Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32701) Alg válasza V.Stryker (#32700) üzenetére


Alg
veterán

[link] Itt a crystalprofi 60-80-100-200 attól függ mekkora az akvárium, gondolom a műanyag burkolat leszedhető és akkor szabadon van a szivacs.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32702) Eugene Roe válasza V.Stryker (#32700) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Majdnem Alg, az M szériára gondoltam :D

[link]

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32703) V.Stryker válasza Alg (#32701) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Megnézem. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32704) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Elsőre jó lesz az AquaEl Pat Mini. Ha komolyra lesz véve, akkor ráér a 4xes árat kifizetni. :)

Most lenne 35x35x35ös aksi világítással 10kért, de tető nélkül. Az viszont fontos, mert gyereknél lesz. Vàgatnék üveget, de szerintetek kapni valahol ilyen klipszeket, amik megtartják?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32705) Alg válasza V.Stryker (#32704) üzenetére


Alg
veterán

biztos kapni, bár most neten csak a GA-s ADA-t sikerült találni egy kisebb akvárium áráért, nem tudom milyen nemesfémből lehet... (3500Ft 4db halított fémlapka :W )

De ha ügyes vagy meghajlítod magadnak acéllemezből.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32706) Eugene Roe válasza V.Stryker (#32704) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én ebayről vettem, de az idő mire megjön :)

[link]

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32707) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Lassan fél éve, hogy belevágtam az akvarisztikába, több/kevesebb sikerrel. Leírnám nektek, hogy áll most a rendszer, ha valamit rosszul csinálok, vagy mást javasoltok, kérlek írjátok meg. Az Ő írása az iránymutató és ez az akváriumunk. A 26°C-os vizet egy betta és két platti lakja. Egy nap egyszer kapnak enni, és csak annyit, hogy mindet megegyék. Napos oldalon, árnyékban van az akvárium, 6 órát megy a világítás. Hetente egyszer 10L vízcsere, minden cserénél neptun bioenzim és növénytáp az adagolásnak megfelelően. Hetente egyszer felporszívózom a mélyebb helyeket, meg ahol megakad a trutyi. A halak alapvetően jól érzik magukat és egészségesek, a növényekkel vannak gondjaim.
Az crypto és az átokhínár nem bírta, szép lassan elüvegesedett az összes és kipusztult. Van két kis és egy nagy anubias, amik igazából nem változnak, ami nem gond, bár a kicsik nőhetnének. Tervezek egy amazonasi kardfüvet is, de előtte kicsit rendezni szeretném az alga helyzetet. AZ összes anubiason vannak barna foltok. Takarításkor le szoktam dörzsölni a nagyját, de folyamatosan romlik. A talaj fehér színű leginkább a mélyebb helyeken barna foltokkal. Neptun alga ölővel kezelem, de nem hoz eredményt. Főleg a fénycsőhöz közeli anubias (betta ágya) barnul gyorsan.

A héten átállok a heti 2x10L cserére. A szetthez kapott szűrőt, már javasoltátok korábban lecserélni, ami tervben van, de egyelőre ebből a szettből szeretném kihozni amit lehet.
Délután küldök majd képeket is, addig is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#32708) Alg válasza _stick_ (#32707) üzenetére


Alg
veterán

Algaölővel állj le első körben, és szerintem a bioenzim sem kell.

A 6 óra fény nekem kevésnek tűnik, főleg a beépített világítással, szerintem simán mehet 8 óra, de akár 10 is (kb 0.3w/l-ed van, max. 0.5w/l kb. az ajánlott low tech vonalon).

Én a tápozást is csökkenteném vagy akár próbából teljesen elhagynám. Képen majd látjuk mennyi növény van, de az anubiasok jellemzően elvannak táp nélkül, a crypto-knak meg a gyökerükhöz kell inkább talajtápot lenyomni.

Növénynek mehet bele pl. Microsorum, golyóálló és még növekedni is tud szinte bármilyen körülmények között. Nekem régen a Valisneria is elvolt hasonló körülmények között, sőt, szép kis mezőt növesztettem belőle.

Pár algaevő hal is tud segíteni (plattik mondjuk pont eszegetik az algát is). Pl. otocinclusból egy kisebb csapat (3-5db) vagy egy ~10es csapat Amano garnéla.

Esetleg adagolhatsz easycarbo-t vagy seachem excelt (utóbbi jobb kicsit, de drágább).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32709) _stick_ válasza Alg (#32708) üzenetére


_stick_
őstag

Köszönöm a választ. A növénytápon elhagyásán én is gondolkoztam. Több helyen is olvastam, hogy a low tech növények nem igényelnek különösebben tápozást, így a fölös táp az algát eteti.

Algaevő halat ehhez a talajhoz nem ajánlották, mert hogy éles a széle és felsérti a halak száját. Egyébként tervezek egy jobb minőségű sötétre átállni egyrészt emiatt, másrészt, mert a sötét kevésbé algásodik. ( :F )

Talán nem olyan rossz a helyzet a képeken, de akár mint csinálok 1-2 hónap múlva mindig ez lesz a vége.




(#32710) Eugene Roe válasza _stick_ (#32709) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ebbe tényleg csak egy microsorum meg egy easly life profito kell :) egyszerű, de szép.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32711) Builder


Builder
csendes tag

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne, h 3D hátteret szeretnék készíteni egy 540l aksiba(sügeres). Kb 2 hete nézek róla videókat olvasok cikkeket. De visszont ma szembe jött velem egy videó amibe purhabot használtak. Így most teljesen meg akadtam, h mivel is kéne. Előre is köszönöm a segitsègeket.

(#32712) pjen válasza _stick_ (#32709) üzenetére


pjen
félisten

A fény szerintem is nagyon kevés,legalábbis nálam ha sok volt a fény mindíg zöld,ha kevés akkor barna algás lett.

(#32713) Alg válasza Builder (#32711) üzenetére


Alg
veterán

Purhabról hallottam már rémtörténetet hogy a felhajtóerő miatt leszakadt a hátfalról... szerintem az inkább terráriumban használható.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32714) bringasisti válasza Alg (#32713) üzenetére


bringasisti
őstag

Ott volt valószínűleg egy kis műszaki töketlenség! Ha valaki a nedves üvegre nyomja a habot és mikor megköt akkor faragja ki a sziklát, azt onnan nincs aki levegye! Szerintem vett egy kész bolti terméket és azt ragasztotta a helyére

BENEFON DELTA--------N8

(#32715) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nem vagyok tisztába az árakkal, ezért is kérdeznék. Egy üveges cég optiwhite akváriumra, egy 30x30x35 -ös méretűre 30ezer forintot mondott. Ez reális?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32716) V.Stryker válasza V.Stryker (#32715) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt nézem annyira nem reális, mert 60x30x35-ös, tehát dupla akkora, akváriumok vannak annyiért boltban, szintén opti-white.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32717) bringasisti válasza V.Stryker (#32716) üzenetére


bringasisti
őstag

Én az árakat nem ismerem, de néhány Hsz korábban pont arról szólt hogy milyen vastag az üveg. Azt is figyeld ha hasonlítasz

BENEFON DELTA--------N8

(#32718) V.Stryker válasza bringasisti (#32717) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Úgyanúgy 6mm-es.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32719) pjen válasza V.Stryker (#32715) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos az a reális ár amennyiért megkapod.Az üveges cég lehet azt a medencét egyedi gyártásban kézzel megcsinálja.A bolti esetleg lehete egy autómatizált gyár terméke.Megrendeli méretre szabva az üveg táblákat,csak ragasztja,nagy tételben.

(#32720) Alg válasza V.Stryker (#32715) üzenetére


Alg
veterán

35x35x35-ös kocka Bécsben 50 euró, szintén opti, 5ös üvegből. (Blau cube)
GAban a 30x30x30as kocka nano 20ezer, 4mm, opti.

Ahogy írták előttem, gondolom az üvegesnek le kell vágni az üveget, élcsiszolni és ragasztani, a márkás gyártói kész akváriumok meg sorozatgyártásban készülnek.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32721) pjen


pjen
félisten

Joestét az uraknak.Egy 112 literes Diversa akva szett gyári világítása meghalt.Az előtét.2x18W hagyományos fénycső és egy műgyantával kiöntött előtét.Amely tartalmaz két foglalatot..Ezt az előtétet kéne cserélnem.Valami ötlet,hogy hol lehet beszerezni?

(#32722) bringasisti válasza pjen (#32721) üzenetére


bringasisti
őstag

Fénycső folytó szerintem minden OBI vagy elektromos boltban kapható.

BENEFON DELTA--------N8

(#32723) pjen válasza bringasisti (#32722) üzenetére


pjen
félisten

Az ok,de ez egybe van öntve két foglalattal.+ nem tudom milyen rendszer mert a másik végén nincs bekötés mint a normál ikerbe kötött fénycsőnél.Szér se tudom szedni,ki van öntve.

(#32724) bringasisti válasza pjen (#32723) üzenetére


bringasisti
őstag

Az elektronikus folytó ami nem egy trafó az magas frekvencián dolgozik ezért nem kell az a kis kerek gyújtó. A másik végén a két foglalat van összekötve és a két cső így sorba van kapcsolva. Először azt nézd meg hogy mindkét cső jó?

BENEFON DELTA--------N8

(#32725) pjen válasza bringasisti (#32724) üzenetére


pjen
félisten

A két cső jó.Az elektrónikus fojtóval van a gond.Kb egy hete melegszik és büdös.Cserélni csak kompett tudnám mert ki van öntve egybe a két foglalattal.Most elmegyek Bauhausba és megpróbálok egy led panelt venni.Legalább IP 55 lenne jó.ABC zoo ban nézegettem,de egésze horror árak vannak. :R

(#32726) Janou válasza pjen (#32725) üzenetére


Janou
őstag

Nekem is egy egybeöntött cucc volt az akvárium tetőmbe T8-as csövekkel. Kivágtam sarokcsiszolóval az egészet és a helyére vettem egy Odyssea lámpát T5 csövekkel.

[ Szerkesztve ]

(#32727) bringasisti válasza pjen (#32725) üzenetére


bringasisti
őstag

A LED az akkor alternatíva ha ipari táp van hozzá és alumínium lapra van ragasztva

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#32728) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nano, garnélás aksiba milyen hőmérsékletű fényforrás kell? Chihiros -t láttam egy helyen, viszont az ilyen 8000k -s. A másik 7000k-s. A 6500k-s természetes fényhez közelítől nem baj,hogy ilyen távol esnek?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32729) bringasisti válasza V.Stryker (#32728) üzenetére


bringasisti
őstag

Az hogy hány K az nem mindig tükrözi a fény színét!

BENEFON DELTA--------N8

(#32730) bringasisti válasza V.Stryker (#32728) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]

BENEFON DELTA--------N8

(#32731) Alg válasza V.Stryker (#32728) üzenetére


Alg
veterán

Veszel egy chihirost, és egy egyszerű forrasztópákával teszel bele ezekből kedved szerint:

[link] - én 2:1 (chihiros A, 3 soros) illetve 3:2 (A+, 5 soros) arányban raktam bele természetes és meleg fehéret, baromi jó fénye van.

Ennél jobb ár-érték arányút ilyen jó színvisszaadással max. akkor kapsz ha az egészet magad építed.

Olcsó alternatíva (pjen - nek is): LED reflektor.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32732) V.Stryker válasza Alg (#32731) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Régen csináltam magam is hasonlót, még műanyag tetős akváriumba, de őszintén szólva a ragasztás körül a ledcsík olyan okádék módon nézett ki a párától egy idő után,hogy nem akarok már barkácsolni. Tudom,hogy nem látszik és szép a végeredmény is, de engem azért zavar,hogy a színfalak mögött cunyaság van. :DDD

Még nem tudom. Nem nagyon találtam aksit sem. Üvegtetővel rendelkező, optiwhite aksi kellene 30x30x35 +-5cm méretben, de nem 30k-ért, az ziher. Max 15k-ért, de még nem találtam, csak tető nélkül sajnos.

A LED refi kicsit túlzás lenne azt hiszem a 30x30-as aksinak. :D

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#32733) Alg válasza V.Stryker (#32732) üzenetére


Alg
veterán

Itt annyit csinálsz hogy:

- leveszed a végéről a záróelemet
- kicsúsztatod a plexit
- lekaparod a ragasztó taknyot a led csíkok végéről
- kiforrasztod a gyárit, kicsúsztatod
- beragasztod a helyére az újat, visszaforrasztod
- ha szeretnéd letaknyolod újra a végét hogy biztos ne zárjon rövidre (én nem csináltam)
- összerakod.

Mutatok képet az enyémről ha érdekel, kb. egy éve üzemel így, semmi baja.Ráadásul itt nem zárt helyen lesz, hanem szabadon az akvárium felett, és a meleg miatt nem csapódik le rá pára.

De tök jó az aquael leddy smart vagy mi is egy ekkora akváriumhoz.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32734) pjen válasza bringasisti (#32727) üzenetére


pjen
félisten

Köszi,hogy segítesz. :R Közben vettem Somogyi féle hálózati led panelt,14W.Ahol pára érheti kiöntöttem szilikonnal,kettős szigeteléssel felszereltem.A tetőbe fúrtam lyukakat szellőzni. :R

(#32735) bringasisti válasza pjen (#32734) üzenetére


bringasisti
őstag

Örülök hogy sikerült

BENEFON DELTA--------N8

(#32736) pjen válasza bringasisti (#32735) üzenetére


pjen
félisten

Kszönöm.Eddig 6000 kelvines csövek voltak,több mint 3 éve.Olyan fakó volt már minden.Ezek a panelek 4500 kelvinesek,picit sárgásabb a víz,de minden sokkal színesebb.A fénycsövek újkorukban tudtak 900 lúment,ezek a panelek 1400 lument tudnak papíron.

(#32737) Skillet


Skillet
addikt

Megjött az akva. Szerintem hányadék az éle mindenhol. Maga a ragasztás szerintem rendben lesz, de az üveg megmunkálása undorító.
De gondoltam megkérdezlek titeket is
KATT
KATT
KATT
Állítólag ez gépi zám. Zám=élletörés.
Hát ha ezt egy gép csinálja, akkor azt a gépet mi a f@sznak kapcsolják be egyáltalán? Csinálta volna inkább kézzel. Mi a tökömmel tudnám ezt házilag lecsiszolni, hogy egy (de inkább 10) fokkal szebb legyen, mint most?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32738) Alg válasza Skillet (#32737) üzenetére


Alg
veterán

Ez nincs élcsiszolva, csak letörve azért ilyen szerintem.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32739) Skillet válasza Alg (#32738) üzenetére


Skillet
addikt

De milyen gép csinálja ezt? És miért ad ki valaki ilyen munkát a kezéből? Nem lett volna ésszerű kézzel átcsiszolni az éleket? Nem vártam tükör üveg él felületet, hiszen nem akartam érte kifizetni méterenként 2e forintot. De azt azért reméltem, hogy az élletörés csak nem lesz ennyire hányadék. Tévedtem.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32740) Eugene Roe válasza Skillet (#32739) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Csiszolva van, csak nem rendes üvegcsiszolóval, az ugyanis csonka gúla / trapéz élt csinál, én eddig olyat láttam, és nekem is olyan van.

Ez olyan mintha szalagcsiszolóval küldte volna meg :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32741) bringasisti válasza Skillet (#32739) üzenetére


bringasisti
őstag

Gyémánt tárcsával csiszolják, csak nem mindegy hogy mennyire hűtik, és hogy a fickó két ujjal vagy két kézzel tolja neki az anyagot. Ennél még a vágott felület is szebb!!!!! Lehet az üveges boltban kapni fehér habkövet 45° rátenni és kicsit csiszolni hogy tompuljon a szar, vagy Fogy. Védelem.

BENEFON DELTA--------N8

(#32742) Skillet válasza bringasisti (#32741) üzenetére


Skillet
addikt

Forma szerint nem gyémánttal csiszolták :F
Nem kértem gépi élcsiszolást, mert sokalltam érte a 2e Ft/fm összeget, de ez így akkor is gáz szerintem. Attól még nem szabadna így kinézzen.
Ettől kézzel is szebbet csiszol bárki. Ez nagyon hányadék munka.
Haver 10 évig üvegezett. Láttam amikor vágás után csiszolnak. Ennyi üvegfelületet szerintem kb 10 perc lenne kézzel végigcsiszolni. Nem tudom emiatt milyen gépet kapcsoltak be, de azt csak akkor kellett volna, ha szebbet csinál a kézi csiszolásnál.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32743) bringasisti válasza Skillet (#32742) üzenetére


bringasisti
őstag

Csak gyémánt ami viszi! Nekem itthon is van tárcsa és korona fúró tudok képet feltenni. A 10 és üveg ami vágva van az nincs így töredezve, így ez selejt!

BENEFON DELTA--------N8

(#32744) bringasisti válasza Skillet (#32742) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#32745) Skillet válasza bringasisti (#32744) üzenetére


Skillet
addikt

Valaki tegyen nekem fel 8-as vagy afeletti vastagságú üveget, ami kézzel csiszolt! Had küldjem át az embernek, hogy ezt neeeeeem!
Kivagyok, mert már tölteném fel, mert nagy a káosz már nagyon régóta, holnap jön haza a feleségem a kórházból a babával és itt még mindig rumli van a retkes akvárium miatt. A forma szerint meg ez így teljesen jó!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32746) dobolan


dobolan
senior tag

Tess, ez 8-as üveg.

Ezen a csiszolás nélküli se olyan ronda, mint a tieden. Nincs olyan éle, ami elvágná a kezed, szép derékszögű, nincs semmi töredezés rajta.

[ Szerkesztve ]

(#32747) bringasisti válasza Skillet (#32745) üzenetére


bringasisti
őstag

10 es üveg nincs csiszolva

BENEFON DELTA--------N8

(#32748) bringasisti válasza Skillet (#32745) üzenetére


bringasisti
őstag

BENEFON DELTA--------N8

(#32749) Silentfrog válasza Skillet (#32737) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Valóban elég csúnya. Mennyibe jött ki egy liter?

(#32750) Skillet válasza Silentfrog (#32749) üzenetére


Skillet
addikt

24e Ft volt. 100x30x40cm= 120L
Gyárit kellett volna venni, valami 100x40x40-est, csak nem volt most kedvem ezzel szarakodni...másik méretű bútort csinálni, stb stb.
Meg aquafauna pl nem hozza ki, érte kellene menni.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.