Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) Alastair' válasza mycso (#28950) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Lehet ez a ram dolog olyan mint annó a P31 vs P35. P31-be nem ment akármi, P35-be minden. Lehet itt is van ilyen tiltás, 970 vs 990, a fene se tudja. Nekem csak 2x4 giga van benne, többel nem is próbálkoztam még.

mod: a 955BE nekem is ment benne 4.3-on lazán.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#28952) DeadMeat válasza mycso (#28950) üzenetére


DeadMeat
veterán

apm, turbo kikapcs, 3600mhz 1.2V környékén mennie kellene. Alatta kezd valahol a fesszel. Nekem pl 1.15v vitte a 6100. ha akkor is csinálja a lap vrm része kevés neki.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#28953) Xirtam válasza Clark78 (#28904) üzenetére


Xirtam
veterán

De nagy király vagy! Köszönöm a segítséged. :R

(#28954) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Valaki csapjon arcon egy baseball ütővel..... :B

Hát ilyen nincs is.....gondoltam rá, de mondom biztos nem ez a baj, hiszen használom már régóta, használtam más lapoknál is.

Tehát: Gigabyte Easytune 6 --> egy dolog miatt volt fenn, mert ezzel nagyon szépen be tudtam szabályozni a hűtést.
No, mondom uninstall még ezt az egyet megnézem hátha, aztán így hagyom az egészet ahogy van. Bejött!!

Alapfesz (1.34) 20x200@4GHz simán szalad prime alatt, nem állítgat semmit sehova. (én barom :W )

(#28952) DeadMeat: közben megnéztem, ha 1.2-t beállítok fesznek, akkor még alapórajelen sem indul el --> cmos clear, stb. ...(de mint kiderült, nem a fesz/fesz szabályzó volt a baj, hanem én balf@szkodtam ezzel a programmal)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#28955) Alastair' válasza mycso (#28954) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem vagy barom. Az ET6-ot fel lehet rakni, és a venti szabályzást is be lehet vele állítani, csak miután a win betölt, be is kell zárni. :B Ez legyen az első lépés, mert amúgy beleszól mindenbe. :B
Én is használom, mondjuk ilyen melegbe nem, de amúgy beállítottam, hogyha betölt a win, kirakja az ikonját, én jobb egérrel bezárom és akkor kussban van. De a venti szabályzás az marad.

Csak nekem annyira egyértelmű már az összes windows-os segédprogram nélkülözése, hogy már nem is gondolok az általa kreált hibákra. :K

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#28956) Zsivaagoo válasza mycso (#28954) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

EasyTune néha nagyon be tud kavarni. :D Én is agyonütöttem már egyszer-kétszer. :D
Csak alapon járatott procihoz és gyári hűtőhöz megy el kavarás nélkül. Tuninghűtőhöz meg felesleges.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#28957) KraX


KraX
őstag

Szervusztok. En is csatlakozok a klubbhoz egy 8320-al. :) 965 BE-rol valtottam tegnap. Mar sok sok eve kovetem a prohardver topicokat tobb kevesebb kihagyassal. Lenne nehany kerdesem az uj szerzemennyel kapcsolatban, hatha tudtok ra otleteket/megoldasokat. Egy GA - 990fxa D3 alaplapom van, ami annyira nem tuningbarat, de azert a 965-ot zokszo nelkul tudtam 3.9-4k-n jaratni minden problema nelkul 1.4V feszultsegen.
Amikor beraktam az fx-et tobb furcsasagot is tapasztaltam. Elso, a RAM-ok nem hajlandok 1333 folott uzemelni (1600 MHz-es Kingmax modulok amik siman mentek 1700 felett is CL9-en). Ha 8-asra allitom a szorzot (1600 MHz), akkor azzal kezdi a bios. hogy hibat ir post elejen es visszarakja 1333-ra.
A masik fura dolog, hogy a lapom valamiert 1.4250-re allitotta be az alap feszultseget?? A Phenom II-nel is ezt az alapfeszt allitotta be. Elkezdtem undervoltolni es 1.33 korul meg siman indult, alatta mar elbotlott a windows. A bios health menuben 1.28-as feszultseg erteket irt 1.33 beallitott feszultsegnel. A windowsban a legujabb cpu-z-vel prime95 alatt terhelve 1.185V-t mutatott vegig. Nem botlott egy mag, de nem futtattam sokaig csak 10 percig kb. mert ez igy meg nem kerek.

For the God Emperor!

(#28958) #21078528 válasza KraX (#28957) üzenetére


#21078528
törölt tag

Nálam is ezt csinálta a Giga a Kingstonokkal. Állítsd be manuálisan az időzítéseket a gyári adatok alapján és menni fog (nem elég csak az órajelet 1600-ra állítani).

(#28959) Gabrikovics válasza KraX (#28957) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

BIOS reset ? elem kivétel megvolt ?

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#28960) KraX


KraX
őstag

BIOS reset volt. Az elemet nem vettem meg ki. A CPU-Z tovabbra is nagyon alacsony feszultseg ertekeket ir. Ami meg erdekes, hogy Ha a memokat nem piszkalom akkor azonnal indul a gep minden hiba nelkul. Felraktam 4GHz-re. APM-off es Turbo-off modban. Zokszo nelkul indult. A biosban 1.35V feszultseg ertek van beallitva. Winben elinditottam a CPU-Z-t es egy prime-ot mellette. Szinte rogton elszallt 3 mag a tobbi 5 ment tovabb. cpu-z szerint 1.214V feszultseg mellett 4 GHz-en... Nem ertem. Gondolom a BIOS nem hazudik, de az 1.4250 alap feszultseg abnormalisan magasnak tunik, amit auto modban beallit a lap a cpunak....

For the God Emperor!

(#28961) KraX


KraX
őstag

mindjart megprobalom azt is. Ami nagyon fura, hogy x-edik ujrainditasra, a bios realisabb alap feszultsegerteket mutatott auto beallitasok mellett: 1.3250-t adott meg. Ilyet sem lattam meg. Kb 20-szor inditottam ujra a gepem es lepkedek ki-be a biosbol, probalgatom a beallitasokat es most hirtelen jo vagy legalabbis realis erteket mutat... ez uj nekem.

For the God Emperor!

(#28962) Gabrikovics válasza KraX (#28961) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Amikor én procit cseréltem tudálékosan csináltam egy BIOS resetet a lap elfelejtette a pontos időt DE a régi procim tuning beállításai megmaradtak az ASUS Tool fülön, kivettem az elemet 5 perc után vissza és az is törlődött

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#28963) Malibutomi válasza KraX (#28961) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az 1,425 az a turbos alapfesz.
Ha kikapcsolod, utána ujraindítod, akkor 1,3v körüli lesz. A feszültség dropot az LLC-vel tudod állítani a biosban, de ha látod mennyit dropol, az is jó ha annyival fölé állítod. Ha 4 gigán akarod járatni a 8320-at, akkor oda valós 1,3V körüli kell.

[ Szerkesztve ]

(#28964) aknaakna válasza Gabrikovics (#28962) üzenetére


aknaakna
tag

Sziasztok!

Felvettem a BIOS-ban a feszt 1.3V-ra, mert próbálgatom, hogy mire képes a proci (fx 6100), de prime 95 alatt a cpu-z csak 1.232 körüli értéket ír ki.Sem az órajel sem a fesz nem igen ugrál, túlmelegedésról pedig szó sincs.

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#28965) KraX válasza Gabrikovics (#28962) üzenetére


KraX
őstag

En meg mielott kivettem a 965-t elotte csinaltam egy bios load factory defaultot, de ettol meg lehet hogy valamilyen ertek "beragadt".

For the God Emperor!

(#28966) KraX válasza Malibutomi (#28963) üzenetére


KraX
őstag

hopp koszi, ezt nem tudtam! Most, hogy ki van kapcsolva a turbo igy tenyleg alap fesznek 1.3375-t ad meg. En ez ala lottem a feszt es beraktam most alap 3500-as frekvencia, mert eddig merevre fagyott allandoan akarmekkora frekvenciat allitottam be (lehet hogy a ddr3 ramoknak volt keves, mert azoknak is 1.65-t allitott be a lap alapbol, amikor a phenom II-vel 1.5 volt az alap amit beallitott)...
Bocs, hogy ennyit irkalok, de mar igy is irtatok hasznosat, amit koszonok! :R

For the God Emperor!

(#28967) KraX válasza #21078528 (#28958) üzenetére


KraX
őstag

Ahogy tanacsoltad beallitottam a gyari ertekeket fuggetlenul attol hogy mit olvasott ki a bios es igy megy 1600-on memoria is. :R

.CAS Latency:
1333MHz – CL=9 (9-9-9-27)
1600MHz – CL=11(11-11-11-30)

Ami fura ebben is, hogy amig a Phenom II volt a gepben, erre nem volt erzekeny sot. cl9-en tudtam huzni 1700 fole is siman, fesz emeles nelkul. Most 1.55-re kellett emelnem mar 1333-on cl9-es beallitasok mellet, hogy stabil legyen a gep. Ugy nez ki elso sorban ezert fagyott merevre a gep. Ahogy adtam kicsit tobb feszt a memorianak mar egybol ment alulfeszelve 3.8-on is a prime.

For the God Emperor!

(#28968) Ga válasza aknaakna (#28964) üzenetére


Ga
tag

LLC-t állítsd, hogy stabil legyen a fesz terhelés alatt
(Load-Level Calibration)

Bye,
Ga

(#28969) Ga válasza KraX (#28961) üzenetére


Ga
tag

dettó

(érdemes lenne lassan egy FAQ-t írni a bevezetőbe...)

[ Szerkesztve ]

(#28970) Jester01 válasza Ga (#28968) üzenetére


Jester01
veterán

Load Line de amúgy tök mindegy minek nevezzük ;)
Mióta levettem 25%-ra (medium) azóta stabilnak tűnik a rendszer.
up 2 days, 1:18 :C
Remélem nem kiabáltam el.

Jester

(#28971) perfegor17


perfegor17
senior tag

APM-et bekapcsolva kell hagyni vagy ki kell kapcsolni?

(#28972) dergander válasza perfegor17 (#28971) üzenetére


dergander
addikt

Ha fontos hogy a CPU-d ne menjen 120watt fölé akkor hagyd bekapcsolva,de ennek az az ára hogy néha visszaveszi a szorzót...persze csak akkor ha eléri a maximum wattot... :)

(#28973) #21078528 válasza KraX (#28967) üzenetére


#21078528
törölt tag

Azt tapasztalom (Intel fronton is), h. a Gigabyte nagyon hepciás a pontos memória beállításokra. Az előző ASRock lapom sokkal lazábban kezelte ezt (pl. tudtam alulfeszelni a memóriákat, most szigorúan adnom kell az 1.65V-ot a stabil működéshez).

(#28974) KraX válasza #21078528 (#28973) üzenetére


KraX
őstag

Ez nekem is fura volt elsore, de csak az FX mellett problemazik a memoria beallitasokra, phenom mellett 1.5-on ment huzva siman (egyebkent ez a gyari alap is) fx-el meg egybol 1.65-re allitotta az alap feszt a memorianak a lap, amit nem ertettem elsore. Most 1.55-on megy gyari-manual beallitasokkal a nevleges 1600-as frekvencian.

For the God Emperor!

(#28975) KraX válasza Ga (#28969) üzenetére


KraX
őstag

Lehet, hogy lamer kerdes, de giga 990fxa d3 lapon F8-as bios verzioban hol talalom az LLC-Load Line beallitast mert kb 3-szor neztem mar at keresztul kasul, de nem talalom.

For the God Emperor!

(#28976) dergander válasza KraX (#28975) üzenetére


dergander
addikt

abba a lapba nincs olyan funkció,ne is keresd

(#28977) KraX válasza dergander (#28976) üzenetére


KraX
őstag

Karaj... Megneztem kozben kulfoldi forumokat es azt irtak, hogy rev 1.0-as lapon nem letezik ez a funkcio csak attol folfele. Nekem rev 1.0 van :(

[ Szerkesztve ]

For the God Emperor!

(#28978) aknaakna


aknaakna
tag

Hogyan gyorsabb egy FX 6100?3.6GHZ-en, turbo core nélkül, vagy turbo core által felhúzva 3.9-re (ugye ez az alap beállítás, de így nem az összes mag megy 3.9-en) ?

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#28979) Malibutomi válasza aknaakna (#28978) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Turbo nélkül 4ghz-en.

(#28980) aknaakna válasza Malibutomi (#28979) üzenetére


aknaakna
tag

Tehát nem érdemes 4ghz alá húzni, mert az alatt a turbo gyorsabb?

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#28981) Malibutomi válasza aknaakna (#28980) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Bocs lemaradt a smiley. A kevesebb magos turbo csak ott elöny ahol a program nem használ csak 1-2 magot. Ott a magszám mindegy, az órajel többet ér. Viszont a turbo ôsszevissza dobálja az órajelet, és sok feszt ad.
De valós felhasználásra szerintem turbo off, és belőni 3.8-4ghz-re. Azt kész.

(#28982) lee56 válasza IreN!CuS (#28935) üzenetére


lee56
őstag

Ha nem csúcslapjukról van szó, akkor kb az Asrock amit utoljára ajánlanék neked itt :)
Túl sokszor hallottam túl sok embertől, pl. hogy tuning nélkül is visszaveszi az órajelet meg ilyenek.
Ezért inkább csak az Asus és a Gigabyte minőségibb alaplapjait szoktuk ajánlani FX-ekhez, mivel általában nagy az étvágyuk, és a gyengébb lapokon problémás a tápellátás és/vagy a hűtése. (hozzáteszem gyengébb tipusú lapjai a Gigának és az Asusnak is vannak természetesen, csak kevesebb :) )

No Comment

(#28983) Gyurma23 válasza lee56 (#28982) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Személy szerint én egy asrockot használok de ha most kéne lapot vennem akkor gigát vagy asust vennék de kellemeset csalódtam az asrockban pl egy fx6300-t gond nélkül hajtok vele hetek óta 4.4-en

(#28984) perfegor17


perfegor17
senior tag

A procit sikerült jól belőni de nem tudom a ramok meddig bírnák.
Az automata tuning 1339-re tette be az 1600-as ramokat.De van még 1770mhz-is.
Ezek kingston hyperX genesis memóriák 2x2-es kit.
Meddig lehet ezeket tuningolni és milyen időzítést kell beállítani?

(#28985) amd7870 válasza Gyurma23 (#28983) üzenetére


amd7870
tag

Gyurma!
leirnád plz hogyan csináltad? (huztad fel?)
mert nekem is egy Asrock 970 de3/u3s3 alaplapom van és egy FX 6300-as procim és én is turbo core nélkül 4.0Ghz-en akarom hajtani.... II gyári a hűtés a gépben II

(#28986) Gyurma23 válasza amd7870 (#28985) üzenetére


Gyurma23
senior tag

kisit késöbb töltök fel bios-beállitásokat neked mert ha fejből mondom azzal nem jársz jól :D

(#28987) Tomko78 válasza amd7870 (#28985) üzenetére


Tomko78
őstag

De fentebb elmagyaráztam neked , félnapom rá ment most kezded előröl ? :F

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#28988) ViZion válasza amd7870 (#28985) üzenetére


ViZion
félisten

Egyáltalán: otthon vagy már, vagy még nyaralsz? :U
Mert itt már pár napja a Te gépedről szól a topik, de arra nem mernék mérget venni, hogy a linkelt oldalakból egyet is átolvastál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28989) amd7870 válasza ViZion (#28988) üzenetére


amd7870
tag

mindent elolvastam :D
igen otthon vagyok már :D
csak az én gépemnek nem olyan a kezeélőfelülete mint a tiednek hanem ilyen rendes régi bios-os kinézete van :DD

(#28990) Gyurma23 válasza amd7870 (#28985) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Tessék! A vicc az hogy ebben a házban sokkal jobban melegedtek a cuccok és miután házat cseréltem erre azóta hibátlanul üzemel és a lap hőmérsékletei is jobbak lettek

(#28991) Tomko78 válasza Gyurma23 (#28990) üzenetére


Tomko78
őstag

Csak az a baj neki nem Uefi bios van , így hiába mutatod, Llc mennyire lőtted be ?Mert nekem így a legjobb ha 25 van

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#28992) Gyurma23 válasza Tomko78 (#28991) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Nekem az auton-n van azt mondod hogy azt is manuálisan lőjjem be?

(#28993) Tomko78 válasza Gyurma23 (#28992) üzenetére


Tomko78
őstag

igen mert így pl nekem 1.28 V van belőve és csak minimálisan csökken ,tehát ilyen 1.27-1.29V közt ingadozik

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#28994) Gyurma23 válasza Tomko78 (#28993) üzenetére


Gyurma23
senior tag

No ezt délután kipróbálom csak most éppen BF3 meccs van :DDDDD

(#28995) Dinter


Dinter
addikt

Nálatok nincs olyan Win8-on, hogyha háttérbe raksz egy játékot, mondjuk lerakod a tálcára, akkor visszaveszi az FPS-t?

(#28996) edeleny


edeleny
őstag

Sikerült úrrá lenni a hűtési problémán! Miközben a cooler gyártók minél simább talpakat készítenek, ez közel sem mondható el a CPU kupakjáról, jókora paszta réteg kellett alá, mert bakog rajta a hűtés!

Viszont , mielőtt rájöttem volna szétszedtem a gépet. Kivettem a procit is, újra összeraktam. Majd jött egy BIOS reset (load default)

Eleve ez gyanús volt, hogy amikor először felállt a rendszer, azt írta ki hogy új hardverek lettek telepítve, CPU, meg mittudom én mi.

Előtte 19 x 220 -on ment a proci, és 1760-on a memóriák.

Az a gondom, hogy ha megveszek sem tudom oda visszaállítani. 210 FSB felett el sem indul a windows, kék halállal lefagy. Előtte soha nem volt fagyás.

A beállításoknál mi felett siklottam el? Vagy telepítsem újra a windows-t? Esetleg valami teljes BIOS reset, mert most például a fesz részt offset-en hagyta, a Load default után, holott a legelső bejelentkezéskor minden AUTO-n volt.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#28997) k.soma válasza Dinter (#28995) üzenetére


k.soma
senior tag

Már nem azért, de szerintem ez minden Windows-on így volt eddig is. :/

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#28998) Dinter válasza k.soma (#28997) üzenetére


Dinter
addikt

Én nem így vettem észre. Más meg azt mondja, hogy nála nem veszi le. De az az érdekes, ha én játszok leveszi, ha meg megfigyelő módban vagyok, akkor nem (LoL).

(#28999) =WiNTeR= válasza Dinter (#28998) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Szerintem ez játékfüggő.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#29000) Dinter válasza =WiNTeR= (#28999) üzenetére


Dinter
addikt

Nem hiszem, mert másnál meg nem veszi le.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.