Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47924) Habugi


Habugi
addikt

"Volt jókis önigazolás kereső i5-öt vettem, ez most biztos jó nekem?" és kimaradtam belőle? :O

Amúgy is aktuális látom, proci ajánló topicra megint ráereszkedett a sötétség ezek szerint. ;]

Egy kedves fórumtárs haver leváltotta a 4670K-ját 4690K-ra, érdekelte mit tud egy 5gigás FX (Vishera) a zsírúj procijához képest egy 3szálra megírt GTA4-ben, ahova tényleg bika 3 szál kell. (Nem igazán AMD barát.. :N)

DAT FX + 280x: [link]

4690K @4500Mhz + 290: [link]

Azonos Win7, azonos VGA driver.

Mindenki döntse el maga mit vagy mit nem lát..!
Ugye a procija nem éppen egy 3570K.. :N

Softveres rögzítéssel járó minden negatív behatás kizárva, terhelések és hőmérsékletek élőben követhetőek. Fogyasztásos agyrémbe nem mennék bele mert túl alacsony a szint, aki ennyire fogalmatlan azt sem tudja mennyit eszik egy hűtőszekrény. :DDD
Hőtermelést kalapból nyuszimódjára kirántó zsenik számára.., egy volt topictársunk lecserélte a 30k prociját egy 90k-sra.: [link] Igen, ő tudja mennyi hőt termel egy FX 5Ghz-en. :K

Tehát GTA4. Semmi sokmagos optimalizáció, jó erős egyszálast igénylő igazi "anti AMD". ;)

Eddig azt hittem még kb. 2évig elég egy 8magos FX játékra, na a teszt óta ez 4évről indul.

Nem, én nem azt mondom hogy bármi baj lenne egy i5-el (legújabb), csak annyit, hogy olyan mint sokéves AMD lemaradás nem létezik. Újíthat az Intel "orrba szájja" akár évente is, megörvendeztetve a rajongókat új socketekkel (mert alaplapot is venni jó!) és csúcsszuper 3. generációs pasztázással( ;] ), az AM3+ igenis alternatíva, ja.., még mindig. -Szerintem-

High-end VGA mellé kell az Intel proci, vitán felül. A kérdés csak annyi FHD-ben mi az úristennhez kell high-end VGA..

:R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.