Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32751) bringasisti válasza Skillet (#32750) üzenetére


bringasisti
őstag

Rendkívül szerényen és illemtudoan megkérdezném mennyit enged a feléből.

BENEFON DELTA--------N8

(#32752) jegenye77 válasza Skillet (#32737) üzenetére


jegenye77
addikt

Hasonló minőségben elkészült aksit én nem hoztam el.
Erre jöttek azzal, hogy engednek az árból és úgy is a hátulján van a hiba :C
Mondom honnan tudja ő, hogy melyik a hátulja? :F ( komplett optiwhit volt )

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#32753) bringasisti válasza jegenye77 (#32752) üzenetére


bringasisti
őstag

Egyszer vágattam üveget és mikor érte mentem mutattak egy 300 literes medencét hogy a anyag árban elvihetem. 6 os üvegből volt. Mondtam hogy nem tartok hörcsögöt

BENEFON DELTA--------N8

(#32754) jegenye77 válasza bringasisti (#32753) üzenetére


jegenye77
addikt

:DD
Vagy palodariumnak lett volna jó. Nem kell bele sok víz ;)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#32755) PhoenixK


PhoenixK
őstag

Sajnos takarításkor történt egy kis baleset: sikerült az üveget szépen megkarcolni. Nem repedés, nem tünik mélynek, de körömmel pl rendesen érezhetö. Van ezzel tapasztalatotok, hogy lehet-e így hagyni?
Szerencsére csak közelröl látszik, a kérdés arra vonatkozna, hogy egy ilyen kis repedés mennyire gyengíti meg az üveget?

Az akvárium: 100*40*45
A karc majdnem vízszintesen, 26-28cm-re az aljától van, kb 30 cm hosszú...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#32756) bringasisti válasza Skillet (#32750) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#32757) bringasisti válasza jegenye77 (#32754) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy komoly üveges. Nem is tudom miért rakták össze. Miből gondolták hogy megveszik?

BENEFON DELTA--------N8

(#32758) bringasisti válasza PhoenixK (#32755) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem elmegy.

BENEFON DELTA--------N8

(#32759) Skillet válasza bringasisti (#32751) üzenetére


Skillet
addikt

Szabad ezt egyáltalán így használni? Kagylós mindenhol az él. Nem repedhet meg?
Ha nem lenne sürgős, de jó lenne... a növények lassan kinyiffannak. Mennyit kérjek pénzt vissza, ha úgy döntök, hogy maradjon ez a szardarab?
Azt sem tudom mennyi lehet anyagban egy ekkora aksi 8-as üvegből.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32760) bringasisti válasza Skillet (#32759) üzenetére


bringasisti
őstag

Rég építettem nem ismerem az árakat. Nem fog miatta járt szenvedni.

BENEFON DELTA--------N8

(#32761) Builder


Builder
csendes tag

Hali. Egy olyan kérdésem lenne, hogy házilag mivel érdemes színezni a 3D hátteret ?

(#32762) Silentfrog válasza Builder (#32761) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Csemperagasztó+ oxidfesték. Ha valami fújósra gondoltál akkor passz hogy melyik bírja a vizet hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

(#32763) fjudors válasza Silentfrog (#32762) üzenetére


fjudors
aktív tag

mármint műgyanta+oxid festék...

(#32764) Silentfrog válasza fjudors (#32763) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Úgy még én nem próbáltam . Tudom hogy szokták mügyantàval is beboritani mondjuk a nikecellt de azt lehet tudni hogy pontosan milyen fajta mügyanta alkalmas erre?

[ Szerkesztve ]

(#32765) Skillet válasza bringasisti (#32760) üzenetére


Skillet
addikt

Akkor nyugodtan tölthetem? Ez "csak" esztétika? Bocsi, hogy újra rákérdezek, csak tényleg nem akarok ráfutni valami szívásra ezzel a remek akváriummal. :(
Megpróbálok emberrel egyezkedni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32766) Skillet


Skillet
addikt

Megy az egyezkedés. Elvinné (miután mondtam, hogy felrakom akva face csoportba a képeket a nevével), de a két kiszállást (4e Ft) meg akarja úszni.
Az üvegese átkúrta, majd rajta bevasalja, ne én fizessek már érte.
Ha veszek 100x40-es akváriumot, azt fekrakhatom egy 100x30-as bútorra, ha vágatok a bútorra 100x40-es bútorlapot?
Kicsit most besokalltam. Egyszerűbb lett volna a régi akit megragasztani. Már rég a helyén lenne minden. :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32767) Eugene Roe válasza Skillet (#32766) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ha a bútor alatta nem gagyi, elbírja, akkor fel. Táblásított valamit inkább tennék rá, egyik sem kifejezetten drága ilyen méretben :) és persze lakkal fújd le, legalább a széleit, illetve én ráragasztanám az alatta lévő lapra.

Az erősebb élvédelemmel (nevére nem emlékszem, 2mm-es valami) bútorlap is jó, de egy vékony ecsettel lakkozd be az élvédő éleit. Egy-egy vékony ecsetvonás :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32768) Skillet válasza Eugene Roe (#32767) üzenetére


Skillet
addikt

ILYEN a bútor, én csináltam. A hátsó lap is 18mm-es.
2mm abs élzárás, amit mondasz, a sima meg 0.4 mm abs. Felesleges ide a 2mm-es. Az sem jobb, mint a 0.4-es. Ütéseknek jobban ellenáll, de itt annak nulla szerepe van.
Leszedném a felső lapját a bútornak és rácsavaroznék egy 100x40-est. Nekem csak az a bajom ezzel, hogy az akva előre és hátra lelógna 5-5cm-t. Nem sok az?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32769) bringasisti válasza Skillet (#32765) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyilván ez már kicsit viseltes, de ilyen kell. Igen az egy szépség hiba és nem befolyásolja a terhelhetőséget. Az üveges eszközöket áruló boltban lehet kapni fehér fenőkövet, azzal kicsit lehet javítani a kinézeten.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#32770) bringasisti válasza Skillet (#32766) üzenetére


bringasisti
őstag

Itt az a gond hogy aki kiad a kezéből egy ilyen munkát az ilyen! Szétszedik és csiszolás után megtagadhatja akkor felmerül egy kérdés! A ragasztó teljesen el lett távolítva mert régihez az új már nem igen ragad!

BENEFON DELTA--------N8

(#32771) Skillet válasza bringasisti (#32770) üzenetére


Skillet
addikt

Visszavitte. Először 2 majd 1 kiszállással kevesebbet akart volna visszaadni, mert szerinte úgy korrekt. De nem engedtem. Most a kérdés az, legyen ez?:
KATT 22e Ft.
Vagy készíttessek másikat mással? 26e Ft.
Előbbihez kell másik polifoam :F nagyobb bútorlap a bútor tetejére. Már ha az úgy tényleg jó, ha lelóg előre és hátra is az akva. Plusz érte kellene menjek.
És az 6mm-es üveg, nem 8. Igaz, merevített.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32772) bringasisti válasza Skillet (#32771) üzenetére


bringasisti
őstag

A nélkül hogy a linket megnéztem volna mással!

BENEFON DELTA--------N8

(#32773) Skillet válasza Skillet (#32771) üzenetére


Skillet
addikt

Már nem kérdés. Rendeltem inkább méretre.
Ha addig is bekötném a külső szűrőt, melyik csapon kell fojtani, hogy ne forogjanak a halak? 30 liter azért csak nem 120. Jól tudom, hogy a nyomó ágon kell fojtanom, ami kijön a szűrőből?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32774) oszy válasza _stick_ (#32709) üzenetére


oszy
veterán

Én is gondolkodom már, hogy nem használok többé tápot. Egyébként én a Micro, makro táookból a tf-eket adagolom. Ha beleadagolom az előírt adagokat, akkor elő is jönnek az algák. :( De kicsit parázok teljesen abbahagyni. A HM-ek tönkrementek. Azokat akarok most szerezni. Szinte egy algapamacsot láttam. Zöld levél csak itt-ott volt található. :/ A zöld alga mindig visszatér, de az nem olyan nagy gond.

-

Az UV sterilizálóból melyik az ajánlott? Hátha a maradék algát az eltüntetné. Bár még sosem használtam és nnem is olvastam túl sokat róla.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32775) Alg válasza Skillet (#32773) üzenetére


Alg
veterán

igen, a nyomó ágon :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32776) bringasisti válasza oszy (#32774) üzenetére


bringasisti
őstag

[link] van több méret. Azt tudni kell hogy évente cső csere, és csak márkát szabad venni mert az UV-C fény roncsolja a neve nincs műanyagot.

BENEFON DELTA--------N8

(#32777) Builder válasza Silentfrog (#32762) üzenetére


Builder
csendes tag

Oksa köszönöm.

(#32778) jegenye77 válasza oszy (#32774) üzenetére


jegenye77
addikt

Nálam nem ment non stop az UV szűrő.
Időkapcsolóra raktam és éjszaka ment 5 órát.
Én így olvastam valahol és nem változtattam rajta. Nekem bejött.
Majd írd le a tapasztalatod ha meglesz ;)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#32779) Danecay válasza Alg (#32775) üzenetére


Danecay
őstag

Ez biztos? Én éppen az ellenkezőét hallottam, hogy a szívó ágon javasolt fojtani. Egyébként az életszerűség is valahol ezt diktálná hiszen normál használat alatt is a szívóág koszolódik el melynek köszönhetően csökken az áramlás. Egyébként ameddig ezt nem hallottam addig én is a nyomóágon fojtottam inkább vagy megpróbáltam egyformán a szívón és a nyomón is.

(#32780) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!
Ebbe az akváriumba szeretnék több növényt.

63L, napi 1ml Neptun Carbo, vilàgítás: Osram Lumilux T8 15W/865 (900lm,6500k,11h->19h vilàgít)
Pár hònapig kicsit hanyatlott az akvárium, algásodás, növények vegetáltak. De most már többet foglalkozom vele, meg miòta csak a Carbo-t adagolom, kezdenek helyre állni, növögetni a növények.
A moha az saját magátòl nőtt ki egy kőből.
Korábbi akváriumban volt aztán csak elkezdett kifejlődni.
Tudom van egy kis alga is az üvegen a kő mögött ott szokott tanyázni 2 amano, nem szeretném bántani őket :DDD :) nem fér be a pengés kaparò.

Ami tetszene az pl.: Fonalas csetáka, Törpe kàlmos,átokhínár,tòcsagaz.
Szerintetek mielőtt meg venném őket maradhat ez a felállás vagy mindenképp kellene más vilàgítàs és mikro+makro tàp adagolása?
Hogy ami benne van is nőjön, meg amit vennék még bele. Van egy zöld kupakos sera florena folyékony növény tápom amit nem rég szereztem be azt még nem mertem adagolni. Carbó mellett ez mehet?
Korábban mindig tettem a talajba átlàtszò zacskòs aquaplant tablettát, de semmit nem vettem észre, kb csak vegetàltak a növények.
Előre is köszi, akár más növény ötletek is jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#32781) bringasisti válasza Danecay (#32779) üzenetére


bringasisti
őstag

Szívó ágon fojtott szűrő levegősödik

BENEFON DELTA--------N8

(#32782) Alg válasza Danecay (#32779) üzenetére


Alg
veterán

Én úgy hallottam mindenhol hogy nyomóágon kell.

Ha a szívóágat fojtod, könnyen falsot szív, elkezd levegősödni, a motornak sem jó.

Mivel a szűrő az akvárium alá van tervezve úgy hogy gravitációsan kapja a vizet a szívóágon és a nyomóágon kell a motornak dolgozni, az a logikus hogy a nyomóágon zárj rajta (kb. olyan mintha magasabbra kellene felnyomnia a vizet).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32783) oszy válasza jegenye77 (#32778) üzenetére


oszy
veterán

Ötvenezret tuti nem adom ki érte! :D

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32784) bringasisti válasza oszy (#32783) üzenetére


bringasisti
őstag

Lehet kapni töredék áron de azt csak kerti tó esetén ajánlott használni mert gond esetén nem a lakás ázik hanem a pázsit

BENEFON DELTA--------N8

(#32785) oszy válasza bringasisti (#32784) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! Amúgy elolvastam amiket írtál róla. Ennyit nem ér nekem. Bár nem lenne rossz kevesebb alga... :B
Most valamit lehet túltoltam. Nem igazán még ilyen. Restart volt kb. másfél hónapja.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32786) bringasisti válasza oszy (#32785) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha van ismerős húsz fillérből lehet csinálni egy készüléket ami 7 nyelven beszél. Még ötletet is tudok adni

BENEFON DELTA--------N8

(#32787) oszy válasza bringasisti (#32786) üzenetére


oszy
veterán

Ez a szarkazmus? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32788) bringasisti válasza oszy (#32787) üzenetére


bringasisti
őstag

Miért lenne szarkazmus? Én inkább baráti segítségnek nevezném. Mint ahogy ennek az oldalnak is az a célja hogy ha valakinek ez a szenvedélye akkor a legkisebb anyagi ráfordítás esetén a legszebb élményt kapja.

BENEFON DELTA--------N8

(#32789) oszy válasza bringasisti (#32788) üzenetére


oszy
veterán

Akkor elnézést. :)

Megosztod az ötleted?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32790) bringasisti válasza oszy (#32789) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a lényege az egésznek hogy lehet kapni ipari készüléket aminek a lényege hogy saválló anyagból készül. Rozsdamentes néven ismerik az emberek. Aki hozzá tud jutni ilyen csőhőz az tud egy olyan megoldást csinálni ami ingyen van és jobb mint ami pénzért van. Ha tudsz szerezni ( építkezés élelmiszer üzem, vegyipar ) akkor lerajzolom és 5 ezer az anyag költség + az egészségemre iszol egy sört.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#32791) szimisi


szimisi
tag

Sziasztok,

Debrecen és környékén nem érdekelne valakit egy kompletten berendezett, jól beállított, egészséges halakkal növényekkel rendelkező akvárium?

[link]

Amennyiben igen, keressetek meg üzenetben, a jófogáson szereplő ár csak egy irányár, jelentősen alkuképes, csak vigyétek el. :D Annyit érdemes tudni az akváriumról, hogy tavaly március óta van meg, kb 200 ezer Ft volt az összes berendezés. Az ancik folyamatosan szaporodnak, kb 10 kicsi van már (nehéz őket megszámolni :D).
Méretei: a szekrény 101 cm széles, 73 cm magas és 41 cm mély, az akvárium pedig 80x40x30 cm-es.

Tervben van a költözés, viszont már nem vinném magammal, ezért lenne eladó. :)

(#32792) oszy válasza szimisi (#32791) üzenetére


oszy
veterán

A lámpa 60 cm-es?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32793) szimisi válasza oszy (#32792) üzenetére


szimisi
tag

Igen.:)

(#32794) szimisi válasza szimisi (#32791) üzenetére


szimisi
tag

Tudjátok, mit? Egy tálca sörért (vagy ingyen is) elvihető az egész, csak vigyázzon rá az új gazdája. Sürgős lenne, hogy új helyet találjak nekik, de nem szeretném, ha bajuk esne a halaknak.:D

(#32795) Jofi81 válasza szimisi (#32794) üzenetére


Jofi81
őstag

Ha Debrecen környékén laknék, már vinném is, akár két tálca sört is kapnál! :D Ne aggódj, így biztos lesz rá jelentkező.

(#32796) oszy válasza szimisi (#32794) üzenetére


oszy
veterán

Annyit (2 db) én is adnék érte. :) Csak sajna Debrecen messze van! :/

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32797) S73V3 válasza szimisi (#32794) üzenetére


S73V3
tag

Írtam pm.

(#32798) szimisi válasza szimisi (#32794) üzenetére


szimisi
tag

Elvitték.

(#32799) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Megint problémába ütköztem, vagyis még mindig. Múltkor azt tanácsoltátok hogy valami ciano problémám lehet és mossam át az aljzatot. Ez megtörtént, meg a szűrőt is átmostam. 2 hét eltelt és megint undorító az akva. Komolyan lassan ott tartok hogy megszüntetem az egészet. Így néz most ki, 2 hét alatt beszövi a növényeket ez a valami:


(#32800) bringasisti válasza Janou (#32799) üzenetére


bringasisti
őstag

Ember meg nem mondja mi ez, de olyan mintha penész lenne. Kaja adag rendben? Parakill nem kerül pénzbe próbáld meg esetleg

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.