Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) Malibutomi válasza BPY-167 (#28550) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azt megpróbálhatod, hogy nem csak a c1e-t hanem minden energiagazdálkodós dolgot kikapcsolsz.
A táp része az a lapodnak, neke Asrockkal volt sipolás, lehet rogy rezonál valam ineked is.

(#28552) Ga válasza BPY-167 (#28550) üzenetére


Ga
tag

Ha tekercs cicergés, akkor epoxy a tekercsre.
Ha szigetelt/dobozolt tekercs, vagy más elem, akkor IJ. :(

Vagy rakd fel az oldallapot :P (bocs)

Esetleg monitorozd a feszültségeket, hogy melyik értéknél jön elő. Ha jól értem, terhelésre megszűnik a zaj.

Ga

(#28553) BPY-167


BPY-167
tag

Malibutomi:Kikapcsoltam a c1e-t C&Q-t és az EPU power saver-t meg letöröltem minden teljesítményszabályzó Asus progit de csak csinálja. Csak így nem egyfolytában hanem mikor az egeret mozgatom.(ez is megszűnik terhelésre)
GA:rajta van az oldal lap de nem jelent gondot a hangnak hogy kiszökjön a szellőzőkön.
Mit takar az a hiba amit te írtál?

(#28554) asdf2 válasza BPY-167 (#28550) üzenetére


asdf2
tag

Figyelj mindenre kell gondolni.... Ez nálam szakmai ártalom. Motorszerelőnek készülök. És ugye az alapelv, hogy a legegyszerűbbtől egyre bonyolultabb dolgokra kell gondolni. Namost havernak is volt, hogy benzin nem volt a vasban én meg karbiszinkront akartam a mocin csinálni.... Ebből megtanultam egy életre a leckét!:D

(#28555) Wasp91 válasza BPY-167 (#28553) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Tápcsere? Az a Cooler Master Elite Power eléggé legalja táp. Nekem is ciripelt az alaplap (vagyis azt hittem) közbe a régi tápom csinálta.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#28556) BPY-167 válasza Wasp91 (#28555) üzenetére


BPY-167
tag

Az tény hogy nem egy atomerőmű de ha táp lenne akkor nem csak akkor csinálná ha mozgatom az egeret.(gondolom én)

(#28557) =HG= válasza BPY-167 (#28556) üzenetére


=HG=
addikt

Vagy az alaplap tápellátó áramköre adja a rezgő hangot, (ez nem hiba, csak idegesítő hallgatni ) vagy a tápegységed kiszáradt kondijai vagy a tekercsek...(ami már problémásabb) Ha a tekercs gerjed, attól még vígan megy a táp, problémát nem okoz...

[ Szerkesztve ]

(#28558) Malibutomi válasza BPY-167 (#28556) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egérmozgatásra még a vga is ciripelhet.

(#28559) ViZion


ViZion
félisten

Jól van, akkor nem vagyok full retard, h nem tudom behatárolni... Az a baj, h korábbi konfigommal nem volt ciripelés. Utána a másik deszkával volt ciripelés, a 990FX-el is ciripel, szal... nem tudom. Annyira lentről jön, h VGA vagy táp a tippem, azt nem tudom, h a VGA csinálta-e a másik lapban, de akkor nem is a fülem mellett volt a gép... :U Szal. egyelőre a perifériákat kizártam... ezzel az alaplappal is ciripel. Havernak lehet odaadom a tápom vmi jelképes összegért és veszek XFX-et, csak nem ebben a hónapban :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28560) Gyurma23


Gyurma23
senior tag

Nos kicsit megkinoztam még akkor az FX6300-t 1.4V.ot adtam biosban ugy néz ki jó 4400-on :) Nyugodtan jöhetnek a tippek mit hogy kéne még finomitani.... :R

(#28561) ViZion válasza Gyurma23 (#28560) üzenetére


ViZion
félisten

Gratula! :R ...próbáld 1,38 V-on, nekem is azon műxik. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28562) Ga válasza Gyurma23 (#28560) üzenetére


Ga
tag

Szia,

Nekem a CM Hype TX2-t 212 EVO hűtésre cserélve,az alábbi P-stateket sikerült stabilizálni: (szintén FX-6300)

A P0 1 modul terhelésnél lép be, a P1 2 modulnál is. TC és AMP bekapcsolva (95W!)

Bye,
Ga

[ Szerkesztve ]

(#28563) and1ao válasza Gyurma23 (#28560) üzenetére


and1ao
őstag

Nem droppol terhelésre?

Guild Wars2!

(#28564) Gyurma23 válasza and1ao (#28563) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Teljesen hibátlan :)

(#28565) dergander válasza Malibutomi (#28558) üzenetére


dergander
addikt

Nekem anno még az előző gépemben az asus x1600pro csinált ilyet,egyes müveleteknél irtó cirippelést adott ki,nem hiszem hogy az alaplap csinálná neki.

(#28566) dorka16


dorka16
aktív tag

Azt az asus alaplapomon, hogy tudom beállítani, hogy ne menjen az energiatakarékos funkció? Tehát hogy mindig azon a Mhz-en menjen amit én beállítok?

(#28567) Ga válasza Gyurma23 (#28564) üzenetére


Ga
tag

1.70-es MoBo BIOS-on vagy?
Nekem majd uaz a lap (990Fx Xtreme3), és az új UEFI-s BIOSszal, LLC disabled beállítással megy a fenti órajelen (4500, 1.3375V), NB-t 2400-ra állítva, 1.175V-on. Esetleg csökkentsd az NB-t és a feszt, hogy több Power maradjon a core-oknak.
Hűtés bírja? Nem ugrik meg 1.4V / 6 magon túlságosan? (Célszerű inkább feszültségre lőni, mint frekvenciára - a VRM+hűtés inkább a feszültségre allergiás - utána hangolni a frekvenciát, akár futás közben)

+1 dolog: nem tudom mi az oka, de már több kombóban is tapasztaltam, hogy a post/boot-hoz nagyobb fesz (NB, vcore) szükséges, mint ami az OS alatti stabilitáshoz (gondolom indulási feszültségek, sleep state miatt), szóval érdemes lehet szoftveres állítással is tesztelni.

Bye
Ga

[ Szerkesztve ]

(#28568) ViZion válasza dorka16 (#28566) üzenetére


ViZion
félisten

C'n'Q-t kapcsold ki és kész...
De azt nem tudom miért nem jó Neked, ha a proci kevesebbet fogyaszt és gyorsabban hűl le :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28569) Gyurma23 válasza Ga (#28567) üzenetére


Gyurma23
senior tag

NB hez nem nyúltam az 2000-en megy ha jol emlékszem.... Vegyem feljebb?
Hűtés teljesen jó egy mugen3 van rajta 2ventivel és a házszellőzésem is nagyon jó lett most a legutobbi házcsere után :)

[ Szerkesztve ]

(#28570) =WiNTeR= válasza dorka16 (#28566) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Energiagazdálkodás -> teljesítménycentrikus beállítás -> Mindig a maximum órajelen fog menni a CPU.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#28571) dorka16 válasza =WiNTeR= (#28570) üzenetére


dorka16
aktív tag

Köcce.

(#28572) K.Tamas89


K.Tamas89
aktív tag

A default/auto NB mhz mennyi az ASUS alaplapoknál, 2200mhz vagy 2400mhz? Nekem jelenleg 2200mhz-n fut, érdemes feljebb venni, ezt ugye a CPU vezérli?

(#28573) =WiNTeR= válasza ViZion (#28568) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Skyrim-ben +2 FPS, ha ki van kapcsolva a CnQ (vagy ha teljesítménycentrikus beállítás az akítv) :DDD

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#28574) dorka16 válasza ViZion (#28568) üzenetére


dorka16
aktív tag

Az AIDA szerint 100%-os CPU használat közben is ugrál a szorzó 17,5-19 között. Szerintem nem kéne.

(#28575) Alastair' válasza dorka16 (#28574) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Kapcsold ki a turbót.

Alister from Hell

(#28576) Hafy75


Hafy75
aktív tag

Sziasztok.
AZ FX -ekhez (Vishera) melyik oprendszert ajánljátok?
Vagy érdemes a 8 -ast? Hoz vmi pluszt a 7 - el szemben?

Köszi
Hafy

Na!!!

(#28577) dorka16 válasza Alastair' (#28575) üzenetére


dorka16
aktív tag

Hogyan?

(#28578) ViZion válasza dorka16 (#28577) üzenetére


ViZion
félisten

bios, AI tuner fül, turbo core off.

Hafy75: elvileg W8 jobb a mem kezelés, meg sok helyen csiszoltak rajta. Cserébe ha nem vettél upgrade-t, akkor gyk. újra meg kell venned, nincs aero -ami az egyébként is retek ronda Win gui-t a W98 időkbe veti vissza a vizuális élmény tekintetében... Szal. nekem nem ér egyelőre egy Ft-ot sem.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28579) =WiNTeR= válasza Hafy75 (#28576) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Windows 8 legyen. Jobban kezeli a Bulldozer / Vishera procikat, mint a 7.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#28580) dergander válasza =WiNTeR= (#28579) üzenetére


dergander
addikt

Na igen,nem dobálja a feladatokat a proci egyik magról a másikra :)

(#28581) Zsivaagoo válasza dergander (#28580) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ezt mivel nézed meg Win7 alatt? :U :F

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#28582) edeleny válasza Ga (#28562) üzenetére


edeleny
őstag

Mennyit hült a proci?
Nekem is CM Hype TX2 van, és most nézek hozzá valami mást!
Thermalright Macho 120 a kiszemelet, mert az még épp elfér a házban a maga 150 mm-es magasságával.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#28583) dergander válasza Zsivaagoo (#28581) üzenetére


dergander
addikt

Csak nézz meg egy játékot és nézd meg hogy kezeli game alatt a magokat és meglátod,nekem hol a 4es hol a 8as mag ment többségbe,de volt hogy az egyes..

(#28584) Zsivaagoo válasza dergander (#28583) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Progit kérdeztem. Pl task manager teljesítmény füle?
Most Phenomon gurulok, erre is kíváncsi lennék.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#28585) Xirtam


Xirtam
veterán

Idle - 35 fok
Játék alatt - 60 - 65 fok

Ezek milyen értékek? Gyári hűtő van rajta. Csak a jól szellőző házam miatt nem melegebb a proci.
:F

(#28586) Ribi válasza Xirtam (#28585) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mugen 3-al játék alatt nem megy 50 fölé, idle 30 és alatta. Bár nekem is igen jól szellőző házam van.
Amíg nincs tuning jól kordában lehet tartani.

+Játékok nem nagyon használják ki 50%nál jobban a procit, szóval egy render alatt lehet igen megugrana a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#28587) Xirtam válasza Ribi (#28586) üzenetére


Xirtam
veterán

Mindenféleképpen lesz egy nagyobb hűtő rá. :K Csak még kérdés, hogy a magas profilú ramoktól mi fog elférni. :U

(#28588) Akcok94 válasza Xirtam (#28585) üzenetére


Akcok94
senior tag

hát magas, nekem a gyári hűtővel se ment 55C fölé a fx8320 4,2ghz alul feszelve, bár a hűtő majdnem 5000rpm járt, most nekem 4,5 ghz 28C idle-ben és játék alatt se megy 33C fölé, de víz van rajta.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#28589) Ribi válasza Akcok94 (#28588) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az a 33 kicsit kevésnek tűnik hiába víz. :U

Xirtam: kérdés, hogy mennyire magas. Kicsit magastól még kb el szoktak férni. Esetleg macho jó lehet, mert az kissé el van tolva és befér a venti a ramok elé.

Mugenen nekem először csak egy venti volt, az is szívott. Hát igen csalódott voltam, mert nem hűtött valami jól. Aztán jött a másik oldalra is a venti és a hűtő oldalát betakartam, hogy ne menjen el a légnyomás oldalra, és így a terhelt 60+-ról lement 50 körülire. Szóval léghűtésnél is nagyon számít milyen kialakítású az egész.

(#28590) Akcok94: Nekem az akkor is kevés. Ha terhelem Prime 95-el, kb azonnal 30-ról 40-re ugrik. Ennyit akkor is ugrana, ha úgymond végtelen hőelvonású izé lenne rajta, mert a mag és a kupak nem tudja annyira hatékonyan leadni a hőt. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#28590) Akcok94 válasza Ribi (#28589) üzenetére


Akcok94
senior tag

jó de a lakásunkba 25C van állandóan főleg mikor kint vagy 40C van,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#28591) Zsivaagoo válasza Xirtam (#28587) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Arctic Cooling Freezer 13/64 Pro esetleg?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#28592) Xirtam


Xirtam
veterán

Ennyire magasak:

(#28593) Ribi válasza Xirtam (#28592) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kérdés, hogy mennyiért.
Mert lehet simán elfér.
Macho-t szokták javallani ilyen esetekre. Ez szerintem az éh HyperX-emtől még picit magasabb és a felett is ippeghogy elfér a venti, de így is csak úgy, hogy kb 1 centivel fölé is fúj.

(#28594) Tomko78 válasza Xirtam (#28592) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem a CM V6 GT így néz ki , a ramok mellett

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#28595) MrM94 válasza Tomko78 (#28594) üzenetére


MrM94
őstag

Nekem 990xa ud3 ba elso szlot hasznalhatatlan,masodikban meg a ram nyomja egy kicsit a ventit.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#28596) Tomko78 válasza MrM94 (#28595) üzenetére


Tomko78
őstag

Na a Msi 970 A-G46 másik alaplapomban is kivan lőve az első slot , az Asrocknak kicsit messzebb vannak a ramok

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#28597) MrM94 válasza Tomko78 (#28596) üzenetére


MrM94
őstag

Ja ja 970 ex4 nel meg az elso slot is fogjuk ra hogy hasznalhato volt ,de a giganal teljesen befedi

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#28598) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Nekem meg a LP Corsairek szépen beférnek a K2 alá
:DDD

(#28599) MrM94 válasza Malibutomi (#28598) üzenetére


MrM94
őstag

Viszont azok nem olyan szepek :D
Legalabbis nekem a magas Vengeance jon be,mindigis almodtam roluk,szamomra egy eletcel volt a birtoklasuk

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#28600) Xirtam válasza MrM94 (#28599) üzenetére


Xirtam
veterán

Hát szerintem is csinos.

De lehet marad a Corsair H100

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.