Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63851) mackosajt válasza Habugi (#63845) üzenetére


mackosajt
addikt

i3-4130 + 4 gb ddr3 + igp kombínóval nyomulok melóban... kicsit érzem a sebesség hiányát, pedig csak egy irodai PC, ahol táblázatot kell többnyire szerkesztenem, meg levelezni...
Ami otthon 2 perc, az itt 15... kb. ilyen érzés.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#63852) Kroni1 válasza iceman007 (#63850) üzenetére


Kroni1
veterán

Asus M5A alaplapok a legjobbak am3+ procikhoz. Nekem is volt régebben rossz tapasztalatom vele, de ne hagyd hogy az előítéletek meggátolják, hogy egy ilyet birtokolhass!

(#63853) Methionyl válasza iceman007 (#63850) üzenetére


Methionyl
senior tag

Sajnos ahogy mondják, jelenleg ASUS-ok és a Giga lapok a legjobbak am3+ vonalon, MSI se rossz de kevés ember adott róla tapasztalatott, így azt ink nem javasoltam, ASRock meg teljesen kizárva ezen a vonalon..

Asus-t azért is ajánljuk mégjobban, mivel már lassan kívülröl tudjuk a bios-át és tudunk segíteni ha tuningolni akarsz vagy csak finomítani.

és az említett Asus lapod valóban kevés, De itt nem az Asus a hibás, hanem a kevés CPU táp ellátás a lapon

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63854) rambustibi válasza MongolZ (#63841) üzenetére


rambustibi
őstag

Egyáltalán nem extrém eset.
Szólj majd, ha a "gyíkhét" is ennyibe kerül: [link] ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#63855) repvez


repvez
addikt

Egyébként, hogy on is legyek és a témánál maradjunk egy asrock 970ext 4 es lapban semmi gondot nem fog okozni a 8320E ami miatt nem tudnám normálisan használni és amiatt kéne uj CPU-t cerélnem?

ÉS a lejjebb irt Xigmatak Gaia elég hozzá hűtésnek?

(#63856) MongolZ válasza mackosajt (#63842) üzenetére


MongolZ
addikt

Abszolút egyetértek veled, kivéve egy dolgot: fájdalom, de nagyon kevés az a játék, program, ahol kihasználnák a 4 magot is. Természetesen videóvágás, tömörítés, stb. más tészta. Sajnos még sok az a játék/program, amelyik 1-2 szálat használ. Lehet itt nevetgélni egy i3 / 8350 összehasonlításon, de bizony ilyen esetben még egy i3 is körberöhögi az FX-et. Persze amint 3 magot kell használni, kiegyenlítődik a helyzet, 4-től fölfele meg fordul a kocka.

Jelenleg 1 hatalmas előnye van az FX prociknak: az áruk. Az, hogy az FX-8xxx i3-makkal versenyez árban, egyszerűen hihetetlen. Egy i5 25+%-kal drágább, mint egy FX 8320... Ráadásul ha nonK verzióról van szó, akkor még teljesítményben sem biztos, hogy jobb választás. Bizony most egy 4300 22e, egy 6300 32e, egy 8320(E) 37e, mindegyik nagyon jó árban van, viszont akinek nagyobb teljesítmény kell (1-2 szálon, vagy többön), annak ott van egy 3,7-3,8 GHz-es i3 35-37e-ért, vagy a jóval drágább i5/i7.

Én, mint AMD-s azt javaslom, hogy ha valakinek most nagyon viszket a tenyere, akkor vagy bekkelje ki a Zen-ig, vagy vagy nézzen körül a kékeknél.

A fogyasztás engem különösebben nem érdekel, az a ~100-120 W, amit általában fogyaszt egy gép, szinte semmi a többi háztartásbeli géphez képest. Ott jön képbe, hogy a 125 W-os FX mellé gyárilag egy p*csköszörű ventit adnak, pedig maga a hűtő jó, viszont a venti kicsi rajta... nem is értem, hogy hogyan lehet ezen spórolni, legalább 2 cm-rel simán nagyobb lehetne, óriásit jelentene. Az intel a másik, nekik a hűtő gyenge, viszont a venti rajtuk elviselhető. A gyári az intelnél sem egy főnyeremény, de az AMD rátesz egy lapáttal. Nekem leterhelve a gyári hűtő ventije 5400-ig pörgött fel... pedg nem hinném, hogy egy ilyen házban ne kapna elég friss levegőt...

(#63857) Antigua válasza Methionyl (#63846) üzenetére


Antigua
újonc

Szia!

alaplap: Gigabyte 970A D3 8GB 1600MHZ RAM
A Star wars battlefronthoz akarok egy jobb CPU-t. A phenon II X4 nem hajtja ki rendesen. A videokártya csak 40-60°%körül muzsikál és ezért néha van FPS drop is. A játék elejen 1-2 percig iszonyatosan szaggat ( CPU 100°, VGA 40°%) majd ezután simán fut 40-50FPS-el a játék ( ilyenkor CPU100°, VGA 60%-on) Azt tanácsolták hogy cseréljem le mert nem tudja meghajtani rendesen a CPU az R9 270X-et.
Csak ennél a játéknál jelentkezik ez a gond.

(#63858) ViZion válasza Antigua (#63857) üzenetére


ViZion
félisten

Keress rá, töltés közben komolyabb procikkal is ez van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63859) mackosajt válasza MongolZ (#63856) üzenetére


mackosajt
addikt

A körberöhögésen én is röhögök. Már bocs.
Azért húzó nevekben, amit sokan tolnak/vettek meg előre, mint bf4, gta5, elég szépen röhög az fx az i3-on. ;)

Nem mondom, hogy nincs olyan játék, ahol utóbbi jobb, de nem körberöhögve. ;)
OFF vége. ;)

Egyébként, tényleg, ha valaki most akar fx-et, tegye, de csakis olcsón. Ha bír várni, akkor várjon a zen-re. Hátha jó lesz.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#63860) MongolZ válasza mackosajt (#63859) üzenetére


MongolZ
addikt

Nézd, én is szeretem az AMD-t, de legyünk már reálisak.

link1
link2

Fogalmam sincs, hogy mennyit jelent, hogy 8320E van csak benne, de ott az OC-s érték is. Van, ahol gyönyörűen teljesít a 8320, de azért na...

"Egyébként, tényleg, ha valaki most akar fx-et, tegye, de csakis olcsón. Ha bír várni, akkor várjon a zen-re. Hátha jó lesz."

Abszolút egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#63861) MongolZ válasza Antigua (#63857) üzenetére


MongolZ
addikt

100 celsius fok, vagy 100% terheltség???

A Star Wars Battlefrontnak pár szál elég és nincs nagy CPU igénye, egy 8350 nagyon szépen dolgozik alatta.
link

Ha a SW: BF a fő szempont, akkor egy FX 8350-nél, vagy felhúzott 8320-nál jobb választást nem tudsz csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#63862) mackosajt válasza MongolZ (#63860) üzenetére


mackosajt
addikt

Érdekes linkek.

Az első esetben a bő tizessel drágább i3 versenyez az fx-6300-al, és hol ez, hol az nyer.
A második linken meg csak kikap a 8320E.
Akkor valahol, valami nagyon rosszul működik.

Azért jók ezek a tesztek, mert írhat bármit a grafikonba.

Aki spórolni akar, használt fx procit véve még igen jó játék élményt tud kapni, olcsón.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#63863) .zSoLTi. válasza mackosajt (#63862) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

De ha a 8320e-t megtolod 4,5 ghz-n mint èn, akkor a listába vhol a 9590 alá fog èrkezni. Nem is èrtem mit bohóckodnak itt alap órajelen, nem erre való! :)

[ Szerkesztve ]

(#63864) ViZion válasza MongolZ (#63860) üzenetére


ViZion
félisten

:U Ez meg mi? Core i3 6100 -nál az FX-6300 10%-on belül van...
Másik teszten meg látszik, h pl. Metro elég fos, hiába a tuning, nem is gyorsul... Ez a 2. teszt eléggé fura nekem, frankón egy "inteles" teszt, más oldalon is kellene nézni, ennyire nem gáz a 8320E sem, illetve lehetne egy 8350 a tesztben. Nézed ezt: [link] vagy ezt [link]

Arról nem beszélve, hogy ha valaki nem 100k felett vesz VGA-t, akkor bizony elég neki egy jó FX is. Viszont 100 k felettiekhez lehet az i3 is kevés... sőt, biztosan az lenne. Megint oda érünk, h akkor 70k proci, 110-130k VGA. Ha meg elég egy olcsóbb VGA, oda elég az olcsóbb FX is. Mindenki döntse el, mire mennyi pénzt szán.

.zSoLTi.: 9590-et sem sokan használják alapon... nekem a 9370 @4,8 GHz ketyeg, ki kell pucolnom a blokkot, most rendes szivattyúval menne ez még feljebb is :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63865) MongolZ válasza ViZion (#63864) üzenetére


MongolZ
addikt

Te most tényleg belinkelted azt a videót, ami alapján az a cikk készült, amit linkeltem? :)

Ugye az FX 6300 olyan 32e, az i3-4130 olyan 35e, az i3-6100 olyan 37e (+a DDR4 ~10%-os felára)

GTA5: fogjuk rá pariban van a 4130-al
Witcher: itt teljesít a legjobban, a 6100-al versenyez
AC: 4130 szint
FC4: 4130, vagy az alatt
Crysis3: a videó elején 4130 fölött, aztán jóval 4130 alatt, a 6100 itt brutálisan ellép
Ryse: a diagramm alapján ez egy hatalmas bughalmaz, szerintem ne számoljuk (de ha igen, akkor nagyon durván kikap, akadva)
BF4 single: 4130 és 6100 között (hol egyikhez, hol a másikhoz közel)
Shadow of Mordor: nem szeretem a bias miatt a játékot, de ha számljuk, akkor szintén nagyon kikap - persze ezzel lehet vitatkozni, egyszer sem megy 60 fps alá

Számomra ami meglepő, hogy a magasabb memória freki milyen durva hatással van az fps-re.

Én ezek alapján biztosan nem vennék 4130-at, de a 6100 meggondolandó (persze a körülményektől is függ, pl. hogy milyen alaktrészek vannak).

Egy TitanX OC-vel teszteltek, nem azt mondom, hogy egy i3 6100/FX 6300 is kihajtja, de azért egyik sem nyújtott katasztrófális teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

(#63866) MongolZ válasza ViZion (#63864) üzenetére


MongolZ
addikt

A másodikra nem tudok mit mondani:

Most összehasonlítunk egy 35e-s i3-mat egy 4x-es FX-el ? :) Ráadásul a játékok negyede össze sem hasonlítható, mert nem ugyanaz látható. Ezért hoztam föl a 6100-at, mert árban a DDR4-gyel együtt kb. pariban vannak egy FX 8xxx-el, főleg, ha nem a 8350-et, hanem a 8320-at (vagy 8300-at) nézzük.

Nézd, nem azt mondom, hogy mindenki rohanjon és cserélje le az FX-ét i3-ra, sőt. Annyit mondtam, hogy egy i3-6100 is alternatíva, és ahogy a videók is mutatják, játékfüggő, hogy melyik hogy muzsikál.

Ezért mondom, hogy aki most váltani akar, az bekkelje ki egy olcsón beszerzett új, vagy használt FX-el a Zen érkezéséig, vagy sajnos a kékeknél kell nézelődni. Használt árakban az AMD-k mindig is nagyon jók voltak, akinél ez szóba jön, érdemes ott körülnézni.

(Még az előző hozzászólásomhoz: érdekes lett volna megnézni az FX-et is magasabb DDR frekivel, nem tudom, hogy lett volna-e hatása, lehet, hogy "véletlenül" maradt ki.)

[ Szerkesztve ]

(#63867) Methionyl válasza MongolZ (#63861) üzenetére


Methionyl
senior tag

Valóban, de azt is kellene nézni milyen lapja van.
Egyrészt nem az összes Rev. támogatja a 8320-t más részt még alapon is csak-csak köhogne 4+1 fázison.

Antigua: Sajnos ha cpu csere lenne, akkor lap is.

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63868) Antigua válasza MongolZ (#63861) üzenetére


Antigua
újonc

CPU 100% terhelésen volt mind a két esetben.
Igen az SWB-re szeretnék fejleszteni, csak nem tudom hogy az FX6350es. elég-e egy R9 270x mellé.

(#63869) Antigua válasza Methionyl (#63867) üzenetére


Antigua
újonc

A Gigabyte 970A D3 támogatja az AM3+ procikat is a kézikönyv szerint. Miért nem jó bele egy FX 6350, vagy 8320 ?

(#63870) lovas001 válasza Methionyl (#63867) üzenetére


lovas001
aktív tag

No megérkezett miden alkatrész ma fogom összerakni a srác gépét 8350,M5A99 evo r2,0 12gb hyper x fury megy bele és rá sikerült beszélnem egy szinte új Sa-sb extremre ház oldalán pedig 2X25cm venti fogja hűteni az alaplapot :) kiváncsian várom hogy szerencsés a kocka vagy sem :D

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#63871) Methionyl válasza Antigua (#63869) üzenetére


Methionyl
senior tag

Pontosan melyik Rev. lapod van?
Másrészt én azért nem tenném bele mert hűtetlen 4+1 cpu táp ellátása van a lapnak. Egy 8320-nak még alapon kicsit alulfeszelve még csak-csak elmegy de semmi garancia hogy 1 óra játek alatt nem e fog fel forrósodni annyira, hogy droppoljon és ez által laggolni fogsz pár másodpercre. Ház szellőzése is nagybam befolyásolja

(#63870) lovas001: én is, főleg a hűtésre :P, illetve mennyit fog menni

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63872) iceman007 válasza Methionyl (#63853) üzenetére


iceman007
aktív tag

Köszönöm szépen, már csak az a kérdés, hogy a Gigabytenál is eltakarja az Arctic A30 az egyik RAM slotot (későbbiekben jól jöhet mind a 4-et kihasználni) vagy sem? Valakinek esetleg tapasztalata vele?

[ Szerkesztve ]

(#63873) Antigua válasza Methionyl (#63871) üzenetére


Antigua
újonc

Rev. 1201

Érdeklődnék, hogy ha a SWB csak 4 szállat használ akkor jobban járok-e az FX 6350(3.9)-el mint a 8320 ( 3.5GHZ)-val ? Úgy tudom ilyenkor lép be a turbó mod ami megemeli a használatban lévő magokat.
A ház szellőzése nagyon jó, old school-os Nincs rajta oldalfedél :) A táp XFX 450Watt.
Ul. Köszi az eddigi segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#63874) MongolZ válasza Antigua (#63873) üzenetére


MongolZ
addikt

A probléma az, hogy az alaplapod tápellátása gyenge. Szerintem is sok lenne bele egy 8320, egy 6300-zal jobban járnál, mert teljesítményben ott lesz, mint a 83xx, viszont olcsóbb annál.
Szerintem vegyél egy 6300-at, és próbáld meg feszemelés nélkül felrángatni 4,2 környékére, ha ez megvan, akkor veheted vissza a feszt, így a lapod is jobban fogja bírni. De ha nem jót mondok, a többiek kijavítanak.

De egyébként igen, a 8xxx-ek turbójánál 4 mag frekijét emeli, 6300 elvileg az összeset (?).

Szerk:
A CPU Support List alapján sem támogatott az FX 8xxx vonal, csak az E végűek

[ Szerkesztve ]

(#63875) MongolZ válasza MongolZ (#63874) üzenetére


MongolZ
addikt

Bocsi, régi revt linkeltem, EZ a jó.

(#63876) Antigua válasza MongolZ (#63874) üzenetére


Antigua
újonc

Köszi az infót és a linket!
1.Szerintem veszek akkor egy alaplapot is mert tartok attól hogy az FX 6300al ugyan ott volnék mint most a Phenon II X4 965-el. ( Úgy tudom azonos a teljesítményük) Az FX6350 meg nem írja a táblázat így ez kiesik.
2. Szerinted milyen lap lenne jó egy FX8320-hoz ?

[ Szerkesztve ]

(#63877) Methionyl válasza Antigua (#63876) üzenetére


Methionyl
senior tag

ezek

MongolZ: a TubroCore dolgot hagyjuk ki, értelmetlen órajelet még annál hülyébb feszhez társít. instant OFF-ra kell rakni

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63878) Omli85 válasza Habugi (#63779) üzenetére


Omli85
őstag

Azok alapján amilyen hőfokokat írt, esélytelen, hogy lefusson az ibt úgy, hogy valami ne oldana le vagy ne droppolna. Szerintem ibt alatt kb instant 80 fokra ugrana a kupak én nem javasolnám, hogy ráeressze azzal a hűtővel :D.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63879) MongolZ válasza Antigua (#63876) üzenetére


MongolZ
addikt

Az FX 6300 durván 20-25-(30)%-kal gyorsabb, mint az X4 965, szerintem érdemes megpróbálni, ha tényleg az SW: BF a fő célpont, így alaplapot sem kell venned.

De ha mindenképpen alaplapcserét szeretnél, akkor a Milyen alaplapot vegyek? topik összefoglalóját ajánlom, bár néha marha nagy baromságokat tudnak hozzászólni.
Én egy kisebb tuningra hajlamos lapot ajánlanék, nekem Asus M5A97 EVO R2.0 volt (~32e), nagyon korrekt áron meg tudtam venni. Ha picit spórolni szeretnél, akkor az EVO nélküli M5A97 R2.0 (~27e) is jó választás.

(#63877) Methionyl: ??? Az elméletet írtam le, ami az alapbeállítás, szerintem így használja a vásárlók 99%-a.

[ Szerkesztve ]

(#63880) Omli85


Omli85
őstag

Észrevételem lenne nem tudom más is tapasztalta e :)
2400-ra húzott NB mellet kb egyforma hőmérsékleteket kalkulál a magra és a kupakra. Más is észre vette már vagy csak nálam van ez így ? :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63881) MongolZ válasza Omli85 (#63880) üzenetére


MongolZ
addikt

Nálam -265 celsiust mutatott, sőt, az egyik magra -279-et... Azért nem semmi, hogy sikerült áttörnöm a fizikai korlátokat! :)

(#63882) Donnhel válasza Antigua (#63876) üzenetére


Donnhel
csendes tag

Ha az Asus M5A97 EVO R2.0 vagy Gigabyte GA-970A-UD3P nem tetszik alternatíva a MSI 970 Gaming-is. Nálam szépen dolgozik FX8320-alatt.

(#63883) lovas001


lovas001
aktív tag

No elkészültem a géppel. A "vége" amit tud hűteni az SA val az a 1,45v 4816mzh 2600ht 1866mzh ram 1,5v.Lehet nem sikerült jól a pasztázás az mx4 el vagy szösz tudja, mert 72 fok volt a kupak 10 kör ibt vh után cserébe a kupak 51,5. nem szokott ekkora eltérés lenni altalában. (eddig amiket összeraktam kb 6 azoknál egynél sem volt) Visznt nincs benne az 5ghz. rápróbáltam 1,5v vcore mellett de kifagy benchelés közben 64 foknál (kupak)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#63884) rovtiv3 válasza lovas001 (#63883) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Az igen derék! Gratulálok!
Gondolom az alapórajelet 240-re húztad. A 4816MHz-ről feltételezem.
(Többször felvetettem már a topicban, hogy saját tapasztalataim alapján a stabilitás megnyugtató és biztonságos érzését nekem a Prime Torture Blend Test 2-3 órás futtatása hozza meg. Bármely tesztet bármeddig lefuttatok, a Prime akkor is megfogja... ha nem stabil.) :B

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#63885) lovas001 válasza rovtiv3 (#63884) üzenetére


lovas001
aktív tag

Ez nem az enyém csak rendelésre raktam össze, és ha már úgy volt elmentettem pár beállítási lehetőséget az úriembernek :) Nekem nagyobb szerencsém volt a procival ;)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#63886) gringoka


gringoka
aktív tag

Sziasztok! a problémám az lenne , hogy microlag-olnak a játékok pl: the witcher 3 ; wolfenstein the new order ; skyrim; crysis 3...
gépem:
amd fx 8350
asus m5 A99x evo alaplap
asus r9390x videokártya
samsung evo 250gb ssd
chieftec 650w-os táp
2x4gb 1600mhz ram
új win7 x64 ultimate van rajt és driverek vannak telepítve.
Esetleg valakinek ötlete? vagy egy kis processzor tuning segíthetne rajt?

(#63887) rambustibi válasza MongolZ (#63865) üzenetére


rambustibi
őstag

Itt az én GTA5 bench tesztem FX9590+Titan X: [link]
Ajánlom futtasd egyszerre a 2 videót, és azt is hozzáteszem, hogy én 2K-ban toltam MSAA 4X!!!! De a beállításokat látod az elején. Az FX9590 alap órajelére +100Mhz-t tettem. ;) Halkan írom, hogy az azonos beállítású gyíkhét 5960X benchre is rávert az FX :C Ott a leírásban a link ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#63888) Hencso válasza gringoka (#63886) üzenetére


Hencso
Ármester

CPU tuning kell oda rendesen! cpu hütésed mi ?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#63889) Bratilla95


Bratilla95
tag

Sziasztok!
Az normális dolog, hogy egy Be quet! Dark Rock Pro 3 alatt a kis fx 8320-as 4,5 ghz-en 1,38V-on prime 95 vagy ibt alatt nyalogatja a 67°C -ot a magoknál míg a "kupak" 63°C-on van? Lehet újra kéne pasztázni?
Gépházam egy Kolink Aviator és a gyári 3 venti mellé még fölül is van egy. :F :R

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#63890) Methionyl válasza Bratilla95 (#63889) üzenetére


Methionyl
senior tag

Vicces, mert ugyan az a konfig mint nekem csak nekem asus lap :DDD
Nálan is 4,5 Ghz 1.344V nyalogatja a 65 fok kupakot de magok azok még 55 környékén
Én is erősen gondolkozom az újra pasztázást mivel akkor is ugyan ennyi kb. mikor oldallapot leveszem, szoba ventit berakom, hogy a ház rossz hűtése ne szoljon bele.
Szóval holnap újra kenem én is MX-2 vel

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63891) Bratilla95 válasza Methionyl (#63890) üzenetére


Bratilla95
tag

Akkor sok szerencsét :D én holnap után, akkor leszek szabad. Jó kis munka lesz, az már biztos! Várom kíváncsian a tapasztalatokat, hogy segít-e :) :R :R

[ Szerkesztve ]

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#63892) Antigua


Antigua
újonc

Köszönöm a (gyors) válaszokat, így már megtudom hozni a döntést! :)

(#63893) jani_gy_22


jani_gy_22
csendes tag

Hello! Van egy Alpine 7 hutom, delutan pedig bekerul egy fx-6300 az asrock 970 pro3 alaplapomba.
A kerdeseim:
Erdemes huzni ezzel a hutovel? Egy 4Ghz koruli erteket elerhetek, vagy hagyjam inkabb?
Masik: mindehhez mit kell atallitani a biosban? :D

(#63894) lovas001 válasza jani_gy_22 (#63893) üzenetére


lovas001
aktív tag

Én először alapon próbálnám meg. Biosba állításért először görgesd le a fenti fülön található összefoglalót ott kb minden infót megkapsz ha valami nem világos még mindig kérdezhetsz :)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#63895) jani_gy_22 válasza lovas001 (#63894) üzenetére


jani_gy_22
csendes tag

Aha, koszi. :)
Ha mindent jol ertelmezek, nekem eleg lehet a szorzot novelni ilyen szintu tulhuzasnal.

(#63896) Methionyl válasza jani_gy_22 (#63895) üzenetére


Methionyl
senior tag

Röven: Mivel elég nyeszlet a lapot tápellátása és sajnos ASRock-ról beszélünk (no offensive), első körben próbáld meg alap órajelen megtalálni a legalacsonyabb feszt amivel még stabilan megy. Utána teszteld, benchelj, játsz (ne 5 percet..) majd ha stabil, és nincsenek nagy laggolások, akkor óvatosan, emeld a szorzót és a feszt (fokozatosan) aztán megint teszt, bench, game.
Ne várj sokat, hűtetlen 4+1 fázistól, nem fogja sokáig engedni, hogy húzd
Amire még figyelj: Folyamatosan nézd a hőfokokat, feszt, és az órajelet, hogy lásd, hogy mikor droppol
Pl.: HWInfo64, játék közben pedig AB+Riva+HWInfo64

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63897) Egzee válasza jani_gy_22 (#63895) üzenetére


Egzee
őstag

Az a hűtő kétmagos procikra való, még az fx-4100ra is komolyabb hűtőt adnak gyárilag. Első dolgod legyen egy jobb, az alaplapra merőlegesen levegőt fújó hűtőt beszerezni. Az alaplappal párhuzamosan légfújókat az alaplapod típusa miatt ne erőltesd, mert ha nem kap légáramlatot az alaplapod akkor megint csak throttlingolni fog, mert akkor meg az fog túlmelegedni.

Scythe Kama Crossokat ajánlom.
https://ipon.hu/webshop/product/scythe_grand_kama_cross_3/1255610

(Igen, ez kicsit zsebbe nyúlósabb, de a jelenlegi hűtőd még alapjáraton sem szolgálja ki a procidat, ezt tapasztalatból mondom, nekem 6100-esem volt)

[ Szerkesztve ]

(#63898) jani_gy_22 válasza Egzee (#63897) üzenetére


jani_gy_22
csendes tag

Biztos ez? Az FX-4130-amat 4,1 Ghz-en alapfeszen bőven jól hűtőtte. Meg ránézésre is megbízhatóbbnak tűnik mint amit gyárilag adtak a 6300-hoz.

(#63899) SHO(KER válasza jani_gy_22 (#63898) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

Biztos, hogy Alpine 7 hűtőd van? :U Csak azért kérdezem, mert az elvileg kizárólag Intel foglalatokkal kompatibilis...

(#63900) Egzee válasza jani_gy_22 (#63898) üzenetére


Egzee
őstag

Nem freezer 7?

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.