Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) =HG= válasza Trebron09 (#29147) üzenetére


=HG=
addikt

Igen, nem egyszerűen van meghatározva FX-nél a hőfok kérdése, de ebbe most ne menjünk bele...
Egyébként Pl 8120-as procinál leírták a 70C-t

(#29152) Tomko78 válasza troll81 (#29150) üzenetére


Tomko78
őstag

itt van 2 kép , csemegéz belőle én 4 ghz 1.288V lőttem be , de 1.3 V is nyugodtan adhatsz neki

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29153) Jester01 válasza =HG= (#29143) üzenetére


Jester01
veterán

Nem is linkeltél ... intelben is van hővédelem, persze azt nem tudom hová van beállítva.

Ha azt meg ráadásul tudod is, hogy az AMD-féle 70 foknak semmi köze az intel-féle hőmérséklethez akkor miről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Jester

(#29154) troll81 válasza Tomko78 (#29152) üzenetére


troll81
addikt

az korrekt szép az én lapom ugye problémásabb a fesz állitásnál de nézegettem nem jutottam sokra eddig :W de igyekszem :K

(#29155) Tomko78 válasza troll81 (#29154) üzenetére


Tomko78
őstag

4 ghz 1.3 V erre lődd be , ezt engedi a lapod ? Mondjuk most 3.8 ghz és 1.23 V megy :) Majd télen rá érek tuningolni :)

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29156) troll81 válasza Tomko78 (#29155) üzenetére


troll81
addikt

nem 1.344 offset modban auton van jelenleg :K

(#29157) Tomko78 válasza troll81 (#29156) üzenetére


Tomko78
őstag

Manualban legyen minden auton én semmit se hagyok

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29158) troll81 válasza Tomko78 (#29157) üzenetére


troll81
addikt

de többen mondják hogy ezen a deszkán manualban nem jo feszt állitani csak offset modban de ezt nem értem és igy ezért van igy hagyva :K

(#29159) Tomko78 válasza troll81 (#29158) üzenetére


Tomko78
őstag

Asus laphoz nem értek , abban nem tudok segíteni :B Ha Asrock lenne akkor más lenne a leányzó fekvése de így ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29160) troll81 válasza Tomko78 (#29159) üzenetére


troll81
addikt

köszi igen ilyen probléma erre is akad de majd mire kifut megismerem rendesen :K :C

(#29161) Malibutomi válasza Jester01 (#29153) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor az Ivy topicban ezt nem szokás figyelni, mert ott mindíg 75-85 fokokat látok linkelgetni.
Mi meg itt 60 fok körüli kupak hökröl szoktunk diskurálni.
Nekem spec a 65fok kupakhoz 55fok maghõ(vagy amd által megadott valami) tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#29162) =HG= válasza Jester01 (#29153) üzenetére


=HG=
addikt

Nem linkeltem, de ha ragaszkodsz hozzá megteszem....De tök mind1.. Hogy miről beszélünk ?
Arról a 70 C-ról, amit a különböző progik, senzorok mérnek... Az, hogy ezt az AMD hogy magyarázza, az más kérdés... Ez a hőfok dolog visszatérő téma itt. Át lehet beszélni, de tök felesleges. A lényeg, hogy FX elméletileg 70-72 C felett nem egészséges, míg ugyan ez egy Ivy procinál 105 C... Ehhez mérten persze, hogy hűvösebb az FX..Viszont alacsonyabb hőmérséklethez kell viszonyítani...

(#29163) =HG= válasza Malibutomi (#29161) üzenetére


=HG=
addikt

Egyébként ez érdekes, mert nálam a maghő, és a kupakhő ugyan annyi... :F

Mégsem....Rsszat néztem :) :B

[ Szerkesztve ]

(#29164) Pug válasza =HG= (#29163) üzenetére


Pug
veterán

Nyugi, nálam is, mindig.

(#29165) Jester01


Jester01
veterán

Vegyétek lejjebb a hűtést hogy jobban felmásszon a hőmérséklet, majd lesz nagyobb különbség ;]

Egyébként a skála másik végén (idle) is jó sok szokott lenni csak a másik irányba. Nekem pl. maghő most 16 fokig is lemegy (pillanatnyi terhelés függvényében gyorsan ugrál), az alaplapi hőmérő pedig 35-öt mutat.

Jester

(#29166) Pug válasza Jester01 (#29165) üzenetére


Pug
veterán

Nálam 74 foknál sem volt. ;]

(#29167) edeleny válasza =HG= (#29129) üzenetére


edeleny
őstag

Ez az amit írtam! Féligazságok!
Sehol sem írtam azt hogy Auto Tuningon használom.
Engedtem neki egy beállítást, megnéztem mit csinál, és onnan folytattam kézzel.

Az NB feszt emelte meg, valamennyivel. (most ne menjek be a BIOS-ba ezért.) Az az offset módban a hozzáadott fesz, nulla egész valahány század. A RAM feszt emelte meg 1,65 V-ra, de a gyártó oldalán az van, hogy 1300 = 1,5 V 1600 = 1,65V, tehát ez alapból kellene. A CPU fesz auto-n maradt.
HA bemegyek a BIOS-ba, akkor 1,33 V ad neki, ott annyit mutat. Windows alatt idle: 0,92V ha terhelem akkor 1,296 V. Messze, nagyon messze az 1,4 V-tól. A fesz érték jó, CPU-z, Aida64, és az ASUS progi is ezt mutatja!

ViZion:

Tehát csak annyi a kifogásod, hogy időigényes így tuningolni. Időm nem sok van, de türelmem igen hozzá.
Szeretek babrálni rajta!
Egyébként először a te leírásod alapján állítottam be, csak a szorzót emelve, de kihívásnak éreztem, emelni az FSB-t!
Még mindig kíváncsi vagyok hol lehet a RAM-ok vége!
Lehet, hogy egy osztással visszább veszek mindent (szorzó, HT-link NB link), és tolom neki tovább az FSB-t
Vagy vissza 200-ra, és megpróbálom 1800-on elindítani a RAM-at.

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#29168) Pug válasza edeleny (#29167) üzenetére


Pug
veterán

Nem értem miért megy részedről ez a puffogás, senki nem "tiltotta" meg, hogy FSB emeléssel tuningolj. ;]

Az már más kérdés, hogy gyakorlati felhasználási szempontból örülhetsz, ha a befektette többlet energiádért nyersz vagy 1% sebességelőnyt. Jó buli. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29169) ViZion válasza edeleny (#29167) üzenetére


ViZion
félisten

Leírom mégegyszer, ha előtte félreérthető voltam... :U Nekem az volt a kifogásom, h itt beszóltál mindenkinek, mert "profi" tanácsokat adunk, pedig ha még ezt-meg azt állítgatjuk, akkor milyen jó lesz. Csakhogy a kérdezőknek sokszor az alap dolgok sem tiszták, sztem az a normális, ha az egyszerűbb lehetőségeket mutatjuk meg, ami jelentős gyorsulást hoz, kevés problémával. Amiről Te beszélsz, az a szerény gyorsulás, sok hibalehetőséggel. Kíváncsian várjuk a bench eredményeket, hogy ugyan mit jelent a HT link vagy a ramok tuningja... nem mintha nem láttam volna eleget, de erre már kíváncsi vagyok. ;]

Tudod mit, segítek. ezt már kitesztelték sokan, olvass -ahogy ezt szoktuk minden ide tévedőnek javasolni- kicsit: [link]. Csemegézek belőle, csak a korábbi RAM tuning állításaim igazolandó, miszerint magas freki nem egyenlő a nagyobb sebességgel:

Lentebb a CPU/NB -t emelgeti és írja, hogy a SuperPí-n kívül _SEMMIBEN_ nem gyorsabb (és ha lenne pár % benchben, az IRL nem észrevehető). Hasonlóan a továbbiakat is szépen összefoglalja. Keresgélj, találni fogsz még FX OC Guide, meg hasonlókat, mindenhol az a vége: szorzó emeléssel nagy ugrás, többi babrálása szinte semmit nem jelent, az is csak benchekben látszik. Még egyszer nem akarom leírni, ez van. Ettől Te állítgathatod, ahogy tetszik, segítünk is amit tudunk, de ne várd el, h ezt javasoljuk, mikor 1) IRL nincs értelme, 2) aki HT, RAM, meg ilyesmiket állítgat, az szvsz nem fogja itt kezdeni (hanem pl. itt és itt - és igen, a linkekből linkek nyílnak ;) ).

Nah, rövidre zárva a sok beszédet: Jó tuningolást :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29170) =HG= válasza ViZion (#29169) üzenetére


=HG=
addikt

Nekem az volt a kifogásom, h itt beszóltál mindenkinek, mert "profi" tanácsokat adunk, pedig ha még ezt-meg azt állítgatjuk, akkor milyen jó lesz.

+1..... Nekem is !

(#29171) BomiBoogie válasza =HG= (#29170) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

"Gyerekek", az off topikban olyan jól megvagytok, itt meg direkt össze kell veszni? :D

(#29172) =HG= válasza BomiBoogie (#29171) üzenetére


=HG=
addikt

Mi :( ... Nekünk azonos a véleményünk! (nem olvastad végig)

[ Szerkesztve ]

(#29173) ViZion válasza BomiBoogie (#29171) üzenetére


ViZion
félisten

Nem veszünk össze, mindenki leírja a véleményét, én meg az igazat! az enyémet, kész. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29174) =HG= válasza ViZion (#29173) üzenetére


=HG=
addikt

És mindenki azt hiszi, neki van igaza...Pedig nekem.. :D

(#29175) MiklosSaS válasza =HG= (#29174) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tevedes ! Nekem mindig igazam van.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#29176) laca000 válasza MiklosSaS (#29175) üzenetére


laca000
őstag

Tévedés, két GTX770-nek és a pénteken érkező Corsair 500r-emnek van igaza :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29177) MiklosSaS válasza laca000 (#29176) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A Corsair 500R-nek nagyon fogsz orulni, gyonyoru haziko. En kb 1 evig nyuztam mielott CM Storm Trooper-e valtottam.
Figyelem ! : a menet ahol az alaplapot kell felfogni, harmatgyenge. Ha kicsit is probalod huzni megpatanhat ! Ugyelj nagyon vele.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#29178) laca000 válasza MiklosSaS (#29177) üzenetére


laca000
őstag

:R :R :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29179) ViZion válasza MiklosSaS (#29175) üzenetére


ViZion
félisten

NEKEM van igazam! A barátaim is ezt mondják, ugye Smith and Wesson? ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29180) otto14


otto14
senior tag

Mindenki téved! Mindig a tanárnak van igaza még akkor is ha nincs! :DDD

asd

(#29181) IreN!CuS válasza otto14 (#29180) üzenetére


IreN!CuS
őstag

És a vevőnek. ;)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#29182) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Ebbe a sok önálló vèlemènybe az a jó, hogyha valaki beleolvas a topikba, könnyen összezavarodik :)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#29183) laca000 válasza Alastair' (#29182) üzenetére


laca000
őstag

Melltartó topok-ra gondolsz?
Mer' akkor nem csoda ha összezavarodik :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29184) Alastair' válasza laca000 (#29183) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mobilról vagyok na, könnyen mellèmegy. :D

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#29185) laca000 válasza Alastair' (#29184) üzenetére


laca000
őstag

;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29186) Malibutomi válasza MiklosSaS (#29177) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem spec nem tetszik, meghagyom nektek. A 690II jobb nekem.

(#29187) vakond5 válasza MiklosSaS (#29177) üzenetére


vakond5
őstag

Bár nekem a 400R van, de nagyon imádom. Egyébként osztom a véleményed, DonSasss. :R
Kábelrendezést pedig ilyen profin meg lehet csinálni:

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#29188) Tomko78 válasza Malibutomi (#29186) üzenetére


Tomko78
őstag

azért egy CM 690II se rossz kicsit dolgoznék még rajta elég rendesen el lehetne tüntetni ezt azt :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29189) SRII


SRII
őstag

sziasztok! kíváncsiság-- részről érdekelne hogy tudni e valamit hogy mi lesz és hogy mikor jön az új amd proci? (nem az apuk érdekelnének sem a szerverek,. asztali processzorokra lennék kíváncsi) :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#29190) =WiNTeR= válasza SRII (#29189) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ha a Steamroller FX-ekre gondolsz, akkor könnyen lehet, hogy nem is lesznek. Legalábbis egyik AMD-s roadmap-on sem szerepelt ezidáig, valamint egész 2013-ban a Vishera lesz az egyetlen FX széria.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#29191) Malibutomi válasza Tomko78 (#29188) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát hajrá (azóta K2 van, de amúgy ugyanez kb)

[ Szerkesztve ]

(#29192) =HG= válasza Malibutomi (#29191) üzenetére


=HG=
addikt

Csak kár, hogy felül nem igazán fér el egy vastagabb dupla radi... :(

(#29193) lee56 válasza SRII (#29189) üzenetére


lee56
őstag

Még mindenki csak találgat, hivatalosan nincs bejelentve új proci, de ha lesz is valami, idén már szinte biztos nem, csak esetleg jövőre.

No Comment

(#29194) SRII válasza lee56 (#29193) üzenetére


SRII
őstag

=WiNTeR=
:R

hát ez szomorú, jó lenne valami újítás és konkurencia az intel ellen! az árak miatt is! egy 10 magos beújítás 4.5 Ghz alap órajelen :C

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#29195) =WiNTeR= válasza SRII (#29194) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Én azt mondom, hogy inkább maradjanak a 8 magnál, de csináljanak végre valami előrelépést az egyszálú teljesítménnyel, ami gyakorlatilag évek óta változatlanul szar az AMD-nél. Elvégre nemcsak a BF3 és Crysis 3-ból áll a játékvilág...

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#29196) SRII válasza =WiNTeR= (#29195) üzenetére


SRII
őstag

teljesen egyetértek, az a 8 mag duma kicsit lelombozó ha valaki megnéz egy tesztet, és felkiált egy i5 is ÁHH ne márrr. szerintem nem is fog sok minden változni, ez elég mindenre, és akkor minek is nagyobbra törekedni, lesz egy nm váltás ezzel egy kis áram spórolás és egy ddr4 és kész,

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#29197) Tomko78 válasza SRII (#29196) üzenetére


Tomko78
őstag

Én nem tesztezek állandóan , és az 1 szálat használó tesztekről amúgy van van a véleményem ;] Én használom a gépet és nem a tesztekben gyönyörködök :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29198) MiklosSaS válasza Tomko78 (#29197) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez igy igaz, de azert hozhatna valami kemenyet am3+-ba az AMD bacsi, vagy legalabb FM2+/FM3-ba.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#29199) Tomko78 válasza MiklosSaS (#29198) üzenetére


Tomko78
őstag

ilyen alapon a FX-6300+ GTX 570 párosom DX9 alatt erősebb mint egy 3770K +GTX 680 , részemről ennyit a tesztekről ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29200) Zsivaagoo válasza MiklosSaS (#29198) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Arra gondolsz, hogy:
"Phenom II X4-X6 Reloaded on 22 nm & 5 GHz". ? Mert akkor vége lenne az Intelnek i5-i7 kategóriában az asztali processzorok között. :D :D :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.