Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62952) Jakuskacsa válasza Kroni1 (#62950) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Tudom, nem fogalmazok valami jól, ezzel mindig is problémák voltak. Én is szeretem, ha kevés voltot kap. Napokig tesztelgettem, hogy is a jó. Szóval, nálam 4,5 Ghz-n megy 1,416 volton ennyit kér. Ez alatt is stabil még 1,392 volton is, de kevesebb a teljesítménye benchben. Az fx meg olyan jószág, ami kéri a stabil és épp elég feszt. Szó sincs arról, hogy maximum voltokat adjak neki, de valahol valamit eldob a cpu a kevés fesz miatt. Nálam 1600 cl9 es ramok vannak, nem hinném, hogy ez okozná a teljesítmény különbséget.

Ez nekem új, én azt gondolom az a legjobb ha a lehető legkisebb fesz mellett érjük el a kivánt frekit, stabilan.

Ezt nagyon jól látod, de lehet hogy pont egy lépcső hiányzik, az optimális teljesítményhez, ezek a finomhangolások része. Nézd meg a teszteredményeimet. Pl 4,61Ghz-vel simán vertem a 4,62Ghz-s teljesítményt, mert 4,62 Ghz-hez már kevés volt neki a volt... remélem most már érthető, bocsi a rossz fogalmazásért...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.