Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33101) bringasisti válasza bringasisti (#33100) üzenetére


bringasisti
őstag

Várom a véleményeket

BENEFON DELTA--------N8

(#33102) pjen válasza bringasisti (#33101) üzenetére


pjen
félisten

'Mi a különbség a desztillált víz és az ioncserélt víz között?A desztillált víz a víz gőzzé alakításával ill. a gőz visszahűtésével nyerhető. Az ioncserélt vízben a fordított ozmózis ( RO = Reverse Osmosis) Ozmózis akkor jön létre amikor elválasztunk két különböző koncentrációjú oldatot. Minél nagyobb az oldott anyagok koncentráció különbsége, annál nagyobb az ozmotikus nyomás. A fordított ozmózisnál az oldószer ( tiszta víz) áramlik külső nyomás hatására a féligáteresztő membránon keresztül a magasabb koncentrációjú oldatból (szennyezett víz) az alacsonyabb koncentrációjú oldat felé (tisztított v"
Nográdi Erdőkémia KFT.

[ Szerkesztve ]

(#33103) bringasisti válasza pjen (#33102) üzenetére


bringasisti
őstag

A fordított ozmo és a gyanta egy lapon említése az már kicsit sok nekem. Egy darabig úgy gondolom kerülöm az oldalt. Picit utána kéne olvasni hogy a sejtmembrán és a gyanta között mi a különbség. A fordított ozmozis arra van kitalálva hogy az űrhajós a saját mozsdóvizét vizeletét issza másnap. Ott nem csak az eljárás hanem a végeredmény is más mint a desztillált és gyantás víz között. 1964 nem kezdtem halazni

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#33104) Lami66 válasza Lami66 (#31421) üzenetére


Lami66
őstag

Egy évvel ezelőtt kényszerből akváriumot kellett cserélnem. A réginek elengedett a ragasztása. Nem vacakoltam a javítással, mert volt tartalék akva otthon, egy Juwel 96 literes, gyári műanyag tetővel, tönkrement világítással. Úgy döntöttem, hogy a rossz neon alkatrészeket kidobom, és megcsinálom ledesre, mert otthon éppen volt 2 méternyi 5050-es extra erős ledszalag elfekvőben. Két gond volt vele, egyrészt csak 4000 kelvines, másrészt nem vízálló. De próbálkozásnak megteszi. Kicsit bővebben leírom, mert azt látom, hogy a ledes világítás körül még sok a bizonytalanság.
Vettem egy 36 wattos trafót, illesztőkábeleket és egy három ágú elosztó kábelt. A barkácsolás fél óra alatt megvolt. Tető belsejét letisztítottam, zsírtalanítottam. Vágtam 3 darab kb 70 centis ledszalagot, ami éppen befért a tetőbe. Beragasztottam egyet a tető elejére, egyet középre és egyet hátra. Így egyenletes megvilágítást kap az akva. Számolgatás nélkül is előre tudni lehetett, hogy ez a fényerő túl sok lesz lowtech akvához. Ezért kőkemény 2500 Ft-ért vettem egy távirányítós (!!!) dimmert, amivel 10 %-os lépésekben lehet változtatni a fényerőt. A kábelek összedugdosása, rögzítése után már világított is a szerkezet. Kezdetben 60 %-os fényerőt használtam. Eleinte jónak tűnt, de 1-2 hét után megjelentek a zöld pontalgák az üvegen, ami jelezte, hogy sok a 60 %. Ezért átálltam a 40 %-os fényerőre. Ez úgy tűnik megfelelő, mert a növények növekednek, hajtásokat hoznak, de alga nem jön elő. Ekkor véget vetettem a teszt időszaknak, és megrendeltem a végleges ledeket, 6500 kelvines vízálló led szalagot, szintén az 5050-es típusból. Kipróbáltam, simán világított a víz alatt :) Azóta ez a világításom. Megjegyzem, hogy este a sötét lakásban 10 %-ra kapcsolom a világítást, ami így nagyon hangulatos "telehold-fényt" ad.
És végül íme pár kép.
Az első képen a 4000 kelvines led fénye, 40 % fényerőn
A második képen a 6500-as led fénye, 40 % fényerőn
A harmadik képen a 6500-as led fénye 10 %-os "holdfény" módban.


[ Szerkesztve ]

(#33105) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Amano garnik mellé lehet tenni Sterba páncélosharcsája (CORYDORAS STERBAI) halat, illetve repülő róka (CROSSOCHEILUS SIAMENSIS) ? 200L-be.
Vagy nem túl szerencsés ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33106) Darksool válasza Directors (#33105) üzenetére


Darksool
kezdő

Szia!
Nálam az Amanok teljesen jól elvannak a sziámi ormányos márnával, coryk nincsenek velük, de szerintem a coryk mellett se lenne gond.

(#33107) Directors válasza Darksool (#33106) üzenetére


Directors
senior tag

Lehet megpróbálom, köszi! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33108) oszy válasza Directors (#33105) üzenetére


oszy
veterán

Apósomnak 2 db ormányos márna van. Nem eszi meg a blue dream-eket. :) Pedig nem együtt nőttek föl. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33109) Directors válasza oszy (#33108) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm az infót! :)

Végül is tegnap vásároltam ormányos márnát. Plusz melléjük került még 10db törpe üveglazac. 11db amanóból ma csak 4-db-ot találok. Ebből a 11db-ból 7db teljesen kifejlett felnőtt példány. Elképzelésem sincs hogy mi történt velük. :(( Tetemeket nem találtam.
Ezek kerültek bele az akvába tegnap. Az összes többi hal már beszokott. Igaz került most bele 6 db kolibri hal is, de abból 6 db amúgy is volt benne.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33110) -juc- válasza Directors (#33109) üzenetére


-juc-
aktív tag

Vagy nagyon elbújtak, ha van hová, vagy kirándulni indultak... :(

Új beköltöző Amanóknál az elején le szokták fedni esténként az akváriumot (pl. folpackkal), amíg meg nem szokják a helyüket, hogy ne ugráljanak ki éjjel.

(#33111) Directors válasza -juc- (#33110) üzenetére


Directors
senior tag

7 amanòm volt, tegnap vásároltam melléjük még hármat.
Zárt az akvám. Hát remélem csak bujkálnak. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33112) -juc- válasza Directors (#33111) üzenetére


-juc-
aktív tag

Azt nagyon tudnak. :D

(#33113) Alg válasza -juc- (#33110) üzenetére


Alg
veterán

Nekem csak akkor ugrálnak, ha valami nem jó nekik... amúgy etetésnél ők az elsők akik előjönnek.

Nálam amúgy a meleget nem szokták bírni, most is kb. az egész csapat kinyiffant amíg nem voltam itthon két hétig... :(

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33114) Directors válasza Alg (#33113) üzenetére


Directors
senior tag

Én hűtöm az akvát ventikkel. Termosztátos. 23-25 fok közt ingadozik a hőmérséklet.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33115) -juc- válasza Alg (#33113) üzenetére


-juc-
aktív tag

Az elején ügyeltem arra, hogy le legyen fedve, de utána már párat elveszítettem. Érdekes módon többször is olyankor, amikor este még adtam száraz kaját, ami nem mind ülepedett le, hanem a felszínen elfekvő vízinövények között maradt, és a garnélákat láttam fent csimpaszkodva kajálni. Valószínű megijedtek valamelyik haltól.

Szerintem nem a meleg a baj, hanem az elmaradt vízcsere (pontosabban a nem eltávolított, melegben jobban bomló cuccok).

Idén szerencsére még nem láttam 27 foknál melegebbnek a vizet, és inkább a 25-26 fok a jellemző, pedig panel 10. emeleten lakom. Azért ez sem ideális, a BBA és fonal szépen megjelent...

(#33116) Alg válasza -juc- (#33115) üzenetére


Alg
veterán

Előtte volt egy nagy vízcsere (~75%) mulmozással, rá egy hétre meg egy gyors szokásos 30%-os, mint eddig mindig. Nem ment 2 hetet csere nélkül.

Rengeteg növény van és viszonylag kevés hal. A cory-k közben meg le is ikráztak szóval olyan rossz nem lehet vízminőség.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33117) szabolcs77


szabolcs77
tag

Sziasztok!

Hogy viseli át az akvárium a legjobban a szabadságot (5nap)?
Adatok:
- br 70 liter
- nagynyomású co2 8 órában megy
- LEDes világítás 9,5 órában
- GA táp napi adagolás
- lakók: neon, páncélos és garnik
- automata haletetőt be tudok állítani

Mit érdemes ilyenkor? Vegyem lejjebb a co2 vagy kapcsoljam ki? Fényt csökkentsem időben és fényerőben? Tápot mihez viszonyítsam?

Nyilván úgy fogom itt hagyni, hogy előző nap lesz vízcsere.

Köszönöm a tanácsokat!

(#33118) jegenye77 válasza szabolcs77 (#33117) üzenetére


jegenye77
addikt

KB ennyi, hogy előtte vizet cserélsz.
Én legalábbis nem szoktam mást csinálni.
Most is 3 hétre hagytam magára az aksit. Elpárolgó vizet nálam egy tápadagoló pumpa pótolja. Azt be kell pontosan állítani mert ha túl sokat pumpál bele akkor nedves lesz a parketta ;)
Kaját is egy adagoló szórja be ilyenkor.
Mikor visszaérek nagytakarítás és kész.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#33119) Eugene Roe válasza szabolcs77 (#33117) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ha régi a palack, akkor én kikapcsolnám a co2-t arra az időre, nehogy akkor engedje el magát :) etetőautomatánál is inkább a túletetéstől kell félni. 3 napot simán elvannak a halak, 5-re már etetnék egy keveset.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33120) ooloo válasza szabolcs77 (#33117) üzenetére


ooloo
őstag

Semmit nem kéne tenned a vízcserén kívül . A halak simán átvészelnek 2-3 hetet táplálék nélkül . A növények simán kibírnak 2-3 hetet mesterséges megvilágítás nélkül , hacsak nem ablaktalan pincében van az akvárium . Egy egészséges mini ökoszisztémának meg sem kottyan az a 2-3 hét a kiegészítő kütyük nélkül . Régen ez működött ... szerintem most is .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#33121) Eugene Roe válasza ooloo (#33120) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Max, ha van garnéla szaporulat, akkor nem lesz, de a felnőtteket ezek a halak nem fogják bántani.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33122) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Növényes akvánál a kiinduló alap az az hogy Nitrátnak 10 , Foszfátnak 1 , Vasnak pedig 0,1-nek kellene lennie kb. ?
Ti milyen tesztekkel mértek ? Gondolom a csepegtetős tesztek viszonylag pontosan mérnek, de milyen márka ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33123) Eugene Roe válasza Directors (#33122) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nitrát 10, foszfát 1 jó, kálium 10-20, vas mehet 0,2-ig

Co2 és fény problémásabb, az egész alapja a heti 50-60% vízcsere, anélkül felesleges bohóckodni :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33124) Directors válasza Eugene Roe (#33123) üzenetére


Directors
senior tag

Én egyszerűen nem tudok csodát tenni. Algásodok.
200L az akvám. 100*40*50
Hydor prof 350 szűr.
odyssea 2x54w lámpa világító napi 8 órát
kb 45 lakója van az akvának. Garnik és 4-5-6 cm halakkal.

Heti 25% vizet cserélek. Másoknál azt látom hogy néha 2 hetente van részleges vízcsere. Mások meg csak 20% vagy 15% vizet cserélnek még is csodálatosan szép akvájuk van.
Nekem meg semmi extra növényem nincs.

Pár tő elodea densa(átokhínár) , sok kocsány nélküli ambulia, Echinodorus istimicus és valamilyen crypto. Magyarán ilyen teljesen alap növények.

kb. 2 hete sikerült azt elérnem hogy 1 körül van a foszfátom és a nitrátom 10 körül. Sera és JBL csepegtetős tesztel mérve. GH10 KH 5. Káliumot tesztem nincs. A vas pedig 0,05 vagy néha még annyi sem. Nem értem miért mérek ilyen keveset. Rossz lenne a tesztem ?

Most naponta adagolok 2,5ml carbot , 2,8ml Macrot és 2ml Plantert.
Emeljem most még feljebb a Plantert, vagy adjak csak szimplán Vas tápot ? Vagy ez a 0,05 vas is elég lehet ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33125) Eugene Roe válasza Directors (#33124) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Egy lowtech lehet gyönyörű :D de ők meg egyfajta általános tápot nyomnak többnyire. Vagy fullba kell nyomni a kretént, vagy minimalba. Átmenet nincs. Próbáltam én is, de nem lehet. A led ajánlások is viccesek, mert vas + co2 + nitrogén és kálium is jó volt, de még az ajánlott fény fele is algásodott, le kellett vennem a 11 ezer lument 3500-4000-ra 180 literen, hogy a növény növekedjen, de az alga ne.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33126) Directors válasza Eugene Roe (#33125) üzenetére


Directors
senior tag

Amikor elindítottam akkor 3-4 hònapig jò volt, majd elkezdett algásodni. Aztán lassan 1 éve csak küzdök. Most még megpròbálom belőni a vasat, aztán ha az se segít akkor feladom.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33127) szabolcs77


szabolcs77
tag

köszönöm a korrekt, gyakorlati tapasztalatokat és tanácsot. Akkor nem bonyolítom túl :)

(#33128) Darksool válasza Directors (#33126) üzenetére


Darksool
kezdő

Milyen algád van? Ha valóban csak ezek a növények vannak és csak pár tő, kicsit soknak érzem a tápozást, szűrésről írhatnál bővebben. Kép is jöhet. Feladni nem szabad :)

(#33129) oszy válasza Darksool (#33128) üzenetére


oszy
veterán

Nekem is van alga a növényeken! A szűrés jó, mert egy pár hónapos Eheim eXp. 250 szűrő. Tápozás már hetek óta csak Liqui Carbo! Úgyhogy lassan abba is fogom hagyni ezt az akváriumot. Egy 50 literesben vannak csigasügérek, amik most szaporodtak. Lehet őket fogom áttelepíteni a 128 literesbe. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33130) Directors válasza Darksool (#33128) üzenetére


Directors
senior tag

Nem tudom milyen alga pontosan. Szerintem zöld por alga. A növényen nem tudom milyen alga van.

A szűrőről nem tudom mit mondhatnék még. Hydor prof 350. Gyári töltettel. Sok jót olvastam a gyári töltetről hogy jó minőségű. Többen dicsérték. Ezen felül én tettem még bele sera siporaxot.

[kép] [kép] [kép]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33131) oszy válasza Directors (#33130) üzenetére


oszy
veterán

Majdnem ilyen csúnya az enyém is. :/

Azt nem értem, hogy arról volt szó, hogy fodrozza a víz felszínét az esőztető. Én is úgy állítottam be. Viszont a mulmot nem bírom kitakarítani a fekete bazaltról. Ha lejjebb állítom, gondolom akkor meg jobban fog algásodni a sodrás miatt. Plusz lehet már kell levegőztető.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33132) Alg válasza oszy (#33131) üzenetére


Alg
veterán

Mulmot nem a szűrő feladata kitakarítani, azt vízcserekor kell leszívni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33133) Eugene Roe válasza Alg (#33132) üzenetére


Eugene Roe
őstag

+1 igaz minden bolti gagyi, de sikerült egy faszát csinálni 100ft-ból :D

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33134) Alg válasza Eugene Roe (#33133) üzenetére


Alg
veterán

Félliteres kólásüveg? :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33135) oszy válasza Alg (#33134) üzenetére


oszy
veterán

Az lesz már nálam is, de ásványvizesből. :) Remélem az is megfelel! ;]

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33136) Eugene Roe válasza Alg (#33134) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Majdnem, egy picit fejlesztett változata :P ennek a talpát ha levágod és kifúrod, akkor garnéla, hal és ami még fontosabb, hogy ADA amazónia talajbiztossá is lehet tenni. Nem volt könnyű (számomra) kellően magas és széles palackot találni, amiben nincs nagy szűkület.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33137) bringasisti válasza oszy (#33131) üzenetére


bringasisti
őstag

Olyan apró talaj szükséges amin mikor az anci végig úszik addig pofozza a szart míg azt a szűrő fel tudja szívni. Nyilván ennek feltétele hogy a talaj ne legyen üreges ahol a mulm el tud akadni.

BENEFON DELTA--------N8

(#33138) oszy válasza bringasisti (#33137) üzenetére


oszy
veterán

Ilyen zúzott bazalt talaj:

2 db Botia Striata (Sávos díszcsík) van. :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33139) Directors válasza Eugene Roe (#33136) üzenetére


Directors
senior tag

Ezt kipròbálom én is. Hátha.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#33140) oszy


oszy
veterán

Ez a talaj ajánlott a sügéreknek? Esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33141) bringasisti válasza oszy (#33138) üzenetére


bringasisti
őstag

Durva

BENEFON DELTA--------N8

(#33142) Darksool válasza Directors (#33130) üzenetére


Darksool
kezdő

Nem tudom sajnos, hogy ennek a szűrőnek mi a gyári töltete, képeken amit találtam kerámiagyűrűk vagy szivacs van... biológiai töltetet tettél bele? Purigen van benne? Ha jól olvasom csak 6,6 liter szűrőanyag fér bele... ez se túl sok, nekem 7.6 liter van 100 liter vízre és néha kevésnek érzem :) mondjuk barna algám nincs. Bacik rendben vannak? Ammónia? Az algák megfojtják a növényeidet (nem kapnak fényt), ezért nem képesek felvenni a tápanyagot(macrot miért is?) amit belocsolsz(de az algák igen, bumm), elrothadnak ami megint csak ammónia... ezeknek lenne érdemes utánajárni szerintem. Ha esetleg tudok még segíteni vmiben PM

(#33143) oszy válasza bringasisti (#33141) üzenetére


oszy
veterán

Már szerintem 2 éve ez van, és már marad is. Majd a fehéret akarom megvenni, ha átrakom oda a sügéreket.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33144) bringasisti válasza oszy (#33143) üzenetére


bringasisti
őstag

én ezt használom. Itt is vannak néhány milliméteres darabok de közte van homokszerű is. Így nem tud a kuka megülni benne. Balaton partján lehet szedni és a hivatalos neve " kagyló homok " Lényege hogy sok mész van benne ami az Afrikai sügérnek szükséges hogy a víz ne tudjon savas PH felé mozdulni. Természetesen volt a sütőben egy kis wellness mielőtt a medencébe raktam mosás után!!!!!!

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#33145) oszy válasza bringasisti (#33144) üzenetére


oszy
veterán

Nem semmi! :) Nekem csigasügérek vannak. Azok nem kívánnak extra dolgot. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33146) bringasisti válasza oszy (#33145) üzenetére


bringasisti
őstag

Azok is érzékenyek a savas PH ra

BENEFON DELTA--------N8

(#33147) oszy válasza bringasisti (#33146) üzenetére


oszy
veterán

Csapvízben tartom őket. Egy fakő van benne. Ha költöznek, akkor kb. 3 db lesz bent. Felhívtam haverom akitől vannak a sügérek. Tüzépről van a talaj. Sima fehér kvarchomok. :) A bazalt a másikban van. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33148) Nickden


Nickden
friss újonc

Sziasztok !

Sajnos pár napja szétrepedt az akváriumom és mivel most egy darabig nem akarok másikat a benne lévő halak "árván" maradtak. Valaki fogadja be őket :) Nem túl sok halról van szó: 1 szép nagy Vitorlás, 1 nagy frenatus, 1 nagy farokfoltos márna, 1 kék gurmái, 3 ékfoltos razbóra, 4 zebra/leopárd dánió. 1 szifó. Ingyen(egy körben, az összes!) elvihető Budapest 11 kerületből.

(#33149) oszy válasza Nickden (#33148) üzenetére


oszy
veterán

Engem érdekel a 4 zebra/leopárd dánió és az szifó. A többi sajnos nekem nagy. :/

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33150) Danecay válasza oszy (#33149) üzenetére


Danecay
őstag

Üdv mindenkinek. Némi segítségre lenne szükségem, 2 dologban is. Az egyik az, hogy pár hét alatt kb. megállíthatatlan és meghatározhatatlan számban jelentek meg a csigák az akváriumban, jellemzően két fajta, az egyik a Maláj tornyoscsiga amivel nem is lenne akkora nagy baj, velük annaira nem is találkozom, elvileg ugye ők a talajban laknak, szemben viszont a szerintem valamilyen hólyagcsigafajtával ami gyakorlatilag elárasztotta a az akvárium minden részét, megállíthatatlanul és látszólag a növényeket is eszik. Venni akartam Helena csigát de azt mondták, hogy egy kb. 80L-es aksihoz mint amilyen nekem is van kellene egy jó pár, hogy hatékonyan tudjanak működni, 3-4db-al nem sokra mennék, és látván a méretüket (én azt hittem nagyobbak) el is hittem, 10e Ft-ot pedig nem akartam kiadni csigáért tekintve, hogy olyan 1e ft volt db-ja. A Botia-t ajánlották még ami az elmondások szerint hatékonyan tizedeli a csigaállomány, így végül abból vettem, igaz csak egyet, de azt mondták, hogy már az is látványos eredményt produkál. Nos a Botia-m mit ha elfelejtette volna, hogy ő csigaevő hal lenne vagy mi. A többi halnak beszórt haltápot láttam már enni de csigát még nem. Mellékesen jegyzem csak meg, hogy 3e Ft-ért adták a kereskedésben darabját. Tettem be nekik uborkát, káposztát és az első kép bal alsó sarkában látható, hogy mennek is rá szépen de nem hiszem, hogy ez oldja meg majd a problémámat. Szóval ez lenne a főbb probléma amiben tanácsot, segítséget szeretnék kérni.
A másik pedig a növényzet lenne. Régebben azzal küzdöttem, hogy legyen, most pedig nem nagyon tudok velük mit kezdeni oly mértékben megnőttek. A metszhetőeket nyilván metszem, pl. Ambulia, de pl. a képen is látható elvileg Cryptocoryne aponogetifolia / Fodroslevelű vízikehellyel, vagy a szintén látható fűszerű növénnyel aminek sajnos nem tudom a nevét nem igazán tudom mit kezdjek, elérték a vízfelszínt és vagy annak a tetején úsznak vagy vissza vannak hajolva a a vízbe. Gondolom ezeket vágni, metszeni nem lehet. Mit tudok velük kezdeni? A válaszokat előre is köszönöm! A Víz tetején úszó növény az nem törmelék hanem hülye békelencse ami megint elszaporodott.



Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.