Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) Ribi válasza Hafy75 (#28350) üzenetére


Ribi
nagyúr

4G-n kicsit alulfeszelve nem lehet gond.
Túlfeszelésnél szabadulnak el a wattok.

(#28352) Malibutomi válasza Xirtam (#28349) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mennyit szánsz a hűtésre?

(#28353) Zsivaagoo válasza Xirtam (#28349) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Minimum egy Arctic Cooling Freezer 64 Pro kell rá 6-7k-ért. Nekem nagyon bevált Phenom 965BE-re 3,8 GHz-en. Néma kuss van.

Az a gyári hűtő csak egy Athlon II X4 640-et tud halkan hűteni.

----------------

Malibutomi: Léghűtő azért jobb a vizesnél, mert a levegő nem bír zárlatot okozni? ;) :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#28354) rovid89


rovid89
csendes tag

Na vegre az utolso alkatresz is megjott a gepfejleszteshez :) (hd 7850) kerdesem az lenne hogy van e olyan alkalmazas ami fut a hatterben es rogziti a kovetkezoket: cpu, gpu homerseklet, cpu leterheltseg ill fesz?

(#28355) MiklosSaS válasza Xirtam (#28349) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A legjobb leghuto az a thermalright silver arrow extreme sb-e, siman veri a corsair h100i.

(#28340) Xirtam: a havernak H80i van, rendesen megyen, tiszteseges arban adjak. Szerintem a H100i nem eri meg az arrat.
Sok jot halottam az antec kuhler 920-rol is.

De most komolyan, egy H100 es egy H100i utan, en meg egyszer nem foglalkoznek ilyen vizi xarokal. Alig varom legyen valami $ hogy csinaljak en egy jo kis hutest.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28356) Casanova*


Casanova*
veterán

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#28357) mackosajt válasza Xirtam (#28349) üzenetére


mackosajt
addikt

A vízhűtés topikban azért nem fognak válaszolni, mert onnan az ilyen hűtéseket kinézik.
Ott az épített hűtésekről jobban lehet érdeklődni.

Tudom, hogy nem egy nagy durranás, de Ez a H100 szerintem jó árban van nagyon.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#28358) Malibutomi válasza Casanova* (#28356) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kár hogy nincs benne több víz a listában. Midenesetre az hogy egy 70.000Ft-os (299$) víz tud felülkerekedni a nagy légeken sokat mond.

(#28357) mackosajt

ez tényleg nagyon jó ár.

[ Szerkesztve ]

(#28359) laca000 válasza mackosajt (#28357) üzenetére


laca000
őstag

A H100 sehol nincs egy értelmes léghűtés ellenében.
Lehet vonzó ez a vizicsoda, de nem a halkság az elsődleges szempont.
Lesz nagy szájtátogatás, mikor komoly tuning esetén nem igazán hűt a kívánalmaknak megfelelően a H2O. ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#28360) laca000 válasza Malibutomi (#28358) üzenetére


laca000
őstag

+1

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#28361) mackosajt válasza laca000 (#28359) üzenetére


mackosajt
addikt

Tudom, hogy nem egy nagy durr, de ezt írtam is. ;)

Viszont ha nem cibálja a procit, még akár elég is lehet majdnem passzívan, vagy 2 ventivel, alacsony fordulaton.
A gyári "rakéta porszívótól" minden jobb tud lenni.

Illetve ajánlhattam volna az én "régi" léghűtésemet, ami tegnap felszabadult :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#28362) ViZion válasza Malibutomi (#28348) üzenetére


ViZion
félisten

"Amúgy szerintem tökre izlés dolga, a viz meg a lég is elbírja ezeket a procikat, de a lég jobb"
helyesen:
"Amúgy szerintem tökre izlés dolga, a viz meg a lég is elbírja ezeket a procikat, de a VÍZ jobb" :R ;]

mackosajt: nem nézik ki, de felépítése miatt ezt a "mezei" hűtőkhöz rakták, nem az épített rendszerekhez, ennyi. Persze vannak páran elszállva, de ez más téma.

(#28359) laca000: gondolom tucatnyi vizet próbáltál már... :DDD Logout oldalamon van pár mérés, az új cuccokat még be sem írtam... Mikor fogsz léghűtéssel egy húzott procit terhelve 60°C körül tartani 2 db 7 V-os ventivel??? Segítek: soha. De keress rá MORA radiátorra, és hogy milyen gépszörnyeket hűt le HANGTALANUL... Nekem a gép leghangosabb része a táp cicergése és a ventik egyelőre. Tápcserére már gondoltam, ventik helyett pedig passzív radi lesz, ha jön egy kis $$$. Persze egy normális víz egy irodai gép árával vetekszik, de ez megint oylyan, h kinek mi a halk, kinek mennyit ér meg... :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28363) Xirtam


Xirtam
veterán

Hát meggyőztetek hogy maradjak a léghűtésnél. :R

(#28364) MiklosSaS válasza Xirtam (#28363) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mivel hutesz most ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28365) Xirtam válasza MiklosSaS (#28364) üzenetére


Xirtam
veterán

Az alap amit adtak a a CPU-hoz. Egy Cooler Master kis sz@r! :U

(#28366) MiklosSaS válasza Xirtam (#28365) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na azt nagyon hamar csereld le. Ned en ezeket tartom tiszteseges hutoknek, szerintem MO-ban is be lehet szerezni:

Kemeny tuninghoz:

1. [link]
2. [link]
3. [link]
4. [link]

Kozep vagy laza tuninghoz:

1. [link]
2. [link]
3. [link]
4. [link]
5. [link]

Ezekbol talalsz kedvedre valot. Ha vizezni szeretned akkor ahogy az ormanyos kollega mondta, magad rakj ossze egyet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#28367) Xirtam válasza MiklosSaS (#28366) üzenetére


Xirtam
veterán

:R

(#28368) Beast007


Beast007
aktív tag

Bios frissítés megvolt, minden visszatéve alapértelmezettre.
Core temp szerint idle 13 fokos a proci. ??WTF??

[ Szerkesztve ]

(#28369) =WiNTeR= válasza Beast007 (#28368) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Az valószínűleg a maghő. A proci (kupak) hőmérséklete nem lehet kisebb, mint a szoba hőfoka normál hűtő esetén

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#28370) Beast007 válasza =WiNTeR= (#28369) üzenetére


Beast007
aktív tag

Áhh HWMonitorral nézem prime fut 53 fokon megállt a proci. (minden alapértelmezetten)
Lehet ennyit tud ezzel a procival a H70.

(#28371) Malibutomi válasza Beast007 (#28370) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

53 fok már jó.

Xirtam

Az [Alpenföhn Brocken] és az [Alpenföhn K2] is nagyon jók, eléggé best buy-ok a kategóriájukban.
Duplatornyosból a legolcsóbb pl a K2.

[ Szerkesztve ]

(#28372) =HG= válasza kungzi (#28339) üzenetére


=HG=
addikt

Vezérlőpult/ Energiagazdálkodási lehetőségek/kiegyensúlyozott-ra állítsd

(#28373) Beast007 válasza Malibutomi (#28371) üzenetére


Beast007
aktív tag

Jó lenne 4ghz-n. Most megy a linx 20 perc után beállt 65 fokra persze minden fesz auton. Ja 4ghz turbo off.

(#28374) kungzi válasza =HG= (#28372) üzenetére


kungzi
veterán

azon van :F

(#28375) =HG= válasza kungzi (#28374) üzenetére


=HG=
addikt

Biztosan offset-el húzod? Esetleg valami tuningprogiban nem maradt benne fix fesz állítás ?

(#28376) Malibutomi válasza Beast007 (#28373) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mennyi feszt kap így AUTO-n? CPU-Z-val nézd meg. Csak mert ha a gyári 1,375-re áll be a bios, és az felugrál 1,4-re neked, az sok nagyon.

(#28377) kungzi válasza =HG= (#28375) üzenetére


kungzi
veterán

semmi, tegnap raktam fel a win8 pro-t

procin nem állítottam semmit

bios-ban, offset, cnq enabled, a többi hülyeség disabled

(#28378) =HG= válasza kungzi (#28377) üzenetére


=HG=
addikt

cmos reset volt már ? (biosban van még ott más energiatakarékos beállítás is, aminek szintén enabled-en kéne lennie, de így most fejből nem megy...)

(#28379) kungzi : Na akkor gyorsan ! :D

[ Szerkesztve ]

(#28379) kungzi válasza =HG= (#28378) üzenetére


kungzi
veterán

az lesz a következő :DDD

(#28380) Beast007 válasza Malibutomi (#28376) üzenetére


Beast007
aktív tag

1;344-1;368V között mozog de ahogy vége egy körnek felugrik 1;4-re is egy pillanatra.
35 perc után 64fok.

(#28381) Malibutomi válasza Beast007 (#28380) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez most a 3,5ghz? Mert ez már ebben a melegben mondjuk elfogadható hőfok.
Próbáld meg ugyanezzel a fesszel a 4 ghz-et. Ha megy, akkor megpróbálhatod csökkenteni. Nem nagyon vágom az Asusnak ezt az offsettes fesz állítását, de mindjárt valamelyik kolléga segít szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#28382) Whysperer válasza Xirtam (#28367) üzenetére


Whysperer
addikt

8120-m 4,2 Ghz-n Brockennel alig pörögve simán hűti! 700-nál többet nem pörög. Komolyabban nem tunningoltam még a 8120-t az igaz

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#28383) Beast007 válasza Malibutomi (#28381) üzenetére


Beast007
aktív tag

Dehogy ez már 4Ghz.
Ha ez végez tolok vmi játékot este meg megnézem fix 1;356V-al lehet megy mellette IBT is majd.

[ Szerkesztve ]

(#28384) Malibutomi válasza Beast007 (#28383) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lassan alakul akkor.

(#28385) Beast007


Beast007
aktív tag

Lement hiba nélkül a linX 1 óra (20 kör) 64-65 fok-on volt a proci a következő beállításokkkal:
200x 20-as szorzó
pci freq - 100
mem freq. - 1333 Mhz
CPU/NB, HT - 2200 Mhz
CPU, CPU/NB LLC - auto
CPU; PCI spread s. - disabled
voltage - offset (auto)
APM ; Turbo Core - off

Minden más bekapcsolva. Nem tudom ez mennyire jó eredmény várom a kedves kollégák visszajelzését.

[ Szerkesztve ]

(#28386) =HG= válasza Malibutomi (#28381) üzenetére


=HG=
addikt

Gyakorlatilag a proci "VID"-jéhez ad pluszba feszt. Ezért "misztikum", mert minden procinak más a "VID"-je (gyárilag beállított fesz) és nem tudod pl azt mondani, hogy állíts + 0,010-et, mert ez minden procinál más feszültséget jelent...

(#28387) =WiNTeR= válasza Malibutomi (#28381) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Offset egyetlen előnye a manual-al szemben, hogy offset esetén a vcore-t is visszaveszi nyugalmi állapotban a CPU.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#28388) Beast007


Beast007
aktív tag

ha már szóba jöttek a hűtők a Thermalright Silver Arrow tulajoktól kérném/kérdezném hogy mennyi a borda + a venti össz. szélessége? Jó lenne tudni hogy elférne e a házikómban.

(#28389) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Amikor csak szimplán kifagy a win( nem kékhalál, nem restart), reset után nincs kép, ki kell kapcsolnom a power gombbal, majd visszakapcsolva elindul rendesen mitől lehet? Terhelés alatt, idle, film játék közben randomra előjön. Alapon persze nem.Tuning mellett egekbe emelve a feszt is előjön.. Pl 4000 mhz 1.45V.
Már agyhúgykövet kapok tőle.....

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#28390) Alastair' válasza DeadMeat (#28389) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem raktál fel semmi tuningszoftver, vagy ilyen alaplapi majdénbeállítomnekednemkell cumót ami beleokoskodik a bios beállításaidba?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#28391) =WiNTeR= válasza DeadMeat (#28389) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Nálam is előjött dettó ugyanez. Emiatt nem tudtam 4,2Ghz fölé tornászni a processzoromat. Én az alaplapom VRM-jére gyanakodtam, de az nem is volt meleg és a mai napig lövésem sincs, hogy mi okozza. Feltelepítettem Windows 7-et, 8-at, mindegyiknél csinálta egyazon pont fölött. CPU feszt én is végigpróbáltam széles skálán, de semmi eredménye. Két hetet elszórakoztam vele, de lövésem sincs, mi okozza. Tippre szerintem az ASUS BIOS vagy valami más a mobo-n szarakodik. :(((

A legjobb ilyen stabilitás teszt a Farmerama, amire csak azért regeltem, hogy teszteljem. :D

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#28392) DeadMeat válasza Alastair' (#28390) üzenetére


DeadMeat
veterán

afterburner, hw monitor hddsentinel van csak fent, semmi egyéb.Minap végigment a linx 20 körön keresztül, majd belefagyott, hogy scrolloztam egyet a total commanderben. Meg ilyenek. Van, hogy 8-10 meccs bf3ban lemegy lazán, van, hogy már a betöltésnél kifagy... Mindig ugyan úgy.Lemerevedik a kép, resetre semmi, ki-be kapcsolásra ok. :F

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#28393) Dinter válasza DeadMeat (#28392) üzenetére


Dinter
addikt

Elem ki-be, aztán újra beallitod a cuccot?

(#28394) Alastair' válasza DeadMeat (#28392) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A HT linket próbáltad visszavenni 2400-ra? CPUNB alapon van? Engem a Phenomnál a CPUNB szívatott, az is hasonló fagyásokat produkált teljesen random, 2.6-ra volt rakva és miután 1 lépcső feszt emeltem még rajta már jó lett, illetve legutóbb a memória időzítések okoztak randomszerű program leállásokat és fagyásokat.
Ha a HDD smart be van kapcsolva a biosban, kapcsold ki, mert amiatt is szívtam egyszer. A HD Sentinel azt nézheti mert kéri a smart adatokat és nem minden hdd szereti.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#28395) DeadMeat válasza =WiNTeR= (#28391) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igen-igen.. Már én is túl vagyok ezeken.. Elég sok mindent láttam már, sok féle procit tuningoltam, sok féle lappal, de ilyet még nem láttam.

Dinter: Na az még nem volt.Megpróbálom majd.

LordVader: csak a lap és a cpu változott rövid időn belül, hdd-knek eddig nem volt a sentinellel gondjuk. De megpróbálom.
Ht auton van, nem basztattam, de valóban 2600-on megy.

Gyengélkedne a tápom, vagy kevés lenne már a vx450 a configomnak, ha tuningolva van a gép?

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#28396) Alastair' válasza DeadMeat (#28395) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Igen, hirtelen ennyi jutott eszembe, amik apró de bosszantó hibák voltak. Sajna lehet valamelyik hardver is hibás, amit nem lesz könnyű kiszűrni.

A HDD smart nekem se minden lapnál okozott gondot, de ez a 970-es azzal indított. :D

Mondjuk a táp is határon lehet a CF-el meg a tuningolt 8320-al.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#28397) DeadMeat válasza Alastair' (#28396) üzenetére


DeadMeat
veterán

2 dolog miatt gondolok a tápra: terhelés alatt már nagyon hangos, pörög a venti maxon -> ebből gondolva közel 100% le lehet terhelve a tápom.
A másik meg a fagyás utáni ki-be kapcsolásra kel csak életre, sima reset gombra nem.
Samros ötletet kipróbálom, hátha. Másba már nagyon nem tudok kapaszkodni.. végigpróbáltam szinte mindent.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#28398) =WiNTeR= válasza DeadMeat (#28397) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Én lemértem a rendszerem fogyasztását: ~310-330W volt 4,3Ghz-n (és fagyott), a Chieftec 500W-s tápom pedig 480-at bír biztosan, tehát én a tápot kizártam.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#28399) DeadMeat válasza =WiNTeR= (#28398) üzenetére


DeadMeat
veterán

Pont ugyan ezek a tünetek? Fagyás után csak a ki-be kapcsra kel életre a gép?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#28400) =WiNTeR= válasza DeadMeat (#28399) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Teljesen ugyan ez. Windows lefagy -> reset nem indítja újra a gépet -> csak a power gombbal kikapcs és bekapcs.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.