Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) WP14 válasza Alastair' (#29100) üzenetére


WP14
őstag

Majd úgy csinálok, mintha elhinném a sznobizmusukat álcázandó "sasszeműségüket" ;] :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#29102) edeleny válasza =HG= (#29015) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm az építő jellegű jó tanácsokat!

Mint leírtam a rendszer ment stabilan, csak én csináltam egy BIOS resetet, és nem tudtam vissza állítani.

Aztán eszembe jutott hogy még alapon próbáltam az ASUS AI SUIT automata tuningját.
Ráeresztettem megint. Állított egy csomó mindent, majd felvitte 229x17 re a procit, hogy ott stabil!

Intettől kezdve már gyerekjáték volt tovább hangolnom.
19.5x225 (4380 Mhz)-re állt be. A RAM-ok 1800-on mennek.
A HT lin és az NB 2550 kör szaladgálnak.

Lassacskán majd még játszom velük!

Igen, utána olvastam a témának, csak hát a "profi" tuningosok tudása kimerül abban, hogy megemeltem a szorzót, és adtam neki egy kis feszt, meg letiltottam a fél BIOS-t!

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#29103) Tomko78 válasza laca000 (#29085) üzenetére


Tomko78
őstag

Nem tudom hogy vagy vele ,de én nekem nem volt ilyen happy hangulatom , mikor a nvidia driver miatt megsült a Galaxy 9800GTX , annyira nem örültem neki , hogy na ja de bezzeg atinak ott a micro lagg ők jobban szívnak vele :R Azóta csak Msi Afterburnal szabályozom a ventit , míg nem jön a 9000 vagy 900 amd vgam ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29104) ViZion válasza WP14 (#29099) üzenetére


ViZion
félisten

OK, akkor aláírom: a microlag nem látható, de érezhető. Mikor akcióban "kimarad" pár képkocka. Pl. lősz, de Te haltál meg, egy golyót sem lőttél. Vagy fordulsz, és pillanatra "riccen" a pálya. Az fps résszel egyetértek.

Lord Sötétnagyúr: ez bizony így van. Sokan nem hiszik el, pedig igaz. Ezért játszák lebutítva, hogy több fps legyen. VISZONT le kell szögezni, h ez nem fizika, inkább program hiba. Munkatársam sem hitte el, hogy ha elérsz X fps-t, akkor az ellenfelek nem is hallanak, egy szellem leszel bakker! :DDD Más gémben is fontos volt a magas fps és a jó ping: fél siker. BF2142-ben is a "hardkór" gémerek lecsupaszították a gémet, mert akkor effekteket nem számolt... pl. EMP gránáttal arcon dobtak és meg sem érezted. Ezek ellenére én a jobb grafikát preferáltam, gép bírta. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29105) laca000 válasza Tomko78 (#29103) üzenetére


laca000
őstag

Hát nem vagy egy szerencsés alkat. ;] :Y

Vizion: +1

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29106) IreN!CuS válasza Alastair' (#29100) üzenetére


IreN!CuS
őstag

És sajnos ez kurvára így van :DDD ;] Bugos vacak motor , Cod1-2-4 ben nagyon számított a 125/333

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#29107) =HG= válasza edeleny (#29102) üzenetére


=HG=
addikt

Már megbocsáss kedves senior tag, de kérdésedből (Lehet valahogy teljes BIOS reset-et csinálni?
Illetve érdemes?
) nem derült ki, hogy Te ennyire nagy tudású tuning mester vagy !

Valóban az egyik leg vérprofibb program az ASUS AI SUIT a tuningolók bibliája segítségét nem sokan merik igénybe venni, de értékelem bátorságodat !

Itt elég sok "profi" tuningos van, aki szívesen tanulna tőled ! Taníts minket ! :R :(

(#29108) ViZion válasza edeleny (#29102) üzenetére


ViZion
félisten

"Igen, utána olvastam a témának, csak hát a "profi" tuningosok tudása kimerül abban, hogy megemeltem a szorzót, és adtam neki egy kis feszt, meg letiltottam a fél BIOS-t!"

Aki itt kérdez annak mit kellene mondani? Igen, lehet még egy halom dolgot tuningolni, de ezt írtuk is. Lehet húzni a ramot is -de ott már nincsenek gyári adatok az időzítésekhez. Ha nagyon vágod és tudod, hogy mi mit jelent, mit miből számol, akkor van esélyed, amúgy auto-n már marhaságokat állít be sokszor. Persze erre is van leírás, neten kb. 30 oldal a mi-micsoda alapok. Nekem ennyit nem ér, h beleássam magam, akkor veszek gyorsabb, gyárilag tesztelt ramokat.

Lehet HT és CPU/NB-t is húzni, de csinálj már pár mérést kérlek, hogy ez IRL mennyit hoz? Segítek: maximum pár százalékot, azt is csak a memória sebességre érzékeny alkalmazásokban (benchek pl.). Nézz be VGA topikba: ott irogatnak minden bios cseréket, stb. Ha tudnád hányan rinyálnak utána, hogy kell dos alól (sőt! Azért rinyálnak, h mi az a dos ;] ) helyrreállítani a BIOS-t a kártyán. Ráadásul mindezt mittomén 5% alatti tuningért.

Azt is írtam, h lehet a turboval is játszani: van egy fix beállításod, és kiteszteled turboval fele aktív modullal még mennyit bír. Ez sok idő, de lehet. Viszont nem szoktuk ajánlani. Olvasgasd már a topikot, vannak sokan akik 0 (azaz nulla) tudással és tapasztalattal akarnak több opteron-nyi teljesítményt kipréselni a procijukból, sokan a saját biosukat nem ismerik, mit kellene tanácsolni szerinted? Remélem kiművelődtél és majd hasznos tanácsokkal fogod segíteni a kérdezőket. A magam részéről továbbra is a szorzó emelést tartom a legbiztosabb tuningnak. Vegyük a Te eseted: 200 FSB-nél is van 1800 ram, HT link és CPU/NB kb. semmilyen játékban vagy alkalmazásban nem fog többletet hozni pl. 2400-hoz képest. CPU-t meg egy pöccintéssel 22×200= 4,4 GHz-ra rakod, kész. Akkor mivel is jobb minden értéket megbolygatni? Van bármilyen pozitívuma a korábban javasolt csak szorzóemelés (és a többi beállítás elvégzése) -hez képest?

Ezentúl Tőled csak válaszokat és nem kérdéseket akarok látni ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29109) laca000 válasza IreN!CuS (#29106) üzenetére


laca000
őstag

MW3-ban is számít, és következőnél is számítani fog ;)

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29110) IreN!CuS válasza laca000 (#29109) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Azokkal a vackokkal -már a cod 4 is az volt- nem foglalkoztam így azokról nem tudok érdemben nyilatkozni.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#29111) laca000 válasza IreN!CuS (#29110) üzenetére


laca000
őstag

Akkor inkább nagy hirtelenségből ne vacakolj, foglalkozz vele ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29112) Malibutomi válasza Alastair' (#29079) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tök igaz. De amúgy pl a szétmoddolt skyrim is ment 50-60 fps-el. Az intel ott tud lehet 70-75-öt, de nem tök mindegy? Az újabbakban meg már együtt futnak.
Pl 3dmark 13-ban a 8320 picivel többet kap mint a 3570k.

(#29113) Tomko78 válasza laca000 (#29105) üzenetére


Tomko78
őstag

akkor elég sok 9800 gtx megsült a hibás driver ventivezérlés miatt , vga alján vannak azok a matricák hát mind ilyen szép barnák voltak mintha kemencébe raktam volna öket :) 18 ezer ft bánta míg össze tákolták + tettek rá egy AC hűtőt

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29114) laca000 válasza Tomko78 (#29113) üzenetére


laca000
őstag

Inkább össze kellett volna törni, intelligens ember módjára, ahogy azt oly szintén fejlett és szakavatott intelligenciájával az AMD, cseppet sem primitív reklámjában teszi. :Y

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29115) Tomko78 válasza laca000 (#29114) üzenetére


Tomko78
őstag

ezen a képen majd beszartam :)

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29116) laca000 válasza Tomko78 (#29115) üzenetére


laca000
őstag

jóó..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29117) edeleny válasza ViZion (#29108) üzenetére


edeleny
őstag

Igazából nehéz nem visszakérdezve válaszolni.

Anno amikor az előző alaplap + procit megvettem, akkor csináltam egy sor mérést alaptól a max tuningig minden beállítással. Voltak zsákutcák, és egész szép eredmények. Itt is feltettem azt a kérdést hogy most mik az elfogadott benchek? Sok választ nem kaptam! Anno az Everest, és a SuperPi progikkal nyúztuk a procit, és a 3DMarkal a rendszert. A táblázat most is el fog készülni, de nem ma!

Miért az 1-2-5%? Érdekes, hogy pont most teszed fel a kérdést! Számtalan kérdés érkezik, hogy 4,4 megy de nem akar 4,5-n? Akkor miért nem kérdeztek vissza hogy minek az a pár százalék? Egyébként is te írtad a bölcs kínai mondást, hogy mi az a progi ami nem megy 4,4-en, de megy 4,5-n! Miért hajszolja mindenki a nagyobb órajelet. Na ezért húzom én az egész rendszert.

Ha a 22x200=4400, de ezzel nem egyenlő 19,5x225=4400-al, mert a rendszer nagyobb teljesítménye végett így összességében ott van rajta a + 2 - 5%. (majd lemérem, akkor max nem lesz igazam)

Miért nem vettem alapból 1800-as RAM-at? Egyrészt mert hirtelen halálozott el az elősző rendszerem és nem igazán tudtam beleásni magam a témába! Másrészt, igen olvastam fórumot, és itt egy szóval sem említették az 1800 memóriákat, sokkal inkább az 1300-at. Az 1300-ra tettem rá egy lapáttal így lett 1600. A mostani eszemmel már gyári 1800-t vennék!
De nem épp az a tuning lényege, hogy a meglévőből, az olcsóbból hozzunk ki nagyobb teljesítményt?
Sokan írják, hogy XXXX procit vennék 4,5-n akarom járatni mit ajánlotok hozzá? Érdekes sehol sem olvastam, hogy az lett volna az ajánlat hogy vegyél alapból 4,4-t!

A tuningban épp az az izgalmas, hogy soha sem tudod, hogy jó lesz e? Gyári időzítések, ilyenkor felejtősek, csak mankó, amihez visszatérhetsz. Anno, mint valahol írtam az AsRock lapomban csak jumperrel lehetett tuningolni. Ehhez képest a mostani windowsból dolgozó progik maguk a csodák. Ha valami félre megy, semmi gond, újraindulsz. Akkor ha valami félre ment, mehettél a boltba új cuccért. Az több adrenalint adott!

Olvastam itt az újonc kolléga megpróbáltatásait! Nem nagyon lehet mit ajánlani neki! De minden tuning bátorság kérdése is.

(VGA-t nem de TV Tunerkártyát én is módoltam DOS-ból. Nem tuning, a villám vitte ki. A flopy most is ott a gépben, igaz már nincs hova dugni a lapon! :) Maximálisan amatőr vagyok! Most még érdekel a tuning, aztán majd beállítom valahova, és úgy fog menni a rendszer. Érdekes, anno az alaplap topicja volt kiemelt téma, ott dumáltuk a tuningot, most ott nem sok élet van)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#29118) ViZion válasza edeleny (#29117) üzenetére


ViZion
félisten

Nem sok élet van, mert leírtunk mindent, többször is...
"Ha a 22x200=4400, de ezzel nem egyenlő 19,5x225=4400-al, mert a rendszer nagyobb teljesítménye végett így összességében ott van rajta a + 2 - 5%. (majd lemérem, akkor max nem lesz igazam)"
Nagyon kevés program fogja ezt mutatni, ha egyáltalán... Tömören: azzal a "félprofi" hozzáállással, amit itt ajánlunk, hogy egy halom "dolgot" kapcsolj ki biosban (gyaníthatod, h mindnek megvan az oka, csak már unjuk szájbarágni, tessék olvasni...), majd a szorzót emeld, az biztonságosan, pikk-pakk hoz neked 15-30 %-ot bármilyen benchmarkban. Amiket írsz, h ramot pöckölgetni, meg HT linket, ilyesmiket az fél nap beállítani és hoz -nagyvonalú vagyok- 3 %-ot. Ha ebben nem érzed a lényeget, akkor nincs mit mondanom. Leírtuk korábban is, lehet sok mindent tuningolni, de összességében meg sem közelíti a CPU tuningot, amikor pl. az én FX-6300-am 3,5 GHz helyett 4,4 GHz-n ketyeg (+25% kb.). Ram tuning is CPU/NB és ram fesz emeléssel jár. Bizony a ram is tud melegedni, arra kell hűtés - itt hűtés alatt nem a színesbordás mikiegeres burkolatokat, hanem a hőcsöves vagy vizes hűtést értem. Miközben még mindig arról van szó, h pl. játékban mérési hibahatáron belüli gyorsulást hoz, sőt, bizonyos esetekben magasabb ram órajelhez sokkal rosszabb időzítések társulnak, összességében elvész az előny, de legalább fűt.

Arra meg nem is mondok semmit, h az AI tuningra bízod a beállításokat. Elég csak megnézni milyen feszeket ad a procinak... Nem vagyunk egyformák, ha Neked megfelelnek azok a beállítások, akkor ööm, bódottá, használd egészséggel :R

Kicsit bosszantó azért, h itt mindenkinek beszóltál, akik segíteni akarnak -Neked is. Igaz, h mi csak "félprofi" módon tuningolunk, sőt én annyira sem, mert 1,4 V fölé akkor se vinném a procit, ha tudna 6 GHz-n ketyegni, nekem HALK legyen. :K

Csak 2 tuning profi van a PH!-n, SubaruWRC és Jones, mindent tudnak a tuningról, rengeteg rekordot tartanak vagy a közelében vannak nemzetközi mezőnyben is. Ha sekélyesnek érzed e fórum szakmai színvonalát, keresd őket bátran :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29119) MiklosSaS válasza ViZion (#29118) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Isten ments hogy valaki az asus Ai profil tuningjat auton hasznalja. Peldanak okert elmondom hogy a 3770K 4.5 GHz-en "auton" felnyomja a feszt 1.4 V -ra is, amig a processzornak eleg 1.235 V.

Az igazi tuning a BIOS-ban tortenik, es a szorzozarmentes cpu-kal nem is olyan nehez. Kicsi fesz babralas, szorzo babralas, kicsi finomhangolas es kesz is van a tuning.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#29120) perfegor17


perfegor17
senior tag

Amiről beszéltem sercegő hang a tápból jön.Mi csinálhatja ezt? Vigyem vissza gariba?

(#29121) DeadMeat válasza perfegor17 (#29120) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem fognak vele semmit csinálni. Elektromos zaj, nem hiba, de nagyon kellemetlen tud lenni... Nekem az ssd csinálja :U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#29122) perfegor17 válasza DeadMeat (#29121) üzenetére


perfegor17
senior tag

Engem rohadtul zavar.

(#29123) DeadMeat válasza perfegor17 (#29122) üzenetére


DeadMeat
veterán

Megpróbálhatod visszavinni, de szvsz el fognak vele hajtani.A táp kifogástalanul működik, más konfiggal lehet nem is csinálná. De egy próbát azért megér, ha van rá időd.
Elhiszem, hogy zavar, engem is, hogy az elvileg hangtalan ssd sípol, ha dolgozik és semmi mást nem hallok ki a gépből csak ezt.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#29124) ricshard444


ricshard444
veterán

Teljesen konfig függő mi mivel csinálja ezt a zajt, barátomnál úgy oldottam meg a problémát, hogy a feszeket elkezdtem állítgatni, maradt hangja, de nem vészes.
Példának okáért nálam ugyanazzal a táppal 1 hang nem jött ki belőle.

Vannak dolgok...

(#29125) perfegor17 válasza ricshard444 (#29124) üzenetére


perfegor17
senior tag

Értem de nincs most pénzem másik gépre.De miért pont görgőzés közben jön elő meg mikor mozgatom az egeret?

(#29126) ricshard444 válasza perfegor17 (#29125) üzenetére


ricshard444
veterán

Elektronikai témában nem vagyok otthon, nálam a haldokló 10 éves VGA csinálta azt Driver nélkül

Vannak dolgok...

(#29127) DeadMeat válasza perfegor17 (#29125) üzenetére


DeadMeat
veterán

Tápos topikban kérdezz rá, mi ilyenkor a teendő.Hamarabb tudnak majd segíteni , mint mi szvsz.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#29128) perfegor17 válasza DeadMeat (#29127) üzenetére


perfegor17
senior tag

Rendben köszönöm a segítségeket.

(#29129) =HG= válasza edeleny (#29117) üzenetére


=HG=
addikt

"Igen, utána olvastam a témának, csak hát a "profi" tuningosok tudása kimerül abban, hogy megemeltem a szorzót, és adtam neki egy kis feszt, meg letiltottam a fél BIOS-t!"

Ehhez a kis szösszenetedhez még hozzátenném, hogy az egyik legjobb alaplapot választottad, és nem igazán fog throttlingolni a konfig, de ha belőtte a kedvenc programod a beállításokat és elkezded terhelni, utána Te is szépen ki fogod kapcsolgatni a fél biost....(legalább is másik lapnál ezt tennéd ).

(#29130) Jester01


Jester01
veterán

Esetleg a különböző Spread Spectrum beállításokkal is érdemes próbálkozni (bár az nem kifejezetten erre van, de lehet ilyen mellékhatása) illetve amelyik lapon lehet állítani a VRM frekvenciát ott azzal is. Ha a videokártya okozza azon persze ez nem segít.

Jester

(#29131) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Vicces a fenti vita mert én (kiváncsiságból) most váltottam i7 920-ról FX8350-re. :))

(#29132) ricshard444 válasza daneeeeee (#29131) üzenetére


ricshard444
veterán

Oszt' mesélj

Vannak dolgok...

(#29133) apollo12 válasza daneeeeee (#29131) üzenetére


apollo12
veterán

és, dobott valamit azonos frekin??
mert gondolkodok én is vízhűtés miatt ocson van most egy sopron ban fullcover blokkos asus rampage lap proccal együtt :D

[ Szerkesztve ]

(#29134) daneeeeee válasza ricshard444 (#29132) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Így két nap használat alapján úgy gondolom, hogy ez az egyik leglenézettebb platform.
Legalább is én sokkal rosszabra számítottam.

apollo12: Azonos frekin is jól megy szerintem semmi gond nincs itt legalábbis.
Eddig csak Left for dead 2-t próbáltam egy db 7970-nel annyit dob kb. mint a 920 4,1-en, ráadásul a második 7970-et is meghajtja kb 80-90% hatásfokkal 5760x1200-as felbontáson.

[ Szerkesztve ]

(#29135) apollo12 válasza daneeeeee (#29134) üzenetére


apollo12
veterán

nem kell lenézni sztem jó procik az fx ek, havernak pl 2db 6970 szépen kihajt 4.5ghz en :D

(#29136) ricshard444 válasza daneeeeee (#29134) üzenetére


ricshard444
veterán

Jó, de az i7-hez képest milyen? :DDD

Vannak dolgok...

(#29137) Trebron09 válasza daneeeeee (#29134) üzenetére


Trebron09
őstag

Az már nem rossz.. remélem nekem is minél hamarabb összejön a váltás. :)
Milyen lapba tetted?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#29138) daneeeeee válasza ricshard444 (#29136) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

I7-hez képest szerintem semmivel sem rosszabb játékokban, szintetikusokban pedig jobb.
Azt le kell szögeznem viszont, hogy ennél hűvösebb procim még életemben nem volt.

Trebron09: Asus Crosshair V Formula-z

[ Szerkesztve ]

(#29139) miresz válasza daneeeeee (#29131) üzenetére


miresz
veterán

Üdv a táborban! Ha gondolod nézz be az elme osztályra is. :)

(nemcsak) FX-tulajdonosok bazi nagy OFFolós topicja

(#29140) daneeeeee válasza miresz (#29139) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Köszönöm a meghívást! :R

(#29141) =HG= válasza daneeeeee (#29138) üzenetére


=HG=
addikt

Azt azért tegyük hozzá, hogy az FX 8xxx procik max hőfoka 72 C.... tehát jóval alacsonyabb mint pl egy ivy...
Így hasonlítsd a hőfokokat....

(#29142) Jester01 válasza =HG= (#29141) üzenetére


Jester01
veterán

Már linkeltem korábban, hogy ez valami általános tévedés, hogy az intel procik magasabb hőfokon járnak ... tessék, itt van a 3770K procira a hivatalos intel érték: 67.4fok.

Jester

(#29143) =HG= válasza Jester01 (#29142) üzenetére


=HG=
addikt

Én linkelek neked 3570K-t ami még 102 C-on nyomja a Linx-t, de FX 70 C felett nem megy, ha hővédelem is be van kapcsolva...

Ja, és nem tévedés... :N

[ Szerkesztve ]

(#29144) daneeeeee válasza =HG= (#29141) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

4,5 GHz-en idle 40C terhelve 60C úgy, hogy a szobámban most 28C van.
Ezt a 72C megkérdezhetem honnan vetted?

A közösségtől is kérdezném 4,5GHz 1,4V-on jó eredmény?

(#29145) troll81


troll81
addikt

sziasztok alapfesze a 6300 nak mennyi a hivatalos? :F de lehet csak én nem találom :W

(#29146) =HG= válasza daneeeeee (#29144) üzenetére


=HG=
addikt

Internet... :D De ha megnézed a biost, ott is ez szerepel...

(#29147) Trebron09 válasza daneeeeee (#29144) üzenetére


Trebron09
őstag

Én ezt a választ kaptam Jester01-től: hsz-29056 :)

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#29148) Tomko78 válasza troll81 (#29145) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem 1.288V lő be a lap

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29149) Malibutomi válasza daneeeeee (#29144) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

1.4 teljesen normál. Olyan 1.36-1.4 a 8350, és 1.44 körül a 8320 átlaga.

(#29150) troll81 válasza Tomko78 (#29148) üzenetére


troll81
addikt

szia nekem 1.36 4ghz re ezt tete be auto feszen van de mennyire lehetne ezt visszavenni? 46 fok max far cry 3 alatt az jo szerintem

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.