Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32601) Alg válasza bringasisti (#32600) üzenetére


Alg
veterán

eddig azt használtam, csak valami esztétikusabbra cserélném :)
Meg a skimmert nagyon lefogja a szivacs és semmit nem szív, vagy leszívja a szűrő a víz alá az egészet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32602) Eugene Roe válasza Alg (#32601) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Skimmerre nem kell szivacs, van benne. Állítsd be, hogy 30 perc menet, 30 perc szünet. Ha bemennek, max üldögélnek az oxigénnel dúsított vízben fél órát. Még ételt is kapnak :) aztán ha lejárt, akkor simán ki tudnak menni.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32603) Alg válasza Eugene Roe (#32602) üzenetére


Alg
veterán

Nem olyan skimmerem van, hanem úszó skimmeres üveg befolyó.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32604) Eugene Roe válasza Alg (#32603) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nekem ahhoz túl erős lett a pumpám sajnos :) meg ilyen, azzal nekem tele volt mindig a szűrő, de a külön skimmerrel ezuel nincs gond.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32605) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Ilyen algásodás ellen van ötletetek mit lehetne kezdeni? Valszeg asszony túletette a halakat, volt talajporszívózás és 2/3 rész vízcsere. Mit tudok még tenni? Vagy vágjam le a leveleket?

(#32606) Alg válasza JHONNY 79 (#32605) üzenetére


Alg
veterán

Amin sok van azt le lehet vágni, ahol kicsit kevesebb azt carbo-val, kikapcsolt szűrő mellett megküldeni. (ne használj több carbot mint az ajánlott mennyiség, én kb 1:3-hoz hígítom és azzal fecskendőzök)

Vagy ha ki tudod venni az egész növényt, azt meg lehet áztatni carbos oldatban (egy befőttesüvegbe 3-4ml carbo+akváriumvíz és fél-egy órát benne hagyod a növényt)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32607) JHONNY 79 válasza Alg (#32606) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Köszönöm a válaszod.Tehát akkor folyékony co2-t kell adagolnom. Nem tudom kivenni az összes növényt, java részük damillal a gyökérre van kötve. A szűrőt meddig kel kikapcsolva hagynom?

(#32608) Alg válasza JHONNY 79 (#32607) üzenetére


Alg
veterán

10 perc elég, csak hogy ne oszoljon el rögtön a carbo (közvetlenül adagold az algára, fecskendőből vagy pipettából)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32609) Skillet


Skillet
addikt

Hali . Úgy tűnik folyik az akva. A méret sajna nem éppen sztenderd. 100x30x40 cm. 100-asnál inkább a 40x40 elterjedt. Szóval cserélni talán csak úgy lehetne, ha csináltatok. Ez egy juwel rekord 120.
Tudtok ügyes akva ragasztós embert? Én Noé Gábortól már kaptam ajánlatot. 8mm-es üvegből, kiszállítva 26e Ft. 10mm-esből 29e Ft.
Ha a mostanit újra szeretném ragasztatni, mert mondjuk nem repedés van, "csak" ragasztásnál enged, akkor 17e Ft.
A mostani amúgy merevítés nélküli, első és hátsó üveg 8mm, oldalsók 5mm. Noé merevítés nélkül inkább az egészet 10-esből javasolja.
Vagy veszek valami sztenderd 100x40x40-est, merevített, de akkor új bútort is csinálnom kellene hozzá.
Amúgy mindenképpen merevítés nélkülit szeretnék, mert nyitott a víz, függesztett világítással. Nagyon csúnya lenne a merevítés.
Ha repedt, gondolom kuka az egész. Ha ragasztásnál ereszt, érdemes még vele bíbelődni?
Mondjuk a repedést nem nagyon érteném, én ragasztásra tippelek, de ki tudja. Nemsokára nekiállok, hátha kiderül.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32610) Eugene Roe válasza Skillet (#32609) üzenetére


Eugene Roe
őstag

100*30*40-hez szerintem 8-as is elég, nekem 90*50*50 van 10-esből, és a hasasodása 2mm alatti. Itt ugye a magasság a kritikus, -10cm magasság az 20-25% terheléscsökkenés (persze picit hosszabb, ami viszont növel). Ha teszel bele néhány nagyobb követ, fát, akkor a csökkent vízmennyiséggel rendben kellene lennie még merevítés nélkül is :)

Én újat vennék ilyen értéknél, bár ragasztás még javítható szilikon vagy fsb ragasztóval.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32611) bringasisti válasza Skillet (#32609) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem tudom pontosan a probléma kilétét mert nem mindegy hogy szar ragasztó engedett el vagy jó ragasztó szarul lett kenve és az a gond. Ha utóbbi akkor veszel F.BS tubust és megigazítod

BENEFON DELTA--------N8

(#32612) Skillet válasza bringasisti (#32611) üzenetére


Skillet
addikt

Gyári juwel, talán 20 év körüli. Szóval passz, de nem hinném, hogy a ragasztás vagy a ragasztó rossz. Gondolom elfáradhatott. Volt már akim, ami ragasztásnál engedett, kikentem fekete szilóval, ennek már 10 éve is van, még viseli magát. Ilyesmire gondoltam itt is. Csak előbb rá kellene jönni, hol enged. De legalább már üres.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32613) bringasisti válasza Skillet (#32612) üzenetére


bringasisti
őstag

Veszel egy tubus F.BS ragasztót a festék boltban és az egész medence rendbe van téve

BENEFON DELTA--------N8

(#32614) Skillet válasza bringasisti (#32613) üzenetére


Skillet
addikt

A dolog ennél picivel vidámabb.
KATT
Van gyári hátfal és gyári szűrő. Mindkettő ragasztott. Ezek eléggé megnehezítik azt a gondolatot, hogy ki kell mindenhol kenni. De ha van ötlet, hogyan szedjem ki ezeket a cumókat, az jó lenne. Vissza se tenném utána semelyiket! A hátfalat még csak csak letépem, a beragasztott részeken ottmaradna a hátfal darabjai, azokat meg gondolom ésszel, pengével. A szűrő szebb lesz!

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32615) bringasisti válasza Skillet (#32614) üzenetére


bringasisti
őstag

Ez fogós kérdés. Sniccer segítségével a (vékony kis méret) a hátfalat le kell bontani óvatosan alá nyúlva és csak annyira elhúzni az üvegből hogy a kés ismét oda férjen. Látom van külső szűrő a bal alsó sarokban, szerintem a medencében lévő tartály nem lehet nagyon oda ragasztva mert a stirol az üveg ragasztó segítségével csak gyengén kapaszkodik. Be kell áldozni

BENEFON DELTA--------N8

(#32616) Skillet válasza bringasisti (#32615) üzenetére


Skillet
addikt

KATT
No, lejött minden. Egyben! Sniccer sem kellett. Furi volt az a ragacs (fekete amúgy). Régen a juwel csomagolta az akváriumok mellé kis tubusban, te tudtad eldönteni, melyik oldalra installálod a szűrőt. Aszerint kellett felrakni a hátteret is ugyanazzal a ragaccsal. Szóval talán nem sima sziló lehetett, de passz. A belső szűrő nem kerül vissza szerintem, a külső szűrő megoldja majd.
Az üvegen maradt a ragacsból valami körömmel is érezhető ki tudja mi, de nem fekete, mint a ragasztó, hanem színtelen. Holnap majd rámegyek foltbenzinnel, hátha. Van még itthon pár cucc, talán hígító is, de nem szeretném, hogy megmarja az üveget valamelyik. Ha nem jön le, marad ahol van. Ennyi.
Mivel feketével van ragasztva az akva, valami fekete kellene a felújításhoz is. Az FBS emiatt nem biztos, hogy a legjobb ötlet. Repedést amúgy sehol sem láttam.
Holnap az üvegek találkozásából ki kell bányásszam az algát, apró kavicsokat. Be(ki?)türemkedik a ragasztó és mindkét oldala és az üveg közé be tud ülni a szmötyi. Ha otthagyom, nem lesz a ragasztás a legjobb. Szóval holnap az előkészítés jön.
Kérdés: az akva alá (akva és bútor közé) hol kapok gyorsban valamit, ami elnyeli az egyenetlenségeket?
OBI lenne a legjobb, mert az van közel, de mit kell keresnem? Nikecell? Polifoam?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32617) Alg válasza Skillet (#32616) üzenetére


Alg
veterán

Polifoam. :K

Hobby fix ragasztó, van fekete is, kimondottan akvárium ragasztásra lett kitalálva (víz alatt is használható)
Mondjuk emiatt az ára is valószínű többszöröse a normál hobbicélú üvegragasztónak...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32618) bringasisti válasza Skillet (#32616) üzenetére


bringasisti
őstag

A medence olyan ragasztó segítségével van ragasztva ami minden oldószerrel szemben ellenálló. Lehet kapni matrica és egyéb ragacsok eltávolítására oldatot. Háztartási sósav segítségével át kell törölni ahová az alga befészkelte magát ott különösen! Az F.BS azért jó mert én a következőt csinálnám: kinyomó tölcsér véget 5 milliméter átmérőre vágnám és az üveg találkozás mentén végig húznék egy hurkát, majd az ujjam segítségével egy mozdulattal végig a helyére paszíroznám. Tehát van a derékszögű üveg és a sarokban egy félkör alakú ragasztó. Lehet kapni műanyag alga kaparot amibe borotva penge megy. Felfekteted a kaparot az üvegre és a pengével a felesleges ragasztót elvágod. Utána a penge lapja ér az üveghez és letolod a felesleges ragasztót. Marad egy esztétikus körív ami átlátszó és kész. Én az összes medencét így raktam össze

BENEFON DELTA--------N8

(#32619) bringasisti válasza Skillet (#32616) üzenetére


bringasisti
őstag

Lemaradt: polifoam a jó megoldás a medence alá. Radiátor mögé is szokták rakni ezért OBI is lehetséges

BENEFON DELTA--------N8

(#32620) Skillet válasza bringasisti (#32619) üzenetére


Skillet
addikt

Írtam, jó hosszan, de odalett. A lényeg, hogy jó a meglátás, én is ugyanerre gondoltam, pengével kivágom a kitüremkedett szilót. Utána zsírtalanítás... mivel is csináljam? Aztán mehet a ragasztás.
Soudal fekete akvárium ragasztót néztem ki, de sehol, főleg így hétvégén. Obinak vannak soudal cuccai, de az akvárium ragasztó nincs a webes felületen. Gondolom a boltban sem lesz, ma megnézem. Meg az esetleges festékboltokat is, hátha. Az FBS jó lenne amúgy, mert arra írják a leggyorsabb száradást, 5mm/nap. A leghamarabb össze tudnám rakni, meg az még lenne is az egyik közeli (kőházy) festékboltban.
De a színtelensége félek zavaró lesz. Elszíneződik, jobban látszik rajta az alga... a fekete szerintem sokkal jobb ilyen szempontból.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32621) Eugene Roe válasza Skillet (#32620) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én direkt színtelent kértem, és semmi sem látszik rajta 1,5 év után :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32622) Skillet válasza Eugene Roe (#32621) üzenetére


Skillet
addikt

Ha nem kapok a környéken soudalt, akkor lehet az lesz. De ugye eleve feketével van csinálva az akva gyárilag, nem szívesen kenném színtelennel. A másik meg, hogy azt olvastam több helyen, hogy az fbs nem is teljesen színtelen, vagyis nem 100% áttetsző, inkább opálos. Passz. Szóval a feketét preferálnám, de talán nem minden áron. Szívesen fogadom a tippeket, hol kapom meg a fekete soudal-t szombaton?
Illetve polifoam. Abból az obi nincsen jól ellátva, de azért van nekik... csak nem tudom, ebből mennyire vágnak le, és ha vágnak, mekkora a minimum
KATT
Van 5mm-esben is.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32623) Eugene Roe válasza Skillet (#32622) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nyilván ha már fekete, akkor maradjon is az. A JBL akváriumboltos polifoam nincs halálosan túlárazva. Vehetsz obiban xps-t is, az is jó, de a JBL teljesen más állagú mint a többi polifoam amit láttam. Sokkal puhább, mondjuk ez max nekem előny, az akváriumnak nem :D akvarisztika boltban 2500-3000 ft vs xps ilyesmi 1500 ft. %-ban sok, de reálértéken semmi.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32624) bringasisti válasza Skillet (#32622) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem meg a 600 liter alatt is ilyen van. A ragasztó bármelyiket használod van egy trükk. A medencéből az ecet szagot hajszárító segítségével el kell 15 percenként távolítani és fa konyhai vágódeszkára lábosba forró vizet tenni. Ugyanis a ragasztó úgy köt meg hogy a benne lévő ecet ha képes távozni ( hajszárító) akkor a levegő pára tartalma ( forró víz ) elindít egy vegyi folyamatot amitől az anyag " térhálósodik "

BENEFON DELTA--------N8

(#32625) Skillet válasza Eugene Roe (#32623) üzenetére


Skillet
addikt

Puha nekem nem lesz jó! Akkor legalább tudom, hogy a jbl kilőve.
Vastagság mekkora legyen? Én legelőször xps-re gondoltam amúgy, de mindenki a polifoam-ot írta, úgyhogy elengedtem, de akkor azt hiszem inkább az (xps) lesz a befutó. Gondolom az is szépen elnyeli az egyenetlenségeket. EZ a 2cm vastag elég lehet?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32626) fjudors válasza Skillet (#32625) üzenetére


fjudors
aktív tag

jobb a polifoam.
Obiban bármekkorát levágnak, négyzetméter áras.csak figyelj arra, hogy egyenesen vágja.nekem az utolsó alkalommal majdnem kevés volt a 15 centi ráhagyás
a vastagság a felülettől függ. én 10 vagy 15 mm-et szoktam venni.

[ Szerkesztve ]

(#32627) bringasisti válasza Skillet (#32625) üzenetére


bringasisti
őstag

Túl kemény!!!

BENEFON DELTA--------N8

(#32628) Skillet válasza fjudors (#32626) üzenetére


Skillet
addikt

15-ösből veszek. Megtaláltam. Azt hittem puhább ez, de jó lesz.
Akvárium ragasztójuk is volt, soudal... csak épp a színtelen :DDD mehetek tovább.
De fura, mert pl a weblapon a színtelent sem találtam.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32629) Skillet válasza bringasisti (#32624) üzenetére


Skillet
addikt

Te ilyeneket ragasztasz? :DDD
Vettem obis polifoam-ot, 15mm-es. Jó ez alá, vagy vékonyabb kellett volna? Gondolom jó.
Viszont... szerintem elengedem ezt a dolgot. Feltöltöttük az akit, így kavicsok nélkül már jól látszott hogy a bal hátsó sarokban terül egy folt (víz) az aki alja és a polifoam között. Először azt hittem valahol alul folyik, de nem. A felső 10cm környékén. És picit mozog is az oldalsó üveg a hátsón. El lehet őket mozgatni egymáson, gondolom megszűnt a tapadás a két üveg között. Ha kikenném ott (és persze akkor már mindenhol máshol is) akkor megszűnne a folyás, de nyugodtan alhatnék? Én úgy gondolom, hogy nem. Folyamatos erőnek van kitéve. Ha elenged, akkor azt nem fogja meg a két üveg közé bekent sziló.
Jól látom, hogy új aki kell? Ezt én nem merem bevállalni, hogy szétkapom, és újra ragasztom, mert nem csináltam még ilyet. Merjem?
Új akvát a Noé Gábor 29 ezerért csinálna 10mm-es üvegből, vagy 8mm-esből 26 ezerért kiszállítva.
A mostanit 17 ezerért ragasztaná újra. Annyit ez nem ér meg.
Csak költői kérdés. Pengével szétvágom, utána mivel tudom a szilót teljesen, maradék nélkül leszedni, és az üveg felületeket zsírtalanítani?
Másik kérdés... van ajánlottabb Noé Gábornál?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32630) bringasisti válasza Skillet (#32629) üzenetére


bringasisti
őstag

Hát egy kicsit mellbe vágott amit írtál. Én nem szoktam ragasztani medencét, de a 600 literest is bele értve mindegyiket én ragasztottam. A Juwel az egy megbízható márka, De az hogy az oldalsó üveg 5 milliméter a hátamon a hideg végig futott. Azt semmi képpen nem javaslom hogy szedje szét és rakja ismét össze a srác, mert nem bántani akarom de biztos hogy megcsinálja vagy csak mondja? Ezt meg lehet csinálni hogy alulra körbe teszel merevítöt a talaj takarja nem számít és felülre két széle és középre. Arra kell gondolni hogy egyszer a barátnőm volt nálam és a konyhában dumáltunk mikor ütemes csattogás a szobából! A gyereke a műanyag kocsival püfölte a 130 literest . A polifoam tökéletes választás. Ha csináltatod középre a merevítés jó ha van.

BENEFON DELTA--------N8

(#32631) Skillet válasza bringasisti (#32630) üzenetére


Skillet
addikt

Mármint megrendelésre nem ragasztasz, de a sajátjaidat mindet te csináltad?
Az 5mm addig rendben van, hogy 30x40-es, csak az a baj, hogy az első és hátsó 8-as üveghez 5mm-rel találkozik :) vagy igazából annyival sem, mivel csiszolva vannak :DDD szóval az kevéske.
Ma este ülünk tanácskozást asszonnyal, mi legyen az akvárium sorsa. Mármint, hogy legyen-e új. Sajnos hely szűkében vagyunk, így talán el kellene engedni. Aztán majd egyszer (remélem) lesz egy nagyobb, szebb.
Ha így lenne, akkor viszont a halakat, növényeket minél előbb vinnie kellene valakinek. Esetleg innen valaki? Mollyk, 3 anci, 1 barna kuhli, talán 2db valami lazac. Növények meg bár nem algamentesek, de van sok anubias is.
KATT
KATT
Merevítés nem játszik sajna. Nyitott az akva, nem lenne szép.
Szerintem ha az egész 8-as üvegből készülne, az már megfelelő lenne. 10-es üveget javasolt a srác inkább, de én azt túlzónak gondolom.
Ha olyanom lennne majd, hogy megragasztom a régit, mivel lehet a szilót teljesen eltüntetni és zsírtalanítani ragasztás előtt?
Illetve még mindig kérdés, akvárium készítést ti kire bíznátok?
Ja, még 1... a juwel megoldása nekem tök fura. Vagyis az, hogy egy keretben van az aksi. Tehát csak a széle fekszik fel (a bútorra, polifoam-ra), gyakorlatilag az aljának a 90%-a nem. A levegőben van. Gondolom nem egyedi, más gyártó is csinálja ezt. És azt be kell lássam, gond nem volt vele. A baj most is máshol van.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32632) Janou válasza Skillet (#32631) üzenetére


Janou
őstag

A kuhli és az anubias engem érdekelne ha nem csak egyben lehet elhozni. :B

(#32633) Danecay válasza Alg (#32606) üzenetére


Danecay
őstag

Egyéb alternatíva nincs az algásodás ellen? Nekem is valami ilyesmi jellegű van a növények levelein és a köveken, gyakran csipkedik a halak is de az önmagában nem lesz eredményes. Próbáltam helyileg fecskendővel kezelni folyékony carbo-val de annál több növény érintett hogy mindenhová jusson és ne adagoljak az ajánlottnál több carbo-t, még hígítva sem. A hypo oldatos merítős fertőtlenítés már nem játszik, így is örülök hogy a halak már nem rángatják ki az összes növényemet.

(#32634) Danecay válasza Danecay (#32633) üzenetére


Danecay
őstag

Gondolok itt pl. a növénytáp adag csökkentésére vagy ideiglenes elhagyására. Easy-Life ProFito tápot használok és ezen kívül gyakorlatilag csak folyákony CO2-t. Előbbinek már csökkentettem az adagját, utóbbinak pedig egy picit növeltem. A világítás időtartamát is visszább vettem abból kiindulva, hogy van aki sötétkúrával próbál megszabadulni az algáktól, ill. a sok fény is vezethet algásodáshoz. Én nem akartam drasztikus lenni de lecsökkentettem a megvilágított órák számát 8-ról 6 órára, viszont olyat is olvastam, hogy a világítás azért segíthet az alga elleni harcban mert minél tovább megy a világítás, a növények annál hosszabb ideig tudják felvenni a tápanyagot a vízből ami által kevesebb marad az algáknak. Na most akkor melyik? Olvastam olyat is, hogy a nem megfelelő szűrés és a gyenge áramlás is okozhatja, meg persze ennek az ellentettjét is, egyik munkatársam pl. éppen ezért vett Lily Pipe-t az esőztető helyett. Én is kb. 2 hete cseréltem le a 2213-as Eheim szűrőmet egy JBL e901 CristaProfira mely által remélhetőleg megoldódik a heti rendszerességű szűrőtakarítás és melynek köszönhetően jelenleg biztosan nincs gond az áramlással. Olyan mélyre van a vízfelszín alá tolva az esőztető amennyit annak a kiképzése enged és srégan felfelé irányítva több centivel a víz alól is megdolgozza a víz felszínét. Az algásodásom már a régi szűrővel is jelen volt. Szerencsére más fajta algám nincs, szerencsétlen alganyaló próbál az üvegre rácuppanva valamit begyűjteni de látszólag nem nagyon van mit. Vettem egy mágneses üvegtisztítótis, már meg van egy ideje de csak kipróbálva volt mert szerencsére nem nagyon van mire használni. Próbáljam meg esetleg gyakrabban cserélni a vizet? Ha igen akkor milyen időközönként és mennyit? Nincs akkor baj szerintem, majd csinálok képet is de jobb lenne ha algamentes lenne az akvárium.

(#32635) bringasisti válasza Skillet (#32631) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen csináltam úgy 25-30 medencét de nem foglalkozom vele. Az hogy az alja a levegőbe van az a régi szögvas keretes medence esetén is így volt, "előnye" hogy ha követ teszel bele akkor törik. Így már én biztos elengedném !

BENEFON DELTA--------N8

(#32636) bringasisti válasza Danecay (#32634) üzenetére


bringasisti
őstag

Meglévő algát olló segítségével kezelni és UV-C szűrő, de csak minőségi mert különben a szoba elázik

BENEFON DELTA--------N8

(#32637) jegenye77 válasza Danecay (#32634) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen az UV-C szűrő nagyon sokat segít. Amíg használtam soha nem volt gondom az algával. Max zöld volt az üvegen de azzal nem tudtam soha mit kezdeni. Foszfátot lehet nyomatni de nekem elég erős lámpa vol g van és a zöld alga mindig is megjelenik. De ezt a heti takarításnál és 40 % os vízcserénél egyszerűen egy régi bankkártyával lehúzom az üvegről.
UV - C szűrőt hamarosan újra be fogok szerezni mert nálam is megszokott jelenni az ecset alga. Carboval szépen lekezelem ilyenkor. Én simán többet használok a napi adagnál. Felhíhítom vízzel és jut mindenhova belőle. Pár nap után újra megcsinálom és utána el is tűnik szépen.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#32638) Eugene Roe válasza jegenye77 (#32637) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ki hová szereli az UV-C-t? Mert a szűrőből kijövő ágon már van egy inline co2 diffúzorom is, és tanácstalan vagyok. Ha jól láttam, akkor az oase márka helytakarékosabb a 180 fokban forgatható csőcsatlakozások miatt, mint az eheim.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32639) bringasisti válasza Eugene Roe (#32638) üzenetére


bringasisti
őstag

Nyomó ágra kell a CO elé

BENEFON DELTA--------N8

(#32640) jegenye77 válasza Eugene Roe (#32638) üzenetére


jegenye77
addikt

Én is azt néztem ki magamnak mert könnyebb beépíteni.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#32641) pjen válasza Skillet (#32629) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a 112 literes Diversa 6mm üvegből van,most mértem.Kezdjek félni?

(#32642) bringasisti válasza pjen (#32641) üzenetére


bringasisti
őstag

Simán elmegy, De merevítés a lényeg!

BENEFON DELTA--------N8

(#32643) pjen válasza bringasisti (#32642) üzenetére


pjen
félisten

Nincs benne merevítés.

(#32644) Silentfrog válasza pjen (#32643) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nem szoktak a gyári szettek elpukkani. No para. :)

(#32645) bringasisti válasza Silentfrog (#32644) üzenetére


bringasisti
őstag

Látod itt volt a Juwel példa hogy még egy neves gyártó is 20 fillért spórol az üvegen

BENEFON DELTA--------N8

(#32646) pjen válasza Silentfrog (#32644) üzenetére


pjen
félisten

Nem aggódom,csak megmértem.Az előző kisebb volt,10es üvegből.Magamnak csináltam.

(#32647) Silentfrog válasza pjen (#32646) üzenetére


Silentfrog
Topikgazda

Nekem a 300 literes pont ugyanolyan vastag üvegből van mint a monstani 600-as. Általában a magasság és a merevítés dönti el hogy kell e a vastag üveg. 10-es üvegből már 1000+ literes medencét is lehet csinálni megfelelő merevítéssel.

(#32648) Danecay válasza jegenye77 (#32640) üzenetére


Danecay
őstag

Eléggé lekorlátozódott a dolog az UV szűrőre, pedig az valahol csak tüneti kezelés, az okozóját kellene megtalálni, ezért érdeklődtem fentebb a tápozással, világítással, vízcserével stb. kapcsolatban. Egyébként egy ilyen UV cuccot pl. az említett JBL e901 CristaProfira szűrőmhöz honnan és mennyiért lehetne beszerezni?

(#32649) jegenye77 válasza Danecay (#32648) üzenetére


jegenye77
addikt

Azért írtam, hogy én mennyit szoktam cserélni. Heti kb 40 % vízcsere.
Tápozást én nem szoktam ajánlani mert ezt szerintem nem lehet táblázat alapján adagolni. Attól függ mennyi növény van és persze milyen. Gyártó által ajánlott mennyiség egy jó kiinduló pont lehet.
Világítást nálam 7 órát megy naponta. Sok növénnyel és erős lámpával.
Uv szűrőt lehet ez : [link]
Van belőle nagyobb is.
Vagy Eheim ami még ajánlott. Olcsóbb rosszabb minőséget nem szabad venni mint, ahogy írták tönkremegy és eláztatod a lakást.
Erős áramlásnál is előfordulhat az alga. Én most azzal is játszok, hogy lejjebb vettem mert nálam elsősorban a befolyóval szembeni oldalon jelentkezik az ecsetalga.
Lehet nincs is akkora baj és ilyen esetben nagyon jól jön az UV szűrő.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#32650) Danecay válasza jegenye77 (#32649) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a választ bár nem konkrétan csak tőled kérdeztem :) Nem egy olcsó mulatság ez az UV így biztos, hogy nem is veszek, a szűrőm nem került ennyibe :)


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.