Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) Bloodaxe válasza gyuszaa (#29400) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Megerőltető lenne értelmezhetően leírni a választ? :)

Üdv: Zsolti

(#29402) Valkűr válasza Bloodaxe (#29399) üzenetére


Valkűr
őstag

Attól függ milyen felbontást használsz, és mivel játszol...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29403) Bloodaxe válasza Valkűr (#29402) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

5760x1080 -ra kellene, játéknak pedig bármi. :R

Üdv: Zsolti

(#29404) kovsol válasza Bloodaxe (#29403) üzenetére


kovsol
titán

Na igen ott már izzad a VGA. 1920x1080 ban bármilyen proci hagyott volna benne erőt sok esetben.

May the Force be with you!

(#29405) Tomko78 válasza Bloodaxe (#29403) üzenetére


Tomko78
őstag

De miért nem veszel I7 3930 cput ? most kifizetsz 230 ezer ft vgara és egy 40 ezer ft cpu akarod meghajtani ? ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29406) Bloodaxe válasza Tomko78 (#29405) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

AMD hűség, és ésszerű gondolkodás :R

Üdv: Zsolti

(#29407) Tomko78 válasza Bloodaxe (#29406) üzenetére


Tomko78
őstag

Te tudod , de én már tuti nem ebben gondolkodnék , hanem hogy primán menjen a rendszer , mert azért egy cf rendszer 3 monitorral nem 10 ezer ft és a cpun akarsz spórolni ? ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29408) daneeeeee válasza Tomko78 (#29407) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Nálam primán megy a rendszer, szerintem nála sem lesz probléma.

(#29409) - = Zk = - válasza Tomko78 (#29405) üzenetére


- = Zk = -
félisten

tán' mert az FX is elég alá?! ;]

mod.
akkor elégnek kell lennie a 7870Cf-em alá is :C...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29410) Bloodaxe válasza Tomko78 (#29407) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Egy szóval nem említettem a spórolást :)

Üdv: Zsolti

(#29411) Tomko78 válasza Bloodaxe (#29410) üzenetére


Tomko78
őstag

Félre ne értsetek nem vagyok Intel párti , de ez ép olyan mint amikor megveszik a FX-8350 cput és alá egy 18 ezer ft os vrm hűtés nélküli alaplapot , és csodálkoznak nem az igazi a cpu , és egyből jönnek de rossz a fx holott annak semmi baja ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29412) Bloodaxe válasza - = Zk = - (#29409) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Most találtam egy tesztet. Érdemes megnézni:)

Üdv: Zsolti

(#29413) - = Zk = - válasza Bloodaxe (#29412) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én nem nézegetek teszteket, én a saját tapasztalatban hiszek ;)
láttam már éjjeliőrt nappal meghalni ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29414) daneeeeee válasza Tomko78 (#29411) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Egyébként a 3930 egy munkára való processzor semmivel nem lenne több fps-e mintha mondjuk egy 3770k-t vagy 4770k-t használna pedig az drágább.
Ezért szerintem a gondolatmenet amit fentebb írtál nem teljesen helytálló.

Magasabb felbontáson pedig egyre inkább nem.

Bloodaxe: Abban a tesztben pont a 3770k-t hozzák ki jobbnak.

[ Szerkesztve ]

(#29415) Valkűr


Valkűr
őstag

A tesztekben valóban gyorsabb az Intel, de leginkább néhány játékban van érdembeli különbség...A legtöbbnél nem látok olyan hú de nagy különbséget, hogy megérje az Intelbe a több mint dupla árat belefektetni az alaplappal együtt... Persze nyilván ez is lehet elvárás és felhasználás függvénye...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29416) Tomko78 válasza daneeeeee (#29414) üzenetére


Tomko78
őstag

De munkára inkább a Xeonok vagy az Opteronok valók , de azért a 3770 K meg a 3930k nem egy szintű cpu és én most nem egy vgara értettem , hanem egy komolyabb CF vagy Slire , de kívánom hogy nektek legyen igazotok és használja a FX-8350 megelégedéssel ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29417) Valkűr


Valkűr
őstag

Mondjuk ha két ekkora VGA karit kell hajtani, ekkora felbontásban, oda én is azt a lapot és procit tenném ami jobban kitudja hajtani, persze ha van keret ennek az anyagi támogatására...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29418) Malibutomi válasza Tomko78 (#29411) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tegnap linkeltem, hogy 1440-ben is simán kihajtja, kétszer akkora felbontáson tuti gpu limit.

(#29419) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Mennyire vészes ez az 58 fok ? Cpu coolerben van még 3-400 rmp

Az Aida-s mérés mennyire jó ?

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#29420) Bloodaxe válasza daneeeeee (#29414) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

A lényeg az volt, hogy a legtöbb helyen semmit nem jelent a 3770k. Most az, hogy skyrim 60 helyett 80fps, egy játék miatt nem érdemes a + pénzt kiadni.

Üdv: Zsolti

(#29421) Tomko78 válasza IreN!CuS (#29419) üzenetére


Tomko78
őstag

én ilyen hűvösben állandóan 2000 rpm járatom a CM V6 GT -t ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29422) IreN!CuS válasza Tomko78 (#29421) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Mennyit járatok a 6300-at?Aida-s mérés tudnál mutatni , kíváncsiságból?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#29423) Tomko78 válasza IreN!CuS (#29422) üzenetére


Tomko78
őstag

tessék itt egy kép ez most 28 fokos szobában készült :) de itt egy másik kép itt már nem 3 percet ment a prime 95 :)

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29424) IreN!CuS válasza Tomko78 (#29423) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Hogy hogy csak 3.8-on járatok ?

Ram időzítés , fesz nálad mennyi?

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#29425) Tomko78 válasza IreN!CuS (#29424) üzenetére


Tomko78
őstag

Most inkább alulfeszelem ebben a nagy melegben , majd fel húzom ha hidegebb lesz ,de most nem kinlasztom a 28 fokos szobában :) 3.8 ghz 1.235 V megy, ramok 1600mhz 9-9-9-24 és 1.5 V mennek

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29426) IreN!CuS válasza Tomko78 (#29425) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Nekem a 9-11-9-27-42 1866-hoz 1.65v írtnak elő , vajon beérné kevesebb feszel is?Nálam most 1.272 terhelés alatt a cpu v

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#29427) dergander


dergander
addikt

Ha már veszel CFet,helyette egy 7990est vegyél,olcsóbban kijön,meg csak 1 kártya két kártya egymás mellett azért tud melegedni,a proci meg kifogja hajtani,csak húzni kell.

(#29428) laca000 válasza Bloodaxe (#29420) üzenetére


laca000
őstag

A gyakorlat, hozzáteszem, azért egy "kicsit" másképpen néz ki.
Amikor egy ember az interneten ránéz egy tesztre, két indok miatt kámpicsorodik el:

1 kevesebb pontszám AMD-vel
2. magasabb produkált FPS szám Intel processzorral.

A lényeg, valahol ott van inkább, hogy még így is brutálisan szépen futnak a játékok, ezzel a "kis" FX 8350-el, és óriási előrelépés, hangsúlyozom, óriási, még így is, az SLI vagy a CF, egy egykártyás rendszer után.

Az, hogy most 9 darab FPS-el gyengébben muzsikál a 8350-essel az SLI, megmondom őszintén: távolról lesz@rom, nem érdekel.

A sok irigy ember véleményére pedig nem adok, ezekből az ügyeletes észosztók-ból van épp ölég.
De garantálom, leül ide a gép elé, és mindent elfelejtve, a teljesítménytől maga alá húgyozik. :Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29429) Tomko78 válasza laca000 (#29428) üzenetére


Tomko78
őstag

Már hiányoltam Lacát a megmondó embert :R

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29430) laca000 válasza Tomko78 (#29429) üzenetére


laca000
őstag

;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29431) Tomko78


Tomko78
őstag

Gyerekek egy baj van :Y a 2 magos Celeront kihagytuk a sorból , na minden tesztet újra lenyomni , mert itt kérem nagy baj van Béláim mert túltoltuk rátoltuk :DDD

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29432) dergander válasza laca000 (#29428) üzenetére


dergander
addikt

Nagyon nem mindegy mennyiért veszel procit?a 8350 árához képest ugyanazon áron intelt hiába veszel mert gyenge,szóval ezt kell nézni mennyiért mit kapsz.

(#29433) laca000 válasza dergander (#29432) üzenetére


laca000
őstag

Hát, erről beszélek, ha most lecserélném az egész hóbelelebancot, a lapot és a procit, nem kevés veszteség árán jutnék Intel platformhoz.
No és, mivel nem lopom a pénzt, pillanatnyilag erre nincs keret.
Majd, egy következő elkattanáskor.
Ráér.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29434) - = Zk = - válasza Tomko78 (#29431) üzenetére


- = Zk = -
félisten

"- bassza meg a kutya...
- és a kedves feleségét is...! "

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29435) Zsivaagoo válasza - = Zk = - (#29434) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az "Egészséges erotikából" pedig - amikor égett a ladagyár - Haumann Péter örökbecsű mondása rémlik fel:
- "Bassza meg a vörös seggű ördög!"

:D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#29436) Tomko78 válasza laca000 (#29433) üzenetére


Tomko78
őstag

De másabb ha egy újat veszel ,teljesen nulláról vagy egy meglévőt kell lecserélni , nem mindegy , kíváncsi lennék ha most vennél alaplapot cput mit választanál ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29437) - = Zk = - válasza Zsivaagoo (#29435) üzenetére


- = Zk = -
félisten

azt még nem láttam :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29438) Zsivaagoo válasza - = Zk = - (#29437) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Meg kell nézni! Csúcs... :D

Durvább, mint az "Üvegtigris", pedig az sem kutya. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#29439) - = Zk = - válasza Zsivaagoo (#29438) üzenetére


- = Zk = -
félisten

na azt tudom oda-vissza :C első kettőt... (Y)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29440) laca000 válasza Tomko78 (#29436) üzenetére


laca000
őstag

Ne irigykedj, nem jó magyar szokás, úgy csinálsz mint az Intel-homo-k :O

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29441) Tomko78 válasza laca000 (#29440) üzenetére


Tomko78
őstag

ki nem szarja le a géped már nem azért , nem veszed észre magad ? de nem gondolod hogy nem csak körülötted forog a világ , mert megkérdeztem mit vennél most lol részemről a téma lezárva , innentől kezdve a téma lezárva élj boldogan ha tudsz :R

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29442) laca000 válasza Tomko78 (#29441) üzenetére


laca000
őstag

:Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#29443) Tomko78 válasza laca000 (#29442) üzenetére


Tomko78
őstag

téma lezárva én nem akartam semmi rossz indulatot ,de ha te így érzed akkor sajnálom

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29444) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello sapphire hd7790 dual-x 1gb videokari mellé milyen procit ajánlotok? Meg jo lenne mellé egy olyan lap amin van gen 3 as pci-e, mert egy ideig nem akarok uj gépet venni.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#29445) Tomko78 válasza kalozhun100 (#29444) üzenetére


Tomko78
őstag

De minek pci-e 3 as amikor a chipset max pci-e 2 támogat vagyis kezel , FX-6300 esetleg FX-8320 ezek a ajánlott cpuk most[link]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29446) kalozhun100 válasza Tomko78 (#29445) üzenetére


kalozhun100
őstag

milyen chipset?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#29447) Tomko78 válasza kalozhun100 (#29446) üzenetére


Tomko78
őstag

egy cikk idézet

Mint korábban megírtuk, az ASUS PCI Express 3.0-t érintő ötlete a PLX 48 csatornás vezérlőjére épül, mely képes kezelni az új szabványt, vagyis lényegében rá lehet írni az alaplap dobozára, hogy rendelkezik PCI Express 3.0-s foglalatokkal, de az északi vezérlőhíd felé azonban már csak 2.0-s kapcsolat van, így az újításból nem sokat fognak a vásárlók profitálni.

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29448) ViZion válasza kalozhun100 (#29444) üzenetére


ViZion
félisten

Vegyél Intelt, AMD-s mobo-nál még nem ismerek ilyent. Sok jelentősége amúgy nincs, nem ott vérzik el egy számítógép. Olvass kicsit utána. Ez kb. olyan, mintha DDR4 -es gépet szeretnél, hogy 2 év múlva ne kelljen cserélni. Akkor bizony 2 évet várnod kell, mire eljönnek ócón ezek a dolgok. :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29449) Alastair' válasza kalozhun100 (#29444) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Gigabyte 970A-UD3, FX6300 és 2x4 giga ram.

Alister from Hell

(#29450) kalozhun100 válasza Alastair' (#29449) üzenetére


kalozhun100
őstag

amugy jobb a 2x4 gb ram mint az 1x8gb? és miért jobb ?

Samsung Galaxy S7 Edge

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.