Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33851) bringasisti válasza Rotyi (#33850) üzenetére


bringasisti
őstag

Teljes talaj csere! A kula a kövek közé szorul és a víznek annyi

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#33852) Alg válasza Rotyi (#33850) üzenetére


Alg
veterán

Tettél bele bármi szert, vagy csak (csap)vizet? Szűrő forgatja a vizet rendesen, nincs lefojtva? Az a cucc csak az üvegen van vagy vastagon belepi az egész talajt?

Talán megcáfolnak a többiek, de szerintem ez ebben a felállasban csak akkor tud működni ha minden héten gyakorlatilag teljesen kitakarítod: leszívod a víz 70-80%-át közben az aljzatot porszívózva, műnövényeket, bújókat kivszed és lesikálod. Plusz nagyon figyelni kell hogy ne etesd túl a halakat.

Növények nélkül egy ekkora szűrővel esélytelen a bomlástermékeket eltüntetni a vízből. Felszíni hártya ellen esetleg lehet próbálni esőztetőt tenni a szűrőre.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33853) Rotyi válasza Alg (#33852) üzenetére


Rotyi
aktív tag

A szettben volt egy Tetra Aquasafe nevű szer, abból tettem bele a leírásában szereplő mennyiséget.
A szűrő Tetra EasyCrystal FilterBox 300 ki/be kapcsolható, nem láttam rajta egyéb lehetőséget.
Műnövények vannak benne csak. Olyan mintha vízköves lenne. Sima csapvízzel töltöttem fel, van nullás is vízlágyítóból.

Ami majdnem az, az nem az!

(#33854) Silentfrog válasza oszy (#33844) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nálam postakürt csigák vannak a csigasügérek mellett, a sisakcsiga nem jó mert azokat kilakoltatják a házukból a sügik. :DDD Ha nagyon elszaporodnak akkor bedobok egy alga tablettát és ott szinte egybe ki lehet szedni az akváriumból a nagyját.
Algát még sosem láttam, egyáltalán semmit.

Az anci és a moszatevő márna ha megnő szétdurja a csigaházakat, én utáltam amikor bent volt aban az akváriumba.

[ Szerkesztve ]

(#33855) Darksool válasza Rotyi (#33850) üzenetére


Darksool
kezdő

Szia,
Ebbe most így inkább ne tegyél halakat, nekem nem annyira jön át képről ez a dolog... Most ez az üvegen van csak, vagy a felszínen? Esetleg a vízben lebeg?

(#33856) Alg válasza Rotyi (#33853) üzenetére


Alg
veterán

Olyan mintha vízköves lenne.

Hülye kérdés tudom, de biztos nem vízköves? :DDD Ujjal/szivaccsal leszedhető?
Amúgy keverheted felesbe nyugodtan a nullást a csapvízzel szerintem, gondolom jó kemény jön a csapból nálatok is...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33857) Rotyi válasza Darksool (#33855) üzenetére


Rotyi
aktív tag

A víz felszínén úszik, meg az üvegen belül van és a szűrőház külsején látszik.
A felszínnél ahogy kicsapódik az üvegen, kézzel le tudom törölni, alul nem próbáltam, de majd holnap.
A lágyított víz nullásra van állítva, abból keverek bele.
A vízben és a fenéken nem látszik.
A követ kellett volna még mosnom talán?
:F
szerk: a víz keménysége 21 nk0...

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#33858) hyundaikia


hyundaikia
csendes tag

Sziasztok! Bocsánat,ha hülye lesz a kérdés,de 60 cm (64 literes) hosszú aksihoz eddig 24 w-os led világítás a max,amit találtam. Ennél nagyobb nem is kell (ezért nem találok) egy high-tec növenyeshez, vaaagy kellene,de nincs,vagy van,csak nem találok..? Olvastam,hogy akár 1 w/ 1 liter is lehet az arány, de akkor is kellene 60 w nekem,ha ez led? Na meg ugye lumenek,luxok,kelvinek..kicsit elvesztem.. :Y Az megoldás lenne,ha 2 db ilyet vennék és raknék az aksi tetejére? https://okosgazdi.hu/sobo-feher-kek-led-vilagitas-kihuzhato-labakkal

Meg amúgy ez a lámpa jónak tűnik szerintetek? Fehér és kék színnel rendelkezik csak,de tudtommal piros sem ártana...

Köszi előre is! Meg köszi az eddigi hozzászólásokat, tippeket is!! :K

(#33859) Alg válasza hyundaikia (#33858) üzenetére


Alg
veterán

1W/l ajánlás fénycsőre van. LED-re kb 60-70lm/l-t szoktak mondani, kicsit túltervezve hogy ne 100%-on menjen, pl. 100lm/l és dimmelve 70%-ra. De semmi nincs kőbe vésve, ki kell kísérletezni hogy mi működik. Nekem 60 literen 2m 95CRI V-tac szalag világít kb. 65-70%-ra dimmelve, de ez kocka, magasabb vízoszlopot kell átvilágítani.

Amúgy van erősebb, Pl. chihiros A601plus 65W, de építeni sem túl bonyolult.

Az a sobo fogalmam sincs milyen ledekkel van szerelve, akár jó is lehet de ezeknél sose lehet tudni...

Én vagy építenék (olvass vissza volt róla szó nemrég) vagy vennék (minimum) egy Chihiros A601-et (vagy a plus, vagy a sima verziót) és kicserélném a szalagokat benne 95CRI V-TAC szalagokra.

Chihirosból EU boltot linkeltem, aliról kb. ennek fele áron jön, de vámhatár felett van.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33860) Darksool válasza Rotyi (#33857) üzenetére


Darksool
kezdő

Hát nem tudom mi lehet ez, nem találkoztam még ilyennel...
Talán próbálj meg beletölteni sima csapvizet, miután átmostál mindent. Jobb ötletem nincs sajnos :(

(#33861) oszy válasza Silentfrog (#33854) üzenetére


oszy
veterán

Köszi a tippet. Valahol keresek akkor csigákat. :) Ezek a csigák ennyire szaporodnak? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33862) Silentfrog válasza oszy (#33861) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nagyon szaporodnak. A csigasügik a csigahàzak közül nem nagyon szedik ki a kajàt a csigàk igen

(#33863) oszy válasza Silentfrog (#33862) üzenetére


oszy
veterán

Akkor majd lehet tőled "kérek"! Küldesz nekem? ;) :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33864) Silentfrog válasza oszy (#33863) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Privátba megbeszéljük. ;)

(#33865) hyundaikia válasza Alg (#33859) üzenetére


hyundaikia
csendes tag

Köszi ismét a segítséget! :)
Még annyi gondom van a lámpával kapcsolatban,hogy sehogy sem találok a DIY-hez tápegységet.. ugye dimmerelhető kellene és 50-60 w-os. Megrendeltem az altalad is ajánlott v-tec cri95 szalagot, 2 métert hideg fehérből (ha túl sok lesz,majd veszek termeszetesből hozzá) meg 2 méter alu profilt, azokat majd szépen feldarabolom 3x60 cm-re,bele a szalagokat, forrasztásmentes sarokelemekkel összekötve a vegeken. Szóval elvileg mindem frankó,csak a tápegység hiányzik.. meg majd valami lábnak való,ami ráül az akva szélére.. Ezekben tudnál konkrét tippet adni? :DD

(#33866) hyundaikia válasza hyundaikia (#33865) üzenetére


hyundaikia
csendes tag

Vagy ez pl jó lenne nekem?

https://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/18061#leiras

Vagy inkább műanyaghazas/vízálló kellene..? :F

(#33867) Eugene Roe válasza hyundaikia (#33866) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Egy bármilyen 12 vagy 24v-os tápegység kell neked dc kimenettel, illetve egy chihiros bluetooth szabályozó és egy legolcsóbb aliexpress lámpa a tartóhoz.

Tartó

Szabályzó Commander1

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33868) hyundaikia válasza Eugene Roe (#33867) üzenetére


hyundaikia
csendes tag

Áh köszi.. kicsit összezavart ez a dimmelés dolog. Azt hittem,a tapegységnek is tudnia kell.. de nem kell tudnia,így meg már nem is olyan nehéz találni.. :D

(#33869) hyundaikia


hyundaikia
csendes tag

Az akvárium viszont megsemmisült.. gondoltam,a fali szekrény alatt elfer,amíg összerakom a szettet. Az asszony körömlakkja máshogy gondolta és potty... :Y Pont a hosszú oldal élére..

(#33870) Plebi


Plebi
senior tag

Újabb helyzetjelentés a 800 literesről.

Nagyon elburjánzott az anubias és kalász állomány, nem volt egyáltalán esztétikus. A kalászok java sajnos kuka, mivel a 1,5-m-es darabok senkinek sem kellenek, max. tavasszal, tavakba. Anubiasból 10 db ment halasboltba, árukat visszaforgattam 2db Atman AT-305 szivattyúba, a hátfalban lévő AT-2219F és eheim 2252 powerline xl már nagyon hangosak lettek, felújítás nem éri meg, megmaradnak pótnak.

Idén megtörtént az első 200l-es frissítés (2017.11.27.-e óta), eddig a párolgás volt csak utántöltve. Ráfért, szat gyanta és a hátfali szűrő éppenhogy alsó határon tartotta a nitrát szintet, most az is ok, évente 1-2 alkalommal azért ennyit le kell cserélnem, hogy jó vizem legyen, de most már könnyebb lesz a helyzet, vettem 200l-es esővíz tartályt, fúróval hajtott szivattyút.

Kavics töltést kapott a jobb oldal, mert nagyon kevés került oda a kezdetekben, most már szépen rögzülnek benne a növények, van tartása.

Előtte:

Utána:

A tetőt kell még helyre tenni, a szűrés csöveitől nem fér el baloldalt az üveglap, túl nagy a párolgás, új zárt kazán óta nincs akkora légcsere a házban és sok a felesleges pára, plusz egy felső bútorlap kerettel esztétikusabbá teszem és ledesítenem kell.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#33871) oszy válasza Plebi (#33870) üzenetére


oszy
veterán

Nekem jöhettek volna a kalászok...

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33872) Plebi válasza oszy (#33871) üzenetére


Plebi
senior tag

Legközelebb. 3 kicsit el tudtam adni és kb 8 tő ami 1,5 m körüli volt, de ők mind biokuka.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#33873) Eugene Roe válasza Plebi (#33870) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nekem a dzsungel is tetszett :D ízlések és pofonok...

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33874) hyundaikia


hyundaikia
csendes tag

Szerintetek ha belülre ragasztok egy felülettel megegyező meretű üveget,az elegendő,hogy levegye a nyomást a külső üvegről, vagy tovább repedne..? Vagy eleg lenne a sérült hosszú oldalon teljes hosszban egy par centi szélességü üveg, vagy valami más merevítés? :F

Nem túl nagy sérülés és emiatt nem dobnám az akváriumot,ha nem muszáj,mert elég szép kivitelezésés mert majd 20 ezer ft volt a GA-ban.. persze ha esélytelen megmenteni,akkor.. :W

(#33875) oszy válasza Eugene Roe (#33873) üzenetére


oszy
veterán

Nekem is tetszett úgy. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33876) Alg válasza oszy (#33875) üzenetére


Alg
veterán

Nekem meg most tetszik jobban, ráfért a nyírás-ritkítás :K

Egy diszkosz-pár (vagy egy pár diszkosz? :)) ) igen jól mutatna még benne ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33877) Plebi válasza Alg (#33876) üzenetére


Plebi
senior tag

Diszkosszal nem akarok foglalkozni, jó nekem a "hagyományos" hal is. Nagyon kényes egy fajta. Barátom az aksim ikertestvérében tart diszkoszokat, RO vízzel, Eheim 2260 Classic 1500XL, Seachem Matrix töltettel + Eheim 2252 Powerline XL.

Elég nekem, ha nála megnézem őket. :) Én szűrésileg és vízzel más világ vagyok. Nála az akvárium közvetlenül be van kötve a fürdőbe, alatta egy 300l-es aksi a visszasózott RO víznek, onnan szivattyú nyomja fel a vizet, a "használt" víz közvetlenül folyik le a csatornába.

A világítás (sima irodai armatúra 2x58W), az aksi mérete egyezik, a bútorzat egy kicsit eltér, de a váz szintén ugyanaz. Örültem, hogy neki sok volt a kettő :D így az egyiket átvettem, hátterezve lett, kapott mögötte egy szivacsszűrőt (kb 24l), ő a sajátját pedig úgymond minél gondozásmentesebbre és egyszerűen kezelhetőbbre építette át, a házat hozzá igazítva.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#33878) oszy válasza Plebi (#33877) üzenetére


oszy
veterán

Bátor dolog ott lógatni azt a hosszabbítót! :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33879) Eugene Roe válasza oszy (#33878) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A ~csepegtető-hurkot nem érdemes megspórolni :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33880) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Eheim pickup szűrőmet fogja lecserélni a ma vásárolt biopower 160.
Az esőztetőnek mi a gyakorlati értelme? A levegő vízbejuttatásának a diffúzoros megoldását jobbnak látom. :F

[ Szerkesztve ]

(#33881) Eugene Roe válasza _stick_ (#33880) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Betta nem szereti a nagy sodrást például. Oxigén általában nem gond egyébként ilyenek nélkül sem.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33882) bringasisti válasza _stick_ (#33880) üzenetére


bringasisti
őstag

Diffúzor a kedvezőbb

BENEFON DELTA--------N8

(#33883) bringasisti válasza hyundaikia (#33874) üzenetére


bringasisti
őstag

Tegyél oda egy kereszt merevítést biztos ami biztos.

BENEFON DELTA--------N8

(#33884) pjen


pjen
félisten

Üdv.Érdeklődőm,Hol kapnék ma Diversa 80x35 ovális akva tetőt, komplett világítással? :R

(#33885) pjen


pjen
félisten

3v.vettem 10 centivel az akva fölött lévő ledes világítást.Eddig volt teteje, most nincs 1 szifó már kiugrott.Szerintetek vegyek rá egy üveg lapot esetleg plexit vagy tegyek kevesebb vizet?

[ Szerkesztve ]

(#33886) Silentfrog válasza pjen (#33885) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Én reknék rá valamit ne ugráljanak ki a halak. Ha olyan helyen laksz ahol száraz a levegő, és jó hogy párolog a víz akkor csinálhatsz egy fa keretet az akvárium szélére és hálót is kifeszíthetsz rá. Nekem nyáron így van megoldava télen üveg van felette. ( vékony faléc keretre raktam dryvitt hálót tűzőgéppel. )

(#33887) Darksool válasza pjen (#33885) üzenetére


Darksool
kezdő

Hát igen a szifók kiugrálnak...
+1 a hálós megoldásra

(#33888) oszy


oszy
veterán

Az 50 literes akváriumnál a víz tetején fehér réteg jelent meg. Skimmert beüzemelem és lehúzza, de jó lenne megtalálni az okát. Kb. 2 hétig kevesebb hal volt benne.
12 rizsponty és 2 espei razbórát cseréltem 8 kubotaira és 3 törpe szívóharcára. A többiek maradtak. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33889) Eugene Roe válasza oszy (#33888) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Zsírosabb fagyasztott étel, szenvedő növények, esetleg egy kimaradt mulmozás :) végső esetben szűrőtisztítás jön, ha régen volt.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33890) oszy válasza Eugene Roe (#33889) üzenetére


oszy
veterán

Fagyasztottat adtam nekik, mert a bohóccsukák szeretik. Lehet több ment a kelleténél... :F
Mulmozás, vízcsere és szűrőtisztítás megtörtént. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33891) Eugene Roe válasza oszy (#33890) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A gyógyszeres kiszerelésűben sok az olajos, zselés hordozóanyag, ezért is éri meg az 1kg-os táblát vásárolni. A gyógyszeres kb. 25%-a trutyi, a táblás érzetre jóval kevesebb.

Olvassz fel egy kockát a kezedben, és rájössz, mennyire olajos :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33892) oszy válasza Eugene Roe (#33891) üzenetére


oszy
veterán

Na ezt kipróbálom. Olyan tartója van, mint a jégkockatartónak.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33893) Eugene Roe válasza oszy (#33892) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Tudom, ez van nekem is még, csak a tenyésztő mutatta és magyarázta a táblásat, amikor mentem a halakért. Azóta még nem fogyott el a kisdarabos, illetve a kulikuliknak jó estére a nagy krill, abból meg nem veszek egy táblát, mert 3 év alatt se menne el.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33894) hyundaikia


hyundaikia
csendes tag

Sziasztok!
Azt jól gondolom,h 60x30 alapterületű 64 literes akvába kevés a 2.5 liter táptalaj,ha dombokat is szeretnék képezni? Jbl táptalajból 5 liter, meg ugyanennyi amado általános talaj. De lesz 5 kilónyi seiryu is benne, ami tovább csökkenti a talajjal borított alapterületet .. ebben az esetben kb jól lőttem be a paramétereket? Vagy kevés/sok valami?

(#33895) Alg válasza hyundaikia (#33894) üzenetére


Alg
veterán

számolj: 6x3=18, egy centi vastagsághoz kell 1.8l talaj.

Táptalajból pont elég lesz a 2,5 liter, fedőtalajból attól függ mennyire akarod halmozni, van aki közel az akva felét-harmadát talajjal tölti meg. 5l szerintem kevés (nincs 3 centi fedés), én vennék egy nagy zsákot(9l) és max. marad belőle.

De inkább ne Manadot, az egy rémálom talaj, nagyon könnyű, szétfolyik, nem lehet ültetni bele... inkább valami agyagosat, pl. Tropica soil - táptalaj nélkül is mehet, árban kb. ugyanott vagy mint a táptalaj+manado párossal.

Homokot is inkább raknék mint Manadot, tapasztalat.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33896) Eugene Roe válasza Alg (#33895) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én utólag a szigetezés híve vagyok, 2-3 helyre táptalaj + ~amazónia, a többi helyre finom ~homok. Kezdőként könnyen kifoghat rajtad a nagy mennyiségű növényes talaj.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33897) hyundaikia


hyundaikia
csendes tag

A Dennerle nutribasis táptalaj+ scaper soil kombo a jobb megoldás,vagy a tropica aquarium soil táptalaj nélkül? Mert kb ugxanaz az ár...

Pont akartam is kérdezni,hogy a szigetezés mennyire működik..de akkor működik. Mert valószínűleg nem lesz minden cm2-en növény..még nem rajzolódott ki teljesen a koncepció,de remélem menet közben is jön majd az ihlet.. :)

(#33898) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Érdeklődnék hogy mennyire kuka egy mini tengeri szettet venni. Asszonynak akarnám karira de nincs tapasztalatom ilyen témában.

Sztetek érdemes foglalkozni vele?

Mondjuk 2 bohóc halat gondoltam meg korallokat.

Nézegettem videókat hogy nem egyből megy a dolog hanem folyamatosan kell felépíteni a rendszert.

:R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#33899) bringasisti válasza VIBO (#33898) üzenetére


bringasisti
őstag

Tengeri az mélyviz! Kis medence fenntarthatatlan biológiai szempontból ,horror költség, pénznyelő

BENEFON DELTA--------N8

(#33900) Alg válasza VIBO (#33898) üzenetére


Alg
veterán

Ha nem tudod, hogy jó ötlet-e, akkor nem jó ötlet. Kiállításokra szoktak vinni ilyen kis tengeri kockákat 1-2 bohóchallal (TerraPlaza-n pl. volt), de azokat csak arra az 1-2 napra rajkák össze.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.