lehet használni, máskor meg facebook/youtube, ill más lapok megnyitása után kiakad a proci.. V a memoria...

(#63823) belaazallat válasza Walter_White (#63822) üzenetére


belaazallat
addikt

Nálam akkor sincs így leterhelve a gép, ha flash játékkal játszom, háttérben youtube FHD videó klippeken hallgatom a zenét. Meg mellette vagy 5 ablak nyitva firefoxban. Mivel nálad is csak random jelentkezik ez az eset, azt kell mondjam ott van a bibi.

Nem biztos,hogy újra kell telepíteni. online vírus keresőkkel vizsgáld át a gépet, nagyobb nevekkel, Kaspersky, stb. Valamint futtasd le a Malwarebytes Antimalware programját.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63824) ViZion válasza belaazallat (#63823) üzenetére


ViZion
félisten

jajj, ne online víruskergetővel. Ha vírusos a gép, ami elindul, akkor kefélheti. Vannak letölthető vírusírtók, amit kiír DVD-re, pendrájvra és onnan indítja a gépet.
Pl. Avira rescue CD, vagy bitdefendernek is van.
Elindítja, frissít a netről. Amíg frissít, addig a tempeknek, pagefile-nak, sysvolume info mappának és a hasonlóaknak lehet nyomni egy shift+del-t, ezekben sok a file és feleslegesek, majd kitermeli a winfos újra...

Átnézni progikat, ami nem oda való, annak is dundi del... De az is lehet, h az AV lett ultraparanoiásra állítva és mindent scannel örökké, azt is meg kell lesni, böngésző kiegjeit letiltani...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63825) R.Woodoo


R.Woodoo
tag

Sziasztok, regota olvasom a topikot, harom eve van egy 8120-om, nemreg sikerult hozzajutnom egy saber 990-es laphoz, elotte egy extreme 4 asrock volt, azzal is fel tudtam menni 4300-ig, de ereztem hogy van meg a kockaban. Most a saberrel 4600-ig jutottam, de csak par napja van meg, meg ismerkedunk. A kerdesem az volna hogy futtatam cine r15-ot es ezen az orajelen kerek 600 pontot kaptam. Jatekok alatt az orajel fontosabb vagy a clock to clockban egy 8320-50-el jobban jarnek-e!? Bocs az ekezetekert, de telorol vagyok..

[ Szerkesztve ]

(#63826) Habugi válasza R.Woodoo (#63825) üzenetére


Habugi
addikt

Beállításoktól/krafttól függően valahol 700-740 között kapnál ugyan ebben a tesztben egy 8320/50-essel. Durván 10%-al erősebbek a Visherák, kvázi példának okáért egy 4.6-os Visherát 5-5.1Ghz között érnél utol a mostani prociddal.

Játéka válogatja hogy mennyire vennél észre egy esetleges váltást, erősen VGA függő is, bár ahogy nézem Tahitid van, az speciel nagy valószínűséggel hálás lenne érte. Ha olcsón meg tudod lépni a cserét szerintem hajrá, aztán majd a többiek kijavítanak ha nem így van, vannak egy páran a topicban akik az elmúlt egy évben váltottak Bulldozerről Visherára.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#63827) repvez


repvez
addikt

Tanácsot szeretnék kérni, hogy szemezek az FX8320 és 8350 es procikkal egy asrock 970ext4es lapba ez a legnagyobb még támogatott proci.
Viszont arról nincs infóm, hogy az 8320E is támogatva van e ebben a lapban, mert ha ugyan azt tudja mint a sima csak kevesebb wattszámban akkor az lehet jobb lenne, de ezt az E változatot sem mindenhol látom árulni webshopokban. esetleg az OEM verziósat , mert bár a összefoglalóban nincs, de sztem egy xigmatek Gaia 128as hűtő ehhez is jó lenne még, vagy tévedek?

A jelenlegi Procim egy 965x4es Phenom II ez 130w ugyhogy ha az új megálna 95wattból akkor csak elbirná igy is és akkor a VGA kártya is többet használhatna majd amikor az is cserére érik. egyébként egy 550wattos chiefteck tápom van ez csak elég lenne egy AMD380as VGA és az FX proci mellé.

Amugy ahogy olvastam a 8320 egy kis tuninggal ugyan azt a szintet hozza mint az 50es igy nem nagyon éri meg a többlet pénzt .
A jelenlegi procihoz képest mekkora gyorsulásra számithatok egy csere alkalmával?kinek van tapasztalata vele esetleg ugyan ezzel az alaplap párossal? az legutolsó Bios van fenn.
Egyébként a tuning nem az én asztalom, általában megelégszem azzal amit nyujt alapból.

(#63828) MongolZ válasza repvez (#63827) üzenetére


MongolZ
addikt

Én X4 965-ről váltottam i5-4440-re, majd FX 8320-ra.

965 és 8350 között olyan 25-30% különbség van, sajnos nagyon ritkán tudod kihasználni a sok mag nyújtotta előnyöket. Videóvágáshoz, stb. ideális, de sajnos azokban a játékokban/programokban, amelyek 1-2 szálat támogatnak csak, a kékekhez képest elvéreznek.

Én a helyedben 3 alternatíva közül választanék:
1., Megvárnám, amíg valahol van valami akciós FX (én 34e vettem, másnap már egy 10-essel drágább volt, ki kell fogni), és beruházni rá (8320E is szokott lenni, az is jó választás, alap órajeleken persze gyengébb, de könnyen lehet húzni), így olcsón megűsznád az egészet, hiszen csak procit kell venned.
2., Megvárnám a Zen-t. Ez esetben nem költesz egy viszonylag elavult foglalatra és viszonylag elavult procira, viszont persze nagy kiadás, mert lap+cpu+memória is kell majd. Addig érdemes megcibálni az X4-et 3,6-3,8 GHz-re, esetleg visszavenni a feszt és alapon járatni.
3., Picit félve merem itt leírni, de váltás Haswellre, vagy Skylake-re. Haswell i5, vagy Skylake i3, a többi nagyon túl van árazva. Persze itt is cserélni kell sokmindent, Haswell esetén lap+cpu, Skylake esetén lap+cpu+memória.

[ Szerkesztve ]

(#63829) R.Woodoo válasza Habugi (#63826) üzenetére


R.Woodoo
tag

Értem, köszönöm. Kozben meg allitgattam a feszen es feljebb ment 670-re az R15 pontszam, viszont itt mar 1.46 nal jarok extreme llc vel es prime alatt elszall a hofok nagyon, le is allitottam 73 foknal, a 7-ik szal el is szal prime alatt. Jatekoknal viszont 60 fole nem nagyon megy. Meg probalkozom, de a hutesem veget szerintem mar elertem.

[ Szerkesztve ]

(#63830) repvez válasza MongolZ (#63828) üzenetére


repvez
addikt

egyenlöre a teljes gépcsere kizárva mert a VGA a leggyengébb láncszem most a gépbe és arra várok, hogy nyáron kijöjjön valami tényleg uj fejlesztés én nem egy átnevezett tulárazott valamit kell vennem több éves fejlesztést.HD4850 1gb os VGA-t cserélnék mellé.
igy ha már tipusú procit vennék akkor nem lenne értelme meghagynom semmit és most nincs 2-300k-m hogy gépet cseréljek.
Az intel vonal számomra megint kizárva, mert ott egy alaplap majdnem többe van mint itt a CPU+lap együtt.
A proci sem olyan égető most mint a VGA csak gondoltam amig forgalmazzák az FX vonalat addig megveszem a lehető legnagyobb még támogatott procit a lapba és azzal talán elleszek egy darabig.Meg ha hinni lehet a hireknek a DX12 majd változtatni fog a magok kihasználása terén és sokat lehet rofitálni a minél több magból.

(#63831) mackosajt válasza repvez (#63827) üzenetére


mackosajt
addikt

Azt a lapot első körben cserélném.
Alapon pont elég rosszul viseli az FX-eket.
Esetleg egy szolid tuning elmegy benne, ami annyit tesz, hogy a túlfeszelős auto turbo 4 "mag" helyett fixre belőtt, 8 "mag" menne a turbos frekin, normális feszültséggel. De ezt csak tesztelve tudhatod meg, hogy menne-e? ;)

Ami a kékre váltást illeti, egy 4 GHz feletti 8-as FX nem rossz a mai játékokhoz sem.
Lehet nem hajt ki 100%-on egy 290/290x-et sem, de van mondjuk 90 fps a 95 helyett, vagy 60 a 65 helyett. ;)

A híres frame time is érdekes kérdéskör még a kihajtásnál. Van olyan videó, ahol helyenként gyengébb az FX a kicsi intelekhez képest is, de nem lesz dupla csak azért, mert fx (pedig egyesek ezt hangoztatják).

Ha nem akarsz kísérletezni, akkor intelnél sem fogsz tuningolni, ha jól tippelek. A kékekre váltásnál akkor meg neked felesleges a K-s proci, ergo csak valami alapból erős jöhetne szóba.

Próbáld meg felfedezni a jelenlegi procidat, ha még nem tetted. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#63832) repvez válasza mackosajt (#63831) üzenetére


repvez
addikt

Amig csak egy 4850es van a gépembe ami igy is alig visz el bármilyen jjátékot is , addig feleslegesen nyaggatnám a procit , akkor sem kapnék élvezhető FPS számokat a mostani játékok alatt.

Ezért is vagyok meglőve, mert VGA-t mindenképp cserélnem kell, de azt az uj széria kijöveteléig nem akarok, hogy az uj fejlesztésű VGA legyen már amit a VR és DX12 hez terveztek, igy talán időtállóbb lesz.

Viszont a jelenlegi proci meg lehet hogy kevés lesz neki és addigra meg már csak használtan tudnék esetleg FX-e beszerezni vagy ha azt sem akkor vehetek egy uj gépet mindenestől, amit meg nem akarok, mert igy is 100k körül lesz a kettő és igy már talán egy normális teljesitményű gépem lesz amivel pár évig elleszek megint.

Az intel azért nem játszik, mert nem vagyok egy FPS huszár, hogy 5 fps többletért 20k-t vayg még többet fizessek egy alkatrészért.
ha megvan a 30fps vagy esetleg a 60 akkor hol érdekel, hogy 90 vagy 95 FPS-t tudna az intel? és azért fizessek 35-40k-t egy lapra meg 70k-t egy procira? inkább visza veszek a grafikából annyival nem lesz csúnyább, hogy ne lehessen játszani vele.
Ezért is van még ez a VGA low-mediumon is elmennek a mai játékok vele akkor minek cseréljek?
Viszont vannak egyéb gondok amiért már csere érett, nincs driver hozzá már win10 alá és vanank olyan progik amik igénylik a dx11es hardvert is.

(#63833) ViZion válasza repvez (#63832) üzenetére


ViZion
félisten

"talán időtállóbb lesz" :U
IT-ben ez olyasmi, mint kupiban az "érintetlen" menyecske... :DDD

1150 árakat is nézd meg, ha újban gondolkozol. FX-et apróról, ócón, de sajna ehhez is 20-25 körül van a normális lap.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63834) repvez válasza ViZion (#63833) üzenetére


repvez
addikt

Az alant vázolt dolgok miatt nem olyan lehetetlen , a mostani konfigomat 2009ben vettem azóta semmi sem lett cserélve benne és eddig amivel akartam mindennel játszottam vagy tudtam használni, szóval nem is olyan lehetetlen az időtálóság csak akarni kell és nem bedőlni a maszlagoknak és , hogy csak a Full ultra 60hz amivel játszani lehet és ha már valami ezt nem tudja akkor csere.

Persze aki megteheti annak hajrá, de nekem ez nem pálya.

Ja és még egy amiért nem vennék intelt: a foglalat , intelnél hol tudnám azt megcsinálni, hogy 6 év után is kapok gyári uj procit a lapomba? sehogy mert 2 évente kukázza a foglalatokat , tehát ott mint időállóság eleve kizárva.
TEhát azon a pár %os teljesitménytöbbleten felül semmiben nem tud jobbat mutatni az intel AMD-nél.

(#63835) MongolZ válasza repvez (#63830) üzenetére


MongolZ
addikt

Szvsz mostmár nincs nagy különbség a intel és AMD oldalon alaplap terén.
Ha tényleg ez a helyzet, akkor azt mondom, várd meg a Zent. Szerintem nagyon sokan várják - velem együtt -, hogy mit fog domborítani az AMD, nagyon szívesen vennék újra tőlük kompromisszummentesen.
4850 mellé tényleg elég az X4 965.

(#63834) repvez: Azért az X4 965 + 4850 2009-ben igencsak közép-felsőkategória volt :) Akkoriban én X3 720-at és 4730-at vettem.

"Ja és még egy amiért nem vennék intelt: a foglalat , intelnél hol tudnám azt megcsinálni, hogy 6 év után is kapok gyári uj procit a lapomba? sehogy mert 2 évente kukázza a foglalatokat , tehát ott mint időállóság eleve kizárva."
Ez igaz, viszont a túl hosszú foglalat élettartam sem jó, mert rengeteg olyan kötöttséghez köti az AMD-t, amin már pl. FM1-2-nél már túllépett.

[ Szerkesztve ]

(#63836) repvez válasza MongolZ (#63835) üzenetére


repvez
addikt

igy van mindig próbálom megcélozni ezt a szintet a közép felső kategóriát, mert ár/érték arányban ez a legjobb.
Bár mostanában egy kicsit elszáltak az árak.2009ben még bőven 50k alatt volt a közép kategóriás VGA-k ára , most meg a 100at surolja és ráadásul nem is érzem akkora fejlödésnek az elözöekhez képest lévén ,hogy már a 2. átnevezése a chipnek a mostani.
ezért várom az uj szériát , ott már muszáj uj architektúrát késziteniük, és remélem az a középkategória tudni fogja azt a szintet mint a mostani felső-alsó kategória. 290es körüli szint. ugy a 60-70k áron.

(#63837) Kroni1 válasza repvez (#63834) üzenetére


Kroni1
veterán

"TEhát azon a pár %os teljesitménytöbbleten felül semmiben nem tud jobbat mutatni az intel AMD-nél."

Én is AMD-t használok, de ez azért lássuk be eléggé elfogult kijelentés. Az intel gyakorlatilag sokkal kisebb fogyasztású procikat tud a technológiai előnyének köszönhetően, mindemellett sokkal nagyobb egyszálas teljesítményt tud, ami igen nagy fegyvertény.. Persze drágább is, de van olyan szegmensben is terméke, ahol az AMD nem tud alternatívát. Ettől függetlenül nekem teljesen elég az amit a 8320 konfigom tud.

(#63838) repvez válasza Kroni1 (#63837) üzenetére


repvez
addikt

Nem akarom szét offolni a topicot és intel vs AMD vitát inditani. Mindenkinek megvan a saját véleménye és szemszöge, hogy miért választja ezt vagy azt az oldalt.

Elhiszem, hogy mindegyik oldalnak megvannak az előnyei hátrányai és a felhasználástól függöen dől egyik vagy másik oldal javára a serpenyő.
DE általában amikor az AMDvel szemben már nincs semmi ellenérv akkor szokták bedobni ezt a fogyasztás dolgot.Ami valljuk be ezen a szinten senkit nem érdekel, hogy most 20-30wattal kevesebbet fogyaszt valami.
Aki közép vagy felső kategóriát választ az nem amiatt választ valamit , hogy menyni a fogyasztása.

NEm egy HTPC-t akar késziteni ami megál 20wattból az egész.

ÉS az egyenlő kategóriánál nem tudom ez menynire jön ki. Ha jól tudom akkor az FX az AMD cuc szériája tehát az intel I7es részzel kell összenézni arról nem is beszélve, hogy intelnél nincs 8 fizikai mag csak 4 és "softveres" HT.Ebből adódhatnak a többlet fogyasztások illetve a két teljesitménybeli különbség, mig az intel az egyszálu teljesitményre optimalizál addig az AMD a többmagosra.
CSak eddig nem volt szerencséje,mert a programozók az intel szerint gyártották a termékeiket, mivel könnyebb rá fejleszteni, nem kell párhuzamositani.
MAjd talán most a DX12 kapcsán megfordul a kocka és az AMD profitálhat a több fizikai magból.Ezért is akarok többnyire cserélni,mert most 38k ért megkapom a 8 magost procit,de ha rájönnek, hogy ugyan azt hozza DX12 alatt mint az I7 akkor hamar felmegy az ára olyan magasságokba ahol talán még megjelenéskor sem volt.

MEg nem érzem az intelben azt a nagy tecnológiai fölényt, sztem az AMD az APU-k terén is innovativabb csak pecchére mint irtam az intel a nagyobb tökével és befolyással maga mellé állitotta a cégeket és nem az APU-kat részesitik előnyben a fejlesztéseknél.
Mint ahogy a VR eseténél is, szinte mindent az AMD rendszerén fejlesztettek ki és hardverből támogat sok olyan dolgot a mit a másik ellenfél az NV még a felső kategóriában sem tud, mégis hátrányban lesz majd ha nem állnak mögé a cégek.

(#63839) MongolZ válasza repvez (#63838) üzenetére


MongolZ
addikt

Nézd, K6-2 450 óta az AMD-hez húz a szívem (persze volt közben inteles konfigom), és amíg VGA fronton nincs különösebb szégyenkezni való, CPU terén most nagyon nagy a lemaradás, talán ekkora még sosem volt. Egyszálas teljesítményben egy i7 6700K és egy FX 8350 között alapórajelen bő 50% különbség van, az összes szálat kihasználva meg 30%, a fogyasztáskülönbség erre még rátesz egy lapáttal. Persze totál más árkategória, de jelenleg most ezek a csúcsprocesszorok a két oldalon. Tudom, egy FX 8350 kb. 3/4-ébe kerül, mint a legolcsóbb i5, viszont kb. akármelyik i3 is erősebb egy szálon.
Sajnos ez van, a programok nem nagyon akarnak több szálat használni.

APU fronton is a Llano domborított hatalmasat, sajnos azóta ott sincs túl sok előrelépés, csak csoszogás szinte egyhelyben.

[ Szerkesztve ]

(#63840) rambustibi válasza MongolZ (#63839) üzenetére


rambustibi
őstag

Egyéb infó: az AMD csúcsprocesszora nem a 8350, hanem a 9590 ;) Szóval ferdítve lett az erőviszony, nem valós.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#63841) MongolZ válasza rambustibi (#63840) üzenetére


MongolZ
addikt

Jó, hát a 9590 a 220W-os igényével szerintem igen-igen extrém eset (már ha egyáltalán kapható valahol). A 220-asokat direkt nem számoltam, ott már tényleg maga a proci i7 árban van. Azt hittem, hogy a 8370-et fogod mondani :)

[ Szerkesztve ]

(#63842) mackosajt válasza MongolZ (#63839) üzenetére


mackosajt
addikt

Azért maradjunk annyiban, hogy szerencsére bár gyenge az 1 szálas teljesítmény, a programok többsége manapság már nem 1 szálra épül, de tény, kevés a 8 szálat használó program, így gyakorlati haszna a 8 szálnak kisebb, mint a jóval kevesebb szálas (i3) inteleknek.
Ezért fordulhat elő, hogy i3 vs 8350 hasonlítások alkalmával i3 tudja tartani a lépést, de...
amikor meg kéne a 4-6-8 szál, akkor meg tud teljesíteni az FX, ráadásul lépést tud tartani i5-tel is, töredék áron.
Az i7 6700K nem 2 Ft, a 8350 meg hozzá képest aprópénz. Hogy a példádnál maradjunk.

Aki 120k-s proci és 200k-s VGA mellett fogyasztástól fél, annak meg gratula. A 6700K tuningolva fog fogyasztani szintén, igaz, nem FX szinten.

No de inkább itt befejezem a VS-t, van erre egy topik. ;)

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#63843) Kroni1 válasza repvez (#63838) üzenetére


Kroni1
veterán

Persze, én is AMD párti vagyok, és lehet kicsit eretnek is amit írok, de a kijelentésed egy picit azért túlzónak érzem, hogy az intelnek mindössze pár százaléknyi előnye van.

Technologiai, teljesítmény és fogyasztásbeli előny mind az intelnél van jelenleg sajnos. Ezt el kell ismerni, attól függetlenül, hogy sosem fogok intelt venni, azért reálisan látom a képet szerintem. És a fogyasztás difi több mint 20-30W, ha megtuningoljuk az FX-et (ahogy azt illik is), akkor bőven 100W felett is lehet a fogyikülönbség. Aminek persze nem az anyagi vonzata a lényeg, hanem az, hogy jobban terheli hővel az alkatrészeket, erősebb táp kell hozzá, és komolyabb hűtő. (az intel tuninghoz meg delid, de ezt most hagyjuk..)

Együtt lehet élni ezzel, teljesen vállalható a mai napig az FX teljesítménye szerintem, de szimpatikus lenne, ha a ZEN ebből a szempontból fejlődést hozna..

[ Szerkesztve ]

(#63844) Antigua


Antigua
újonc

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy érdemes-e lecserélnem a Phenon IIX4 965 egy FX 6350-re. (Egy R9 270x-es kártyát szeretnék vele meghajtani) Köszönöm előre is a válaszokat!

(#63845) Habugi válasza mackosajt (#63842) üzenetére


Habugi
addikt

Én két évig olvastam értetlenül a VGA/CPU ajánló topicban, ahogy váltig állítják "egy nonK i5 mindenre elég", nem tudnám kellően érzékeltetni a fétis mértékét hogyan vetettem rá magamat az alapórajeles 6600K tesztelésére, megnézzem mire elég az OC 280X társaságában, ráadásul DDR4 mellett, ami azért igencsak jól kompenzál CPU limites helyzetekben..

Nos úgy esett szét mint f*s a napon az 5Ghz-es 8320 után/ahhoz képest.., és akkor hol van még egy i3.., arról nem beszélve, igen, van ahol elfogy a 4mag/szál, hiába sokkal erősebbek. Ennyi.

Nem feszegetve most a DX12-öt és egyéb dolgokat, meg ezt itt amúgy is teljesen oFF, csak azóta is felsírok amikor i3-om van emlegetve ebben a témában, hagyjuk már.., viccnek is rossz.. :DDD :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#63846) Methionyl válasza Antigua (#63844) üzenetére


Methionyl
senior tag

Mire használod a gépet? Ha játszol akkor játék neveket is kérlek.
Illetve milyen alaplapba menne?

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63847) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok mondani az alábbi config-hoz olyan alaplapot ami kellőképpen kiszolgálja ezt és esetleges CPU és RAM bővítés esetén is alkalmas lesz. Köszönöm :)

- AMD FX 8320 (Arctic A30)

- ASUS Radeon R9 270x DC2 TOP
- 2 x 4GB Kingston DDR3 1866MHz HyperX Fury
- FSP Raider 650 (80+ Silver)
- Samsung SSD 120GB
- Toshiba HDD 1TB

(#63848) Kroni1 válasza Antigua (#63844) üzenetére


Kroni1
veterán

Én nem cserélnék most a helyedben, főleg ha olyan lapod van amit esetleg szintén cserélni kéne, mert az FX-hez nem ajánlottnak számít.. (sajnos elég kevés régebbi lap van ami megfelelő az FX alá) Inkább sporolnék, és kihúznám a köv generáció érkezéséig.

de egyébként régebben pont irtam egy logout cikket pont a két architektúra összehasonlításáról, hátha segít: [link]

[ Szerkesztve ]

(#63849) Methionyl válasza iceman007 (#63847) üzenetére


Methionyl
senior tag

[link] + ezekbe mehet mérsékelt tuning is

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63850) iceman007 válasza Methionyl (#63849) üzenetére


iceman007
aktív tag

Köszönöm szépen :). ASUS-szal eddig sajnos eddig rossz tapasztalataim voltak. Gigabyte-ot nem ismerem, megbízható márka? AsRock-ba illetve MSI-be (ezzel pozitív tapasztalatom van) esetleg hasonlót tudnátok mondani? Jelenleg egy ASUS M5A97 LE R2.0 van benne, amire azt mondták, hogy nem elég a processzornak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.