Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) lee56 válasza =WiNTeR= (#29195) üzenetére


lee56
őstag

Hát igen, és az a vicc hogy a Steamroller-er pont hogy azon is javítanának. Jót is tenne kicsit az AMD imidzsének, ha lenne abból is új FX :)

No Comment

(#29202) MiklosSaS válasza Zsivaagoo (#29200) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pont ez amire szukseg volna egy normalis piachoz, normalis arakhoz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#29203) WP14 válasza Zsivaagoo (#29200) üzenetére


WP14
őstag

Ahogy szinte mindenhol, úgy a számítástechnikában sincs értelme a feltételes módnak :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#29204) laca000 válasza Tomko78 (#29199) üzenetére


laca000
őstag

DirectX9 ? : :W
Ilyen alapon cserélj Celeronra. :Y

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29205) ricshard444 válasza Zsivaagoo (#29200) üzenetére


ricshard444
veterán

Játék alatt ami csak 1-4 szálat használ az első generációs i7-m volt ott 2600-s órajelen, mint az X6 4GHz-n...

Ide egy új, durva 1 szálas teljesítménnyel rendelkező CPU kéne, de az AMD most nem ezt az irányt választotta...látjátok /APU/

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29206) Tomko78 válasza laca000 (#29204) üzenetére


Tomko78
őstag

Ne verd a fejed olyan sokszor a falba mert bibis lesz ;] DX10- DX11 se sokkal maradt le holott a GTX 570 jóval gyengébb mint a GTX 680 már nem azért a 20 ft ért :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29207) laca000 válasza Tomko78 (#29206) üzenetére


laca000
őstag

Igen, ez attól függ, kinek mi a jóval gyengébb :Y
Tedd rá az élsimítást, s no lám, már ott is a "jóval gyengébb" ;)

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29208) Tomko78 válasza laca000 (#29207) üzenetére


Tomko78
őstag

egy tesztben érdekesen teszed rá , de sebaj majd legközelebb :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29209) Zsivaagoo válasza ricshard444 (#29205) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A cache szervezésben és késleltetésben az Intelnek van előnye, azért gyorsabb valós, fizikai magon.
Több szálon pedig... vallások. :D Na meg az i7 HT-je...

A HT akkor jó, amikor ugyanazt kell számoltatni - azaz ugyanaz az utasítássorozat sok szálon -, nagyon sokszor. Egyébként a HT behal, ha az elágazásbecslés téved és visszadobja a teljesítményt.

-------------
Tisztelem én az i5-i7 erejét, de a Phenom II X4 Black Edition sorozat nem véletlenül vált legendássá. :)

-------------

Ja... Hozzátenném, hogy Intel-NVidia optimalizált játékok és nekik fújó e-pénisz tesztek esetén nem csoda, amit írsz. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#29210) miresz


miresz
veterán

Részemről én is nagy ívben teszek az egyszálú teljesítményre. Visszafelé nem fog fejlődni egy alkalmazás,vagy game engine sem. Ami meg most is egy szálat használ annak úgy kell,ha nem halad az árral.

(#29211) laca000 válasza Tomko78 (#29208) üzenetére


laca000
őstag

Játékra gondoltam, de sebaj, majd máskor bejön;)

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29212) ViZion


ViZion
félisten

Igazán mindenki megtalálhatja a számítását, mert sz@r proci i5 és FX kategóriában nincs. Kompromisszumok vannak (erről a játék gyártók gondoskodnak...), de ezek már jó kis vasak azért. Sajna AMD-nek van némi lemaradása ami a mobo kínálatot illeti, és ugye a laptop vonal... Normális AMD laptopot még nem láttam. Mindenkinek i3-i5 lapost ajánlok, mert AMD kínálat szerény, kevés a variáció és a többség az alsó szegmensbe jön, ami kb. 0 CPU teljesítménnyel bír.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29213) Trebron09


Trebron09
őstag

És ha teszem azt egy "FX-6XXX-asban" letiltunk 3 magot, vagy egy "FX-8XXX -ben" négyet, akkor hogy teljesítenek az FX-ek?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#29214) troll81 válasza Zsivaagoo (#29209) üzenetére


troll81
addikt

Igen nekem is van phenom de nem adom el :K meg állja a helyét ma is sok helyen nálam főként játékban teljesen elég mindenre átlag felhasználásra meg főleg szerintem 955 van 550 ti vel párban és jol fut minden és az ára elég kedvezö a phenomoknak ugy h veszek is még egy 945 öst az is jo kis darab vagy 960 at a tdp miatt :K :K

(#29215) =WiNTeR= válasza Trebron09 (#29213) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Valamivel feljebb lehet húzni a procit (nekem 4.2-ről 5.0Ghz-ig tudtam felhúzni 2 modul / 4 maggal), ha a modulok felét letiltod, de nem mondhatnám valami hatásos megoldásnak.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#29216) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

nem biztos, hogy van hozza koze, de nemreg vettem egy uj konfigot.

A kerdes az, hogy sleep utan, de neha restart utan is, egy par masodperces sipolo hangot ad ki magabol a gep. Nem tudom behatarolni, hogy honnan jon, bar gyanitom a VGA-bol, mert leginkabb ahhoz hasonlit a hang. A regebbi VGA-m is csinalta, hogy nagoybb terheles alatt sipolo hangot adtak ki (ez elvileg termeszetes), de ez egyreszt rovid ideig tart, masreszt mintha hangosabb lenne.

Gigabyte GA-970A-UD3
AMD FX-6300, 4119 MHz (20.5 x 201)
2xCorsair DDR3-1600 8GB
Gainward GeForce GTS 450
Win 8 x64

Mi lehet ez, es hogyan tudnam kideriteni mi okozza?

(#29217) Trebron09 válasza =WiNTeR= (#29215) üzenetére


Trebron09
őstag

Konkrétan most nem a tuning érdekel, hanem hogy ekkor javul-e esetleg az egyszálas teljesítmény, hiszen ilyenkor nem kell "osztozkodniuk" a magoknak. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#29218) miresz válasza sto1911 (#29216) üzenetére


miresz
veterán

Ha a turbo core be van kapcsolva az szokott ilyet művelni, akkor mikor valamelyik szálon megy a turbo. Olyankor sípolnak a lapon a VRM-ek. A javaslatom,hogy turbó ki fix magasabb frekvencia,alacsonyabb fesz a gyárinál.=>jobb teljesítmény hűvösebb proci. :) Vagy:(Normális lap :DDD ;] )

Esetleg ég a tápod is csinálhatja terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#29219) =WiNTeR= válasza Trebron09 (#29217) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Nem, semmit se gyorsult azonos órajel mellett.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#29220) Tomko78 válasza laca000 (#29211) üzenetére


Tomko78
őstag

Hát igen kellet nekem Nvidia így az élsimítást ki kell lőni , bezzeg ha amd vgam lenne nem lenne ilyen gondom ;]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29221) sto1911 válasza miresz (#29218) üzenetére


sto1911
veterán

Mindjart berongyolok a biosba es megnezem, gondolom alapbol be van.

A lapos mondattal nem ertem mit akarsz mondani ;] :DDD

(#29222) laca000 válasza Tomko78 (#29220) üzenetére


laca000
őstag

Az régen volt, és úgy hívták: 9800pro;)
Gyere el hozzám és nagyot kacsintasz, azt garantálom :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29223) MiklosSaS válasza laca000 (#29222) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Laci !? Hol a vantage teszt ? :((

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#29224) sto1911 válasza sto1911 (#29221) üzenetére


sto1911
veterán

Le is tiltottam, meglatjuk mi lesz :)
De akkor ez normalis, gonolom, nem art semminek?

(#29225) Alastair' válasza miresz (#29218) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Na-na-na, nem rossz az az UD3 :N

Alister from Hell

(#29226) laca000 válasza MiklosSaS (#29223) üzenetére


laca000
őstag

Lőttem a katonákat, bocs :B
Holnapra átküldöm, ok?
Örömködöm..
Annyira benne vagyok.. :C

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29227) dergander válasza =WiNTeR= (#29195) üzenetére


dergander
addikt

Most ha te lennél a helyükbe mit helyeznél előtérbe? Egyértelmű a jövő a fontos nem a mult,a next gen konzolok utat rajzolnak,azok pedig több magra lesznek irva...akkor pedig más felállás lesz az i5el.
A konzolol miatt már elfelejtik az egyszálas dolgot valamint külön magok számolják majd a fizikát,akkor más vélemény lesz mindenkibe...s a múlt feledésbe mered :))

(#29228) ViZion válasza dergander (#29227) üzenetére


ViZion
félisten

olyan szépen írtad, elmorzsoltam pár könnycseppet :D :O ;]
...azért várjuk ki a végét, konzolok kicsit másként működnek. A legnagyobb tanúság a közelmúltból az unreal 3 motor. Emlékeztek a nagy porkavarásra, marketingre? Ez mekkora, milyen fain lesz... Erre teltek az évek és alig jött ki pár normális game. Tehát a technológiai oldal csak egy dolog... szeretnék teszteket látni (nem demókat!) és utána meglátjuk. Kb. 2 évente jön vmi világmegváltó dolog, nagy lelkesedés, és a végén csak rókabőröket, pár régi ötlet leporolt csontvázát kapjuk. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29229) SRII válasza dergander (#29227) üzenetére


SRII
őstag

next gen konzolok utat rajzolnak,azok pedig több magra lesznek irva...akkor pedig más felállás lesz az i5el. hát igen akkor az fx 8xxx nagyon jól teljesítene, elméletben, de sajna ez nem így lesz, mivel ahol már kevés lesz az i5- és az i7 ott kevés lesz az fx 8xxx széria is, és ugyebár mindig jönnek új generációs procik, és nem marad végleg ez a felálás, de 4 év múlva akik nem tudnak majd váltani pénz hiányában a mostani fx 8xxx szériás procijukkal kb ott lesznek mint most a Phenom x6 tulajok!
előre fellegekbe nem is kell beszélni, mindig meglesz a kornak megfelelő proci erő, és nem marad abba a fejlődés, ilyen kijelentés meg hogy később jobb lesz ,nincs informatikában!!!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#29230) laca000


laca000
őstag

Ez az egész "konzolosdi" számomra nem más, mint tömény parasztvakítás, egy újabb népkábulat-ámulatba ejtő, tökéletesen felesleges, mesterséges, tizenéveseknek és az asszonynak nagyszobában teret igénylő, ugrándozáshoz való "csokoládéátömlesztés a vénába".
A "hogyan vékonyítsuk tovább profi módon a pénztárcát" című, kezdetű-és végű, jól becsomagolt dalnak egy újabb, egy egyéb, egy másik, rádióban minden nap újra-és újra ismételhető fejezete.
Lehet, igen, több játék jön ki konzolra, de több a szó szoros értelmében vett szemét is.
Az a néhány cím pedig, amely nem játszható pc-n, hát hogy is mondjam..
Kiheverem.
Ami pedig az FX-et illeti..
Ha valaha erősebb procival jönne ki az AMD, mint az Intel, én lennék annak legnagyobb rácsodálkozója :Y

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29231) dergander válasza ViZion (#29228) üzenetére


dergander
addikt

a konzol semmivel nem müködik másképp,csak az direkt játékokra van optimalizálva,a pcre csak szinte portolnak igy nem fektetnek időt bele igy ezért lassabb... az amd utiterve nekünk jó...egyenlőre

(#29232) SRII válasza laca000 (#29230) üzenetére


SRII
őstag

+1 :DD

A ht ellenzőknek meg itt van egy kis teszt, és elég szépen használja a Crysis 3! [link]video

elolvastam az egész topikot, és a vitázok ellen vallanék,((rengeteg vita van)) akinek fx procija van- jól járt vele, akinek intel procija van- jól járt vele, egy kutya mind kettő, az hogy egymásnak ugranak 2% eltérésen hogy az enyém a nagyobb , kicsit gyerekes és farokméregetősdinek tűnik, mindenki azt veszi amire van pénze, és amelyik szín jobban tetszik neki.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#29233) ViZion válasza dergander (#29231) üzenetére


ViZion
félisten

"a konzol semmivel nem müködik másképp" - de igen. A régiek nagyon, az újak kevésbé. PC-nél köztes rétegek kerülnek a HW és a SW közé, mivel nem minden PC egyforma...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29234) =WiNTeR= válasza dergander (#29227) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ha én lennék az AMD helyébe, akkor igenis nagyon keményen rémennék az IPC tényleges növelésére (elvégre 10-12 magos CPU olcsó / gazdaságos legyártása jelenleg nem lehetséges), mert az nem lehet kifogás, hogy hanyagoljunk minden régi programot / játékot, ami nem képes 8> szálon megfelelően futni, hanem helyette mindenki tekintsen a boldog jövőbe, ahol minden csodaszépen skálázódik akár 16 szálra is (pl Unreal Engine 3, Frostbyte, CryEngine3). Ez egyszerűen nem így megy (vagy kéne mennie).
A konzolokra meg nem nagyon építenék FX-es szemmel, mivel ott az IGP számol rengeteg mindent, és pont hogy a desktop AMD APU-k lesznek a konzolokhoz legközelebb, márha egyáltalán fog bárki is minőségi portokat csinálni (eddigiek alapján nem).
Persze lehet azt mondani, hogy majd valamikor a közeljövőben az AMD lesz a csúcs CPU gyártó ismét, de jelenleg nincs ott, és az Intel eléggé kifogásolható lépéseit ismerve nem is lesz még jóideig (plusz ne felejtsük el, hogy a fejlesztésekre az Intel-nél hányezerszer nagyobb pénzügyi keret áll rendelkezésre, csupán az AMD szarakodása az ok (konkurencia hiánya), hogy nincs miért fejleszteniük.)

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#29235) SRII válasza =WiNTeR= (#29234) üzenetére


SRII
őstag

szomorú hogy ennyire el van baxva ez a cpu dolog, hihetetlen hogy szinte minden gyártásba belefolynak a cégek és szinte mindenki koppint vagy utánoz, de itt csak kimagaslóan 2 db gyártó van, nem is értem miért nem jön még vagy 3 , sokkal jobb lenne a kilátás, az hogy drága egy dolog, más is drága még is csinálják.
Én egy kicsit abban reménykedem hogy lesz cég aki beáll 3 félnek a cpu k közé.
a konzolos dolgokra meg nem is figyelek, pc és konzol, külön út, de ha így marad a pc dolog és nem képesek árban és teljesítményben olyan képességű komponenseket gyártani ami nem , vagy elavult lesz 1 éven belül, (mivel nem elég hogy drága de még a játékoknak sem elég full maxon) így én is azon társak közé fogok kerülni akok váltanak egy konzolra, hisz minek vegyek évente 100k alkatrészt hogy játszak , 3 évente meg teljesen új konfigot ami baxot drága és még el sem fut rajt az amit szeretnénk maxon, így nem csoda hogy egyre jobban pénztárca függő lesz a dolog és mindenki meglátja az olcsóságot a konzolban.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#29236) Trebron09 válasza SRII (#29235) üzenetére


Trebron09
őstag

Ilyen helyzet nem igen lesz a közeljövőben... maximum, ha a VIA felvásárolja vagy az AMD-t vagy az Intel-t, amire elég kicsi az esély. :DDD

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#29237) BomiBoogie válasza Trebron09 (#29236) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vagy, ha az FX topik összedobja és felvásároljuk az AMD-t.
Azt hiszem, vezérigazgató-jelöltből van már elég. :DDD

(#29238) miresz válasza =WiNTeR= (#29234) üzenetére


miresz
veterán

Hát én nem értek egyet veled,ill részben. Ha nincs versenytárs (márpedig van) romlik az üzlet. Az Intelnek kell inkább összekapnia a szőrt a hátsóján,mert nem igazán jó irányban halad. A nyers procsessz erő már egyre jobban háttérbe szorul,ugyan úgy ahogy az egyszálúság is. A normál processzormagok elérték szinte a skálázódás végét,nekik innen nincs hová menniük,fejleszteniük.Az APU-ik grafikus magja meg említésre sem máltó. H a az AMD meglépi azt amiért annó az FX is született,és végre bele tudja tenni a modulok mellé egy olyan GPU-t ami nem csak grafikát tud számolni,(pedig meg tudja csinálni lásd next gen. konzolok),hanem processz feladatokra is lehet majd használni,akkor nagy bajban lesz az Intel.

(#29239) Ribi válasza SRII (#29235) üzenetére


Ribi
nagyúr

Felhúzok pár csilliárdból egy gyárat, meg kilóra megveszem ugye a több tíz év tapasztalatot csakúgy, akkor is hogy terjeszted el az új dolgokat hipp hopp? Neked jobb lenne, nekik nem. Profitmaximalizálás. Az hogy neked/nekünk mi jó az szerinted kit érdekel?
Volt erről szerintem cikk is, de már nemtudom mikor.
Amúgy konzol gyengébb mint 1 PC, csak direkt programozás miatt gyors, vagyis inkább a PC lassú. De ez 3 hsz-el fentebb hangoztt el...

[ Szerkesztve ]

(#29240) Trebron09 válasza miresz (#29238) üzenetére


Trebron09
őstag

+1, ezért vagyok kíváncsi a Kaveri -re. :)

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#29241) laca000 válasza miresz (#29238) üzenetére


laca000
őstag

Igen, de ez mind: "ha"..
Az én szótáramban a "ha" szócska, egy feltételezett jövőnek a tudománytalan a szinonímája.
Én is jobban örültem volna neki, ha a GTX770SLI-t 4.8ghz-en végletekig kihajtaná a 8350FX.
A probléma az, hogy ezt nem teszi meg.
És miért?
Mert arra képtelen.
Az Intel pedig, szerintem, és "ide a rozsdás bökőt", a büdös életben nem lesz bajban!

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29242) ViZion válasza Trebron09 (#29236) üzenetére


ViZion
félisten

Ha a VIA felvásárlásba kezd, akkor rohanok szúró-vágó fegyvereket és tartós élelmiszert venni, mert a next step az a zombi invázió lesz ;] :DDD VIA maradjon csak a saját embed játszóterén, ne akarjon PC vagy bármilyen irányba mozdulni, amíg nincs elég programozója, hogy XP-n túl bármihez drivert írjon... Mondjuk úgyis divat az OS fejlesztés, csinálhatnának sajátot, akkor legalább lenne rá esély, hogy 1 éven belül a saját rendszerükre írnak drájvert az agyonhájpolt fake videókkal és fizetett tesztekkel nyomatott méregdrága vackaikhoz. A szúnyogok, a betegségek, a politikusok és a bankárok mellett a VIA az, ami nélkül a Föld egy élhetőbb hely lenne. :R

laca000: Nah, azért ilyet sem mondanék, láttunk már betonstabil, giga-mamut cégeket szinte pikk-pakk a mocsárba tűnni. Commodore, Ericcson, Nokia, autógyártókból egy tucat, Abit, Silicon Graphics, Agfa...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29243) Ribi válasza laca000 (#29241) üzenetére


Ribi
nagyúr

"Az Intel pedig, szerintem, és "ide a rozsdás bökőt", a büdös életben nem lesz bajban!" Nvidia vs Atival is így volt pár éve. Sokan temették az Ati-t. Most meg mégis máshogy van. Intel lehet nagyobb, de magasról lehet még nagyobbat esni.

(#29244) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

6300-al beszálltam a klubba este röffentem be először kíváncsi leszek az egész platformra :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#29245) laca000 válasza Ribi (#29243) üzenetére


laca000
őstag

Probálok objektív maradni, annak hinni, amit tapasztalok-látok, és ezt az ilyen klisé-fanboy hozzászólások miatt, ne haragudj kolléga, sem veszítem el. ;)

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29246) BomiBoogie válasza laca000 (#29245) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Na, nehogy flamewar legyen a végén, olyan szépen indult...

(#29247) Ribi válasza laca000 (#29245) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont az idézett mondatod nem a "klisé-fanboy hozzászólások" netovábbja. :O
Aki azt hiszi, hogy bármelyik cégről, hogy "büdös életben nem lesz bajban" annak bilibe lóg a keze...
+ahogy ViZion is említett pár példát.

[ Szerkesztve ]

(#29248) Tomko78 válasza laca000 (#29245) üzenetére


Tomko78
őstag

Csak egyet nem értek , ha annyira szereted a intel cpukat akkor minek vettél AMD ? vagyis minek van még meg ad el és vegyél egy 2 magos Celeront :) és akkor nem lesz cpu limit 1024x768 on ;]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29249) laca000 válasza Ribi (#29247) üzenetére


laca000
őstag

Ennyi erővel, konkrét feltételezéseidre támaszkodva, mondjuk holnap: "világvége" van.
Ne haragudj, parttalan ez így ;)
Nem feltételezgetni kellene, vélni, logikázni, ötletelni, hanem látni, éppen mi van előtted, mert ugye az a valóság.
Aki nem így tesz, a legmélyebb "bilibe lóg a keze". :Y

Majd akkor arról beszélünk, amit te állítasz, ha egyáltalán megtörténik valamikor :O

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29250) ViZion válasza Ribi (#29247) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, nem akarom magamat idézni, mert az olyan szerénytelen lenne... ;] :DDD
Ott van az Android: új ötlet és hány cég ment a lecsóba miatta? Ez bármikor mással is megtörténhet.

De nézzük má' meg az ARM életútját: lassan már PC szintet hozza, lehetnek vele még meglepetések. Hogy pl. Sparc vagy TI hol tartanak azt nem tudom. Lassan a "hagyományos" CPU-ban kimerülnek a lehetőségek, tény, hogy Intelnek meg van minden eszköze a fejlesztésre, de azt szerintem még ők sem tudják megmondani, h mi lesz a helyes irány, ahol nem csak 1-2 generációt lehet fejleszteni, hanem a következő évtizedek meghatározó technológiája lesz. Itt meg igencsak lehet milliárdokkat ($$$-ban) "beszopcsizni" egy rosszul felállított stratégiával.

Mindenki milyen feledékeny, pedig alig 10 éve az egymagos csillió gigahertzes procikat jósolták, de nem ez lett... szal. itt lehetnek olyan dolgok, amire mi még kereskedelmi mennyiségű pálinka elfogyasztása után sem gondolnánk - és bamm, a régiek mennek a múzeumba.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.