Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33251) Thom7 válasza Jamby18 (#33249) üzenetére


Thom7
csendes tag

Facen a csapból is ez folyik, a low csoportban mindenki aki megvette írt egy új posztot hogy jajdejó megjött a könyv :D és elfárad a görgőzős újjam mire ellapozom mindet :P

gratula, elég sokat kellett rá mindenkinek várnia :)

(#33252) oszy válasza Thom7 (#33251) üzenetére


oszy
veterán

Én nem vártam és nem is várok rá. Nem veszem meg! :D Jajmostmilesz :))

(#33250) Yushchenko: Még a használatijában sem írnak többet attól, hogy 12W...

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33253) Alg válasza Yushchenko (#33250) üzenetére


Alg
veterán

[link] - ha jól látom +1 modult bele lehet tenni, de itt csak 7.7W-ot írnak rá ami kb. arra elég hogy lásd ami benne van... mondjuk itt meg egyik helyen 7.7W jobbra lent a képen meg 12W van szóval jó kérdés... de legyen 800lm, ha teszel bele még egyet a második linken lévőből az is csak 1600lm maxon pörgetve, ami alig 30lm/l, az már egy low-tech-nek talán elmegy.

Ha több kell, a már DIY vonal lesz

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33254) oszy válasza Yushchenko (#33250) üzenetére


oszy
veterán

Nem semmi, hogy különböző adatokat írnak. A színhőmérséklet az jó! A fényerő marha kevés, ha valóban ez az igazság:
Energy efficient LED lighting 7,7 W, daylight (6.500 K) (20 % energy saving in comparison with T8 fluorescent tubes with 15 W)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33255) Darksool válasza Yushchenko (#33250) üzenetére


Darksool
kezdő

Szerintem ne ezt vedd meg, tető miatt, világítás miatt, szűrő miatt. De a jäger az tényleg jó. :) Rakj össze egy szettet magadnak, olyan cuccokból amiket késöbb nem kell majd cserélni, vagy bővíteni. Többe fog kerülni mint ez, de nem egy szívás lesz az egész, főleg ha a hobbi elején vagy.

(#33256) Yushchenko válasza Darksool (#33255) üzenetére


Yushchenko
őstag

Az lenne a legjobb, de a tetőt, ha külön veszem, már annyiba kerül, mint ez a szett, és legalább a fűtő használható benne... Vagy van ötletetek?

Valami olyan kéne, ami azért nem egy vagyon, de normális fényt ad.

[ Szerkesztve ]

(#33257) djherby


djherby
tag

Én múlt héten csináltam meg a 2.0-ás változatot. Elsőre nem vízálló LED-et használtam, de csak látni akartam az mire elég amit beraktam. Nem volt rossz, de inkább emeltem a fényerőt. Így most 24W 5050 LED megy, és gyönyörű a világítás. 3 db sínben van a LED szalag, igaz átfúrtam a tetőt, és kötegelővel rögzítettem. Biztos lehetett volna szebben is. Most már tuti vízhatlan, mert a forrasztásokhoz ragasztó pisztolyból nyomtam szigetelést.

(#33258) Alg válasza Yushchenko (#33256) üzenetére


Alg
veterán

Már írtam, sima 54 literes akvárium: ~10k, rá egy tető üvegből meg tetőtartó kampók ~2k(?).

És akkor olyan szűrőt meg világítást veszel hozzá ami tetszik. Kicsit drágább lesz, de sokkal használhatóbb. (Pl. eheim classic 250 akár használtan + Odyssea fénycsöves vagy LED lámpa, esetleg Chihiros A601, vagy valami DIY megoldás). Újonnan kb. 50-60 ezerből megvan (10k akva + 20k szűrő + 20k fény). Használtan töredékéért, csak kicsit vadászni kell.

Vagy van még a Dennerle scaper's tank használható szűrővel és világítással de abból az 55 literes már 70k körül van, az akvárium tetővel csak 30...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33259) Lami66 válasza Yushchenko (#33256) üzenetére


Lami66
őstag

Oké, mindenki másképp csinálja de én a jófogáson vennék 10 ezerért 54 literes akvát ledes tetővel.

(#33260) Yushchenko válasza Alg (#33258) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nekem sajnos nem jó az üveg, mert macskáim vannak, ezért szükségem van tetőre. Arra vagyok kíváncsi, hogy mit tudok csinálni, ha veszek egy akváriumot tetővel, és abba szeretnék normális világítást. Milyen világítást tudok a tető alá betenni.

(#33261) bringasisti válasza Yushchenko (#33260) üzenetére


bringasisti
őstag

Bármilyent, veszel egy alumínium lemezt mert a LED melegszik és nem bírja a meleget, és olyan szalagot teszel bele és akkorát ami tetszik, és hozzá passzoló tápot veszel

BENEFON DELTA--------N8

(#33262) Alg válasza Yushchenko (#33260) üzenetére


Alg
veterán

Nézd már meg mit linkeltem.
Azt rápttintod az akvárium szélére és méretre vágott üveg tetőt tudsz rárakni, arra meg rámegy bármilyen világítás. Vagy a világítást félted a macskától?

Ha mindenképpen műanyag tetős kell rendes fénnyel akkor marad a barkácsolás.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33263) Lami66 válasza Yushchenko (#33260) üzenetére


Lami66
őstag

Neonos tető átalakítva vízálló ledesre, távirányítós fényerőszabályzóval, a képen 10 % fényerővel világít

[ Szerkesztve ]

(#33264) Darksool válasza Lami66 (#33263) üzenetére


Darksool
kezdő

Pöpec lett, kár hogy nincs lájk gomb :))

(#33265) Alg válasza Lami66 (#33263) üzenetére


Alg
veterán

Ez tengeri, vagy ennyire el van tolva a fehéregyensúly?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33266) Yushchenko válasza Alg (#33262) üzenetére


Yushchenko
őstag

Hidd el, én ezt sem merem a macskara bízni. Mindenképpen tetőt szeretnék. Tényleg nem lehet normális áron ezekbe LED világítást kapni?

(#33267) Lami66 válasza Alg (#33265) üzenetére


Lami66
őstag

Darksool, köszönöm :)

Ez 6500 kelvines 5050-es ledsor, csak a fehéregyensúly beállításra nem fektettem kellő energiát :D

[ Szerkesztve ]

(#33268) bringasisti válasza Yushchenko (#33266) üzenetére


bringasisti
őstag

Van alumínium LED profil, 5 méter szalag és már működik ha nem akarsz barkácsolni

BENEFON DELTA--------N8

(#33269) Alg válasza Yushchenko (#33266) üzenetére


Alg
veterán

Ahogy bringasisti írta - aluprofil, ledszalag (V-tac 95CRI anrodiszlectől pl. baromi jó) + hozzá tápegység, csatlakozók és belecsavarozni a tetőbe alulról átmenő csavarral.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33270) Lami66 válasza bringasisti (#33268) üzenetére


Lami66
őstag

Mehet az egyszerűbben is. Aluprofil a hűtés miatt akkor kell, ha a ledek 100 %-on világítanak és forrósodnak a maximális teljesítmény miatt.. Nekem a három sor led teljes fényerőn nagyon sok lenne a 90 literhez. Kitapasztaltam, elég csak 40 %-on világítaniuk, akkor nincs a túlvilágítás miatti algásodás, és nem melegednek a ledek sem, max enyhén langyosak. Így megspóroltam az aluprofilt is. A műanyag tetőre vannak közvetlenül ráragasztva a ledszalagok.

[ Szerkesztve ]

(#33271) bringasisti válasza Lami66 (#33270) üzenetére


bringasisti
őstag

Több megoldás is van. Az alumínium profil nem pénz, és ha nincs szabályzás akkor gond lehet.

BENEFON DELTA--------N8

(#33272) Yushchenko válasza Alg (#33269) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi a válaszokat, ebből már alkotok valamit, majd elmondom mi lett a vége! :R

(#33273) Eugene Roe válasza Yushchenko (#33272) üzenetére


Eugene Roe
őstag

[link] itt az enyém! :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33274) bringasisti válasza Eugene Roe (#33273) üzenetére


bringasisti
őstag

Ennyi pénzt tettél bele egy napkelte napnyugta kapcsoló talán a hatás okán ......:)

BENEFON DELTA--------N8

(#33275) Eugene Roe válasza bringasisti (#33274) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az mellékvágány volt :D azóta van chihiros szabályozó, de a meanwellt a minőség, hatásfok és vízállóság miatt vettem.

Meg jó lesz ez még valamire, nem bánom igazán :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33276) Yushchenko válasza Eugene Roe (#33273) üzenetére


Yushchenko
őstag

Tök jó. Valahol nincsen leírás, hogy hogyan kell összerakni egy ilyet? Gondolom mindenhol vízállónak kell lennie.

(#33277) Eugene Roe válasza Yushchenko (#33276) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem kell mindenhol, csak ahol érheti víz, ez a szekrényben van, itt érheti. Ahol toldva van, ott vízmentes a hely. Meg ez nekem igazából tanulómunka volt az otthoni villanyszerelés világába :) megtanultam a kábelvastagságokat, forrasztani stb.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33278) oszy válasza Lami66 (#33263) üzenetére


oszy
veterán

Erről megnéznék egy hogyan készült összeállítást! ;) Jó lett.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33279) Lami66 válasza oszy (#33278) üzenetére


Lami66
őstag

Sajnos ilyen igényre nem voltam felkészülve, ezért nem fotóztam a folyamatot. Nem gondoltam volna, hogy valaki kíváncsi lehet rá, hogyan készült.
Három héttel ezelőtt, amikor megcsináltam, írtam róla [link]
Utólag már nehéz lesz fotókat prezentálni hozzá, de alkatrész listát tudok csinálni, árakkal, beszerzési forrással.

(#33280) bringasisti


bringasisti
őstag

Az egész LED kérdés lényege hogy fémre legyen ragasztva a szalag, és a bekötés az a lehetőleg kis teljesítményű pákával legyen forrasztva

BENEFON DELTA--------N8

(#33281) Lami66 válasza bringasisti (#33280) üzenetére


Lami66
őstag

Ha ez a kettő a led világítás lényege, akkor nekem teljesen lényegtelen ledes világításom van. Se aluprofil, se forrasztás. :)

(#33282) bringasisti válasza Lami66 (#33281) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#33283) Lami66 válasza bringasisti (#33282) üzenetére


Lami66
őstag

Az aluprofil a led szalag hűtése miatt kell. Ha 100 %-on használják a ledet túlmelegedne hűtés nélkül. Nekem 40%-on világít, ezért csak kézmeleg, amire felesleges hűtést rakni.
A forrasztás nagy teljesítményű csatlakozásnál (pl több méteres ledszalag) vagy olyan helyen kell, ahol mozoghat a csatlakozás, mert nincs fixen rögzítve. Nálam az akva tetőbe berögzítve nem mozognak a csatlakozások, tehát ez nem indokol forrasztást.
Az extra erős 5050-es ledsor 14W méterenként. Nekem a 2 méteres led szalag van három darabra szétvágva, így darabja 9W. Ilyen kis teljesítménynél nélkülözhető a forrasztás, bőven elég a gyorscsatlakozó, és a 36 vattos, konnektorba dugható műanyag házas tápegység. Nem tudom nálad mekkora az össz teljesítmény, de biztos nagyobb mint nálam, ha már fémhézas tápot használsz.

[ Szerkesztve ]

(#33284) bringasisti válasza Lami66 (#33283) üzenetére


bringasisti
őstag

150 és 72 VA

BENEFON DELTA--------N8

(#33285) Eugene Roe válasza Lami66 (#33283) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én nem spórolok olyanon, amitől meghalhatok. A gyorscsatlakozó már 20-30w-nál is tud tűzforró lenni. Két pici tű ér hozzá csak. Egy ritka szalaghoz a konyhaszekrény alá, vagy a spájzba jó, de erős szalagokhoz nem szabályos. Nincs meg az amperhez illő minimális vezető keresztmetszet.

De nem is értem, egy ipari meanwell is potom összegekért van.

Nekem 24v mellett kellett 0,75mm2-es érvastagság 2-2m nagyteljesítményű ledszalaghoz.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33286) bringasisti válasza Eugene Roe (#33285) üzenetére


bringasisti
őstag

Gyors csatlakozó legnagyobb előnye hogy a víz fölött gyorsan oxidálodik :U

BENEFON DELTA--------N8

(#33287) Lami66 válasza Eugene Roe (#33285) üzenetére


Lami66
őstag

Tudod, szeretek veszélyesen élni. Feljebb írtam, hogy 9 watt egy szalag teljesítménye. 12 volt, 0,8 amper. De kösz hogy szóltál, majd teszek rá "Vigyázz! Életveszély!" táblát.
Bringásisti
Én leszek aki teszteli mennyit bír. Majd megírom, ha tönkrement. Feltéve ha túlélem a 12V/0,8A-t.

[ Szerkesztve ]

(#33288) Eugene Roe válasza Lami66 (#33287) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem mondtam, hogy te meghalhatsz, csak magamról írtam, hogy én inkább óvatos vagyok. Persze tagolhattam volna jobban is a szöveget, hogy egyértelmű legyen.

A vezető keresztmetszet volt a lényeg. 0,8 ampernek is meg van a megfelelő értéke, ha a tiéd eléri azt, akkor te dolgod, ha nem, akkor is. Sokan leszarják ezt, villanyszerelők is, ami mind mind az ő dolguk, de laikusnak ne tanácsoljunk potenciálisan szabálytalan dolgokat. (Bár én is laikus vagyok, csak vettem egy könyvet, meg néztem pár youtube videót, guide-ot).

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33289) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Szükségem lenne egyik ismerősöm számára egy ajánlásra.

Kisebb, kezdő akváriumot szeretne indítani, első körben bettára gondolt de ha van más ajánlás hal téren amiből nem feltétlenül kell sok, vagy ideálisabb azt is szívesen meghallgatjuk.

Milyen eszközökre lenne szükség? Árban egyelőre nincs megkötve, de nyilván a legkedvezőbb áron kihozható értelmes kis, kezdő akvárium lenne a megfelelő.

Mikre lenne szükség, miket ajánlanátok?

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33290) bringasisti válasza freelanced (#33289) üzenetére


bringasisti
őstag

Betta az egyedül van a medencében az nem jó választás. Mekkora a medencét tervez? Külső - belső szűrő?

BENEFON DELTA--------N8

(#33291) Eugene Roe válasza bringasisti (#33290) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nincs azzal baj, szerintem nekem is lesz egy magányos 54 literes betta akváriumom, nincs azzal semmi baj. Még néhány otó meg amano garnéla mellé, és kész is van :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33292) freelanced válasza bringasisti (#33290) üzenetére


freelanced
addikt

Nincs egyelőre konkrétum de a hiányos tudásom alapján nem javasoltam túl kicsit. Ha jól rémlik 30 liter+ a minimum de az akvárium stabilitása miatt lehet, hogy érdemes picit nagyobb.

Igazából a tapasztalataitokra bíznám magam, régebben foglalkoztam kicsit a témával végül elnapolódott a saját projektem.

A szűrő is attól függ mi az ajánlott, a szükséges. Árban gondolom a belső szűrő kedvezőbb, azok nem ajánlottak?

Nem ragaszkodik a bettához szerintem, csak az ami épp beugrott, de ha fér mellé valami másik hal vagy egészen máshogy népesítenéd be azt is szívesen meghallgatom. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33293) Eugene Roe válasza freelanced (#33292) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én a halak viselkedése miatt nem vennék 30-ast, érdemben aktívabbak egy 54-60 literesben.

Nekem még mindig ez tetszik ha teljes szett kell [link] ebben jó a szűrő. Világítás bővíthető (bár nem szuperolcsó), ha keveselnéd. Persze legózva kicsit talán olcsóbb, csak a legós tetők nagyon satnyák, ebben van valamennyi anyag (a többihez képest).

Betta helyett esetleg pillangó törpesügér párt ajánlanék, illetve kakadu törpesügér párt, bár ott a hím már nagyobbacskára nő, de szerencsére a méret és kor előrehaladtával le is lassul. Gurámiból méznek jó, abból kell 2 hím 3-4 nőstény, a törpe kicsit nagyobb, meg furán agresszívabb is, azt nem ajánlanám már ekkorába.

Összességében betta vagy pillangó/kakadu párt ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33294) Alg válasza Eugene Roe (#33293) üzenetére


Alg
veterán

érdemben aktívabbak egy 54-60 literesben

Erről szólhatna valaki a zöld neonjaimnak is, ha bármi mozgás van az akvárium körül beugranak a susnyásba és lapítanak, de egyébként se mozognak túl sokat, mindnek megvan a maga tenyérnyi kis területe és az a napi teendőjük hogy elkergetik onnan aki oda téved. Olyanok mint valami sügérek.
Nesze neked csapathal :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33295) Eugene Roe válasza Alg (#33294) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Zöld neon :D külön faj, de a trükk nálam is bevált.

50 zöld neon mellé 15 db espei (vagy bármilyen razbóra) és 1-2 hónap alatt felbátorodnak (tapasztalatok szerint 90%-os a siker)

30 literes kockában a betta viszont csak leül és néz ki a fejéből, 54-en (mivel hosszúkásabb is) már mozognia kell kicsit (persze így is tud tátott szájjal aludni)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33296) freelanced válasza Eugene Roe (#33295) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nem feltétlenül ragaszkodom a kicsihez, csak kérdéses, hogy egy nagyobbat mire teszek, nem nagyon van bútor hozzá.

Viszont ha már 50-60 literest vennénk oda lehet, hogy Betta helyett több másik is érkezhet, mert ugye a Betta nem feltétlenül van kőbe vésve.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33297) freelanced válasza freelanced (#33296) üzenetére


freelanced
addikt

Ugye az is kérdéses, hogy mire teszem. Van esetleg valamilyen ajánlatotok ilyen téren?

Szerintetek ilyen 90-100 liter felé menni hülyeség első körben? Lényegesen bonyolultabb, drágább egy ilyen méretű fenntartása?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33298) Eugene Roe válasza freelanced (#33297) üzenetére


Eugene Roe
őstag

[link]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33299) Alg válasza freelanced (#33297) üzenetére


Alg
veterán

A fenntartása nem bonyolultabb és nem drágább szerintem, sőt. A nagyobb víztömeg mindig stabilabb, ami sosem gond.

Az egyetlen dolog a vízcsere lehet, egy 50-60 literest még elintéz az ember felmosóvödörrel öntögetve, de mikor mondjuk már 50-60 liter vizet kell cserélni egyszerre, akkor nem szívesen öntögeti kézzel, pihentetni is nehezebb hogy kiszellőzzön a klór (meg a CO2). Csapra kell kötni és a medencében kezelni utána klórtalanítóval első megoldásként.

+ nagyobb akváriumhoz nagyobb (-> drágább) szűrő illik (50 liter felett szerintem mindenképpen külső).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33300) freelanced válasza Alg (#33299) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ!

Esetleg egy gyors minta ajánlást kérhetnék szűrő téren?

Tehát mondjuk mi az ami kiszolgálna egy 50-60 literest, illetve mi kellene a 100-112 liter körülihez?

Ha nem fáradtság érdeklődhetnék, hogy ez a pihentetés, csapra kötés, medencézés, hogy néz ki kicsit bővebben? Vélhetően elég közel lenne a fürdőhöz, tehát olyan 3-4 méterre lenne a csap / kád stb.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.