Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) pcguru23


pcguru23
aktív tag

Sziasztok!Szeretnék hamarosan egy 8350-re beruházni,kérdésem az lenne hogy az adatlapomon lévő alaplapom jó lenne alá tuning mellett is?

(#63752) benceman00 válasza pcguru23 (#63751) üzenetére


benceman00
tag

Kérdés, hogy mennyire akarsz vadulni :D
Egyébként erősen ajánlott az a lap!

Üdv, ASZPi

(#63753) pcguru23 válasza benceman00 (#63752) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Amíg ez a vga van a gépemben addig hasonlóan 4-4.2 de 8350-el inkább 4Ghz lenne a vége.Ha meglessz a vga csere esetleg akkor próbálkoznék tovább addig felesleges lenne szerintem.

(#63754) Ombre85 válasza pcguru23 (#63753) üzenetére


Ombre85
tag

A 4.0 az alap frekije, nem is akarod tuningolni?

(#63755) benceman00 válasza pcguru23 (#63753) üzenetére


benceman00
tag

Azt lazán bírni fogja.
Rég láttam már ilyen vga-t. Igazi ritkaság :D

Üdv, ASZPi

(#63756) pcguru23 válasza Ombre85 (#63754) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Basszus nem tudom miért emlékeztem hirtelen 3.8Ghz-es alap órajelre :D
Akkor viszont vagy alapon vga csere előtt,vagy maximum 4.2 addig.De vga csere után mindenképp szeretném megnézni a végét is akár.380X a terv nem tudom mennyi kakaó kell majd alá.
benceman00: Igen nem sok futkozik belőlle :)

[ Szerkesztve ]

(#63757) Kroni1 válasza pcguru23 (#63753) üzenetére


Kroni1
veterán

Lazán fel tudod húzni 4.4-4.5GHz-ig, de megkockáztatom hogy érdemesebb lenne egy 8320-ast venned, azok is jó eséllyel ugyanúgy el szoktak tudni menni eddig, és most mivel felmentek az áraik, nem feltétlenül éri meg a +8-10k-t a 8350-es.

(#63758) pcguru23 válasza Kroni1 (#63757) üzenetére


pcguru23
aktív tag

Köszönöm! :) Most elgondolkodtattál!Igazad lehet.Köszi!

(#63759) Jakuskacsa válasza benceman00 (#63755) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

nekem a fiam gepeben egy ilyen vga csücsül, mikor jött a 760, majd a 970 akkor adtam oda a gyerkőcnek, de mai jatekokat is kihajt medium/high beallitason
Egyebkent en is 8320 at javasolnek, legtöbjük a 4.4 ghz-t siman tudja, efölött mar a mazli faktor kerdese. De egy 8320 asbol barmikor csinalsz 8350 et, csak atrakod a szorzot....

Tuninghoz viszont az a tap eppen hatareset. Az 560 kartya nem epp keveset fogyaszt adj hozza egy tuningolt 8320 at, es maris 450w fogyasztasod van beleszamolva az egyeb periferiat....
Nalam 8320 /huzva/ + 970 jatek alatt is siman eszik 450 et, tesztek alatt lattam 630 at is/furmark+ ibt/

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#63760) benceman00 válasza pcguru23 (#63758) üzenetére


benceman00
tag

Most nézem én is a tápod. Kalkulálj egy új táppal is mindenképp főleg ha a 380x-et berakod mellé.

ui.: Egy óra múlva hozza a futár a corsair h90 kompakt vizet, kíváncsi vagyok mit tud majd a 8320-al. :DD :DD

Üdv, ASZPi

(#63761) Habugi válasza pcguru23 (#63756) üzenetére


Habugi
addikt

Ahogy a többiek is írták, +1 a 8320-nak és uccu neki 4.5. :K

380X helyett esetlegesen mehet a 380 is, amit a kettőn megspórolsz pedig kényelmesen beletolható egy új tápba.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#63762) ViZion válasza Habugi (#63761) üzenetére


ViZion
félisten

Másik topikban már tárgyaltuk páran, h ez a Crimson nem tett jót az AMD-nek, megindult a használtpiac. Kicsit várni kell és marha olcsón lesznek a HD7xxx és az R9 2xx kártyák. AMik a Crimson előtti driverrel amúgy tökéletesen üzemelnek...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63763) Kroni1 válasza ViZion (#63762) üzenetére


Kroni1
veterán

Ennyire rossz lett amugy ez a Crimson? Vajon mi indokolta, hogy igy kib@sszanak a userekkel? Minden játék alatt romlik vele a teljesítmény, vagy mi a szösz van most ezzel?

[ Szerkesztve ]

(#63764) ViZion válasza Kroni1 (#63763) üzenetére


ViZion
félisten

Villogás néhol. Van, akinek pl. GTA térkép nem jelenik meg, nekem MWO alatt néha a műszerek villognak, meg a pályaválasztó nem látszik. Kinek mi. Biztos lesz javítás, csak ugye ez a szokásos AMD eljárás, h kiadjuk aztán majd peccselünk na ez sokaknak nem jött be.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63765) Habugi válasza ViZion (#63764) üzenetére


Habugi
addikt

Nagyon sokat ront a helyzeten/képen a Win10 illetve annak felhasználóbázisa.

Eleve egy gyökeresen átdolgozott driver.., még ha csak a kezelőfelületet alakították volna át és semmi apróbb probléma nem lenne vele akkor is hasonló hiszti lenne.
Ehhez mellé jön még az hogy tuning softverekkel nem igazán megy együtt, egyedül az AB 4.2-es frissítése az amivel makulátlan mert se a TrixX-ből sem a GPU-Tweakből nem jött ki azóta újabb..
Sorolhatnám.., max annyi konzekvenciát vonok le belőle hogy most kedvére dolgozhat a "hardveres" Darwin.. :D

Még a 15.12 előtti béta Crimson van fent, azóta kint van két másik de még meg sem néztem őket, Win7 64 és MSI AB 4.2. A zsír újaktól az 5-6éves játékokig mindenfélével játszom néha, bugom nincs, minden gyorsabb, kisimultabb, van ami jobban van ami kevésbé de rosszabb semmi sem lett.
Persze ettől még az is elképzelhető hogy pusztán "szerencsém" van..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#63766) Pancsermeste válasza Kroni1 (#63763) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Én négy év után végre újrahúztam a Win7-et, és nem is figyelve, hogy van valami új, egyből ez a piros izé települt. Nálam semmi problémát nem okozott, vagyis ahol próbáltam eddig nem jött ki hiba, igaz előnyét se látom.
Ill. van egy nagyon bosszantó hátránya, hogy nincs benne HotKey támogatás. :(

-= Pancsermeste® =-

(#63767) V!ck válasza ViZion (#63764) üzenetére


V!ck
aktív tag

Nekem semmi gondom nincs vele. Vagyis egy van, de az eddig is volt... szeteso texturak assetto corsa alatt.........
Es nem a kartyam szar, mert a 260X is ezt csinalta... a 750ti meg tokeletes volt...

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#63768) Kroni1 válasza V!ck (#63767) üzenetére


Kroni1
veterán

Bár nem játszom vele sokat, de nem örülök, mert nekem is megvan az AC..

Most a DiRT-el nyomom, meg a PCars-t is megvettem steamen akcióban, igaz ezek könyedebb játékok..

(#63769) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy szerintetek normális dolog e hogy Aida64 szerint az Északi híd hőmérséklete simán ugyanannyira melegszik fel mint a processzor. (FX 8350) eddig FX 4100 volt és azzal nem is mutatta ezt a hőmérsékleti értéket :DDD

Előre is köszönöm a választ :))

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#63770) V!ck válasza Kroni1 (#63768) üzenetére


V!ck
aktív tag

En sem sokat tolom, de ha igen, akkor Nordschleife. Es nem minden palyan szar. Es hol szar? Persze hogy Nordschleife... ha egyedul megyek rajta vagy nincs hiba vagy csak jelentektelen... de ha beteszek vagy 10ai-t hogy versenyezzek egy jot, sok helyen a kanyart sem latni hogy hol van... :(

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#63771) norbi642


norbi642
tag

Sziasztok,ma meglett a vizhűtésem is egy fx 9590 van alatta és terhelés nélkül 5.2 ghz n 42 fokos a procim,az elfogadható érték?aida 64 el tesztelve 67 a max...ezek elfogadható értékek?

(#63772) ViZion válasza norbi642 (#63771) üzenetére


ViZion
félisten

Ne Aidával teszteld, inkább Prime vagy IBT. Szerintem rögtön felkúszik az... :D
Nem droppol közben? Full víz, vagy csak proci? Milyen blokk, radi? Milyen feszültségen?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63773) V!ck válasza ViZion (#63772) üzenetére


V!ck
aktív tag

Prime small fft-vel 2 perc utan 84 foknal leallitottam :D normal modban 72 korul megall...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#63774) norbi642


norbi642
tag

de a vcore 1 em 80-81 fokos...az viszont gáz,,,de miért megy fel ennyire?

(#63775) ViZion válasza norbi642 (#63774) üzenetére


ViZion
félisten

Nyilván azért, mert sok feszt kap. A vízhűtés sem tud csodát tenni...
Mivel méred? Adatlapod kitöltése? Többi kérdésre nem válaszolsz? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63776) norbi642 válasza ViZion (#63775) üzenetére


norbi642
tag

alphacool eisberg 240l és 1.53 es feszkón....

(#63777) ViZion válasza norbi642 (#63776) üzenetére


ViZion
félisten

Kizártnak tartom, h ennyin IBT-ből akár csak 3 kör very high lefutna drop nélkül.
4,8 GHz és 1,45 V környéke lesz a pálya azzal, vagy vállalod, h nem stabil, fél óra BF után fagy. De ezt ki kell tesztelni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63778) norbi642 válasza ViZion (#63777) üzenetére


norbi642
tag

de ha itt vagyunk már megkérdem...van egy 7v és egy 12v csati a hűtöna 12v okés de a 7v hova csatlakozik?

(#63779) Habugi válasza norbi642 (#63776) üzenetére


Habugi
addikt

Ilyet pörgess le:

Ilyen Cinebench R15 is jöhet, lássuk mit futsz 5.2-ön.. :K

Minden progi/azok neve előtted van amire szükséged lehet a megfelelő stabilitás eléréséhez, illetve majdnem minden, adjunk az érzésnek egy FX Fixes IBT linkel is.
Regre szólító ablakot csukhatod, nehogy ezen menjen el a móka.. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#63780) benceman00


benceman00
tag

Lehet rossz a hűtőpaszta/rosszul kentem fel (kártyás módszer)?
Corsair H90 hűti 1 ventivel

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#63781) Methionyl válasza benceman00 (#63780) üzenetére


Methionyl
senior tag

Valami ott nem oke, pumpa rendesen megy?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63782) benceman00 válasza Methionyl (#63781) üzenetére


benceman00
tag

Megy, mert érzem hogy remeg a cső. Bemenő meleg visszatérő hidegebb.

Üdv, ASZPi

(#63783) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

FX-6300 32k, FX-8320E 37k. Megéri az utóbbi a felárat? Illetve alaplap már erősebb, drágább kellene az utóbbi alá, vagy ugyanabban a lapban amiben elmegy az FX-6300 abban az FX-8320E is?

GA-970A-DS3P elég lenne esetleg Asrock Extreme3 R2.0? Nagyon max 970A-UD3P férne bele a költségekbe.

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#63784) pipo112 válasza 3800+ (#63783) üzenetére


pipo112
senior tag

Mind2 proci alá minimum egy Giga 970ud3p vagy asus m5a97 Evo r2 amugy 8320 Megéri a +5k-t

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#63785) Methionyl válasza benceman00 (#63782) üzenetére


Methionyl
senior tag

Szerintem is akkor pasztázd újra

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63786) benceman00 válasza Methionyl (#63785) üzenetére


benceman00
tag

Újra pasztáztam de nem okés. Na de átslattyogok a hűtősökhöz.
Ha esetleg van valami ötlet akkor privben szívesem fogadom.

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#63787) ViZion válasza benceman00 (#63786) üzenetére


ViZion
félisten

Nincs ott semmi baj. 120-as radi, ennyit tud. Orkánnal tudod csak hűteni, nekem ekkora radi a 6300-hoz is kevés volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63788) Methionyl válasza ViZion (#63787) üzenetére


Methionyl
senior tag

Akkor elég vicces, hogy a volt régi hűtőm magasabb órajelel-fesszel hűvösebben tudta mint most ez a kompakt.. :F
Persze ház szellőzés kérdése is, de na..érdekes

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#63789) benceman00 válasza ViZion (#63787) üzenetére


benceman00
tag

Szerintem levegős a rendszer. Lehetséges ez?
[link]
Remelem jo a link

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#63790) ViZion válasza benceman00 (#63789) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet, nekem AVC Hercules volt, kevés lötty volt benne. Ez Corsair, de nem lehetetlen. Ha megbontod, akkor dobj egy tartályt, meg egy nagyobb radit és gyere az épített vizes topikba... :DDD
Ha megtetszik a víz, akkor nincs megállás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63791) Hencso válasza benceman00 (#63789) üzenetére


Hencso
Ármester

Gari van még rá? Az enermax liqmax 2 240 esem is elérte a 72 fokot de én itt be állitotam a lapot hogy kapcsoljon le. Ibt az ilyen rendesen meg tekeri . Habár nekem 4.7ghz volt ez. Gta 5 allatt max 58 fok volt. 1.48 vcore mellet. A csavarokat jól meg huztad? Ha mégis levegös és van rá gari akkor gariztasd ha n8ncs akkor szerkeszed átt de akkor egy dual radit dobj neki azon a vissza térö is hütve van

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#63792) MongolZ


MongolZ
addikt

Hali!

Csinált valaki olyan tesztet, hogy mi van akkor, hogy ha csak a Turbo frekit emeljük? Lehet, hogy rosszul sejtem, de CnQ, C1E stbstb mellett simán tudom emelni a Turbo frekit úgy, hogy akkor fogyasszon a CPU, amikor kell.
8320-am van, első turbó lépcsőt 4,1GHz-re raktam, a másodikat 4,5GHz-re, alkalmazásokban gyorsult, kimérni még nem tudtam mennyit.
Használja valaki hasonlóan?

(#63789) benceman00: Hang alapján 100%, hogy levegős.

[ Szerkesztve ]

(#63793) ViZion válasza MongolZ (#63792) üzenetére


ViZion
félisten

Olvass utána, h mi ez a turbo dolog. Csak akkor működik, amikor a modulok felét le tudja kapcsolni. Így is érdekes?
Van, aki szán rá időt és belövi rendesen, hogy mittomén 8 maggal 4,5 GHz, 4-el meg 4,8.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63794) Kroni1 válasza MongolZ (#63792) üzenetére


Kroni1
veterán

én is azt tanácsolnám, hogy a turbo-t offra tedd, és adj meg egy tuningolt állapotot. Ha itt stabil a cucc, akkor visszakapcsolhatod a cnq-t, a C1 és a C6 state-et is akár.

ebben az esetben sem fog pörögni a proci csak akkor ha kell, amikor nem kell, akkor meg az energiatakarékos frekire és fesz-re fog visszaállni.

[ Szerkesztve ]

(#63795) benceman00 válasza Hencso (#63791) üzenetére


benceman00
tag

Csavarok koppig vannak tekerve.
Tegnap vettem itt aprón... Van még rá asszem 4,5 év ipon gari igaz csak fénymásolat de csak elfogadják.

(#63790) ViZion: Isten ments, még egy drága függőség... így is van jópár :D

Üdv, ASZPi

(#63796) MongolZ válasza ViZion (#63793) üzenetére


MongolZ
addikt

Próbálgattam viszonylag sokat, pár szálas terhelésnél nagyon sokszor fut 4,5-ön a 4 mag. Nyilván Cinebench multi alatt nem fog felkapcsolni az elsőre sem, de pl. játékok alatt simán mehet. Ha hazamegyek, teszek egy próbát.
Összes maggal 4,6-on még elment, 4,8-at már nem tudta megfutni, igaz, nem vittem túlzásba a feszemelést.

(#63797) Kroni1 válasza benceman00 (#63795) üzenetére


Kroni1
veterán

Akkor lehet nem véletlenül adták el??!

Nekem a közepes léghűtőm langyos, IBT alatt sem vészes ha a procim 1.26V-ot kap.. 1.368V-on használom, itt már elég magas IBT, de az tényleg nagyon megküldi, játékok alatt csak 40C körül van, Prime is megáll 60-63C körül.

(#63798) ViZion válasza MongolZ (#63796) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor állítsd be a 4,6 GHz-t és turbónak mittomén 4,8-at próbáld. Csak azt nehéz kitesztelni, h mennyire stabil. Vagy nem tudom lehet-e IBT-nél állítani, h csak 4 maggal tolja :U de most kicsit zokni az agyam, bocs. Hmmm. mintha prime-nál lehetne állítani, valami rémlik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#63799) benceman00 válasza Kroni1 (#63797) üzenetére


benceman00
tag

Értékelés alapján megbízható az eladó.

CS:GO alatt 53fokos a kupak. Amit nem értek, hogy szinte mindenkinek kb 10fok különbség a mag és a kupak között nekem több mint 20.

Üdv, ASZPi

(#63800) ViZion válasza benceman00 (#63799) üzenetére


ViZion
félisten

Lehet, h a hőmérő szenzor a rossz, volt már rá példa. Rá kellene mérni valahogy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.