Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32101) Danecay válasza bringasisti (#32097) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a választ! Nem provokációnak vagy kötekedésnek szánom csak annyi, hogy közben én is próbáltam utánakeresni és találtam ezt a videót amiben a srác azt mondja és magyarázza el, hogy a csigák léte az akváriumban nem feltétlenül káros, sőt hasznos is tud lenni. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem adok a véleményedre, sőt, de leírnád pár szóban, hogy miért irtsam ki őket ha úgy egyébként nem zavarnak, hogy az akváriumban vannak?

(#32102) Danecay válasza Alg (#32100) üzenetére


Danecay
őstag

Akkor lehet, hogy csak összekevertem a kettőt :)

(#32103) Thom7 válasza Danecay (#32099) üzenetére


Thom7
csendes tag

Ez a Kékgurámi(Trichopodus trichopterus) egy szinváltozata lesz, a korábbi szerintem is Gyöngy lesz :)

(#32104) -juc- válasza Danecay (#32101) üzenetére


-juc-
aktív tag

Miért ne legyen? Egy csomó élősködőnek a köztigazdája csiga.

Miért lehet jó? Anno a nulltechnikás akváriumomban akkor borult meg az egyensúly, amikor meguntam a milliónyi maláj tornyoscsigát, és vettem 5 csigaevő csigát. Azok fél év alatt elszaporodtak, kipusztították a tornyosokat, attól kezdve nem dolgozta fel senki az elpusztult leveleket és elöntött mindenféle alga.

Mindenkinek más a fontos szempont. Ha csigákkal együtt jelenleg egyensúlyban van az akváriumod, szerintem ne bolygasd.

(#32105) bringasisti válasza Danecay (#32101) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#32106) bringasisti válasza bringasisti (#32105) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem az tartson csigát aki különböző alakú, színű egyesekben leli örömét. Az ilyen akvarista tudja hogyan kell minden fertőzést a beszerzett csigán kipusztítani és a későbbi fertőzést megelőzni. Ott ahol a hal a lényeg ott van rengeteg hal ami elvégzi a takarítást kockázat nélkül

BENEFON DELTA--------N8

(#32107) Eugene Roe válasza Alg (#32100) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ki milyen nagyobbacska színes halacskát tudna ajánlani, ami kompatibilis a 1,5-2 cm-es garnélákkal? :)

Pillangó törpesügerem volt, azok beválltak, méz gurámikat és törpe gurámikat hallottam még.

Szivárványos cselléket vettem volna, de kicsi nekik a 180l meg nyáron nem tudom 26 fok alatt tartani a hőmérsékletet.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32108) shifty! válasza Eugene Roe (#32107) üzenetére


shifty!
senior tag

Nálunk hengeli razbórák vannak öten, láthatóan jól érzik magukat a 24-26 °C tartományban, egészségesek, szép a színük, a garnélákat békén hagyják, jól mutatnak egy alakulófélben lévő növényes akváriumban :)

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#32109) Eugene Roe válasza shifty! (#32108) üzenetére


Eugene Roe
őstag

15 espei razbóra és 50 zöld neon már van :D (+4 algázó géb, 8 oto és 3 kuli-kuli) valami nagyobb kellene :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32110) Alg válasza Eugene Roe (#32109) üzenetére


Alg
veterán

Kolibri, baltahasú (nagyon tetszik a márványos barna színe), dániók, díszmárnák - Titteya pl. jól mutat zöld háttéren :)

Kisebb kalászhalak is mehetnek szerintem (paskai pl. szép színes)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32111) Danecay válasza bringasisti (#32105) üzenetére


Danecay
őstag

Mondjuk ez nem Maláj tornyoscsiga hanem ha minden igaz Brazil tányércsiga bár gondolom a lényegen nem sokat változtat. Egyelőre annyira kevés van belőlük, hogy nem is találom őket az akváriumban csak takarításkor láttam vagy 2-3 példányt. Ha nem kezdenek el fenemód szaporodni egyelőre hagyom őket, amúgy sem lenne egyszerű előkeríteni őket.
Most vettem észre, hogy az előző hozzászólásomból kimaradt a videólink.
Csigák az akváriumban (nem vettem csigát de mégis van)
Egész kis összeszedett videónak tűnik.
(#32104) -juc- Neked is köszönöm!

(#32112) bringasisti válasza Danecay (#32111) üzenetére


bringasisti
őstag

Arra vigyázni kell hogy vesz valaki néhány tő növényt és ha nincs megfürdetve akkor nem csak csiga de dara vagy más apróság is jöhet vele.

BENEFON DELTA--------N8

(#32113) Eugene Roe válasza bringasisti (#32112) üzenetére


Eugene Roe
őstag

És a szénsavas ásványvíz nem elég :) hiába pezsegtettem 5 percig az extra dúsban... Peroxid és hypo.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32114) bringasisti válasza Eugene Roe (#32113) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen vagy timsó

BENEFON DELTA--------N8

(#32115) Danecay válasza bringasisti (#32112) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a tippet, ezt nem tudtam így ez már így maradt, legközelebb odafigyelek rá. Bár kétségtelen, hogy eszembe nem jutna hypo val mosogatni a növényeket, de ha erre van szükség akkor erre van :) Végül is tanácsotokra így tettem a szakállalga ellen is.

(#32116) Thom7 válasza Eugene Roe (#32107) üzenetére


Thom7
csendes tag

Szvsz bármilyen törpesugér veszélyes lehet a garnikra, de razborákból kb bármelyik mehet.
180literbe egy jó 30-40 simán elfér :D nekem 125ben voltak hengelik kb 25en garnélák mellett.

(#32117) Eugene Roe válasza Thom7 (#32116) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Razbóra meg neonhal van már :D valami nagy és színes kellene. Volt 2 pillangósügerem, akik velük nőttek fel és nem bántották őket, még a fél cm-est sem, pedig abbból egyszerre 5 is befért volna a szájukba :) lehet kockáztatok egyet csoki vagy méz gurámival. A lágyvízem megvan hozzá.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32118) Thom7 válasza Eugene Roe (#32117) üzenetére


Thom7
csendes tag

Szerintem mind a sügerek mind a gurámik rájárhatnak majd a populációra hisz ragadozók :D de ha van elég növényzet tuti több lesz a szaporulat mint a préda.
Én valami szép Apistogramma triót raknék be, pl: agassiizi-t :)

(#32119) Eugene Roe válasza Thom7 (#32118) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az 3* akkora mint a pillangó :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32120) Thom7 válasza Eugene Roe (#32119) üzenetére


Thom7
csendes tag

apisto-k töbnyire kissebbek, 5centisek kb, ramirezik azért 5-7körül vannak.

(#32121) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ezek a halak mennyire kényesek, igényesek ? Mennyire félősek ? Félősebbek mint a galaxy razbórák ?
Petitella georgiae (Vörösfejű pontylazac)
Barbus Titteya (Vörös karcsú díszmárna)
Illetve minimum mennyit érdemes belőle tartani ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#32122) Danecay


Danecay
őstag

Ilyen vagy ehhez hasonló világítást vásárolt már valaki? Tudom, hogy ez elsősorban növényes akváriumokhoz szükséges és sokan még a növényes akváriumot gondozók közül is csak sima fénycsöves világítást alkalmaznak, de ez így ebben a formában teljesen megfizethető az itthon erre a célra használatos eszközök árával szemben.

(#32123) bringasisti válasza Danecay (#32122) üzenetére


bringasisti
őstag

Mármint milyen mert nincs link

BENEFON DELTA--------N8

(#32124) Danecay válasza bringasisti (#32123) üzenetére


Danecay
őstag

A betyárját, pedig amikor még elküldtem úgy nézett ki, hogy van :) Ilyen

(#32125) Alg válasza Danecay (#32124) üzenetére


Alg
veterán

Ha lila akvariumot akarsz... :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32126) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Végül 3+3 mézgurámira esett a választás, aztán majd meglátjuk mi lesz belőle :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32127) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Családnak karácsonyra vettem egy sziámi harcoshalat. A kisállat kereskedésben egy 2 literes "betta tank-ot" ajánlottak neki, abban várja a karácsonyt egy rokonnál. Viszont azt már most látom, hogy ez a 2l-es műanyag doboz egy kínzás szerencsétlen halnak, ezért a héten rendelek egy 20 vagy 30 literes nano kockát.
Tök kezdőként, kicsit belemerültem az akvarisztikába és kialakult a kép: egy minimál berendezésű nano akváriumot szeretnék a bettámnak. Egy nagyobb dekor-fa a sarokba és némi kis igényű növény, hogy tudjon bujkálni. Egyelőre ennyi az igényem.
Milyen lassan növő magas (30cm-es akvárium) kis igényű, látványos növényt ajánlanátok? Egy ilyen felállásba a betta mellé kell e vízszűrő és frogató, levegőztető stb? A neten az ezer-féle leírásból nehéz kihámozni az én igényeimnek valót és a kisállat kereskedős nőci tanácsaira sem adok, aki szerint egy pocsolya is elég ennek a halnak. :W Más kérdés, hogy miben érzi jól magát.
:R

(#32128) dobolan válasza _stick_ (#32127) üzenetére


dobolan
senior tag

Limnophila sessiliflora-t tegyél bele. Annak nem kell se sok fény, se szűrés se co2. Úgy tudom, hogy a melegebb vizet is eltűri, amit a betta igényel.

(#32129) Alg válasza _stick_ (#32127) üzenetére


Alg
veterán

Először is, nagyon helyes hogy adsz neki egy rendes akváriumot :K (30 liter a minimum törvény szerint)

Növény: Anubiasok, Cyrotocoryne-k, Bucephalandra-k mehetnek nyugodtan. Ezeknek nem nagyon kell táp és fény (Crypto-k azért a gyökerükhöz dugott táprudat meghálálják).
Esetleg mehet valami igénytelenebb szálas növény is, pl. a kolléga által ajánlott Sessiflora, vagy a HM (Hemianthus micranthemoides) is tud működni.

Úgyó növényt is raknék (Limnobium), sokat tud segíteni az egyensúlyban és a betta is szereti ha árnyékban van.

Egy akasztós szűrő nem árt, de szűrő nélkül is meg lehet oldani, pl. itt van pár érdekes ötlet:
[link] vagy [link] .

Etetésre kell még figyelni Bettánál, falatonként szoktak neki enni adni "kézből" (csipesszel) így könnyebb elkerülni a túletetés miatti algabummot.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32130) bringasisti válasza _stick_ (#32127) üzenetére


bringasisti
őstag

50 alatt tilos gerinces állat tartása, ami még nem volna baj De etikátlan is

BENEFON DELTA--------N8

(#32131) villamos válasza _stick_ (#32127) üzenetére


villamos
őstag

Pár évtizede mi is vettünk karácsonyra halat. Először bedobtuk a fürdőkádba, hadd úszkáljon egy kicsit. Később aztán fejbe lett kólintva, majd megpucolva, felvágva, paprikás lisztbe forgatva, és kirántva. :))
Karácsonyra nem veszünk, ajándékozunk élőlényt! :(((

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#32132) Alg válasza _stick_ (#32127) üzenetére


Alg
veterán

És még egy nagyon jó bettás projekt, az egyik kedvencem: [link]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32133) _stick_ válasza Alg (#32132) üzenetére


_stick_
őstag

Köszönöm a segítséget, ezen a vonalon el tudok indulni. :R

(#32134) pjen válasza bringasisti (#32130) üzenetére


pjen
félisten

Pedig azokat a szép bettákat minden halas dunsztos üvegben neveli.

(#32135) bringasisti válasza pjen (#32134) üzenetére


bringasisti
őstag

Az a gond hogy nem dunsztos üvegben tartják hanem 1 deci vízben. Az más kérdés hogy a vadászok és az állat kereskedők... ;)

BENEFON DELTA--------N8

(#32136) mnicky


mnicky
friss újonc

kjnngvcxf Creative Commons License 8 órája 0 0 54636
Sziasztok! Uj akvariumoskent szeretnek egy kis segitseget kerni szuro ugyben. Vasaroltam egy 54l-es akvariumszettet amihez adtak egy belso szurot viszont mivel az akvarium mellett alszom tul hangosnak bizonyul a bugasa. Tudom, hogy nem szabad kikapcsolni a szurot igy mas megoldasban gondolkozom. Hangtalan opcionak irjak a powerhead+szivacsszuro egyuttest kerdeznem, hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel? Vagy pici kulso legpumpa szivacsszurovel (ezesetben megint felvetodik, hogy mennyire lehet a hangot elnyomni egy szekrenybe teve vagy ilyesmi)?

(#32137) bringasisti válasza mnicky (#32136) üzenetére


bringasisti
őstag

Csak annak a szűrések nincs hangja ami nem működik. Meg lehet szokni ha normális a hangja és nem valami gagyi ami dübörög. A külső szűrő egyrészt sokkal jobb biológiai szűrést eredményez másrészt berakod egy páncél szekrénybe és hangtalan.

BENEFON DELTA--------N8

(#32138) Eugene Roe válasza mnicky (#32136) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szakértője vagyok a témának. Zárt szekrényt vegyél alá, meg bele egy eheim professional 2-t, mindegy melyiket, amelyikre futja. A szűrő alá tegyél egy jysk fürdőszobai kilépőt kettéhajtva (a bolyhos hatásút), illetve opcionálisan a feje köré egy másikat (madzaggal rákötözve). Ezzel a techinkával 2m-re a fejedtől már ténylegesen jó.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32139) bringasisti válasza Eugene Roe (#32138) üzenetére


bringasisti
őstag

Úgy veszem észre hogy a kérdező nem érezte át a dolog lényegét hogy a válaszra illik reagálni

BENEFON DELTA--------N8

(#32140) Eugene Roe válasza bringasisti (#32139) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Még nem telt el 24 óra meg 48 se, de igen ;]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32141) Thom7 válasza mnicky (#32136) üzenetére


Thom7
csendes tag

Hali!
Nekem 4 szivacskaros powerhedem van, kb olyan halk mint a külső szűrő(tetra ex800+) amit leváltott.
Simán olyan hatékony ha nem jobb mint az teli matrixal volt... csak ajánlani tudom, főleg hogy kb negyed-ötöd annyi pénzből raktam össze :D
A légpumpás megoldás is nagyon jó, de az a leghangosabb mindközül.
Esetleg ha tudod ne abba a szobába rakd ahol alszol.

(#32142) fjudors válasza Thom7 (#32141) üzenetére


fjudors
aktív tag

fell kell akasztani/lógatni a légpumpát
ha nem ér hozzá semmihez, nem rezonál

(#32143) Eugene Roe válasza fjudors (#32142) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Néma azért nem lesz, eleve a szivacsszűrő működéséhez nagy buborékok kellenek (esdig olyanokat láttam). Egy mattenfilter lehet még szerencsés választás egy 500-600l körüli jobb minőségű tapadókorongos pumpával.

#Thom7 illessz már be ide egy fényképet, kíváncsi lettem, hogy nézhet ez így ki :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32144) dugynok válasza Eugene Roe (#32143) üzenetére


dugynok
senior tag

+1 a mattenre :) Èn olyat csinàltam a belső szűrőre alapozva. Nyilvàn nem olyan esztétikus, mintha külső szűrőt hasznàlnànk és a fizikai szűrést magunknak kell megoldani aljzatporszìvózàssal, de egy 54-es akvànàl ez nem gond. Nàlam szépen teszi a dolgàt :)

[ Szerkesztve ]

(#32145) fjudors válasza dugynok (#32144) üzenetére


fjudors
aktív tag

a matten a szűrési ismertekről szól. átfolyási sebesség megvan, akkor mindegy mivel szűrünk szinte.

a többi csodaszer, siporax, meg külső szűrő, stb mind valami kompromisszum miatt van: helyhiány, kis akvárium, stb
egyébként,ha a növénnyek benövik, szép az..esetleg mohahátfal

én évek óta használok csak mattent a kis akváriumokban.a nagyokban ki volt egészítve oldalpolcossal a mechanikai szűrés miatt.végül azért lett megszüntetve, és áramoltatóra cserélve, mert beugráltak mögé az~50 centis halak.de hosszú, berendezett akváriumban amúgy is nehéz egy pumpával/szűrővel megfelelő áramlást beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#32146) Eugene Roe válasza fjudors (#32145) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Meg lehet csinálni szépen diy is, és igen, a mohafal egyfajta alap. Miért nem vágtál a tetejére egy szivacslapot? :) Akkor nem tudott volna beugrálni semmi sem.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32147) fjudors válasza Eugene Roe (#32146) üzenetére


fjudors
aktív tag

hogy ez nem jutott eszembe
:DDD
a sárkányos akváriumból a növények is akkor kezdtek fogyatkozni, amikor nőttek.
ha egy ekkora hal megugrik, visz mindent
távozóban
Béla
nílusik

(#32149) Eugene Roe válasza fjudors (#32148) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Jó nagy valamik :D mint egy dinoszaurusz, vagy ős-delfin. Nekem a legnagyobb halom tömegre a palacsinta algázó (lesz, ha kinövi magát) :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32150) fjudors válasza Eugene Roe (#32149) üzenetére


fjudors
aktív tag

ez már múlt, semmi nincs belőlük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.