Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33301) Eugene Roe válasza Alg (#33299) üzenetére


Eugene Roe
őstag

+1 nem tanácsolom a 100-ast. Ha szép tataros akva kell, akkor 50-70 liter, ha meg mutatós, természetközeli, akkor 180-350 liter.

100-ast én egy 350-400-as mellé tudnék elképzelni 1 pár kakadu/pillangó/betta mellé. Annyi hogy 100-asnál már tehetsz melléjük csapathalakat, amiből min 10 kell hogy ellegyen, de inkább 20 ha szeretnéd, hogy mutassanak is. (10 lehet 54-esben is, bár én nem tennék).

Szóval a 100 az nem egy kicsi 200-as, hanem egy nagyra nőtt 54-es, ha érted, mire gondolok :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33302) Alg válasza freelanced (#33300) üzenetére


Alg
veterán

Nem a legolcsóbb helyeket linkelem lent

[link] - egy jó videó a csövezésről. Bírom a faszi felfogását, nem bonyolítja túl a dolgokat, nem vegyészkedik, mégis tök jó aksikat csinál.

50-60 liter: nekem 60-as van, igaz növényes (sőt, dzsungeles mostanában inkább), de lassan kezdek low-techre átállni ahogy benövi az Anubias :DDD

Én egy Eheim Ecco Pro 300-al szűröm, de ha most raknám össze lehet inkább egy Eheim 2424-et tennék alá már. Jó lehet még a 2422 is. Igazából szétnéznék aprón és onnan vennék valami jó állapotú karbantartott pédányt.

100-120 literre meg gondolkodás nélkül egy 2426 [link] -ot, de szintén nem biztos hogy újonnan. Akár az Experience széria korábbi darabjai is jók lehetnek használtan (2222,2224,2226).

Vízcsere: ha rendszeresen cserélsz 20-25%-ot és nem extrém klórós a vized akkor szerintem nem kell pihentetni, max. az akváriumban a cserélt víz mennyiségéhez való klórtalanítót adagolni. Meg nagyon figyelni a hőmérsékletre.
Amúgy 1-2 napot ajánlott pihentetni a cserevizet, hogy elengedje az oldott klór/CO2 nagy részét (utóbbi kisebb gond, növények szeretik is, csak az ingadozás miatt algásodhat).

Ha viszont igényesebb halaid vannak vagy komolyabban növényeznél vagy szikes a csapvized vagy csak meg akarod előzni a vízkövesedést akkor ajánlott egy RO szűrövel vizet engedni előtte és vagy visszasózni megfelelő keménységűre, vagy keverni csapvízzel - ehhez persze kell megfelelő tároló - vizesballon, hordó, stb. Meg nem árt egy felnyomó szivattyú hogy ne kézzel emelgesd/öntögesd állandóan.

Nekem egy vízcsere így néz ki 60 literre (kb. 20 litert cserélek hetente):

-előző nap RO víz engedés 20l-es vizesballonba, egy nap alatt ez felveszi a szobahőmérsékletet
- algatisztítás üvegről
- szűrő kikapcs
- víz leszívás vödörbe (ekkora mennyiségnél még vállalható), minél több mulmot össeszedve az aljzatról
- növény nyírás, ecsetalga irtás kézzel meg carboval
- víz visszatöltés felnyomópumpával a vizesballonból.
- visszasózni, csapvizet keverni nem szoktam mert mészkő van bent és az visszakeményíti annyira amennyire kell. Így szinte nulla a vízkő az üvegen.

+ ehhez jön kb. két-három havonta egy gyors szűrőtisztítás, illetve ilyenkor dupla (azaz 2/3-nyi) vizet cserélek.

Csapra kötve ugyanez úgy nézne ki hogy raknék egy-egy csapot egy hosszú cső végére és nem vödörbe hanem rögtön a lefolyóba (vagy kertbe, ha lenne :O ) menne a víz, és a felnyomópumpa is rögtön egy tárolóból (pl. 100 literes hordó, ha lenne neki hely :O ) nyomná a vizet az akváriumba.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33303) freelanced válasza Alg (#33302) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a részletes választ, tele hasznos infókkal! :R

A rendelkezésre álló hely nem épp mondható soknak így talán valóban ideálisabb a 60 liter körüli így első körben.

Képet van kedved a tiedről berakni?

Sőt, inkább visszaolvasok kicsit, biztos küldtél már be. :K

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33304) Alg válasza freelanced (#33303) üzenetére


Alg
veterán

[link] . itt van pár, a legelső állapotokról is meg a mostani setupról is.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33305) freelanced válasza Alg (#33304) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Árban neked kb hol állt meg első körben ha szabad kérdeznem?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33306) Alg válasza freelanced (#33305) üzenetére


Alg
veterán

Nem mertem összeszámolni XD

Ha jól emlékszem 50k körül vettem az akvárium+szűrő+két fénycsöves Dennerle lámpa szettet.

Azóta lett CO2 rendszer ami kb. ingyen volt, Chihiros ledes lámpa, bele 95CRI led, üveg be-kifolyók, RO szűrő, szekrény...

+ talaj, növények, halak, halkaja, takarítószerszámok, csipesz, olló, növénytáp, kövek, tudomisén...

Okosan vásárolva nulláról, szerencsétől függően (mit találsz aprón mennyiért) olyan 100-150k között tippelném... persze függ a berendezéstől is.

Pl valami ilyesmi:
üveg 10k
Szűrő 40k - de pl. most látok egy 2224-est 12ezerért FB-on
világítás 20k
szekrény 20k(?)
+ berendezés, 1-2 szerszám apróságok...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33307) freelanced válasza Alg (#33306) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ!

Tehát ez a Dennerle lényegében egy önálló akvárium volt, egyben, világítással mindennel?

Ha igen mennyire működött jól, vennél-e újra ilyesmit?

Illetve kicsit más:

Csak kíváncsiságból a magam részére, ezek a növényes akváriumok mennyire megvalósíthatóak, mit ér egy ehhez hasonló CO2 rendszer? Most, hogy újra nézegetni kezdtem az egészet kedvet kaptam én is egy hasonlóhoz.

LINK
LINK

Tehát egy ilyesmi mennyire megvalósítható? Illetve milyen összeggel lehet egy ilyennél számolni?

Ezek elvileg 33 literes akváriumba készültek elvileg.

Ahogy látom egy két hal vagy garnéla még ebbe is belekerülhetne a főszerep pedig a növényeké. Például az első is nagyon tetszetős, egy két hal ahogy látom csapatban a hangsúly többi része meg a növényeken, köveken stb.

Kérdés, hogy mennyibe kerülhet egy ilyesmi, illetve, hogy mennyire valós egy ilyen, hiszen elég pici. A kevés állat jó is lehet, hiszen talán a szűrést nem terheli annyira, bár a növények szempontjából meg ki tudja. Illetve az is lehet, hogy ezek direkt versenyre készülnek, ideig óráig energiát beleölve működik de a mindennapokban nem használható, macerás. :F

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33308) Alg válasza freelanced (#33307) üzenetére


Alg
veterán

A másodiknak simán neki mernék ugrani Sagittaria Subulata gyeppel, akár élesztős-zselés CO2-vel (ilyan gyepem nekem is volt már Aquario Neo élesztős rendszerrel). A harmadik se tűnik olyan nehéznek.
Nagynyomásúból minimum a 2 kilós palack ajánlott, ahhoz nem kell hozzányúlni fél-egy évig.

Az első az a nehezebbik stílus, oda kell az erős fény, CO2, és pontosan belőtt vízparaméterek. (Iwagumi a keresőszó)

Igen az egy gyári szett volt egy extra szűrővel és +1 lámpával feltuningolva. Most már nem biztos hogy ezt venném, de csak azért mert nem tetszenek egy ekkora kocka arányai... Sőt, gyári állapotában, gyenge szűrővel sem vettem volna meg. Főleg nem az új áron.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33309) freelanced válasza Alg (#33308) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!
És akkor egy ilyen második - harmadik esetén, hogy nézne ki egy ilyen a szűrőt, talajt, CO rendszert illetően?

Nem sürgős a válasz tehát ha egyszer lesz időd és kedved egy rövid minta akvárium leírására azt megköszönöm, de úgy is olvasgatok, nézelődök közben, tehát előbb utóbb én is kitalálnom, de a tapasztalatod biztosan több mint az enyém, ezért is kérdeztem.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33310) Alg válasza freelanced (#33309) üzenetére


Alg
veterán

Olyan rengeteg tapasztalatom azért nincs, ahogy a linkelt naplóból is látszik, szerintem itt a topicban bőven vannak nálam jóval tapasztaltabbak...

Ha ilyen kicsiben godolkodsz, akkor elég lehet egy Eheim classic 250 szűrő, palackos CO2-ből akár egy fél literes palack vagy egy Sodastream rendszer, esetleg élesztős. Kell még fény, ledet raknék rá ami tud minimum 50-60lument literenként. Akár DIY építve, ekkora méretben egyszerű az is. Kínaiból a Chihiros-t ajánlanám.

Tropica talajt tennék bele, Sagittaria Subulata-t gyepnek (bár a képen lehet Echinodorus Tenellus van, azzal is lehet próbálkozni), keresni kell egy szép darab fát, rakni rá Microsorum Tridentet (ezt aztán lehet majd ritkítani/metszeni ezerrel, mert képes benőni az egész akváriumot pár hónap alatt).

+ 2-3 hét múlva pár cherry garnéla, egy csapat nanohal és kb. kész a setup.

Valami hasonlót tervezek amúgy már egy jó ideje én is, megvan hozzá minden csak be kellene rendezni (meg helyet találni neki).

A lényeg szerintem hogy gondold végig mit szeretnél, mennyit akarsz foglalkozni vele (a növényesekkel jellemően kicsit többet kell) és ahhoz igazítani a felszerelést meg a berendezést.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33311) freelanced válasza Alg (#33310) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ, neki is állok nézelődni.

Amit linkeltem CO-t feljebb arról mi a véleményed? Link / Link

Illetve ilyen jellegű akváriumot néztem bár ez nem olcsó de van tető meg alátét, de még nézek hátha van olcsóbban is, bár ez 60 liter .

Esetleg ilyet ez csak a fele kb: link

Ettől a SodaStreames dologtól sem zárkózom el, kérdés van-e itthon ilyesmihez adapter stb amivel megoldható.

Na még nézelődök akváriumból biztos van olcsóbb is, bár nekem tetszenek ezek a kockák, persze, hogy praktikus-e, célszerű-e :F

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33312) Alg válasza freelanced (#33311) üzenetére


Alg
veterán

ADA-t nem vennék, felesleges pénzkidobás egy gravírozott logóért. GA sajátmárkás is tökéletes 2/3 áron ha mindenképp nagy tisztaságú opti üveg kell.

CO2: az első harangos szerintem túl körülményes, a palackos jó, max. ha kiürül kicseréled a palackot Sodastream-re, adapter van.
De akkor már inkább [link] - mágnesszeleppel időzítve kapcsolható, csak egy rendes porlasztó kell hozzá meg időzítős konnektor és kész, a fél literes palack egy 30 literes akváriumot fél évig elvisz minimum.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33313) Eugene Roe válasza freelanced (#33311) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Dél-Pesten van egy üveges ember, aki ADA-GA fele harmada árán csinál opti-white akvákat.

Hanyagold a CO2-t csak magaddal baszol ki, itt is többen belelocsoltunk már százezreket, hogy aztán rájöjjünk 2 év nem feltétlenül szenvedős küzdelem után, hogy co2 nélkül is nagyon szép hatást lehet létrehozni.

youtube videó: [link] szerintem ezek nagyon szépek, greenaquában pl gyakorlatilag csalnak azzal, hogy rengeteg vizet cserélnek. Heti szinten 100%+

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33314) Darksool válasza Eugene Roe (#33313) üzenetére


Darksool
kezdő

Hogy lehet a vízcserével csalni? Visszaöntik vagy mi? :DD Jópofa vagy :))

(#33315) Alg válasza Darksool (#33314) üzenetére


Alg
veterán

Telenyomják növénytáppal, a növény felvesz amit tud, aztán jön egy minimum 50% vízcsere (hetente minimum egyszer, de szerintem inkább kétszer) amivel kiöntik a maradék tápot + takarítás(ahol még a kövekről is lesikálják az algát fogkefével) és kezdődik elölről: friss víz, újra beállított mikro/makro tápösszetétel. Külön ember van foglalkoztatva csak a karbantartásra.

Akinek erre van ideje meg türelme az csinálja nyugodtan otthon is, nem csalás ez csak baromi sok munka és elég könnyen fel tud borulni :)

CO2 szerintem nem vészes téma, nem kötelező baromi karbantartásigényes diorámát építeni hozzá, rengeteget segít egy alap kis karbantartás igényű akváriumhoz is. Csak stemeket nem szabad betenni mert azok 2 hét alatt kinőnek az akváriumból - bár van amikor pont ez a cél, az is tud jól kinézni mikor lent a halak úszkálnak fent meg virágzik a Bacopa :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33316) Eugene Roe válasza Darksool (#33314) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szövegértés, vagy mindig csak a mondatok felét olvasod el? :)

Nekem nem tetszik, hogy 50% vízcserét kommunikálnak, aztán valójában heti 75-100%-ot cserélnek, de szerintem normálisan fogalmaztam.

Mondjuk lehet, hogy ez csak engem érintett nehezen, én ugyanis bezöldültem (környezetvédelem) az akvárium óta, és 180 literből a heti 60-80 literből 40 litert ellocsolok a panelben, 20 litert a panel körül egy fára és csak 0-20 liter megy hetente lefolyóba (csak 3 db 20 literes kannám van). Nem is értem egyébként, hogy miért kommunikálják még mindig ezt az 50%-ot.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33317) Alg válasza Eugene Roe (#33316) üzenetére


Alg
veterán

Bruttó térfogat 50%-a ;] 200 literes akvában van 50-70 liter hardscape, és cserélnek hetente 100 litert -> 50% :DDD

A víz kidobásba vedd bele azt is hogy RO vízzel dolgoznak, szóval minimum a felét a kiengedett víznek kapásból eldobják, az akváriumot sem lát.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33318) freelanced válasza Alg (#33312) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Amint géphez érek elolvasom, csak futólag, van esetleg olyan ami olcsóbb mint a GA? Nem feltétlenül kell nekem így első körben opti üveg, de a négyzet alak nem lenne rossz, de aztán lehet,hogy azt is elfeledem mire oda jutok.

Eugene Roe

Szállít is esetleg? Az a baj olyan akvárium, bolt kéne ahol szállítanak.

Milyen akváriumok, üzletek ajánlottak?

A többire hamarosan reagálok és köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33319) Eugene Roe válasza freelanced (#33318) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szállít, de szerintem csak Budapesten rentábilis.

Legutóbbi videóban úgy cseréltek vizet kb. 350 literen, hogy leengedtek ~50%-ot, majd egyszerre töltötték és szívták a vizet ki tudja meddig. 50-től 150%-ig bármi lehet. Azzal egyébként nincs nagy bajom, hogy nekem (se) nem jött össze a high-tech :) csak azért neheztelek kicsit, mert (Darksool kedvéért) szinte (szerintem pedig gyakorlatilag) esélyem se volt 40-50%-os vízcserével. Tapasztalatnak azért jó volt, rosszabbra dolgokra is ment már el több pénz :)

Nekem ~40-50 liter hardscape-em van, de ez részletkérdés.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33320) Darksool válasza Eugene Roe (#33316) üzenetére


Darksool
kezdő

Nem értettelek félre, nyugi. Csak fura amit írsz, honnan jött ez az infó, ha nem übertitkos, hogy heti 100%-t cserélnek?

Szerk: közben megírtad csak az én kedvemért, köszi

[ Szerkesztve ]

(#33321) Darksool válasza Alg (#33315) üzenetére


Darksool
kezdő

Én is így gondolom ahogy Te, nem csalás. Pénz és idő/türelem kérdése, mint nagyon sok hobbi. De soha nem is titkolták, hogy a tápjuk is pl. ehhez a rendszerhez lett igazítva (EI).
Mondjuk én Tropicat használok, de egyszer majd lehet kipróbálom a GA tápokat is :)

(#33322) jegenye77 válasza Eugene Roe (#33319) üzenetére


jegenye77
addikt

Leengedem és töltöm vissza a vizet én is mivel ilyenkor lehet egy adott részt szépen tisztítani. Pl az aljzatot, vagy éppen kövekről az algát ami időigényes és közben el is fogyna a víz az akváriumból.
Vagy ha mohát nyírom akkor nem szeretném ha az akváriumba elsodródna a lehullott rész és ott nőne ahol nem kéne. Ilyenkor is egy csövet tartok oda ami egyből elszippantja hulló darabokat de közben töltöm is az aksit. Így lehet megvan a 100% vízcsere valóban. De ez nem minden hétvégén.
Amúgy azt nem kell elfelejteni, hogy ők egy bemutató termet tartanak fent és ebből élnek. Szóval annyi aksiknál még szép, hogy külön ember van erre és sokminden másra is.
Otthon meg el kell dönteni, hogy egy szép kis halas aksit akar az ember vagy egy növényest.
Heti max 2 órát foglalkozom a karbantartással. Ez nem tudom másnak sok vagy kevés de én szeretem csinálni és így nem tűnik soknak.
Ha egyszer beáll az aksi akkor utána nincs vele túl sok probléma.
Az én tapasztalatom, hogy egy tulméretezett külső szűrő kell + egy lámpa ami nem előre tetőbe épített csöves cucc. A többi az már a növények igényének megfelelően szükséges.
Co2 - t meg aki teheti ( növényes aksihoz) az szerezze be. Mókolás helyett egy rendes palackosat. Semmi más nem robbantja be annyira a növényeket mint a Co2. Persze a megfelelő lámpával ;)
Sokszor amúgy ott megy el a dolog, hogy nincs eldöntve milyen aksit is szeretne az ember és akkor jön az hogy kell e erősebb lámpa vagy Co2 egyáltalán. Mihez? ha azt se tudjuk mit szeretnénk :U

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#33323) Darksool válasza jegenye77 (#33322) üzenetére


Darksool
kezdő

Teljesen egyetértek azzal amit írsz. :R Nem sok szerintem a heti két óra, nekem is kb ennyi szokott lenni. Ha szűrő és cső tisztłtás is van akkor sokkal több és azt szerintem senki se szereti csinálni :O

(#33324) Eugene Roe válasza Darksool (#33320) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Bent beszélgették az ott dolgozó srácok, mikor egyszer nyitásra mentem és nem egy új bejáratósról, persze ettőlg még lehetett másról is szó + a legújabb karbantartós videók.

Nagyon rápörögtél arra a jelzőre.

#jegenye: értem én, és el is fogadom, csak élőben meg akvakertészen is az a kezdő szöveg, hogy 50% + ei elég, én ezt csináltam is, meg sokan mások is, de szerintem a heti 50% az nem hagy elég teret, a jelek szerint még nekik sem. Még is ezt mondták :) mondjuk ez alapból rajtam kívül keveseket zavar, igyekszem spórolni a vízzel.

Én feleségemmel közösen végzem a karbantartást, így 1 óra alatt megvan a heti, a 4-6 hetes (csőtisztítás, szűrőtisztítás) azért megvan 2-3 óra a csövek, belső szűrők klóros algátlanításával.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33325) Alg válasza Eugene Roe (#33324) üzenetére


Alg
veterán

Nekem a heti vízcsere+metszés fél óra, üveg be-kifolyóból meg két pár van, így a nagytakarítás sem vészes, ott van rögtön a tiszta cseredarab.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33326) freelanced


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Az tudja esetleg valaki hogy a Green Aqua milyen sűrűn hoz ADA talajokat? Jelenleg mind hiánycikk. Vagy ez most a COVID miatt van és nem is várható a jövőben?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33327) -juc- válasza freelanced (#33326) üzenetére


-juc-
aktív tag

Napok kérdése: aug. 5-én írták, hogy végre kikötött a hajó, ami hozza, és 2 héten belül rendelhető lesz.

(#33328) Alg válasza freelanced (#33326) üzenetére


Alg
veterán

Nyugodtan vehetsz helyette tropicát, ugyanaz, csak kicsit kevésbé van telenyomva ammóniával, könnyebb elindítani. Itteni növényfejek (Bécs, LiquidNature) is azt használják a boltban a kiállítóteremben.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33329) Eugene Roe válasza Alg (#33325) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Jó ötlet a plussz pár befolyó, lehet rendelek egy másikat is kínából. Nekem jelenleg nincs mit metszeni :D kidobtam minden olyan növényt belőle. Csak néhány levelet kell lecsípnem.

Nekem 20-25 perc a lényegi munka, csak alacsony a nyomás a fürdő hidegvizes csapján, ~4l / perc, így azzal még eltelik 15-20 perc.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33330) oszy válasza Alg (#33302) üzenetére


oszy
veterán

Jó neked, hogy nő az Anubias! :K

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33331) Alg válasza oszy (#33330) üzenetére


Alg
veterán

Meg a Buce is - egy éve tettem be 1-1 adagnyit, mára már lassan nem fér az akváriumba XD

Innen indult: [link]
Áprilisban: [link]

Azóta bal elöl kiszedtem a Fissidens nagyját és azt a helyet is benőtte az Anubias majdnem végig a sarokig. Legalább lesz miből építeni ha új setup lesz...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33332) oszy válasza Darksool (#33321) üzenetére


oszy
veterán

GA tápokat high tech-be szokták javasolni. Persze nem ők! :D

(#33331) Alg: De legalább neked is van rajta némi alga! ;]
Engem már kinyírnak. A múltkor írtam talán, hogy a sügérek mennek majd a 128-asba és a low tech lesz az 50 literesben. Lehet jobb lesz így nekem! :DD

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33333) Alg válasza oszy (#33332) üzenetére


Alg
veterán

Igen, mindig akad rajta némi BBA amit carbozgatok vízcserével. Igazából kicsit túl sűrű már, csak nincs szívem visszavágni és megválni a nyesedéktől :B

Meg most hogy a meleg kinyírta az amanokat, kicsit jobban kell figyelni rá, de amúgy is lentebb vettem a világítást meg a tápozást kicsit ebben a melegben, így az üvegen is kevésbé nő a zöld pont.

Aztán majd lehet átépítem full low-tech anubias+buce mezőre és meg van oldva a dolog :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33334) Eugene Roe válasza Alg (#33333) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Fissidensért kezemet odaadnám :D nagyon szép, én nem tudok vele mit kezdeni, mert a szálas zöld alga ha gyökkettővel is, de teljesen ellepi.

Jobb hátul a Java fernnel küzdesz te is :P

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33335) Alg válasza Eugene Roe (#33334) üzenetére


Alg
veterán

Már kiirtottam azt a tövet is, most már csak egy kis darab van bent megőrzésre, hogy legyen ha kellene valahová.

Fissiből rengeteget elajándékoztam, szerintem vagy 100 EUR-nyi értékűt ha bolti áron néznénk, de lassan megint lesz egy adag

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33336) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!
Őszinte leszek, eddig nem nagyon méregettem a vizemet de nemrég vettem egy, ill két tesztert, abból is olcsóbb fajtát, Neptunt, és a lenti eredményeket kaptam:

Csapvíz:
GH: 14
KH: 24

Akvárium:
GH: 7
KH: 14

A PH: mindkét esetben olyan 7,5-8,5 között van. Ezek alapján ugye szikes a vizem, ami ha minden igaz ellehetetleníti a növények tartását fejlődését, viszont ezzel szemben nálam elég szépen nő és dús a növényzet. Tápot kb. egy hónapban egyszer kapnak mert ennek tudtam be a korábbi algásodásomat (ecset vagy szakállalga), a folyékony carbo persze megy minden nap. Mivel kezdjek el próbálni változtatni a fenti helyzeten, mármint a víz szikességén?
Nem túl régi kép az akváriumról #33192
Halak: 2 kék gurami, 2 fekete molly, 2 Stendhal-halak, 2 páncélos és algaevő harcsa, nem túl rég óta egy 1 Botia a csigák miatt, 2 felnőtt és 6-7 poronty Platty, utóbbiak a felnőttek utódai és még vagy 3 Zebradánió ha minden igaz.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#33337) freelanced válasza Alg (#33328) üzenetére


freelanced
addikt

Rendben, köszönöm!

Külső szűrő tekintetében itthon az Eheim mondható a legjobbnak egyébként?

Illetve abban tud valaki segíteni, hogy melyik Eheim modell miben különbözik? Pontosabban termékcsalád. Xperience, Classic stb.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33338) Eugene Roe válasza freelanced (#33337) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Classic, Experience, Professional mind jók.

Nekem az Experience 350 szimpatikusabb, mint a Classic széria, de nem "jobb" csak bizonyos szempontból komfortosabb, illetve modernebb kialakítású, nem az oldalán és alján megy a cső.

Professional 3-4 túl sok plusszt nem adnak a való életben, abból a nagy dög 2080 ami igazából hiánypótló, de az eur árfolyam elkaszálta az ár-érték mutatóit :)

A legújabb wifis aranyárban arra lehetne jó, hogy estére, ha közel van ágyhoz a szűrő, akkor leveheted a fordulatszámot, lehallkíthatod egy kicsit. De ezt megoldottam a szekrény szigeteléséből harmadáron.

Ezek mellett az Oase nagyobb szűrői játszanak még. Voltak vele gonsoo, de sajnos a sok balfasz felhasználó miatt nehéz megítélni, hogy ki a hibás. Tapasztalt akvaristáknál érdekes módon megbízható volt az is.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33339) Eugene Roe válasza Eugene Roe (#33338) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Vagy professional 450-et vegyél használtan, vagy experience 150-250-350 az akváiumtól függően. 54 literre 150/250 (én 350-et vennék oda is, max lefolytanám kifolyóval).

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33340) freelanced válasza Eugene Roe (#33339) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Véleményed szerint egy használt 2-3 hónapos GA garanciás 2424 mennyit érthet reálisan?

Újonnan jelenleg 43.000 körül kapható.

Más:
Közben talán a kockánál elrendezés miatt célszerűbb a hagyományos formát választani, lámpát is könnyebb rá keresni, így egyelőre a 64 liter körüli a befutó (60x30x36). Nézegettem őket, nagyjából ha növényes akvárium lenne milyen világítást ajánlanátok felé típusban, teljesítményben?

Mondjuk egy ilyen jó lehet? [link]

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33341) Darksool válasza Danecay (#33336) üzenetére


Darksool
kezdő

Azt írod szépen nőnek és dús a növényzet, akkor miért akarsz hozzányúlni? Szerintem beérett az aksid szépen növöget a saját tempójában. A változtatás mindig magával hozhat egy-két hívatlan algacsaládot :) De válaszolva a kérdésre: RO.

(#33342) freelanced válasza Eugene Roe (#33339) üzenetére


freelanced
addikt

Ha ilyen használt szűrőt veszek és netán lenne hozzá töltet ezeket érdemes cserélni? Ki tudja milyen baktériumokat, algát miegyebet tartalmaz, vagy nincs ilyenre szükség?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33343) Alg válasza freelanced (#33340) üzenetére


Alg
veterán

Inkább a ledeset venném

Vagy chihirost, de azt kínából kell rendelni, 50EUR az A601, EU webshopokból (pl. Aquasabi) meg 90-100EUR... cserébe erősebb és könnyen cserélhető benne a szalag.

Töltetet nem kell cserélni, max. megsütögeted sütőben kicsit.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33344) freelanced válasza Alg (#33343) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Rendben, a ledes még jobb csak itt nem találom a teljesítményt.

35-ért adta volna a 2424-et de már lecsúsztam róla, no sebaj.

Érdemes egyébként töltet nélkül venni és magam válogatni vagy általában jó az amivel érkezik?

Melyek azok a növények ami egy Iwagumi stílusú akváriumnál szóba jöhet?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33345) Alg válasza freelanced (#33344) üzenetére


Alg
veterán

Attól függ mit raknak bele, de általában legalább részben cserélni kell, a műanyag golyókat/csöveket valami jobbra, pl. matrix trop-ra.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33346) freelanced válasza Alg (#33343) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Ezeknek a LED-es lámpáknak, hogy lehet belőni a teljesítményét egyébként?

Iwagumi esetén gondolom a fény kiemelten fontos, tehát lehet, hogy érdemes valami ilyesmiben gondolkodnom, vagy ezek simán túl vannak árazva, és ugyanazt tudja az általad linkelt is?

[link]

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33347) Darksool válasza freelanced (#33344) üzenetére


Darksool
kezdő

Én a szivacsot és a perlont kivettem és raktam a helyére matrixot ahogy @Alg is.
A lényeg, hogy a szűrés legyen jócskán felülméretezve.

(#33348) Alg válasza freelanced (#33346) üzenetére


Alg
veterán

Ledhez van fényerő szabályzó általában.
Az a twinstar biztos nagyon jó és szép színe, de én inkább vagy vennék Chihirost és kicserélném a ledeket benne 95CRI V-TAC szalagokra (nekem ilyen van itthon) vagy építenék magamnak alu LED sínből meg szalagból sajátot. Mindkét megoldás jóval olcsóbban kijön, és azok a magas színvisszaadású szalagok simán tudják azt amit ez a Twinstar.

Iwagumit nem ajánlanám kezdőknek...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33349) freelanced válasza Alg (#33348) üzenetére


freelanced
addikt

Nagyon macerás, vagy mi az oka?

Akkor mik azok a stílusok amik kivitelezhetőek? Vagy amiatt nem ajánlod mert a növények melyekre szükség van sok karbantartást igényelnek?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33350) Eugene Roe válasza freelanced (#33346) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én kezdőnek fénycsöves tetővilágítást ajánlanék, de téged már elkapott a költekezési manó, szóval egy akkora chihirost, ami hosszban ráfér az akvára.

Kihívást jelent az ideális világítási mérték megtalálása + a gyepnövényekből nehéz az algát eltüntetni.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.