Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#878) attiati válasza bambano (#877) üzenetére


attiati
veterán

A lófüttyöt, tévedésben vagytok.

A motívációs levél célja, hogy a száraz önéletrajz előtt/után meggyőzd az olvasót egy hülye levél alapján, hogy téged akar, és nem mást. Egyszerre kell neki tömörnek, saját szavakkal fogalmazottnak, udvariasnak, és lényegretörőnek lenni. Az egyik legnehezebb műfaj.

Olyan kérdésekre kell neki válaszolni, hogy miért pont téged, mivel indoklod, hogy pont téged, mi motívál, miért pont oda akarsz, és megint miért pont te vagy a megfelelő. Ha túlprodukálod magad ("én vagyok a legmegfelelőbb" "tökéletesen csináltam"...), az a baj, ha túl sok mindent írsz feltételes, nyuszi ("szeretnék", "lehetőleg"....) módban az a baj :D

Gyakorlatilag 3 év aktív álláskereséssel töltött idő után sztem egy a lényeg. Ne legyen hiba a mot. levélben, CV-ben, rajtunk ne múljon. És onnantól ha minket akarnak (pont megfelelünk a szakmai elvárásoknak, és valamifajta szimpátia is van ezalapján a két nyamvadt papírfecni alapján), akkor azonnal keresni fognak. Szabadságolás jöhet még közbe, főnök, HR-es, stb. pont szabin van.

A valódi HR szakember épphogy ezekben lubickol, álláskeresőként is már rengeteg dolgot képes lennék leszűrni egy cv formátumából, és szóhasználatból.
Levélbontogatók meg nincsenek az e-mail korában, csak a közszolgák állásaihoz kérnek papíralapon mindent.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.