Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) dandy91 válasza - = Zk = - (#29634) üzenetére


dandy91
tag

nekunk csak szimplan ahogy fel kell a nap mar pirit is befele semmi arnyek redony se sokat hasznal

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#29952) dandy91 válasza Hopo82 (#29648) üzenetére


dandy91
tag

attol fugg milyen haz milyen szellozessel milyen ventik stb de tuti jobb lenne :)

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#29953) Ribi válasza dandy91 (#29950) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet, de azt ugye érted, hogy mi a problémám a nálad mért hőmérséklettel?
Hogy egy 2x drágább hűtő kb 2/3-annyit hűt csak?
Házadon mennyi venti van?

(#29954) markionni


markionni
tag

Erről tud valaki valamit? :D Ez igaz? :D [link]

ha valaki nem tudja megnézni akkor direkt link: [link]

AMD - The future is fusion

(#29955) ricshard444 válasza markionni (#29954) üzenetére


ricshard444
veterán

Paint + álmok :N

Vannak dolgok...

(#29956) Ribi válasza markionni (#29954) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert a CPU-z ismeri minden tulajdonságát már előre a procinak :U
Ismeretlen procinál jó ha 1-2 adat ki van töltve rendszerint.

(#29957) xatos3 válasza markionni (#29954) üzenetére


xatos3
senior tag

ha nem tévedek az 1356 vagy 1366 foglalat a socket 2011 elődje volt INTELNÉL triple channel memória kezeléssel, szerveres cuccos

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#29958) dergander


dergander
addikt

Egy kis teszt pack.

Aláfeszelés

5Ghz

Egyenlőre de majd még alulfeszelek,majd...Egy Noctua kellene :Y

[ Szerkesztve ]

(#29959) ricshard444 válasza dergander (#29958) üzenetére


ricshard444
veterán

Impresszív, de az 5GHz-s hőfokok közelsem /és az 1.57V-ban sem vagyok biztos :DDD /, pedig ez csak egy Aida teszt.
Mivel hűtöd?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29960) ricshard444 válasza ricshard444 (#29959) üzenetére


ricshard444
veterán

FPU teszt nélkül, az meg úgy kb semmi terhelés, el tudom elképzelni, mit művelne egy konvertálás során, ott már vigyázni kéne a füstre ;] :P

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29961) dergander válasza ricshard444 (#29960) üzenetére


dergander
addikt

Nemtud füstölni hamarabb veszi el az órajelet,ez csak egy gyors húzás volt,alacsonyabb feszen is menne biztos vagyok benne csak nem kisérleteztem vele,majd ha lesz Noctua akkor jobban,amúgy CM 212 evoval ami nem éppen erre szánt darab

(#29962) dergander


dergander
addikt

Azért az 5Ghz nem konvertálásra szánt órajel szerintem :P Csak tesztelem a felújitott gépem,majd holnap nekiállok egy szobai Ventillátorral megcsapatom hogy jobb eredményt lássak

(#29963) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Kikapcsoltam a Turbo módot (CPU Performance Boost) az UEFI-ben és így nem is feszeli túl a procit, de azt vettem észre, hogy ilyenkor úgy indul a gép, hogy beindul, de rögtön ki is kapcsol és pár másodperc múlva bekapcsol rendesen.
Most visszakapcsoltam a Turbo módot és így indul rendesen elsőre.
Ezt miért csinálja?

köszi
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#29964) dergander válasza Tigi (#29963) üzenetére


dergander
addikt

Gigabyte betegség,nálam is ez van...

(#29965) ricshard444 válasza dergander (#29961) üzenetére


ricshard444
veterán

Nyilvánvaló, csak vicceltem :)

Vannak dolgok...

(#29966) Tigi válasza dergander (#29964) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ.
Akkor megnyugodtam. :)
Nálad be van kapcsolva a Turbo?
Gondolom károm nem származik abból, ha be van kapcsolva.
A Turbo csak feszt emel vagy mást is csinál?
Bocsi a sok kérdésért.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#29967) Alastair' válasza Tigi (#29966) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha csak feszt emelne a turbó, akkor nem sok értelme lenne. Természetesen emeli a szorzót és így az órajelet is.

Alister from Hell

(#29968) dergander válasza Tigi (#29966) üzenetére


dergander
addikt

a turbonak semmi értelme,mert lekapcsol 3 magot igy csak 3 fog menni magasabb órajelen,ami egyátalán nem lesz jobb,egyszerübb ha kikapcsolod,és felemeled az órajelet 4Ghzre és próbálod kicsit lejebb venni a feszt

(#29969) dergander válasza ricshard444 (#29965) üzenetére


dergander
addikt

Lassan érik a csere? vagy még gyüjtesz?

(#29970) Tigi válasza Alastair' (#29967) üzenetére


Tigi
őstag

Igen, világos. :B
Mióta összeraktam a gépet azóta megy a Turbo, alapban Auto-n volt.
Viszont azt veszem észre, hogy csak a feszt emeli mert Turbo-val és nélküle is ugyanannyi a freki, mondjuk a szorzót 17.5-re állítottam és lehet, hogy azért nem?

dergander: Most 3500-on van a proci -0.125V offset-el persze gyári hűtővel.
Majd ha veszek rá egy jobb hűtőt akkor akarom belőni a procit.
Egyébként ár/érték arányban melyik hűtő éri meg az árát?
Ja, és nem lesz a gépnek semmi baja, hogy ki-be kapcsolva indul el?

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#29971) ricshard444 válasza dergander (#29969) üzenetére


ricshard444
veterán

Holnap derül ki

Vannak dolgok...

(#29972) #21078528 válasza Tigi (#29963) üzenetére


#21078528
törölt tag

Gigabyte sztenderd, ahogy dergander kolléga is írta, ne aggódj miatta!

(#29973) ViZion válasza Tigi (#29970) üzenetére


ViZion
félisten

Első hsz-ben a hűtők, csoportosítva. Mennyit szánsz rá? Érdemes jót venni, mert valszeg. még sokáig tudod használni.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29974) dergander


dergander
addikt

Elvileg azért csinálja a Giga lap az ocnál a 2 indítást,mert van ez a beépített figyelő ami ha bizonyos időn belül nem reagál a lap ( értsd jól túl alulfeszelsz és nemindul a lap) , restore-l.

(#29975) Tigi


Tigi
őstag

Köszi mindenkinek az infókat. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#29976) Valkűr válasza ricshard444 (#29960) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezt én játék alatt készítettem...Nem kellett agyonfeszelni sem..ÉS a hőfok több mint tűrhető...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29977) ricshard444 válasza Valkűr (#29976) üzenetére


ricshard444
veterán

Az, hogy játék alatt oké /relatíve gyenge GPU-val/ az nem igazán mozgat meg, mert minden nap konvertálok páruzamosan 4-6-t /Full 100% Load/ így ott ha elszállnak a hőfokok buktam.

Holnap kapom a listát mit alkothatok, ha nem tetszik akkor kihagyom /+ most VGA-m sincs amivel tesztelhetném milyen játék alatt, arra várnom kell 1-1.5 hónapot/

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29978) - = Zk = - válasza Valkűr (#29976) üzenetére


- = Zk = -
félisten

prime stabil?....
én 4,7-ig jutottam, léggel, de 1,4V-tal..
jah, és az enyém egy 8150 mindenre jó, de nem prime stabil. és a hőfok is megveszett ebben a hőségben -.-

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29979) Valkűr válasza ricshard444 (#29977) üzenetére


Valkűr
őstag

Teszteltem terheléssel is 100%-on pörgött, ott is jó volt, nem ment 59-61 foknál feljebb, csak gondoltam kipróbálom játékon, ott kevesebb lett mivel nemigen mozgatta a procit..Léggel hűtöm én is...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29980) Tomko78 válasza Valkűr (#29976) üzenetére


Tomko78
őstag

Csak az a baj ez a magok hőfokát mutatja , de a cpu kupak hő ettől azért több szokott lenni, itt láthatod is

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#29981) Pug válasza Valkűr (#29979) üzenetére


Pug
veterán

Dobj már ezen az órajelen és feszen egy legalább 20 perces Prime95 Small FFTs tesztet. Ott nagyon nem ezek lesznek a hőfokok. :DDD :N
És kupakhővel, ne maghővel...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29982) Valkűr válasza Pug (#29981) üzenetére


Valkűr
őstag

De minek futtassam 20 percet prime, mikor arra soha a büdös életben nem kerül sor, még proci igényesebb játék esetében sem?!!

Egyébként everesttel szoktam tesztelni, az is felszokta tolni 100 százalékra, eddig amit ott mért, bőven elég volt, bármelyik játék és tömörités, konvertálás esetében is...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29983) dergander


dergander
addikt

Meg sokan azért csalnak hőfokkal,leveszik az oldalát ráeresztenek egy szobai ventit stb. :N

(#29984) Malibutomi válasza dergander (#29983) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Asszem miresz írta egyik télen, a "parasztnitrót", kirakta a gépet az ablakba :DDD :C

(#29985) ViZion válasza Malibutomi (#29984) üzenetére


ViZion
félisten

:W :D basszus. Volt ismerős, aki felhívott, h a gép oldalát levette, ventit ráfordította, de hülyék ezek a neten b.meg, semmivel nem lett jobb a hőfok, ugyan úgy túlmelegszik.
Mondom a zárt hátuljú íróasztalod alatt van a gép a bal lábadnál, ahogy volt? - Jah, ott hát, úgy fér el, stb... Mondom neki öcsém, a jobb oldalt vetted le a házról? - Aham, miért? :W :O

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29986) Pug válasza Valkűr (#29982) üzenetére


Pug
veterán

Ha munkára is használja az ember a gépet, akkor az általad említett terhelések messze elmaradnak a valós maximumtól, azért. ;)

35 fokos szóbahőmérséklet mellett, 1.452V valós feszültséggel (a kis 8320-asomnak ennyi kell minimum a 4.5 GHZ-hez), zárt házzal erre a hőfokra áll be Small FFTs alatt. 2-3 óra folyamatos konvertálással pl ennél egy 3-5 fokkal lesz csak alacsonyabb a hőmérséklet, na ezért nem lényegtelen a Prime Small FFTs ... ;)

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29987) Valkűr válasza Pug (#29986) üzenetére


Valkűr
őstag

Igazad van bocsánat összekevertem a teszteket...68 fokos volt 5 GHZ-en...Most megy ennyit, de levettem a voltból, mert felesleges volt...közel 30 perce terhelem, megy a net, több oldalon, és a terhelés is egyben...A képeket mellékelem..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29988) Pug válasza Valkűr (#29987) üzenetére


Pug
veterán

Mondom, az Everest/Aida64 teszt hőfokban lófütty... :N

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29989) Valkűr válasza Pug (#29988) üzenetére


Valkűr
őstag

Tudom, értem amit mondasz, de mégis amit ezzel mértem a terhelés alatt, az eddig nekem mindenre elég volt, nem volt melegebb a procim, bármit csináltam a gépen..:Sőt sok esetben még alacsonyabb volt a hőfok, ahol nem kellett 100 százalékon az összes magot terhelni-

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29990) Jester01 válasza dergander (#29968) üzenetére


Jester01
veterán

Azért ez így túlzott általánosítás, én pl. nem tudom hűteni a 8 magot 4.8GHz-en de kettőt igen. Tehát nekem jól jön a turbó. Egyébként sem kapcsol le semmit, hanem csak akkor tolja fel a többit ha eleve unatkozik néhány mag.

Amit szintén sokan emlegetnek, az az esetleg magas feszültség, de nyilván az is csak az alapbeállítás, mert kézzel úgy lövöd be ahogy akarod.

Jester

(#29991) xatos3 válasza Jester01 (#29990) üzenetére


xatos3
senior tag

ok azért 4.6on lehet azt hűtteni pl 24/7be is :DDD 56 fok fölött még nem járt :D
pl corsair h110 khm :P
hűteni bírnám de többet nem megy brühü :(

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#29992) amd7870


amd7870
tag

sziasztok! az lenne a problémám hogy a FX6300-as procim nem 6maggal dolgozik, és játék közben is csak max. 50% valaki tudná linkelni az FX patch-eket windows 7-hez? köszi (én nem találom, de ezen a forumon, már valaki átlinkellte)

a total commanderben is 23gigát akarok másolni, és már vagy 40perce csinállja :/ amúgy kéne majd egy win reinstall is szóval...egyébként az mit lehet hogy a biosom fele kilóg a képernyőről?

[ Szerkesztve ]

(#29993) ViZion válasza amd7870 (#29992) üzenetére


ViZion
félisten

Patch nélkül is terheli az összes magot, az nem ahhoz kell... Milyenek a hőfokok, mi az, ami nem terhel egyenletesen? Sok játék még nem tud mit kezdeni 6 maggal, szal. az normális is lehet - játéktól is függ. Prime95 és/vagy LinX kellene, Open HW monitorral megfigyelve. Biosban az alap dolgokat beállítottad? Turbo ki van kapcsolva? Mert így elég sok minden lehet.
Másolás lassú lehet a töredezettségtől is, ha nagyon tele van, de alaplap driver is lehet az oka.
Gondolom d-sub van a monitoron, lehet sz a baj? Majd erre mondanak vmit. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29994) amd7870 válasza ViZion (#29993) üzenetére


amd7870
tag

átdugtam VGA kávellre, azzal rendesen látszott, a turbo core auto-ra volt állitva, most kikapcsoltam de utána vagy normál modút vagy javitási inditást ajánlott fel :/ a normállra mentem...megnezem igy hogy teljesit, de a többit nem merem állitgatni mert nem értek hozzá.... ;]

(#29995) ricshard444 válasza amd7870 (#29994) üzenetére


ricshard444
veterán

Programfüggő mi hány szálát terhel le/használ, valószínűleg modernebb motorban meg elöbb fogy el a 7870 maxon, minthogy a 6 FX szál közel maxon pörögjön.
Ha erős szálankénti teljesítmény kell /értsd: 3-4 szálat kezel a motor és a VGA nem pörög maxon/ akkor csak az i5/i7 marad.
Az FX előnye a sok szálban rejlik, az meg játékokban még csak tavaly kezdett el kibontakozni.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29996) amd7870 válasza ricshard444 (#29995) üzenetére


amd7870
tag

és amúgy ugye még semelyik játéknak sem elvárása a 6magos 3.50Ghz-es proci, de ha feltuningolnám mondjuk 4.5Ghz-re + vennék egy corsair 100h-t akkor javulhatna a játékok teljesitménye?

(#29997) ricshard444 válasza amd7870 (#29996) üzenetére


ricshard444
veterán

Biztos vagyok benne, hogy nem egy helyen jelentősen :K

Bár akkora hűtő szerintem felesleges hozzá, de ezt majd más megmondja.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#29998) and1ao válasza amd7870 (#29996) üzenetére


and1ao
őstag

Oda alaplap csere is kell.

Guild Wars2!

(#29999) ViZion válasza amd7870 (#29994) üzenetére


ViZion
félisten

Nem Te voltál aki nyaralt, de közben mindenről mindenkit kifaggatott? Azokat el kellett volna olvasni, és menne a beállítás. ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30000) Pug válasza amd7870 (#29996) üzenetére


Pug
veterán

Azzal a deszkával nem lesz meg a 4.5 GHZ throttling nélkül. :N

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.