Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) ViZion


ViZion
félisten

Azt mondják, h a legtöbb dolog úgy megy tönkre, h tegnap még jó volt... :DDD

RAMokat egyesével berakni, 1333 @ 1,5 V és memtest-el tesztelni. Sok idő, de kellhet neki. Utána, ha minden OK, akkor szépen a gyári számok alapján megkeresni az adataikat. Mivel a deszka a ramból olvassa ki az okosságot, de azt is eléggé szabadon értelmezi, így lehet, h ott a buktató... egyszerűen nem tudja rendesen beállítani. Meg a mem vezérlőt unganged-re kell állítani biosban.

Összességében: ramok eladása, 1 db 8 gb modul vétele vagy 2×8 GB kit megoldana minden bánatot... ha megoldható. $$$ :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28302) Dinter válasza tibee77 (#28300) üzenetére


Dinter
addikt

Lehet akkor.

(#28303) lee56 válasza tibee77 (#28300) üzenetére


lee56
őstag

Jaj ne is mondd, előző pár hónapban azzal szórakoztam, hogy gariztattam a gépem különböző alkatrészeit. Alaplappal kezdődött (még tavaly egy közeli villámcsapás kivágta a LAN-t belőle), aztán a videókari (azon az egyik venti romlott el), utoljára meg a rendszerwinyóm ontotta a bad sectorokat.. Kb már csak a memória az egyetlen, ami eredeti és még megy. Szóval ne fesd a falra légyszives, nem szivesen vinném vissza őket is. :D

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#28304) tibee77


tibee77
őstag

Van nagyon sok összeesküvés elmélet, ufok-ról meg háttérhatalomról meg arról, hogy a gyártók szánt szándékkal csinálják "rosszra" a cuccaikat.Én ebben az utolsóban szentül hiszek.1 évet lehúztam mint műszaki eladó a tecsó nevű áruházban és ami ott volt, hát az.... xD

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#28305) lee56 válasza tibee77 (#28304) üzenetére


lee56
őstag

Hát igen, az utóbbiban én is azóta hiszek, hogy volt egy (sőt kettő :DDD, haverommal egyszerre vettünk ilyet :D ) Inno3D 7600 GST nevezetű videókártyám, amin a memória pont egy héttel gariidő lejárta után kezdett hibázgatni, és szinte egyszerre mindkettőn.. :) Azok az Inno mérnökök nagyon tudtak valamit :D El tudom képzelni, hogy a vezetőség és a marketingosztály külön kitűntetést adott nekik minden ilyen kártyáért. :)

No Comment

(#28306) Alastair' válasza lee56 (#28305) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem a garancia idő lejárta után pont 1 nappal szart be az Asus DVD íróm, annó, mikor nég 40 ezerért vettem. :W azok mit tudtak? :DDD

Alister from Hell

(#28307) ViZion válasza tibee77 (#28304) üzenetére


ViZion
félisten

"Én ebben az utolsóban szentül hiszek."
...már bocsánat. :U ebben nem kell hinned. Tervezett elavulásnak hívják, nem is titkolják, hogy van. YT-n van róla sok videó, röviden a lényeg: VH előtt ugye kevés gyár és gyrtó, kevés termék, de mind az "örökkévalóságnak" készült. A háború alatt meglódult a termelés (USA elsősorban), és letették a mai modern gazdaság alapját (muhaha...) a "fogyasztói társadalom" nevű fikciót, miszerint kb. az elköltött pénzből mindenki jól él. Viszont ha egy mosógép 30 évig működik? Vagy bármi? Akkor véges az eladható darabok száma, mert a piac nem bővül ilyen ütemben (ezért fontos nekik a sok "új" világ..., ezért kellet kis hazánk az EU-nak is: piacnak). Gondos mérnök hadak kikalkulálják a termék "életútját", valamint a merketingesek elintézik, hogy béna, maradi, iditótának érezd magad, ha a telefonod, szobamérleged, zsebszámológéped nem a legújabb modell. Mert a régi az sz@r. Hozzátenném, h háztartási gépekben kb. 15 éve nem volt sok változás, az indukciós és a kerámia főzőlap esetleg, de pl. mikró, mosógép, stb. 20 éve ua... de most max 3 év és kuka... Vagyis évi 30k-ba kerül pl. a mosógép... fantasztikus, nem? Ide írnám, h a mérnökök kapják be, de utasításra "g.cik", ez van. :D
Kezd egy mozgalom kibontakozni ezzel a tervezett amortizációval szemben, de hát a pénz ugye már le van osztva. Pedig lenne piaca a prémium termékeknek is, megfelelő konstrukcióban.

Ennyi off-ot, ejj. ezért kikapok... :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28308) tibee77


tibee77
őstag

Azt hiszem, hogy bővítenem kell a tudástáramat, kösz ViZion! :) De milyen komoly, hogy ezt úgy lenyomják a torkunkon, hogy mi erre azt mondjuk:-Jajj hát én kérek elnézést, hogy erről még nem is hallottam, ha ezt tudom akkor biztos nem hőbörgök! :O
Na mind1 tényleg sok az OFF, bocsi. :D

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#28309) Beast007


Beast007
aktív tag

Jelentem megint online a rendszer. :D
Valószinűleg nem volt eléggé lefogatva a hűtő.
Most idle 32 fokos a proci szoba hőm. 27 fok.
Jelenleg 200x20-as szorzó 1,35V , egyedül CnQ on
Kérdésem a következő lenne Cpu LLC, illetve CPU/NB LLC maradhat auton vagy állítsam manuálisan?
(ultra high,high)

(#28310) Beast007


Beast007
aktív tag

Nem biztos, hogy a hűtővel volt a probléma 1,356V beállított core voltage-al a Prime 95 alatt Cpu-z 1,4V-ot
mutatott folyamatosan holott csak CnQ volt bekapcsolva.

(#28311) ViZion válasza Beast007 (#28310) üzenetére


ViZion
félisten

LLC állítja a feszt, nem para. Keress vissza itt beállításokat, ha nem boldogulsz, segítünk. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28312) Beast007 válasza ViZion (#28311) üzenetére


Beast007
aktív tag

Köszi szépen! :R Nézem már. :)

(#28313) Dinter


Dinter
addikt

Gyerekek kiderítettem :C A 2GB-s modulok közül az egyik halott. Megpróbálok trükközni, a 6GB hátha összejön. Ram időzítést miért nem engedi állítani?

(#28314) Dinter válasza Dinter (#28313) üzenetére


Dinter
addikt

Beraktam A2-re a 2GB modult, B2-re a 4GB-t, mostmár hasít! :C :DD :))

(#28315) dergander


dergander
addikt

Ezt az LLC-t hol tudom kikapcsolni a giga990fx-d3 lapon?

(#28316) Whysperer válasza Beast007 (#28268) üzenetére


Whysperer
addikt

Tuti nem normális az Én Brockenem 4,2-n a 8120-am jócskán 60 alatt van

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#28317) Alastair' válasza dergander (#28315) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Sehol, abba nincs.

Alister from Hell

(#28318) Dinter


Dinter
addikt

Van egy kis hangja a hűtőnek :D Mivel nézzem a hőmérsékletét?

(#28319) Alastair' válasza Dinter (#28318) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Aida?

Alister from Hell

(#28320) Dinter válasza Alastair' (#28319) üzenetére


Dinter
addikt

Jó. Azt hogy tudom megnézni, hogy mekkora szorzó van a CPU-n? CPU-Z

[ Szerkesztve ]

(#28321) Beast007 válasza Whysperer (#28316) üzenetére


Beast007
aktív tag

Sejtettem. Eljutottam addig , hogy core temp kifagy kékhalállal, installálások lefagyasztják a gépet.
Mára elég lesz. :(((

(#28322) lee56 válasza Beast007 (#28321) üzenetére


lee56
őstag

Más procival próbáltad már? Elképzelhető hogy gyári hibás az alaplap, (csak kicsit túl korán jött elő :D ) Vagy esetleg a proci hibás darab, de arra kb annyi esélyed van mint eltalálni a lottóötöst :) Feltételezve hogy mindent jól csináltál, összeszereléskor, install alatt stb.

Ja igen és a legfontosabb; friss a BIOS? Ezek az FX-ek már lehet a R.2.0 után jöttek ki, tehát alap BIOS nem biztos hogy jó hozzájuk. Meg amúgyis, ha túl régi, vagy sok javítás érkezett azóta, akkor nem árthat frissíteni rajta.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#28323) ViZion válasza Beast007 (#28321) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, reméljük csak vmit elállítottál. Kezdjed a bios frissítés után a load defaults-al -bár betölti amúgy is. Utána legyen memtest, erre van külön pendrájvos cucc, azt vhol írd ki és pendrájvról futtasd.
Ha az is frankó, akkor haladjunk tovább: Win és driverek fel, RAM időzítést ellenőrizni, etc. Alaplapod topikjában vannak részletes beállítások is, olvass vissza.

HW hiba kiszűrésére ismét kellene linux: pl. Ubuntu 13.04 pendrájvra, azon letölteni és indítani prime95-öt, vagy más stressz teszt progit. Így kizárható az OS vagy a HDD hibája. HA linuxal frankó tuning alatt is, akkor win eseménynaplókat, eszközkezelőt nézd meg, hátha van vmi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28324) Beast007


Beast007
aktív tag

Bios nem volt frissítve még de akkor az lesz és kezdek mindent előlről.

(#28325) Beast007 válasza lee56 (#28322) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nem próbáltam nincs itthon meg ismerősök körében se másik ami jó lenne.
Nagyon bízom benne hogy bios frissítés után normalizálódik a helyzet; mert ha nem és kiderül hogy hibás a lap akkor ennyi volt. Így is gondolkodom rajta hogy becseréltetem másikra ha bele mennek és rá fizetek.

(#28326) ViZion válasza Beast007 (#28325) üzenetére


ViZion
félisten

Az az egyik legjobb, sztem ott más probléma lesz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28327) Beast007 válasza ViZion (#28326) üzenetére


Beast007
aktív tag

Mármint a lapra érted, hogy az egyik legjobb?
Hűtő megy rendesen szombatig még egy régi amd athlon 6000+ hűtött, 2 hete meg az inteles rendszerem.
Win-t 3-4 éve használom ugyanazt eddig nem volt vele problémám. Ház meg sallangok ugyanazok azoknak sincs semmi baja , vinyók is a régiek. Csak alaplap+cpu+ram lett cserélve semmi más.
Én arra gyanakszom , hogy valami nincs jól beállítva biosban, most nézelődök egy jó beállítás után.
(csak melóban vagyok ugye :) )
Amúgy túlmelegedést ilyen esetekben a túlfeszelés okozhatja nem,? Vagy esetleg valamilyen hibás alkatrész a lapon.

[ Szerkesztve ]

(#28328) ViZion válasza Beast007 (#28327) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, a deszkára értem, h jó. Ha auton van a fesz, akkor melegszik. Alaplap topikban vannak beállítások, olvass vissza. De ha nem elég, csinálhatok screenshotokat is. Ramok miatt halni szokott, de nem melegedni :U

Lehet hibás is a lap, nekem volt új lap hibás már, de az el sem indult... De ez nagyon ritka, tul. képpen környékben sincs még egy, akinél 0 napos lap elhalt. Mondjuk vinyó is halt meg nálam pár órás volt csak... ;] De sógorék smart TV-jét is "fagyasztottam", ki kellett húzni a falból :))

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28329) Beast007 válasza ViZion (#28328) üzenetére


Beast007
aktív tag

Ezt olvasom épp :D látom itt is elég szépen jelen vagy.:)
De most jutott eszembe, nem lehet hogy a chipset diver kavar be?
Mert csak a cd-ről dobtam fel gyorsba meg se néztem van e frissebb a neten. :W
Amúgy 1503-as bios van fent annál csak egy újabb van ha hazaérek lekapom.

[ Szerkesztve ]

(#28330) Ribi válasza Beast007 (#28327) üzenetére


Ribi
nagyúr

"Win-t 3-4 éve használom ugyanazt eddig nem volt vele problémám" vagyis nem raktáj új windowst?

(#28331) Beast007 válasza Ribi (#28330) üzenetére


Beast007
aktív tag

De persze h újra raktam csak ugyanazt amit 3-4 évvel ezelőtt is használtam. (win7 64bit)

(#28332) kungzi


kungzi
veterán

na srácok ezt nem értem

felraktam a win 8 pro-t és most nem veszi le a feszt a rendszert, semmit nem állítottam rajta a win7 óta és az szépen visszavette mindig

na ez miért van? most fixen megy folyamatosan 1.25V-n 4GHz-en

(#28333) ViZion válasza Beast007 (#28331) üzenetére


ViZion
félisten

Alaplapi és VGA drivert AMD oldalról a legfrissebbet lehetőleg. De melegedés nem ettől lesz sztem. Nem volt túl sok a paszta vagy ilyesmi? :U Bár azt meg kinyomná oldalt. Nah, frissítés, újra beállítás után jobban látjuk majd. Milyen hőfokok voltak amúgy? Mivel terhelted?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28334) Beast007 válasza ViZion (#28333) üzenetére


Beast007
aktív tag

csak Prime95 teszt pár perc után szépen felkúszott 72 fokig utána már nem engedtem.
Játéknál D3, BF3, Cry3 volt kivétel nélkül 50+ fokra vitte fel alap órajellel auto beállításokkal.
Amint 4ghz-re emeltem meg állítottam manuálisan a feszt kifagyott a windows hol egy program telepítése közben, hol program indításánál. Legutoljára tesztelni akartam húzva core temp megnyitásánál kékhalál volt
tegnap este itt fejeztem be. Viszont! 4Ghz-n 1,356V-al végig tudtam nézni este egy filmet. (720p mkv, vlc-vel ha ez számít bár gondolom nagyon nem terheli meg a procit)

[ Szerkesztve ]

(#28335) kungzi válasza Beast007 (#28334) üzenetére


kungzi
veterán

tuti hogy kevést feszt állítottál be manuálisan azért fagyott ki :)

(#28336) ETOM válasza Beast007 (#28334) üzenetére


ETOM
addikt

RC5-s core temp, ha tuningoltam szintén lefagyasztotta gépet. Ismert probléma rakd fel az RC4-s verziót.

[ Szerkesztve ]

(#28337) ViZion válasza Beast007 (#28334) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam a 6300-as 1,36 V körül, high LLC-vel 4,4 GHz. CPU-Z-vel a ramok beállítását nézd meg, CPU spread spectrum ki, APM ki. Ramoknak , CPU/NB -nek lehet kicsi plussz feszt adni. HT link 2400 nálam, az is okozhat BSoD-t akár, de nálad gyanúsan kevés lehetett a feszültség. Majd sorba megyünk rajta legfeljebb.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28338) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Javasolt a bluescreenviewer progi. Újraindítás után elindítva látható mi okozta a fagyást.

(#28339) kungzi válasza kungzi (#28332) üzenetére


kungzi
veterán

ebbe valaki segítsen már, aki win8-t használ

offset-n van megadva a fesz, tehát állítania kellene magától és a cnq is be van kapcsolva

(#28340) Xirtam


Xirtam
veterán

Kompakt vízhűtésből melyiket javasoljátok FX8320-ra? :R

(#28341) kungzi válasza Xirtam (#28340) üzenetére


kungzi
veterán

H100i, annál lentebb ne add, mert nem fog tetszeni :)

[ Szerkesztve ]

(#28342) ViZion válasza Malibutomi (#28338) üzenetére


ViZion
félisten

Who crashed is esetleg, de semmit nem ér, ha 124 vagy hasonló a kód, ami túlmelegedés, hibás OC... ezek akkor jók, ha valszeg HW/driver a hiba oka.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28343) Malibutomi válasza Xirtam (#28340) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyiket sem :))

(#28344) Xirtam válasza Malibutomi (#28343) üzenetére


Xirtam
veterán

Why?

(#28345) Malibutomi válasza ViZion (#28342) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jaja, nekem arra volt szupi, hogy a vga vagy a proci tuning a ludas

Xirtam
Végülis a h100 nem rossz, de ár/teljesítményben sokkal jobb egy nagy léghütö.
Kb. ugyanazt tudja egy nagy lég csak olcsóbban

[ Szerkesztve ]

(#28346) Xirtam válasza Malibutomi (#28345) üzenetére


Xirtam
veterán

Meg halkabban.

(#28347) ViZion


ViZion
félisten

Jók ezek a hirtelen általánosítások... ;] Megkérdezte vki az urat, hogy pl egy Macho elfér-e a házában? Nah, akkor melyik is a jó? Kompakt vízzel kezdtem, egy jó közepes léghűtő teljesítményét hozta AVC is. Nagyobbak már korrektül hűtenek, tripla radi egy CPU-val már elbánik. :DDD

egybevizekkel is a léghűtős topikot kell keresni, ott megmondják a tutit. Fontos a ház típus a hűtő max méret miatt, ha mégis luft lenne. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28348) Malibutomi válasza ViZion (#28347) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Cuccok

• ASUS M5A97 EVO R2.0 • AMD FX 8320 • CORSAIR Vengeance DDR3 8GB • ASUS HD7850 2GB • SAMSUNG 840 120GB SSD • CoolerMasters CM690

Elfér bármi :DDD

Amúgy szerintem tökre izlés dolga, a viz meg a lég is elbírja ezeket a procikat, de a lég jobb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28349) Xirtam válasza Malibutomi (#28348) üzenetére


Xirtam
veterán

Az a bajom a gyári kis hulladék, iszonyatosan hangos. :U :DDD

(#28350) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Nemsokára beszállok én is egy 8320 - al, egy Scythe Zipang fogja hűteni.
Vajon kordában tudja majd tartani pl. 4GH -en?

Hafy

Na!!!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.