Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) Tomko78 válasza lee56 (#28849) üzenetére


Tomko78
őstag

Jó én a FX-8350 cpu miatt vettem ezt a alaplapot , de végül a FX-6300 tetszett meg :) Most nem az ára miatt csak ez volt színpatikus

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#28852) lee56 válasza frescho (#28850) üzenetére


lee56
őstag

Tudom én, volt már rá példa itt a fórumon is, nem is egy.., de akkor miért van képük Asrockéknak betenni a CPU supportba még a Bullos FX-eket is (annál a lapnál is ott vannak). Ennek csak rosz hatásia vannak; aztán ha VRM/melegedési gond miatt throttling lép fel, és a user nem tudja mi az oka, mi az első amire gondol? - Szar AMD proci nem hajtja ki a VGA-t, a második meg hogy Asrockot többet nem veszek, na most ez miért éri meg nekik akkor? :)

No Comment

(#28853) frescho válasza lee56 (#28852) üzenetére


frescho
addikt

Nem cak az Asrock, hanem mindegyik ceg epit hulladekot. Az elso ertekelheto lap 20k korul ingazik. Alatta alapon is bele lehet kergetni a leszabalyozasba. FX-4100-al sikerult ezt megtenni az elsokent megjelent AM3+ lappal. Azota sem javult a helyzet...

https://frescho.hu

(#28854) k.soma válasza Tomko78 (#28800) üzenetére


k.soma
senior tag

De miért? Ezt akkor is megteszi ha mondjuk egy játékban vagy? Vagy csak alapjáraton energiatakarékosság miatt?

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#28855) Alastair' válasza frescho (#28853) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Arra van valami tipped, hogy egy rev1-es 970A-D3 milyen eséllyel fog megbirkózni egy FX8120-al? Jelenleg 1.310 volton, a biosban "normal" fesznek jelölt érték van beállítva, 200x20-on megy és eddig nem tapasztaltam hibát. Pár teszt erejéig olyan 1.45 volt körül (biosban) bepróbáltam 4.3GHz-en, az is ment neki.
Tehát arra lennék kíváncsi, hogy szerinted ebbe a lapba milyen fesz és sebesség érhető el, illetve használható 24/7-ben?

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#28856) Malibutomi válasza Alastair' (#28855) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez tök változó, némelyik Asrock kifeküdt 4ghz-en, de van aki tovább jutott velük.
Ezzel a fajta Giga lappal meg te vagy itt az első szerintem :)

De mindenesetre a tapasztalatok alapján nem véletlen ajánlottak a 22k feletti lapok lapok 6+2 de még inkább 8+2 hűtött VRM-el

[ Szerkesztve ]

(#28857) edeleny


edeleny
őstag

Végigrágtam a tegnap óta meglett 70 hsz.-t!

A Throlling, amikor melegszika proci, és visszavesz!

tehát.
Mára nem csináltam semmit, mégis alapon a tegnapi 40-42 fok helyett 35-36 fokos a proci.

Az előzőekben említett dolgokat megcsináltam.

Nálam:
20x220= 4400Mhz-n fut a proci. Auto feszen.
A memóriák 1760 Mhz-n mennek, 1.5 V-on

Rázavartam a Prime95-t.

A proci hőmérséklete 78°C-on ált meg (Thermalright Macho 120)
Vcore: 1.272
CPU frekvencia: stabilan 4194 Mhz Ezt nem pakolta sehova!!
Ami még érdekes: CPU Package temp: 57°C

Én semmi az előzőekben leírt ingadozást a feszben frekvenciában nem tapasztaltam. Az az nincs throlling. Akkor most mi van?
nem értem!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#28858) Alastair' válasza Malibutomi (#28856) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem mostanában vettem ezt a lapot, akkor még 26 ezer volt. 955BE volt benne sokáig, az is megfutotta benne a 4.3-at. A 8120 vagy 2-3 hete van benne.

Alister from Hell

(#28859) lee56 válasza frescho (#28853) üzenetére


lee56
őstag

Ez mondjuk igaz lehet, de az Asrock a felsőbb kategóriáival is érdekesen bánik, a 990 Ex3 sőt még Ex4-ről is hallottam különböző throttling gondokról. Valahogy ez a 9es AMD lapszériájuk nem sikerült valami fényesen (leszámítva talán a csúcslapokat). A többi nagy gyártó azért korrektebb termékpalettát tett le az asztalra, amúgy semmi bajom a gyártóval, csak ez azért feltűnt amióta követem a topikot, 1-2 éve :)

No Comment

(#28860) Malibutomi válasza edeleny (#28857) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Némi kis anomáliát vélek felfedezni itt......

Nálam:
20x220= 4400Mhz-n fut a proci. Auto feszen.

Majd:

Vcore: 1.272
CPU frekvencia: stabilan 4194 Mhz Ezt nem pakolta sehova!!

Most akkor hogy is?

[ Szerkesztve ]

(#28861) frescho válasza Alastair' (#28855) üzenetére


frescho
addikt

Szerencse es szellozes fuggo. Na meg attol is fugg, hogy implementaltak-e valami vedelmet a VRM-nel. Gyengebb lapban hosszab tavon max. alapfeszen jaratnam, azon is siman megfutja altalaban a 4+ GHz-et. Ahova nem elege a 4-4.2GHz, oda a 4.6 is keves lesz.

De az egesz nagyon figg, hogy hogyan szellozik a haz es mennyire huti ventillator a VRM-et. Az egeszet legjobb tudomasom szerint az okozza, ami a nagyobb ciripelesi hajlamot is. Konyhanyelven leirva: A Phenomhoz kepest a C/P allapotok kozott sokkal gyorsabban valt a proci, nagyobb a mintavetelezesi frekvencia es a kulonbseg az egyes modok kozott. Magyaran a VRM-nek sokkal tobbet kell meloznia es a FET-ek pont tranziens allapotban melegszenek jobban.

https://frescho.hu

(#28862) amd7870 válasza frescho (#28861) üzenetére


amd7870
tag

szóval a ASRock 970 de3/u3s3 am3+ alaplap gyenge? :O
és ha vennék bele egy nagyon fa**a all in one hűtőt ami mindent lehűt a procit az alapot a vidit a mindent, akkor megoldodhat a probléma? mert itt ahogy olvasgatom, nagyon afelé hajlik a dolog...

(#28863) Tomko78 válasza k.soma (#28854) üzenetére


Tomko78
őstag

Nem tudom milyen okból állítgatja lefele a magokat , de így hogy fel tettem win 7 alá a patchet így nekem nem állítja le hál istennek :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#28864) Ribi válasza Tomko78 (#28863) üzenetére


Ribi
nagyúr

Energiatakarékosságból, szóval nem jó, ha nem álltja le.
Csak akkor teszi, ha nincs terhelés.

(#28865) Tomko78 válasza Ribi (#28864) üzenetére


Tomko78
őstag

Én pont annak örülök hogy nem lövi ki a magokat , így tudom nem játszadozik game alatt velük , hanem megy mind a 6 :) Meg nem 24 órában primet futtattok így nem fogyaszt olyan sokat

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#28866) Ribi válasza Tomko78 (#28865) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért eszik sokat, (többet) mert állítja le a magokat. Win8 alatt ahol még több magot állít le, nekem kb 10-15Wal kevesebbet eszik idle.
Terhelve meg nyilván nem állít le magot. Már akkor sem, ha 1 mag is nem 1400-on megy.

[ Szerkesztve ]

(#28867) Alastair' válasza frescho (#28861) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Köszi.
Alapfeszen megy,4.0-án, mint írtam is. A házban elől - hátul 12-es venti, és az oldalán van egy 23-as, ami telibe fújja oldalról az egész alaplapot.

Alister from Hell

(#28868) Tomko78 válasza Ribi (#28866) üzenetére


Tomko78
őstag

De engem nem zavar , meg win 8 alatt a mw2-mw3 kicsit döcögősen fut , Cod Bo2 az szereti a win 8 at de én meg ezt a gamet nem :) Hogy fel tettem ezt a pacthet maradok most a win 7 egyenlőre

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#28869) edeleny válasza Malibutomi (#28860) üzenetére


edeleny
őstag

Az anomália valóban fenn áll, de az én fejemben!!

A helyes érték 19 x 220 = 4200 Mhz

A többi stimmel!

Ehhez képest stabil a 4194 Mhz.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#28870) laca000 válasza amd7870 (#28862) üzenetére


laca000
őstag

Kompresszort akarsz a gépbe szerelni? Vagy hogy gondolod?
Hogy képzelted az "all in one" hűtőt?
Ez nem szerencsejáték, és nem is helikopter egy gigászi propellerrel.
Kisebb gyorstalpaló nem ártana ebből a témából mielőtt bárminek nekikezdesz.
Ezer ember elmondta már tanácsát kétezerféleképpen.
Fogadd meg, tedd meg, problémád sem lesz többet.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#28871) Tomko78 válasza laca000 (#28870) üzenetére


Tomko78
őstag

Laca úgy látom berágott , meneküljön ki merre lát :DDD

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#28872) amd7870 válasza Tomko78 (#28865) üzenetére


amd7870
tag

Ha elvinném egy számitógépszerelőhőz ő biztos hogy megtudná csinállni? és körübelül mennyan egy veibe kerülne egy ilyen beállitás ha szakember csinállná meg?
és egy hülye kérdés....van egy sima ventillátorom...azzal nem lehetne hűteni a gépet?? xD

(#28873) ViZion válasza amd7870 (#28872) üzenetére


ViZion
félisten

A legtöbb szerelő nem fogja neked tuningolni, mert sok idő, amit nem fizetnél meg. Ilyen házilagos megoldások csak félsikert hoznak, a hőt a kupakról el kell vezetni, ha a hűtő rajta kicsi, gyenge minőségű, akkor fújhatod világgá, akkor sem érsz el sokkal jobb hőfokot. HAgyd a fórumot, nyaralj. Ha hazaértél, akkor mérj és írj, addig pihenj. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28874) laca000 válasza amd7870 (#28872) üzenetére


laca000
őstag

:O

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#28875) Alastair' válasza amd7870 (#28872) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ne vedd sértésnek, de annyira kezdő vagy ebben a témában, hogy a fórumon neked nem tudunk segíteni. Sokan próbálták, de lásd be nem megy.

Keress ott ahol laksz egy hozzá értő embert, ha van egy kis szerencséd találsz egy fórumozót aki ott lakik, találkoztok hétvégén, elmegy hozzád és beállítja a géped.
De ez a folyamatos topik flood-olás értelmetlen.

Alister from Hell

(#28876) lee56 válasza amd7870 (#28862) üzenetére


lee56
őstag

Hát nem épp a legjobb ezekhez az FX-ekhez, de alapjáraton azért el kéne boldogulnia (ha jól le van hűtve, nem csak a processzor, de az alaplapon mögötte helyezkedő táplálás is (VRM)), csak a tuning felejtős (mivel az nem csak a melegedéstől függ, hanem az alaplapi tápáramkör erősségétől is, ami ezen a lapon szintén low kategória). Viszont a BIOS-ban állítgatást ki kéne tanulni, anélkül nem tudod megszűntetni a jelenséget; alulfeszelésnek nézz utána, és az APM-et illetve az AMD Turbo Core technologyt kéne kilőni még, aztán lecsekkolni újra valamelyik terhelő programmal, és közben figyelni nem-e veszi vissza a frekvenciát megint. De ha nagyon nem vagy biztos a dolgodban inkább kérj segítséget, mert az még mindíg jobb mint saját károdon tanulni. :)

No Comment

(#28877) laca000 válasza lee56 (#28876) üzenetére


laca000
őstag

"alaplapi tápáramkör", "BIOS", "APM", "AMD Turbo Core technology", "frekvencia"(Ez egyébként egy nagyon jó film is), szóval ezekről egy kicsit tájékozódnod kell.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#28878) frescho válasza amd7870 (#28862) üzenetére


frescho
addikt

Eloszor probald ki, amit mar ajanlottak:

monitorozd a CPU sebesseget (ha lehet az osszes magot egyszerre) mikozben tlejes terhelesen jar. Ha azt veszed eszre, hogy neha leesik radikalisan a frekvencia, akkor a vedelem lep be a kepbe.

Tobb dolgot is tehetsz ekkor:

- alaplap csere
- megprobalod kicsit finomhangolni a rendszert. Ez utobbihoz kapsz segitseget.

DE az elso, hogy teszteld le. Ehhez mar irtak az intel burn tesztet es monitorozashoz aidat, CPU-Z-t stb. Minden egyszeru, csak next-next-finish.

https://frescho.hu

(#28879) Trebron09


Trebron09
őstag

Ki, mit javasol... [link] :R

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#28880) FeRRaR1 válasza Trebron09 (#28879) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Attól függ melyiket mennyiért szerzed, de a 8320 egyébként egyértelműen jobb.

(#28881) Zsivaagoo válasza Trebron09 (#28879) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

FX-8320-ra +1.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#28882) dergander válasza Alastair' (#28855) üzenetére


dergander
addikt

Eressz rá egy winrar benchet ha bírja huzamosabb ideig akkor nemkell aggódni hogy bármely játék alatt felmondja a szolgálatot.

(#28883) dergander válasza frescho (#28861) üzenetére


dergander
addikt

Egy erős vgahoz vagy cfhez már elkell a magas órajel,pl. Nekem a bioshockba rengeteget számít még 400Mhz+ is...

(#28884) ViZion válasza Trebron09 (#28879) üzenetére


ViZion
félisten

Azt javaslom, írd má' le, h mire használod... mik a tervek, mi a keret. Persze, a nagyobb jobb.
DE! Ha nem használod ki, akkor minek megvenni? Az FX-6300-ra szavaztam, ár/érték bajnok, @4,4 GHz visz minden játékot szépen (STALKER-t is ideértve, ami csak 1 szálon hajlandó üzemelni). 1 VGA-s rendszerhez, ha nem 3 monitoron játszol, akkor bőven elég. Mindenki várja az új konzolok miatt, h a sok mag mennyi előnyt hoz majd, én nem aggódom, h nem tudok ezzel játszani. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28885) frescho válasza dergander (#28883) üzenetére


frescho
addikt

Mar gyengebb kartyanal is egyszalas jateknal merheto a kulonbseg, de ezek azok a kivetelek, amik erositik a szabalyt. LEgalabbis ebben az esetben nem volt szo kemeny kartyarol vagy CF-rol

Trebron09: Ne valts, csak 83x0-ra. A 3.6-on jaro i5 utan hogy elorelepest erezz azokat is fel kell huzni 4.5GHz kore, kulonben a single threaded appoknal csalodni fogsz. Pl: starcraft Eros multithreadeseknel mar alapon is jobb lesz az FX-8, de viszonylag keves ilyen van meg. Legjobb pelda: 64 fos multi BF3-ban.

https://frescho.hu

(#28886) amd7870 válasza ViZion (#28884) üzenetére


amd7870
tag

ViZion!
neked az FX6300-at sikerült felhúznod 4.4Ghz-re?
milyen hütőt használsz?
egy linket dobsz? mert azt igyis-úgyis kell vennem....

(#28887) aknaakna válasza amd7870 (#28886) üzenetére


aknaakna
tag

Ott van az adatlapján, a cuccainál...

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

(#28888) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Vacakol a gépem és cserére szántam el magam -egybe csapjuk asszony gépvásárlásával- a következőkre gondoltam :

ASRock 990FX Extreme4 (AMD-AM3)
AMD FX Series 8320 X8 BOX (s AM3+)
Kingston DDR-3 8GB /1866 KIT HyperX Predator (KHX18C9T2K2/8X)
SEASONIC G Series 550 vagy 450 (még nem tudom melyik legyen nagyon egy árban van a kettő.Valakinek van hasonló configja?)
THERMALRIGHT TRUE Spirit 140
ASUS ATi Radeon HD7790 1Gb (HD7790-DC2OC-1GD5)

~165 lenne a vége.

Megfelelnek a dolgok , a lapon kell BIOS frissítés vagy felismeri a cpu-t ,cpu hűtő jó házban elég hozzá tuning mellett?

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#28889) and1ao válasza amd7870 (#28886) üzenetére


and1ao
őstag

Jelenlegi lapoddal felejtsd el a tunningot másik topic-ba is leírtuk.

Guild Wars2!

(#28890) BomiBoogie válasza IreN!CuS (#28888) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A nagyobb tápot vedd, ha komolyan tuningolsz, a BIOS-szal nem lesz gond. A hűtőt nem ismerem, FX-hez Alpenföhn Bröckent szokták ajánlani.

(#28891) IreN!CuS válasza BomiBoogie (#28890) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Rendben köszi az infót , jó hogy nem kell egyből bios update-el kezdenem.

Teszt1
Teszt2

A hűtőről

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#28892) BomiBoogie válasza IreN!CuS (#28891) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

1.70-es BIOS-tól felfele viszi a 8320-at, azért mielőtt veszed, rákérdezhetsz, mi van rajta, de jó eséllyel a legfrissebb.

Nem lesz rossz a hűtő, de nem extrém tuninghoz való. 4 GHz-re elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28893) IreN!CuS válasza BomiBoogie (#28892) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ha régebbi BIOS van rajta akkor csak olyan cpu-val hajlandó elindulni ami a támogatott listán van , utána egy BIOS update majd mehet bele a 8320?

Szerinted a Bröcken jobb?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#28894) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. Na kipróbáltam és imádom 8)
2 Youtube video
1 BSpalyer video
AVS FULL HD video convertalas
winamp
Fraps recoding
64/64-es BF3 server (19-22fps)

Ezt egy FX8120 4,2 -n 8) Jó tudom nem Op mert 100%-on ment és a vga-m is gyengus a video covnerthez ,de akkor is nagyon örülök neki!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#28895) BomiBoogie válasza IreN!CuS (#28893) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pontosan, ahogy írod.

A hűtő is jó lesz, amit kinéztél, úgyis számít a házszellőzés is mellette.

(#28896) IreN!CuS válasza BomiBoogie (#28895) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Akkor ha nem 1.70-es BIOS van rajta jól benéztem a dolgot mert nincs másik "régebbi" AMD-s cpum :U Megpróbálom megtudakolni milyen van rajta aztán hátha.

Felül 14 hátul 12 elől kettő 12 leszabályozva a cou-n meg ugye ott lenne a 14-es stock hűtő.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#28897) BomiBoogie válasza IreN!CuS (#28896) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Megfelelő lesz a hűtés. A legtöbb boltban egyébként, ha megkéred őket, frissítik neked a BIOS-t. :K

(#28898) Jester01 válasza IreN!CuS (#28896) üzenetére


Jester01
veterán

Ha szerencséd van akkor be fog bootolni így is annyira, hogy tudj frissíteni. Egy próbát megér.

Jester

(#28899) IreN!CuS válasza BomiBoogie (#28897) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Gianni27-nál lenne a vétel nem hiszem ,hogy ő foglalkozik ilyennel.

Jester01 : életemben nem frissítettem BIOS-t így jobb lenne ha menni alapból , mert masszív google lenne részemről egy BIOS frissítés , na meg sok stressz :D

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#28900) FeRRaR1 válasza IreN!CuS (#28899) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A helyedben nem paráznék ezen lassan 1,5 éve építek FX-es gépeket, de tavaly sem volt gond egyszer sem. Menni fog vele.

Másrészt meg rajta szokott lenni a dobozán az FX ready matrica, vagy valami hasonló, ami rá utal.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.