Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) laca000 válasza Malibutomi (#29799) üzenetére


laca000
őstag

Azért rossz az ilyen írogatás, mert személytelen, nem élőben zajlik a beszélgetés.
Igen, ott 4.6-ot írtam.
Ezt hívják szarkazmusnak, ott nem tettem hozzá.
Elnézést!

A lényegen nem változtat.
5ghz nem fog menni.
Tehát ne ferdítsünk.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29802) Valkűr válasza Malibutomi (#29799) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem csak ennyi a különbség, hanem melegedésben , stabilitásban is lesz, lennie kell...Tudom mert kipróbáltam jó néhányat. Ezzel nem azt mondom , h a kisebb lapokkal nem lehet, csak ezért emlitettem, h lehet a 9 ezressel is.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29803) =HG= válasza Malibutomi (#29795) üzenetére


=HG=
addikt

+1 :K Ez a Sabertooth mánia az első generációs lapoknál volt létjogosult... Na ott még elég gyengén muzsikáltak az alaplapok az FX-ek alatt, és tényleg csak a komolyabb lapok hozták a tuning követelményeket.

(#29804) Malibutomi válasza laca000 (#29801) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ok no offense.

De tegyük hozzá, hágy FX -et használtak eddig 5ghz-en a topicban? Pedig jópár embernek van bika lapja itt.

1..egy..uno..one..

Szóval vehet bika lapot, és akkor lesz mondjuk 10%-al több esélye az 5 gigára. De ez csak az én véleményem. a procin sokkal több múlik, ha az nem tudja, akkor lehet egymilliós lapja is, akkor sem fog menni. Ha egy 25K-s lapban néha néha elhasal 5 gigán, akkor esélyes, hogy egy csúcslapban finomhangolhatja stabilra.

De ez továbbra is csak szubjektív egyéni vélemény. Nyilván vegye a legjobbat amit tud, ez tök egyértelmű, csak ne mondjuk olyat ami nem állja meg a helyét, mert sokan járnak ide akik netán komolyan is veszik.

[ Szerkesztve ]

(#29805) laca000 válasza Malibutomi (#29804) üzenetére


laca000
őstag

Legtöbbször, az esetek DÖNTŐ többségében CSAK "komolyabb lapok" hozzák a komolyabb "tuning követelményeket".
Így sokkal kisebb valószínűséggel érhet csalódás.
Remélem ebbe nem kötünk bele.
Fesleges kardoskodni egy 20k-s alaplap mellett.
Ami nem leszólás!
Ismétlem, nem leszólás!
Ez a lényeg, szerintem, nem a szószaporítás.
Ezt nyugodtan komolyan veheti bárki.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29806) Gyurma23 válasza ricshard444 (#29800) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Én mindeképpen várom a tesztedet mivel énis gondolkodom a 8350-ben:)

(#29807) Valkűr


Valkűr
őstag

Lassan oda fajul a beszélgetés, h kiderül az olcsóbb 20 ezres és a 60 ezres lapok közt az ég világon semmi különbség nincs, ezért teszik a komoly tunighoz mégis a nagyobb lapokat...A gyártók is hülyék, h ezt ajánlják, mikor jó a 20 ezres is. Jó nagy átbaszás ez az egész, a régi 4 magos procik is tudják azt húzva mint a maiak, felesleges az FX , vagy az I7.. :))

Nekem ez így olyannak tűnik, mint ha az irigység beszélne abból akinek olcsóbb lapja van, vagy valami önigazolást akar..Mindenki más dévári, ilyen ez a filmszakma :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29808) laca000 válasza Valkűr (#29807) üzenetére


laca000
őstag

Ez mindig így van, mint pl egy HD7770-el jobban fut a játék mint a GTX690-en..
Erős sarkítás, de attól sarkított, hogy mindenki értse.
Hozzá kell szokni. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29809) Malibutomi válasza laca000 (#29805) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ebben egyetértünk, tényleg kevésbé érhet csalódás, ha egy komoly lapod van, és nem megy a tuning, akkor nagy bizonyossággal tudhatod hogy a procid lusta. Ezt adom.

Én egyébként nem kardoskodom, és főleg nem 20K-s lap mellett, olyat senkinek nem ajánlunk itt 8XXX alá, főleg nem tuningra, ezt te is jól tudhatod. Én azt írtam 25K+ lapok.
Azt pedig számtalan példa mutatja a topicból hogy a 25K feletti normális lapok már jól bírják a tuningot. Ezért is vannak itt ajánlott, és nem ajánlott lapok, hogy ne érje csalódás az embereket.

(#29807) Tigerteam

Már meg ne haragudj, de ezt magamra, és személyeskedésnek veszem.
Itt sarkítás csak abban történt, hogy a nem csúcs lapok lettek leminősítve, mintha nem bírnának semmi tuningot ami nem igaz, és én arra reagáltam.
A topic lakók használata mutatja, hogy a középkategória is teljesen jól teszi a dolgát tuning alatt is. Esélyes hogy többet ki lehetne hozni egy csúcs lappal a procikból, de 24/7-re a legritkábban használja valaki maxra kiélezve a prociját.
Az önigazolással egyetértek, valahogy meg kell magyarázni, hogy nemhiába költött valaki majd kétszerannyit a lapjára (amit valószínű ki sem használ)....

Megvehetném én is a 40K-s lapot, de mivel ez is kiszolgál feleslegesnek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#29810) ricshard444 válasza Valkűr (#29807) üzenetére


ricshard444
veterán

Én tapasztalatból tartom furcsának ezt, volt platformon belül és sok platformon keresztül 8-tól 100k-s lapomig minden.
A 15k-s lappal 70MHz-el tudott kevesebbet az i7, mint a 65k-s lapommal, X6-nál 8k vs. 30k-s 0MHz difi, Quad procimnál a 15k-s vs. 55k-s szintén 0MHz difi.Vagy most a 100k-s lapom az előző 60k-sal szemben szintén 0MHz difi, itt-ott befigyelt egy kicsit kisebb fesz a stabil eredményhez, de melegedésben kb 1-2 fok difi.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy 90%-ban a processzor számított és nem pedig a lap, a stabil tápellátást aláírom, hogy persze, hogy jó, mert biztonságosabb is, de a proci mindig elöbb elfogyott, és a Vishera mivel lenne másabb ,mint az eddigi 10 konfigom?

Vannak dolgok...

(#29811) DeadMeat válasza Valkűr (#29807) üzenetére


DeadMeat
veterán

Szerintem nem ezt írták, nem kell kiforgatni..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#29812) Valkűr válasza Malibutomi (#29809) üzenetére


Valkűr
őstag

Na de eddig nem egészen ezt lehetett kivenni a szavadból :) Persze, h van olyan lap ami jobban bírja, ezt írtam le én is pár hozzászólással ezelőtt..Nem vitázni akarok, csak ne az legyen, h a drágább lap nem ér semmit, csak a 25 ezres, mert az is tudja amit az olcsóbb...De akkor mitől drágább ennyivel, ha semmivel sem jobb? Miért használják a komolyabb tuningokhoz mégis a drágábbakat, ha fut ez az olcsóbbal is? Persze aláírom a különbség nem lesz annyival jobb mint amivel drágább, de a tuning nem az árakról szól...Igy van ez a hifiben is, ott sincs akkora difi, de sokszor épp az a kicsi számít a legjobban, és van aki ezért több milliós különbséget is megfizet. De akkor nevezzük őt hülyének ? Nem hinném..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29813) laca000 válasza ricshard444 (#29810) üzenetére


laca000
őstag

Jó, ezen eszmefuttatás alapján, azt sugallod, szinte egyáltalán NEM számít a lap.
Csak a processzor.
Fura egy sugallat.
Számomra nonsense, tévútra visz, itt a beszélgetésből kilépek.
Drága az idő vitatkozáshoz.
Meg kell kapálnom a kiskertet.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29814) =HG= válasza Valkűr (#29807) üzenetére


=HG=
addikt

Senki nem állította, hogy nincs különbség, persze hogy van ! Viszont a régebbi lapok egy kicsit harmatosak voltak... Pl: a mostani lapom, ami 25 K körül mozog, tökéletesen elég egy FX 8xxx proci tuningjához...

(#29815) laca000 válasza Valkűr (#29812) üzenetére


laca000
őstag

Hagyd testvér, hagyd :R
5000mhz-re elég a 25K-s lap.
Semmire nem jó egy drágább alaplap, mert arról persze senki nem szól, mire jó, csak több USB van rajta.
Ennyi, nem emberi irigység, ez immáron közölt, beismert tény.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29816) Malibutomi válasza ricshard444 (#29810) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Itt az FX-nél ott van egy nagy ugrás, hogy ha gyenge a lap tápellátása, vagy rossz a hűtése, akkor ne is álmodj tuningról. Ezek a 20-22K és alatta lapok.
25-től vannak amiket neked is írtunk lapok, Asus, Giga amik már bírják adni a kakaót a proci alá. Felette pedig a határ a csillagos ég.

Félreértés ne essék, mindenki vegye a legjobbat amire rászánja a pénzt. De szerintem a nagy többség hiába hajt top deszkát, nem is használja ki, ahogy fentebb is írtam, hisz ha nem hajtja ki a maximumot, amit bír a proci, akkor pont azt a pluszt nem használja ki a lapban, amivel többet tud esetleg mint a középkategória.

(#29812) Tigerteam

Teljesen eltértünk a témától.
Az egész abból indult, hogy én laca irására reagáltam miszerint 4,6-ot sem nagyon fog menni a proci a Ricshard-nak ajánlott lapok. Ez nem igaz, mindkét ajánlott lap a giga és az asus is könynedén megugorja mondjuk a 4,8-at. Mint kiderült laca nem gondolta komolyan ezt a beírást.

Ettől a témától már nagyon eltértünk. A miben jobb a csúcs lap kérdére válasz fent. Abban elérheted a tutimaximumot ami a prociban van. De a többség nem úgy használja...

[ Szerkesztve ]

(#29817) ricshard444 válasza laca000 (#29815) üzenetére


ricshard444
veterán

Ez durva sarkítás nyilván van difi egy bizonyos fesz felett, de nem szólok bele, részemről is vége :N

A proci akkor is sokkal nyomatékosabban számít ebben a műveletben, nincs miről vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29818) =HG= válasza laca000 (#29815) üzenetére


=HG=
addikt

" 5000mhz-re elég a 25K-s lap "

Igen elég !! ( Ha a proci is úgy akarja )

[ Szerkesztve ]

(#29819) laca000 válasza Malibutomi (#29816) üzenetére


laca000
őstag

Középkategória..
Ott is van alsó meg felső középkategória.
Nem mindegy. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29820) laca000 válasza =HG= (#29818) üzenetére


laca000
őstag

Jólvan ;)
Akkor nyomban próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29821) =HG= válasza laca000 (#29820) üzenetére


=HG=
addikt

ASUS M5A97 EVO R2.0

[ Szerkesztve ]

(#29822) laca000 válasza =HG= (#29821) üzenetére


laca000
őstag

Ez csak kép, hogyan futnak az alkalmazások, hány órán keresztül, izzasd a Crysis 3-at full beállítások mellett, 2560-as felbontásban, no hogy izzad az a proci, mennyire stabil?
Nem tudod megmondani.

De megmondom én, kapnál egy fekete, máskor kék képernyőt 5-10 percnyi játék után.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29823) Malibutomi válasza laca000 (#29819) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

laca részemről ez az utolsó írásom a témában

Na vedd személyeskedésnek, de úgy nem lehet vitázni, hogy a válaszaidban szépen elferdíted majdnem minden alkalommal amit a másik válaszolt neked.

Utoljára de mostmár szerintem legalább harmadszor:

Én azt írtam 25K+ lapok.

Ennél jobban nem tudom kiemelni.

(#29824) =HG= válasza laca000 (#29822) üzenetére


=HG=
addikt

Te most csak kötöszködsz ! Nem érdekel sem a cr3, sem a 2560-as felbontás,(egyébként sem érinti a procit)..
24/7-be használom 4,5 Ghz-en 1,3V-al.. Ez nekem bőven elég.. Csak azért tettem be a képet, mert tényleg elég ez a lap a 8xxx proc tuningolásához...

És a kép nem azért készült, hogy bizonyítsam az 5 Ghz stabilitását...

[ Szerkesztve ]

(#29825) laca000 válasza Malibutomi (#29823) üzenetére


laca000
őstag

Én is írtam, bizonyítottan elég egy 25k-s lap.
De ne vedd személyeskedésnek.
Ennél finomabban nem tudom közölni.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29826) DeadMeat válasza =HG= (#29824) üzenetére


DeadMeat
veterán

Persze. ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#29827) laca000 válasza =HG= (#29824) üzenetére


laca000
őstag

Nem kötözködöm, próbálom demonstrálni, mihez is jó MÉG egy drágább alaplap.

Nem érinti?
Olvass utána a Crysis 3-at mennyire érinti a proci.
Igencsak mélyen érinti.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29828) ricshard444 válasza laca000 (#29827) üzenetére


ricshard444
veterán

A 2560-s felbontásra mondta, a képlet így áll:

1 monitoros rendszernél minél kisebb a felbontás annál több nafta kell, hogy kihajtsa a gépben dolgozó GPU rendszert, tehát 1280-ban sokkal jobban pörögne a cuccos, mint 2560-ban, mert az GPU intenzívebb.
Lásd pl: Letiltod az SLI-t, sokkal kevésbé fog dolgozni CPU, mint 2 GPU-val.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29829) =HG= válasza laca000 (#29827) üzenetére


=HG=
addikt

De nem a felbontás.... ( BF3-al tolom, kb ugyan az...)

(#29826) DeadMeat : No meg epénisz.. :B :)

[ Szerkesztve ]

(#29830) laca000 válasza ricshard444 (#29828) üzenetére


laca000
őstag

Ez így van.
De Crysis 3-nál igencsak intenzív a processzor, felbontás függetlenül.
Kolléga, nemde?

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29831) laca000 válasza =HG= (#29829) üzenetére


laca000
őstag

A BF3 nem ugyanaz.
Optimalizáltabb, lightosabb.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29832) =HG= válasza laca000 (#29831) üzenetére


=HG=
addikt

Lightosabb ? Viccelsz, bolondozol ? :U

De zárjuk rövidre a kérdést.. Ez már főleg a procin múlik...A lap tudja a procit kezelni..5Ghz-en is .

[ Szerkesztve ]

(#29833) ricshard444 válasza laca000 (#29830) üzenetére


ricshard444
veterán

Csak a fűmezős területen, máshol teljesen átlagos és GPU függő, lásd a Blogomban a Crysis 3 Multi tesztet CF-el, ahol proci órajeltől független volt kb az egész, mert ott nincsenek füves területek.

BF3 Multi 64 fős nagy Mapek hasonlóan megterhelőek és CPU limitesek/intenzívek a min fps-s szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29834) laca000 válasza ricshard444 (#29833) üzenetére


laca000
őstag

Nem csak fűmezős területen, hát gyere el, nézd meg, mit művel 5ghz-en, én nem grafikonokra támaszkodom.
Vagy az baj?
Itt, magam előtt látom.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29835) laca000 válasza =HG= (#29832) üzenetére


laca000
őstag

OKÉ!
Részemről rendben.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29836) ricshard444 válasza laca000 (#29834) üzenetére


ricshard444
veterán

3x kipörgettem CF-el és Real Time monitoroztam a másik képernyőn + mértem is 1 napon keresztül, nekem ennyi elég volt :)

Maradjunk az FX témánál szvsz.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29839) Valkűr


Valkűr
őstag

Még egy utolsó kérdés, és én befejeztem...Senkit sem akarok meggyőzni.. Ha már valaki eldöntötte mit vesz, akkor miért teszi fel a kérdést, hogy melyiket vegyem, vagy ajánljatok valamit, ha utána meg elkezd vitatkozni a témában? Akkor nem kell kérdezni, ha nem fogadjuk el a másik véleményét, vagy ha elfogadjuk akkor fogadjuk el, és ne szálljunk vitába. Ennyit szerettem volna...Téma lezárva részemről. :R

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29843) ViZion


ViZion
félisten

Hű, mi van itt :)

Alaplap témához: mindenki nyugodjon meg, a gyártók beskálázták a dolgokat. Ugyan azon a feszültségen +200 MHz-t hozott az új lap (4,2 -4,4 GHz), nem csak a procin múlik a dolog. Ha Richard CF-ben gondolkodik, akkor csak az M5A99FX PRO R2.0-át tudom ajánlani, a többivel nem lenne elégedett. Ez nem azt jelenti, h a többi deszka nem jó, de ha HC gamer, akkor ennyi kelleni fog. Megjegyzem -és nem flamelni akarok, csak tény- Intel oldalon sincs igazán "gamer"/tuning mobo 35 k alatt (sőt!).

Tigerteam: Kicsit magamra ismertem, mert én is visszakéárdezek sokszor, ha mást tanácsolnak, mint amit kigondoltam. Az még nem baj sztem, érvelni kell, utána eldönti a "páciens", h mit vesz. A lényeg, h próbáljunk objektíven ítélni, mert nem vagyun k egyformák, nem ugyan arra használjuk a gépet, stb...

ricshard444: "Vannak fontosabb dolgok az életben, mint a gép" egyet mondj, ami nem a p!.. (pegi 18) :D ;]

Azt mondanám, most ne válts, pár hónap és kiderül mi lesz az FX sorsa. Addig esetleg tudsz még pénzt hozzárakni, drágábbak nem lesznek már a cuccok. Ha veszel, akkor ne a lapon spórolj, inkább vegyél bele egy használt Phenom II procit, amit le tudsz cserélni később. Szerintem :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29844) wukodlak


wukodlak
aktív tag

Sziasztok.Na megjött a az FX6300BE-m,meg az alaplap is,bár ott jobbnak láttam,ha egy kategóriával feljebb megyek,így lett asus A5m99x evo,de nem bántam meg,mertmajd tuningot is akarok.Ahhoz meg már megvan az Arctic hűtőm,csak meg telepítek újra mindent,ha sikerült beüzemelnem mindent megírom mire jutottam tuningba.És köszönöm mindenkinek a tanácsokat a vétellel kapcsolatba.

Dio3 Battletag:Wukodlak#2377

(#29846) and1ao


and1ao
őstag

Érdekes a csata.
Kérdezek én is valamit nem magam miatt, szerintetek és most mindenkitől kérdezem aki ebben részt vett mi kell ahhoz egy lapon hogy jó tunning képeséggel bírjon?

#29847: és szerinted csak ennyi?

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#29847) - = Zk = - válasza and1ao (#29846) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jó hűtés, jó kondik..

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29848) Zsivaagoo válasza - = Zk = - (#29847) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

+ jó tápellátás, chipset + BIOS. :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#29849) laca000 válasza Zsivaagoo (#29848) üzenetére


laca000
őstag

+ minőségi alkatrész(ek), azt csak pénzért kapod.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.