Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61940) Habugi válasza Johni5 (#61937) üzenetére


Habugi
addikt

Sokáig magam is filóztam egy 8370E-n (egy teszt erejéig..) cirka egy évvel ezelőtt, végül nem lett belőle semmi. Gyakorlati tapasztalatom nincs az E-s modellekkel.
300Mhz-el alacsonyabb alapórajel, Turbo mértéke szerintem lényegtelen mert élből érdemes kikapcsolni.
HWboton egyébként van egy pár szép eredmény egy-két E-s modell részéről, érdemes lehet a szűrővel rájuk keresned. A nyers paraszti logika azt mondatja velem, hogy adott azonos órajelhez valószínűleg kevesebb fesszel is beérik, kvázi valamivel jobban hűthetőek, ugyanakkor viszont szerintem hamarabb végük is van órajel ügyileg de ez utóbbi erős találgatás.

(#61938) Erdei88:

Lásd fentebb, némiképp mérsékelt TDP/fogyasztás, itt tudsz róla bővebben olvasni: [link]. 280X kihajtás.., nos játék függő is, kotvány szálkezelésű játékokban húzhatod bármeddig, ott marad a CPU limit a 280X mellett. Két éve használom a 8320 & 280X kombót, azt szoktam mondani/javasolni, hogy egy 4.5Ghz nem árt a Tahitik mellé, 1000-1100as alapórajel esetében. Tahiti OC esetén menni kell feljebb a Visherával is. Ezt a 4.5Ghz-et egyébként rendre az összes 8320as tudja, 10-15K-s hűtő kíséretében emberi fesszel, 4.7 fölött kezd elszabadulni a pokol de ezt is procija válogatja.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.