Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63601) norbi642


norbi642
tag

Megjott az asus alaplap,mar ossze dobtam a gepet...az uj config:asus sabertooth fx990 r2.0 amd 9590 16gb ram... eleg jol hasit....😀😊

[ Szerkesztve ]

(#63602) Methionyl válasza norbi642 (#63601) üzenetére


Methionyl
senior tag

Grat a géphez :)

Tesztnek pedig:
RealBench
Cinebench
BlackHole (talán..)
PassMark PerformanceTest
CPU-z bench (viccnek még jó)

Ezek csak CPU-ra hivatott benchek

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63603) norbi642 válasza Methionyl (#63602) üzenetére


norbi642
tag

Koszi szepen...

(#63604) Joe-Soft válasza norbi642 (#63598) üzenetére


Joe-Soft
tag

Terhesség teszt???

(#63605) Omli85


Omli85
őstag

Napot kollégák, így új év alkalmából ismerősöm jelezte szeretne valami gépet összerakni magának elkezdtem nézegetni az árakat és elég érdekes jelenségre lettem figyelmes.
A legtöbb boltból vagy eltűnt a 8320 és 8320E-is vagy ahol még van ott fel lett tolva az ára 50-60K környékére... Októberben még 35K volt 3 év garival boltból...
Most komolyan mi a fene folyik itt ? :Y

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63606) pipo112 válasza Omli85 (#63605) üzenetére


pipo112
senior tag

sz@r a forint ja meg idén jön a zen tavasszal már dobják piacra az első zenre épülő apu-kat szvsz az fx -et év végéig kivonják teljesen .

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#63607) Omli85 válasza pipo112 (#63606) üzenetére


Omli85
őstag

Ennyire azért nem szar a forint.... :D főleg mert csak ezeknek szált el az ára :/.
Mindegy aki eddig várt az most már akkor várja meg a Zen-t :D. Mindenesetre azért jó pár magyar bolt is elmehet az anyukájába ha így árazza be az utolsó darabokat..

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63608) MK VII válasza Omli85 (#63607) üzenetére


MK VII
veterán

Drága volt a Zen fejlesztése nah..
Kimerültek a tartalékok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#63609) Omli85 válasza MK VII (#63608) üzenetére


Omli85
őstag

Áhá véletlenül sem a magyar kereskedők zsidókodnak... értem :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63610) pipo112 válasza Omli85 (#63607) üzenetére


pipo112
senior tag

a us dodó 292 Huf középárfolyam szvsz nagyon sz@r a Forint az euro kevésbé számít az csak a deviza hiteleseknek jelent sz@rt . A Magyar piacot az usd befolyásolja jobban de nézz utána .
a tévedés jogát fent tartom és az eseteben :R :DDD

szerk: meg ilyenkor év elején mindig felfordulás van a boltokban az árakkal.

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#63611) Omli85 válasza pipo112 (#63610) üzenetére


Omli85
őstag

Azt azért elmondom ha azért lett valami 35K helyett 60K mert gyengült a forint :DDD akkor mindennek úgy elszállt volna az ára, hogy győznénk pislogni...
Sanszos, hogy hiánycikk vagy fogyó készlet de akkor sem indokolja semmi az ilyen szintű áremelést egyik napról a másikra főleg egy kifutó termék esetében... de hát túlnyomó részben ez megy nálunk ilyen a magyar "kereskedelem".. tisztelet a kivételnek.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63612) denko válasza pipo112 (#63610) üzenetére


denko
senior tag

tényleg, van valakinek tippje hogy mikor jönnek ki a zen-ek?

(#63613) Omli85 válasza denko (#63612) üzenetére


Omli85
őstag

Év vége előtt szerintem nem valószínű.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63614) denko válasza Omli85 (#63611) üzenetére


denko
senior tag

mint vevő, eggyet kell hogy értsek veled, viszont ez nem ilyen egyszerü kereskedelemben, valószinőleg a beszerzés USD-ben történik legalább is az első, és az árak nem csak nálunk hanem máshol is megnöttek.

De mostmár kiváncsi voltam és utána nézek hogy EU ban mennyibe fájnak ezek :)

Illetve azt illik tudni hogy magyar piacon az árak attól függetlenül hogy a " magyar pénztárcának" dárágák, általában piaci árak alatt vannak, a sok áfacsalás miatt, egymást tapossák a kereskedők, de akkor sem fognak tudni leljebb menni mint aki "áfázik". Erre nagyon jó példa a mobiltelefon. Általában kiskerben jobb árakon lehet kapni mobilt mint eu-s nagyker beszerzőktől , de kifelé meg nem viszik öket, csak csavarokkal m.on ból, valjon miért :D

[ Szerkesztve ]

(#63615) pipo112 válasza denko (#63612) üzenetére


pipo112
senior tag

karácsonyra meg kaphatod az AMD az utolsó negyed évben fogja piacra dobni a zen fx-eket nyilván a nagyobb bevétel miatt. Tavasszal jönnek az első zen-es apu-k mint az első fecske .
kérdés mennyire lesznek jók meg versenyképesek az intel-el szemben mert ha azok lesznek akkor az áruk is ott lesz max 5/10%-al olcsóbb mint a vetélytárs

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#63616) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Crosshair IV Formula lapomban menne az FX 8310 proci? 3029-es bios.

Csak a TDi!

(#63617) ViZion válasza pipo112 (#63615) üzenetére


ViZion
félisten

Alaplapok már előbb jönnek nem? Meg APU-k is jönnek...
Lehet ha lesz frankó mATX deszka, akkor APU-t dobok bele, majd később ZEN-t, így nem kell mindent egybe cserélni. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63618) Omli85 válasza IRON STORM (#63616) üzenetére


Omli85
őstag

Szia, csak 81xx szériát látom a támogatás procik között a listában.

ViZion: végül is egységesíti a foglalatot az AMD csak AM4-esz mindenre szóval simán jó lesz az később is talán :D. 14nm-en talán nem lesznek olyan éhesek már ezek a jószágok, hogy extrém lapok kellenének hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63619) pipo112 válasza ViZion (#63617) üzenetére


pipo112
senior tag

igen én is úgy tudom az alaplapok hamarabb jönnek, az első zen magos Apuk pedig Április környékén várhatóak mi talán még jó lehet hogy tán az AMD szigorúbb lett az alaplap gyártókkal szemben és komolyabb lapokat kér a zen alá mint anno fx -ek alá (majd kiderül)

kíváncsi leszek majd a zen-es apukra mit fognak muzsikálni mert abból azér ki lehet majd szűrni mire lesz elég az fx-es zen széria , na meg arra is hogy mennyit szigorított az amd a hardver igényen a gyártókkal szemben .
amit tervezel jól hangzik és simán vállalható lenne de szerintem olyan komoly deszkát nem fognak Apu alá dobni ami simán kompromisszum mentesen menne az fx es zen alá , az nem érné meg nekik de lehet 45-5-60k között lesz már olyan is

Omli85: azért a másik oldalon is ha tuning lapot akarsz meg normális teljesítményt azért ott is 10 12 fázis van táp ellátásra szvsz oda is kell kraft és azok a lapok is 30k+sak

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#63620) Omli85 válasza pipo112 (#63619) üzenetére


Omli85
őstag

Jó hát nem is várom el, hogy 15K-s lappal szanaszét tuningolhassam a kockát :D, ellenben ha az elején vesz az ember egy értelemseb lapot APU alá akkor az valszin jó lesz majd az új kockák alá is mert legalább a foglalat stimmel :). Jelenleg ugye vagy vettél AM3+-t vagy FM2-t egyikről a másikra csere kellet :)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#63621) ViZion válasza Omli85 (#63620) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam is ez a terv, ezért is szeretem az AMD-t, hogy nem kell egyben mittomén 150k-ért gépet cserélni. Alaplap+DDR4+olcsó APU (és kompromisszum a játékokban pár hónapig, de jellemzően júniusig nem sok időm van rá amúgy sem), ősszel meg valami zen proci, ha van keret, akkor esetleg jobb deszka is, ennyi. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63622) Kroni1


Kroni1
veterán

Az AMD-t ismerve én nem nagyon bíznék abban, hogy itthon még idén karácsony előtt venni lehet majd a ZEN FX-eket, csúszás az szinte mindig volt az utóbbi CPU-knál is, szerintem most se lesz másképp.. És mivel nem is mi vagyunk az elsődleges piac az is lehet, hogy míg máshol már kapható lesz hozzánk csak kicsit később fognak beesni az első példányok. (lásd pl. Carizzo notebook-ok)

Azt remélem hogy a foglalatváltás ellenére a hűtőrögzités marad a régi, mert nincs kedvem lecserélni a most vett Brocken2-t ha esetleg upgradelni támad kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#63623) belaazallat válasza Kroni1 (#63622) üzenetére


belaazallat
addikt

"Azt remélem hogy a foglalatváltás ellenére a hűtőrögzités marad a régi, mert nincs kedvem lecserélni a most vett Brocken2-t ha esetleg upgradelni támad kedvem."

Vagy ha változik a rögzítés, reménykedni lehet, hogy minimális pénzért megveheted a az új foglalatra a felfogatót.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63624) Kroni1 válasza belaazallat (#63623) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát igen, a Brocken2 nem egy régi hűtő annyira, talán lesz hozzá..

Mondjuk az intel féle szimmetrikus lyukkiosztás el kell ismerni hogy jobb, erre az AMD féle (nagyon becsülendő módon ezer évre vissza kompatibilis) megoldásra csomó toronyhűtő csak 2 irányba felszerelhető, és a legrosszabb ha ez pl. csak le vagy felfelé, vásárlás után szembesülni vele kellemetlen tud lenni.

(#63625) belaazallat válasza Kroni1 (#63624) üzenetére


belaazallat
addikt

Neves gyártók drága hűtőikhez, ha számlával igazoltad a vásárlást ingyen adtak lefogatót. Pl anno 1366-os foglalathoz. De később meg is lehetett venni őket, pl CM Hyper Z600-am hoz 1200-1500Ft-ért lehetett venni.

Én erre számítok most is.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#63626) pipo112


pipo112
senior tag

Azért én kíváncsi vagyok ugyan milyen lapok lesznek az elsők között ,felszereltsg elsősorban +dizán is várom már mikor mutatják be őket.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#63627) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok!

Először is előre elnézést kérek, ha valami nagyon triviális a megoldás a problémámra. (tehát sík hülye vagyok hozzá)

A következő A bajom:

Adott egy 8320 black. Egy asus m5a97 le ver2.0 lap a legfrissebb bios-al. vga: nitro r9 380

az alap probléma az volt, hogy cod aw multiban optimum beállításoknál 90-100 fps-ekell is óriási lagjaim voltak így majdnem low-ra kellett butítanom a grafikát, hogy a játékmenet sima legyen.

Aztán gondoltam, hogy picit húzok a procin.

És itt jön az a hibajelenség, amit nem értek. Először próbáltam csak a gyári tunningot ami 3,5 ghz-ről 3,8-ra húzza. Majd teszt. stressz teszt cpuid-val és aida 46-el meg olykor prime 95-el. Elindul a teszt. minden oké, majd kb egy perc múlva a cpu szorzója leesik 7-re és ott is marad, vagy 15 másodpercig. (1,4 ghz)

Kipróbáltam sok, mások által használt beállítást a húzáshoz, de mindig ugyen az eredmény. ha nyomok egy default bios-t akkor alap 3,5 ghz-n jó, de sehogy máshogy.

Update: default-on sem jó, csak sokkal ritkábban csinálja.

még a lap gyári tuningjával sem. a proci meg sem közelíti az 50 fokot, a lap meg olyan 33 körül mozog. Mintha valami védelmi mechanizmus lépne életbe.

Van valakinek ötlete, mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#63628) Bossp válasza Leon77 (#63627) üzenetére


Bossp
addikt

Túl melegszik és Throttling-ol.. Olvasd el a bevezetőt és állítsd be a procid normálisan minimum 4 Ghz-re és minden oké lesz! Egyébként azt csodálnám hogy jobb lett ha mindent Low-ra raksz esetünkben.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#63629) ReFleXx válasza Leon77 (#63627) üzenetére


ReFleXx
addikt

Az LE lap nem jó OC-ra, valszeg throttlingol.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#63630) lsc válasza Leon77 (#63627) üzenetére


lsc
nagyúr

Gyenge a lapod, 6 fázis hűtés nélkül kevés.

Az élet kegyetlen .

(#63631) Leon77 válasza Bossp (#63628) üzenetére


Leon77
őstag

Sajnos kiderült, hogy defaul-on is ezt csinálja.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#63632) Methionyl válasza Leon77 (#63631) üzenetére


Methionyl
senior tag

Akár default, akár OC, sajnos az a lap nem az alá a proci alá való még ha "támogatja is" :(

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63633) Bossp válasza Leon77 (#63631) üzenetére


Bossp
addikt

Igen azt láttam. De ha normálisan belövöd a Bios beállításokat, akár vissza tudsz venni a feszültségből is amitől majd kevésbé melegszik a tápellátása.
Ezen kívül ha gyári hűtőd van mielőbb cseréld le, a tápellátásra meg irányíts valami rendszer hűtőt!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#63634) Leon77 válasza Bossp (#63633) üzenetére


Leon77
őstag

Nem gyári hűtőm van, azt már lecseréltem rég. Esetleg milyen lapot javasoltok ez alá a proci alá? persze valami emberi áron, mert ez sem volt túl olcsó.... a másik, hogy, ha ezzel a hibával visszaviszem (kb 3 hónapos a lap) van esélyem, hogy visszaadják a pénzt, vagy adjam el a neten és vegyek másikat?

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#63635) Bossp válasza Leon77 (#63634) üzenetére


Bossp
addikt

2. megoldás. Ezzel nem fogják cserélni, Keress Sabertooth-t ;) 1.0-ás verzióból láttam már 25-ért is itt :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#63636) ViZion válasza Bossp (#63635) üzenetére


ViZion
félisten

Azért nem kell feltétlenül saber, normális lap legyen, ha nem akar extrém tuningolni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63637) Leon77 válasza ViZion (#63636) üzenetére


Leon77
őstag

nem akarok extrém tunningot. szeretném, ha 4,3-4,5ghz körül elketyegne a procim és kész. Ahogy olvastam, ez már elég ahhoz, hogy meghajtsa az r9 380-at. De az a baj, hogy most 3,5-ön sem megy rendesen :(

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#63638) Methionyl válasza Leon77 (#63637) üzenetére


Methionyl
senior tag

Legolcsóbbak:
Gigabyte GA-970A-UD3P
ASUS M5A97 EVO R2.0

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63639) Donnhel


Donnhel
csendes tag

Én MSI 970 GAMING-et használok 8320 Black hez nem panaszkodom hasonló árkategória (nálam a hang , kinézet is dobott a latba) mint a ASUS M5A97 EVO R2.0 de az ASUS sokak szerint jobb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#63640) Bossp válasza ViZion (#63636) üzenetére


Bossp
addikt

Csak javasoltam, hátha kifog egyet ő is olcsón ha szemfüles ;)!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#63641) ViZion válasza Bossp (#63640) üzenetére


ViZion
félisten

25-ért mondjuk nem rossz vétel, ha nincs szétgyilkolva. Nem tudom mik most az árak, illene ócóbbnak lenni, lassan jön az új széria... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63642) Leon77 válasza Bossp (#63635) üzenetére


Leon77
őstag

most nézem, sima torrent letöltésnél is csinálja :(

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#63643) Bossp válasza Leon77 (#63642) üzenetére


Bossp
addikt

Ha be vannak kapcsolva az energia gazdálkodási beállítások persze hogy csinálja! Ha nicns szükség a kraftra visszaáll!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#63644) Ombre85


Ombre85
tag

Kicsit off lesz, de mivel itt kezdtem el a témát, itt folytatom a hűtésemmel a harcot.
Leszedtem újra a D14-et, megkentem megint, kicserélgettem a tartóhidakat, ilyesmi és immár az általatok preferált módon - középre egy borsnál valamivel nagyobb pöttyöt nyomva - újrapasztáztam.
Az eredmény hajszál pontosan ugyanaz lett, ugyanúgy eléri a 70 fokot pár perc prime alatt.

Így elnézve szerintem rendben volt a korábbi pasztázásom is:

CPU
Cooler tappancs

De ezen a képen jól látszik, hogy a procihűtőm kicsit sérült (így vettem). Amennyire meg tudtam nézni, a sérülések inkább befelé néznek, tehát nem képeznek léghézagot. Ennek ellenére lehet ez a probléma? Ha igen, ezt valakivel fel lehet políroztatni, vagy ilyenkor kuka?

Cooler tappancs hiba

A korábban említett dőlés pedig szintén a hűtőben van, nem a rögzítésben, ezen a képen nagyjából látszik:

Dőlés

(#63645) psq válasza Ombre85 (#63644) üzenetére


psq
tag

Csak egy ötlet, nem biztos, hogy jó. Üveglapra- üvegasztalra önts szines folyadékot. A megtisztított hűtőd állítsd rá. Nézd meg, hogy egyenletesen mindenütt egyformán kiszorította maga alól a folyadékot. Ha igen, mással lesz a probléma, jó a talp. Holnap kipróbálom valamelyik régebbi hűtőmmel én is, kiváncsi vagyok nem írtam-e nagy hülyességet.

(#63646) tibee77


tibee77
őstag

Mit gondoltok, mennyit lehet kihozni a procimbol most, hogy vettem rä egy jobbik fajta jätekvizet?Idäig a cm hyper 412-vel 1.36-on birta a 4.5-öt.Most kiväncsi vagyok vajon meddig feszegethetem a hurt.(minden cucc az adatlapomon)

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#63647) psq válasza psq (#63645) üzenetére


psq
tag

Valami hasonlóra gondoltam:

Sajnos, nem találtam itthon megfelelő üveglapot ez egy plexi csík, ami kicsit rugalmas, így nem mérvadó az eredmény :(
De így gondolom látható mire is gondoltam...
Amúgy ez egy tökéletesen működő CM Z600-as hűtő alja.

[ Szerkesztve ]

(#63648) pipo112 válasza psq (#63645) üzenetére


pipo112
senior tag

Nem írtál baromságot én ugyan így tetem csak pasztával csináltam .

De pl a d14 nálam is elengedi 65-66 fokig a kupakot ibt very High alatt 1.32 es Vcore 4,5ghz.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#63649) Methionyl válasza tibee77 (#63646) üzenetére


Methionyl
senior tag

Olyan 4,8 környékére tippelek, de ez függ, hogy mennyire éhes a kocka.
Lőj be valami szimpi feszt pl.: 1.4x - re aztán jöhet az órajel emelés

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63650) pipo112 válasza psq (#63645) üzenetére


pipo112
senior tag

Nem írtál baromságot én ugyan így tetem csak pasztával csináltam .

De pl a d14 nálam is elengedi 65-66 fokig a kupakot ibt very High alatt 1.32 es Vcore 4,5ghz.

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.