Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) Pug válasza troll81 (#29498) üzenetére


Pug
veterán

Ha legalább 4.2 környékére, vagy a fölé fel tudod rántani a cpu-t, akkor nagy baj nem lesz. :)

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29502) DeadMeat válasza - = Zk = - (#29496) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ezt mán *szhatod :D

Pfejj asus... ;]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#29503) - = Zk = - válasza DeadMeat (#29502) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ja, ne is mond... :P ;]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#29504) DNS_65


DNS_65
senior tag

Hi,

Fx6300 alá tervezem majd beszerezni ezt a lapot: MSI 760GM-E51 (FX)

[link]

Tuning nem érdekel, de azért a Bf3-at vigye majd el.

Jó lesz a lap szerintetek, milyenek az msi deszkák, van tapasztalat?

Még valami az integrált vga meg tud hajtani egy fullhd Lcd tv-t (filmnézés 720p,1080p)

(#29505) dergander válasza DNS_65 (#29504) üzenetére


dergander
addikt

Msi-t ne vegyél vagy giga vagy asus vagy asrock,meg ezeréves chipset...

(#29506) Gabrikovics válasza DNS_65 (#29504) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Nehogy VRM hűtés nélküli lapot vegyél egy régi kifutott chipsettel ha MSI akkor minimum ez : [MSI 970A-G46] de ha az ár/érték bajnok akkor ez : [ASUS M5A97 R2.0]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#29507) ViZion válasza DNS_65 (#29504) üzenetére


ViZion
félisten

Ez régebbi chipsetes, nézz utána milyen biossal jön, mert lehet kell frissíteni.
+5k már frankó ASUS lap, de aprón ekörül is van jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29508) dergander


dergander
addikt

Aki nem ért hozzá azt általában a boltos rásóz valami übergagyi lapot... 700 vagy 800as lapot már ne vegyél nincs hozzá úgymond support :)

(#29509) ViZion válasza dergander (#29508) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, mindig az a legjobb, ami raktáron van... :D
Amúgy a 7xx széria nagyszerű volt, de azért nem mai cucc.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29510) dergander válasza ViZion (#29509) üzenetére


dergander
addikt

A fázisok korát éljük,amit hűteni kell a 700as korszal teljesen más volt...

(#29511) Milka 78 válasza DNS_65 (#29504) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha ennyire olcsó lapot akarsz és nincs több pénz rá akkor az ASUS M5A78L-M/USB3(19 ropi) az alja.Miresz is(én is) ilyen lapot használ egy 8320-assal és még egy kis tuning is belefér.Amúgy az int.vga alaklmas filmnézésre is.
Ettől függetlenül a kollégák már megmondták a tutit :K

[ Szerkesztve ]

(#29512) Gyurma23 válasza troll81 (#29500) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Én is ezért vettem nagyobb házat:D igaz én 7870-et vettem most de nekem is ez volt a bajom ha házat szeretnél itt ph-n egész jó áron kapsz már pl egy haf922-t én nem bántam meg :)

(#29513) DNS_65 válasza Milka 78 (#29511) üzenetére


DNS_65
senior tag

Köszönöm a válaszokat, én meg néztem a cpu support listát, mondom benne van a 6300 vishera, szuper. Akkor tényleg nem ilyen egyszerü a képlet. Az int. vga jól jönne viszont, mert ezen menne a torrent visszatöltés is, meg a már emlitett filmnézés.

(#29514) ViZion válasza DNS_65 (#29513) üzenetére


ViZion
félisten

100× inkább egy olcsó dVGA, mint az IGP. Nekem is volt IGP-s lapom, szerettem, de azért "az nem az" :DDD Aprón HD4xxx series VGA-t hozzádvágják, csak vidd el. Fogyasztásban "rosszabb", mint a maiak, de nem halálosak. Azt is nézted, h melyik biossal támogatja a 6300-at? Lehet, h frissíteni kell, ami plussz pénz.

Letöltős-filmezős gépnek APU-t nézz, vagy i3-at. Ezekben elég az IGP, keveset esznek.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29515) Bloodaxe válasza ViZion (#29514) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

A biosfrissítés pár kattintás :)

Üdv: Zsolti

(#29516) DNS_65 válasza ViZion (#29514) üzenetére


DNS_65
senior tag

Nem tudom nézted-e, de a legolcsobb dvga is 6633 ft i#ponon jelenleg. Van talonban egy 5850-em, azzal menne a BF3, ha nem lesz játék akkor jönne képbe az integrált (torrent, filmnézés). Szóval azért is lenne jó az int.vga-s lap, mert ha nincs game minek menjen az 5850.
Azért az apu-tól erősebb egy fx6300 játék alatt, nem?
Viszont az i3 az tényeg alternativa, csak nem tudom cpu erőben mit fog tudni a 2mag+2szál, ha kijön a BF4...
i2100-at elég olcson vesztegetik itt az aprón (20k-ért van zsir uj)...

(#29517) xatos3 válasza DNS_65 (#29516) üzenetére


xatos3
senior tag

ugye tudod hogy egy 7970 is kb 20-50 wattot eszik win asztalon? nem 300at....
ha meg képernyő kikapcs akkor 2 watt......

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#29518) Trebron09 válasza DNS_65 (#29513) üzenetére


Trebron09
őstag

Én 16k körül megvenném ezt:

GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0)
ezen legalább a fetek is hűtve vannak valamennyire és persze ezen is van igp (HD 3000). (plusz elég jó az integrált hang :) )

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#29519) ViZion válasza Bloodaxe (#29515) üzenetére


ViZion
félisten

Azt írtam, nézze meg, h azzal kapja-e, ami már FX-et támogat. Kefélheti a pár kattintást, ha FX-el nem indul el. Ilyenkor lehet kölcsönprocit szerezni, vagy venni egyet apróról. -de ez mind idő és pénz.
Köszönjük a hozzászólást. ;)

DNS_65: APU-tól erősebb a 6300, viszont hybrid crossfire nem fog menni, illetve azért az nem olyan egyszerű, megvan, h mit-mivel lehet "pároztatni" :DDD , Azt amit kinéztél, pl. nem lehet. Tehát vagy biosban kapcsolgatod (azt nem tudom, h kártya kivétele nélkül mennyire veszi le a dVGA fogyasztását, ha IGP-re állítod), vagy keresel másik kártyát.

Trebron09: de az is régi vas... eladhatatlan lesz. Amúgy a giga lapok AM2+ korban jók voltak, abba inkább Phenom II-t raknék. Ha már ennyit kifizet procira, akkor illene alá a 9xx chipsetes deszka, nem?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29520) Valkűr


Valkűr
őstag

Én minimum ezt venném mellé....

[link]

vagy ezt, ez már FX...

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#29521) Trebron09 válasza ViZion (#29519) üzenetére


Trebron09
őstag

Persze.. én is a 970-es Asust venném, ez nem kérdés.. de ha nincs rá most keret és kell a gép, akkor vegye ezt, alapon elketyeg neki addig, aztán meg eladja... :)

(#29520) Tigerteam: Mind a kettő lap 4 +1-es fázisú.. alapon elég, de már kisebb tuningra sem ajánlott.
Főleg ennyiért... akkor már inkább tényleg ott az EVO a maga 6 +2-es fázisával. :)

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#29522) dergander válasza Trebron09 (#29521) üzenetére


dergander
addikt

Figyelj te tudod,ha most nincs kereted vársz vele...felesleges egy nagyon gagyi lapba belemenned.

Az asus az 4+2 és még igyis tunningba jó mivel hütve van elég jól a fetek,700as lappal csak killódnál.

Ne menj bele olyanba amit később ténylegesen megbánhatsz!

[ Szerkesztve ]

(#29523) juhfül


juhfül
csendes tag

Üdvözlet !

Én is, mint sokan mások gépet rakok össze. Eddig egy dolog biztos a proci; 8320

Akartam kérdezni az alaplapot, de csak keveset kellett visszaolvasni :R (valamelyik ASUS lap lesz - csak azt nem tudom, hogy 970-es, vagy 990-es).

Amiről viszont lövésem sincs az a RAM. Ha ehhez tudna valaki érdemben hozzászolni hálám kísérné. Nem kell az "űber" RAM csak menjen vele a gép, esetleg kis tartalék lehet benne. Remélem az ASUS lapok nem "válogatósak". (8GB)

Harmadik dolog a táp. Jelenleg egy FSP Blue Storm 2 500-as van, aminek nem aggódom a teljesítményétől, de rémlik valami csatlakozó beli változás az alaplapok felé. Természetesen ha megfelelő az alaplapnak akkor marad.

VGA a mostani 4850 menne vissza őszig/télig. A csere valamilyen közép, vagy fesőkat. lesz.

Tuning: ennek a függvénye az alaplap. Ha el tudnám érni a 8350-es 4GHz-ét már annak is örülnék, de semmi képpen sem mennék 4,2 fölé.

Előre is köszönöm !

pontpontvesszőcske

(#29524) Bloodaxe válasza ViZion (#29519) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Én meg csak azt írtam, hogy a bios frissítés nem feltétlen kerül pénzbe...
"Lehet, h frissíteni kell, ami plussz pénz."
A többi dologgal egyetértek, azzal is h ha olyat vesz ami nem támogatja b6ja a pár kattintást, viszont ez akkor sem teljesen igaz, hogy plusz pénz. :U

"Köszönjük a hozzászólást. ;)"
A bunkózás nem helytálló a fórumon szvsz...

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#29525) Gyurma23 válasza juhfül (#29523) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Szia!
Lapból őt tudom ajánlani egész kis kellemes ramból nekem pl egy sima corsair DDR3-1600 vengeance blue van éssimán tudok játszogatni a válaszidőkkel ugy hogy 1T-ben használom

(#29526) Alastair' válasza ViZion (#29519) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha a lap alapból támogatja az FX szériát az alap biossal is el fog indulni, max nem FX6300-asnak fogja felismerni, hanem valaminek amit épp kitalál neki. De a bios frissítést 1 működő modul mellett is meg lehet csinálni.

Alister from Hell

(#29527) ViZion válasza Bloodaxe (#29524) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, írtam, h kérdezze meg milyen biossal jön, mert az régi chipsetes deszka, lehet, h olyan a bios, h FX procival meg sem moccan. EBBEN AZ ESETBEN a bios frissítés plussz pénz. Ha valaki ingyen megcsinálja, az egy dolog, de ha nincs otthon proci hozzá, vagy egy haver, aki kölcsönadja, akkor szerviz nem fogja jófejségből frissíteni.

Örülnék, ha nem kellene magyarázkodni, mert az ilyenektől, hogy "csak egy kattintás", a jóember nem lesz közelebb a megoldáshoz, amikor összerakja és netán nem indul el. Phenom "korban" volt ilyen párszor, van annyi szervizes tapasztalatom, h nem szívatásból írtam neki, elhiheted.

Erre most azt írod gondolom, hogy ha indul vele, akkor csak egy kattintás. Tény, DE nem ez volt a korábbi hsz-eim lényege, ha nem ment át sajnálom. Lesz@rom mit vesz, csak szerettem volna extra idegeskedéstől megkímélni a jóembert.
A "bunkózás"-hoz annyit, h a Te szmájlis hsz-ed nem az volt? :U akkor sajnálom. Legközelebb vigyázok, ha építő jellegű hozzászólást írnak nekem, akkor ne reagáljam túl. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29528) ViZion válasza ViZion (#29527) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, lejárt az idő. :U
"760gm-e51 (fx) no post"-ra keresve bizony lett pár találat, tehát ha a BIOS nem a v32 vagy v36 (FX-6300-hoz ez kellene) végű, akkor lehet baj. De ettől függetlenül sem ajánlott ez a lap, érdemes lenne 970 chipsetest nézni. Mondjuk azokban meg nincs mATX, ha az is szempont, akkor passz. Miresz vagy Malibutomi majd mond rá vmi jó lapot.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29529) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na ma próbaképp futtattam egy prime-ot ebben a dögmelegben.
61-62 fokig mentek a magok, és 71-ig a kupak(vagyis amit annak gondolok), 4.5ghz-1.44v-on.
Most azon agyalok, hogy belövöm fixre a cpu ventit, hogy ne pörgesse fel terhelésre. Van aki így használja?
Vagy legyek toleránsabb a hangra ha már kánikulában nyüstölöm a gépet?

(#29530) Zsivaagoo válasza Malibutomi (#29529) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kánikulában nem árt a tolerancia.
Én sem fogom most turbón járatni a csapos p1nákat, ha belaggolnak a következő sörömmel egy percet. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#29531) Bloodaxe válasza ViZion (#29527) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Nem bunkóságnak szántam, valóban.
"Ha valaki ingyen megcsinálja, az egy dolog, de ha nincs otthon proci hozzá, vagy egy haver, aki kölcsönadja, akkor szerviz nem fogja jófejségből frissíteni." Ezzel ki is fejtetted, hogy mi volt a lényege. Ezzel mindkettőnknek igaza volt. Ne offoljuk tovább a topicot, vegyük megbeszéltnek :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#29532) Gyurma23 válasza juhfül (#29523) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Elirtam bocsi :) [link]

(#29533) lee56 válasza DNS_65 (#29516) üzenetére


lee56
őstag

Xatos3 jól írta, nem kell ide integrált VGA, csak modern GCN-es radeon, 7750-től fölfelé már tudják ezt a zerocore technologyt, beállítod hogy 5perc tétlenség után kikapcsoljon a monitort, vagy egyszerűen kikapcsolod, és szinte teljesen lekapcsol a dVGA-d is..

No Comment

(#29534) ViZion válasza Bloodaxe (#29531) üzenetére


ViZion
félisten

OK, bocsánat, ha megfelel így. :R
Tényleg érzékeny vagyok, lehet innom kellene több folyadékot... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29535) DeadMeat válasza Malibutomi (#29529) üzenetére


DeadMeat
veterán

Igen. Fix 600 fordulaton seder egy venti a radiátoron.Ennél lentebb nem indul el sajnos ..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#29536) Hopo82


Hopo82
tag

Valaki tudna neke segíteni most cseréltem hűtőt meg lefogatókeret-et és 80 fok-ot írt az everest a hőfokra :S
mitől lehet ez? a hűtő jól van rajta gyárilag pasztázott EKL Cold Tower a Merlin-től!
Nem szeretném kinyírni a procit :S vagy esetleg csak hibás értékeket kapok vmi miatt? Bios-t is frissítettem a gyári p1.20-ról 1.70-re.

ez a hőfok volt :(

Valaki segítsen pls!

ez lenne

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#29537) WP14 válasza ViZion (#29534) üzenetére


WP14
őstag

Tiltott önkényuralmi jelképek vannak a képen, ráadásul közösségellenes is ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#29538) Malibutomi válasza DeadMeat (#29535) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Prime alatt? :)

(#29539) DeadMeat válasza Malibutomi (#29538) üzenetére


DeadMeat
veterán

Mindíg.Nem vagyok hajlandó kompromisszumot kötni.. Ha melege van, majd lekapcsolja magát. Ha meg megdöglik van gari ;] Télen le is húzom a ventit, annyi zaj se legyen.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#29540) Bloodaxe válasza ViZion (#29534) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Az ízlésed remek jellemre vall :DD

Üdv: Zsolti

(#29541) Alastair' válasza Hopo82 (#29536) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Régebbi everestet nem találtál? Bár elvileg már ez sem tudja, hogy mi az az az FX.

Alister from Hell

(#29542) Hopo82


Hopo82
tag

tudnál olyat linkelni amivel megtudom nézni a hőfokot?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#29543) ViZion válasza Hopo82 (#29542) üzenetére


ViZion
félisten

Open HW monitor vagy Aida. Ezek szépen mérnek mindent.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29544) Alastair' válasza Hopo82 (#29542) üzenetére


Alastair'
nagyúr

klikk

Alister from Hell

(#29545) Malibutomi válasza DeadMeat (#29539) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Végülis :DDD

(#29546) Hopo82 válasza Alastair' (#29544) üzenetére


Hopo82
tag

miért ennyi a hőfok ha minden mag csak 34fok? a cpu-ra meg 51-et ír :S

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#29547) ViZion válasza Hopo82 (#29546) üzenetére


ViZion
félisten

Nem értem, h mit nem értesz :U Melyik hőfokra gondolsz? Kupak melegebb, mint a magok, mert a magoknál nem °C van, ezt leírták már, az másmilyen skála. CPU 51 fok, az jó lehet, akkor is ha idle, mert elég meleg van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29548) Hopo82 válasza ViZion (#29547) üzenetére


Hopo82
tag

1 játék megy és már 80 °C-ra fel is ugrott a cpu hőmérséklet :S sztem ez akkor sem normális :S
és az aida64 a magokra is °C-t ír meg zárójelben a °F van.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#29549) Ribi válasza Hopo82 (#29546) üzenetére


Ribi
nagyúr

Aida nem ír ki minden hőfokot, inkább hwmonitor.

(#29550) WP14 válasza ViZion (#29534) üzenetére


WP14
őstag

Igyál bort!

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.